>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<

Turnieje indywidualne 2011

Status
Zamknięty.
verti 3,4K

verti

Forum VIP

Temat poświęcony zawodom indywidualnym o randze krajowej jak i również międzynarodowej. Prezentujemy w nim swoje typy, przemyślenia.
&gt;&gt; Terminarz zawodów krajowych (POLSKA) &lt;&lt;
&gt;&gt; Kalendarz UEM 2011 &lt;&lt;
&gt;&gt; Kalendarz FIM 2011 &lt;&lt;

&gt;&gt; Terminarz zawodów indywidualnych w Szwecji &lt;&lt;
--------------------------------------------------
Oto listy uczestników pierwszych indywidualnych zawodów w tym sezonie w Polsce (odbędą się w nadchodzący weekend) w ubiegłym roku Kryterium Asów jak i również Memoriał im. Alfreda Smoczyka można było obstawić u bukmachera, toteż w tym roku powinno być tak samo ????
W sobotę o godzinie 15.00 rozegrany zostanie w Lesznie Memoriał Alfreda Smoczyka. Poznaliśmy już ostateczną listę startową.
Lista startowa:
1. Jarosław Hampel
2. Adam Skórnicki
3. Simon Stead
4. Piotr Protasiewicz
5. Nicki Pedersen
6. Emil Sajfutdinow
7. Rune Holta
8. Rafał Dobrucki
9. Grzegorz Walasek
10. Janusz Kołodziej
11. Jurica Pavlic
12. Greg Hancock
13. Troy Batchelor
14. Łukasz Jankowski
15. Damian Baliński
16. Sławomir Musielak
R1. Tobiasz Musielak
R2. Kamil Adamczewski
27 marca o godzinie 15.00 rozpocznie się jubileuszowe, bo trzydzieste Kryterium Asów Polskich Lig Żużlowych im. Mieczysława Połukarda. Choć już od dawna był znany termin zawodów, to dopiero dziś poznaliśmy większość nazwisk, które zaprezentują się przy ulicy Sportowej.
Wśród nich pojawi się wychowanek bydgoskiego klubu i Indywidualny Mistrz Świata, Tomasz Gollob, który wygrywał w tych zawodach aż czternastokrotnie, w tym nieprzerwanie w latach 1990-1998. Popularny &quot;Chudy&quot; na szesnaście swoich występów tylko raz doznał goryczy porażki, przegrywając w 1999 roku z Romanem Jankowskim. Czy i tym razem znajdzie się śmiałek, który przeszkodzi Tomkowi w jubileuszowym zwycięstwie? Z pewnością chętnych nie zabraknie, a wśród nich znajdą się takie nazwiska jak Ryan Sullivan, Emil Sajfutdinow, Rune Holta czy choćby Piotr Protasiewicz, który kilkukrotnie już zajmował drugie miejsce i z pewnością ma coś do udowodnienia swoim kibicom.
Również druga linia zawodów wygląda bardzo ciekawie i jak zapewnia dyrektor sportowy Polonii, Jerzy Kanclerz: - Stawka zawodników gwarantuje duże emocje i myślę, że wróci klimat sprzed lat, kiedy to Kryterium było zawodami o dużej renomie i gromadziło wielu kibiców na trybunach
W celu zwiększenia frekwencji klub przygotował również, poza znakomita obsadą obniżki biletów. - Ceny biletów to ukłon w stronę sympatyków żużla, którzy na trybunę B będą mogli wejść już za 18zł, co jest sporą obniżką w porównaniu do lat poprzednich - dodał Kanclerz.
A więc kto dokładnie będzie uczestnikiem Kryterium? Poniżej lista uczestników:
Tomasz Gollob
Emil Sajfutdinow
Grzegorz Walasek
Robert Kościecha
Tomasz Gapiński
Piotr Świderski
Damian Baliński
Artiom Łaguta
Adrian Miedziński
Rune Holta
Ryan Sullivan
Sebastian Ułamek
Grigorij Łaguta
Piotr Protasiewicz
Stawkę uzupełnią jeszcze dwa nazwiska, które poznamy w najbliższym czasie.


Czekamy więc na ofertę buków na powyższe zawody i zabieramy się do ogrywania buków w &quot;nowym&quot; żużlowym roku 2011!
 
T 1,5K

torretoo

Użytkownik
Wiadomo czy niedzielny turniej będzie gdzieś w tv? Obsada bardzo ciekawa.
Juz to sprawdzilem, ani TVP Sport ani tym bardziej Canal :grin: tych zawodow nie pokazuja, byc moze osrodki regionalne, ale tego akurat nie sprawdzalem. Jesli nawet to pewnie tylko regionalna Bydgoska. Jedyna mozliwoscia obejrzenia zawodow w piatek jest udanie sie na stadion przy ulicy Sportowej 2 :cool:
Torre.
 
kartonik 132

kartonik

Użytkownik
TV nie transmituje , ale bydgoszczanie obniżyli ceny biletów i wejście na turniej kosztuje tylko 18 zł , a obsada fajna to powinno być ciekawie na pczątek sezonu.
 
verti 3,4K

verti

Forum VIP

Czas rozpocząć prawdziwe ściganie na polskich torach. Oficjalną inaugurację będziemy mieć w Lesznie, podczas 61-szego Memoriału im. Alfreda Smoczyka. Kibice aktualnych mistrzów Polski na pewno nie mają powodów do narzekań. Na popularnego &quot;Smoka&quot; zjadą się bowiem czołowi zawodnicy, na czele z Sajfutdinowem, Pedersenem, Hancockiem i Holtą. Miejscowi zapewne wiele obiecują sobie po występie jeżdżących na co dzień w barwach &quot;Byków&quot; - Kołodzieju, Hampelu i Balińskim. Jedno jest pewne - emocji nie powinno brakować!
Lista startowa: 1. Jarosław Hampel
2. Adam Skórnicki
3. Simon Stead
4. Piotr Protasiewicz
5. Nicki Pedersen
6. Emil Sajfutdinow
7. Rune Holta
8. Rafał Dobrucki
9. Grzegorz Walasek
10. Janusz Kołodziej
11. Jurica Pavlic
12. Greg Hancock
13. Troy Batchelor
14. Łukasz Jankowski
15. Damian Baliński
16. Sławomir Musielak
R1. Tobiasz Musielak
R2. Kamil Adamczewski
Informacje o torze:
Stadion im. Alfreda Smoczyka, ul. Strzelecka 7
Pojemność stadionu: 25,000
Długość toru: 330m
Rekord toru: 58,04s ustanowiony przez Janusz Kołodzieja (12.IX.2010)
Relacje Live:
- Sportowe Fakty
- Radio Elka (?) Retransmisja:
- TVP Sport (Niedziela, godz 19:30) &gt;&gt; Łyk historii: &lt;&lt;
&gt; Memoriał 2010&lt;
&gt; Rezultaty z minionych lat
&lt;
Jak już wcześniej wspomniałem - zapowiada nam się wspaniały turniej. Bardzo ciekawa obsada gwarantuje nam przedsmak emocji jakie czekają nas w Ekstralidze. Oferty na jutrzejsze zawody nie powinno brakować. Z tego co wiem &quot;coś&quot; pojawi się w Tobecie oraz WZB Milenium (niestety nie ma takiego przybytku w Cz-wie), w ubiegłym roku również SportingBet i Bet365 pofatygowało się z ofertą. Pozostaje czekać nam do jutro z niecierpliwością na jakieś &quot;kwiatki&quot;. Tytułu sprzed roku bronić będzie Jarek Hampel. Mistrzowskiej korony już dawno się nikomu nie udało obronić. Po raz ostatni ta szuka udała się w latach 1995-1996 Tomaszowi Gollobowi. Czy &quot;Mały&quot; dorówna &quot;Chudemu&quot; i zwycięży po raz drugi z rzędu? Do najgroźniejszych rywali należeć będzie zapewne Janusz Kołodziej, który w sparingu z Falubazem pokazał wyborną formę. Aktualny rekordzista toru pewnie zechciałby na rozpoczęcie sezonu wygrać po raz pierwszy w Memoriale im. A. Smoczyka. Czy to mu się uda? Osobiście jest moim faworytem i uważam, że &quot;Koldi&quot; stanie na najwyższym stopniu podium. Zadania zawodnikom Unii na pewno nie będą ułatwiać gwiazdy cyklu Grand Prix - czyli Hancock, Pedersen, Sajfutdinow oraz Holta. Spośród nich można również upatrywać zwycięzce zawodów. Z dalszym prognozowaniem wstrzymuję się do jutra, czyli do pojawienia się konkretnych kursów. Do usłyszenia jutro!

ZAWODY ODWOŁANE !

Z powodu niesprzyjających warunków pogodowych oraz złych prognoz na całą sobotę, Memoriał im. Alfreda Smoczyka został odwołany. Nowy termin zawodów nie został jeszcze wyznaczony.

 
J 3,9K

jacques

Forum VIP
No i chyba Verti za szybko pochwaliłeś buki za ofertę żużlową w tym sezonie. 2 godziny z hakiem przed Kryterium i ani jeden buk nie wystawił oferty. W poprzednich latach zawsze można było obstawić a w tym roku mimo świetnej obsady nie. Jestem zawiedziony ...
EDIT
Akurat jak pisałem to pojawił się zakład w Tobecie więc może nie będzie tak źle :p
Potem zrobię edytę i podam tutaj swoje typy.
 
B 41,5K

bosky

Użytkownik
osobiście odpuszczam obstawianie, ale swoje typy podam, nawet dla samego sprawdzenia siebie, chociaż warto zaznaczyć, że jest to małe wróżenie z fusów. Raz, że początek sezonu, a dwa że zawody indywidualne, niby prestiżowe, ale obstawiam że przez takiego Holtę np. traktowane jak najzwyklejsze przygotowanie do sezonu i nic więcej. Właśnie dlatego:
w parze Holta-Protasiewicz typuję soczystą 2. Głównie opieram się na sparingach dotychczasowych, muszę się przyznać i na prawdopodobnym podejściu tej dwójki do zawodów. Pepe bydgoski tor zna doskonale, Holta pewnie niewiele gorzej, mimo wszystko wyżej powinien być Polak.
Kościecha-Gapiński minimalna 1- tu pewnego rodzaju niewiadoma. U Gapy mam wrażenie, że znowu powróciły troszkę stare problemy z przeszłości, w Gorzowie chyba zrobił krok do tyłu, a nie w słuszną stronę. Z drugiej strony Kościecha, który jest powiedziałbym nadzwyczajnie przeciętnym zawodnikiem. Kostek ma jednak za sobą już starty z Gryfem na plastronie, więcej zawodów odjechanych właśnie na tym torze w ubiegłym sezonie, może te doświadczenia teraz jakoś spożytkuje.
Miedziński-Sullivan 2 równie trudno wskazać faworyta, dobrze ułożona para, Miedziński z 3 ostatnich występów ligowych w Bydgoszczy dobrze pamiętać będzie tylko jeden, zaś Sullivan zawsze ścigał się tu bardzo przyzwoicie. Sparingi nie mówią nam nic na temat formy Ryana, zaś z Miedziakiem jest bardzo nieźle, stąd tu mam chyba jeszcze większe wątpliwości niż przy parze Kościecha-Gapiński.
Podsumowując, do typowania to dzisiaj widzę tylko Pepe, pozostałe dwie pary bardzo wyrównane, trudno powiedzieć kto zaskoczy u progu sezonu.
 
kapszti 7,3K

kapszti

Forum VIP
Miedziński-Sullivan 2 @ 1,85 Tobet⛔4-3
Dla mnie tutaj faworytem jest Sullivan. Ryan to solidny jeździec na którego praktycznie zawsze można liczyć. Poprzedni sezon w barwach Apatora kapitalny i teraz liczę, że również będzie czarować nas swoją jazdą, gdyż bardzo lubię tego zawodnika. Miedziak fakt ma spore umiejętności i ma potencjał ale dla mnie jest zbyt chimeryczny. Raz potrafi objechać każdego kogo ma na swojej drodze, a potem potrafi przegrywać z byle kim. Jak na razie obaj się spisują znakomicie w sparingach. Sullivan dwa komplety po 9 punktów, a Miedziński 8(3 starty), 9(3) i 6(2). Tak więc jak widać obaj są w formie ale jednak ja uważam, że małą przewagę ma Sullivan, który jest bardziej doświadczony i równiejszy co powinno mu pomóc.
 
biesy 10

biesy

Użytkownik
Holta-Sullivan (+1.5) 2 2.10 sportingbet ⛔
Piekna para jak dla mnie, co do opisu to zgadzam sie z przedmowcami, Holta raczej testuje sprzet, tak samo bylo rok albo 2 lata temu w tym turnieju, gdzie na koncu stawki byl, w dotychczasowych sparingach Ryan same trojeczki, jeszcze nie przegral w biegu. natomiast Rune bardzo bardzo srednio, 9 pkt w 5 biegach, 6 pkt w trzech
mamy tutaj zapas jeszcze 1 pkt, wiec super!
 
kapszti 7,3K

kapszti

Forum VIP
Kurczę właśnie dojrzałem świetną ofertę w Sportingbecie i mam kolejne typy na Kryterium:

Macie Janowski(+4,5)-Emil Sajfutdinov 1 @ 2,30 Sportingbet
⛔5-13
Moim zdaniem przesadzony handi. Wiadomo, że to Emil jest lepszym zawodnikiem i jedzie u siebie. Jednak to początek sezonu i nie wiadomo do końca czy jest w mocnej formie. Janowski z tego co patrzyłem dwa dobre sparingi: z Rybnikiem 3 starty i 6+3 tak więc komplet. Oraz z Grudziądzem 13+1 w 5 startach. Fakt, że rywale pierwszoligowi ale jednak te wyniki robią wrażenie przynajmniej na mnie. Jeszcze na początek Emil ma wyścig z czwartego pola i nie wiadomo czy od razu wyjedzie z niego jak należy. Z tego co widziałem to Emil ma na koncie jeden z sparing przeciw Aniołom. 8 punktów w 4 startach na pewno na kolana nie powala ale też i nie jest to zły występ. Na pewno warto pograć takie handi na Maćka, gdyż jak wiemy jest to nasz najlepszy junior obecnie(Polska) i w takich zawodach zechce się pokazać, a że początek sezonu to forma nie wiadoma więc ja spodziewam się tutaj bardziej wyrównanego pojedynku z Emilem, niż to pokazuję buk.

Nicki Pedersen-Artiom Łaguta(+4,5) 2 @ 1,85 Sportingbet
✅11-8(w 3 startach)
Obaj zawodnicy z GP i obaj są w innym punkcie swojej kariery. Pedersen zdobył już wiele tytułów, a Artiom do młody gniewny, który przebojem wdarł się do elity i w tym sezonie ma zamiar potwierdzić, że nie było to dzieło przypadku. Pierwszy sparing Artioma w tym sezonie to 10 punktów w 4 startach jak się nie mylę czyli wynik dobry. O formie Nickiego nie jestem w stanie nic powiedzieć, gdyż nie widziałem by jeździł w jakimś sparingu. Obaj zawodnicy należą do walczaków i na pewno nie oddadzą łatwo swoich punktów. Jeśli ktoś miałby się tutaj bardziej oszczędzać to pewnie będzie to Pedersen, gdyż sam zapowiada, że chce powalczyć o kolejnego majstra, a kontuzji już na początku chce uniknąć. Ciekawy kurs na młodego z Rosji i uważam, że można skorzystać.
 
robson_26 612

robson_26

Forum VIP
Miedziński - A. Łaguta - 1 @ 1,85 Betsafe
Nie lubię grać turniejów zwłaszcza na początku sezonu, ale zachęcony dobrymi wynikami wczorajszej BEL i dzisiaj coś spróbuję. Miedziak jest dla mnie chimerycznym zawodnikiem, ale obserwując go na sparingach muszę powiedzieć, że robi wrażenie. Nawet po przegranym starcie, szybko mijał rywali na dystansie. Młody Łaguta jest solidny i nieobliczalny, jednak Adrian zna dobrze tor w Bydgoszczy i jeżeli nie będą przeszkadzać mu gatki ???? to uzbiera więcej punktów.
Edit: Beka, jak nagle kurs spadł w trakcie mojego pisania z 1,85 na 1,35. To samo Emil z Ryanem z 1,85 na 1,25 :razz:
 
levy42 3,9K

levy42

Użytkownik
Betsafe czekało,ale w końcu wystawili H2H. Tylko pięć par i to każda bardzo ciężka to wytypowania. Nie będę pisał banałów typu,że to początek sezonu,że zamieszanie z tłumnikami,że zawodnicy testują sprzęt i nie chcą złapać kontuzji.
Gram symblolicznie,żeby się lepiej słuchało zawodów.
Gapiński-Janowski @1,85✅✅
Buki dają w tym pojedynku szanse 50/50,ja zresztą też. Stawiam na Gapę,bo pamiętam że zawsze dobrze sobie radził na torze przy Sportowej. Janowski w sparingach bardzo dobrze,ale w takiej wyrównanej stawce może nie być tak pięknie,stąd bet na Gapińskiego
 
dawid.400 14K

dawid.400

Forum VIP
Rune Holta - Ryan Sullivan + 1,5 @ 2,10 Sportingbet ⛔ 5-3
Za niecałą godzinę do historii przejdzie już 30 Kryterium Asów Polskich Lig Żużlowych. W tym roku obsada tego prestiżowego i inauguracyjnego turnieju jest znakomita. Światowa czołówka z GP oraz znakomici jeźdźcy umilać będą niedzielne popołudnie przy Sportowej 2. Kto jest faworytem? Napewno Tomasz Gollob który celuje w tytuł po raz 15. Największym konkurentem zapewne będzie młody rusek zawodnik gospodarzy Emil Sajfutdinov który broni tytułu z ubiegłego roku. Ja jednak wybrałem to typowania pojedynek pomiędzy Ryszardem Holtą a Ryanem Sullivanem. Rune od początku sezonu w sparingach nie zachwyca. Widać że jeszcze nie do końca sprzęt funkcjonuje tak jak powinien. W sparingach jechał dwukrotnie i zdobywał odpowiednio 9 punktów (w 5 startach) i 6 punktów (w 3 startach). Jeszcze musi przetestować swoje maszyny a gdzie się trafi lepsza okazja by potrenować ze światową czołówką. Saletra z kolei znakomita forma w sparingach dwa razy komplet 9 punktów. Może być dzisiaj czarnym koniem zawodów i nie zdziwię się jeśli zajmie miejsce na podium. Sullivan na owalu w Bydgoszczy spisuje się bardzo dobrze. Przytoczyć można wyniki z ubiegłych lat w 2010 roku zdobył 10 punktów będą najlepszym zawodnikiem swojego zespołu, natomiast w 2009 w dwóch spotkaniach zdobywał po 11 punktów. Do tego dodajmy jeszcze handicap 1.5 punktowy więc myślę że powinno być dobrze.
@ biesy widzę że mnie wyprzedziłeś ???? Adrian Miedzinski - Artiom Laguta @ 1,85 Betsafe ---&gt; 1,35 ⛔ 3-8
Znalazłem jeszcze jeden znakomity typ na Kryterium Asów i po jakże znakomitym kursie. Adrian potrafi jeździć w Bydgoszczy zna ten tor bardzo dobrze. W sparingach przedsezonowych spisywał się znakomicie. Młody Laguta dopiero wchodzi na salony. Jeszcze nie jest to żużlowiec który może powalczyć z najlepszą, światową czołówką. A do takiej można chyba już zaliczać Adriana. Bo z sezonu na sezon spisuje się coraz lepiej.
???? już 1.35 w betsafe
Holta pojechał na tyle ile oczekiwałem jednak bardzo zawiódł Sullivan, który przegrywał z młodzieżowcami. Adrian natomiast narobił w galoty czyli standard jeśli chodzi o jakieś poważniejsze zawody. Laguta bardzo fajnie się zaprezentował oby to był dobry zwiastun na poczynania w GP.
 
robson_26 612

robson_26

Forum VIP
Betsafe jak zwykle mnie rozwala z ich spadkami kursu. Najpierw pograłem Miedziaka, potem zastanawiałem się nad Emilem z Ryanem, bo chyba warto, ale na pewno nie po 1,25.
Mi już wystarczy, bo to początek sezonu. Jeszcze się nagramy ;) Dobrze wyglądają też:
Sullivan +1,5 - Rysiu - 1 @ 2,10 Sportingbet
Sullivan - N. Pedersen - 1 @ 1,75 Betsafe
Ryan prezentuje wysoką formę. Oczywiście teraz będzie trudniej, ale mimo wszystko można pograć na Australijczyka.
Tobet dał dzisiaj ciała :razz:
 
dawid.400 14K

dawid.400

Forum VIP
jak by kogoś interesowało można zrobić siura z parą Holta - Protasiewicz betsafe 2,5 i tobet 1,85, 4,45% to już niezły zarobek ;)
/Wybacz, że edytuję Twój post. Ale jakby kogoś interesowało to można posłuchać w necie relacji z KA w Radiu PiK &gt; klik.
 
verti 3,4K

verti

Forum VIP
Zwycięstwem Emila Sajfutdinowa zakończyło się Kryterium Asów, które rozegrane zostało na torze w Bydgoszczy. Drugie miejsce zajął Tomasz Gollob, który w biegu dodatkowym okazał się lepszy od Nickiego Pedersena.
Zawody pechowo zakończyły się dla Piotra Protasiewicza. Zawodnik Stelmetu Falubazu Zielona Góra upadł w swoim pierwszym biegu i wycofał się z pozostałych wyścigów.
Wyniki:
1. Emil Sajfutdinow (Polonia Bydgoszcz) - 13 (3,3,1,3,3)
2. Tomasz Gollob (Caelum Stal Gorzów) - 11+3 (1,3,3,2,2)
3. Nicki Pedersen (Caelum Stal Gorzów) - 11+2 (2,1,3,3,2)
4. Tomasz Gapiński (Polonia Bydgoszcz) - 10 (2,3,2,2,1)
5. Grzegorz Walasek (Polonia Bydgoszcz) - 9 (3,0,2,1,3)
6. Artiom Łaguta (Włókniarz Częstochowa) - 8 (3,2,3,-,-)
7. Piotr Świderski (Betard Sparta Wrocław) - 8 (1,2,0,3,2)
8. Grigorij Łaguta (Włókniarz Częstochowa) - 7 (1,d,d,3,3)
9. Artur Mroczka (Caelum Stal Gorzów) - 7 (0,2,1,1,3)
10. Damian Baliński (Unia Leszno) - 7 (3,1,2,d,1)
11. Robert Kościecha (Polonia Bydgoszcz) - 6 (2,w,3,0,1)
12. Maciej Janowski (Betard Sparta Wrocław) - 5 (0,3,1,0,1)
13. Rune Holta (Unibax Toruń) - 5 (1,0,2,2,0)
14. Mikołaj Curyło (Polonia Bydgoszcz) - 4 (0,2,2)
15. Adrian Miedziński (Unibax Toruń) - 4 (2,1,1,0,0)
16. Ryan Sullivan (Unibax Toruń) - 3 (0,2,0,1,0)
17. Szymon Woźniak (Polonia Bydgoszcz) - 2 (1,1,0)
18. Piotr Protasiewicz (Stelmet Falubaz Zielona Góra) - 0 (w,-,-,-,-)
Bieg po biegu:
1. Sajfutdinow, Miedziński, G. Łaguta, Mroczka
2. Baliński, Gapiński, Gollob, Janowski
3. Walasek, Pedersen, Holta, Protasiewicz (w)
4. A. Łaguta, Kościecha, Świderski, Sullivan
5. Gollob, Świderski, Woźniak, G. Łaguta (d)
6. Janowski, Mroczka, Pedersen, Kościecha (w)
7. Gapiński, Sullivan, Miedziński, Holta
8. Sajfutdinow, A. Łaguta, Baliński, Walasek
9. A. Łaguta, Holta, Janowski, G. Łaguta (d)
10. Gollob, Walasek, Mroczka, Sullivan
11. Kościecha, Baliński, Miedziński, Curyło
12. Pedersen, Gapiński, Sajfutdinow, Świderski
13. G. Łaguta, Gapiński, Walasek, Kościecha
14. Świderski, Holta, Mroczka, Baliński (d)
15. Pedersen, Gollob, Woźniak, Miedziński
16. Sajfutdinow, Curyło, Sullivan, Janowski
17. G. Łaguta, Pedersen, Baliński, Sullivan
18. Mroczka, Curyło, Gapiński, Woźniak
19. Walasek, Świderski, Janowski, Miedziński
20. Sajfutdinow, Gollob, Kościecha, Holta
Bieg dodatkowy:
21. Gollob, Pedersen
Później dopiszę jakieś spostrzeżenia po pierwszym turnieju : )
 
T 1,5K

torretoo

Użytkownik
Kapitalne zawody, szkoda tego momentu nie uwagi Tomka w 20 biegu, oraz tego biegu z Nickim, ponieważ jestem przekonany, że gdyby jeszcze jedno okrążenie to Nicki był by połknięty. Emil dobrze przygotowany do sezonu, ale zobaczymy w pażdzierniku jak to będzie, kto się śmieje ten się śmieje ostatni ???? ;) Gollob Rule!
Torre.
 
B 41,5K

bosky

Użytkownik
jedna rzecz, która rzuciła mi się w oczy od samego początku, to te 7 oczek Mroczki. Śledziłem wyniki, z czasem również włączyłem sobie relację live w radio, na pewno obraz jazdy nieco zakamuflowany tą trójką w ostatnim starcie, ale jak na taką obsadę jego wynik naprawdę niezły. Oby tylko nie skończył u nas, jak Hlib w Tarnowie (porównanie nieprzypadkowe, wszak młody Paweł wtedy też jechał z Gollobem w parze), a powinno być - w obliczu 11 (!) punktów i 2 bonusów Bartka Zmarzlika - naprawdę rewelacyjnie jeśli chodzi o juniorów w tym sezonie w Gorzowie.
 
kuba86 2K

kuba86

Użytkownik
Pierwsze i ostatnie tak dobrze obsadzone zawody w tym sezonie zostały dzisiaj rozegrane przy Sportowej. (jeśli się mylę to proszę mnie sprostować.) Pogoda trochę nie dopisała, bo było strasznie zimno, ale co się nie robi dla żużlowej inauguracji sezonu w Polsce. ;-)
Emil świetne zawody, piękna walka między Nickim i Tomkiem, zabrakło tylko jednego kółka i już by Gollob zainkasował trzy oczka i pewnie by walczył z Emilem w dodatkowym biegu. Groźny wypadek Protasa, bo kontakt miał z niedmuchaną bandą i był znoszony na noszach, jednak był gotowy do następnych biegów, lecz zrezygnował z własnej woli.
Groźny był też upadek Miedzińskiego na pierwszym łuku, jednak wstał o własnych siłach. Dobrze wypadł nowy nabytek gospodarzy Tomek Gapiński. ;-)
Podobała mi się zażarta walka Mikołaja Curyły, który dwukrotnie zaprezentował się z dobrej strony. Raz od początku do mety nie dał się wyprzedzić Ryanowi, a potem po pięknej walce wyprzedził Woźniaka i Gapę, na Mroczkę nie starczyło już czasu.
Trochę zawiedziony jestem postawą Holty, myślałem, że spisze się lepiej. Grigorij Łaguta miał dzisiaj niesamowitego pecha. Trzykrotnie zdefektował mu motocykl, gdy ten znajdował się na prowadzeniu. Raz na ostatnim łuku, gdzie w rezultacie dojechał na trzecim miejscu, raz na czwartym kółku, gdzie nie ukończył i w ostatnim biegu również na ostatnim łuku, jednak miał na tyle wystarczającą przewagę, że dojechał do mety na pierwszym miejscu.
Reasumując, uważam, że były to dobre zawody jak na inaugurację sezonu. Patrząc na dobre rezultaty bydgoskich żużlowców wydaję mi się, że bez zbędnych problemów Polonia z powrotem zagości w najwyższej klasie rozgrywkowej już za rok. ;-)
Ktoś wie czemu zrezygnował Artiom Laguta?
 
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom