>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<

Turniej Czterech Skoczni 2021/22

Status
Zamknięty.
typerskoki 415,1K

typerskoki

Ekstraklasa Expert
Członek Załogi
Kwalifikacje do Ga-Pa
Granerud wygra kwalifikacje @ 4,75 @ Fortuna

Niesamowitą moc pokazał Granerud w Oberstdorfie. Dodam, że to nie jest skocznia za którą przepada. W zeszłym roku na TCS po 5 wygranych pod rząd i byciem faworytem zaczął tu od rozczarowania i od 4 miejsca, a w treningach bywało nawet gorzej. W tym roku bardzo mocny mimo znoszenia w prawo. Moim zdaniem wczoraj był najlepszy. Skacząc w końcówce pierwszej serii wygrał z Geigerem i Ryoyu w takich samych warunkach. A w 2 serii miał wyraźnie gorsze warunki jak Kobayashi i Lindvik, którzy skoczyli dalej. Mimo to skoczył świetnie i minimalnie przegrał wygraną. Geiger w takich warunkach już wypadł dużo słabiej.
Teraz zawody przenoszą się do Ga-Pa gdzie Norweg czuje skocznie jeszcze lepiej. Idąc za przykładem z zeszłego roku był tu poszczególnych skokach 1, 2, 2, 1, 1, 3. W niektórych próbach wręcz nokautował rywali. Ga-Pa jest skocznią Norweską. Pamiętam jak wyskakiwał tu z 2 dziesiątki Jacobsen, nagle wygrywając parę metrów nad resztą. Sensacyjnie też tu odpalał Lindvik. A w zeszłym roku świetny był Granerud. Myślę, że przy takiej dyspozycji Norwegów jak w Oberstdorfie tutaj będą jeszcze bardziej wymiatać, a Granerud już nie notuje wpadek i wydaje się być ich liderem. Sądzę, że Norweg zdominuje próby w Ga-Pa i 1 stycznia zostanie liderem TCS, wygrywając konkurs. Próbke powinien pokazać już w kwalach i na to gram.
Rywale?
R.Kobayashi - no jest mocny, wiadomo. Ale moim zdaniem nie aż tak jak myślałem i jak to wygląda po wynikach. W Oberstdorfie w róznych próbach był w okolicy 4-5 więc nie jest to dominacja. DObry skok skoczył w kwalach, no i w 2 serii, ale miał też świetne warunki. Poza tym Ryoyu lubi skocznie w Oberstdorfie, a w Ga-Pa bywało u niego gorzej. Myślę, że jest do ogrania.
Geiger i Lindvik - na pewno będą groźni, ale w kwalach mogą szachować siły i skoczyć na 90% i odstawać od Graneruda.
Reszta jest półkę niżej. Przebłysków spodziewam się u Zajca, ale Granerudowi może nie zagrozić.
 
M 15K

mijon

Użytkownik
Granerud H.E vs Eisenbichler M. typ 1 1.50 k

Norweg chyba powoli wraca na właściwy tor udowadniając to drugim miejscem w Oberstdorfie gdzie zabrakło mu zaledwie 2,8 punktu, Norweg śmiał się potem, że może lepiej poradziłby sobie w rzucie oszczepem, czy pchnięciu kulą dlatego że Granerud lewą nogę ma dłuższą od prawej, co powoduje podobny problem do tego, z którym kilka lat temu zmagał się Dawid Kubacki.

"Przy odbiciu lecę jeszcze prosto, ale potem, w pierwsze fazie lotu, zaczyna mnie skręcać. Robię, co mogę, trochę przeciwko mojemu ciału. Mam lewą nogę trochę dłuższą od prawej, więc muszę to korygować. Obecnie nie opanowałem tego jeszcze w takim stylu, jakbym mógł - tłumaczył Granerud na konferencji prasowej po konkursie w Oberstdorfie.

Jeżeli pogoda nie będzie płatać figli to chyba nic nie powinno stanąć na przeszkodzie żeby pokonać Markusa który całkiem solidnie skacze zajmując ostatnio 7 miejsce, ale jak to Markus troche dla mnie chimeryczny i nieprzewidywalny może odprawić wszystkich z kwitkiem jak i całkowicie zepsuć skok, ale na ten moment lepszą formę prezentuje norweg który bardzo lubi tą skocznie co już wcześniej kolega wspomniał.
 
L 1,5M

lucaxx95

Mistrz Typów Dnia 2023
1. R.Kobayashi - K. Geiger (typ 1) @1.45

Kobayashi udowodnił, że trzeba go rozpatrywać jako minimum TOP3 na koniec, co prawda warunki też były dla niego sprzyjające, jednak jego forma z ostatniego turnieju czy regularność stawia go w roli faworyta dzisiaj. Głównym rywalem ma być H.E.Granerud, który też jest prze kocurem i ma za sobą świetną rundę w Obersdorfie. Myślę, że Norweg będzie się "bił" z Kobą o 1 miejsce na tej skoczni. Nie odważę się typować, który z nich wygra, ale według mnie Koba wypadnie na pewno lepiej od Geigera, a kurs na to jest całkiem sympatyczny. W przypadku Norwega typuje typ, że będzie lepszy od Eisenbichlera, co także wydaje się być bardzo prawdopodobnym scenariuszem.
Jeśli nie wydarzy się nic nadzwyczajnego, to Koba i Granerud powinni zająć pierwsze dwa miejsca.
 
P 2,4K

promark

Użytkownik
I czas na kwalifikacje i zawody w GA-PA.
Po pierwszych zawodach bardzo ciekawe wyniki, w TOP5 aż 3 Norwegów. Granerud, który w końcu oddał 2 świetne skoki, zaskakująco wysoka pozycja Johanssona i Lindvik, o którym pisałem w poprzednim poście że ma świetną formę na TCS. Do tego oczywiście Kobayashi i Geiger czyli zawodnicy, których większość spodziewała się w TOP3 lub TOP5.

Granie na Graneruda w GA-PA to odważna decyzja, osobiście wolę przeczekać i sprawdzić czy faktycznie ma już ten swój automat czy przypadkiem znowu nie zawali sprawy. Tak jak myślałem automat nie chodzi jak powinien i skok Graneruda cieniutki w kwalach.

Z typów na kwale moim zdaniem do grania:
Geiger K. - Johansson R. 1 @ 1.35 Fortuna

Karl w pierwszych zawodach bardzo solidnie, kilka pkt zabrakło do podium, miał trochę pecha do warunków. W przypadku Roberta Johanssona trafił w dobre warunki i o te kilka pkt wygrał z Karlem i końcowo zajął 3 miejsce. Robert nigdy na tej skoczni nie miał spektakularnych wyników a w przypadku Karla zajmował tutaj miejsca na podium a także miejsca w TOP5.

Lindvik M. - Kos L. 1 @ 1.4 Fortuna
Piękny kurs do dubla. Buki dają rzadko takie prezenty. Dobre ostatnie zawody Kos i nagle w parach H2H dają go z mocarnym Lindvikiem.
Warto tutaj zaznaczyć, że Kosowi świetnie powiało w 2 serii i dlatego zajął 8 miejsce w pierwszych zawodach. W tym sezonie jest to zawodnik który na 10 zawodów aż 4 zajmował miejsce po za TOP30 a w większości kręcił się w okolicach TOP20.
Marius przygotował świetną formę na TCS, pisałem wcześniej że widzę go w TOP5 całego TCS i po pierwszych zawodach oczywiście podtrzymuję tę tezę. Lubi tę skocznię, jest w formie i nie widzę tutaj szans żeby miał tę parę przegrać.
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +816
M 73,6K

mazinho87

Użytkownik
Ja widzę na dziś perełkę w sts-ie:

Zakwalifikuje się do konkursu: Koudelka TAK 3,94 8,5/10 godz 11.45

Koudelka bez problemu przeszedł kwalifikację w Engelbergu. Warunki i profil skoczni mu nie pasowały w Obersdorfie i ta szuka mu się nie udała. Po kontuzji jednak jakby pomału szedł w górę z dyspozycją. Na starcie kwalifikacji jest 77 zawodników, 27 doświadczony Czech jest w stanie bez problemu wyprzedzić. Profil skoczni w Ga-Pa tez jemu będzie bardziej odpowiadał.

Nic tylko korzystac z okazji i tak wysokiego kursu. Na moje powinno być ok 1,50.
 
Otrzymane punkty reputacji: +7
P 2,6K

paptyd

Użytkownik
Huber - Hoerl -2 @2.03 STS

Dosyć równy pojedynek, jednakże moim zdaniem patrząc na formę zawodników zdecydowanie Hoerl jest faworytem, uważam również, że jego skoki wyglądają lepiej co pozwoli uzyskac wyższe noty za skoki.

Nakamura - Schmid - 2 @1.53 STS

Nakamura w tym sezonie zaskakuje, ale jak zauważyłem nie stoi zbyt wysoko i odpuszcza kwalifikacje pokazując dopiero co potrafi w konkursach, moim zdaniem Schmid będzie chciał od początku zaprezentować sie dobrze kibicom i uzyskać jak najlepszą parę, gdyż dziś bedzie tylko jednym z wielu Niemców, a chciałby sprawić kibicom trochę radości.
Dodatkowo patrząc na stabilność skoków obydwu panów, Schmid wydaje sie murowanym faworytem tej pary.

Johannson - Peier -2 @2.54 StS


Tutaj podobnie jak wyżej uważam, ze Johannson skoczy słabiej od Peiera, którego forma w ostatnich konkursach mocno rośnie a same skoki w kwalifikacjach wyfaja sie być lepsze niz w konkursach. W poprzednich kwali zajął 4 miesjce i był dużo wyżej nad Johansonem, który odpalił rakiety w konkursie. Uważam, że po tym kursie waryo ryzykować
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +561
kacper091097 201,6K

kacper091097

Użytkownik
Leyhe - Peter Prevc - 1 @1.35 1 seria
Oferta na razie biedna na Fortunie, ale z par KO rzuciła mi się w oczy ta niemiecko-słoweńska. Leyhe co prawda w jednym z treningów przegrał z Prevcem, ale wydaje się być tu stabilniejszy, a do tego zdecydowanie wygrał w kwalifikacjach. Niemiec będzie skakał u siebie co jest dodatkowym atutem, a ponadto nie tylko na tej skoczni, ale ogólnie w PŚ wydaje się ostatnio być bardziej powtarzalny przez co jest mniejsze ryzyko wpadki przy nawet nieco gorszym wietrze.
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +479
K 25,7K

k0r0niarz

Użytkownik
E. Klimov - G. Deschwanden (1 seria KO) @1.55 Fortuna
Szwajcar zdeklasował Rosjanina w obu treningach pokonując go o 40 i 37 pozycji co chyba wystarczająco mówi nam o formie obu zawodników, dodatkowo w konkursie środowym również Szwajcar był lepszy zajmując znakomite jak na niego 10 miejsce

Do tego myślę że śmiało można próbować Kubę Wolnego po 2.95, w obu seriach treningowych dużo lepszy od Austriaka o 10 i 14 miejsc. W kwalifikacjach Fettner miał najlepszy wiatr ze wszystkich zawodników stąd taki świetny wynik.
 
Otrzymane punkty reputacji: +79
tarki_16 214,3K

tarki_16

Moderator
Członek Załogi
Eisenbichler 3 lub lepszy - Nie @1.79 Fortuna

Markus wygrał wczoraj jedną serie treningową oraz kwalifikacje , ale moim zdaniem to nie czyni go jako faworyta do podium w dzisiejszych zawodach. Ten sezon nie należy do niego, potrafił oddać dwa równe, dalekie skoki, ale niestety częściej zaliczał wpadki. Dziś warunki porównywalne do wczorajszych, czyli wiatr z tyłu i bocznymi podmuchami. Niemiec skaczący jako ostatni w fazie KO może nie wytrzymać presji, zupełnie mnie to nie zdziwi. Jest Ryoyu , jest Geiger, mocni są również Norwegowie, więc Eisenbichler może się znaleźć poza podium, i typuje w tym kierunku po fajnym kursie.

Kubacki 30 lub lepszy: Tak @2.25 Fortuna

Dawid ze skoku na skok wygląda co raz lepiej. Wczoraj we wszystkich próbach meldował się w czołowej 30tce. Oczywiście wylosował fatalnie, bo porażka z Granerudem prawdopodobnie ujrzy światło dzienne, ale duża szansa będzie na załapanie się do 2 serii jako lucky looser. Kubacki w Ga-Pa w ostatnich latał spisywał się znakomicie, rok temu wygrał, ustanawiając nowy rekord skoczni, poprzednie sezony też bardzo dobre wyniki. Oczywiście teraz forma najgorsza od lat, i brak awansu nikogo nie zdziwi, jednak sądzę, że W Ga-Pa się zepnie i zobaczymy dziś jego drugi skok konkursowy.
 
Ostatnia edycja:
X 19,4K

xoli20

Użytkownik
Eisenbichler M. 1-3 @1.85 Fortuna

Jeśli ktoś zajmuje 6 i 1 miejsca w treningach oraz wygrywa kwalifikacje to oznacza że jest po prostu mocny na tej skoczni. Warto zaznaczyć że "tylko" 6 miejsce w pierwszym treningu było spowodowane tym że trafił na sporo trudniejsze warunki niż reszta czołówki. Jego głównymi rywalami będą na pewno Ryoyu i Geiger oraz Norwegowie, którzy jednak na tej skoczni jak na razie nie błyszczą, tak więc kurs jest całkiem dobry według mnie.
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +653
successful 1,9M

successful

ModTeam
Członek Załogi
Garmisch-Partenkirchen
Geiger 1-3
@1.85 Fortuna

Konsekwentnie do końca stawiam na Niemca. Ryoyu pokazał swoją wielką formę wygrywając poprzedni konkurs i w kwalifikacjach wczoraj - wysoko. Jest faworytem do zwycięstwa w całym cyklu. Ale czy murowanym? Za nami dopiero jeden konkurs, Niemiec wciąż jest najrówniejszym zawodnikiem od początku sezonu. Mam czutkę, że w którymś momencie odpali o wygra konkurs deklasując rywali. Czy będzie to dziś? Nie wiem. Natomiast taki typ jak pierwsza trójka Geigera wydaje mi się równie prawdopodny, co ostatnio, choć kurs wyższy, a jak wiemy w Oberstdorfie nie stał na podium. Tym bardziej o to zawalczy dzisiaj.
 
Ostatnia edycja:
B 50K

bartek2701

Mistrz Tour de Ski
P.Aschenwald - P. Wąsek 1 1,35 1 seria KO

Nie lubie zbytnio stawiać zakładów gdzie decyduje jeden skok i nie ma drugiej mozliwosci odrobienia, jednak stawiam na Austriaka, ponieważ w każdym z trzech skoków w Gapa był lepszy. Treningi dla Austriaka 19 miejsce(130m, ) 31 (122m ) Wąsek natomiast nie skacze jakoś zle, 26( 127,5) i 45( 120). Jednak nie sądze aby taki skok oddał w konkursie. Polacy poza Piotrem Żyłą na tej skoczni skaczą mocno w kratke i tu jeszcze dojdzie brak doświadczenia i presja na młodym Polaku. W Kwalifikacjach również lepiej Austriak mimo że skoczył bliżej bo 128,5 z notą 126,3 ale miał wiatr w plecy, bonfikata +7,5 mówi w tym skoku wszystko. Co dało 21 miejsce i pojedynek z Polakiem. Wąsek natomiast skoczył 129,5o z notą 120 pkt zajął 29 miejsce ale miał odjęte punkty za wiatr -1,6. Myślę że jeśli będą skakać w równych warunkach to minimum 5 metrów dalej skoczy Austriak. Ale to tylko skoki zobaczymy jak bedzie.
 
maniek81 330K

maniek81

Moderator
Członek Załogi
Lindvik - Johansson [1] 1.50 efortuna
Stawiam dzisiaj na Mariusa w parze z Robertem. Marius na przestrzeni sezonu wygląda dużo lepiej i powinien bić się o podium w klasyfikacji TCS. Podium Roberta w pierwszym konkursie było chyba zaskoczeniem dla wszystkich. Dał mu to pierwszy skok, który wyszedł mu perfekcyjnie i dał całkiem sporą przewagę nad resztą stawki. W drugiej serii było już gorzej i ostatecznie zakończył konkurs na trzeciej pozycji. Gdyby nie nota z pierwszej serii byłby z pewnością niżej. Wczorajsze kwalifikacje w wykonaniu obu zawodników wypadły niemal równo, 0.7pkt. na korzyść Johanssona. Tyle tylko, że Johansson skakał przy minimalnym wietrze w plecy, a Lindvik miał już nie. Dzisiaj przy podobnych warunkach i dwóch skokach Marius powinien potwierdzić, że na ten moment jest zawodnikiem lepiej dysponowanym.
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +501
T 4,5K

tofik015

Użytkownik
Stoch miejsca 1-15 @ 2,25
Stoch K. - 17. lub lepszy tak @1,90

fortuna

Po Oberstdorfie nie sądziłem, że będę szedł tutaj z typowaniem w stronę Kamila albo patrzył optymistycznie na innych naszych reprezentantów. Kamil nie błyszczał wczoraj tak jak Piotrek ale też jakoś słabo się nie prezentował. Miejsca odpowiednio 16,16,15 pozwala myśleć, że w konkursie powinno być podobnie jeśli nie zdarzy się wpadka. Liczę jednak, że dzisiaj obejdzie się bez wpadki i ustabilizowanie skoków Kamila na poziomie co wczoraj a może nawet coś lepiej uda się skoczyć. Ważnym czynnikiem który skłonił mnie do tego typu były też wystawione kursy. Na sts typ na top15 Kamila to tylko 1,50 więc różnica jest dość spora a prawidłowo wystawione kursy to moim zdaniem powinny być gdzieś pomiędzy
 
Ostatnia edycja:
megeczupal 10,6K

megeczupal

Użytkownik
R.Kobayashi - Eisenbichler 1 @ 1.45✅✅
R. Kobayashi V @ 2.17 ✅✅✅

efortuna

Kurs niski ale moim zdaniem bardzo pewny. Po pierwsze i najważniejsze to rozstawienie zawodników. Ryoyu który skacze trzeci od końca ma mniejszą presje , w porównaniu do kończącego pierwszą serie Marcusa. Jak wszyscy wiemy jest on tzw „ czajnik” który może nie poradzić sobie z presją i odda słaby skok by pewnie w drugiej serii troche podgonić ale to już wystarczy na miejsce top 6. Po drugie Japończyk wczoraj skakał w NAJGORSZYCH warunkach i potrafił tak odlecieć , dlatego nic go nie zatrzyma nawet wiatr . Warto zagrać też jego wygraną w całych zawodach bo nie widzę oprócz Geigera dla niego na tej skoczni konkurencji. Norwegowie nie błyszczą , Polacy lepiej ale to też nie jest ten poziom.
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +898
B 111K

barlo123

Znawca - Serie A
Żyła top 10
Hoerl- Johanson 1
Kos- Stoch 2
Zografski- Aigro 1
Ako: 6.60 E efortuna


Skoki to najwieksza loteria wiec dla zabawy duze ako.
Żyła jak sam mowi, nigdy nie czul sie tak silny fizycznie, gram top10, tutaj w 3 skokach miejsce 4,2,5.
Hoerl skacze tutaj bardzo rowno- 8,10,4. Za to Johanson w kratke- 10,24,13. Norweg jest bardziej nieobliczalny, jak koledzy wspomnieli mial mega farta z wiatrami ostatnio i to spowodowalo tak dobre miejsce.
Stoch tutaj odziwo dobrze skacze, kazdy skok lepszy od Slowenca, ktory chyba po tym pierwszym konkursie troche gorzej. Stoch - 15,16,16, Kos - 24,58,22.
Zografski w kazdej probkie lepszy od Fina, wiec tutaj gram podobnie.
Analiza oparta na miejscach i jak skacza tutaj zawodnicy, ale chyba tylko tak mozna tutaj analizowac cokolwiek for fun.
 
S 12,9K

severin

Użytkownik
K. Stoch miejsce 1-10
Kurs: 3,75
Bukmacher: Fortuna

Myślę, że po blamażu w ostatnim konkursie teraz Polacy, a zwłaszcza Kamil będzie chciał pokazać, że to był wypadek przy pracy. Kurs wysoki i warty zaryzykowania. Nie wydaje mi się aby Kamil popsuł dwa konkursy z rzędu i przywróci wiarę, że ten sezon nie jest jeszcze stracony, trzeba tylko ustabilizować formę.
 
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom