>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<

Turniej Czterech Skoczni 2020/21

Status
Zamknięty.
G 277

geryx

Użytkownik
K. Geiger 1-6 klas. koncowa Insbruck fortuna @ 1,5

Kurs nie porywa ale wydaje się dośc oczywisty i pewny. Przed konkursem Karl był jednym z 3 faworytów TCS obok Graneruda i Eisenichlera. I właściwie nic się nie zmieniło oprócz tego że Polacy dwaj zapukali do podium tej imprezy. Jak na razie Niemiec jest drugi. W GaPa był 5 w kwalach i konkursie co jego roday przyjęli za rozczarowanie, no ale to jednak 5 wiec do mojego typu mamy jeszcze zapas natomiast pierszy konkurs wygrał. Wczoraj 7 i tu się pojawia jedyne małe ale czy to wypadek przy pracy czy narastająca presja. Jednak moim zdaniem dotychczasowa ( przed TCS) częśc sezonu wskazuje na jego moc ( kolejno poz.:2,9,8,1,2,1,2).
Dla bardziej odważnych 1-3 z kursem 3
 
megeczupal 10,6K

megeczupal

Użytkownik
Kubacki - Eisenbichler 1 @ 1.7 efortuna

Para dwóch biegunów formy. Dawid który dopiero zaczyna , wznosi się , podbudowany ostatnią wygraną , dąży do wygrania klasyfikacji generalnej TCS . Jego skoki co kolejny powinien być coraz lepszy . Po drugiej stronie Marcus który pomału się wypala , forma od początku sezonu a nawet przed pokazuje swoje oznaki. Wczoraj w kwalifikacjach po miejscu ale 3 punkty przewagi na korzyść Kubackiego to prawie dwa metry a to duża różnica , bo przecież każdy wie że Eisenbichler skacze kwale dużo lepiej niż w konkursie bo często zjada go trema i jeden skok przynajmniej „ spartoli” , pózniej atakuje z dalekiego miejsca i zatrzymuje się około 6 pozycji . Na kubackiego to za mało bo on dziś walczy o zwycięstwo kolejny raz.
 
Otrzymane punkty reputacji: +5
M 20,3K

musampha

Użytkownik
Kubacki D. × Eisenbichler M. 1. @ 1,7 fortuna

Kubacki po ostatnim konkursie wg mnie w parze z Eisenbichlerem powinien spokojnie wygrać. Polak ewidentnie załapał formę. O kontuzji pleców nic się już nie mówi, w domu szczęśliwe zakończenie i można już skupić się w pełni na skokach. Do tego ewidentnie coś poprawili z trenerami, przynajmniej tak to wynikało z wywiadu po ostatnich zawodach. Kubacki nie chciał zdradzić co to takiego, ale stwierdził że ewidentnie pomogło. Dawid nigdy nie był mistrzem treningów i kwalifikacji, ale nawet w tych skokach wyglądał nieźle. Eisenbichler coraz częściej oddaje słabsze skoki, nie przeważa już tak jak na początku sezonu, a zaryzykuje nawet stwierdzenie, że jest coraz słabiej. Zepsuł pierwszy skok w Oberstdorfie, ostatnio w Ga-Pa miał dobrą pozycję do ataku w drugiej serii i może nie zepsuł skoku, ale spadając na 7 miejsce pokazał, że to nie ta sama forma co na początku sezonu. Albo inni poszli w górę i tak właśnie wygląda to w przypadku Kubackiego.
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +5
successful 1,9M

successful

ModTeam
Członek Załogi
Innsbruck
Granerud wygra
@2.50 Fortuna

Myślę, że nie jestem w tym typie odosobniony. Wprawdzie skoki są loteryjne, i różne detale takie jak minimalnie spóźnione wyjście z progu czy mocniejszy wiatr w plecy mogą całkowicie odmienić losy konkursu u jednego bądź więcej zawodników, ale norweskie objawienie tego sezonu wydaje się być ponad tym. Nie osiągnął jeszcze e tym sezonie miejsca gorszego niż czwarte. Wygrał wczorajsze Kwalifikacje. Wie dokładnie, że jest głównym faworytem do statuetki Orła, ale pomimo stosunkowo młodego wieku i niedługo stażu w ścisłej światowej czołówce, wydaje się, że jest ns tyle dobrze przygotowany, że presjs go nie paraliżuje. Skoki dobre technicznie, dalekie, a głowni rywale tacy jak Eisenbichler, Geiger, Kubacki czy Stoch będą oczywiście czaili się na zwycięstwo w tym konkursie. Myślę jednak, że Norweg dzisiaj zwycięży, a świadkami prawdziwej ostrej rywalizacji będziemy 6 stycznia w Bischofshofen - i tutaj wszystko może się wydarzyć. Dzisiaj stawiam na Norwega.
 
Ostatnia edycja:
S 297,4K

sztabson_93

Użytkownik
Innsbruck konkurs
Y. Sato miejsce 1-15
@2.25 fortuna

Japończyk zdecydowanie zniżył loty ostatnim czasem, po dobrym rozpoczęciu sezonu jak narazie w tabeli pucharu świata na 11 miejscu. To jest taki zawodnik który nie najlepiej radzi sobie z presja, przed TCS wielu uważało że miejsce w top10 to obowiązek ale skocznie w Niemczech zweryfikowały i aktualnie znajduje się bardzo daleko. Dziś będzie skakał na luzie, wie że o nic nie walczy i to moze być kluczowe. Nie stawiam że zrobi coś wielkiego, że powalczy o podium. Uwazam że miejsce w najlepszej 15 zawodów w Innsbrucku przy odrobinie szczęścia jest jak najbardziej realne.
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +83
maniek81 327,3K

maniek81

Moderator
Członek Załogi
Kubacki - Stoch 1 1.75 fortuna 3-1, ale Kamil dzisiaj odpalił 😯

Widać progres u obu naszych reprezentantów. Jednak u tego pierwszego jest on wyraźniejszy, co pokazał w GaPa. Wczoraj w wywiadzie po kwalifikacjach Dawid powiedział, że najlepsze skoki tutaj w Innsbrucku szykuje właśnie na dzisiaj. Kamil cały czas odstaje z prędkością na progu i mam wrażenie, że wyciska totalnego maxa w locie. Wczoraj w kwalifikacjach oboje skakali niemal w ciszy i Dawid poleciał 3 metry dalej. Jest to całkiem sporo, biorąc pod uwagę, że na tej skoczni gdzie między punktem K, a punktem HS jest tylko 8 metrów różnicy. Dzisiaj warunki wietrzne mają być podobne, a biorąc pod uwagę wczorajszy trend i fakt, że Dawid zapowiedział na dzisiaj jeszcze lepsze skoki, to zapewne powalczy o kolejne pudło. Kamilowi może trochę braknąć.
 
Ostatnia edycja:
shadow89 512,2K

shadow89

Użytkownik
Innsbruck (klasyfikacja końcowa)
Dawid Kubacki - zwycięzca
@5.00
FORTUNA

Jak twierdzi większość ekspertów oraz nawet samych skoczków, dziś czeka nas rywalizacja na jednej z najbardziej wymagających skoczni TCS - Bergisel. Od konkursu w 1996/97 r., kiedy to został wprowadzony system KO tylko 7 zwycięzców kwalifikacji wygrywało konkurs. Dawid z każdym oddanym skokiem w Innsbrucku jest coraz wyżej. W pierwszym treningu zajął 11 lokatę, w drugim treningu - 6 miejsce a w kwalifikacjach był na 3 miejscu. Liczę na utrzymanie tego trendu wzrostowego przez naszego skoczka. Ze względu na charakterystykę skoczki Bergisel stawiam na bardziej doświadczonego skoczka. Granerud jest co prawda w życiowej formie i będzie bardzo groźnym rywalem jednak dziś typ bardziej patriotyczny a do tego kurs nieco przesadzony moim zdaniem i dlatego postaram się to wykorzystać.
 
M 15K

mijon

Użytkownik
Zaproponowane do wyróźnienia:
+2
Witam.Dzisiaj przenosimy się do Bergisel znajdującej się w austriackim kurorcie Innsbruck bez wątpienia jedną z najtrudniejszych skoczni w całym cyklu TCS.

Po wczorajszych spokojnych kwalifikacjach apetyt rośnie w miare jedzenia, jeśli mamy na myśli naszych polskich orłów, szczególnie po skokach Dawida, Kamila, Piotrka gdzie jestem pewien prawie w 100% że zobaczymy dzisiejszego dnia kogoś z tej trójki na podium, chyba że warunki będą płatać figle ale jeśli chodzi o prognozy nic na to nie wskazuje, co do wczoraj bez zaskoczenia Granerud wygrał bez większych problemów oddajac najdalszy skok i na razie nic na to nie wskazuje że dzisiaj miałoby być inaczej ale czas pokaże liczymy że ktoś z naszych reprezentantów pokrzyżuje młodemu norwegowi plany.

D.Kubacki vs M.Eisenbischler typ 1 1.70 k (fortuna)

Dawid wczoraj udowodnił że będzie się bił o najwyższe lokaty problemy zdrowotne poszły w zapomnienie bardzo ciekawa para w kontekście całego TCS bo Markus traci 13 pkt do Dawida to nie jest aż tak dużo, ale jakoś nie przekonuje mnie Niemiec jest to jak wiemy dośc chimeryczny zawodnik i nie zdziwi mnie że dzisiaj jakiś skok będzie po prostu dużo słabszy, jak dla mnie troche obniżył loty, na ten moment Dawid jest bardziej stabilny a w konkursie potrafi odpalić więc ide w jego strone.

J.A Forfang vs R.Johannson typ 1 1.60 k (fortuna)

Johan powoli ustabilizował forme a jego skoki sa coraz bardziej regularniejsze co pokazał w Ga-Pa zajmując 9 miejsce o sympatycznym wąsaczu tego nie można powiedzie skoki są po prostu przeciętne nie chce mówić że słabe bo wczoraj w kwalifikacjach nie najgorzej ale i tak niżej od młodszego kolegi, wydaje mi sie że Johannson po prostu już jest myślami na Row Air a ten turniej po prostu pójdzie w zapomnienie, ale to są skoki więc lekki podmuch może zepsuć wszystko, ale jestem dobrej myśli rok temu Forfang uplasował się na 7 miejscu więc dobry prognostyk a Johannson na 17.

K.Stoch vs A.Lanisek typ 1 1.70 k (fortuna)

Co tu dużo pisać Kamil chyba wrócił do optymalnej dyspozycji jak sam wspomniał jest to jego jedna z ulubionych skoczni co prawda nie radził sobie na początku ze stromym najazdem ale jak sam powiedział znalazł dobre dojście do pozycji czyli ruszenie z belki więc powinno być dobrze co do Laniska wczoraj 20 miejsce troche słabsza dyspozycja być może to sie przełoży na dzisiaj ale nawet jeśli to tylko wypadek przy pracy to Kamil i tak wydaje się być mocniejszy w tej parze.
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +91
juve814 71,3K

juve814

Użytkownik
lanisek-zyla typ;zyla kurs:2.41
witam,typ troche zaskakujacy poniewaz zawodnicy w formie i decyduje dyspozycja dnia lub skocznia ktora moze im pasowac lub nie.lanisek to teraz lider slowenskich skoczkow,prezentuje rowna forme i zajmuje dobre dziewiate miejsce w calym konkursie.zyla jest oczko nizej ale pierwszy konkurs nbyl troche loteryjny,ostatni w ga-pa byl swietny bo zajal 3 lokate i teraz byl wyzej w kwalifikacjach niz lanisek.wyrownana para i mozna pokusic sie na typ z wyzszym kursem.pozdrawiam
 
matelke222 28,8K

matelke222

Użytkownik
Schlierenzauer G. - Nazarov M. (Para KO) Schlierenzauer G. @ 1,60 Fortuna

Dość wysoki kurs jest na Shlierenzauera w parze KO z Nazaovem. Myślałem, ze na Gregora będzie mniejszy. Spróbuję zagrać na Gregora. Schlierenzauer. Lata świetności ma już raczej za sobą, ale z Nazarowem powinien wygrać w parze KO. Patrząc na dotychczasowe wyniki młodego Rosjanina nie są rewelacyjne. Większość startów w PS końca w okolicach miejsca 30. Pomimo średnich wyników Mikhaiła są one i tak znacznie lepsze od występów Gregora. Nazarow pomimo średnich wyników regularnie startu w konkurach PS. Austriak z tego co widzę ostatnio stratował w Engelbergu . Gregor dostał szanse występu w tym konkursie z powodu miejsca rozgrywania zawodów. Tak prezentowały się wyniki oddawane przez obu Panów wczoraj: Nazarow miał dobry kok w pierwszej serii treningowej. Skoczył 122 metry. Co dało mu 18. miejsce. Schliri był w tej serii 21. pomimo dłuższego skoku ( 124,5 m.). W drugiej serii treningowej Rosjanin oddał podobny skok pod względem długości. Tym razem uzyskał wynik 121,5 co dało 29 miejsce ex aequo z dwoma innymi skoczniami ( Boyd-Clowes, Kytosaho ). Austriak wypadł trochę lepiej. W prawdzie oddał krótszy skok 120,5 m., ale został skwalifikowany na 27 miejscu. w kwalifikacjach różnica na korzyść Gregora była większa. Austriak był 20 ex aequo z Hamannem, Mikhail był 10 miejsc niżej. Skoczył zaledwie 118,5 metrów. Jak widać wyniki w trzech skoków obu panów są zbliżone do siebie delikatna przewagą Gregora. Liczę, ze doświadczony Austriaka da radę młodemu Rosjaninowi.
 
Ostatnia edycja:
otekos 2,7K

otekos

Użytkownik
Żyła- Hayboeck 1 1.40 Fortuna

Widziałem,że ktoś już na ten temat tutaj pisał. Ja postaram się utwierdzić w tym przekonaniu. Już wcześniej trafnie opisywałem Hayboecka, na treningach i kwalifikacjach to całkiem inny zawodnik. Tak samo jest z Piotrkiem tylko w drugą stronę. Zawsze pokazuję się lepiej na konkursach niż w skokach treningowych. Dodam także, że Żyła walczy wraz z Andrzejem Stękałą o jakże ważnego złotego Bażanta także będzie na maksa skupiony. To taka dygresja, ponieważ jakby nie zanalizować tych skokow często bywa po prostu tak, że zawieje komuś tak jak nie trzeba i żegnamy się z pieniążkami. W każdym razie wszystko wskazuję na zwycięstwo Wiewióra.
 
Otrzymane punkty reputacji: +5
A 638

Alpmma

Użytkownik
Johansson - Paschke 1 @ 1.3

Jeszcze kilka tyg temu stawiał bym w takiej parze na Piusa jako underdoga, ale obecnie nie ma o tym mowy. Posypała się na TCS forma Niemca kompletnie, nie przypomina w ogóle zawodnika, którym był jeszcze 3-4 tyg temu. W ogóle reprezentacja prowadzona przez Horngachera rozsypała się obecnie moim zdaniem jako drużyna. Eisenbichler już nie błyszczy, Pius z solidnego zawodnika na TOP10-15 zrobił się TOP 30-40, Schmid raz mu wyjdzie raz nie, jedynym światłem w tunelu jest Hamann, który obecnie skacze dość solidnie.
Norweg solidny zawodnik, wiadomo problemy z wiatrem w plecy ma niesamowite, ale to jego problem od lat, z reszta jak u wszystkich Norwegów za wyjątkiem Graneruda. W Innsbrucku raczej mocno nie wieje, minimalne rekompensaty na + lub - więc popularny "Wąsacz" powinien swoje skoczyć na tyle żeby pokonać Paschke.
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +5
P 405

Panfarciarz

Użytkownik
Eisenbichler Geiger
Typ 1
Kurs 1.96

Idę dziś w kierunku Eisenbichlera, widać, że ma ambicje powalczyć o zwycięstwo. Wszystkie jego skoki trzymają bardzo wysoki poziom. Geiger, nieprzewidywalny zawodnik, oddaje świetny skok wtedy gdy nikt się nie spodziewa, jednak moim zdaniem dziś będzie gorszy z tej dwójki. W kwalifikacjach geiger 7 Eisenbichler 4. Moim zdaniem typ warty ryzyka. Powodzenia !
 
Otrzymane punkty reputacji: +5
U 0

Usunięty użytkownik 172435

Gość
Klasyfikacja końcowa: Żyła P. Miejsce od 1-10 @1.45.

Piotrek jest w niezłej formie w ostatnim konkursie wskoczył na podium I myślę że dzisiaj również ma na to szansę ;) A tym bardziej będzie w pierwszej dziesiątce. Kurs na fortunie jest na to zdarzenie za duży I widzę w nim valuve. Na sts ten kurs jest niższy aż o 0.20 więc jest to ogromna różnica ;) I ogromna szansa na to że żyła znajdzie się w dziesiątce. W kwalfikacjach pokazał że cieszą go skoki na tej skoczni I umie również na niej skoczyć. Jeśli warunki będą optymalne to spokojnie znajdzie się w pierwszej dziesiątce;) Oczywisicie jest to tylko moja opinia.
 
G 0

gubernator_nh

Gość
Kombinują z tymi belkami i skoki takie że dramat. Znów mnie podkusilo i Stoch aż 20 pkt nad Granerud. Masakra
 
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom