>>>BETFAN - BONUS 200% do 400 ZŁ <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE + 2 FREEBETY!<<<
  • Zapraszamy do zapoznania się i stosowania do poniższych wytycznych dotyczących rozliczania swoich analiz w działach tematycznych
    KOMUNIKAT

Trafisz kurs 2?

edi8 9,1K

edi8

Forum VIP
Dobra wiem o co wam chodzi tylko, ze nieczytelnie (dla mnie) przedstawiacie tabelke, a dokladniej koszt i kasa.
Dokaldnie chodzi mi o to:

wg Ediego

etap / stawka / koszt / wygrana / kasa
01 ...... 1 .......... 1 ......... 0 ....... -1
02 ...... 2 .......... 3 ......... 0 ....... -3
03 ...... 2 .......... 5 ......... 4 ....... -1
3a ...... 4 .......... 5 ......... 0 ....... -1

wg mnie

etap / stawka / koszt / wygrana / kasa
01 ...... 1 .......... 1 ......... 0 ....... -1
02 ...... 2 .......... 3 ......... 0 ....... -3
03 ...... 2 .......... 5 ......... 4 ....... -1
03a ...... 4 .......... 9 ......... 0 ..... -5

Roznica na etapie 3a jest taka, ze Ty twierdzisz ze po etapie 3a Twoj portfel zmniejszy sie ogolnie o 1 zl, a wg mnie o 5 zl. Mam racje czy nie?
Nie masz racji...

U mnie suma stawek , czyli ogólny koszt gry znajduje się w kolumnie &quot;koszt &quot; i tam go wykazuję - natomiast kolumna &quot;kasa&quot; pokazuje stan banku jako finansowy efekt gry na aktualnym etapie lub podetapie.

Wobec tego, że na grę na podetapach nie angażuję ani centa [ bo podetapy gram wyłącznie wtedy gdy trafię na etapach i gram wtedy za całą wygraną brutto ( poprzednia stawka*kurs/AKO ) ] to w przypadku przegranej lub wygranej na podetapie, suma kosztów nie ulega zmianie.
Natomiast w kolumnie &quot;kasa&quot; jej stan może zmienić tylko wygrana na podetapie ( więc drugie z rzędu trafienie kończące grę, bo u mnie ZAWSZE grę z zakładanym zyskiem kończy takie w/w drugie z rzedu trafienie , natomiast przegrana na podetapie nie zmienia stanu kasy.

Tak więc Twoja tabelka w odniesieniu do mojej metody:

etap / stawka / koszt / wygrana / kasa
01 ...... 1 .......... 1 ......... 0 ....... -1
02 ...... 2 .......... 3 ......... 0 ....... -3
03 ...... 2 .......... 5 ......... 4 ....... -1
03a ...... 4 .......... 9 ......... 0 ..... -5

zawiera fundamentalny błąd , gdyż na podetap 3a owszem wchodzę ze stawką 4j. jako wygraną z etapu 3 - ale nie powoduje to przyrostu kosztów gry i na podetapie 3a nadal wynoszą one 5j. ponieważ podetap 3a obsługuje ta sama stawka jaka była użyta do gry na ostatnio trafionym etapie , więc w tym przypadku na etapie 3 , ale po wygranej ta nowa stawka ma już wartość 4j. bo ( 2*@2 ) = 4 j.
Po prostu: nowe stawki na podetapach nie pochodzą z pierwotnego budżetu na grę i dlatego nie powodują przyrostu kosztu gry, gdyż nie mogą być do niego wliczane.
Wygrana gra na podetapie kończy grę z zyskiem a przegrana powoduje konieczność gry kolejną stawką wg z góry ustalonego w tym zakresie schematu gry i tylko ta nowa stawka na etapie jest wliczana w dotychczasowy koszt gry.


.
 
B 10

bagnet90

Użytkownik
W mojej tabelce koszty nazwalbym wklad ogolny i wtedy rubryka kosztow jest nie potrzebna bo aktualny bilans konta pokazuje rubryka &quot;kasa&quot;.
A co do tego co napisales to owszem koszt gry sie nie podnosi ale stan konta sie zmniejsza i w tym przypadku na koncie mamy -5j, a nie -1j.
Podsumuwujac przegrana na podetapie zmienia stan konta i tyle.
Jak mi nie wierzysz to wez pare monet, zawolaj kolege i pobawcie sie. Ty bedziesz graczem, a kolega bukiem i zobaczysz, ze Twoj portfel bedzie o 5 zl biedniejszy.
PS W Twoim temacie w tabelce od VII do XIII masz zle wpisana kase na etapie 5,6 i 7. Wszystko dalej sie zgadza i nie ma wplywu na koncowa rozgrywke ale moglbys poprawic ;)
 
edi8 9,1K

edi8

Forum VIP
Skoro na podetapach nie przyrasta, więc nie zmienia się stan ogólnego kosztu gry - to i po przegranej na takim podetapie , nie mogę mieć przegranej większej niż miałem wchodząc na niego.

Są tylko dwie opcje dla gry na podetapach:
a/ wygram - kończę grę z góry zaplanowanym zyskiem wg schematu
b/ przegram - wchodzę na kolejny etap , mając stratę równą tej sprzed wejścia na podetap , bo przegrana na podetapie nie generuje większych strat , gdyż nie obciąża kosztów na grę sprzed wejścia na niego , a to względem tego prowadzę rozliczenia.

Podetap to tylko taki świadomie zaplanowany przeze mnie przerywnik w grze , który albo przyniesie wygraną albo w przypadku przegranej - spowoduje, że zachowamy stan kosztów gry sprzed wejścia na niego. Gra na podetapach jest zatem wolna od ryzyka ew. pogłębienia ogólnego stanu kosztu gry.

Koniec, kropka i nie polemizuj na temat prowadzenia moich rozliczeń w tej metodzie ze mną , autorem tej metody , bo to ja dokładnie wiem co i jak chcę rozliczać - obojętnie czy Ty to Ci się podoba i kiedyś to zrozumiesz , czy też nadal będziesz trwał w swojej głębokiej jak Rów Mariański niewiedzy na ten temat...


.
 
B 10

bagnet90

Użytkownik
HaHaHa ;D A probowales metode z monetami? ???? Dobre zalozenie, skoro wygram to wygram ale jak przegram to nic nie strace, tez bym tak chcial.
Dajesz zlotowke bukowi i ja przegrywasz. Jestes -1 zl w plecy.
Dajesz 2 zlotowki bukowi i przegrywasz. jestes -3 zl w plecy
Dajesz znowu 2 zlotowki bukowi (w tym momencie on ma juz twoje 5 zl). Ale zrobiles mu na zlosc i wygrales az 4 zl i on oddaje Ci 4 zl. Wiec buk ma juz tylko 1 zlotowke Twoja.
Teraz wchodzi twoj podetap i grasz za 4 zl i przegrywasz. Ile pieniazkow zarobil na Tobie bukmacher? 1 czy 5? Moze glosowanie?
 
edi8 9,1K

edi8

Forum VIP
Człowieku.... przecież w kolumnie &quot;koszt&quot; masz jak byk napisane te 5zł i to jest właśnie dokładnie tyle ile łącznie wydałem dotąd na grę na etapach 1-2-3 , jak i tyle ile wynosi ogólny koszt po przegranej grze na podetapie 3a .
Bowiem gra na podetapach nie zmienia ogólnej kwoty dotąd wydanej - gdyż taka gra następuje wyłącznie bezpośrednio po uprzednich trafieniach.
Tak więc grając na podetapie 3a ze stawką 4zł , nie wychodzę poza wydane dotąd na grę 5zł , gdyż te 4zł to efekt powiększonej dwukrotnie stawki 2zł z etapu 3.
Zatem bez względu na to czy na podetapie 3a wygram czy przegram - to koszt gry 5zł będzie tu niezmienny...

Porażka bezpośrednia na etapie 3 lub po wygraniu na etapie 3 a przegranej na podetapie 3a - powodują konieczność wejścia na etap 4 z nową stawką , która ma swoją wysokość dostosowaną do sytuacji tych w/w 2 możliwych porażek i odnosi się do ogólnego dotąd kosztu gry 5zł poniesionego na etapach 1-2-3 i podetapie 3a.

.
 
B 10

bagnet90

Użytkownik
Odpowiedz czy w takim wypadku budzet zmniejszyl sie o 1 zl czy o 5 zl
Po prostu popraw tabelke kasa i bedzie cacy bo tam wprowadzasz w blad i tyle
 
edi8 9,1K

edi8

Forum VIP
Otóż etap 3 i następujący po trafieniu w nim podetap 3a ( jako nie powodujący przyrostu ogólnego kosztu gry ) traktuję jako całość i dopiero porażka na tym podetapie powodująca konieczność wejścia z grą na etap 4 , zostaje podliczona tak jak to jest zaprezentowane w źródłowym wątku o &quot;Progresji z przerzutką&quot; :

Scenariusz dla gry przy braku trafienia na III etapie:

etap / stawka / koszt / wygrana / kasa /

01 ...... 1 .......... 1 ......... 2 ........ -1
02 ...... 2 .......... 3 ......... 4 ........ -3
03 ...... 2 .......... 5 ......... 4 ........ -5
04 ...... 2 .......... 7 ......... 4 ........ -3
05 ...... 4 .......... 7 ......... 8 ........ +1

gdzie w kolumnie &quot;kasa&quot; zostaje to wyprowadzone - ale dopiero w momencie konieczności podawania stawki na etap 4. i ew. podetap 4a ( w tabelce podany jako etap 05 ) .


.
 
B 10

bagnet90

Użytkownik
Nie mam sil z toba dyskutowac, ja o czyms innym, ty o czyms innym. Tak sie nie dogadamy jak nie umiesz prostych odpowiedzi udzielic.
EDIT
Dobra jednak mam jeszcze troche sily. Wszystko co piszesz o swiom systemie to wszystko sie zgadza, wygrane, koszty to wszystko sie zgadza. Mi jednak chodzi o rubryke KASA
w przypadku -,-,+,-
wg Ciebie

etap / stawka / koszt / wygrana / kasa
01 ...... 1 .......... 1 ......... 0 ....... -1
02 ...... 2 .......... 3 ......... 0 ....... -3
03 ...... 2 .......... 5 ......... 4 ....... -1
3a ...... 4 .......... 5 ......... 0 ....... -1

koszty sie zgadzaja ale w rubruce kasa dales -1, a powinno byc -5j o to cale te zamieszanie bo chyba zgubiles watek.
 
gajin 150

gajin

Użytkownik
@Edi daj sobie spokój - nie dotrze do niego.
@Bagnet to jest naprawdę proste i wszyscy poza Tobą już dawno załapali w czym rzecz. Mylisz się od początku, ale wciąż idziesz w zaparte. Szkoda słów...
 
czachus 154

czachus

Użytkownik
Jesli uwazacie ze po serii
-
-
+
-
Bedziecie 1j stratni to sie mylicie.
No nie będziemy stratni 1j tylko więcej.

Dowód:

Spotkanie: A-B 1j x kurs 2.00 ⛔ Bank: -1j
Spotkanie: C-D 2j x kurs 2.00 ⛔ Bank: -3j
Spotkanie: E-F 2j x kurs 2.00 ✅ Bank: 1j
Spotkanie: G-H 4j (poprzednia wygrana) x kurs 2.00 ⛔ Bank: -3j
 
edi8 9,1K

edi8

Forum VIP
Nikt nie twierdzi, że negatywnie rozstrzygnięta gra na etapie 3a daje -1j. straty.

Abyś to w końcu zrozumiał, to przyjmij do wiadomości, że to co znajduje się w linii 3a to jest sytuacja przed rozstrzygnięciem tego zdarzenia z kursem 2

etap / stawka / koszt / wygrana / kasa
01 ...... 1 .......... 1 ......... 0 ....... -1
02 ...... 2 .......... 3 ......... 0 ....... -3
03 ...... 2 .......... 5 ......... 4 ....... -1
3a ...... 4 .......... 5 ......... 0 ....... -1

więc może przybrać po trafieniu formę zakończenia gry lub też po przegranej konieczność dalszej gry.

Dopiero gdy znamy już wynik jako przegrana na 3a , to ( razem liczone ) etap 3 i podetap 3a zostają podliczone i jest to oddane dopiero w scenariuszu dla kolejnej gry:

Scenariusz dla gry przy braku trafienia na III etapie:

etap / stawka / koszt / wygrana / kasa /

01 ...... 1 .......... 1 ......... 2 ........ -1
02 ...... 2 .......... 3 ......... 4 ........ -3
03 ...... 2 .......... 5 ......... 4 ........ -5
04 ...... 2 .......... 7 ......... 4 ........ -3
05 ...... 4 .......... 7 ......... 8 ........ +1

Tak więc nie skupiaj się na tamtym zapisie z wyimka gry, która wg założeń metody &quot;Progresja z przerzutką&quot; ma być prowadzona do pierwszego podwójnego trafienia i ma swoje szczegółowo rozpisane schematy na kolejnych grach - łącznie ze stanem kasy.

.
 
B 10

bagnet90

Użytkownik
To mogles wczesniej powiedziec, ze podetap zapisujesz jeszcze nie znajac wyniku i stad wpisujesz -1 (choc lepiej byloby wtedy zapisac -1/-5 i caly ten spor bylby nie potrzebny). Ja pokazywalem tabelke znajac juz wynik (bo w koncu taki podalem przyklad) i dlatego wpisywalem -5. Wiec mozna uznac, ze wszystko wyjasnione.
@Czahus
Tak dla sprostowania
Dowód:

Spotkanie: A-B 1j x kurs 2.00 ⛔ Bank: -1j
Spotkanie: C-D 2j x kurs 2.00 ⛔ Bank: -3j
Spotkanie: E-F 2j x kurs 2.00 ✅ Bank: 1j ......... tu jest -1
Spotkanie: G-H 4j (poprzednia wygrana) x kurs 2.00 ⛔ Bank: -3j ...... tu -5

--------------------
2 seria zakonczona
1 etap
Zaragoza - Sevilla powyzej 2.0 goli @1.5⛔
Chelsea - Southampton +2,5 (2) @1.6✅
ako @2.4 ⛔
2 etap
Sacramento Kings - Washington Wizzards ponizej 203 pkt @2.2 ✅
3 etap
Żalgris - Cska Moskwa -2,5 (2) @2.36✅
10 &gt; 0
15 &gt; 33
25 &gt; 59
--------
50 &gt; 92
+42
Razem
1 seria +40 zl
2 seria +42 zl
 
B 10

bagnet90

Użytkownik
ETAP 5
Dallas - Oklahoma powyzej 206,5 @ 2.00✅
3 progresja zakonczona
10 &gt; 0
15 &gt; 22
25 &gt; 0
35 &gt; 87.5
55 &gt; 110
-----------
140 &gt; 219.5
+ 79.5
-----------
Razem po 3 progresjach
1 progresja + 40
2 progresja + 42
3 progresja + 79.5
-----------------------
Etap 1
TSG Hoffenheim v Borussia M&#39;gladbach
typ: 2
kurs: @2.8
 
Do góry Bottom