>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 200 ZŁ!<<<

Tak prosty algorytm generujacy wynik meczu...

yar000 9,6K

yar000

Użytkownik
a nie neutralny :) patrzac na srednie kursy na czerwona kartke w meczu to sytuacja z kartka meczowa jest sutuacja powtarzalna w pewnym okresie czasu a nie wyjatkowa i moze warto ja wpisac w algorytm w koncu to tez jakas wartosc. nie wiem jaki procent meczow jest ustawiony to tutaj sie nie wypowiem, ale byc moze historyczne wyniki dalyby odpowiedz na to czy mecz jest ustawiony czy nie.

Tak, oczywiście. Są nawet programy, pisał chyba o tym Edi8, które prognozują w oparciu o statystyki dotyczące kartek żółtych i czerwonych. I na pewno jest to droga warta zachodu. W ogóle na boisku czerwo wynika z wystąpienia sytuacji, którą można nazwać patologiczną - i dlatego piszę o jej wyjątkowości bo normą, wzorcem jest 11 osób w drużynie na boisku. Dla tego prostego algorytmu czerwone kartki to sytuacja niecodzienna i wyjątkowa a nie korzysta on w ogóle z danych historycznych w tym danych dotyczących kartek. Miałem się kiedyś zabrać za zrobienie narzędzia opartego o statystyki kartkowe ale życie codzienne :) i brak czasu odsunęło ten pomysł na bok. Przy tym hobby, jeśli już do niego wracam, skupiam się teraz na maksymalnej prostocie.
 
P 102,3K

przestrzalninja

Użytkownik
Tak, oczywiście. Są nawet programy, pisał chyba o tym Edi8, które prognozują w oparciu o statystyki dotyczące kartek żółtych i czerwonych. I na pewno jest to droga warta zachodu. W ogóle na boisku czerwo wynika z wystąpienia sytuacji, którą można nazwać patologiczną - i dlatego piszę o jej wyjątkowości bo normą, wzorcem jest 11 osób w drużynie na boisku. Dla tego prostego algorytmu czerwone kartki to sytuacja niecodzienna i wyjątkowa a nie korzysta on w ogóle z danych historycznych w tym danych dotyczących kartek. Miałem się kiedyś zabrać za zrobienie narzędzia opartego o statystyki kartkowe ale życie codzienne :) i brak czasu odsunęło ten pomysł na bok. Przy tym hobby, jeśli już do niego wracam, skupiam się teraz na maksymalnej prostocie.
hmmm czy patologiczna to nie wiem. raczej jest to element gry. czesto wynika z drugiej zoltej, badz widzi mi sie sedziego. czesto tez wynika z sytuacji na boisku czyli np. pilkarz wychodzi sam na sam i zostaje faulowany... kalkulacja mowi, ze lepiej dostac czerwona niz stracic gola. no i czas dostania czerwonej kartki... inny wplyw na wynik ma kartka otrzymana w 6 a inny w 60 minucie. raczej rzadko sytuacja z czerwona kartka wynika z patologii. najglosniejsze sa czerwone kartki po brutalnych faulach, pewnie dlatego wyglada to na patologie. ale rozumiem o co chodzi mi chodzi o to, ze to ma marginalny wplyw na przewidywania algorytmu, bo statystycznie bedzie dzialac w dwie strony przy duzej probie.
 
yar000 9,6K

yar000

Użytkownik
(...) bo statystycznie bedzie dzialac w dwie strony przy duzej probie.
Jasne, są dwie strony.Tylko jeśli przyjmiemy, że algorytm generowałby prognozę, która bez wystąpienia czerwonej kartki jest trafiona, to jeżeli kartkę dostanie drużyna, którą algorytm określił jako przegraną i ta drużyna przegra - to wszystko będzie zgodnie z przepowiednią :)
A jeżeli kartkę otrzyma drużyna, którą algorytm wytypował jako zwycięzcę, to zasadnie można przypuszczać, że osłabienie odegra istotną rolę podczas spotkania. Podczas pracy z innymi algorytmami tutaj na Forum, może przy nie bardzo dużych próbach bo przecież nie szły one w tysiące ale jednak dało się odczuć przyznanie tych kartek potencjalnemu zwycięzcy. Innym problemem są dla mnie remisy, stąd te asekuracyjne podpórki.
 
P 102,3K

przestrzalninja

Użytkownik
Jasne, są dwie strony.Tylko jeśli przyjmiemy, że algorytm generowałby prognozę, która bez wystąpienia czerwonej kartki jest trafiona, to jeżeli kartkę dostanie drużyna, którą algorytm określił jako przegraną i ta drużyna przegra - to wszystko będzie zgodnie z przepowiednią :)
A jeżeli kartkę otrzyma drużyna, którą algorytm wytypował jako zwycięzcę, to zasadnie można przypuszczać, że osłabienie odegra istotną rolę podczas spotkania. Podczas pracy z innymi algorytmami tutaj na Forum, może przy nie bardzo dużych próbach bo przecież nie szły one w tysiące ale jednak dało się odczuć przyznanie tych kartek potencjalnemu zwycięzcy. Innym problemem są dla mnie remisy, stąd te asekuracyjne podpórki.

wczoraj w jednym w twoich meczow byly 2 czerwone kartki czy uwazasz to za fart, ze mecz sie skonczyl po twojej mysli dzieki czerwonym kartkom? bo tak nie bylo... i ja wiem z czego wynikala pierwsza czerwona kartka... byc moze algorytm nie bierze pod uwage czerwonych kartek, ale nieswiadomie traktuje je jako element gry.

wczoraj bylo 3-1 w meczu 2 ligi urugwaju. w pierwszej polowie 1-0 dla gosci a kursy na 1x i 2 byly po rowno. gospodarze cisneli niemilosiernie a czerwona kartka byla wynikiem ich dobrej gry i sprokurowaniu rzutu karnego, po ktorym wyrownali ;) drugiej kartki nie biore pod uwage, nie miala ona juz wplywu na wynik meczu.

algorytm moze nie brac kartek pod uwage podobnie jak rzutow karnych, ale sa one elementem gry i wynikaja z gry, jakis przewidywan ustawien, aktualnego wyniku meczu, zmiany taktyki itp. oczywiscie, ze sa dziela przypadku, ale kartki jak i rzuty karne sa wykorzystywane przez pilkarzy i trenerow. nowym elementem gry jest var, ktory zmniejszyl losowosc rzutow karnych i czerwonych kartek. afrykanskie ligi tez maja var, zeby nie bylo ;p

problemem sa remisy hmmm a jaka stope zwrotu mialbys gdybys gral remis zwrot w tych meczach? gra z podporka jest chyba oblozona wieksza marza niz remis zwrot. albo grac 1 oraz x chyba wtedy wiecej do wygrania wychodzi niz granie z podporka, ale nie jestem pewien.
 
yar000 9,6K

yar000

Użytkownik

I właśnie o tym teraz pisałem. Czerwone kartki dla drużyny, która i tak wg algorytmu ma przegrać, nie mają wielkiego wpływu na przebieg meczu. Wczoraj w nocy, na żywo, w trakcie pracy z algorytmem i wklepywania danych, opisywania meczu na Forum rzeczywiście dopisałem do tego meczu "zdanie: fakt, że goście z dwiema czerwonymi kartkami..." - gdyby ktoś mi zarzucił, że zwracam uwagę tylko na sytuacje, w których osłabiony zostaje faworyt algorytmu. Dziś na spokojnie odpowiadam, że algorytm prognozował zwycięstwo gospodarzy (z dodaną podpórką) więc te kartki dla gości w kontekście prognozy algorytmu nie decydowały o wyniku tego spotkania.

Na pewno nie bierze pod uwagę kartek w sensie statystycznym - nie otrzymuje danych na ten temat ale i na pewno, tak jak pisałeś, każdy element gry włącznie z wolnymi, z kartkami żółtymi, każda przerwa w grze, gwizdnięcie, każde zachowanie, np. położenie się na boisku w wyniku skurczu mięśni itd, itp.wpływa gdzieś na końcowy wynik.

Nie patrzyłem jakby to wyglądało w przypadku remis/zwrot. Raczej chodzi mi o to, że mam problem w typowaniu czy eliminowaniu czystych remisów. Jeśli więc w przypadku wystąpienia realnie wyników nieremisowych algorytm generujący wyniki pozbawione podpórek, będzie względnie poprawnie typował te jedynki i dwójki (a wyłoży się w przypadku realnego wystąpienia wyników remisowych), będę zadowolony.
Post automatycznie złączony:

69. MSK Senec - Devinska N. Ves X2 2:0 Nie znam kursu
 
Ostatnia edycja:
yar000 9,6K

yar000

Użytkownik
No i właśnie. Z teraz. Soroksar - Haladas prognoza X2. Pierwszego gola strzelili goście. Wyrównanie. Czerwona kartka dla Gości w 78 min., bomba na 2:1 w 90 min. I kolejna prognoza wywrócona.

Oczywiście, nie wiemy na stówę co by było gdyby...
 
Ostatnia edycja:
P 102,3K

przestrzalninja

Użytkownik
No i własnie. Z teraz. Soroksar - Haladas prognoza X2. Pierwszego gola strzelili goście. Wyrównanie. Czerwona kartka dla Gości w 78 min., bomba na 2:1 w 90 min. I kolejna prognoza wywrócona.
a jaki byl przebieg meczu po strzeleniu gola przez gosci?

poobserwuje sobie kiedys mecze, ktore podajesz ;p nie wszystkie kojarze, ale akurat ten z urugwaju mialem w ulubionych ze wzgledu na statystyki i kursy. na zywo poobserwuje, bo to calkiem inaczej wyglada przebieg meczu na zywo a inaczej z samymi kartkami i golami.
 
yar000 9,6K

yar000

Użytkownik
a jaki byl przebieg meczu po strzeleniu gola przez gosci?

poobserwuje sobie kiedys mecze, ktore podajesz ;p nie wszystkie kojarze, ale akurat ten z urugwaju mialem w ulubionych ze wzgledu na statystyki i kursy. na zywo poobserwuje, bo to calkiem inaczej wyglada przebieg meczu na zywo a inaczej z samymi kartkami i golami.
Nie obserwowałem :) tego spotkania ale jak najbardziej dobrze byłoby przypatrzyć się na żywo...
 
yar000 9,6K

yar000

Użytkownik
dobra ostatnie pytanie, chyba... xd czy probowales ten algorytm na innych dyscyplinach sportu? tzn. czy da sie przeniesc dzialanie tego algorytmu na np. hokej? tak tylko pytam, bo jestem ciekaw.
Tego algorytmu nie próbowałem poza piłka nożną ale faktycznie miałem już algorytmy do kosza i hokeja. Działały na innych zasadach niż ten, były dość skomplikowane,... Z ręką na sercu :D przyznam, że ten algorytm zrobiłem w 10 minut a nie jestem orłem z przedmiotów ścisłych. Przeciwnie.
Myślę, że po niezbędnych przeróbkach mógłby służyć do hokeja ale to tylko hipoteza :)
 
Otrzymane punkty reputacji: +38
malinapel 1,1K

malinapel

Użytkownik
Prosty algorytm typujący wynik, nie oparty na statystykach? Sorry ale nic z tego nie będzie, szkoda czasu, uprość go jeszcze bardziej do rzutu monetą, albo kostką :) Życzę powodzenia i chciałbym się mylić, czekam na wyniki, powodzenia :)
 
yar000 9,6K

yar000

Użytkownik
Prosty algorytm typujący wynik, nie oparty na statystykach? Sorry ale nic z tego nie będzie, szkoda czasu, uprość go jeszcze bardziej do rzutu monetą, albo kostką :) Życzę powodzenia i chciałbym się mylić, czekam na wyniki, powodzenia :)
No popatrz. A ja głupi się tym zajmuję ;) Myślałem, że temat zasadności takiego podejścia mam za sobą: https://forum.bukmacherskie.com/threads/program-typuje.159218/page-4#post-6942233

Algorytm niniejszy, jeszcze bardziej prosty niż ten, do wyników którego prowadzi powyższy link, również nie ujmuje liczbowego opisu zjawisk masowych, nie generuje wyniku analizując zjawiska masowe - nie jest w nim wykorzystana statystyka. W konsekwencji nie otrzymuje statystycznych danych historycznych.

Dzięki :)
 
Ostatnia edycja:
yar000 9,6K

yar000

Użytkownik
Patrząc w tym momencie po wynikach, ten algorytm ma dobre przebłyski ale np. liga szwedzka (tam dalej trwa korupcja? ;) :p) albo 3 liga węgierska to pogrom.
 
yar000 9,6K

yar000

Użytkownik
Nie wygląda to za dobrze. Tam KLIK algorytm (też nie potrzebował kursów ani wyników historycznych) opierał się na innych założeniach...

Jeszcze chyba trzy spotkania się odbywają. Podsumuję, nie dociągając tego do symbolicznej setki spotkań bo intuicyjnie wiem, że nie gra tak jak powinno... A zresztą widać. I później rozpocznę od nowa. Po poprawkach w jego zapisie.
 
yar000 9,6K

yar000

Użytkownik
Yield wyniósł -23. Niby to wszystkie spotkania odbyły się zaledwie w ciągu ostatniej doby, nie ma więc tutaj większej rozciągłości w czasie ale i cóż z tego :( Może po poprawkach w zapisie tego algorytmu będzie lepiej.
Post automatycznie złączony:

______________________________________________________________________________

Gruba kreska i jedziemy od nowa :cool:



1. CSA - Cuiaba Esporte 2 (2,25) 1:2 Zaczęło się od 1:0, skończyło się pozytywnie...
Post automatycznie złączony:

Czystych remisów typował nie będę. Chyba, że zdarzy się jakiś niesamowity wyjątek. Tam gdzie realnie padnie remis - tam najprawdopodobniej utopię.
 
Ostatnia edycja:
yar000 9,6K

yar000

Użytkownik
3. Corinthians - Bahia 1X (1,30), 1 (2,25) 3:2 Sąsiedzi z tabeli...
Post automatycznie złączony:

No nie wiem jak z tym... To nie jest typowa piłka nasza kopana tylko soccer ;)

4. FC Dallas - Colorado Rapids 1X (1,35), 1 (2,15) 4:1 Sąsiedzi z tabeli...
 
Ostatnia edycja:
yar000 9,6K

yar000

Użytkownik
5. El Masry - El Gaish 2 (2,45) 0:0 Sąsiedzi w tabeli...
6. Gualaceo - Manta 2 (3,20) 0:1
7. Lahti - TPS Turku 1 (1,80) 1:1
8. Akranes - Valur 2 (1,67) 2:4
9. Hafnarfjordur - Vikingur Reykjavik 1X (1,51),1 (2,50) 1:0
10. MiPK - PEPO 1X (1,51), 1 (2,51) 1:2
 
Ostatnia edycja:
yar000 9,6K

yar000

Użytkownik
I taki wynalazek... Mecz się właśnie zaczął...
11. Termez Surkhon - Qizilqum X2 (1,61), 2 (3,50) 0:0
Post automatycznie złączony:

12. Nomme Utd - Tammeka U21 1 (1,30) 1:2
13. Parnu JK Vaprus - JK Jarve 1 (1,03) 1:0
14. SalPa - PIF Pargas X2 (1,55), 2 (2,35) 0:0
15. Maan - Sahab 1 (1,75) 0:1
 
Ostatnia edycja:
yar000 9,6K

yar000

Użytkownik
Piszę czasem o sąsiadach w tabeli co teoretycznie mogłoby często wskazywać na wyrównane spotkanie... Naturalnie rzeczywistość boiskowa nie idzie we wprost proporcjonalnej parze z układem w tabeli ligowej... Niemniej, spotkania wydaje mi się, nielekkie do prognozowania.
 
Do góry Bottom