>>>BETFAN - BONUS 200% do 400 ZŁ <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE + 2 FREEBETY!<<<
  • Zapraszamy do zapoznania się i stosowania do poniższych wytycznych dotyczących rozliczania swoich analiz w działach tematycznych
    KOMUNIKAT

Fortuna bonus

Szwecja (Allsvenskan | Superettan) - 2013/2014

Status
Zamknięty.
G 49

gazda-stach

Użytkownik
Mecz: Brommapojkarna - Norrkoping
Typ: 1X ✅✅
Kurs: 1.67
Buk: Bet365
Stawka: 4/10
Analiza: Norrki od startu ligi zagrały o jeden mecz więcej niż BP. Dzisiaj bedzie to 4 mecz w ostatnich 11 dniach. Lars Mathias Floren kontuzjowany, David Wiklander nie zagra jeszcze 2x za czerwoną kartkę w pierwszym meczu. Do tego nadal nie ma, tez obrońcy, Tkalcica i przybysza z Nordjselland, Rewana Lawana. Gospodarze bez nowych braków. Mobilizacja, świadomość popełnionych błędów stawiają ich moim zdaniem, może nie w roli faworyta, ale na pewno równego rywala dla Norrek, tym bardziej, że kalendarz dla BP jest nieubłagany i łatwiej będzie zdobyć dzisiaj pkt niż z DIF na wyjeździe, czy u siebie, ale z HIF.
2 ligi dzisiaj radzę nie ruszać ???? lepiej w totka zagrać :razz:
FT: 1:0 ✅✅
 
Otrzymane punkty reputacji: +1
S 0

sopel_17

Użytkownik
ja zagram w tym meczu over 2.5 po ladnym kursie 2.00 bet 365 i do tego cos mi mowi ze rowniez padne BTS , skad te wnioski: otoz Brommapojkarna jest to druzyna ktora zawsze lubiala grac ofesywny futbol, w tamtym sezonie w drugiej lidze nastrzelala mase bramek, dali mi zarobic nieraz. dobra ktos powie ze to juz nie druga liga i tu bedzie trudniej o gole, owszem napewno troszke ale uspoobienie druzyny zostalo i mysle ze sami dzis strzela ze dwie bramki, a Norki napewno nie zostana bez gola, dla mnie odwaznych proponuje over 2.0 po kursie 1.45. tak na szybko analiza przzez telefon, sorki za bledy
 
G 49

gazda-stach

Użytkownik
No Norrkom strzelić dwa gole u siebie (w chwili gdy ich remis raczej satysfakcjonuje, biorąc pod uwagę braki) to nie lada offensywa by musiała być .. ale dlaczego nie. Na razie lepsze wrażenie robią gospodarze, ale bliżej im 0:0 niż 1:0... No i jak strzelą to raczej na def się rzucą. W 26 min proponuje 1:0 @6.5 ???? ✅✅✅
 
Otrzymane punkty reputacji: +3
S 0

sopel_17

Użytkownik
na szybko pisalem ta analize i tak mnie cos wzielo na te gole ;/ gratulacje idealnie przewidziales mecz ;] po strzeleniu gola Brommapojkarna zagrala dobry mecz w obronie, nie dali sobie wcisnac gola, mimo paru akcji gosci, udalo mi sie kawalek obejrzec
 
G 49

gazda-stach

Użytkownik
Norrki to przede wszystkim dobra organizacja i obrona (nie tylko def, ale i w ofensywie od niej zaczynają się akcje, nie grają na &#39;hura&#39; itd.) a dzisiaj z brakami, gospodarze umotywowani i zagrali na wynik, udało się, więc okej ;) Może ktoś na live zagrał ;)
 
szef-elity 21,1K

szef-elity

Użytkownik
Syrianska - Osters +0,25 1,94 (1,74) 4/10 ibc ✅ całość wygrana
Dla mnie Syrianska znowu będzie walczyła o utrzymanie, a beniaminek nie stoi dziś na straconej pozycji.
Wzmocnili swój skład przed tym sezonem i zanotowali w tej rundzie dwa remisy,
2-2 z Brommapojkarną poza domem i szczęśliwy remis z Helsingborgiem u siebie.
Wiem, że mecze w Superettan nie mają porównania do tych w Allsvenskan,
ale wyniki Osters w tamtym rundzie dają do myślenia, przegrali tylko 4 razy, poza domem wygrali aż 9 razy.
Syrianska do tej pory bez gola, oby dziś znowu nic nie strzelili :cool:
 
G 49

gazda-stach

Użytkownik
Mecz: Syrianska - Osters
Typ: over 2.5
Kurs: 2.38
Stawka: 3/10
Buk: WH
Analiza: Nie rozumiem takich kursów. Kurs przesadzony, i to bardzo w mojej ocenie. Gospodarze w tym sezonie gola jeszcze nie strzelili, dzisiaj grają u siebie, grają z Osters, które w pierwszym meczu na wyjeździe z BP w głupi sposób stracili bramki (i to w dwa razy na remis). Goście po wynikach 2:2 i 1:1 bez porażki, bez wygranej, dla mnie trochę na wyrost. Wysoko się ich ceni (stosunkowo), ale na razie mnie nie przekonują. Goście mają w głowach na pewno kolejnych rywali, odpowiednio: Hacken, Malmo, Elfsborg, Goteborg. No.. niezła kompilacja. Dlatego dzisiaj przegrać nie mogą, ale remis też ich nie zadowala. Atakować muszą. Kebaby pokazały chociażby w meczu (wyjazdowym!) z AIK, że do przodu grać, jako tako, potrafią. Naprawdę bardzo prawdopodobny jest tutaj over. Stawka niska, bo u/o zazwyczaj gram delikatniej.
Polecam!
(oczywiście BTS w grę również wchodzi)
FT: 0:1 tysiąc rogów, 2 słupki, gol nieuznany (i to wszystko po 55 min) ⛔
 
G 49

gazda-stach

Użytkownik
Mecz: Malmo – Kalmar ✅
Typ: 1
Kurs: 1.65
Stawka: 4/10
Buk: Betsson
Analiza: Malmo wygrało na wyjeździe z Atvidaberg 3:1, pierwszy mecz u siebie 1:1 z Halmstad. 2 meczu nie widziałem, ale w pierwszym cisnęli HBK z każdej strony. Zabrakło zespołowości, na siłę, zawsze, w pojedynkę. Nie zawsze się da. (zresztą zachęcam do obejrzenia pierwszego gola w tym sezonie dla Malmo – oddaje on w pełni potencjał).
Na szybko, bo wiele meczów, a niedawno CF skończone, skopiuje przypuszczalne składy:
Johan Dahlin – Matias Concha, Erik Johansson, Filip Helander, Ricardinho – Jiloan Hamad, Markus Halsti, Erik Friberg, Simon Thern – Magnus Eriksson, Tokelo Rantie. Nie ma Ivo Pekalskiego, który kontuzja to jego drugie imię. Znów problemy z kręgosłupem. Wracam po nieobecności Rantie, co znacząco wzmacnia kadrę gospodarzy. Nie wiadomo czy zagra Fahli i Jansson, obaj w kadrze, ale, podobno, niewiadomo.
Goście z kolei:
Etrit Berisha – Mats Solheim, Paulus Arajuuri, Markus Thorbjörnsson, Emin Nouri – Henrik Rydström, Melker Hallberg – Romario, Måns Söderqvist, Jonathan Ring – Jonathan McDonald
Dalej 5 braków mają, od ostatniego spotkania. Nic nowego. Trochę defensywniej ustawieni. Gola jeszcze nie stracili, ale dzisiaj stracą. McDonald przereklamowany, bardzo mi się nie podoba jego gra, drażni mnie. Dzisiaj nie strzeli, chyba, że honorową, w ostatnich minutach, na 3:1 (zejdzie pewnie w 70, hehe) Statystycznie: ostatnie 4 mecze w I lidze między tymi zespołami wygrało Malmo.

Mecz: Atvidaberg – AIK ⛔
Typ: 2DNB
Kurs: 1.63
Stawka: 6/10
Buk: 12bet
Analiza: AIK w kolejnym meczu gra u siebie z Malmo, na pewno będą faworytami, ale na stratę do Malmo w postaci 5 pkt sobie pozwolić, zwyczajnie, nie mogą. Dzisiaj będzie łatwiej, gospodarze bez: Bruno Marinho, Petrit Zhubi, Mohammed Abubakari och Allan Olesen. Dwie nowe kontuzje, prawdopodobnie 1-2 tygodniowe. Poza pierwszym Brazylijczykiem, jego to na boisku nie zobaczymy. Każdy grałby raczej w podstawowym składzie z wymienionych. Za nich powołani młokosy, które pewnie z ławki się nie podniosą nawet. AIK 2x remis. Po b. dobrej grze z mistrzem na wyjeździe i po 0:0 u siebie, na otwarcie stadionu narodowego’ w Allsvenskan. Kalkuluję bramkowy remis stąd DNB.

Mecz: Gefle – Halmstad ⛔
Typ: X2
Kurs: 1.78
Stawka: 3/10
Buk: Pinnacle
Analiza: Gefle, zdaje się opisywałem wcześniej. Dzisiaj bez, co zrozumiałe – czerwona kartka – Andersa Wikstroma i Jakuba Orlova, a to naprawdę dwa poważne braki. Goście bez braków. Grali z Malmo i Elfsborgiem i mają dwa punkty: chapeau bas! Dzisiaj Gefle będzie musiało wziąć grę na siebie, a to im wychodzi jak reprezentacji Polski. Więc marnie. Wolą kontry, szybkie ataki. No ale nawet dzisiaj Orlova nie mają, najlepszego strzelca. 3 remis HBK mało prawdopodobny, ale wolę się ubezpieczyć.

Hacken z Djurgarden. Tutaj bardzo odważnie, 1/10 typ: -2 (AH) @4.65 ✅ w Bet365. Goście bez gola. Gospodarze bez gola. Gospodarze w końcu u siebie. Goście po ekscesach. Nota bene – kara za przerwany mecz, rzucanie gruszkami i butelkami po piwie w zawodników drużyny przeciwnej? Kara grzywny niecałe 10 000 zł, mecz będzie dokończony. Kuriozum. Hacken mocne i głodne zwycięstwa!

Jeśli chodzi o 2 ligę to pomoże w trakcie dnia uzupełnię. Ale! Oczywiście!
Mecz: Hammarby – Varnamo ⛔
Typ: 1 (-1 AH)
Kurs: 1.96
Stawka: 8/10
Buk: 12bet
Analiza: Mecz za 25 min. Znam już składy. Becz nich poszłoby to samo. Polecam!
Fatalny dzień. Aik i Bajen pechowo, HBK natomiast bardzo mnie rozczarowało...
 
szef-elity 21,1K

szef-elity

Użytkownik
Helsingborg - Mjallby 1/1 2,15 2/10 unibet ⛔
W pierwszym meczu u siebie gospodarze zagrali świetną pierwszą połowę,
wypracowali sobie trzybramkową zaliczkę i wygrali ostatecznie 3-0.
Tydzień temu zremisowali nieszczęśliwie z Osters 1-1,
które jak na beniaminka rodzi sobie bardzo dobrze, dla mnie będzie takim zespołem jak Atvidabergs rok temu.
Goście przegrali z Norrkoping, ostatnio ich mecz przerwano przy stanie 1-0 z Djurgarden.
Dla mnie dziś gospodarze wygrają to spotkanie (w dublu z Ludogorets można zagrać),
a zagrają tak by to kto wygra było już wiadome po 1 połowie.
Brage - Ostersunds 1,92 2/10 ibc ⛔
Brage wygrało poza domem z Angelholm, beniaminek u siebie zremisował 1-1 z Assyriską,
dziś czas na przegraną, bo Brage u siebie rok temu miało dobry bilans 6-6-3,
a początek sezonu pokazał, że przygotowania są dobrze na początek rundy.
ps. nie grali z Gefle winę zrzucam na złapanego wirusa policja ????
 
Otrzymane punkty reputacji: +1
G 49

gazda-stach

Użytkownik
Nie będę się rozpisywał.
Mecz: Elfsborg - IFK Goteborg
Typ: 1
Kurs: 2.2
Stawka: 5/10
Buk: NordicBet
Analiza: Jeśli chodzi o braki w zestawieniu gospodarzy to znaczenie ma tylko zawieszenie za czerwoną kartką dla Joackima Jorgersena. Goście bez Lopes da Silva, on jako jedyny z dzisiejszych nieobecnych pojawił się na boisku w tym sezonie. Ludwig Augustinsson i Pontus Farnerud oczywiście znaczenie dla IFK mają, ale nie grają od początku sezonu, więc nie zaliczam tego jako jakikolwiek argument. Goście w tym sezonie grają jak z nut. Nie byli faworytami nawet do podium (w moich oczach, jednak, byli), ale powoli zaczyna się to zmieniać. Wygrana z Hacken i BP odpowiednio 3:0 i 2:0, do tego odprawienie z pucharu HIF na ich terenie, 1:0 robią wrażenie. Dzisiaj grają z mistrzem kraju, które dwa mecze zremisował, w pucharze nie grał już po fazie grupowej. W meczach między tymi zespołami ostatnio ważną rolę odgrywał atut własnego boiska. Gospodarze powoli - tak zapowiadają - wracają na dobre tory. Mikrourazy, chociażby u Ishizakiego zdają się być zażegnane. Elfsborg nie wygrywając tego meczu postawi się w bardzo trudnej sytuacji. Goteborg de facto pierwszy mecz wyjazdowy w lidze, bo z Hacken, derby grali na neutralnym i dzisiaj powinni stracić pkt. Rywal ma coś do udowodnienia i.. udowodni ;)
Drugi mecz: HIF - Mjallby
Typ: 1 (-1 AH)
Kurs: 1.81
Stawka: 6/10
Buk: 12bet
Analiza: W tym wypadku wszystko powinno się ułożyć po myśli gospodarzy. Dla całej ligi zaczyna się mini maraton. Poniedziałek - czwartek - niedziela. To dni w których obie ekipy grać będą mecze. Mjallby zdaje się być pokrzywdzone decyzją federacji o nieprzyznaniu walkowera za przerwany mecz z DIF. Siły tez powinny mieć więcej, w końcu o jedną połowę grali mniej. Ale już poważnie. Różnica poziomów. HIF sezon na podium skończyć powinien, właściwie główny faworyt do mistrzostwa. Goście przed spadkiem pewnie się obronią, ale pewnie do niemalże ostatnich kolejek będą w nią uwikłani. HIF, znów, tylko bez Uronena w obronie. Goście bez 3/4 zawodników, którzy graliby dzisiaj w pierwszym składzie. Nie widzę innej opcji jak zwycięstwo gospodarzy.
W 2 lidze overy na live pocelować można, bo prawdopodobne.
E: Szefie, kiedy to Mjallby grało z Gefle? W lidze mają na koncie 2:1 w czapkę z Norrkami i przerwany mecz z GIF. Dzisiaj kończą trzecią kolejkę.
 
Otrzymane punkty reputacji: +1
G 49

gazda-stach

Użytkownik
Dodałbym dzisiaj jeszcze: Syrianska - Vasby Typ: 2 Kurs: 2.0 W betsson, zdaje się.
Jeśli chodzi o gospodarzy to beniaminek. Frycowe trzeba zapłacić. A grają z nie byle kim. Bo na dłuższą metę jeden z największych kandydatów do awansu. Ja nie jestem zwolennikiem &#39;wywalmy wszystkich, kupny nowych, lepszych&#39; nie mniej.. no trudno sobie wyobrazić, żeby ten sezon skończyli jak ubiegły (1 nad strefa spadkową). Nazwiska robią wrażenie (jak na 3 ligę w Szwecji). Wiele kontuzji nie ma. Jedna długa w zasadzie. 3/10. Sirus wczoraj dał sygnał (7:0), muszą odpowiedzieć.
 
G 49

gazda-stach

Użytkownik
AIK z Malmo u siebie. Cisną. Wygrać muszą. 2 min temu gola strzelili prawidłowego, nie uznali im. Jak w złości do 5 min nie dostaną czerwonej kartki :browar565: to izzi win ????
W bet365 3.1 ... 4/10, polecam
 
maro-17 789

maro-17

Użytkownik
Dyscyplina: Piłka Nożna - Szwecja - Allsvenskan
Spotkanie: IFK Goterborg - Syrianska
Typ: 1 ✅✅✅ (2:0)
Kurs: 1,40
Bukmacher: Unibet
Analiza:

Co tu dużo pisać, mimo, że kurs nie zachwyca jak dla mnie jeden z pewniejszych typów na jutro. Spotyka się bowiem 3 ekipa z przedostatnią. Gospodarze po trzech meczach 7 pkt (2 zwycięstwa i 1 remis), goście w tym czasie zaś zaliczyli 2 przegrane i 1 remis. Co ciekawe Ifk Goteborg strzelił do tej pory 5 bramek i żadnej nie stracił, Syrianska zaś nie strzeliła jeszcze gola w tym sezonie, wpuściła zaś do własnej bramki 4 gole. Do tej pory oba zespoły na boisku gospodarzy spotykały się 2 razy i oba te mecze wygrywał Goteborg (1:0 i 3:0). Ogólnie rzecz biorąc gospodarze świetnie spisują się na Gamla Ullevi (ostatnie 7 meczy to 6 zwycięstw i 1 porażka z Kalmar). W dodatku jest to uznana marka w Szwecji (18-sto krotny Mistrz Szwecji) zaś goście co sezon walczą o utrzymanie. Idąc tym tropem nie przewiduje jutro żadnej niespodzianki i spokojne zdobycie 3 pkt przez zespół gospodarzy oraz wskoczenie przez nich na fotel lidera. Powodzenia !
 
Otrzymane punkty reputacji: +1
G 49

gazda-stach

Użytkownik
DIF - JS⛔
Trochę to groteskowo wygląda, ale jeśli tak zagrają:
August Strömberg
Marcus de Bruin - Patrik Anttonen - Pontus Jakobsson - Christoffer Eriksson
Niklas Klingberg - Tobias Solberg
Amadaiya Rennie - Johan Bertilsson - Ferhad Ayaz
Emil Hedsén

To oni, naprawdę, łącznie 10 goli w poprzednim sezonie nie strzelili (tak na oko podaję). Goście skład stały, identyczny jak na początku. Dlaczego przegrać by mieli to nie wiem. Jak będą mięć szczęścia tyle co wczoraj AIK to 0:0.
Jak najbardziej DNB, X2 itd. Do gry. Mi się tutaj remis wydaje prawdopodobny, bo dawno obie drużyny go nie miały, ale jak remis to ze wskazaniem na ‘gości’. (Oni nie grają u siebie, dobrze wiem, bo problemy z murawą?) Kangaskolkka ustrzeli coś zaś. Drugi Pukki się nam szykuje, hehe.
Więc ja Typ: 2DNB @ 1.75 5/10 BetWay

Przy okazji Robik, też irytuje Cię brak tego fajnego live na stronie związku szwedzkiego? Cholera, zawsze było tak, że na live otwierało się okienko i tam było oprócz posiadania piłki i takich oczywistych straw to nawet miejsca oddania strzałów.. a teraz, nie dość, że to się zacina strasznie im strona, mniej przyjazna, gorzej to wygląda to jeszcze po meczu nie da się do tych statystyk dojść.. szkoda, masz coś gdzieś takiego?

DIF z BP to No bet. Derby, kto by pomyślał, że beniaminek będzie miał najwięcej pkt z całego Sztokholmu.. a AIK grał już 4 mecze, hehe. Gospodarze wygrać powinni chyba, ale, po pierwsze 2 fajnych graczy brakuje, goście wprowadzają braki do pierwszej drużyny.. więc mogą być silniejsi, a uwierzcie mi, że grali FATALNIE do tej pory. Do tego nie wiadomo czy się butelkami nie porzucają, chyba, że kulturalnie.. gruszkami tylko.

Kalmar dzisiaj bez Romarinho. Do tej pory fajnie grał. Uraz głowy. Za niego wraca młody Norweg, Skjelvik, ale wraca bo jest wakat w drużynie, a nie po to żeby grać. No i braki te co zawsze w tym sezonie: Tobias Eriksson, Erik Israelsson, Sebastian Andersson i Zlatan Azinovic.
Mistrzowie Szwecji wracają w składzie stałym. Wraca Jorgensen po odcierpieniu czerwonej kartki z Halmstad.
Kalmar, fajne boisko, fajna murawa, fajny stadion, fajna atmosfera. Czyli Elfsborg na to jak na lato. Do tej pory same remisy, KFF za to i wygrał, i zremisował i przegrał. Po tym meczu łatwiejsze mecze.. dzisiaj, mimo, ze ostatnio raczej goście nie wygrywali w tej parze to dla mnie Kalmar odda stadion Ptaka we władanie gości i oni pewnie wygrają. Stefan Ishizaki ich poprowadzi.
Typ: 2 (0, -0.5) Kurs: 2.2 Stawka: 4/10 188bet 1/2⛔ 1/2 zwrot


Norrkoping – HIF✅
Gospodarzy oglądałem chyba wszystkie mecze, całe. Wiem czego się spodziewać. Lekka zadyszka, tak jakby, ich czeka, ich dopadła. Wiklanderjeszcze jeden mecz zawieszenia po kartce z Mjallby (nie wiem za co kara..) no i Nikola Tkalcic i Rawez Lawan jeszcze nie wracają, Bobbie Friberg Da Cruz wypadł nawet z kadry, jakieś tam problemy. HIF, obok, wiecznie kontuzjowanego Uronena bez – za kartkę Larssona. No i co tu dużo mówić. Jeśli gospodarze wygrają ten mecz to dla mnie po trenerze HIF. Pucharu nie ma, w lidze grają, niby dobrze, a potrafią nie wygrać z Osters, mimo spokojnego prowadzenia i przegrać (!) u siebie (!) z Mjallby prowadząc 1:0.. a mogli i 2:0, ale nieuznani im gola. Dlaczego, tego pewnie i sędziowie nie widzą. Ale! Nawet jak grali z Mjallby w osłabieniu to mieli kilka okazji na gola, między innymi poprzeczka, po rykoszecie, a bramkarz bez ruchu stoi. Mimo tego, że gospodarze to fajna ekipa typuje dzisiaj w stronę gości. Ostatni win u siebie z Gefle mocno przesadzony. Zagrają o głowę Hansena, moim zdaniem batalie wygrają!
Typ: 0, -0.5 Kurs: 2.14 Buk: Pinn 4/10

Mjallby – Gefle. U gospodarzy, nowy brak: Hakansson. Goście bez ex-Mjallbiste, właściwie ex-Slovesborga, czyli Wikstroma, oraz rezerwowego GK. Dalej nie ma Orlova. Dla mnie bity under, ale kurs 1.6✅.. mały.

No i IFK – Kebaby.. co mogą zrobić obie ekipy dobrze wiemy. Goście przegrają. Gospodarze wygrają. Ameryki nie odkryję. Różnica poziomów. Handi nie podaję, bo jak podam to wygrają 1:0, albo dostaną z dupy kartkę czerwoną i nie uznają 3 goli, jak to Szwedzi mają ostatnio w zwyczaju!

I dla zabawy: IFK, Elfsborg, Helsingborg, Jonkopings (-1 wszyscy) ako w Bet365 @80.30 1.5/10!
 
szef-elity 21,1K

szef-elity

Użytkownik
Nie widziałem żadnego meczu w ostatniej kolejce,
dlatego dziś tylko over 2,5 w meczu Degerfors z Jonkopings.
Degerfors pierwszy mecz u siebie, w zeszłym sezonie poza meczem bodajże z Brommapojkarną
w każdym meczu u siebie strzelał gole , czyste konto zachowali tylko raz.
Jonkopings poza domem wygrywało rzadko w ostatnim sezonie,
w tym zaskoczyło w pierwszej kolejce i pokonało spadkowicza z Allsvenskan Sundsvall aż 3-0.
Między tymi ekipami pada zazwyczaj sporo bramek, w ostatnich 3 latach 1-3, 6-1, 2-2.
Do tego dodam, że Degerfors u siebie strzelał sporo bramek, trzeci pod tym względem w ostatnim sezonie, Jonkopings poza domem w ofensywie był 4 w lidze
i wysoko w tabeli straconych goli poza domem. Dla mnie over czy też BTS to są dobre typy.
Over 2,5 1,9 unibet 3/10 ✅
 
Otrzymane punkty reputacji: +3
G 49

gazda-stach

Użytkownik
Vasby – Vasalund. Derby. Goście typowy średniak. Jutro bez Joela Qviberga i Ozge’a. Gospodarze, jak już tydzień temu pisałem, z paką na awans. Jakby tak zestawić to z niektórymi zespołami z Superettan to nie wypadają najgorzej chyba. Jutro bez Jange, który pauzuje za kartki. Gospodarze faworytem. Kurs świetny, na pewno w 5-7 kolejce byłby niższy, wszyscy liczą na brak zgrania gwiazd (jak na warunki tej ligi, rzecz jasna), jakieś pierwsze potknięcia. Oni już się potknęli i jutro zrobią wszystko aby wygrać, tylko bardziej, że mecz derbowy. Typ: 1 Kurs: 2.38 Buk: WH 4/10. ⛔

Jutro też Sirus✅ i Umea⛔ powinny wygrać. Tyle z 1 Diw. Północ.

Atvidabergs – IFK Goteborg⛔. Dla gospodarzy dobra wiadomość – wraca Hallingstrom. Filar obrony. Doświadczony gracz i pewniak w wyjściowej 11. Nie grał z Halmstad przez problemy z pachwiną zdaje się. (mimo to czyste konto AFF). Kolejna dobra wiadomości – jeden dzień odpoczynku więcej. AFF grał w środę, IFK – w czwartek. Kolejna, tutaj raczej ani goście ani gospodarze zaskoczeni nie są, sztuczna murawa. (IFK grało w Boras na takowej i gola nie strzelili, ani nie stracili, ale.. powinni). Jeśli chodzi o braki u gospodarzy to Daniel Sobralense, ale to nic nowego. W tym sezonie tylko 17 min (ale, generalnie ważny zawodnik). Goście nadzwyczajnie dobrze. Nikt w nich nie wierzył, ja ich stawiam na podium, ale raczej przez sympatie. Co tu dużo mówić. Osłabili się w przerwie. Stawiają na młodzież, walczą, team spilit itd. Ale w tym sezonie grali już o 1 mecze więcej niż AFF, do tego dalej grają w pucharze, za 11/12 dni mecz z Oster w nim (to zapewne priorytet) między tym spotkanie u siebie z Malmo. Też ważne. Ja nie mówię, że IFK bronić się będzie przed spadkiem. Po prostu nie jest to drużyna, która może co 3-4 dni wygrywać z kim chce jak chce nie tracąc bramki. Gospodarze bez stresu, nikt na nich nie stawia, mogą sprawić niespodziankę, na pewno powalczą. Goście, mimo, że ich lubie jutro zgubią pkt na dywanie w moim przekonaniu. Kurs na +0.5 w stronę gospodarzy to @1.75 i mnie zadowala jak najbardziej. 4/10. Podejrzewam, że wzrośnie do 1.8-1.85.. ‘bo Goteborg, bo maja dużo mistrzostw na sowim koncie i mają sporo pkt’ więc poczekać można.

Halmstad – Kalmar. Potwornie trudny mecz do typowania. Myślałem przed paroma dniami, że tutaj w stronę gospodarzy pójdę, ale kursy są takie jakie być powinny, moim zdaniem. Do Kalmar wracają dwa ważne ogniwa. Tak to nic wielkiego się ani tu ani tu nie dzieje. Dla HBK jest to bardzo ważny mecz i jak go przegrają to będą w ciężkiej sytuacji, tym bardziej, że terminarz nie jest ich sprzymierzeńcem. Na live na pewno można próbować, wiele się wyjaśni po kilku minutach na boisku. KFF może czuć w nogach mecz z czwartku, a gospodarze grali w środe.. Do tego goście grali z Elfsborgiem (nie zasłużyli na taki wynik, 1:1) a gospodarze, tez u siebie, jak Kalmar z mistrzem kraju, z AFF. Fajnie grali, byli bliscy strzelania gola. Jakbym miał typować to raczej na 1 i czyste konto gospodarzy.. ale poczekajmy na live.

Hacken – Mjallby✅. Goście bez nowych braków. Gospodarze bez fina w obronie, Arkivuo. Do tego 2 graczy mniej trenowało w tygodniu, ale do gry mają być zdolni. Problemu w formacjach defensywnych. Jutro Hacken atakować będzie. Na razie Hacken fatalnie, 4 pkt. Jedyny mecz u siebie z DIF i win 4:0. Dobry mecz z Kalmar, po 0 na wyjeździe. Osters odebrało im pkt u siebie, Osters odbiera te pkt chyba siłą rozbiegu beniaminka, to była mała niespodzianka jednak. Mjallby na razie przerost formy nad treścią. Tak mogę to określić. Nie grają tragicznie ale w żadnym wypadku to nie jest drużyna na górną część tabeli. @1.67 w WH przyjmuję z pocałowaniem ręki. Jak z DIF można zaryzykować -2.5 po kursie szaleńczym 5.5.. ale ostatnio było 4:0, więc dlaczego nie.

Późno się zrobiło. Mecze nie jutro a dzisiaj właściwie.
Ostatni mecz na samej górze to BP – HIF.✅ HIF po świetnym (!) meczu z Norrkami trochę ran ma, rozpędzeni są, pokazali, że Roara (jako trenera) Hansena chcą (nie to żeby był zagrożony, moje dywagacje) więc grać dalej dobrze powinni. Nie wiem jak tam gospodarze.. jutro zobaczę, ale ktoś mnie uzupełni.
Tak więc ten mecz + 2 liga, być może, jutro.. znaczy się rano ;)
 
G 49

gazda-stach

Użytkownik
Mecz: Gefle – AIK✅
Typ: 2
Kurs: 2.34
Stawka: 6/10
Buk: Pinn i kupe innych
Analiza: AIK z dwoma punktami po 4 meczach to lekkie kuriozum. Abstrahując od tego z kim, gdzie, kiedy grali. Abstrahując od tego jakie mają ambicje i miejsce w lidze. Abstrahując od tego jakiego mieli pecha/ich przeciwnicy szczęście. To nie jest ich miejsce i trzeba to zmienić. Dzisiaj jadą do Gavle i mają świetną okazję do wjechania na dobre tory. Gefle na razie bezkompromisowe. 2x win (u siebie, z HBK i AFF) oraz porażki z Norkami i Mjallby. Nic nowego nie pokazali. Grają to co zawsze: obrona, jak się uda to kontra. Chociaż w meczu z Norrkami zagrali naprawdę nieźle i gdyby nie czerwona kartka to prawdopodobnie ugrali by pkt. Tak czy inaczej jest to zespół na max 10 miejsce w lidze, które raczej lepiej gra na wyjazdach niż u siebie mimo dywanu na własnych śmiechach. Ze względu na dobra obronę i skuteczne kontry. Dzisiaj wraca ich najlepszy strzelec, Orlov, ale to zdaje się jakaś zasłona dymna bo i tak grał nie będzie. Wejdzie – jak już – na ostatnie 10-15 min. To nie zmienia faktu, że goście dzisiaj potwornie osłabieni. Nie będzie Jonasa Lantto. Człowieka, którego od czterech sezonów zabrakło na 3 meczach, 2x przez kartki zdaje się. Za niego zagra albo Olson (24 min w tym sezonie) albo zawodnik ściągnięty z RPA Phekazela (9min w 3 meczach z ławki). Prawdopodobnie opcja numer jeden jest brana pod uwagę najbardziej, co nie zmienia faktu, że Gefle straciło jeden z 2-3 zębów głównych. I to nie na jeden mecz, z HIF też na pewno nie zagra, a czy grał będzie potem dowiemu się po badaniach, które robione są w Uppsali. AIK będzie potrafił to wykorzystać. Do tego brakuje bramkarza – znów – i zagra prawie 40 letni Hugosson. Jeśli chodzi o AIK to nie zagrał Lorentzon, w miejsce niego kolejny murzyn (naprawdę z roku na rok coraz więcej ich w czołowych ekipach w Szwecji) Lalawele. Poza tym nie wiadomo co z Goitomem, ale rokowania są dobre (a może lepiej żeby nie grał.. w tym sezonie 2x słupki i 2x nieuznana bramka – błędnie). Jak nie teraz to znaczy, że AIK żegna trenera, a frekwencja z prawie 45 tysięcy (z Kebabami) spadnie do 10 tysięcy. Na Malmo było prawie 20 000.

Mecz: Elfsborg – Djurgarden✅
Typ: 1
Kurs: 1.58
Stawka: 7/10
Buk: Pinn
Analiza: trudno nie zgodzić się ze Svenssonem: ‘Jesteśmy bez zwycięstwa, ale i bez porażki. W każdym meczu do tej pory byliśmy lepsi od rywala, przy odrobinie szczęścia mogliśmy każdy mecz wygrać’. Ja bym zmienił słowa ‘przy odrobinie szczęścia’ na ‘przy wyrównanym szczęściu’. Dzisiaj pełna mobilizacja, walka, walka i jeszcze raz walka – mówią w Boras. Do tej pory DIF 3(4) mecze. Mecz z Mjallby wiadomo jak się skończył. Pozostałe to 3:0 i 4:0 w czapę (wyjazdowe) + 1:1 u siebie z BP. Czyli śmiech na sali. Do tej pory jeden gol. Strzelcem Amaduo Jawe. W tamtym sezonie grał z Elfsborgu. Dzisiaj nie zagra. Ze względu na umowę (wypożyczenie chyba z tego co pamiętam). Atutów DIF nie widzę. Braki, istotne (czyli istotne minus te, które są od początku sezonu): Mattias Ostberg – doświadczony i pewny obrońca, Daniel Amartey – pewniak do pierwszej 11. Gospodarze dzisiaj, takie są wszystkie przesłanki, przejadą się po gościach. Ruchów kursów nie rozumiem. Albo mecz sprzedali, albo ktoś podbija kursy na gospodarzy.

Syrianska – Norrkoping – Trudno uwierzyć w 3 z rzędu porażkę Norrek. Kebaby jeszcze w tym roku nie strzelili i na to się nie zanosi. Norki naprawdę fajnie grają w obronie. Wraca (w końcu!) po zawieszeniu Wiklander. Braki, które pojawiły się w trakcie sezonu wyleczone. Także jechać i wygrać. DNB fajnie wygląda @1.97 w Pinn 3/10. ⛔

No i kolejne zmiany kursów, których nie rozumiem. Malmo – Osters. To prawda, że goście, beniaminek, Ida na entuzjazmie, no ale kurczę.. przecież nie wygrają w Malmo. Osters wywaliło ich z pucharu remisem w Malmo 1:1. Więc chęć zemsty jest. Goteborg i Helsingborg uciekną w tabeli więc znów mobilizacja jest. Nowych braków brak. Goście bez Pinones-Arce, z istotnych. Delikatnie, na wskutek takich kurów – 3/10 @1.68 w 188Bet, na jedynkę, oczywiście.✅
 
Otrzymane punkty reputacji: +3
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom