>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<

Sztuki walki-ktoś uprawia ? Wiecie jak wiązać pas?-Już wiesz

krzysztof1985 68

krzysztof1985

Użytkownik
Witam wszystkich :!:

Ja od ok 6 miesięcy ćwiczę Ju Jitsu, bardzo polubiłem to szczególnie kiedy widzę sens głupich i monotonnych ćwiczeń. Zapewne każdy z was kto rozpoczynał przygodę z jakimiś sztukami walki zastanawiał się jak zawiązać pas :|
Oto rysunek który mam nadzieję wam pomoże w tym



Lub filimik instruktażowy---&gt;LINK

Wpisujcie tutaj kto co ćwiczy, jakie są efekty, ciekawostki oraz czy wam się to kiedyś przydało :mrgreen:
 
krzysztof1985 68

krzysztof1985

Użytkownik
Jak dla mnie MMA i Formula Pride i takie tam podobne (Wale Tudo) jest beznadziejne. Tam nie na zasad, &quot;nie ma szacunku dla rywala&quot;.
Jedyne co chcą w tych dyscyplinach pokazać to swoją zwierzęcą naturę i liczy się tylko to żeby flaki bryzgały i lała się krew :| Ten Matrela ma bardzo śmieszny przydomek &quot;Cipao&quot; :mrgreen: Ale widać że miał z czymś z Japońszczyzny do czynienia bo widziałem na filmiku 2 kopnięcia rodem z Ju Jitsu lub Karate ( kopnięcie Mai geri -kopnięcie noga wyprostowaną na wprost, i Mavashi geri -kopnięcie z pół obrotu wyprostowaną nogą)Myślałem o tradycyjnych sztukach walki ;) bo te są użyteczne a do takiej dyscypliny to musi być chłop jak dąb i &quot;jaja jak żołędzie&quot; :jezora:
A do takich starojapońskich wykorzystuje się impet i energię przeciwnika ;) dlatego takie malutkie chucherko może narobić szkody i bólu wielkiemu ;)
 
ted 9,5K

ted

Forum VIP
Ja cwiczylem Muay Thai. Tam nie trzeba wiazac pasa, tylko tasmy na rece zakladac ;-)
Co do efektow to troche wiecej wiem niz przed treningami, &#39;brzuszek&#39; zniknal i chyba czuje sie pewniej :mrgreen: Jednak daleko musialem dojezdac i zastanawiam sie obecnie nad jakims stylem chwytanym cos jak grappling.
 
vizjerei 1

vizjerei

Użytkownik
Oj, kompletnie się nie zgodzę, co do Twojej opinii o MMA Krzysztof. Mix Martial Arts jest kwintesencją zawodów sztuk walki! Krew i flaki to się leją w burdzie pod mostem, a nie na ringu tych elitarnych rozgrywek. Zawodnicy w Pride są bardzo szanowani, uważani za bohaterów, za to co prezentują w stójce, parterze, technice, sile, szybkości, zwinności, etc. Czasy czołgów jak Tank Abbott już minęły i zawodników nie bierze się z ulicy, tylko ćwiczących przez lata pod tym kątem zawodników, jiu-jitsu, muai-thai, zapasów, sambo bojowego i wielu innych razem skombinowanych. A szacunek dla rywala jest ogromny, gdyż zawodnicy czują przed sobą respekt, znają swoje ogromne możliwości. Parterowiec czuje respekt przed puncherem i odwrotnie. Zasad nie ma, jeśli patrzy na to laik, ja interesuję się MMA od wczesnych zawodów UFC, a właściwie od pierwszej edycji, razem z moim ojcem zawsze nas pasjonował sztuki walki, szczególnie chińskie i kombinacje MMA. Wczesne MMA się zgodzę, gdzie walczyli osiedlowe kozaki, bez rękawic, dozwolone były chwyty za kłaki, etc. Ale to już minęło, teraz nie ma rozrywania policzków, dźwigni na małe stawy, kopów w jaka, czy też gryzienia, lub co tam innego dusza zwierza zapragnie. A nawet jak trafi się jakiś kozak, co swoim farmerskim cepem kładzie każdego we wsi, szybko zostaje skrócony technikom kończącą w parterze, lub lekkim ale trafnym ciosem na szczękę.
Sam trenuję od kilku lat San Shou (najbardziej znany przedstawiciel tego stylu to chyba Cung Le, ostatnio występujący w UFC), z elementami MMA w moim klubie. Jestem bardzo zadowolony, największą satysfakcję odczułem, gdy zobaczyłem, że głupia kombinacja prosty, prosty, okrężny, low-kick przemaglowana xxx razy naprawdę potrafi być groźna. Ogólnie to zawsze mi się podobały style walki wręcz. Od chińskich sztuk, na capoeirze i jiu-jitsu skończywszy.
Ktoś jeszcze jest pasjonatem Pride/UFC? Jacy są wasi ulubieni zawodnicy? Kogo najbardziej szanujecie?

PS: Ja w Shui-Jiao (chińska forma zapasów-judo) inaczej wiąże pas :jezora:
 
malkolm 2

malkolm

Użytkownik
Szkoda, u mnie nie ma zbyt dużego wyboru sztuk walki. Jest karate i zapasy.
Pierwsze słyszałem nic nie daje gdy Cie jakiś kozak zaczepi na ulicy zapasy mi się przynajmniej nie podobają.
 
krzysztof1985 68

krzysztof1985

Użytkownik
Pierwsze słyszałem nic nie daje gdy Cie jakiś kozak zaczepi na ulicy
No to lekka szkoda a zarazem jednocześnie lipa. W Ju Jitsu na treningach ćwiczymy np co zrobić jak koleś Cię złapie za ubranie, jak złapie za rękę z tyłu a ty go nie widzisz, co zrobić jak Cie obejmie w pół i takie tam. Mój sensej zaczął ćwiczyć karate (hehe mało mu po 18 latach treningu Ju Jitsu) i mówi że karate ma tą wadę, że nie ma tam asekuracji padania (gościa jak podciąć to kapota) oraz nie ma uniku (tzw. Irimi Tenkan) bo wszystko trzeba przyjąć na michę ???? nie wiem jak jest z tym napradę bo nie ćwiczyłem nigdy. Ale powiem wam że raz znajomość kilku kopniaków i sekwencji (+dźwignia) raz się na ulicy przydała :mrgreen: . Był typowy full contakt :jupi: Karoleks85 wie o co biega
 
krzysztof1985 68

krzysztof1985

Użytkownik
Nie wiem czy ta jego ksywa to nie jest z języka portugalskiego (używany też w Brazylii)
Ale nie jestem pewien na 100% i co może oznaczać :jezora:
 
simons 646

simons

Forum VIP
ja &quot;tańczyłem&quot; koło 2 lat na matach cwiczac aikido ???? fajna sprawa dla relaxu, ale zdrowie nie pozwala mi juz na takie przyjemnosci :p
Btw moze ktos chce kupic bokken i yo ? ????
 
L 209

lukbor10

Użytkownik
ja sobie smigam na boks. fajna sprawa do utrzymania kondycji a i nauczyć się po kilku miesiącach już czegos można. polecam każdemu aby odejsc od monitora i troche sie pomęczyc na salce
 
drakers9 16

drakers9

Użytkownik
Ja od 8 roku życia trenuję JUDO, po prostu to lubię ???? od tego czasu dorobiłem się sankyu (zielony pas) ale nie trenuję dla pasów :p mógł bym nawet mieć rokyu. Teraz zacząłem troche ciułać &quot;tricks&quot; (nie parkour)
pozdro dla fighterów ????
 
Do góry Bottom