>>>BETFAN - BONUS 200% do 400 ZŁ <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<
  • Polecamy się zapoznać
    Regulamin czatu

  • Nowy Projekt na Forum
    WASZE BETY - MOJE KUPONY!

  • EURO 2024 zbliża się wielkimi krokami, wzorem ostatniego Mundialu również na zbliżające się Mistrzostwa Europy wraz z naszymi parterami przygotowaliśmy konkursy na wszystkie spotkania tego turnieju oraz dwa osobne Typery
    BETFAN Typer EURO Niemcy 2024
    forBET EURO 2024 Expert
    W pierwszym uczestnicy zostali wyłonieni w eliminacjach i nie ma już możliwości dołączenia do Typera, natomiast drugi konkurs jest dla wszystkich użytkowników Forum, więc zachęcam do udziału.

    Ogólnie na wszystkie konkursy jest rekordowa suma nagród wynosząca 12 800 PLN oraz ponad 800k punktów reputacji!

    Do odbioru nagród potrzebne są konta u naszych Partnerów, dlatego jeżeli jeszcze nie masz konta u któregoś ze sponsorów konkursów to zachęcam do założenia ich z linków podanych poniżej

    Betters TUTAJ!
    forBET TUTAJ!
    Betfan TUTAJ!
    Betclic TUTAJ!
    Fortuna TUTAJ!
    Betcris TUTAJ!
    Fuksiarz TUTAJ!

Superpuchar Hiszpanii 2015 Athletic Club - FC Barcelona [14.08 i 17.08]

Status
Zamknięty.
aka-shakal 16,7K

aka-shakal

Użytkownik
a w drugim cisnę Barcelonę -1.25 AH
Sami bukmacherzy chyba nie spodziewali się aż takiego wyniku 4:0. Ja drugi mecz kompletnie odpuszczam, bo teraz to się nie opłaca.
Zobaczcie sobie kursy przed meczem jak wyglądały:
Było ponad 1,50 na -1, teraz jest 1,19. Na wyżej wspomniany handicap wyglądało to jeszcze fajniej, teraz to jest kompletnie nieopłacalne do gry.
Barcelona straciła 4 bramki z Sevillą, 4 z Athletico - nie wygląda to zbyt dobrze, obrana dziurawa jak szwajcarski ser. Bilbao wystarczy, że wyjdzie na ten mecz z autobusem na bramkę i sobie przez 90 minut mogą podawać piłkę, czekać na kontry i tyle. Trudno wróżyć jakikolwiek scenariusz na ten mecz, ja osobiście odpuszczam. Over 2,5 też nie jest aż taki prawdopodobny bo goście mogą się jak już wyżej wspomniałem zamurować na amen.
nie było takich kursów, oddsportal miał po prostu kursy z 1 meczu na to spotkanie,
sam chciałem zagrać wtedy -1 na rewanż po 1,77.
http://forum.bukmacherskie.com/f307/dyskusje-na-tematy-bukmacherskie-357-a-123789-125.html#post5545647
Ok dzięki za sprostowanie ziomeczku! ;)
Emocje emocjami mecz coraz bliżej ale bądzmy bardziej precyzyjni i nie zakłamujmy kursów jakie wystawili buki.Takiego kursu niskiego nigdzie nie ma i nie było nawet nie musze tego sprawdzać )) NIe wiem skąd wziąłęś AKA tylko 1.19
Już Szef Elity wyjaśnił ???? .
 
grzybu 193

grzybu

Użytkownik
Barcelona - Bilbao
typ: obie strzelą i powyżej 2,5 gola
kurs: 2,2 bet365
Na rewanżowy mecz Superpucharu Hiszpanii polecam zagrać powyższy typ. Idę tutaj w bramki, ponieważ to wg mnie najpewniejsza opcja w tym spotkaniu. Bilbao na San Mames pokazało swoją silę ofensywną, zdobywając aż 4 bramki. Gole zdobyte przez Basków tylko potwierdzają słabość defensywy Barcy w tym sezonie. Wystarczy wspomnieć, że Barcelona tylko w jednym meczu przygotowawczym zachowała czyste konto (mecz z Romą). Parcie na bramki drużyny z Katalonii będzie oczywiste w rewanżu, ale uważam, że Athletic jest w stanie skutecznie skontrować. Dla mnie to pewny typ na jutrzejszy mecz.
Polecam serdecznie....
Zagrożeniem dla tego typu jest przede wszystkim to, że Bilbao może nie interesować w ogóle atakowanie bramki Barcelony, tylko całkowity autobus i skupienie się na defensywie. Athletic nie musi atakować, im wystarczy tylko bronić wyniku z pierwszego spotkania i uważam, że dużo większe szanse na powodzenie ma tutaj typ, że Barcelona wygra do zera. Pewnie nie uda im się odrobić rezultatu z pierwszego spotkania, ale 2,3-0 jak najbardziej realne.
A odnośne posta użytkownika Vidal, to zgadzam się Barcelona gra 3 bardzo trudne spotkania w 6 dni, ale na San Mames cała pomoc i obrona Barcelony odpoczywała, więc na rewanż powinni być w miarę wypoczęci. Natomiast zobaczymy jak będzie wyglądać Bilbao po tak ciężkim piątkowym meczu, gdzie grali pressingiem przez 90 minut i dali z siebie 100%. 3 dni może im nie wystarczyć na regenerację, a ławki rezerwowej to oni zbyt bogatej nie mają.
 
deserteagle 2,3K

deserteagle

Użytkownik
Hiszpania, Superpuchar
Barcelona - Bilbao
Typ: 1 drużyna : wygra obie połowy meczu (TAK)
Kurs: 1.95 (STS) ⛔


Typ na obie strzelą i powyżej 2,5 gola użytkownika grubanova dość długo chodził mi po głowie. Długo walczyłem sam ze sobą czy czegoś na to nie postawić ale po dłuższym namyśle zdecydowałem się na powyższy zakład. Tak jak użytkownik GrZyBu obawiam się, że skądinąd waleczna drużyna z Bilbao, mając tak wysoką zaliczkę z poprzedniego spotkania może chcieć &quot;zamurować&quot; bramkę.
Nie mówię tu absolutnie o lenistwie (bo to domena nie tej ligi) tylko o zwykłym rozsądku - mając w perspektywie ligę, muszą umiejętnie rozkładać siły. Oczywiście chciałbym aby drugie spotkanie również było ciekawe jednak należy zdać sobie sprawę, że piłkarze to też ludzie. Trzymam kciuki za Barcelonę ale jeśli chodzi o awans...no cóż...zobaczymy...
 
r-baggio 557

r-baggio

Użytkownik
Barcelona - Bilbao
Piłka nożna, Superpuchar Hiszpanii poniedziałek 22:00
Typ: over 69,5 % posiadania piłki Barcelona
Kurs: 1,67
Bukmacher: Betsson


Co tu dużo pisać. Oczywiste jest jak będzie wyglądało to spotkanie. Barca będzie starała się odrobić straty z pierwszego meczu (0:4) i może nawet się jej uda. Z pewnością atak będzie non stop w połączeniu z wysokim pressingiem powinien zapewnić Barcelonie posiadanie na poziomie ponad 70%. Już w pierwszym starciu osiągnęli 69 %. Lina jest jak najbardziej to osiągnięcia, a styl ich gry znany każdemu ????
Wynik: 71% posiadanie piłki Barcelony✅
 
G 36

guxinimod

Użytkownik
Barcelona niby zapowiada walkę, ale nie wiem jak to będzie. Athletic to nie ogórki, lecz jeden z lepszych zespołów La Liga, pierwszy mecz spora zaliczka 4:0 z Barceloną robi wrażenie. Dziwi mnie ten kurs na Barcelonę w rewanżu, bo jednak nie gra z Granadą tylko z Baskami. Z zespołem mającym ogromne aspiracje. Nie wiem jak wyjdą na ten mecz, ale zapewne nie będą chcieli szybko stracić bramki, bo to tylko nakręciłoby Barcę. Według mnie typ, który rzucam jest dobry do jakiegoś dubla, ewentualnie trebla. Na moje zagrają dziś defensywnie, a i też mają szansę coś ustrzelić, bo jak dziurawą obronę ma Barcelona pokazała już w starciu z Sevillą.

Athletic Bilbao +3,5 AH @1,35 :: Stawka: 1/3
 
j.suli 6,4K

j.suli

Użytkownik
Fc Barcelona-Athletic Bilbao
Dziś o 22:00 Barcelona bedzie chciała zrewanżować się za upokarzającą porażkę sprzed tygodnia i powalczyć o zdobycie Superpucharu Hiszpanii.Zadanie to jest nie zwykle trudne ale nie niemożliwe.Piłkarze z całą pewnością zaatakują już od pierwszej minuty i będą sie starali zmniejszyć straty już do przerwy najlepiej przy tym nic nie tracąc,choć i to będzie trudne gdyż w dwóch meczach stracili już osiem bramek.Niemniej uważam że Bilbao postawi na głęboką defensywe w tym meczu,wyprowadzając jak sie nadarzy okazja kontry.Ja gram ten mecz tylko do przerwy.

Moja propozycja na ten mecz:
Wynik do przerwy/Obydwie drużyny strzelą gola
Barcelona i Nie @1.57 bet365✅
 
adamo80 17,4K

adamo80

Użytkownik
Ja uważam, że kluczowe pytanie jakie powinniśmy sobie zadać to: czy ten Sperpuchar Hiszpanii jest dla Barcy aż tak ważny ? Moim zdaniem nie. Mają Superpuchar Europy, wygraną PD i wygraną LM. Po Sevilli byli zmęczeni, za chwilę kolejny mecz i teraz kolejny mecz, wszystko w ciągu ok tygodnia czasu. Nie rzucą wszystkich sił, zdrowia zawodników na samym początku sezonu żeby tylko to dzisiaj zdobyć. Gdybyśmy mieli mecz taki jak dzisiaj w LM to zagrałbym nawet po wysokim kursie na awans. To są oczywiście moje przypuszczenia. Ważny też będzie skład jakim zagrają. Neymar jeszcze chory, ale np. poprzednio nie grał, dla mnie genialny Rakitic. Do tego zmiennicy: Sergio Roberto, Pedro to jednak nie to samo. Tak czy inaczej dla Bilbao to jest niezmiernie ważne więc pewno obronią sobie ten puchar.
 
bmw14.5 612

bmw14.5

Użytkownik
Głosów rozsądku tu bardzo mało!
Pierwsze pytanie, czy Barcelona w ogóle wygra ten mecz. Bodaj 1 osoba o tym pisze.
A przecież to bardzo logiczne pytanie, gdy się weźmie pod uwagę, że Bilbao skopało im d..ę jak się zowie, a w dwóch ostatnich meczach Barca straciła 8 bramek. Pewnie dla niektóry to przypadek (leżę i kwiczę)
Druga sprawa to taka, że &quot;można spróbować zagrać na puchar dla Barcy&quot;, a na dodatek, że &quot;nic nie trzeba pisać&quot;.
Gościu, który to napisał, może wsadzić sobie chińskiego fajerwerka w odbyt i spróbować w ten sposób zdobyć Marsa. Pisać nic nie trzeba.
Kolejny wpis, że Bilbao wcale nie będzie zainteresowane strzelaniem, tylko zaparkuje i... będzie liczyć na kontry. Po kiego grzyba im kontry, jak nic nie chcą strzelić wg. jakiejś pomrocznej logiki? to nie lepiej wystawić 11 bramkarzy?
Zęby bolą!
I wreszcie kolejny gość, który kompletnie wykazał się brakiem rozumu, pisząc że &quot;Barcelonie wcale nie zależy na tym pucharze, bo ma inne&quot;.
Przecież to logika z d..y i jaja opadają, jak się takie bzdury czyta. Po pierwsze to oni mają szansę wyrównać rekord Pepa Guardioli (i swój) i zdobyć 6 pucharów. Poza tym wymień mi gości chociaż jeden zespół, który dociera do finału, po czym uznaje, że na pucharze mu nie zależy. Nawet gdyby to był pomalowany złotą farbą kubeł na śmieci.
P.S.
Ale w sumie miło poczytać radosną twórczość.
 
Otrzymane punkty reputacji: +19
massimo 215,4K

massimo

Użytkownik
Bilbao może spokojnie zagrać dzisiaj to samo co w piątek bo żeby była dogrywka musiałoby być 4:0, Barcelona jest w stanie to odrobić ale Valverde z pewnością odrobi pracę domową przed tym spotkaniem i nie pozwoli sobie na taką porażkę. Puchar już jest prawie w rękach piłkarzy Bilbao, okazja do zdobycia jakiegokolwiek trofeum prędko się nie nadarzy więc motywacja po stronie gości powinna być ogromna. W tym spotkaniu równie dobrze może wygrać Athletic więc nawet nie ruszam tego meczu bo piątkowe spotkanie pokazało że wszystko może się zdarzyć.
 
cimonekxd 7

cimonekxd

Użytkownik
Polecam w bukmacherze 1xbet kurs na zwykłe zwycięstwo Barcelony wynosi 1,47!!
Pierwszy mecz to była jakaś kpina. 4-0? Barcelona to za bardzo klasowy zespół, żeby przegrywać tak wysoko. Moim zdaniem drużyna Enrique jest w stanie strzelić 4 brameczki ale gorzej może być z graniem na zero z tyłu. Jednak o zwycięstwo Blaugrany jestem spokojny. A kurs 1.47 na Camp Nou? Jeszcze z takim plecakiem z pierwszego meczu? Trochę przesada. Podczas trwania ligi o taki kursik moglibyśmy się modlić a nic by z tego nie było. Idealnie do jakiegoś dubelka. Piłkarze z Bilbao postawią tu pewnie jakiś mini autobusik i będziemy widzieć sturm und drang ze strony Barcelony.
haha, niedopatrzenie. to jest kurs na pierwszą kolejke PD ????
 
pakorks 5

pakorks

Użytkownik
Najrozsądniej chyba jest zagrać na ilość kartek. Barca będzie chciała za wszelką cenę coś strzelić, co się wiąże z powstrzymywaniem ich przez Bilbao. W 1 meczu było aż 10 żółtych kartek. Sędzią meczu będzie nie kto inny jak Carlos Velasco Carballo, sędzia który w meczach o stawkę lubi pokazywać kartki. Przy takim ciśnieniu jak ma barcelona, sądzę że i bez czerwonej się nie obejdzie. Zastanawiałem się nad over 6.5 karti ale stawiam bezpieczne over 5.5 po kursie 1,67.
FC Barcelona - Athletic Bilbao (over 5.5)
1,67 BAH
FC Barcelona - Athletic Bilbao (over 6.5)
2,34 BAH
 
szef-elity 20,8K

szef-elity

Użytkownik
Sami bukmacherzy chyba nie spodziewali się aż takiego wyniku 4:0. Ja drugi mecz kompletnie odpuszczam, bo teraz to się nie opłaca.
Zobaczcie sobie kursy przed meczem jak wyglądały:
Było ponad 1,50 na -1, teraz jest 1,19. Na wyżej wspomniany handicap wyglądało to jeszcze fajniej, teraz to jest kompletnie nieopłacalne do gry.
Barcelona straciła 4 bramki z Sevillą, 4 z Athletico - nie wygląda to zbyt dobrze, obrana dziurawa jak szwajcarski ser. Bilbao wystarczy, że wyjdzie na ten mecz z autobusem na bramkę i sobie przez 90 minut mogą podawać piłkę, czekać na kontry i tyle. Trudno wróżyć jakikolwiek scenariusz na ten mecz, ja osobiście odpuszczam. Over 2,5 też nie jest aż taki prawdopodobny bo goście mogą się jak już wyżej wspomniałem zamurować na amen.
nie było takich kursów, oddsportal miał po prostu kursy z 1 meczu na to spotkanie,
sam chciałem zagrać wtedy -1 na rewanż po 1,77.
http://forum.bukmacherskie.com/f307/dyskusje-na-tematy-bukmacherskie-357-a-123789-125.html#post5545647
 
Otrzymane punkty reputacji: +27
adamo80 17,4K

adamo80

Użytkownik
I wreszcie kolejny gość, który kompletnie wykazał się brakiem rozumu, pisząc że &quot;Barcelonie wcale nie zależy na tym pucharze, bo ma inne&quot;.
Przecież to logika z d..y i jaja opadają, jak się takie bzdury czyta. Po pierwsze to oni mają szansę wyrównać rekord Pepa Guardioli (i swój) i zdobyć 6 pucharów. Poza tym wymień mi gości chociaż jeden zespół, który dociera do finału, po czym uznaje, że na pucharze mu nie zależy. Nawet gdyby to był pomalowany złotą farbą kubeł na śmieci.
P.S.
Ale w sumie miło poczytać radosną twórczość.
Ten gościu to ja ???? A teraz trochę polemiki. Ja wiem, że na tym forum istenieje zasada niedokładnego czytania postów. W dziale politycznym moderator mnie nawet zbanował i zrobił cały wykaz moich wypowiedzi, które niedokładnie przeczytał więc nie ma co się dziwić i tobie. Czy widzisz różnicę między stwierdzeniem: &quot;kluczowe pytanie jakie powinniśmy sobie zadać to: czy ten Sperpuchar Hiszpanii jest dla Barcy aż tak ważny ? Moim zdaniem nie(...)&quot; a, &quot;Barcelonie wcale nie zależy na tym pucharze, bo ma inne&quot;. Po pierwsze wyraźnie napisałem, że należy zadać sobie takie pytanie co dla średnio inteligentnej osoby oznacza: rozpoczęcie dyskusji, poprzez zadanie pytania. Dalej napisałem, że moim zdaniem nie, co średnio inteligentna osoba powinna zinterpretować, że tak formułując pogląd liczę się z tym, że może być błędny. Najważniejsze jednak, że napisałem, że nie jest tak ważny, a nie w ogóle nieważny. To jest kolego subtelne stopniowanie. W ogóle nieważny = 10, nie tak ważny = 6. Nie chce nikogo broń boże obrażać, ale ludzie na tym forum bardzo często w różnych działach widzą świat, politykę, sport i bukmacherkę w barwach czarno białych co cechuje generalnie: dzieci, młodzież i osoby niedojrzałe. Albo Barca jest super wspaniała, genialna i w ogóle orgazm, a Real Madryt to dno totalne. Albo PO to samo zło, sprzedawczyki, Polska w ruinie, żydzi, itd, a PiS to dobrobyt i wieczna harmonia ???? Ludzie ogarnijcie się i zrozumcie, że świat składa się z miliardów kolorów a nie dwóch.
 
sportingbet_pl 216

sportingbet_pl

Użytkownik
FC Barcelona - Athletic Bilbao
- Jak wiemy, pierwszy mecz dość nieoczekiwanie wygrała ekipa Bilbao aż 4:0. Katalończycy będą zatem musieli stanąć na wyżynach by zdobyć trofeum. Podołają zadaniu :?:
- Ekipa z Camp Nou to niezwykle silny kolektyw, ale i takiemu zdarzają się wpadki. Takową można nazwać blamaż z pierwszej konfrontacji. Mimo to, wciąż stać ten zespół na wiele, udowodnili to wielokrotnie.
- Siła ofensywna Barcelony będzie w głównej mierze oparta na dwójce zawodników - Messim oraz Suarezie. Neymar wciąż jest bowiem wykluczony z gry. Liczymy też, że to Pedro zagra od pierwszych minut. Ten zawodnik wnosi w naszym odczuciu znacznie więcej niż Rafinha.
- Goście natomiast nie będą stać i czekać aż mistrzowie La Liga będą strzelać kolejne gole. Pokazali, że nie boją się znacznie wyżej notowanego rywala. Również mają kim postraszyć. Aduriz podczas pierwszego meczu zachował się fenomenalnie i dał aż trzy gole swojej drużynie. Dzisiaj będzie chciał kontynuować swoją serię.
- H2H oczywiście po stronie Dumy Katalonii. Jednak w obecnej sytuacji nie ma to większego znaczenia.
Dzisiaj liczymy ponownie na grad goli, acz niekoniecznie ze strony jednej ekipy. Barca jak i Athletic mają potencjał ofensywny, a że gospodarze muszą postawić wszystko na jedną kartę oto nasze sugestie:
Powyżej 3.5 gola, 1.75 Sportingbet ⛔ 1:1
Obie strzelą, 1.91 Sportingbet ✅ 1:1

Promocja w Sportingbet: Darmowy Zakład do 200PLN
Zdobądź również darmowe spiny typując mecz Liverpool - Bournemouth.
 
niznekamsk 481

niznekamsk

Użytkownik
Barcelona strzeli w obu połowach 1.45

Dla mnie mocny typ.
Po porażce w pierwszy meczu Barca pewnie zrobi wszystko żeby odrobić straty dlatego też taki typ. Jeżeli szybko zdobędą gola to prawdopodobieństwa wejścia tego typu jest bardzo duże.
Bilbao pewnie będzie murowało co może im wyjść na złe.
Kluczem dla Barcy będzie pierwsza bramka, jeżeli zdobędą ją szybko to może pójść z górki - Bilbao zacznie łapać kartki(kolejny typ do grania?) i mogą się kompletnie posypać.

Czerwona kartka do gry dodatkowo.
 
arni87 52

arni87

Użytkownik
Barcelona - Bilbao
Typ: Barcelona do przerwy ✅
Kurs: 1.44
Bukmacher: Bwin
Barcelona po srogiej porażce w 1 meczu będzie pałać rewanżem. Czy jej się to uda zobaczymy. Ja w tym meczu wybrałem prowadzenie Barcy do przerwy. Duma Katalonii na pewno od początku meczu rzuci się na Basków. Będzie chciała jak najszybciej zdobyć prowadzenie. Dziś w pomocy od początku meczu wystąpią Iniesta i Rakatić. Z Nimi gra będzie zupełnie inna. Barcelona lubi szybko strzelić gola i pózniej kontrolować mecz - dziś będzie musiała aż 4 strzelić. Więc nawałnica ataków murowana. Bilbao będzie się tylko bronić, a jak jest z bronieniem to każdy dobrze wie. Mam nadzieję, że nie zawiodę się nad typem w tym meczu.
 
D 33

damianus627

Użytkownik
Barcelona line-up (official): Bravo - Alves Pique Mascherano Mathieu - Rakitic Busquets Iniesta - Messi Suarez Pedro #fcblive
Czyli Enrique i Barcelona wierzą w remontade.
 
G 45

gulikpl

Użytkownik
Widzę, że drugi raz leci masówka na barce ???? , oby to się udało. Ja osobiście pograłem over 3,5 bramki oraz over 5,5 kartki. Jedyne racjonalne typy bo wynik prawdę mówiąc nie wiadomo jaki będzie
 
anshelmo1 95

anshelmo1

Użytkownik
Było ponad 1,50 na -1, teraz jest 1,19.
Emocje emocjami mecz coraz bliżej ale bądzmy bardziej precyzyjni i nie zakłamujmy kursów jakie wystawili buki.Takiego kursu niskiego nigdzie nie ma i nie było nawet nie musze tego sprawdzać ???? )) NIe wiem skąd wziąłęś AKA tylko 1.19
 
Otrzymane punkty reputacji: +27
adamo80 17,4K

adamo80

Użytkownik
I wreszcie kolejny gość, który kompletnie wykazał się brakiem rozumu, pisząc że &quot;Barcelonie wcale nie zależy na tym pucharze, bo ma inne&quot;.
Przecież to logika z d..y i jaja opadają, jak się takie bzdury czyta. Po pierwsze to oni mają szansę wyrównać rekord Pepa Guardioli (i swój) i zdobyć 6 pucharów. Poza tym wymień mi gości chociaż jeden zespół, który dociera do finału, po czym uznaje, że na pucharze mu nie zależy. Nawet gdyby to był pomalowany złotą farbą kubeł na śmieci.
.
No i widzisz kto wykazał się brakiem rozumu ? Widzisz różnicę między: &quot;wcale nie zależy&quot;, a &quot;nie zależy tak bardzo&quot; ? Mam nadzieję, że zrozumiałeś. Barcelonie zależało, owszem na tyle, żeby wypuścić optymalny skład na początek, ale już nie na tyle by Pique odwalił głupiego babola z dyskusjami i nie na tyle aby trener nie zdjął Pedro i Rakitica i wpuścił dzieci. Dokładnie miałem to na myśli. Podejrzewasz, że jak by to był finał LM Luis Enrique wpuścił by Munira ?
I swoją drogą to buki niezłą pułapkę zastawili dając 1,10 na czystą 1 (kurs z Totolotka tuż przed meczem) - to do gościa, który wyśmiewał się z Szakala. Kurs nie był 1,19 tylko był słownie: 1,10 !
 
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom