>>>BETFAN - BONUS 200% do 400 ZŁ <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE + 2 FREEBETY!<<<

Stawkowanie

L 209

lukbor10

Użytkownik
Witam, ma ktoś może jakieś poradniki/artykuły/strony www odnośnie stawkowania? nie chodzi mi o dobieranie stawki pod mecz, ale o generalnie zarządzanie całym budżetem przeznaczonym na grę. Kiedy wejść na wyższe stawki, kiedy je ponownie zmniejszyć, jak reagować stawkami na zyski/straty itd. itp.
 
cock 756

cock

Użytkownik
Cel wyznacza środki.
1. Ustalasz sobie cel.
2. Dobierasz stawki.
3. Narzucasz sobie dyscyplinę.
4. Jesteś konsekwentny.
Np.
Wzrost stanu posiadania o 30%, bezterminowo. Jeden zagra all in kurs 1,30 inny będzie ciupał 3% konta. Nie ma reguł.
Jak reagować stawkami: ani się nie podpalać wygranymi, ani na siłę nie odgrywać.
Nie ma reguł, jesteś, myślisz, bądź elastyczny. Systemy są dobre jak typy są dobre. ;)
 
Otrzymane punkty reputacji: +3
L 209

lukbor10

Użytkownik
Dzieki za odp, za bardzo jednak mi nie pomogłeś. to wszystko co napisałes to oczywiste oczywistości. chciałem sie jednak bardziej dogłębnie zorientować w temacie i liczyłem na jakieś źródło, które w szczegółach podejmuje ten temat. Nie mniej jednak, dzieki jeszcze raz. Widocznie nikt nic ciekawego nie ma.
 
aka-shakal 16,7K

aka-shakal

Użytkownik
Masz do wyboru:
1. Granie płaską stawką.
Tu obojętnie jakie byś miał ryzyko to grasz tą samą stawką. Grasz single, grasz triple, grasz kurs 2,70 albo 1,40 nie ważne. Grasz płaską stawką czyli przykładowo 100 zł, 100 zł, 100 zł itd.
⛔ Według mnie najgorszy rodzaj stawkowania, musisz mieć dużą skuteczność typów, albo wysokie kursy stawiać.
2. Adekwatnie do ryzyka.
Tu musisz mieć bukmacherskiego nosa, albo intuicję. Jesteś czegoś pewniejszy grasz grubiej, jesteś mniej pewny, widzisz valuebet, grasz ostrożniej. Przykładowo 200 zł na Federera z jakimś lamusem, i 25 zł na Polskę z Węgrami.
✅ Przede wszystkim elastyka w stawkowaniu.
⛔ Posiadanie większej wiedzy sportowej i obeznaniu bukmacherskim.
3. Procentowo.
Zakładasz sobie, że grasz za 5% lub 10% budżetu i jedziesz z koksem. Masz 1000 zł, przegrałeś zakład za 100 zł, grasz za 90 zł następny przy wcześniejszym założeniu, że grasz za 10% budżetu.
✅ Bardzo dobry system stawkowania. Jak nam dobrze idzie typowanie, wygrywamy to zwiększamy stawki na kupony, jak nam idzie gorzej to zmniejszamy zgodnie z naszą główną pulą.
4. Progresywnie.
Tu zaczynamy grać nisko, a jak nie wejdzie to stawiamy więcej by odrobić poprzednią porażkę, mamy parę szans by nie zbankrutować od razu.
✅ Minimalizujemy ryzyko skuteczności typowania. Możemy po 3-4 wtopach lub więcej zakładach wyjść na 0, albo nawet na plus, zależy od naszej progresji.
⛔ Przy czarnej serii tracimy wszystko. Mniejsze wygrane.
Top:
1. Procentowo
2. Adekwatnie do ryzyka
3. Progresywnie
4. Płaska stawka
 
Otrzymane punkty reputacji: +2
L 209

lukbor10

Użytkownik
Znowu dzieki za odp, ale nie o to mi za bardzo chodzi hehe.
Gram stawkami 1/10-10/10 adekwatnie do ryzyka wywnioskowanego podczas analizy.
Chodzi mi o zarządzanie całością budżetu i doborem kwot pod jedną jednostkę. mniej więcej tak jak w pokerze gdzie skacze się z blindów na blindy adekwatnie do wartości swojego budżetu. chodzi mi o jakieś granice procentowe (zysku/straty względem początkowego budżetu czy budżetu po danym okresie rozliczeniowym) itp. itd.
oczywiście to jest wszystko do wypracowania samemu, ale myslałem, że ktos po prostu ma jakieś ciekawe artykuły na ten temat żeby poczytać sobie, może dowiedzieć się cos ciekawego.
 
K 1,2K

kukla

Forum VIP
Nawet jeśli znajdziesz artykuły - nie czytaj ;)
Może to zabrzmi zbyt brutalnie ale każdy gracz (a przynajmniej na tyle doświadczony jak Ty - to kwestia moich obserwacji) powinien sam sobie wypracować strategię. Nie musisz poświęcać na to wielkich pieniędzy... wystarczy wiele czasu ;).
Strategii będzie tyle ilu graczy. Można wygrywać progresją, można płaską stawką... można mieć zabójczą skuteczność albo... zabójcze kursy. Można grać all-in do osiągnięcia określonego celu.
Jeśli nie chcesz ryzykować kapitału poświęć miesiąc, może 2, pół roku... rok? Weź Excella i przeanalizuj jaka strategia da przy Twoim sposobie gry najlepsze efekty. To chyba najlepsze wyjście ????
 
jagr 5,7K

jagr

Użytkownik
sorry że nie na temat ale mam pytanie który z bukmacherów daje możliwoscie obstawienia liczby w lotto &gt;&gt;?? np:stawiam liczbe 4 po kursie 6,00.Jest takie bukmacher ??
 
D 3,2K

dawczan

Użytkownik
Można wygrywać progresją, można płaską stawką...
Pamiętam, że kiedyś kukla napisałeś, że prędzej czy później progresja to bankructwo. Dalej to podtrzymujesz czy jednak złagodniałeś pod tym względem ? Pytam z ciekawości, bo szczerze przyznam, że myślę na nowo wrócić do progresji. W sumie to o co zapytał lukbor mnie też dręczy. Bez odpowiednio dobranego stawkowania gra bez systemu jest ciężka. A dobrze dobrane stawkowanie to dość ciężki temat., W progresji jest to dobre, że jednak te stawki są sztywne...
 
cpt-obvious 7

cpt-obvious

Użytkownik
Progresja to głupota. Każdy grający taki &quot;system&quot; kiedyś się na nim wypiernicza.
To NIE jest prawda akurat. Większość progresji prędzej czy później upada, bo osoby grające progresją przeceniały swoje możliwości - zaczynali od zbyt dużej stawki w stosunku do banku i nie brałi pod uwage jak długa na prawdę może być przegrana passa. Dodatkowo większość osób mylnie uważa, że grając kursy 2.0 na progresje jest bezpieczniej niż grając kursy niskie - w myśl zasady: że no przecież, żeby grając progresje kursem 1,5 już na 6 lvl dojdziemy do 243j tymczasem grając 2,0 256j osiągniemy o 3lvl później (na 9). Wszystko fajnie, niby mamy 3 dodatkowe poziomy, ale zapominamy o stosunku skuteczności do maksymalnej długości przegranej passy. Dla kursu 2.0 i skuteczności 50% przy 1000 zdarzeń, najdłuższa passa bez zwycięstwa wynosić będzie 9,96 zdarzeń. Czyli prawie 10. Natomiast dla kursy 1,5 i skuteczności 66,67% - 6,28 zdarzenia. Jak widać dla kursu 2.0 okazuje się, że możemy osiągnąć aż 4 lvl więcej w przegrywającej passie, tymczasem mówiliśmy, że ten kurs daje nam dodatkowe 3lvl. Czyli jesteśmy jeden do tyłu.
Żeby zobrazować, że DA się progresją wyrobić zysk i kapitał wcale nie musi być ograniczony, podam przykład. Gram teraz średnio kurs LAY 8 (czyli back 1,14). Mam skuteczność wynoszącą 85%. Korzystając z formuły, którą obliczy wam excel: LN(próba)/-LN((1-(skuteczność/100))) (LN to formuła, nie kasować tego). Obliczam, że dla 1000 zdarzeń, przy takiej mojej skuteczności (85%), najdłuższą serią porażek będzie 3,64. Dla pewności (wzór ten jest na prawdę skuteczny, dla wielu moich systemów idealnie obliczał. Dewiacje od wyniku oznaczają okresowy wyraźny spadek skuteczności - więc jeżeli testowaliście na swoich wynikach i wyszedł wam wynik odbiegający o więcej niż 1 od wyniku oznacza, ze Wasza skuteczność nie była taka, jaką podajecie przez długi okres. Zakładam, że gracie więcej niż jedno zdarzenie dziennie, bo wtedy oczywiste jest, że jak ma się serie porażek to podczas tej serii spadek skuteczności jest. Mowa tu o sytuacji gdy mamy kilka zakładów i nie trafiamy akurat tego, któy poszedł do progresji pod rząd kilak razy) mnożę ten wynik przez 1,5 (3,64*1,5=5,46). To oznacza, że muszę się przygotować na serie 6 porażek. Jeżeli będę grał za 1j na wygranie ~0,14j, to przy progresji dla LAY 8 najwyższy zakład wyniesie 32768j. Dodając do tego straty potrzebujemy 37449j. Czyli mając przykładowy bank 37449j po 1000 zakładach zarabiamy mniej niż 100j (85% zakładów z 1000 no i kilka poziomów na niektóre). Czyli 0,27% banku.
Dlatego progresja jest raczej systemem dla ryzykantów, przy podwajaniu stawki w ruletce. Bo grając na &quot;pewny zysk&quot; zysk jest jak widać. Lepiej do banku włożyć, bo ja na te 1000 zakładu potrzebowałbym prawie roku XD
Jak jednak widać, progresja to wcale nie głupota,tylko trzeba ja dogłębnie zbadać, żeby wiedzieć że jej sens jest specyficzny :p
Dlatego polecam znaleźć sobie zakłady, gdzie dobrze idzie nam typowanie i to grać (overy, undery, win, loose, red card etc etc)
 
everto 24,7K

everto

Użytkownik
Cpt nie dotrwałem do końca Twego postu ale chyba ten wzór trzeba spełnić
k*p&gt;1 jeśli to spełniamy nie ważne co grasz progresję płaską stawę stawkowanie CIebie nie obchodzi spełniasz ten warunek jesteś &quot;zmuszony&quot; do wygranej i tak naprawdę wszystko zależy od Twoich typów LUkbor powodzenia
 
cpt-obvious 7

cpt-obvious

Użytkownik
@up: jeżeli grasz tylko kurs 2.0 i masz skuteczność 50,01% to oczywiście, że wychodzisz na plus. Problem jest taki, że uzyskanie skuteczności lepszej niż minimalna wymagana do wyjścia na plus (tzw: &quot;edge&quot;) nie jest takie łatwe. Dlatego ludzie chcą grać progresją - mamy w naturze gonić straty :p
 
xavy 386

xavy

Użytkownik
bo osoby grające progresją przeceniały swoje możliwości - zaczynali od zbyt dużej stawki w stosunku do banku i nie brałi pod uwage jak długa na prawdę może być przegrana passa.
A jak długa naprawdę może być ta passa porażek??
Co z tego, że masz skuteczność typów 85% na 1000 typów skoro nawet zachowując taką skuteczność to na 100000 typów będziesz miał 15000 typów błędnych?? I co jeśli z tych 15000 typów zdarzy się tylko 100 pod rząd???
Nie mówiąc już w ogóle o sytuacji, w której twoja skuteczność się obniży.
 
cock 756

cock

Użytkownik
Xavi ma rację, nie liczy się skuteczność, a powtarzalność trafień, zamykanie dopuszczalnego cyklu trafieniem nie później niż x.
Gdyby przez 7 lat panowała zima, potem 7 lat wiosna, 7 lat lato itd też naturę szlag by trafił. ;)
 
cpt-obvious 7

cpt-obvious

Użytkownik
Xavy: jeżeli masz swoje wyniki zapisane, to sprawdź sobie. Najdłuższa passa wg wzoru wyjdzie Ci taka, jaka miałeś.
Co z tego, że masz skuteczność typów 85% na 1000 typów skoro nawet zachowując taką skuteczność to na 100000 typów będziesz miał 15000 typów błędnych?? I co jeśli z tych 15000 typów zdarzy się tylko 100 pod rząd???
Grając 100 zakładów i przegrywając je wszystkie pod rząd dla próby 1000 zakładów, przegrywasz 10% wszystkich zakładów. To oznacza, ze w okresie tych 100 zakładów miałeś spadek skuteczności z 85% do 0%... Przy layowaniu kursy powyżej 3 w życiu nie dasz rady nie trafić 100 pod rząd. Odwróć to po prostu sobie. Zadaj pytanie sobie cy TRAFIŁBYŚ 100 pod rząd po kursie co najmniej 3.
Mówiąc o obniżeniu skuteczności mam na myśli sytuacje gdy normalnie trafiasz np: 75% typów a jednego tygodnia trafiasz tylko 25%. To jest sytuacja ekstremalna i zniszczy Cię nawet jak grasz płaską stawką przecież ???? Po prostu, jeżeli seria była dłuższa niż ta wychodząca ze wzoru, twoja skuteczność nie była taka, jaka mówisz, że była. To nie jest jakaś czarna magia, tylko zwykłe prawo liczb dla danej wielkości próby. Jak masz 100 zdarzeń i 50% skuteczność to twoja najdłuższa passa NIE może być 50 porażek. Jeżeli miałeś 50 porażek i potem 50 zwycięstw. Miałeś skuteczność 0% i 100% na długiej przestrzeni. Przecież jak już się bierzemy za progresje, wiemy jaką mamy skuteczność długoterminową. Ja na przykład robiłem badania na labouhere kilkanaście ciągów. I owszem miąłem ciągi ze skutecznością 19%, 23% ale moja ogólna skuteczność była 55%, bo pozostałe ciągi miały 75%, 100%. I moja najdłuższa zła passa wynosiła 8 porażek. Akurat pech chciał, że nie trafiałem tych zakładów, dla niektórych ciągów. Więc wstrzymałem inne ciągi i grałem tylko te pechowe. I gdybym nadal miał w nich taką fatalną skuteczność, to owszem, passa by się wydłużyła, bo by mi skuteczność ogólna z 55% do 25% spadła.
 
d4b 1

d4b

Użytkownik
Nie chciałem nowym tematem śmiecić więc tutaj.

Potrzebuje wzór który powie mi jakie powinienem wybierać kursy dla odpowiedniej stawki oraz skuteczności typów, żeby wyszedł mi zysk.

Np gram za 100 zł. Mam 74% skuteczności. Jak obliczyć potrzebny kurs.

Pozdrawiam
 
edi8 9,1K

edi8

Forum VIP
Otrzymane punkty reputacji: +5
Do góry Bottom