>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<
Fortuna bonus

Spotkania towarzyskie i inne...

mark1973 758,7K

mark1973

Znawca - Hokej
Nie widzę dzis wielu spotkań które można by zagrać ale moją uwagę przyciągnął mecz na Białorusi o Puchar Ruslana Salei. W finale zmierzą się Dynamo Mińsk z Yunost Mińsk. Ekipa z KHL przyjechała w możliwie najmocniejszym składzie i trener Woodcroft poważnie traktuje ten turniej, zawodnicy mimo że jest to etap przygotowań do sezonu też chcą wygrać. Kadra Dynama silniejsza niż rywali i liczę na win w RT

Dynamo Mińsk win RT kurs 1,8 fortuna ✅
 
Ostatnia edycja:
mark1973 758,7K

mark1973

Znawca - Hokej
po północy dlugo oczekiwany sparing przed MS U20 miedzy Kanadą a Rosja. Jest to cos wiecej niz tylko zwykły mecz, bedzie to bitwa, klasyk hokejowy i mecz o wyrobienie sobie psychologicznej przewagi.
Ekpa z Rosji swietnie poradziła saobie na turnieju Karjala, ma wielu graczy któzy debiuowali i graja z powodzeniem w KHL nalezac do wyroznijacych sie zawodników, bez wdawania sie w szczegóły bo mecz niedługo
Kanadyjczycy to mnostwo talentu ale nie pograli w tym sezonie w oficialnych zawodach, i mimo ze wielu z nich to pewnie przyszłe gwiady NHL to ide w strone Rosji , która ma przewage w bramce i mam wrazenie ze sa bardziej zgrani na ten moment

Rosja RT kurs 2,52
Rosja minus 1,5 kurs 3,55
fortuna
 
sunxl 1,8M

sunxl

Typer
Dyscyplina: Hokej na lodzie/MŚ kobiet
Godzina: 21:00
Spotkanie: USA vs Finlandia
Typ: 1/-5.5 gola
Kurs: 2.07✅
Bukmacher: Fortuna
Analiza:


Dzisiaj mało sportowych emocji, ale wieczorem naszego czasu odbędzie się pierwszy z dwóch półfinałów MŚ kobiet w hokeju na lodzie. Oczywiście faworytkami do końcowego sukcesu są reprezentacje USA oraz przede wszystkim Kanady i trzeba przyznać, że przepaść pomiędzy pozostałymi ekipami jest ogromna. Nie jest to tak zbalansowane jak w męskim hokeju, ale jak widzimy po wynikach grupowych i ćwierćfinałach dominują dwie drużyny. USA wraz z Finlandią miały okazje spotkać się podczas zmagań grupowych i tam padł wynik 3:0 dla Amerykanek. Suomi to przede wszystkim zorganizowana defensywa i pokazały to w rywalizacji z Czechami, gdzie bramkarka Anni Keisala wybroniła 29 strzały rywalek. Dzisiaj SO będzie piekielnie ciężko zachować, ale myślę, że znajduje się w dobrej dyspozycji i trochę czasu minie, jak faworytki zaczną strzelanie. Stawiam na wygraną USA i under 5.5 goli. H2H jak na kobiety underowe, do tego jest to półfinał i nie wierzę, aby USA po 2-3 bramkach forsowała tempo, bo trzeba oszczędzać siłę na Kanadę. Można zwiększyć linię do -6.5, ale ja na potrzeby konkursu zostawiam -5.5 i mam nadzieję na świetny dzień bramkarki Finlandii Anni Keisala.
Post automatycznie złączony:

Dyscyplina: Hokej na lodzie/MŚ kobiet
Godzina: 1:00
Spotkanie: Kanada vs Szwajcaria
Typ: poniżej 6.5 bramek
Kurs: 2.10✅
Bukmacher: Fortuna
Analiza:


Idąc za ciosem skupię się także na drugim meczu półfinałowym MŚ kobiet, które rozgrywane są w Kanadzie i w nim zmierzą się gospodynie wraz ze sporą niespodzianką tego turnieju, a więc Szwajcarią. Muszę przyznać, że obserwowałem końcówkę rywalizacji gości z Rosją i była ona bardzo emocjonująca. Gol w PP, który dał dogrywkę, a potem trafienie w doliczonym czasie gry i niespodzianka stała się faktem. Tym razem będzie raczej niemożliwe awansować do finału, ale czy zmotywowane Szwajcarki się poddadzą? Z pewnością nie. Kanada o dziwo średnio radzi sobie w PP, co może ułatwić nieco grę underdoga. Ja po raz kolejny stawiam na under. Stawka spotkania, ewentualny odpoczynek przed finałem z USA i brak szaleńczego tempa po kilku golach przewagi faworytek. Na to liczę w tym starciu. Szwajcaria ani razu nie przekroczyła tej linii underowej na MŚ, a Kanada dwukrotnie. Pojedynek w grupie obu ekip zakończył się rezultatem 5:0, myślę, że tym razem będzie podobnie.


Bezpieczniejsze AKO:
USA vs Finlandia: 1/-6.5 gola @1.63✅
Kanada vs Szwajcaria: poniżej 7.5 gola @1.60✅
AKO @2.61 Fortuna✅
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +418
sunxl 1,8M

sunxl

Typer
Finlandia vs Szwajcaria: Finlandia handicap -1.5 @1.41✅
USA vs Kanada: poniżej 5.5 bramek @1.50✅
AKO @2.11 BETFAN✅


Wczoraj udało się z underkami, próbuje dalej i już dzisiaj odbędą się kluczowe spotkania o medale na MŚ kobiet w hokeju na lodzie.

Miałem okazję ogladac pojedynek Finlandii z USA i muszę przyznać, że gra Suomi mi się podobała. Okej nie popisały się zawodniczki w podwójnym PP, ale co jakiś czas stwarzały sobie sytuacje. Uważam, że minimalnie dłuższy odpoczynek będzie z korzyścią dla faworytek. Szwajcaria to spora niespodzianka w tej fazie i zostawiły sporo sił, a już kilkanaście godzin później mierzą się o brąz. Jestem zdania, że Finlandia poradzi sobie z handicapem, bo ma m.in. przewagę w bramce. Obie reprezentację mierzyły się w grupie i padł wynik 6:0 dla Suomi. Licze na powtórkę.

Każdy spodziewał się takiego finału i mamy USA vs Kanada. Obie ekipy maja podobna siłę rażenia i dlatego ide w under. Zmęczenie po meczach półfinałowych będzie spore. Dodatkowo stawka spotkania może sparaliżować hokeistki. Finały są z reguły underowe i mam nadzieję, że więcej bramek niż 6 tutaj nie ujrzymy.

. Screenshot_20210831-142431_BETFAN.jpg
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +112
sunxl 1,8M

sunxl

Typer
Lubię zerkać czasem w stronę kobiecego hokeja i dzisiaj widzę spore value na undery:

Niemcy vs Dania: poniżej 6.5 goli @1.22✅
Czechy vs Węgry: poniżej 6.5 goli @1.45✅
Szwecja vs Francja: poniżej 6.5 goli @1.43✅
AKO @2.53 bez podatku w TOTALBET✅


Turnieje kwalifikacyjne do przyszłorocznych igrzysk olimpijskich rozgrywane są w Niemczech, Czechach i Szwecji co niejako premiuje tutaj gospodynie. W dwóch z nich sytuacja jest jasna, końcowy zwycięzca niedzielnych spotkań w Czechach i Szwecji jedzie do Pekinu. Nieco bardziej skomplikowana sytuacja jest w Niemczech, gdzie Niemki potrzebują najpierw wygranej z Danią i liczyć na urwanie punktów Włoszek nad Austriaczkami, aby nie powstała mała tabela. Filozofia tego kuponu jest prosta. Stres, zmęczenie meczami back-to-back, stawka pojedynków i ogólne h2h pokazują, że możemy spodziewać się małej ilości bramek. Nie liczę tutaj na otwarte widowiska, ponieważ każdy najmniejszy błąd może zdecydować o odpadnięciu z udziału w IO. Linie odpowiednie wysokie, bo są to jednak często nieprzewidywalne kobiety, ale w takich starciach stawiam na underowe rywalizacje.

Dodatkowo na singla można spróbować Niemki, bo mental i ściany zapewne pomogą, a Dania na razie bez słabszego spotkania na tym turnieju, poza tym gospodynie kilka godzin więcej odpoczynku po wczorajszej rywalizacji:

Niemcy vs Dania: 1 RT @2.33 Betclic⛔
 

Załączniki

Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +323
mark1973 758,7K

mark1973

Znawca - Hokej
W Finlandii rozpoczyna się dziś turniej z cyklu Euro Hockey Tour Bejier Cup.
W pierwszym meczu gospodarze zmierza się ze Szwajcarią. Patrząc na składy to Suomi dysponują to mocnym garniturem z kolei Helveci bez kluczowych graczy, którzy odpoczywają po finale NL. Myślę że gospodarze będą chcieli dobrze wypaść i wygrają przekonująco bo zdecydowanie stać ich na to.

Finlandia handi minus 1,5 kurs 2.06 Fortuna
 
mark1973 758,7K

mark1973

Znawca - Hokej
Dziś rozpoczyna się turniej Karjala Cup w pierwszym meczu w Turku zmierzą się Finowie i Szwajcarzy. Równolegle w Czechach jest mecz Czechy - Szwecja. Jak to turniej mimo że prestiżowy bo pod batutą iihf to jednak trenerzy dużo testują. Patrząc po składach kto co przywiózł to w pierwszym meczu idę w stronę Finow w drugim delikatnie w stronę Szwedów. Mało czasu by rozwinąć temat

Finlandia RT + Szwecja z x kurs ako 2,55 fortuna ⛔
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +134
mark1973 758,7K

mark1973

Znawca - Hokej
Mecz meczowi nie rowny ale z tej czwórki najbardziej zaimponowali Szwedzi, pod nowa miotłą zagrali swietnie, przed wszystkim madrze w ataku i solidnie w obronie. Szwajcarzy tez grali dobrze z Finami i zaskoczyli faworytow, ale powiedział bym ze zasłuzenie. Szwedzi przywiezli tu najlepszych graczy z SHL , mieszanke mlodosci i doswaidczenia i ta maszynka fajnie grała. Mimo ze Heleci beda smigac na łyzwach to wiecej jakosci widze u Szwedów.

Szwecja RT kurs 1,85 fortuna
 
mark1973 758,7K

mark1973

Znawca - Hokej
W Davos obywa sie najstarszy turniej swiata. Wczoraj mozna było złapac fajny kurs na Sparte ,ktora ostatnio jest w formie i ograła Kanada gdzie jednak brakowało zgrania no i ten kanadyjski sort tez nie jakis wysokich lotow. Dzis probuje zagrac na gospodarzy , ktorzy juz 11 lat czekaja by wygrac u siebie ten turniej. W zespole Davos mobilizacja ale i sklad w tym sezonie prezentuje sie okazale. Rywale z Kanady to glownie gracze ligi Szwajcarskiej. Mysle ze Davos ma duze szanse by wygrac, raz zgranie po ich stronie , dwa Kanada grala wczoraj wiec z pewnoscia beda miec wiecej swiezosci, a trzy pełna hala kibicow, ktorzy w zywiolowy sposob beda wsporac swoj zespol
Licze na gospodarzy po dobrym kursie

Davos RT kurs 3,6 fortuna ✅ 💚
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +1201
mark1973 758,7K

mark1973

Znawca - Hokej
Tak patrze na ten mecz Davos-Helsinki, hmm odladałem Davos w dwóch meczach i powiem ze nie podobali mi sie, bla zacietosc ale czegos mi brakowao. HIFK nie sa az tacy słabi jak te kursy pokazuja. Finowie moga zaskoczyc

Helsiniki z x kurs 2,5 fortuna ⛔
 
Ostatnia edycja:
sunxl 1,8M

sunxl

Typer
Austria vs Polska

Polska powyżej 1.5 gola @1.80🔴
Polska powyżej 2.5 gola @3.30🔴
Superbet


Dzisiaj sporo hokejowych emocji i przede wszystkim przyglądam się przygotowaniom reprezentacji Polski do MŚ Elity. Wybieram się do Czech na mecz naszej ekipy i trzeba przyznać, że wygląda to obiecująco. Pokonane Włochy po początkowych problemach to dobry znak przed starciem z Austrią. Gospodarze to najmocniejszy zespół na tym mini turnieju, ale Biało-Czerwoni bardzo dobrze prezentują się w PP. Alan Łyszczarczyk i spółka mogą zagrozić gospodarzom i stawiam na ich dwa trafienia.
 
Ostatnia edycja:
sunxl 1,8M

sunxl

Typer
Kanada U20 vs USA U20: zwycięstwo USA U20 @2.25 Fortuna🟥 szkoda

Już za chwilę rozpoczną się Mistrzostwa Świata U20, które wyczekuje co roku i naturalnie reprezentację muszą przygotować się w kontrolnych spotkaniach. Dzisiaj w Szwecji zmierzy się Kanada z USA i jestem zdania, że to Amerykanie sięgną po tytuł, a dzisiaj po wygraną w prestiżowym starciu. Przede wszystkim obejrzałem sobie kawałek wczorajszej potyczki Kanady ze Szwajcarią i są na razie problemy z PP. Zarówno pierwszy jak i drugi unit nie stworzył sobie zbyt wielu szans na trafienia z Suisse i myślę, że mogą być problemy w wykorzystaniu gry z przewagą zawodnika. Zawodnicy Klonowego Liścia często gubili gumę przy rozegraniu w PP i Szwajcarzy w osłabieniu zdołali strzelić nawet jedną bramkę. Oczywiście potrzebne jest zgranie i to przyjdzie z każdym nowym meczem, niemniej jednak uważam, że to właśnie USA jest bardziej zgraną ekipą. U Amerykanów widzimy bardzo groźny duet Gauthier ze Snugeruddem, którzy mają spore doświadczenie. Szczególnie ten pierwszy to spory talent, bo brał udział w MŚ Elity w tym roku i dawał radę z seniorami, odgrywając kluczową rolę. Reasumując uważam, że na ten moment to USA jest lepiej ograną ekipą, a Kanada występuje dodatkowo back-to-back, co skłania mnie do postawienia na faworytów. Prawdziwą zabawę rozpoczniemy za 3 dni, wtedy dorzucę typy na zakłady długoterminowe.
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +212
sunxl 1,8M

sunxl

Typer
Dyscyplina: Hokej na lodzie/Mecze towarzyskie
Godzina: 17:45
Spotkanie: Polska vs Korea Południowa
Typ: Kamil Wałęga strzeli gola
Kurs: 2.30🟥
Bukmacher: BETFAN
Post w dziale:
Analiza:

Dzisiaj dobra okazja, aby zajrzeć do Sosnowca, ponieważ w nowiuteńkiej hali odbędzie się spotkanie towarzyskie Biało-Czerwonych z Koreą Południową.
Za kilka dni rozpocznie się turniej prekwalifikacyjny do Igrzysk Olimpijskich w 2026 roku, ale warto sprawdzić swoją formę nieco wcześniej.

Jak dobrze wiemy, Polacy po 22 latach wracają do Elity i trzeba dobrze przygotować się przed tym wyzwaniem. W grudniu odbyły się sparingi z Austriakami i Włochami, które wypadły bardzo dobrze. Bilans to 1 zwycięstwo i 1 porażka po dogrywce. Tym razem na podopiecznych Roberta Kalabera czeka Korea Południowa, Ukraina oraz Estonia. Wszystkie te nacje są zdecydowanie słabsze od naszej reprezentacji, ale w sporcie nie należy nikogo lekceważyć.

Nasz selekcjoner powołał możliwie najlepszy skład i trzeba ogrywać się przed majowym turniejem w Czechach. Uważam, że nasze Orły dzisiaj postrzelają. Polacy mierzyli się z Koreą Południową w ramach Mistrzostw Świata dywizji 1A w poprzednim roku i tam padł wynik 7:0.

Ja zdecydowałem się na strzelca i stawiam na gola Kamila Wałęgi. Oczywiście liderami naszej reprezentacji w ofensywie są doświadczeni Kamil Dziubiński, Grzegorz Pasiut, Patryk Wronka czy też Bartosz Fraszko, ale potrzebne jest wsparcie tych młodszych zawodników, jak Alan Łyszczarczyk, Paweł Zygmunt, czy też Kamil Wałęga. Ten ostatni stara się na stałe przebić do składu Ocelari Trzyniec, ale niestety błyszczy jedynie w farmie tej drużynie. We Frysku-Mistku ma 8 trafień oraz 10 asyst na 21 rozegranych meczów. Uważam jednak, że forma wychowanka JKH GKS Jastrzębie jest wysoka. Jego 3 ostatnie starcia w Chance Liga to 1 bramka i 4 asysty. Zapewne na lód przy okazji PP będzie wyjeżdżał w towarzystwie Alana Łyszczarczyka i Kamila Dziubińskiego, co zwiększa szanse na trafienie. Alan z naszej kadry najlepiej jeździ na łyżwach i popisuje się świetnym serwisem. Ciekawostką jest fakt, że Kamil Wałęga zdobył gola przeciwko Korei Południowej na Mistrzostwach Świata dywizji 1A w poprzednim roku. Liczę na powtórkę.
 
Ostatnia edycja:
rekretyper 83,8K

rekretyper

Użytkownik
Zaproponowane do wyróźnienia:
+1
Dyscyplina: Hokej na lodzie/Mecze towarzyskie
Godzina: 17:45
Spotkanie: Polska vs Korea Południowa
Typ: Kamil Wałęga strzeli gola
Kurs: 2.30
Bukmacher: BETFAN
Post w dziale:
Analiza:

Dzisiaj dobra okazja, aby zajrzeć do Sosnowca, ponieważ w nowiuteńkiej hali odbędzie się spotkanie towarzyskie Biało-Czerwonych z Koreą Południową.
Za kilka dni rozpocznie się turniej prekwalifikacyjny do Igrzysk Olimpijskich w 2026 roku, ale warto sprawdzić swoją formę nieco wcześniej.

Jak dobrze wiemy, Polacy po 22 latach wracają do Elity i trzeba dobrze przygotować się przed tym wyzwaniem. W grudniu odbyły się sparingi z Austriakami i Włochami, które wypadły bardzo dobrze. Bilans to 1 zwycięstwo i 1 porażka po dogrywce. Tym razem na podopiecznych Roberta Kalabera czeka Korea Południowa, Ukraina oraz Estonia. Wszystkie te nacje są zdecydowanie słabsze od naszej reprezentacji, ale w sporcie nie należy nikogo lekceważyć.

Nasz selekcjoner powołał możliwie najlepszy skład i trzeba ogrywać się przed majowym turniejem w Czechach. Uważam, że nasze Orły dzisiaj postrzelają. Polacy mierzyli się z Koreą Południową w ramach Mistrzostw Świata dywizji 1A w poprzednim roku i tam padł wynik 7:0.

Ja zdecydowałem się na strzelca i stawiam na gola Kamila Wałęgi. Oczywiście liderami naszej reprezentacji w ofensywie są doświadczeni Kamil Dziubiński, Grzegorz Pasiut, Patryk Wronka czy też Bartosz Fraszko, ale potrzebne jest wsparcie tych młodszych zawodników, jak Alan Łyszczarczyk, Paweł Zygmunt, czy też Kamil Wałęga. Ten ostatni stara się na stałe przebić do składu Ocelari Trzyniec, ale niestety błyszczy jedynie w farmie tej drużynie. We Frysku-Mistku ma 8 trafień oraz 10 asyst na 21 rozegranych meczów. Uważam jednak, że forma wychowanka JKH GKS Jastrzębie jest wysoka. Jego 3 ostatnie starcia w Chance Liga to 1 bramka i 4 asysty. Zapewne na lód przy okazji PP będzie wyjeżdżał w towarzystwie Alana Łyszczarczyka i Kamila Dziubińskiego, co zwiększa szanse na trafienie. Alan z naszej kadry najlepiej jeździ na łyżwach i popisuje się świetnym serwisem. Ciekawostką jest fakt, że Kamil Wałęga zdobył gola przeciwko Korei Południowej na Mistrzostwach Świata dywizji 1A w poprzednim roku. Liczę na powtórkę.
Alana teraz w kadrze nie ma, leczy kontuzje kręgosłupa
 
Otrzymane punkty reputacji: +1081
sunxl 1,8M

sunxl

Typer
Alana teraz w kadrze nie ma, leczy kontuzje kręgosłupa
Szkoda, lepiej niech się wykuruje na maj.

Co nasz zawodnik musi zrobić, aby grać regularnie w Oceláři? – Mamy bardzo silny team, a w zespole jest duża konkurencja. Kamil ma duży potencjał i stać go na rozwój, na lepszą grę. Będzie dostawał kolejne szanse. Jestem przekonany, że reprezentacja Polski będzie miała z niego wiele pociechy – zaznacza Zdeněk Moták, trener mistrza Czech. – Poprzednio grał u nas Aron Chmielewski, który pokazywał się bardzo dobrej strony – dodaje.

Też dobre info na dzisiaj i na turniej Screenshot_20240205-154652.png
 
Ostatnia edycja:
sunxl 1,8M

sunxl

Typer
Jako że w Korei wypadł Dalton, który od kilku dobrych lat grał wszystko od deski do deski, a u nas również spore problemy w bramce (nie zagra Murray oraz Fucik) to warto jeszcze zastanowic się nad wysokim overem. Klimat towarzyski, ale mam nadzieję, że motywacja będzie spora po obu stronach barykady.

Polska vs Korea Południowa:
Over 7.5 goli @2.75🟥
Over 8.5 goli @4.20🟥
Fortuna
 
Ostatnia edycja:
rekretyper 83,8K

rekretyper

Użytkownik
Jako że w Korei wypadł Dalton, który od kilku dobrych lat grał wszystko od deski do deski, a u nas również spore problemy w bramce (nie zagra Murray oraz Fucik) to warto jeszcze zastanowic się nad wysokim overem. Klimat towarzyski, ale mam nadzieję, że motywacja będzie spora po obu stronach barykady.

Polska vs Korea Południowa:
Over 7.5 goli @2.75
Over 8.5 goli @4.20
Fortuna
Szkoda że po 1 tercji odpuścili
 
sunxl 1,8M

sunxl

Typer
Korea Południowa vs Ukraina: każda drużyna powyżej 2.5 gola @3.00 Fortuna✅

Spróbuję jeszcze z meczem towarzyskim, który odbędzie się w Sosnowcu. Kadra Korei jest poważnie osłabiona, nie ma pierwszego bramkarza Daltona i jego zmiennik wpuszczał wczoraj łatwe strzały. Niemniej jednak outsiderzy mieli swoje szanse w starciu z Polską i jest tutaj kilku studentów, którzy się wyróżniają. Dzisiaj rywal na nieco słabszym poziomie, ale Ukraińcy posiadają w składzie kilku ogranych graczy, ale też młodzież. Warto zwrócić uwagę na zawodnika Lukko Daniła Trakhta, Vadima Mazura czy też ofensywnego obrońcę Igora Merezho, który w słowackiej ekstraklasie ma już 42 punkty na 41 rozegrane spotkania. Spodziewam się overowego starcia i mam nadzieję na 3 gole po obu stronach barykady.
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +803
sunxl 1,8M

sunxl

Typer
Dyscyplina: Hokej na lodzie/Kwalifikacje do IO
Godzina: 16:30
Spotkanie: Polska vs Estonia
Typ: powyżej 1.5 gola strzelonego w PP
Kurs: 1.65🟥
Bukmacher: BETFAN
Post w dziale:
Analiza:


Biało-Czerwoni do turnieju w Sosnowcu podchodzą mocno osłabieni. Przede wszystkim brakuje podstawowego duetu bramkarzy. Mowa tutaj o dwóch naturalizowanych goalie. Tomas Fucik ma problemy organizacyjne z obywatelstwem, a John Murray doznał kontuzji w meczu ligowym z Unią Oświęcim i ostatecznie nie udało się postawić go na nogi. Selekcjoner Rober Kalaber dał w spotkaniu towarzyskim szansę dwóch bramkarzom. Starcie rozpoczął Maciej Miarka, ale już po pierwszej tercji dokonał zmiany na byłego zawodnika Cracovii Davida Zabolotny’ego. Wydaje się, że ten drugi rozpocznie dzisiejszą rywalizację.

Kłopoty pojawiły się także w obronie oraz w ofensywie. Zabraknie Macieja Kruczka, Arkadiusza Kostka, Alana Łyszczarczyka i Filipa Starzyńskiego. Każdy z tych hokeistów brał udział w zeszłorocznych Mistrzostwach Świata Dywizji 1A i szkoda ich urazów, ale jest to szansa dla innych zawodników, aby pokazać swoje umiejętności.

Wiele będzie zależeć od pierwszego linku, wszak skuteczność w PP była świetna na MŚ IA, a w spotkaniu towarzyskim z Koreą Południową udało się wykorzystać 2 sytuacje w grze z przewagą jednego zawodnika. Przyjemnie ogląda się, jak na lód wyjeżdża pierwsza formacja, ponieważ guma szybko przemieszcza się z jednego kija na drugi. Czy PP znów będzie mocną stroną Biało-Czerwonych?

Estonia także poczyniła postępy i dosyć pewnie awansowała do kolejnej rundy eliminacji do Igrzysk Olimpijskich w 2026 roku. Bardzo egzotyczni rywale jak Bułgaria (21:0), RPA (9:2) oraz Islandia (6:0) zostali bez najmniejszych problemów pokonani w grudniu i są nadzieje, aby zaskoczyć faworyta z Polski. Warto zwrócić uwagę na Roberta Rooba, który na co dzień występuje w Liiga w JYP oraz na Roberta Arraka, a więc hokeistę, który występuje na polskich taflach i w kampanii 2021/2022 w barach Energii Toruń mocno się wyróżniał, czym zapracował na transfer do Cracovii. Wychowanek Jokeiritu oraz doświadczony napastnik Robert Rooba będą największym dla nas zagrożeniem. Czy ten duet popisze się trafieniem?

Szkoda, że oferta na mecze kwalifikacyjne jest tak mocno ograniczona, ponieważ miałbym kilka pomysłów na kanadyjkę, jak punkt jednego z Robertów z Estonii lub na gole Polaków w PP. Jako że mamy spore problemy w bramce, myślałem jeszcze o 2 bramkach outsidera, ale wierzę, że skuteczność naszych Orłów będzie na wysokim poziomie. Nie ulega wątpliwości, że podopieczni Roberta Kalabera są na zdecydowanie wyższym poziomie od swoich przeciwników. Trzeba to przetarcie potraktować poważnie i nawet w ostatnich minutach pokusić się o kolejne gole. Uważam, że rozgrywanie przewag jest naszą mocną stroną, co przełoży się na overowe spotkanie. Obie ekipy mierzyły się ze sobą w listopadzie tego roku i tam padł wynik 7:3.

Biało-Czerwoni świetnie spisują się w PP. Na MŚ dywizji IA skuteczność była na poziomie 64.71% (11 bramek na 17 PP) co jest niespotykaną statystyką. Szczególnie pierwszy link z Wronką, Pasiutem, Dziubińskim oraz Fraszko robi świetną robotę. Uważam, że sami Polacy te 2 gole strzelą w PP, ale i Estonia może coś dołoży z Robertami Arakiem i Roobą.
 
Ostatnia edycja:
Do góry Bottom