>>>BETFAN - BONUS 200% do 400 ZŁ <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<

Speedway Grand Prix (1) Słowenia - Krsko, 30 kwietnia 19:00

Status
Zamknięty.
radula 5,4K

radula

Użytkownik

Inauguracyjny Turniej o miano Najlepszego zawodnika na Świecie w tym roku rozpoczniemy w Krsko. Sezon Gran Prix zapowiada się znakomicie.Polacy mam nadzieję co turniej będą walczyć o podium a ma kto bo Zmarzlik prezentuje sie bardzo dobrze od początku roku , Pawlicki chyba zaskoczył wreszcie a Janowski to już bardzo doświadczony zawodnik. Po kontuzji niedługo powinien powrócić Jarek Hampel. Kogo możemy wymieniać wśród faworytów sobotniej rundy? Jak dla mnie Pedersen , Woffinden , Hancock to taka mocna trójka. A za ich plecami kolejni Zmarzlik , Iversen , Holder , Doyle . Jak zaprezentuje się AJ który zapowiada,że stać go na miejsca w czołowej 5 kazdych zawodów? Czy dobrym pomysłem jest start poturbowanego Kildemanda? Oby tylko nikomu już nie zrobił krzywdy na torze bo w Lesznie to wyglądało żenująco.

Przed rokiem w Krsko najlepszy okazał się Amerykanin Greg Hancok który wygrał z 20pkt na koncie drugie miejsce zajął Woffinden 18pkt a na najniższym stopniu podium znalazł się Kildemand z 13 oczkami.

kursy na wygraną w sobotnich zawodach od bet365


Zapraszam do dyskusji i podawania typów.
 
robson_26 612

robson_26

Forum VIP
Zagar - Iversen - 2 ✅
Pedersen - Kildemand - 1 ⛔
@1,87
Betsson

Tak, zawody w Słowenii, czyli domowe GP dla Zagara, ale ten jest daleki od jakiejkolwiek formy. Miarodajna na razie jest polska liga, gdzie Matej w barwach Stali jest cieniem samego siebie. Może się odbije od dna, może. Stawiam w tej parze na PUKa, który potrafi pojechać na tym torze i pokazuje w tym roku, że jest zdeterminowany. Nie jest kosmicznie szybki, ale na Zagara powinno wystarczyć.

Poobijany Kildemand w parze z aktualnym TOP3 na świecie. Peter w ostatnim meczu Byków z Toruniem dwa razy sam upadał na tor. Teraz już pewnie jest z nim lepiej, ale mimo wszystko stawiam na Powera, który ma niezły sprzęt. Pewnie jak zwykle zawali jeden, dwa biegi, ale ogólnie finał bardzo realny.
 
rodzyn7 5,7K

rodzyn7

Użytkownik
Niesamowicie szeroka oferta betsyfów, ja dziś próbuję zagrać &quot;pewny&quot; kupon.
Zmarzlik - Zagar @1,5 ✅ Zagar dalej słabiutki
Pedersen - Kildemand @1,18 ⛔ chyba motocykl Powera skasowany po tym wypadku z Zagarem, bo druga część zawodów fatalna
Janowski - Harris @1,16 ✅ Harris zgodnie z planem
AKO @2,05
Zmarzlik dobra forma od początku sezonu, dobrze wygląda na motocyklu i sprzętowo. Jeśli tylko nie pogubi kątów i nie zagubi się w ustawieniach na tym torze, to spokojnie powinien być lepszy od Zagara. Forma Słoweńca opisana wyżej, nie będę się powtarzał.
Kildemand jw. poobijany, nie wiem czy to w ogóle dobry pomysł, żeby dziś startował. Choć to fighter, ale pytanie, na ile mu starczy sił, bo ostatnio były problemy z utrzymaniem motocykla. Kilka punktów może i zrobi, ale do Nickiego to powinno mu być daleko.
Harris to w tym sezonie śmiech na sali. Miał być lider Wandy, a jest jedno wielkie kupsko jak na razie. Jeśli tylko nie przygotował nic specjalnego na GP to tu powinno się skończyć na objechaniu Stojsa. Janoś co prawda formą też na początku sezonu nie imponuje, ale to dobry startowiec i tym powinien dziś sporo punktów ugrać.
Na singlu za drobne:
Zagar - Pawlicki @2,1 ✅ jw, brawo Piter!
Piter już dogadał się ze sprzętem i dziś powinien być szybki. Pytanie, jak poradzi sobie na nieznanym dla niego torze. Niby trenował coś przed sezonem, ale wiadomo, że to nie to samo. Na moje jednak Zagar jest w tak słabej dyspozycji, że tutaj kursy powinny być bardziej wyrównane. Oby tylko Pitera nie zjadła ambicja, bo to też może się źle skończyć.
 
przemczan 319

przemczan

Użytkownik
AKO w STS @ 4,46
Zmarzlik - Janowski 1 @1,65 ⛔⛔
Bartek w świetnej formie. Jeździ dosłownie wszędzie i roki wyniki w okolicach kompletu. Świetnie się prowadzi i to widać na torze. Ostatnio miałem go okazję oglądać w Tarnowie i wszystko to potwierdził. W jego przypadku na niekorzyść działa tylko to, że jest debiutantem jako stały uczestnik. Ale myślę, że ma już za sobą tyle biegów, że presja go nie zje. Maciek bardzo przeciętny póki co. Mecz w Grudziądzu słaby, zawody w Tarnowie słabe. Nie najlepsze starty, co zawsze było jego atutem. Parę punktów zdobędzie, ale myślę, że do półfinału zabraknie.
Holder - Zagar 1 @1,5 ✅✅
Tej pary najbardziej się obawiam. Holder co prawda jest szybki w tym sezonie. Widać u niego takie zacięcie do jazdy jak wtedy kiedy zdobywał MŚ. Dobrze przepracował zimę, jest gibki, jeździ odważnie. Zupełnie odwrotnie jak Zagar. Ten podobnie jak rok temu na początku prezentuje się bardzo słabo. Nie idzie mu nawet na torze w Gorzowie, który bardzo dobrze zna. Tutaj co prawda jest jego tor, ale ile razy w sezonie tak na prawdę tutaj jeździ? Forma jest najważniejsza, a ta jest po stronie Chrisa.
Nicki Pedersen over 10.5 @1,8 ⛔⛔
Nicki to moim zdaniem jeden z kandydatów do zwycięstwa. Chodzi oczywiście o punkty w rundzie zasadniczej. Czyli Nicki może stracić 4 oczka. Od początku sezonu Nicki jest bardzo zdeterminowany. Jeździ typowo dla niego - bardzo agresywnie. Chce powrócić na tron i jestem pewien, że rzuci na te zawody wszystkie siły. Ciężko tu o jakąś większą analizę, gość w formie, ma cel i linię moim zdaniem pokryje.
 
quattro 98

quattro

Użytkownik
A. Jonsson - A. Lindback 1 1.70, Jonsson na poczatku sezonu jest w dobrej formie, w meczu z falubazem pojechal solidnie, natomiast lindback bardzo przecietnie w grudziadzu i jestem prawie pewny ze do polfinalu nie wejdzie. AJ ma realne szanse nawet na podiuum kto wie. Stawiam na szweda.
 
kamilowks 60

kamilowks

Użytkownik
Co myśliscie o zagraniu
A. Jonsson over 7pkt - 2,10
M. Zagar under 9pkt - 2.00
C. Harris over 4pkt - 1,90
Takie kursy mam u siebie na Ladbrokes
Najbardziej z tego przypadł mi typ na AJ , od początku sezonu jeździ przyzwoicie ,a linia 7pkt powinna zostać pokryta
W dodatku na Zagara linia wystawiona wysoko chyba tylko dlatego ,że jest to GP w Słowenii ,gdzie może dojść do przełamania jego formy
A Chris Harris? linia 4pkt niska ,a jak z jego forma? W 1ligi bez rewelacji ,ale w zeszłym sezonie w Grand Prix linia 3/4pkt przez niego była często pokryta
 
artis 24

artis

Użytkownik
Postawiłem, że Zmarzlik i Iversen awansują dzisiaj do półfinałów.
Miejsca 1-8 są jak najbardziej w ich zasięgu i powinni się tam znaleźć.
AKO 2.33 w STS.
 
O 43

oles

Użytkownik
Postawiłem, że Zmarzlik i Iversen awansują dzisiaj do półfinałów.
Miejsca 1-8 są jak najbardziej w ich zasięgu i powinni się tam znaleźć.
AKO 2.33 w STS.
Gdzie można to pograć kto będzie w półfinale? Ja w STSwidzę tylko V,1-2,1-4.
 
J 3,9K

jacques

Forum VIP
Doyle - Jonsson w Ónibet @ 1,75 ✅ ✅ easy

Nie będę się rozpisywał. Doyle cały zeszły rok był niedoceniany i teraz znów mimo że zakończył zmagania na 5 msc. jest underdogiem z Holderem, Janowskim itd. Ja gram go w parze z Jonssonem po nieco niższym kursie ale ciężko mi sobie wyobrazić żeby Australijczyk tutaj poległ. Obaj odjechali mało biegów w tym roku, więc to trochę wróżenie z fusów ale spotkali się w meczu Falubaz-ROW. AJ miał dwa dobre biegi a potem woził ogony, Doyle te standardowe 2 pkt/bieg przywoził i zrobił dla mnie lepsze wrażenie, zwłaszcza że on zawsze w SGP jeździł lepiej niż w lidze.
 
Otrzymane punkty reputacji: +57
power30 18K

power30

Forum VIP
Harris under 4 @ 2,2 Bet365 ✅ 3 pkt
Mam inne zdanie na temat Bombera. W polskiej lidze poza jednym dobrym występem (gdzie jechali z jednym ze słabszych rywali) nie zachwyca. Przed rokiem wykręcił dokładnie cztery punkty, jednak stawka tegorocznego GP jest o wiele silniejsza. Jeden punkt powinien zdobyć na zawodniku z DK - Stojsie. Z pozostałej stawki może jeszcze nawiązać walkę z Lindgrenem. Reszta wydaje się poza jego zasięgiem. Do tego Bomber ma dość niekorzystny numer startowy, gdyż zaczyna z zewnętrznych pól.
 
Otrzymane punkty reputacji: +8
yogi117 785

yogi117

Użytkownik
Zagar - Lindgren 1 @1.50
Pedersen - Zmarzlik 1 @ 1.80
AKO 2.70 bet365

Zagar wiadomo jeździ u siebie przed własną publicznością, organizatorzy pozwolili mu dużo trenować na torze w Krsko więc myślę iż z Fredka powinien sobie spokojnie poradzić a kurs 1.50 wygląda całkiem nie źle . Co do Pedersena to jak kolega wspomniał wyżej gość w niezłej formie ,a od Bartka powinien być lepszy między innymi z względu na doświadczenie .
 
przemczan 319

przemczan

Użytkownik
A. Jonsson - A. Lindback 1 1.70, Jonsson na poczatku sezonu jest w dobrej formie, w meczu z falubazem pojechal solidnie, natomiast lindback bardzo przecietnie w grudziadzu
Jonsson bardzo przeciętnie jeździ w Krsko. Przez wszystkie sezony jedynie w 2008 roku pojechał dobrze. Tak to nie łapał się na półfinały. Być może nie leży mu tamtejszy tor. W ZG pojechał średnio. Po dobrym początku później miejscowi łatwo go ogrywali. Z tym że warunki były wtedy ciężkie, ciężko wyciągać wnioski. Anton faktycznie przeciętny na grudziądzkim betonie, ale jemu od początku nie bardzo leży ten tor. Na pewno Antonio jest zawodnikiem bardziej walecznym. Dal mnie ta para to no bet.
Stawiam na szweda.
Obaj to Szwedzi...
 
_beafraid 879

_beafraid

Użytkownik
Bet365 wystawił, a więc od siebie:

Antonio Lindbaeck over 5,5 (typ kombinowany: 71,43 zł na over @2.20, 28,57 na dokładnie 6 @5.50)

Fakt, Lindbaeck może nie zaczął sezonu jakoś rewelacyjnie, słaby wynik u siebie w Grudziądzu (jednak tak jak wyżej jest wspomniane, Szwedowi od początku ten betonowy tor nie leży) i 9 &quot;oczek&quot; w Gorzowie. Lindbaeck jest jednak typem walczaka, jeździ widowiskowo i skutecznie, nie bez powodu dostał przecież dziką kartę na starty w Grand Prix 2016. Nie jest też już młodzieniaszkiem, zatem doświadczenie, które posiada, z pewnością zaowocuje dobrym wynikiem w Krsko. W Krsko, w którym w roku 2013 zdobył właśnie 7 punktów. Wiadomo, jest to dopiero pierwsza runda Grand Prix, może przynieść jakieś niespodzianki, jedną z nich może być właśnie dobra postawa Lindbaecka, który będzie chciał udowodnić, że zasługiwał na &quot;dzikusa&quot; w GP. Nie zdziwię się, jeśli Lindbaeck bezproblemowo wjedzie do półfinałów i sprawi niejednemu zawodnikowi psikusa, stąd też śmiało pobieram typ na niego.

/e: Pokryte już po czterech startach, gdzie uzbierał 7 punkcików, easy ✅✅ (2,2,0,3,3) bezproblemowe, do półfinałów też doszedł, także miałem troszkę nosa ????
 
Otrzymane punkty reputacji: +4
M 1,5K

mstokopiczas

Użytkownik
Stojs poniżej 2 @1,83 lanbrokes ✅ 1
Stojs równe 2 @5,25 but365 % 1/4 stawki
Dziwi mnie dzikus dla 38 letniego Słoweńca. Przecież mógł go dostać jakiś młody talent np Ziga Kovacic. Dla mnie będzie on dziś typowym statystą, jak to mówią kevlarem. 1 punkt może zdobyć w walce z Harrisem bądź na jakimś defekcie. Stawka w tym roku w GP jest najsilniejsza od kilku lat, więc wątpie by te zawodnik zrobił więcej niż punkt.
Holder poniżej 9 but365 @2,1 ⛔ 10 ????
Holder równe 9 ladbrokes @8 % (u tego buka liczą się też 1/2 i ew finał)
Chris w Toruniu był szybki, w lidze, jak i w turnieju par. Pojechał do Leszna i już była klapa. Myślałem, że się odrodzi, wyniki w sparingach przekonały mnie, że nie będzie na niego mocnych. W Anglii zdarzają mu się słabsze występy, w Lesznie zawiódł, ciekawe czy to była wpadka czy będzie jak w zeszłym roku tylko top8 nic więcej.
Dziś Holder wg mnie nie miał szczęścia w losowaniu. Numer 14nasty powoduje, że w 1 i 2 serii trafia na korzystniejsze pola A i B. W tych biegach za przeciwników będzie miał m.in Hancocka czy Pedersena. Subiektywnie wydaje mi się, że może zrobić 4-5 oczka, a równie dobrze 2 oczka. Dla mnie 1 GP to wielka niewidoma. 3 seria startów to trudny bieg z Woffindenem i Iversenem, w 4 serii pojedzie z pola C po równaniu, a stanie pomiędzy Polakami Zmarzlikiem i Pawlickim. Jak dla mnie po 4 seriach będzie miał ok 6-7 oczek. Wszystko będzie zależało od ostatniej serii gdzie wystartuje z pola B, a po lewej będzie miał Janowskiego, po prawej Kildemanda i Zagara.
Chris jeśli zawali jeden ze swoich dwóch pierwszych startów to o typ, że nie wejdzie do 1/2 jestem spokojny.
Harris poniżej 4 @2,6 ladbrokes ✅ 3
Równe 4 @5,5 % but365
Angielski buk bardzo wierzy w grubego boomberka. Ja tam dziś mu wróże 2 oczka. Kurs bardzo fajny, bo aż 2,6. 2 dni temu jechał na podobnym długim torze, choć może nie tak szerokim w Rzeszowie i tej linii nie przekroczył, a przeciwników miał o wiele słabszych. Jeśli ktoś w polskiej lidze 2 dni temu zrobił 4 oczka to jak ma w stawce 15nastu wyrównanych zawodników zrobić więcej? @2,60 pobieram z przyjemnością.
Hancock powyżej 10 @1,95 but365 powyżej 10,5 @2 sportin.gbet ⛔ 9 ????
Zmarzlik powyżej 10 @2,5 but365 ⛔ 8
Podpórki na równe 10 @8 but365 %
Dla mnie obaj to faworyci dzisiejszego turnieju. Widzę ich obu w półfinałach, a nawet i w finale. Nie boję się o treme Bartka, bo już jechał w GP i nawet je wygrywał przy o wiele większej publice niż ta, która będzie w Krsko. Bartek jest w najlepszej formie co potwierdza w najsilniejszej lidze świata. Tor typowo polski bo długie lotnisko, więc będą latać ci co są szybcy. Hancock wygrał tu rok temu, a Bartek jest najszybszym zawodnikiem na tą chwile. 11 oczek jeśli nie będzie jakiś W, D, U, T to oni spokojnie zrobią. Dwie petardy. Bardziej ryzykowne typy to wg mnie overy Nickiego i Taja.
Zmarzlik - Janowski @1,6 sportin.gbet ⛔
Jeszcze jakieś h2h na Bartka. Forma jest zdecydowanie po stronie Bartka, co tu dużo mówić. Maciek potrzebuje jeszcze czasu by się rozkręcić.

Hancock
- Woffinden @2,5 sportin.gbet ⛔
Inne buki dają @2,13 - @2,25 dziwny kurs dla mnie. @2,5 na zeszłorocznego zwycięzce? Przecież to pierwsze GP, gdzie nawet liga szwedzka nie wystartowała, to tak trochę wróżenie z fusów. @2,50 tylko za nazwisko, jeszcze vs niezatapialny Greg? Pobieram value.

Kildemand powyżej 5,5
sportin.gbet @1,727 ✅ 9
Równe 5 @5,5 but365 %
But365 wystawił linie 5 po @1,66 zastanawiałem się nad tym i odpuściłem. Godzinę później inny buk daje mi wyższy kurs więc pobieram. Wierzę, że z nim lepiej, wpisy na twitterze mówią o jego lepszym samopoczuciu, a tor do latania, a taki styl preferuje Peter. 6 oczek na Harrisie, Stoisie, Lindbecku, Lindgrenie da się zrobić. Jeśli wszystko z nim ok to jestem spokojny o ten typ.
Zastanawiałem się nad AJ, ale jednak odpuszczam. Może zrobić te 8 oczek, ale nie liczyłbym na to. Wole jednak odpuścic, a szkoda bo kurs zacny.
Jonsson poniżej 7 @2,8
 
Otrzymane punkty reputacji: +8
quattro 98

quattro

Użytkownik
Jonsson bardzo przeciętnie jeździ w Krsko. Przez wszystkie sezony jedynie w 2008 roku pojechał dobrze. Tak to nie łapał się na półfinały. Być może nie leży mu tamtejszy tor. W ZG pojechał średnio. Po dobrym początku później miejscowi łatwo go ogrywali. Z tym że warunki były wtedy ciężkie, ciężko wyciągać wnioski. Anton faktycznie przeciętny na grudziądzkim betonie, ale jemu od początku nie bardzo leży ten tor. Na pewno Antonio jest zawodnikiem bardziej walecznym. Dal mnie ta para to no bet.



Obaj to Szwedzi...
Chodziło oczywiscie o rodowitego Szweda.. z 1czescia sie zgadzam ale jak mozna napisac ze lindback jest bardziej waleczny... skoro Jonsson slynie z tego ze nigdy nie odpuszcza i jego kilka akcji pamietam do dzisiaj.. Przypominam sobie sezon 2004 i 2011 jak zdobyl vice mistrza &quot;Adrenalina&quot; na pewno nie jest zawodnikiem typu wygramy start i meta. Pozdrawiam
 
t.gogo 1K

t.gogo

Użytkownik
Speedway Grand Prix 2016 - Krsko (Slowenia)

B365

Chris Harris (suma punktow)
Typ: Chris Harris - ponizej 4
Kurs: 2.20

Niezly poczatek sezonu, szczegolnie na torach angielskich. Ostatnio jednak jakby siadl, czego kulminacja bylo zawalenie meczu Wandzie w Rzeszowie. gdyby Chris pojechal na oczekiwanym poziomie to Wanda moglaby sie pokusic o sensacje. Wracajmy jednak do SGP. Wielu (w tym Przemek Pawlicki) do teraz pluje sobie w brode, ze Harris robi za Andy Smitha XXI w. Anglik, slaby w cyklu, ale za cholere nie moze wypasc, tzn. oczywiscie wypada, ale na drugi rok i tak wraca oknem. W tym sezonie mamy cholernie wyrownana stawke cyklu i o kazy punkt bedzie niezwykle ciezko. Sam nie za bardzo widze na kim Harris mialby zrobic te punkty.
Chris Harris (2,t,1,0,0) 3

Antonio Lindbaeck (suma punktow)
Typ: Antonio Lindbaeck - powyzej 6
Kurs: 2.20

Antonio po latach wraca do cyklu. Co prawda w tym roku nie zachwycal jeszcze, ale to jest zuzlowiec, ktory umie sie odnajdywac w duzych turniejach. Jedyne czego sie obawiam to starty, ktorymi poki co nie zachwyca.
Antonio Lindbaeck (2,2,0,3,3) 10

Fredrik Lindgren (suma punktow)
Typ: Fredrik Lindgren - ponizej 6
Kurs: 2.15

Fredka powraca do cyklu na chwile, kosztem Jarka Hampela. Gdy Szwed byl jeszcze stalym uczestnikiem cyklu to bardzo rzadko udawalo mi sie przykraczac tego typu linie. W 1.lidze w tym roku bez jakichs zachwytow, bo zdarza mu sie przegrywac ze zdecydowanie nizej notowanymi zawodnikami. W Anglii podobnie. Jedynym argumentem przeciwko moze byc czysta glowa. Rzecz jednak w tym, ze Fredka powinien odstawac sprzetowo od stawki cyklu, a juz na pewno czolowej dziesiatki, z ktora przegrana uniemozliwi przekroczenie zaproponowanej linii.
Fredrik Lindgren (0,2,2,2,1) 7

Niels K. Iversen vs Maciej Janowski (H2H)
Typ: Niels K. Iversen
Kurs: 1.57

Maciej dlugo wchodzi w ten sezon przez nieszczesliwy zbieg okolicznosci (glownie pogoda), a nawet jak jedzie to nie zachwyca tak jak chociazby w drugiej polowie minionego sezonu. Na przeciwnym biegunie zdaje sie byc Puk. Dotychczasowe wystepu pokazuja wyraznie, ze zawodnik ten ponownie wlaczy sie do walki o medale IMS, a jesli tak to powinien zaczac z wysokiego c.

Piotr Pawlicki vs Andreas Jonsson (H2H)
Typ: Piotr Pawlicki
Kurs: 1.80

Troche patriotycznie, a troche za przeczuciem. Piotr to wielki talent i w koncu spelnia sie jego kolejne marzenie - start w cyklu SGP jako jego pelnoprawny uczestnik. Poczatek sezonu kiepski, ale po ostatnim meczu z Toruniem powrocil optymizm. Piotr to w ogole typ zawodnika, ktory potrzebuje iskierki by zaczal sie ogien. AJ to wyjadacz, ale zawodnik juz nieco wypalony. Dobrze powinna mu zrobic zmiana otoczenia w Polsce, ale juz chocby mecz w Zielonej Gorze pokazal, ze nawet na swietnie sobie znanym torze facet nie mial predkosci. Predkosci, ktora w Krsko bedzie wyjatkowo potrzebna.
Piotr Pawlicki (3,2,t,1,2) 8
Andreas Jonsson (1,1,1,0,3) 6
 
_radekkk14 156

_radekkk14

Użytkownik
Nie wierzę co za pech... Zagrałem mocno ako na Pawlickiego z Zagarem i na Holdera w pojedynku z Doylem. Przegrałem tylko dlatego, że Jason był wyżej w finale, choć ogólnie zdobył mniej punktów. Co za pech, zaczął przecież od jednego punktu w dwóch biegach. Można się załamać.
 
przemczan 319

przemczan

Użytkownik
jak mozna napisac ze lindback jest bardziej waleczny... skoro Jonsson slynie z tego ze nigdy nie odpuszcza i jego kilka akcji pamietam do dzisiaj
Ja też pamiętam, ale było to ładnych parę lat temu, jak sam zresztą napisałeś. Obecnie Jonsson nie wkłada już głowy tam gdzie nie powinien (wcale nie twierdzę, że tylko start), ale Lindbeack jeździ po prostu na większym ryzyku, stąd to moję (dalej podtrzymuję że słuszne) stwierdzenie.
 
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom