>>>BETFAN - BONUS 200% do 400 ZŁ <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<
  • Polecamy się zapoznać
    Regulamin czatu

  • Nowy Projekt na Forum
    WASZE BETY - MOJE KUPONY!

  • EURO 2024 zbliża się wielkimi krokami, wzorem ostatniego Mundialu również na zbliżające się Mistrzostwa Europy wraz z naszymi parterami przygotowaliśmy konkursy na wszystkie spotkania tego turnieju oraz dwa osobne Typery
    BETFAN Typer EURO Niemcy 2024
    forBET EURO 2024 Expert
    W pierwszym uczestnicy zostali wyłonieni w eliminacjach i nie ma już możliwości dołączenia do Typera, natomiast drugi konkurs jest dla wszystkich użytkowników Forum, więc zachęcam do udziału.

    Ogólnie na wszystkie konkursy jest rekordowa suma nagród wynosząca 12 800 PLN oraz ponad 800k punktów reputacji!

    Do odbioru nagród potrzebne są konta u naszych Partnerów, dlatego jeżeli jeszcze nie masz konta u któregoś ze sponsorów konkursów to zachęcam do założenia ich z linków podanych poniżej

    Betters TUTAJ!
    forBET TUTAJ!
    Betfan TUTAJ!
    Betclic TUTAJ!
    Fortuna TUTAJ!
    Betcris TUTAJ!
    Fuksiarz TUTAJ!

Speedway Ekstraliga 2010

Status
Zamknięty.
van_der_vaart 294

van_der_vaart

Użytkownik
Apator Toruń - Sparta Wrocław
Ten pojedynek jest dla mnie najważniejszym meczem pierwszej kolejki Speedway Ekstraligi, gdyż jestem z Wrocławia ???? Miałem wybierać się na to spotkanie, ale pogoda niepewna a do Torunia trochę drogi jest, ale do rzeczy ... Większość osób przewiduje dość łatwe zwycięstwo dzisiejszych gospodarzy, ale ja wierzę, że ten mecz nie będzie jednostronny. Crump - jak już to parę osób zauważyło będzie miał wsparcie od Bjerre, Janowskiego i ktoś jeszcze wspomniał o Świderskim. Natomiast dziwi mnie fakt, iż nikt nie wspomniał o Danielu Jeleniewskim, który z sezonu na sezon jeździ coraz lepiej. Na MotoArenie startował dwukrotnie - w meczu ligowym i w IMP. W meczu ligowym zdobył 7 punktów z czego wszystkie w trzech pierwszych startów (potem się pogubił), w IMP zdbobył 5 punktów z czego wszystkie w dwóch pierwszych biegach. Także widać, że na początku zawodów na toruńskim torze &quot;Jeleń&quot; jest dobrze dysponowany, a potem się gubił. Jeśli wyciągnał wnioski z tamtych zawodów to teraz powinien zaprezentować się lepiej. Toruń oczywiście jest faworytem całych tegorocznych rozgrywek, ale dzisiejszy mecz będzie dla nich cięzki. Jaguś i Sullivan są zupełnie bez formy także to mogą być dwie dziury, które Wrocławianie będą wykorzystywać. Andersen w lidze angielskiej też nie błyszczał no ale on i tak pewnie przywiezie z 10 punktów (niestety). Siłą ekipy (z)Dolnego Śląska będzie na pewno też Maciej Janowski, który w ubiegłym sezonie spisał sie dobrze na toruńskim owalu. No ale trzeba też powiedzieć, że Apator też ma mocnego juniora. Sądzę, żę zdobycze punktowe juniorów będą porównywalne.
Jak będzie przekonamy się już niebawem.
Osobiście typuję wynik 48:42, ale wpływ na to ma pewnie moja sympatia do jednej z drużyn:p

A jeśli chodzi o bukmacherkę to Sparta +16.5 wydaje się być izi!!!
 
power30 18K

power30

Forum VIP
Stal Gorzów - Unia Leszno

Dzisiaj w ramach 1 kolejki Speedway Extraligi w Gorzowie prawdziwy hit, ponieważ zmierzy się Stal Gorzów z Unią Leszno. Obie drużyny zakończyły zeszły sezon poniżej oczekiwań. Goście ukończyli rozgrywki na 5 miejscu, natomiast gospodarze na 6. Przed sezonem Stal dokonała spektakularnych transferów w postaci Tomasza Gapińskiego, Nickiego Pedersena czy fenomenalnego juniora - Simona Gustafssona. Zwłaszcza Duńczyk z Tomaszem Gollobem będzie stanowił o sile lubuskiego zespołu. Ekipie gości opuścił Krzysztof Kasprzak, ale za to przyszedł świetny zawodnik - Janusz Kołodziej. Należy zaznaczyć, iż w drużynie z Leszna nie wystąpi polska nadzieja żużla - Przemysław Pawlicki, który jest w konflikcie z zarządem leszczyńskim. Obie drużyny solidnie przygotowywały się do sezonu, lecz pogoda nie zawsze dopisywała. Ponadto zespół Unii przygotowywał się w Chorwacji w mieście Gorcian, aby jak najlepiej się spisać w rozgrywkach ligowych. Efekty tych treningów widać było w memoriale Alfreda Smoczyka, w którym leszczynianie zdetronizowali zawody, ponieważ w 1-7 było aż 6 zawodników z plastronem byków. Przedzielił ich tylko Nicki Pedersen, który zajął 3 miejsce. Wracając do dzisiejszego spodziewam się wyrównanej walki i tym, że wynik dopiero się rozstrzygnie w ostatnich biegach spotkania. Na pewno goście pokażą, iż mimo braku wzmocnień potrafią pokazać kawał dobrego żużla. Należy zaznaczyć, że gospodarze są wyraźnym faworytem tego spotkania. W ciemno zaproponował bym takie typy:

Caelum Stal Gorzów - Unia Leszno 2 @ 3,05 Tobet
Caelum Stal Gorzów - Unia Leszno H(0.0 - 6.0) 2 @ 1.85 Tobet
 
robson_26 612

robson_26

Forum VIP
O spotkaniach I kolejki pisaliśmy wyżej, więc teraz typy z krótkim uzasadnieniem:

GORZÓW - LESZNO - 1 @ 1,5 Bet365 ✅

W tym spotkaniu ważna będzie dyspozycja drugiej linii obu ekip i to ona może zadecydować o zwycięstwie którejś drużyny. Stawiam na gospodarzy, którzy powinni wykorzystać atut własnego toru.

Myślę też, że Unia nie przegra wysoko, dlatego handi +8 @ 1,65 ✅ w Milenium też wygląda dobrze.

Tomasz Gollob - over 11 @ 2,1 Bet365 ✅

To najwyższy kurs jaki znalazłem wśród wszystkich ofert buków. Inni dają na ten zakład ok. 1,7, dlatego chyba warto zagrać najlepszego polskiego żużlowca, który powinien wspólnie z N. Pedersenem poprowadzić swój zespół do zwycięstwa.

Zastanawiam się też nad Hampelem over 10 @ 2.25 Bet365 ⛔. Jak ktoś ma ochotę zaryzykować, to polecam właśnie ten zakład.


TARNÓW - ZIELONA GÓRA - Tarnów +2,5 @ 1,85
Tobet ✅
bezpieczniej Tarnów +4 @ 1,6 Milenium ✅
dla ryzykantów Tarnów 1 @ 2,35 Tobet ✅

Mecz będzie wyrównany. Zielonogórzanie nie są jeszcze rozjeżdżeni. Gospodarze mają atut swojego toru i myślę, że to wykorzystają. Dodatkowo jak to zawsze bywa w meczach przeciwko aktualnemu mistrzowi Polski każdy będzie się dodatkowo mobilizował, aby z nimi wygrać.

Spotkanie w Toruniu typersko odpuszczam. Z handi może być różnie. Na zawodników nie mogę się jakoś zdecydować. Sullivana stać na wynik 8-12 pkt i naprawdę ciężko powiedzieć w jakiej będzie dzisiaj formie. Dodatkowo powiem, że Saletra pojedzie dwa biegi przeciwko Crumpowi, co może odbić się na końcowym wyniku Kangura. Może też zgubić punkty na rzecz Miedzińskiego.

Z Holderem też może być różnie. Trzeba wziąć pod uwagę fakt, że w Toruniu jest 5 silnych seniorów, a nie wszyscy pojadą w nominowanych. Jeden z nich wystąpi 4 razy.
 
jaga1962 69

jaga1962

Użytkownik
Apator Toruń - Sparta Wrocław

Ten pojedynek jest dla mnie najważniejszym meczem pierwszej kolejki Speedway Ekstraligi, gdyż jestem z Wrocławia ???? Miałem wybierać się na to spotkanie, ale pogoda niepewna a do Torunia trochę drogi jest, ale do rzeczy ... Większość osób przewiduje dość łatwe zwycięstwo dzisiejszych gospodarzy, ale ja wierzę, że ten mecz nie będzie jednostronny. Crump - jak już to parę osób zauważyło będzie miał wsparcie od Bjerre, Janowskiego i ktoś jeszcze wspomniał o Świderskim. Natomiast dziwi mnie fakt, iż nikt nie wspomniał o Danielu Jeleniewskim, który z sezonu na sezon jeździ coraz lepiej. Na MotoArenie startował dwukrotnie - w meczu ligowym i w IMP. W meczu ligowym zdobył 7 punktów z czego wszystkie w trzech pierwszych startów (potem się pogubił), w IMP zdbobył 5 punktów z czego wszystkie w dwóch pierwszych biegach. Także widać, że na początku zawodów na toruńskim torze &quot;Jeleń&quot; jest dobrze dysponowany, a potem się gubił. Jeśli wyciągnał wnioski z tamtych zawodów to teraz powinien zaprezentować się lepiej. Toruń oczywiście jest faworytem całych tegorocznych rozgrywek, ale dzisiejszy mecz będzie dla nich cięzki. Jaguś i Sullivan są zupełnie bez formy także to mogą być dwie dziury, które Wrocławianie będą wykorzystywać. Andersen w lidze angielskiej też nie błyszczał no ale on i tak pewnie przywiezie z 10 punktów (niestety). Siłą ekipy (z)Dolnego Śląska będzie na pewno też Maciej Janowski, który w ubiegłym sezonie spisał sie dobrze na toruńskim owalu. No ale trzeba też powiedzieć, że Apator też ma mocnego juniora. Sądzę, żę zdobycze punktowe juniorów będą porównywalne.

Jak będzie przekonamy się już niebawem.

Osobiście typuję wynik 48:42, ale wpływ na to ma pewnie moja sympatia do jednej z drużyn:p


A jeśli chodzi o bukmacherkę to Sparta +16.5 wydaje się być izi!!!
Wszyscy pisza o słabej dyspozycji Jagusia i Sullivana ale torunski zespol jest taka druzyna gdzie slabsza postawa jednych wyrownuje sie lepsza postawa innych ( np. jestem pewien ze Holder i Miedzinski zdobeda po 12 pkt , do tego Ward,Andersen i Sullivan,Jagus ) to musi się skończyć co najmniej wynikiem +16 obstawiam 54:36 tak jak bylo w zeszlym roku
 
power30 18K

power30

Forum VIP
Unia Tarnów - Falubaz Zielona Góra


Dzisiaj w Tarnowie odbędzie się inauguracyjne spotkanie Speedway Extraligi pomiędzy Unią Tarnów, a Falubazem Zielona Góra. Będzie to mecz mistrzów, ponieważ gospodarze wygrali rozgrywki 1wszo ligowe, natomiast goście zdobyli Drużynowe Mistrzostwo Polski. Przed sezonem Unię opuścił wychowanek, a zarazem filar zespołu - Janusz Kołodziej, ale za to przyszedł świetny zawodnik - Krzysztof Kasprzak. Zespół z Tarnowa opuścił także Piotr Świderski, ale w ramach &quot;wymiany&quot; przyszedł Tomasz Jędrzejak, który nie wystąpi nawet w tym spotkaniu, gdyż ze składu wygryzł go bo świetnych występach w meczach sparingowych - Marcin Rempała. Skład gospodarzy uzupełnią filary poprzedniego sezonu, mowa tu o Sebastianie Ułamku, Jesper B. Monbergu i Bjarne Pedersenie oraz Szymon Kiełbasa. Zapomniałem dodać, że drużynę z Tarnowa wzmocnij leg imitującym się świetną średnią w poprzednim sezonie Martinie Vaculliku który był jednym z lepszych juniorów najwyższej klasy.
Zielonogórzanie nie dokonywali takich roszad w składzie, gdyż zespół opuścił tylko Grzegorz Walasek, ale zastąpił go zawodnik światowej klasy, mowa tu o Amerykaninu Gregu Hancocku. Dużą stratą może być zapewne przejście Grzegorza Zengoty z pozycji juniora na seniora. Skład personalny Falubazu uzupełnia Piotr Protasiewicz, Fredrik Lindgren i Rafał Dobrucki oraz para juniorów Patryk Dudek i Aleksandr Loktajew.
W dzisiejszym meczu spodziewam się zaciętego spotkania i zakończy się ono minimalnym zwycięstwem gospodarzy. Myślę, że postawa juniorów i tzw. drugiej lini będą miały wpływ na losy spotkania. Według bukmacherów Zielonogórzanie są faworytami tego spotkania, lecz ja pokuszę się o wygraną gospodarzy. Moje propozycje na to spotkanie.

Unia Tarnów - Falubaz Zielona Góra 1 @ 2.35 Tobet
Unia Tarnów - Falubaz Zielona Góra H(2.5 - 0.0) 1 @ 1.85 Tobet
 
niccolo7 1,8K

niccolo7

Użytkownik
Spotkanie: Tauron Azoty Tarnów - Falubaz Zielona Góra
Typ: Tauron Azoty Tarnów ✅ 50-28
Kurs: 2,4
Bukmacher: Unibet
Analiza:
Nareszcie! Tak mogę opisać radość z tego, że dziś startuje najlepsza liga świata na żużlu, czyli Speedway Ekstraliga. Po kilku miesiącach &quot;postu&quot;, w końcu znów usłyszymy ryk motorów i będziemy mogli poczuć charakterystyczny zapach metanolu. Tegoroczne rozgrywki zapowiadają się bardzo emocjonująco, bo mistrzowskie aspiracje ma kilka zespołów i ciężko wskazać jakiegoś głównego faworyta do tytułu. I kolejkę zainauguruje spotkanie beniaminka z Tarnowa i aktualnych mistrzów Polski z Zielonej Góry. Zacznę więc od gospodarzy, którzy w zeszłym sezonie w cuglach wygrali rozgrywki na I-ligowym froncie. Zaskoczeniem nie było to żadnym, ponieważ mając taką &quot;pakę&quot; nie można było nie awansować. Teraz jednak czeka ich dużo cięższa batalia w Ekstralidze, gdzie o zwycięstwa nie będzie już tak łatwo. Skład w jaki udało się zebrać w Mościcach, moim zdaniem powinien im zapewnić spokojne utrzymanie. To oczywiście teoretyczne przypuszczenia, bo w tym sporcie różne rzeczy się już działy i może być tak, że jedna, dwie kontuzje w zespole, mogą zdecydowanie skomplikować ich sytuacje. Dziś jednak trener Wardzała ma do dyspozycji wszystkich zawodników, a co więcej, obsadzając ostatnie miejsce w drużynie, musiał dokonać wyboru pomiędzy Marcinem Rempałą a Tomaszem Jędrzejakiem. Co ciekawe ten wybór padł na najmłodszego z klanu Rempałów, który w przedsezonowych sparingach spisywał się znakomicie. Czy to przełoży się na jego dyspozycję w lidze? Ja mam pewne wątpliwości, ale mam nadzieję, że chłopak się nie spali i wykorzysta tę okazję, bo w przypadku słabszej jazdy może mieć później problemy z regularnymi występami. Największą stratą jaką poniosła Unia przed sezonem, było oczywiście odejście Janusza Kołodzieja, który powędrował do Leszna, a w przeciwnym kierunku udał się Krzysztof Kasprzak. Sytuacja obu zawodników była bardzo podobna, ponieważ obaj najwyraźniej uznali, że czas na zmiany, które pozwolą zrobić im krok do przodu. Uważam, że obaj słusznie postąpili, bo chyba za długo jeździli już w jednym klubie i takie zmiany powinny dać im nowe motywacje i wyzwania, by stać się jeszcze lepszymi zawodnikami. Pozostaje tylko pytanie która z Unii najwięcej na tym zyska? Na razie trudno na nie odpowiedzieć. Wracając do meritum mojego wywodu przyznam szczerze, że skład Tarnowian wydaje się bardzo wyrównany i szczególnie u siebie będą oni groźni dla każdego. Brak jeźdźca z GP nie powinien stanowić większego problemu, bo przecież Bjarne Pedersen, Sebastian Ułamek czy wspomniany Krzysztof Kasprzak zasmakowali już w karierze rywalizacji z najlepszymi żużlowcami świata, i to na nich będzie w głównej mierze spoczywał ciężar zdobywania punktów. Dalej mamy jeszcze mało docenianego Duńczyka, Jespera Monberga, który jest w stanie sprawić niejedną niespodziankę (tak na plus jak i in minus ???? ). Siła Jaskółek tkwić też powinna w młodzieżowcach, bo Martin Vaculik to jeden z najlepiej zapowiadających się zawodników młodego pokolenia. W mojej opinii to właśnie młodzieżowcy mogą dziś zrobić różnicę i przechylić szalę na korzyść gospodarzy, ponieważ w ekipie gości po przejściu Grzegorza Zengoty do seniorów, pozostał tylko Patryk Dudek i paru innych mniej znanych i przede wszystkim niedoświadczonych żółtodziobów. Myślę, że to juniorzy będą najsłabszym punktem w Falubazie, bo nie sądzę, by Dudek czy Loktajew potrafili coś przywieźć na trudnym torze w Tarnowie. Kolejnym znakiem zapytania w drużynie z woj. lubuskiego jest forma Zengoty. Wszyscy, którzy interesują się żużlem dobrze wiedzą jak ciężko odnaleźć się w gronie seniorów. Występy w Anglii czy w sparingach nie napawają optymizmem jeśli chodzi o jego dyspozycję i sądzę, że niełatwo będzie mu jeździć tak samo skutecznie jak w poprzednim roku. Dlatego też dziwi mnie decyzja trenera Falubazu, który postawił właśnie na niego a nie na Iversena, który choć w zeszłym sezonie nie zachwycał to jednak jest bardziej doświadczonym i objeżdżonym zawodnikiem. W drużynie z zachodu Polski mamy także jedną nową twarz, czyli Amerykanina, Grega Hancocka, który zastąpił Grzegorza Walaska. Czy będzie to wielka zmiana jakościowa? Osobiście śmiem wątpić. Choć Jankes to znakomity rider, to nie sądzę, żeby miał przywozić dużo więcej punktów niż czynił to Walasek. Na pewno zielonogórscy kibice mogą liczyć na Protasiewicza oraz Dobruckiego. Swoje dorzucić powinien też Lindgren, z każdym rokiem coraz lepiej jeżdżący w Polsce.
Podsumowując, uważam, że będzie to wyrównane spotkanie, w którym lepsi okażą się mimo wszystko gospodarze, pragnący potwierdzić, że chcą coś namieszać w lidze. Przemawia za nimi atut własnego toru, wyrównany skład i dużo lepsi młodzieżowcy. Osobiście stawiam na wynik 47-43 dla Tarnowa.
 
stskarol 49

stskarol

Użytkownik
Uniwax Toruń - Betard WTS Wrocław (Handicap)
Typ: Betard + 16
Kurs: 1,90
Bukmacher: Bet365

Już dzisiaj w wielkanocny poniedziałek zostanie rozpoczęty sezon żużlowy w Polsce. O godzinie 16:30 na moto arenie w Toruniu miejscowy wicemistrz kraju będzie podejmować 7 ekipę poprzedniego sezonu Betard Wrocław. Drużyna Wrocławia zrobiła chyba największe zmiany w porównaniu z poprzednim sezonem. Po 14 latach przestał być sponsorem Atlas, a nowy został Betard. Zmian nie było na stanowiskach trenerów, żużlowców z Torunia poprowadzi Jan Zabik w kolei przejezdnych Marek Cieślak. Drużyna z Wrocławia po słabszym poprzednim sezonie wzmocniła się dość mocno. Po 3 latach wrócił Kenneth Bjerre, który doskonale jeździł w poprzednim sezonie dla Gdańska. Wraz z nim przyjechał jegi brat Lasse jeżdżący jako junior, jednak on nie pojedzie w tym meczu. Dużym wzmocnieniem jest także powrót Piotra Swiderskiego, który jest dobrze znany we Wrocławiu bo tutaj rozpoczynał karierę. Goście maja także w składzie nowego juniora Denisa Anderssona, a on w spółce z młodym Maćkiem Janowskim powinni tworzyć świetny duet juniorski. Po za tymi żużlowcami Wrocławianie mają w składzie mistrza świata Jasona Crumpa, który nigdy nie zawodzi, świetnego w poprzednim sezonie Daniela Jeleniewskiego i debiutującego w roli seniora Leona Madsena. Zespół gości jest uważany za fachowców za czarnego konia sezonu ponieważ skład na pisemnie na mocny. Ich dzisiejszy rywal przez bukmacherów uważany jest za faworyta do zdobycia mistrzostwa. Do składu doszedł Hans Andersen, a tak to bez większych zmian. Jeździć będą Chris Holder, Ryan Sullivan, Adrian Miedzinski, Darcy Ward i Jagus. Kapitan &quot;ANIOLOW&#39;&#39; powiedział ostatnio jednak, że potrzebuje jeszcze kilku jazd aby być w pełni formy i to może miec wpływ na dzisiejszy mecz. Trzeba przyznać, że w ostatnich dwóch latach wszystkie cztery mecze między tymi ekipami wygrał Unibax. Rok temu 53-36 i 46-44 z kolei dwa lata temu 49-41 i 48-41. Wynikow w ktorych druzyna miasta Kopernika wygrywala ponad 16punktami jest malo poniewaz zawsze w meczach tych druzyn jest bardzo ciekawie. Dzisiaj powinno byc podobnie, a kto wie czy nie sensacyjnie.
 
lysy-16140 268

lysy-16140

Użytkownik
Stal Gorzów - Unia Leszno
Dzisiaj w ramach 1 kolejki Speedway Extraligi w Gorzowie prawdziwy hit, ponieważ zmierzy się Stal Gorzów z Unią Leszno. Obie drużyny zakończyły zeszły sezon poniżej oczekiwań. Goście ukończyli rozgrywki na 5 miejscu, natomiast gospodarze na 6. Przed sezonem Stal dokonała spektakularnych transferów w postaci Tomasza Gapińskiego, Nickiego Pedersena czy fenomenalnego juniora - Simona Gustafssona. Zwłaszcza Duńczyk z Tomaszem Gollobem będzie stanowił o sile lubuskiego zespołu. Ekipie gości opuścił Krzysztof Kasprzak, ale za to przyszedł świetny zawodnik - Janusz Kołodziej. Należy zaznaczyć, iż w drużynie z Leszna nie wystąpi polska nadzieja żużla - Przemysław Pawlicki, który jest w konflikcie z zarządem leszczyńskim. Obie drużyny solidnie przygotowywały się do sezonu, lecz pogoda nie zawsze dopisywała. Ponadto zespół Unii przygotowywał się w Chorwacji w mieście Gorcian, aby jak najlepiej się spisać w rozgrywkach ligowych. Efekty tych treningów widać było w memoriale Alfreda Smoczyka, w którym leszczynianie zdetronizowali zawody, ponieważ w 1-7 było aż 6 zawodników z plastronem byków. Przedzielił ich tylko Nicki Pedersen, który zajął 3 miejsce. Wracając do dzisiejszego spodziewam się wyrównanej walki i tym, że wynik dopiero się rozstrzygnie w ostatnich biegach spotkania. Na pewno goście pokażą, iż mimo braku wzmocnień potrafią pokazać kawał dobrego żużla. Należy zaznaczyć, że gospodarze są wyraźnym faworytem tego spotkania. W ciemno zaproponował bym takie typy:
Caelum Stal Gorzów - Unia Leszno 2 @ 3,05 Tobet
Caelum Stal Gorzów - Unia Leszno H(0.0 - 6.0) 2 @ 1.85 Tobet
Brak wzmocnień? Janusz Kołodziej rozumiem, że to średniak i żadne wzmocnienie Twoim zdaniem ok. Po 2 memoriał Alfreda Smoczyka odbywał się w Lesznie więc wyniki nieobiektywne i nieadekwatne do stanowienia o typie na dzisiejsze spotkanie. Po 3 sam piszesz o wzmocnieniach Gorzowa i jeśli ktoś tu ma coś do udowodnienia i wygrania to jedynie gospodarze. Fenomenalny transfer Simona Gustafssona? Zweryfikuje sezon, aczkolwiek dobry to on był w 2 lidze. To takie moje zdanie, ale musiałem napisać.
 
darius010 1,3K

darius010

Forum VIP
ja mam pytanie, ponieważ mam zamiar zainteresować;) się żużlem (coś obstawiać itp.) to jak w tej dyscyplinie ma się atut własnego toru, zauważyłem że w pierwszej kolejce na trzy mecze we wszystkich wygrywali gospodarze, to jak z tym jest tak do końca :grin:
 
verti 3,4K

verti

Forum VIP
To niebagatelny handicap, dobrze przygotowany tor to prawdziwy skarb dla miejscowej drużyny i dzięki temu teoretycznie słabsza drużyna może pokonać &quot;papierkowo&quot; lepszą drużynę, dzięki właśnie temuż atutowi ???? Nie da się tego jakoś procentowo, obrazowo ocenić no ale własny tor ma bardzo spore znaczenie dla wyniku meczu. Ale do tego musi również dojść dobre przygotowanie zawodników, aby od pierwszego biegu byli spasowani z torem.
 
robson_26 612

robson_26

Forum VIP
Dokładnie. Dodam jeszcze, że nie ma już próby toru przed rozpoczęciem meczu, co jest dodatkowym handicapem dla gospodarzy. Obecnie zawodnicy przyjezdni mogą mieć na początku problem z dobraniem odpowiednich ustawień. Po swoim pierwszym wyścigu korygują je i wtedy zazwyczaj jadą lepiej.

Czasami bywa tak, że są pewne &quot;ścieżki&quot; na torze, gdzie po prostu jedzie się szybciej i o nich doskonale wiedzą gospodarze. Bywają również koleiny, w które częściej będą wpadać goście. Wiadomo, że miejscowi zawodnicy dużo trenują na swoim torze, doskonale znają jego geometrię, nie boją się w niektórych momentach pojechać nieco ostrzej. Mogą też na nim trenować dzień przed, czy nawet tego samego dnia, dlatego są dobrze zorientowani, jak się spasować z torem.

Mimo wszystko zdarza się, że pogoda popsuje plany gospodarzy i wtedy szanse obu drużyn się wyrównują. Zawodnicy obu drużyn muszą kombinować jakie wybrać ustawienia w nowych warunkach. Ten sport wbrew pozorom nie jest prosty ????
 
J 3,9K

jacques

Forum VIP
Ziemniaki dziś zrobiły małą promocję. Fortuna 1.80 na Polonię Bydgoszcz, Wzb Milenium nawet 1.90 na handicap + 2 (teraz spadło do 1.65). Kto był czujny to złapał dobre value bo w necie kursy wahają się około 1.40. Do tego dorzucam jeszcze :
Unibax (-10) - Falubaz 1 @ 1.83 bet365
Bardzo wyrównany skład Torunian. Praktycznie bez luk. Duża przewaga na juniorce i tzw. drugiej linii. Zawodnicy Falubazu poza Lindgrenem jakoś słabo mnie przekonują póki co. 51 pkt dla gospodarzy to według o te 3-4 pkt za mało ustawiona linia. Zwłaszcza, że pamięć po zeszłorocznym finale pewnie wciąż jest ...
Edit
Sportingbet dał 1.606 na Polonię.
 
K 23

krzychu...

Użytkownik
Włókniarz Częstochowa - Polonia Bydgoszcz typ 2 kurs 1.60 stawka 3/10 sb

Rzecz ma się tak u naziemnych są dostępne zdecydowanie wyższe kursy ale nie wiem w jakich kombi itp sts ma np 2.00 na to samo ogólnie rynek trzyma kurs 1.45 naziemni zdecydowanie wyżej rano oferowali to nawet z handi plusowym więc spore różnice jak widać dodam od siebie jeszcze aspekcie sportowym Polonia ma mocniejszy skład a biorąc pod uwagę że w składzie posiada zawodników którzy startowali w barwach Włókniarza Lindback Jonsson czy Walasek to tym bardziej robi się to ciekawsze do gry... Tym typem zakończyłem dzisiejsze typowanie miejmy nadzieje że będzie trafnie.


Włókniarz Częstochowa - Polonia Bydgoszcz

Sławomir Drabik - Robert Kościecha(H2H) typ 1 kurs 1.85 stawka 3/10 tobet


Bet365 to samo ale z handi minusowym na Sławka -1 i zgoda z ich typem Sławek w mojej ocenie pojedzie 5 razy co prawda jedzie w prze z Holta jednak i Robert ma ciężką swoją parę z Walaskiem który zna ten tor doskonale. Stawiam na doświadczenie Drabika na tym torze zna go jak własną kieszeń i nawet w słabszej formie potrafił na nim zdobywać spore ilości pkt, tym bardziej dzisiaj ktoś musi ciągnąc Włókniarza bo mizeria kadrowa jest dość konkretna.

Typ na Apatora z tym -10 też godny dodam od siebie że sts miał dzisiaj 2.00 na Polonie ale nie wiem jakie kombi było itp oarz jak utrzymywał się kurs.

pozdrawiam krzychu
 
robson_26 612

robson_26

Forum VIP
Przed nami kolejna dawka emocji po wczorajszej GP Europy. Dzisiaj trzy bardzo ciekawe pojedynki:

Toruń - Zielona Góra -
Toruń -10 @ 1,83 Bet365 ⛔
Ryan Sullivan - over 11 @ 2,1 Bet365 ⛔

Rewanż za ubiegłoroczny finał. Faworytem oczywiście są gospodarze. Pytanie tylko, jaką różnicą punktów wygrają podopieczni Jana Ząbika. Biorąc pod uwagę niezbyt dobrą dyspozycję Falubazu w pierwszym meczu oraz to, że mało jeździli można pokusić się o handi na Toruń. Apator dysponuje bardzo wyrównanym składem, co ma plusy i minusy. Źle dla nas, bo ciężko wytypować ile punktów zdobędą poszczególni zawodnicy. Myślałem nad zagraniem na Miedzińskiego (-2) z Dobruckim w Bet365, ale różnie może być z uwagi na to, że Adrian jedzie w parze z Sullivanem i może gubić punkty. Poza tym poobijał się w Lublinie, chociaż jak sam mówił nie przeszkadza już mu ból w prawej nodze. Z kolei ciekawie wygląda over 11 na Sullivana w Bet365 @ 2,1, gdzie Tobet na ten sam zakład proponuje 1,85. Ryan na swoim torze jest bardzo groźny. Zaliczył dobry początek w meczu z Wrocławiem i wszystko wskazuje na to, że dzisiaj też będzie trudnym rywalem dla Falubazu.

Czewa - Bydzia


Ciężki pojedynek do typowania, bowiem obie ekipy jeszcze nie pojechały żadnego meczu. Myślę, że Czewa może mieć problem z wygraniem tego spotkania. Pytanie czy dostaną wysoko? Wiem, że w naziemnych wystawili +2 na Polonię, co jest jak najbardziej do wzięcia. W Bet365 dali +6 na Czewę za 1,75 i nawet chciałem to zagrać, ale odpuszczam na razie, żeby zobaczyć jak spisują się obie ekipy.

Worcław - Gorzów
- 1 @ 1,5 Tobet chyba 1,6 na Unibet ⛔ remis :-|

Tutaj przede wszystkim liczę na przewagę nowego toru Wrocławian. Gospodarze sporo trenowali i będą dobrze spasowani. Bjerre powinien się poprawić. Madsen to samo. Sporo punktów dowiozą Crump i Janowski. Zastanawiam się jak spisze się druga linia Gorzowa. Jednak mogą mieć problemy na początku z przystosowaniem się do tego toru (liczę w tym aspekcie na talent Cieślaka).
 
S 310

slawek-80

Użytkownik
Unibax Toruń - Falubaz Zielona Góra
typ: handi +12,5pkt na Falubaz ✅
kurs: 2,20
tobet
Kurs według mnie na taką linie zawyżony. Unibax wygra ten mecz ale nie spodziewam się wyższej wygranej niż 10pkt.
 
levy42 3,9K

levy42

Użytkownik
Na dziś wybrałem w Bet365 takie coś:
Janowski(-1)-Zagar 1@ 1,83 9:6✅
Sajfutdinow(-2)-Woofinden 1@1,8 7:6⛔
Unibax(-10)-Falubaz 1@1,83 47:42⛔
ako:6,05⛔⛔⛔
Janowski u siebie spokojnie powinien zdobyć więcej punktów niż Matej.Tym bardziej,że całkiem możliwe iż wystartuje 6 razy w razie słabszej postawy kolegów.
Podobnie w parze Emil-Tai. Nie postawiłem na wygraną Polonii bo kurs 1,45 jest śmieszny. Myślę,że mecz będzie zacięty z lekką przewagą Częstochowy i Emil również pojawi się 6 razy na torze dzięki czemu pokryje handi.
No a Apator zleje dziś Falubaz 14-20 punktami ????
 
robson_26 612

robson_26

Forum VIP
Trzeba przyznać, że mieliśmy dzisiaj bardzo wyrównane spotkania. W Częstochowie wygrana gospodarzy. Przypuszczałem, że Włókniarz nie dostanie wysoko, ale przegranej Polonii się nie spodziewałem. Z tego co widać Bydzia miała trochę pecha. Defekty, wykluczenia i taśma Jonssona w ostatnim biegu. Mogło się zakończyć zupełnie inaczej to spotkanie.
Oglądałem spotkanie we Wrocławiu od 8 biegu i w zasadzie mecz byłby pewnie wygrany przez gospodarzy, gdyby nie błąd Jeleniewskiego i ten wypadek w 10 gonitwie. Świderski jechał wtedy na prowadzeniu, a jego partner z zespołu na trzecim miejscu. Później znowu błąd Jeleniewskiego w 13 biegu, w którym nie dość, że dał się minąć Gapińskiemu, to jeszcze przeszkodził Bjerre. Poza tym Crump zdobył tylko 7 pkt... czemu nie można się dziwić, bo po GP to on nigdy nie szaleje.
Na koniec pojedynek na szczycie. Pytanie jest czy Toruń był tak słaby, czy Zielona Góra tak silna? Trudno jednoznacznie mi odpowiedzieć na to pytanie. Świetnie pojechał Hancock. Swoje zrobił Lindgren, Dobrucki i może Protas. W Apatorze wszyscy równo oprócz Sullivana. Nie wiem co mu się stało. W meczu z Wrocławiem śmigał aż miło było patrzeć. Crumpa robił jak chciał, a teraz wyglądało to tak, jakby wziął motor od Pulczyńskiego :-| Podoba mi się postawa Andersena. Po raz kolejny walczył na torze. To już jest inny zawodnik. Kiedyś jeździł asekuracyjnie, a teraz pokazał kilka fajnych akcji.
 
S 0

sandro90

Użytkownik
Z tego co widać Bydzia miała trochę pecha. Defekty, wykluczenia i taśma Jonssona w ostatnim biegu. Mogło się zakończyć zupełnie inaczej to spotkanie.
Owszem to spotkanie mogło się inaczej zakończyć, ale z tym ze Włókniarz mógł wyżej wygrać niż tylko 1 pkt, (d)Sayfutdinowa na 3 pozycji jak Włókniarz jechał na 5;1, (u) Gizatullina na 3 pozycji przy 5;1 dla Włókniarza i kraksa Jonssona z Sayfutdinowem ale tylko z wyłącznej winy Rosjanina który jeździ niczym Hamilton w F1, chamsko i bez zasad. Także nie były to zdarzenia mające znaczenie w walce o zwycięstwo, jednak ze w tych przypadkach wyścigi były powtarzane ... Dużo razy CKM wychodził z pod taśmy na pierwszych pozycjach ale niestety nie potrafili tego dowieść mam nadzieje ze z meczu na mecz drużyna będzie się dogrywać i już nie będzie takich incydentów. Bardzo pozytywnie mnie zaskoczył L.Bridger który jeździł bardzo dobrze i pewnie co nie można powiedzieć o Woffindenie którym rzucało po całym torze. Jednak najważniejszy jest fakt ze w końcu sezon w Częstochowie można uważać za otwarty ;-)
btw. jeśli ktoś ma odczucie ze jestem nie obiektywny to przepraszam ale ... kibicuje biało - zielonym.
 
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom