>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<

Skoki narciarskie - Planica 19-22 marca 2015 - Zakończenie sezonu 2014/15

Status
Zamknięty.
robson-united 7,8K

robson-united

Użytkownik
Planica 2015



Severin Freund kroczy kolejnymi zwycięstwami po zdobycie Kryształowej Kuli za sezon 2014/15. Po konkursach w Skandynawii ma 94pkt przewagi nad Peterem Prevcem. Do końca zostały dwa indywidualne konkursy. Przewaga wydaje się bardzo duża... czy Prevc jednak u siebie zdoła odrobić stratę ?

Ponadto Freund także prowadzi w klasyfikacji lotów narciarskich i tam również ma przewagę nad Prevcem wynoszącą 85pkt. Zatem rywalizacja miedzy oboma zawodnikami w Planicy zapowiada się pysznie !


Czwartek, 19.03.2015
09:00 - oficjalny trening
11:00 - kwalifikacje

Piątek, 20.03.2015
14:15 - seria próbna
15:15 - pierwsza seria konkursowa

Sobota, 21.03.2015
09:00 - seria próbna
10:00 - pierwsza seria konkursowa

Niedziela, 22.03.2015
09:00 - seria próbna
10:00 - pierwsza seria konkursowa


Velikanka została przebudowana i punkt K wynosi teraz 200m. Zatem możemy się spodziewać dalekich lotów... pytanie jednak pojawia się, czy będzie nadal ta magia jaka byla w Planicy w popzrednich latach? To mnie martwi dość mocno. Bo tę magię się czuło na starej skoczni, jak zawodnik odlatywał daleko unosząc się nad zeskokiem na samym dole i łapiąc powietrze, zostawiając przy tym swój cień na zeskoku.

Od czwartku zaczynamy latanie! Zapraszam do dyskusji ;)
 
Otrzymane punkty reputacji: +11
hristo 585

hristo

Użytkownik
Bardal - jeden z najfajniejszych skoczków do typowania:) - zakończył karierę, w Planicy już nie wystąpi ????
zaczyna się....ciekawe kto następny? Amman,Neumayer, Janda, Kranjec,Kofler?
 
pestka7 7K

pestka7

Forum VIP
To mnie martwi dość mocno. Bo tę magię się czuło na starej skoczni, jak zawodnik odlatywał daleko unosząc się nad zeskokiem na samym dole i łapiąc powietrze, zostawiając przy tym swój cień na zeskoku.
Prawdopodobnie tak będzie. Fachowcy, którzy budowali tę skocznię oznajmili, że aby daleko odfrunąć zawodnik początkowo musi obroać niską parabolę lotu by w końcówce dostać podmuch wiatru pod narty i odlecieć. Zapowiada się kapitalny weekend. :!:
Bardal - jeden z najfajniejszych skoczków do typowania - zakończył karierę
No cóż taki urok - kolejna legenda odchodzi. Bardal nigdy lotnikiem nie był, więc woli zwolnić miejsce w Planicy tym bardziej utalentowanym lotnikom. Tym bardziej, że Norwedzy ciągle walczą o Puchar Narodów. A szkoda bo mógłby zakończyć karierę w niedzielnym konkursie kiedy to zobacyzmy TOP 30 obecnego sezonu. Wielka strata dla skoków.
 
mpatrykb 131

mpatrykb

Użytkownik
Wątpie, żeby ktoś taki zakład wystawił, bo nie ma szans, żęby ten rekord został pobity ;) nie wiem po co oni ją przebudowywali
co do poprzednich wpisów to jeszcze Jacobsen w kolejce, Harri Olli też chyba zakończył kariere
 
unthinkabl3 277

unthinkabl3

Użytkownik
Przedostanie zawody indywidualne, więc dodam coś od siebie:
Freund na podium @1.60 STS
Nie wyobrażam, żeby Niemiec dzisiaj był poza podium. Będzie musiał podjąć walkę z Prevcem, gdyż w kwestii kuli nie jest nic wyjaśnione, a jak wiemy Słowieniec jest w znakomitej formie i do tego jest lotnikiem. Freund również zaliczany jest do grona lotników. Ja typuje tutaj podium Severina.
Hajek - Matura 1 @1.47 STS
Ciekawy zakład, ponieważ dwaj Czesi mają za sobą wręcz katastrofalny sezon, rzadko widzieliśmy ich w czołowych &#39;30&#39;. Dziś są loty, a to niewątpliwie domena Antonina Hajka, myślę że kibice pamiętają jego występ na Planicy sprzed kilku lat, gdzie poszybował na 236 metr (było to chyba w 2010 roku). Wczoraj w quali zaprezentował się znakomicie, skacząć 214 metrów inkasując tym samym jedne z najwyższych not. Matura skoczył tutaj 207 metrów. Nie wydaje mi się jednak. aby Jan przeskoczył Antonina.
 
pestka7 7K

pestka7

Forum VIP
Prevc - Freund @ 1 @ 1,50 ✅
Damjan - Maeaettae @ 1 @ 1,60 ✅
AKO: 2,40 Betsafe

Dzisiaj gram na Słoweńców, którzy są w formie i jutro w drużynówce powinni dominować. Prevc genialnie czuję Letanice i każdy skok jest tutaj kapitalny. Freund póki co traci prędkość nabytą na progu gdy przechodzi w powietrze przez co nie może odlecieć. Poza tym wydaje mi się, że obrana parabola Freunda nie jest do końca odpowiednia do tego profilu skoczni. Tutaj trzeba lecieć nisko w pierwszej fazie skoku by na dole dostać podmuch pod narty. Oczywiście wiem, że dziś będzie lepiej się prezentował, ale wątpie, że będzie skakał to co Prevc.
Damjan jest o wiele lepszym lotnikiem, aniżeli Jarkko. Fin dopiero dziś poprawił swój mizerny rekord życiowy (180m) na 211. Damjan skacze równo, ale liczę,że dziś będzie latał jeszcze dalaj bo predyspozycje ku temu ma. ;)
 
Otrzymane punkty reputacji: +7
hristo 585

hristo

Użytkownik
Prevc 1-2? TAK 1,95
Hayboeck 1-5? NIE 1,4
Freitag - Ito 1 1,52
Murańka - Kubacki 1 1,32
millenium

E:/ i do kasy :)
Prevc dzisiaj to wygrywa, będzie walczył do końca o obie kule, skacze u siebie, potrafi latać, nie widzę w stawce nikogo kto mógłby mu zgrozić. Dlaczego zatem 1-2? bo kurs fajny, a jak to w Planicy może coś powiać, może ktoś wcześniej mieć źle ustawioną belkę i przy dobrym wietrze odskoczyć (np Stoch skaczący z początkowym numerem)
Hayboeck skacze tu dobrze, nawet bardzo dobrze, ale jednak latawców jest zbyt wielu żeby wcisnął się do TOP5. Prevc, Freund, Kraft, Tepes, Schlieri, Nori, Pieter, Stoch, Fannemel, do tego nieobliczalni Freitag, Semenic, Sjernen....ciężko będzie nawet o TOP10.
Murańka lotnikiem nie jestem, ale w porównaniu do Kubackiego to lata jak szybowiec:) Wszyscy wiedzą po co przyjechał Kubacki - jego celem jest zdobycie 1 pkt po to żeby wejść do &quot;55&quot; WRL co da nam możliwosć wystawienia dodatkowego skoczka w kolejnym periodzie. Ten jeden punkt przy stylu latania Kubackiego będzie cholernie ciężko zdobyć, ale trzeba próbować - jutro w drużynówce na 100% będzie Zniszczoł za Dawida.
Freitaga ciężko wytypować, ale skacze tu ładnie, dość równo, więc biorę go w parze z Ito, który potrafi latać tylko przy wiatrach pod narty. W Planicy ze zmiennym szczęściem, ale ostatnio ogólnie pod formą.
pozostałe typy pograne w różnych kombinacjach:
Tepes 1-4 1,92
Velta - Kranjec 1 1,57
Leyhe - Descombes S.V. 2 2,25

Żyła 1-10 1,75
Hayboeck - Stoch 2 1,98

millenium
 
Otrzymane punkty reputacji: +2
malin157 72,4K

malin157

Znawca - Sporty zimowe
typy hristo wyglądają bardzo dobrze, jak będzie odpowiednia pogoda przed zawodami może się przejadę zagrać, sprawdzaliście jak jest teraz z pogodą w Planicy?
 
robson-united 7,8K

robson-united

Użytkownik
Dzisiaj gram na Słoweńców, którzy są w formie i jutro w drużynówce powinni dominować.
Prevc owszem ma formę, ale Damjan ? Wg mnie do drużynówki się może nie załapać na jutro bo ostatnio skacze bardzo słabo.
Tepes, Semenić, Prevc i po wczorajszych skokach wychodzi, że to Naglić skakał najdalej.
Damjan zgubił formę gdzieś w styczniu i do dziś jej nie odzyskał.
Więc druga para bardzo ryzykowna jak dla mnie. Mimo iż jest latawcem, i ma te predyspozycje do latania jak wspomniałeś ;)

Zresztą pierwsza para również to rzut monetą, bo Freund w Vikersund i Kulm latał kapitalnie, ale oczywiście dla mnie też Prevc niech wygra! Oby jak największą różnicą pkt by w niedziele był w stanie wygrać znowu i odebrać KRyształową Kulę Niemcowi.... ;)
Ale po @1,50 tego bym nie ruszał mimo wszystko.
Sam rozważam kilka par póki co.
W najbliższym czasie wrzucę swoje typy. Ale i tak powodzenia życzę wszystkim grającym skoki dziś !

typy hristo wyglądają bardzo dobrze, jak będzie odpowiednia pogoda przed zawodami może się przejadę zagrać, sprawdzaliście jak jest teraz z pogodą w Planicy?
wg skokinarciarskie.pl

&quot;W rywalizacji nie powinny przeszkodzić warunki atmosferyczne - dość wysoka temperatura (ok. 6-8°C w momencie rozpoczęcia konkursu) nie zagrozi rozbiegowi, który o tej porze będzie już w cieniu. Według prognoz wiatr nie przekroczy 2 m/s, nie ma też zapowiedzi jakichkolwiek opadów. &quot;
 
pestka7 7K

pestka7

Forum VIP
Może i formy nie ma, ale fin lotnikiem nigdy nie był. Jego życiówka to ledwie 211m, który ustanowił wczoraj. Słoweniec nawet w obecnej formie te 205m powinien skoczyć w dwóch próbach , a szczerze wątpię, że Jarkko dwukrotnie skoczyłby dalej niż wspomniane 205m. Poza tym dojdzie adrenalina, występ przed własną publicznością itp ???? Wierzę, że Damjan tego nie spali. ????

ak będzie odpowiednia pogoda przed zawodami może się przejadę zagrać, sprawdzaliście jak jest teraz z pogodą w Planicy?
Odnośnie obecnej pogody infa nie mam, ale z dzisiejszego poranka pojawił się taki komunikat. W rywalizacji nie powinny przeszkodzić warunki atmosferyczne - dość wysoka temperatura (ok. 6-8°C w momencie rozpoczęcia konkursu) nie zagrozi rozbiegowi, który o tej porze będzie już w cieniu. Według prognoz wiatr nie przekroczy 2 m/s, nie ma też zapowiedzi jakichkolwiek opadów. Czeka nas więc piękna rywalizacja w sprawiedliwych warunkach - i, prawdopodobnie, naprawdę dalekie loty.
 
mpatrykb 131

mpatrykb

Użytkownik
nic specjalnego nie widze, może Betgun coś fajnego jeszcze wystawi
pogram za średnią stawkę nie szalejąc :
Prevc - Freund 1 @1.58 ✅
Murańka Top34 Tak @1.50
✅
@2.38 Milenium izzi
Zastanawiałem się nad betem 1-2 Prevs 1.95 bardzo ładny kurs , ale postawiłem trochę bezpieczniej, tak jak koledzy pisali Freund obiera trochę złą parabole lotu, zresztą nigdy nie kojarzył mi się z jakimś świetnym lotnikiem, co nie znaczy, że i tak jest bardzo dobrym. Prevc skakał na treningi i kwaligikacjach najdalej ze wszystkich i wydaje mi się, że rywalizacji o kryształową kule roztrzygnie się w ostatnim konkursie.
Co do drugiego typu to liczę, że Murańska po prostu nie zepsuje swojego skoku , jeśli skoczy na normalnym poziomie, nawetbez rewelacji to powinien wejść do drugiej serii , przypominam, że skacze tylko 40 zawodników, więc jedynie 6 musi wyprzedzić.
e. Hristo masz racje, można powiedzieć, że 5 ???? co do typu to oczywiście może być na granicy, ale zawsze 2-3 skoczków zepsuje swój skok, taki Hajek np równie dobrze może skoczyć 120, dlatego napisałem, że wejdzie pod warunkiem, że Murańka odda przyzwoity skok, mając na myśli ok 190-200 m, zobaczymy ;)
 
Otrzymane punkty reputacji: +28
hristo 585

hristo

Użytkownik
przypominam, że skacze tylko 40 zawodników, więc jedynie 6 musi wyprzedzić.
właściwie to 5, bo Kubackiego to już urzędu wyprzędza:)
A tak serio to poza Dawidem nie widzę jakichś oczywistych kandydatów do miejsca za Klemensem, oczywiście życzę mu awansu do 30, ale mimo że skacze tylko 40 to będzie bardzo ciężko. Wszyscy Słoweńcy mogą być za mocni - chyba najsłabiej Lanisek i Pungertar wyglądają, ale oni też mogą Klimka wyprzedzić, Zografski potrafi skoczyć. Chyba Maksimochkin wygląda najsłabiej, z Bresadolą też może się udać...ale dalej ciężko coś wyrokować.
Trochę buki zaniżyły kurs na ten typ 1-34
 
robson-united 7,8K

robson-united

Użytkownik
PŚ Planica - piątek 15:15
Velta - Kranjec 1 @ 1,57✅
Hayboeck 1-5 ? NIE @ 1,40✅
Murańka - Kubacki 1 @ 1,32✅

AKO @ 2,55
milenium

Główny kupon na dziś.
Velta w super formie. Kranjec zagubiony. Wystarczy poczytać -&gt; http://www.skokinarciarskie.pl/aktualnosci/13778,Kranjec_Robilo_mi_sie_niedobrze_na_sama_mysl_o_skokach
Kranjec niby u siebie, ale wg mnie max do 20 wejdzie, a Velta będzie w top10 jak nie powalczy czasem o coś więcej. Velcie nie wyszły loty w Vikersund, ale potem na MŚ pokazał super formę, którą ciągle ma do dziś. Zestawienie takiej pary wg mnie bardzo dziwne.

Hayboeck lotnikiem nigdy nie był. Skacze tutaj co prawda dobrze, ale tak jak pisze @hristo kandydatów do top5 jest tak wielu, że sorry, ale Hayboeck nie ma z nimi startu wg mnie. Wystarczy wymienić Prevc, Freund,Kraft, Tepes, Kasai, Fannemel, Velta, Stoch.

Kubacki to jest nielot. Przyjechał do Planicy tylko dlatego, że ma misję zdobycia 1pkt w dzisiejszym konkursie co da Polakom możliwośc wystawienia kolejnego zawodnika więcej w nastepnym periodzie.
Murańka skacze dużo lepiej.


Z innych typów pograłem jeszcze coś takiego.

Tepes - Semenić 1 @ 1,32✅
Naglić - Hajek 1 @ 1,46 ⛔
Kasai - Gregor 1 @ 1,65✅

milenium

Tepesa widzę dziś bardzo wysoko, powalczy o top5. Semenić owszem wyskoczył jak królik z kapelusza. Świetny w PK w Niżnym Tagile, ale top10 to max gdzie zajdzie myślę.
Naglić u siebie, wczoraj świetnie i równo skakał pod 210m. Hajek niby lotnik, ale ma sezon tak słaby, że cokolwiek w jego kierunku mi się nie widzi.

Gregor i Noriaki obaj lotnicy, ale patrząc na regularność i pewność to Kasai górą w tym pojedynku bo Gregor pewnie jeden skok słabszy i o czołówce może zapomnieć.
 
Otrzymane punkty reputacji: +24
mpatrykb 131

mpatrykb

Użytkownik
Betgun wystawił kursy, ale też rewelacji nie ma, pogram coś takiego grubiej :
Kamil Stoch 1-3 NIE @1.14 ✅
Murańka - Kubacki 1 @1.30 ✅
@1.48 Betgun izzi
Kamil powinien być wysoko, ale na Top3 kompletnie go nie widzę, on nigdy nie był lotnikiem zakręci się pewnie koło 7-8 miejsca. O Murańce już chyba wszystko zostało napisane
 
Y 90

yrtyr

Użytkownik
Jak zwykle z totolotka ????
Kasai, Noriaki-Semenic Anze 1 @ 1,70✅
Ołkej Anze skacze tutaj wyśmienicie i zapewne zajmie dość wysokie miejsce ale widzę go max 6-10. Kasai jak zwykle odpuscił kwalifikacje, ale wiadomo że uwielbia latać i nie zdziwi mnie jeżeli dzisiaj albo w niedziele będzie podium.
Fannemel, Anders-Schlierenzauer, Gregor 1 @ 1,80⛔
Gregor w tym sezonie przeplata bardzo dobre skoki, takimi średnimi, wystarczy że coś mu nie pasuje ( wiatr, daleka pozycja po pierwszej serii itp) i już rezygnuje z jakiejkolwiek walki, machając ręką po skoku. Anders pomimo wcześniejszej kontuzji kolana pokazuje się tutaj na bardzo dobrym wysoki poziom, a że odlecieć potrafi już w tym sezonie udowodnił.
Freund, Severin-Kraft, Stefan @ 2,0✅
Ryzykowne, ale na jakimś luźniejszym kuponie zagram. Kraft już wypadł z rywalizacji o zwycięstwo w PŚ, a co za tym idzie ciśnienie z niego opadło i może pokazać swój prawdziwy potencjał na zakończenie sezonu. W kwalifikacjach skoczył bardzo daleko także widzę cień szansy na walkę z Niemcem. Freund na starcie będzie miał bardzo wysokie noty i zapewne dołoży odległości, ale pomimo to uważam że Stefan obok Petera są jedynymi którzy mogą mu dzisiaj poważnie zagrozić.
Murańka, Klemens-Kubacki, Dawid 1 @ 1,27✅
Typ bardziej na dobicie kursu, bo jeżeli nie zdarzy się jakaś katastrofa to Kubacki jest na straconej pozycji:
-Murańka jest w niezłej formie i ostatnio poczuł trochę wiatru w żagle
-Skakał tu lepiej od Kubackiego
-Kubacki gorzej znosi stres

Hayboeck, Michael-Żyła, Piotr 1 @ 1,50
✅
Haybeck skacze coraz lepiej, jego forma w tym sezonie to istny rollercoaster, ale widać że treningach i kwalifikacjach że ta skocznia mu siadła, skacze równo i daleko. Żyła też czuje się tutaj nieźle, ale wiadomo jak to się często kończy w konkursie. Gdybym obstawiał tylko jedną serie to bym się zastanowił nad tym typem, ale jeżeli chodzi o cały konkurs to mam większą pewność.
P.Prevc wygrana @ 3,0✅
1 Wysoka forma
2.Skacze u siebie
3. Jeżeli dzis przegra z Freudem to koniec
4. Uwielbia latać
5. Świetny skok w kwalifikacjach
// Sporo kasy wpadło dzięki Prevcowi i Kraftowi ????
 
Otrzymane punkty reputacji: +47
mpatrykb 131

mpatrykb

Użytkownik
Ostatnio 10/11 ze skoków więc jedziemy dalej :
brać póki ciepłe !!
Japonia - Polska 1 @1.66 Marathonbet ⛔ Kasai w ostatnim skoku wszystko zawalił, szkoda
W innych bukach kurs oscyluje ok 1.42, także trzeba szybko brać póki ładny kurs można złapać. Japończycy w komplecie zameldowali się w serii finałowej w zasadzie każdy zawodnik lepiej prezentuje się od naszego Kasai-&gt;Stoch Żyła = Ito Takeuchi-&gt;Murańka Kobayashi-&gt;Zniszczoł tak to widzę.. u nas przedewszystkim nieoliczalny Żyła , który skakał świetnie, żeby w konkursie oddać skok na .. 95 m !! Japończycy skaczą powtarzalnie i nie widzę nikogo kto by mógł zawalić skok, u nas natomiast mamy aż dwie miny, bo za Kubackiego ( który miał zdobyć tylko 1 pkt dla nas w konkursie indywidualnym! sic ! ) zastąpi Zniszczoł.. czyli zamienił stryjek siekierke na kijek, o ile Kubacki był gwarantem skoku ok 185 m minimum, to w przypadku Olka nie byłbym tego taki pewien, nie jest lotnikiem i stawiam, że w konkursie skoczy ok 170 i 185 m, nie wydaje mi się, żeby Murańka powtórzyl swoje skoki z dzisiaj, gdzie pobił swój rekord życiowy i to aż o 21.5 m, taki kurs biorę z pocałowaniem ręki
 
hristo 585

hristo

Użytkownik
samego typu nie neguję, ale nie jesteś to jakaś superokazja. Na pewno nie zgodzę się z:
Ito pod formą, nie mozna Piotrka oceniać tym skokiem na 95m, jestem pewny że dzisiaj Piotrek zdobędzie dla nas min. 20pkt więcej niż Daiki dla Japonii.
za Kubackiego ( który miał zdobyć tylko 1 pkt dla nas w konkursie indywidualnym! sic ! ) zastąpi Zniszczoł.. czyli zamienił stryjek siekierke na kijek, o ile Kubacki był gwarantem skoku ok 185 m minimum, to w przypadku Olka nie byłbym tego taki pewien, nie jest lotnikiem i stawiam, że w konkursie skoczy ok 170 i 185 m
No kolego....Kubacki nie jest gwarantem 185m, gdyby skakał 2 razy, na bank raz walnąłby klopsa. Olek jest absolutnie lepszym lotnikiem, nie leżała mu forma na MŚ, przerzucili go do kontynentala po to zeby znalazł się w czołówce periodu co dałoby nam możliwość dodatkowego zawodnika w PŚ. W CoC miał dobre wyniki, odzyskał pewność siebie, lubi latać - na mamucie o lata świetlne przed Dawidem.
Z Kobayashim nie przegra w punktach, będą obok siebie, na pewno tu Japonia nie ucieknie nam.
 
adhemar 374

adhemar

Użytkownik
Co do pary Japonia - Polska,to bet365 początkowo wystawił ją jako 50/50 ,ale dość szybko kurs na Japonię spadł,co ciekawe w sekcji &quot;stanie na podium&quot; szanse Polski są ocenianie wyżej - kurs @4,5 przy @7,5 Japonii, chociaż początkowo były równe.
Ja bardziej zbliżałbym się ku wyjściowej ocenie - to wyrównana para - względem wczoraj my wymienimy najsłabszego Kubackiego,no a Żyła raczej nie powinien drugi raz zabulić,jeśli skoczy tak jak w treningach to powinien być na poziomie Stocha i Kasai.
Nie uważam tez by warto było obstawiać wygraną Słowenii(@1,4?) ,no chyba,że dziś znowu będą dostawać same &quot;20&quot;,Hayboeck skacze świetnie,pamiętajmy,że wczoraj miał podpórkę,a i &quot;Szliri&quot; na pewno jest w stanie skoczyć dużo lepiej niż wczoraj.
 
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom