>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<

Skoki narciarskie 2023/24 - Ruka

Status
Zamknięty.
typerskoki 415,1K

typerskoki

Ekstraklasa Expert
Członek Załogi
Piątek, 24.11.2023
10:00 - Odprawa techniczna
14:00 - Oficjalny trening
16:00 - Kwalifikacje

Sobota, 25.11.2023
14:45 - Seria próbna
16:15 - Pierwsza seria konkursowa

Niedziela, 26.11.2023
14:50 - Kwalifikacje
16:15 - Pierwsza seria konkursowa

* wszystkie godziny według czasu polskiego



Pełna nazwa: Rukatunturi
Punkt HS: 142 m
Rok konstrukcji: 1964
Nachylenie progu: 11.3 st.
Długość rozbiegu: 100.5 m
Średnia prędkość: 94.7 km/h
Miasto: Ruka
Punkt K: 120
Ilość skoczni w mieście: 5
Wysokość progu: 3.5 m
Nachylenie zeskoku: 36.9 st
Pojemność stadionu: 18000
Rekord zimowy oficjalny:
GRANERUD Halvor Egner - 150.5 m
(2022-11-27)

Rekord zimowy nieoficjalny:
LARINTO Ville - 150.5 m
(2010-11-26)


Rekord letni nieoficjalny:
MAATTA Jarkko - 144.5 m
(2014-07-07)
 
typerskoki 415,1K

typerskoki

Ekstraklasa Expert
Członek Załogi
No to ja pobawię się trochę we wróżkę i bez konkretnych zakładów (bukmacherzy boją się wystawić ofertę) podam swoje przewidywanie na 1 konkurs.

O wygraną/podium powalczą:
Granerud, Lindvik, Tschofenig, Kraft, Wellinger?

W okolicach top6/top10(a może wyżej) mogą nieco sensacyjnie pojawić się:
Forfang, Fettner, Hoerl, Raimund

Dobre występy w kontekście zeszłosezonowych występów:
Aigro, Aalto, Deschwanden, P.Prevc, Leyhe, Sundal.

Rozczarowanie:
Kubacki, Ryoyu, Zajc, Jelar, Zografski, Palosari

Reszta w miarę neutralnie.

Na ile wróżenie okaże się skuteczne zapewne po pierwszym piątkowym treningu.
 
typerskoki 415,1K

typerskoki

Ekstraklasa Expert
Członek Załogi
Dzisiaj pierwsze występy. Mało wiemy, ale w dobie mediów społecznościowych da się wyłapać kilka ciekawych przecieków, o których pisałem już w tym dziale. Pojawiły się oferty, więc próbuje to ostrożnie rozegrać:

Granerud - Lanisek 1 @ 1,50 @ Fortuna

Granerud wydaje się mocny. Chce obronić Kryształową Kulę i widać, że to nie tylko takie tam gadanie, tylko ma to przełożenie na jakość. Rok temu pokazał, że mimo swoich problemów, potrafi je ogarnąć i być poza konkurencją. Teraz nic nie musi, więc może dalej spokojnie pracować i sądzę że od samego początku będzie bardzo mocny i będzie to chciał pokazać w kwalach.
Słoweńcy mieli swoje problemy. Mimo to Laniska całkiem nie skreślam bo lubi tą skocznie i w ostatnich latach bywał mocny od początku sezonu. Jednak w kwalach lubi odpuszczać, a też rywal w tym zestawieniu wydaje się poza zasięgiem jeżeli potwierdzi się jego dyspozycja.
Alternatywnie można też próbować:

Granerud - Kubacki 1 @ 1,50 @ Fortuna
Dawid ostatnio opuścił jedno zgrupowanie, potem był chory. No i ta skocznia nie jest jego ulubioną. W zeszłym roku zdominował Wisłę dwoma zwycięstwami i był murowanym kandydatem do wygranej w Ruce. A nie udało mi się stanąć nawet na podium. Zatem też wydaje mi się, że nie będzie tutaj grał pierwszych skrzypiec. Polacy mieli wczoraj trenować ale nie udało się przez pogodę, więc skoki które oddadzą dziś będą pierwszymi i jako że zakwalifikować przez nowe limity jest się banalnie prosto, to mogą kwalifikacje potraktować jako treningowe sprawdzenie pewnych rozwiązań.


Tschofenig - Geiger 1 @ 1,50 @ Fortuna
Dużo osób ostatnio opisuje, że Tschofenig jest kandydatem nawet do zwycięstw. Zgadzam się z tym. Austriacy są ponoć bardzo dobrze przygotowani i powinni od początku pokazać się z dobrej strony i Tschofenig wydaje się być tutaj mocnym kandydatem do top6 już kwalifikacji.
Geiger ma za sobą słaby sezon, słabe lato a i w Mistrzostwach Niemiec rozegranych całkiem niedawno wypadł słabo. Wydaje mi się, że może celować w TCS i powoli się rozkręcać. Nawet jak forma jest już teraz to Geiger jest znany ze słabszych kwalifikacji i traktowania ich treningowo, dlatego gra przeciwko niemu dzisiaj dla mnie też ma sens.


Lindvik - Żyła 1 @ 1,85 @ Fortuna
Tutaj znowu bazuje na przeciekach, z których wynika, że Lindvik w Lillehammer jeździł z niskich belek (zapewne nie bez powodu). W Mistrzostwach Norwegii ustępował tylko Granerudowi a Norwegowie też się wydają być dobrze przygotowani. Skoro Johansson, który po odstawieniu od Kadry A mocno popracował latem i prezentował się na prawdę dobrze i mimo to się nie załapał do składu, to wydaje mi się że Norwegowie mogą być mocni. Skoro na ich tle Lindvik się wyróżnia to może być spokojnie w formie do podium/top6.
Forma Żyły jest niewiadomą, ale odkąd pamiętam on ten pierwszy piątek w nowym sezonie miewa bardzo słaby. Bywał w dobrej formie ale przeważnie odpalał gdzieś w sobotę, nawet niedziele, a w piątki te skoki wyglądały raczej słabo. Dodatkowo tak jak w przypadku Kubackiego, dla Piotrka dzisiejsze skoki będą pierwszymi tutaj.
Alternatywnie zamiast z Żyłą można próbować Lindvika z innym skoczkiem:

Zajc - Lindvik 2 @ 1,96 @ Fortuna

Forfang - Stoch 1 @ 1,65 @ Fortuna

Ten sam case co w przypadku Lindvik - Żyła. Stochowi wypadł wczoraj trening. A Forfang był kolejnym skoczkiem, który się pozytywnie wyróżniał na treningach w Lillehammer. Także próbuje również wykorzytać tą wiedzę i to rezegrać.

Będąc przy Forfangu. Pojawiają się przecieki, że jest mocny. Nie wiem na ile to prawda ale mając mało z nim par a bardzo dobry kurs, można zaryzykować taki typ:

Forfang top3 kwali @ 9,00 @ Fortuna

Kupony bez analizy:
#1
Granerud - Lanisek 1
Tschofenig - Geiger 1
AKO 2,25 @ 90j @ Fortuna

#2
Granerud - Kubacki 1
Lindvik - Zyła 1
AKO 2,77 @ 90j @ Fortuna

#3
Forfang - Stoch 1
Zajc - Lindvik 2
Ako 3,23 @ 70j @ Fortuna

#4
Granerud - Lanisek 1
Tschofenig - Geiger 1
Lindvik - Zyła 1
AKO 4,16 @ 50j @ Fortuna

#5
Granerud - Kubacki 1
Forfang - Stoch 1
Zajc - Lindvik 2
AKO 4,85 @ 40j @ Fortuna

#6
Villumstad - J.Kobayashi 1
Kraft - Kubacki 1
AKO 2,43@ 70 @ STS

#7
Forfang - Leyhe 1
Sundal - Aigner 1
AKO 2,8 @ 100 @ etoto

#8
Forfang top3 9,00@ Fortuna
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +940
HelpBet 103K

HelpBet

Użytkownik
Ode mnie też kilka kierunków, tak jak napisał kolega wyżej - między innymi Austriacy, Norwedzy i Słoweńcy już tutaj skakali, Polacy swoje pierwsze skoki będą oddawać dopiero dzisiaj (jest to jakaś przewaga przed kwalami). Z nieoczywistych przecieków podobno mocny Forfang i Peter Prevc (a z mniej potwierdzonych Lindvik, Zajc)

Oferta uboga, ale unibet wystawił ofertę na sobotni konkurs gdzie łapię:
Tschofenig>Geiger 1.75
Tschofenig 1-3 4.50

Ewentualnie za drobne
Lindvik 1-3 10
Prevc 1-3 15
Żyła 1-13 10

Jeśli chodzi o dzisiejsze kwale to:
Idę w mocnego Deschwandena, dobra skocznia pod niego plus dla mnie będzie czarnym koniem tego pucharu świata i regularnie będzie w top10 (w przeciwieństwie do Zografskiego, w którego wiele osób celuje)
Deschwanden lepszy od Stocha 1.85 fortuna
Deschwanden lepszy od Zografskiego 1.70 sts

Jelar lepszy od Aignera 1.75 sts
Aigner w krajowych mistrzostwach słabo, na małej 10, na dużej 6 miejsce. Jelar podobno całkiem solidna dyspozycja+skocznia dobra pod jego styl.

Vilumstad lepszy od Junshiro 1.50 sts
Junshiro słabo w mistrzostwach krajowych, Vilumstad podobno całkiem niezła dyspozycja (mam tu na myśli okolice 30 miejsca). Junshiro może tu walczyć o samą kwalfikacje.

Dodatkowe:
Tschofenig lepszy od Geigera 1.50 fortuna
Peter Prevc lepszy od Domena 1.65 etoto
Nakamura lepszy od Paschke 1.85 etoto
Hayboeck lepszy od Zografskiego 1.85 fortuna
Nikaido lepszy od Ipcioglu 1.70 fortuna
Imhof lepszy od Naito 1.75 sts

Nie ma co się rozpisywać, większość opiera się na przeciekach
Top 15 Ruki w ciemno przed kwalami może wyglądać mniej więcej tak:
Graner/Lanisek/Tschofenig
Rjoju/Deschwanden/Żyła/Lindvik/Peter Prevc/Kraft
Forfang/Kubacki/Zajc/Wellinger/Hayboeck/Hoerl

EDIT:
Jeszcze z dodatkowego źródła od @inSJders to że Forfang miał nawet niższe belki niż Lindvik i skakał najlepiej z kadry Norwegii.
Podbijam
Forfang>Stoch 1.85 fuksiarz
Forfang>Tande 1.72 fuksiarz
Forfang>Leyhe 1.60 etoto
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +475
maniek81 327,5K

maniek81

Moderator
Członek Załogi
Kubacki - Tschofenig (kwalifikacje) [2] 2.00 betfan

Ja pójdę trochę odważniej, aczkolwiek są ku temu przesłanki. Kubacki jak już wyżej wspomniane było, skocznia nie jest jego ulubioną, treningu wczoraj też nie udało się przeprowadzić. Po drugiej stronie mamy Austriaka, którego wielu upatruje jako kandydata do walki o najwyższe cele. Mając powyższe na uwadze, żal nie spróbować po tym kursie.
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +725
tarki_16 214,3K

tarki_16

Moderator
Członek Załogi
Jaki jest sens typowania pierwszych zawodów PŚ tego nie wiem. Po pierwsze forma wielu to wielka niewiadoma , po drugie Ruka , gdzie zazwyczaj wiatr odgrywa główną rolę , i podobnie będzie w ten weekend - najlepsze prognozy są na niedzielę.
 
irtyko 171,8K

irtyko

Użytkownik
Niemcy rewelka ,czterech w pierwszej dziesiątce hmm ciekawie , ładnie też Aigner ciekawe ile z tego przeniesie się na zawody

i gdzie przepadł Marcus ?

o i młody Ahonen się załapał :)

Edit:

AKO na jutro:
ruka skoki.jpg

✅
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +1400
karfus 90,2K

karfus

Użytkownik
1# Wąsek 30 lub lepszy - NIE | 1.36 | fortuna

Paweł nie skacze najlepiej, a typ wydaje się formalnością. Treningi dwa razy 40 pozycja, natomiast kwalifikacje zaledwie 46 lokata. Jego skoki wyglądają słabo, problem ze skręcaniem podczas skoku, nie widzę póki co Pawła w TOP 30.

#2 H2H Zniszczoł - Wąsek | 1 | 1.27 | sts


Do dubla/trebla

#3 H2H Leyhe - Deschwanden | 1 | 1.60 | forbet

Treningi u Szwajcara przeciętne, natomiast drugie miejsce w kwalifikacjach, trafił z odbiciem, trafił z warunkami wyszedł mu skok bliski perfekcji, ale wydaje się, że brak mu jeszcze odpowiedniej stabilizacji, żeby konkurować z najlepszymi, a do tego grona na ten moment można zaliczyć Stephana Leyhe, który w kwalifikacjach był tuż za Szwajcarem, a to co przemawia na korzyść Niemca to powtarzalne, dobre skoki, treningi 5 i 8 miejsce.

#4 H2H Raimund - Zajc | 1 | 1.57 | sts

Raimund wydaje się być mocny, 7,6,6 to pozycje treningów i kwalifikacji. W każdym ze skoków lepszy od Zajca. W pierwszym treningu oraz kwalfikacjach miał jedne ze slabszych warunków w czołowej stawce, a i tak wykręcił dobre wyniki, u kolejnego Niemca widać stabliną formę.

#5 H2H Wellinger - Tschofenig 1 | 1.40 | fortuna

Kolejny z Niemców, moim zdaniem TOP3 jeśli chodzi o formę, wygrane kwalifikacje, 10 i 5 w treningach, na ten moment mocniejszy od Tschofeniga.

#6 Najlepszy zawodnik z danego kraju Zniszczoł - Polska | 10 | fortuna

Forma Polaków pozostawia wiele do życzenia, ponoć przyczyną tej dyspozycji jest przebyta choroba, skoki spóźnione, a najepsza pozycja polskiego skoczka biorąc pod uwagę 3 skoki to zaledwie 19 pozycja Stocha w jednej z serii treningowych. Typ warty ryzyka, Zniszczoł jak na siebie, oddaje przyzwoite skoki, w pierwszym treningu skok 131.5 metra, gdzie był najwyżej z Polaków, a kwalfikacje sklasyfikowany jako drugi Polak zaledwie 0.7 za Piotrkiem Żyłą.

Chyba nie najgorzej :)
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +2743
Lik 124,2K

Lik

Znawca - Skoki Narciarskie
KONKURS #1

Wąsek vs Ammann -> @2.20, BetX

Wygląda to na pomyłkę bukmachera, bowiem w Fortunie czy ETOTO, kursy są wystawione w odmienną stronę.

1. seria treningowa: 40. miejsce (119.5 m, komp. -8.4 pkt.) vs 48. miejsce (105.0 m, komp. -7.7 pkt.)
2. seria treningowa: 40. miejsce (122 m, komp. -7.4 pkt.) vs 30. miejsce (127.5 m, komp. -7.4 pkt.)
Seria kwalifikacyjna: 46. miejsce (118.5 m, komp. -5.5 pkt.) vs 36. miejsce (125 m, komp. -5.4 pkt.)

Co prawda w 1. serii treningowej, na przetarcie, kiepską próbę oddał Szwajcar, lecz w kolejnych seriach skakał znacznie dalej, na poziomie 4. dziesiątki, za 125 m. Reprezentanta Polski przeskakiwał o 5-7 m z tej samej belki i w tych samych warunkach wietrznych. Nie da się ukryć, że Wąsek nie jest w dobrej dyspozycji na starcie sezonu. Nie prezentował dobrych skoków latem, nie prezentuje i teraz. Wczoraj skakał na poziomie 5. dziesiątki i nie ma żadnych szans, aby powalczyć dzisiaj o serię finałową.
O powodzeniu powyższej propozycji zadecyduje prawdopodobnie 1 skok.

----

Amerykanin, TOP40 -> @1.80, STS

1. seria treningowa: 26. miejsce Belshaw, 41. miejsce Urlaub, 49. miejsce Dean
2. seria treningowa: 42. miejsce Belshaw, 52. miejsce Dean, 54. miejsce Urlaub
Seria kwalifikacyjna: 38. miejsce Urlaub, 41. miejsce Belshaw, 50. miejsce Dean

Odrzucając kompletnie nieudaną drugą próbę Urlauba, dwóch reprezentantów USA skakało wczoraj na poziomie dającym miejsca na przełomie 3. i 4. dziesiątki. Mam tu na myśli Belshawa, który zajmował miejsca: 26, 42, 41 oraz Urlauba z notami dającymi lokaty: 41, 54, 38. W dwóch z trzech serii, któryś z Amerykanów meldował się w TOP40 i myślę, że dzisiaj również jest na to duża szansa. Przede wszystkim nadzieje pokładam tutaj w najmłodszym z tego grona tj. Belshawie, który lądował już tutaj na 128 m.

---

Dla ew. podbicia AKO: Wąsek, TOP30, nie -> @1.27, STS .



Prognoza pogody: 25.11.2023 r.
PŚ w Ruce: Sobota pod znakiem inauguracyjnego konkursu (lista startowa)
Najlepsi zawodnicy piątkowych serii.
PŚ w Ruce: Wellinger wygrywa kwalifikacje, komplet Polaków w konkursie
PŚ w Ruce: Stefan Kraft górą na treningu
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +2075
irtyko 171,8K

irtyko

Użytkownik
#4 H2H Raimund - Zajc | 1 | 1.57 | sts

Raimund wydaje się być mocny, 7,6,6 to pozycje treningów i kwalifikacji. W każdym ze skoków lepszy od Zajca. W pierwszym treningu oraz kwalfikacjach miał jedne ze slabszych warunków w czołowej stawce, a i tak wykręcił dobre wyniki, u kolejnego Niemca widać stabliną formę.

#5 H2H Wellinger - Tschofenig 1 | 1.40 | fortuna
Problem z Zajcem jest taki że jak chcesz żeby dobrze skoczył to on zj..ie ale ma też takie przebłyski że ląduje w czołówce ogólnie jest nie do ogarnięcia jak dla mnie to taki Żyła z przed 2 sezonów ;p
a Wellinger i Tschofening to mogą być topowi zawodnicy w tym sezonie i tu szanse jak dla mnie 50/50
na betclick pary były słabe , ciężko było w czymś wybierać

ogólnie powodzenia z typami :)
 
typerskoki 415,1K

typerskoki

Ekstraklasa Expert
Członek Załogi
Ja dzisiaj trochę nie czasowy ale tak mniej wiecej widze uklad sił na dziś :


1-3 Kraft Granerud Wellinger
4-6 lanisek Leyhe zografski
7-12 forfang geiger Raimund descheanden Tschofenig ryoyu Zajc
14 i dalej. Hoerl pashke aigner hayboeck sundal żyła Kubacki

Z konkretnych typów dużo nie wyłapałem. To co mi się udało wrzuciłem do swojego posta z typami - jest w stopce.

Poza tym super typ Lik Lik z USA w 40. Dorzucam do tego równie atrakcyjne z Włochem w top26. Włosi skaczą tutaj super a przy chwiejnej formie wielu zawodników i okrojonych limitach, to 26 miejsce jest spokojnie do zrobienia. Uśredniając notę z 3 serii Campregher był wczoraj 22. Bresadola i Cecon też mają przebłyski, więc też są kandydatami do miejsca w top26.

Powodzenia
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +125
versa 397,5K

versa

Typer
Kwalifikacje - Ruka
Wellinger wygra
Fortuna @6.00
Widze, że moi bezpośredni przeciwnicy w typach dnia podawaja na końcu miesiąca dość pewne typy w postaci kursów ~1.50, ja pójdę w inną stronę i nieco zaryzykuję tego weekendu :)

Jesteśmy już po pierwszych treningach, pierwszych kwalifikacjach i pierwszym konkursie w Pucharze Świata w skokach narciarskich i ciężko nie stwierdzić faktu, że Kraft znacząco dominuje zawody na Rukatunturi, wczoraj nie zdecydowałem się na podanie typu na kwalifikacje/konkurs mając swoich dwóch konkretnych faworytów w postaci właśnie Krafta i Wellingera, chciałem po prostu ich zaobserwować w oficjalnym pierwszym konkursie tego sezonu.
Niewątpliwie Kraft był najmocniejszy i pewnie najmocniejszy będzie również i dzisiaj, natomiast jedynym zawodnikiem, który jest mu w stanie zagrozić najbardziej, a przede wszystkim w kwalifikacjach jest moim zdaniem Wellinger, którego upatruje na koniec sezonu w ścisłej topce rankingu.
Jeśli chodzi o kwalifikacje do wczorajszego konkursu - Kraft odpuścił chyba jako jedyny skok w ten weekend, spokojnie się kwalifikując, natomiast Wellinger wygrał, liczę na powtórkę tego scenariuszu.
Natomiast wtrącając do tego konkurs, Wellinger po pierwszej serii zajmował drugie miejsce, a po serii finałowej spadł na 4 miejsce i podrażniony niepowodzeniem pewnie dzisiaj pokażę klasę i w kwalifikacjach i w konkursie, mimo dominacji Krafta kurs w wysokości 6.00 uważam za value, sam ustawilbym kurs w granicach 3.50-4.00, bo przecież to tylko kwalifikacje.
 
Ostatnia edycja:
tarki_16 214,3K

tarki_16

Moderator
Członek Załogi
Ruka 2 konkurs

D.Tschofenig 1-3 @4.50 Fortuna
D. Tschofenig 1-6 @2.10 Fortuna


Kapryśna skocznia w Ruce okazała się o dziwo nie taka straszna i wczoraj niemal bez problemu rozegrano 1 konkurs w tym sezonie. Wiatr trochę kręcił, przez co przeliczniki w 1 serii nie były w 100% miarodajne, ale i tak można uznać konkurs za sprawiedliwy. Gram na dobre miejsce Austriaka, wczoraj w 1 serii trafił na najgorsze warunki z całej stawki, mimo to i tak oddał świetny skok , który potwierdził również w swojej drugiej próbie. Treningi i kwalifikacje nieco skakał zachowawczo, ale już w samym konkursie potwierdził swoją wysoką formę. Dziś prognozy są jeszcze bardziej optymistyczne, więc wierzę, że i dziś bez problemu uda się rozegrać sprawiedliwy konkurs. Wczoraj do podium trochę zabrakło, ale liczę ponownie na dwa dalekie skoki w jego wykonaniu i lekkie rozluźnienie po stronie niemieckich skoczków, którzy wczoraj niemal zdominowali konkurs.

M. Hamann - M. Hayboeck 2 @2.30 Unibet

Fajny kurs na to zdarzenie, zwłaszcza, że u innych faworytem jest Austriak. Wczoraj Niemiec skakał na początku stawki, fantastyczny pierwszy skok, który dał mu 3 lokatę, gdzie o dziwo miał dodawane pkt za wiatr, a wyglądało to zupełnie na odwrót. Niestety w drugiej serii już skacząc z najlepszymi, z obniżonej belki startowej nie wytrzymał presji i zakończył zawody na 12 miejscu. Hayboeck ukończył konkurs na 9 pozycji, dwa równe, solidne skoki, potwierdziły jego dobrą formę. Dziś Panowie będą już skakali blisko siebie i jak dla Mnie Austriak jest tutaj faworytem, mimo tego, iż Niemcy na początku sezonu spisują się fantastycznie, ale myślę, że Hamann jest ich najsłabszym ogniwem, a na pewno brakuje mu doświadczenia w porównaniu do Hayboecka.

Bez analizy:

D. Tschofenig - A. Lanizek 1 @1.60 Unibet

AKO: @3.68 Unibet
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +1356
versa 397,5K

versa

Typer
Swoją drogą, ja rozumiem, że polacy rodacy fatalnie wczoraj i nie tylko, ale czy kurs w granicach ~3.0 na Stocha w serii finałowej nie jest zbyt przesądzony? Przecież Stoch to jest Stoch, nie pamiętam kiedy ostatnio nie zakwalifikował się do dwóch serii finałowych z rzędu.
Co myślicie panowie?
 
A 3,1K

Antongno

Użytkownik
Swoją drogą, ja rozumiem, że polacy rodacy fatalnie wczoraj i nie tylko, ale czy kurs w granicach ~3.0 na Stocha w serii finałowej nie jest zbyt przesądzony? Przecież Stoch to jest Stoch, nie pamiętam kiedy ostatnio nie zakwalifikował się do dwóch serii finałowych z rzędu.
Co myślicie panowie?
Kurs fajny, ale... wcześniej jak przydarzały mu się wpadki, to chociaż na treningach czy w kwalifikacjach prezentował się przyzwoicie. Tutaj każdy skok słaby. Może dziś będzie ten pierwszy przyzwoity? Bardzo bym chciał, ale szczerze wątpię... Przy loteryjnym konkursie miałoby to większe szanse powodzenia, dzisiaj ma być w miarę spoko ten wiatr, więc moim zdaniem małe szanse powodzenia.
 
dx2 224,4K

dx2

Użytkownik
Raimund-Hayboeck 1 @1.45

Trudno o typy z poczuciem pewnosci, bo jednak dopiero jeden konkurs za nami. Wlasciwie to obydwaj sa w grupie zawodnikow, ktorzy sa w stanie skoczyc okolo 140 metra, ale jednak Niemiec robi to regularnie, a Hayboeck nie do konca. Nie bylo chyba tutaj skoku, ze Niemiec zszedl ponizej bardzo wysokiego poziomu. Hayboeck ladnie wrocil na wysoki poziom i tez bardzo dobrze radzi sobei na duzych skoczniach, a nei tylko podczas lotow, no ale jednak 23-letni Niemiec to z tych mlodych zaowdnikow robi obecnie chyba najlepsze wrazenie wsrod skoczkow.
Mysle, ze nawet gdyby bylo blisko, to moga zadecydowac elementy wizualne. Hayboeck jednak skacze dosc pokracznie, sprawdza sie to podczas lotow, ale na pewno mozna sie dopczepic do jego prezencji podczas skoku.

Reasumujac, Raimund skacze regulanie daleko,ladniej jest wyzej w klasyfikacji, wiec wie czy trzeba skoczyc dalej. Zgadzaja mi sie w teorii trzy czynniki, wiec typ w kierunki Niemca.

Raimund 8 lub lepszy @1.75
 
Lik 124,2K

Lik

Znawca - Skoki Narciarskie
KONKURS #2

Granerud vs Raimund -> @1.85, BetX
Raimund, TOP10 -> @1.53, Superbet

Norweg był nieznacznie lepszy w piątkowych treningach, ale w 1. serii treningowej wyprzedził Niemca o zaledwie 0.1 pkt. Poniżej wczorajsze próby obu skoczków + kwalifikacje z piątku.

Seria kwalifikacyjna: 19. miejsce (128 m) vs 6. miejsce (140.5 m)
Seria próbna: 36. miejsce (117.5 m) vs 4. miejsce (141 m)
1. seria konkursowa: 11. miejsce (135.5 m) vs 5. miejsce (141 m)
2. seria konkursowa: 17. miejsce (131 m) vs 7. miejsce (140 m)

Raimund regularnie skacze tutaj poza 140 m, zajmując miejsca 4-7. Granerud z kolei, po udanych seriach treningowych, nagle - nomen omen - obniżył loty. Skąd wynika ta zmiana? Być może chciał jeszcze coś poprawić w swojej technice, co dało odwrotny efekt. Myślę, że jest w stanie poprawić dzisiaj swoje skoki, nie mniej jednak nie widzę go w walce o podium, bardziej na miejscach 7-10. Młody podopieczny Horngachera powinien zakręcić się w TOP6, a kto wie, czy nie wokół podium.

Dorzucam jeszcze TOP10 Niemca w Superbet. Tam jest teraz promocja o nazwie "Superprzewaga", z której - jeśli dobrze rozumiem - wynika, że jeśli dany zawodnik będzie miał 3 pkt. przewagi po 1. serii, zakład zostaje automatycznie rozliczony jako wygrany. We wczorajszym konkursie Niemiec był 5. po 1. serii konkursowej z przewagą ponad 10 pkt. nad zawodnikiem sklasyfikowanym na 11. pozycji.

---

Frantz, TOP50 -> @1.75, STS

1. seria treningowa: 46. miejsce, 114 m, komp. -7.8 pkt.
2. seria treningowa: 51. miejsce, 106 m, komp. -12.6 pkt.
Seria kwalifikacyjna: DSQ

W dzisiejszych kwalifikacjach wystartuje nie 58 zawodników jak to miało miejsce w piątek, ale zaledwie 54. Młody Amerykanin w seriach treningowych dwukrotnie przekroczył 105 m, raz skacząc nawet w okolice 115 m. Zdecydowanie pokonał m.in. Devyatkina, Bedira, Urlauba, czy Imhofa. Niestety nie wiem, ile skoczył w Q, ponieważ miałem możliwość obejrzeć serię kwalifikacyjną dopiero od ok. 25 skoczka. Choć to tylko 1 skok i wszystko się może zdarzyć, to patrząc na piątkowe próby Frantza, uważam, że jest w stanie pokonać czterech skoczków i wystąpić w konkursie głównym.



Prognoza pogody: 26.11.2023 r.
PŚ w Ruce: Już o 14:50 początek kwalifikacji (lista startowa)
PŚ w Ruce: Kraft wygrywa inauguracyjny konkurs, Kubacki jedynym Polakiem w finale
PŚ w Ruce: Seria próbna dla Stefana Krafta
PŚ w Ruce: Wellinger wygrywa kwalifikacje, komplet Polaków w konkursie
PŚ w Ruce: Stefan Kraft górą na treningu
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +107
irtyko 171,8K

irtyko

Użytkownik
Kapryśna skocznia w Ruce okazała się o dziwo nie taka straszna i wczoraj niemal bez problemu rozegrano 1 konkurs w tym sezonie. Wiatr trochę kręcił, przez co przeliczniki w 1 serii nie były w 100% miarodajne, ale i tak można uznać konkurs za sprawiedliwy
Faktycznie chyba nikt nie spodziewał się tak dobrego konkursu w Ruce , według mnie tych 15 pierwszych skoczków miało troszkę mieszane warunki ale później było w miarę równo i konkurs przebiegał szybko a do tego w otoczce wielkich emocji za sprawą Niemców Austriaków i Finów. Pojedynczo można wyróżnić Kobayashiego i jak dla mnie to z fajnej strony pokazał się P. Prevc , ze słabszych występów to chyba Lanisek po tym zawodniku spodziewałem się czegoś więcej , a o Polakach i Norwegach to nie będę nic pisał ;p
A i jeszcze szkoda Zografskiego z powodu DSQ

Dziś Kwalifikacje tuż przed zawodami więc nie będzie czasu na weryfikację przed samym konkursem dla tego trzeba wzorować się na wczorajszych danych
dziś dwa kupony AKO
ruka 2 konk.jpg ❌

i
ruka2.jpg

zrobiłem jeszcze kontrę do tego drugiego kuponu
ruka3.jpg
 
Ostatnia edycja:
HelpBet 103K

HelpBet

Użytkownik
Dzisiaj trochę więcej czasu to można coś dodać
W porównaniu do wczoraj będę grał progres Forfanga, Granera, Laniska i między innymi słabsze miejsce Paschke/Zajca
Takie orientacyjne przewidywania na dzisiaj
1 Kraft
Leyhe Tschofenig Wellinger
Rjoju Graner Lanisek
Raimund Zografski Forfang Deschwanden
Zajc Hayboeck Geiger Paschke

Czuję przede wszystkim podium Tschofeniga, wczoraj w pierwszym skoku trafił na tragiczne warunki, zdecydowanie najgorsze z całęj czołówki. Inni zawodnicy skaczący obok niego oddali wyraźne słabsze skoki (między innymi Forfang). Zaryzykuję stwierdzenie, że gdybynie było takiej anomalii i miałby podobne warunki do reszty stawki, to spokojnie w pierwszym skoku by przekroczył 140 i stanął na podium.
1701001181295.png

Tschofenig 1-6 2.10 fortuna
Tschofenig 1-3 4.50 sts


W parach gram między innymi
Tschofenig>Paschke 1.70, ale też inne pary zgodnie ze scenariuszem powyżej


Podobna sytuacja z Leyhe, pierwszy skok słabe warunki i słabe noty, skacze tu bardzo stabilnie, według mnie będzie ponownie w top6.
Leyhe>Paschke 1.60 unibet
Leyhe>Zajc 1.65 fuksiarz
Leyhye top6 1.90 superbet


Bardzo fajna i moim zdaniem błędnie wystawiona para to

Lanisek lepszy od Domena Prevca 1.60 sts

i lanisek 1-10 1.80 sts


Anze wczoraj słabszy dzień, ale trzeba pamiętać, że w piątek był szóstym najlepszym zawodnikiem. Domen bardzo himeryczny, jeden skok może odpalić, ale szansa na to że odda dwa równe dobre skoki jest moim zdaniem minimalna.

Łapię też fajny kurs z etoto
Lanisek najlepszy ze Słoweńców 3.50

I gram go jeszcze w parach między innymi z Geigerem

Na unibecie ciekawa para Hayboeck lepszy od Hammana @2.30
i Deschwanden>Aigner 1.60
Dodatkowo lekko próbuję zawyżone kursy z unibeta
Zografski top6 @8
Forfang top6 @6
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +70
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom