>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 200 ZŁ!<<<

Skoki narciarskie 2022/2023 - Zakopane

Status
Zamknięty.
typerskoki 398,2K

typerskoki

Ekstraklasa Expert
Członek Załogi
Piątek, 13.01.2023
11:00 - Odprawa techniczna
15:30 - Oficjalny trening
18:00 - Kwalifikacje

Sobota, 14.01.2023
15:00 - Seria próbna
16:00 - Konkurs drużynowy

Niedziela, 15.01.2023
15:00 - Seria próbna
16:00 - Konkurs indywidualny
 
S 25,4K

sobolekk

Użytkownik
Lindvik vs Geiger 1 1,70 STS
Obaj zawodnicy w tym sezonie poniżej oczekiwań. Geiger 8 w klasyfikacji generalnej natomiast Lindvik 12
Ale są dwie przesłanki dla których dla mnie faworytem jest Lindvik : po pierwsze geiger notuje w ostatnim czasie zjazd : po dobrych 4 i 11 miejscu na poczatku TCS nie awansowal wogole do konkursu w Innsbrucku a w Bischo uplasowal sie w trzeciej dziesiątce a Linvik pojedyncze skoki miewa dobre i widzę że progresuje i kwestią czasu wydaje się aż odpali - w Inssbrucku zanotowął najlepsze miejsce od zawodow w Wiśle czyli był 6.

Drugi argument , skocznia w Zakopanem jest ulubioną skocznią Mariusa Lindvika co możecie posłuchać w tym wywiadzie:
1673431728272.png
Biorąc pod uwagę lekką zwyżkę formy wydaje mi się że Wielka Krokiew będzie idealnym momentem na odpalenie. Marius ogolnie super czuje się w Polsce gdzie w tym sezonie na inaugurację stanął na podium.
 
ziroxxx 759,9K

ziroxxx

Znawca - Piłka nożna
Kwalifikacje:
Lindvik top 6 @ 4.00 22bet
Lindvik top 10 @ 2.10 22bet


Na Forbet kursy znacznie mniejsze bo top6 3.00 a top10 - 1.55. Lindvik nie wygląda dobrze w tym sezonie, jeżeli popatrzymy co dokonał w poprzednim gdzie wygrał 5 konkursów a jednym z nich byl triumf własnie w Zakopanym. Lindvik skacze tu dobrze. Wygrał tu w 2021 i 2022 roku. Będzie miał okazje wygrać tutaj 3 raz z rzędu. Z aktualną formą to będzie bardzo trudne, ale liczę na dobre skoki. Z racji, że w tym sezonie był tylko 3 razy w top10 to kursy na Lindvika są przyjemne.
 
HelpBet 103K

HelpBet

Użytkownik
Zgadzam się z kolegami wyżej i też jednym z moich głównych typów przed kwalifikacjami będzie Lindvik, wcześniej miał to być jeszcze Kamil, ale przez chorobę opuścił kilka dni treningowych i podobno na treningu nie spisywał się za dobrze. Jak to ujął trener "Jest w dobrej formie fizycznej, ale po chorobie nie ma jeszcze stuprocentowej mocy."

Już teraz pobieram kurs na niedzielne zawody z unibeta a mianowicie
Marius Lindvik 1-3 @15 unibet
Lindvik lepszy od Geigera @1,68 unibet

Jest to jego ulubiona skocznia, rok temu i dwa lata temu tu wygrywał, oczywiście trochę niepokoi jego obecna forma, ale cały czas jest to zawodnik, które pojedyncze skoki miewa świetne jak czwarte miejsce po pierwszej serii w Innsbrucku. Kurs zdecydowanie warty ryzyka, jeśli będzie tu dobrze skakał (powiedzmy że na pierwszą dziesiątkę), to kurs po 6 oddanych skokach w niedzielę powinien już być max w okolicach 5.

Tschofenig lepszy od Forfanga @1,72 unibet
Również jest to jedna z ulubionych skoczni młodego Austriaka, rok temu zajął tam najwyższe (5.) miejsce w całym sezonie. W tym dyspozycja jest świetna, a Forfang mimo pojedynczych dobrych skoków cały czas mnie nie przekonuje, skocznia też mu nie leży.

Kubacki lepszy od Graneruda @1,80 unibet
Nie wiem czy to przypadek, czy nie, ale i rok i dwa lata temu Granerud zajmował na Wielkiej Krokwi praktycznie najgorsze miejsce w całym sezonie (2021 - 23 miejsce, 2022 - 25 miejsce). Gram tutaj na jego regres (szczególnie, że mógł sobie trochę zluzować po wygraniu TCS i mówił o tym otwarcie), a łapię to teraz póki na unibecie jest ogromnym faworytem z kursem 2.0 na jego zwycięstwo.

Zdecydowanie idę też tutaj w mocnego Laniska, który w 2021 zajął tu 2. miejsce, w 2022 3. mimo znacznie słabszych sezonów niż teraz. Tutaj widzę go w ścisłej czołówce i korzystam z fajnych kursów przed pierwszymi skokami.

To powyżej to typy na niedzielny konkurs, a poniżej kilka propozycji na dzisiejsze kwale, które klasycznie lżejszą stawką pod sprawdzanie scenariuszy.

Typy na kwalifikacje:
Lanisek lepszy od Graneruda @2,33 fortuna
Lindvik 1-3 kurs 10 superbet Lindvik 1-6 @3,50 superbet Lindvik 1-10 @1,75 superbet
Tschofenig 1-10 @2,50 superbet
Lindvik lepszy od Krafta @2,54 fortuna
Tschofenig lepszy od Forfanga @1,70 fortuna
Hoerl lepszy od Kosa @1,70 fortuna

edit: Próbuje jeszcze zakłady na trójki z superbeta, fajna sprawa
Lanisek lepszy od Kubackiego i Graneruda @4,05
Tschofenig lepszy od Prevca i Kosa @2,90
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +1063
S 25,4K

sobolekk

Użytkownik
Typ tez na kwalifikacje:

Aigner vs Oestvold 1 2,00 iforbet
Obaj zawodnicy w tym sezonie skaczą w PK gdzie lepszy jest Oestvold który jest liderem klasyfikacji generalnej pucharu kontynentalnego.
Ja jednak już nie jedno przejście z PK do PŚ widziałęm w swojej 20 letniej historii oglądania skoków i wiem że skakanie z nizszych belek to calkiem inna bajka. Aigner zadebiutował już w konkursie w Bischoschofen gdzie pokazywał równe skoki i zajął świetne 10 miejsce. Takie miejsce jest niezwykłą rzadkością przy przejściach z PK do PŚ i ja szczerze mówiąć uważam że prawdopodobienstwo że Oestvold będzie pokazywał taką dyspozycję nie jest zbyt wysokie (jeszcze nie zadebiutował). Oczywiście trzeba brać pod uwagę że akurat ta skocznia w bischo Aignerowi podpasowała ale ja uważam że to na chwilę obecną on jest lekkim faworytem tej pary
 
Otrzymane punkty reputacji: +106
HelpBet 103K

HelpBet

Użytkownik
Dzisiaj wiatr 8m/s plus deszcz to samo w niedziele
Ogólnie tu jest podobnie jak w Titise, skocznia nie jest mocno podatna na wiatr - jak w poprzednich latach prognozy były w mieście nawet 8-10 m/s, to na skoczni około 3-4 było i zazwyczaj zawody się udało przeprowadzić. Oczywiście elementy loterii wiatrowej na pewno będą, ale takie 8 m/s całkiem akceptowalne jest :D
 
Otrzymane punkty reputacji: +237
pavlyuchenko 94,2K

pavlyuchenko

Użytkownik
kwali:
H.E.Granerud będzie w TOP2 - NIE @2.00 totalbet

Temu Panu zdecydowanie nie leży ta skocznia.

"Lubisz startować w Zakopanem? Co sądzisz o Wielkiej Krokwi?
-Kurcze, w ostatnich latach miałem tam kilka problemów. Gdyby nie to, to myślę, że byłby to jeden z moich ulubionych obiektów! (śmiech)"
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +1339
B 69,4K

bukibuk

Użytkownik
a czy nie uważącie, że warto zagrać coś przeciwko Stochowi? chiciażby w kwalach. niby wszystko ok, ale nie mam co do tego przekonania.
Ja też tak myślałem, żeby pograć przeciwko Stochowi, wczoraj jednak nie było chyba na niego par jak zerknąłem na etoto, mimo że się już na kwali pojawily to Stocha nie było. Nie wiem jak na tą chwilę, natomiast trochę mnie odstrasza te 6 m/s dzisiaj i to, że jednak będzie raczej loteryjnie jesli w ogóle coś z tego dziś będzie.
Post automatycznie złączony:

Na etoto coś się pojawiło w sumie np @2,3na Hayboecka, @1,95 na Krafta czy @2,1 na Żyłę wygląda ciekawie oczywiście przy tym przeziębieniu, tylko co z warunkami. Bo w zeszłym sezonie przeziębienie w Grudniu mocno Stocha rozbiło
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +226
B 69,4K

bukibuk

Użytkownik
No i fajnie się dziś udało pograć przeciwko Stochowi, choć jak to w kwali nasz Piotrek swoje też tutaj zrobił i zawalił delikatnie ten skok, ale z Austriakami fajnie to wyszło. Ciekawe jak to jutro się ułoży, jak warunki, bo dziś jednak trochę pokręciło, ale wydaje się, że Dawid dalej mocny i chyba ta psychiczna presja z niego zeszła, bo jednak na TCS i ten poród pewnie w nim siedział i też to, że większość w nim widziało zwycięzce Turnieju, przed jeszcze przeziębienie.

A na jutro wydaje się, że jednak my trochę tego animuszu straciliśmy i Austria tutaj wyrasta na faworyta. Ale też dziś fajnie Słoweńcy poskakali i na nich @2,1 za Top 2 w Etoto wygląda ciekawie. Do tego jeszcze Niemcy Top3 nie za @1,75. Nawet nieźle to wygląda bo jednak Niemcy nie są równi, a Austria, Słowenia, Polska - to raczej powinno być podium, do tego w odwodzie jeszcze jest Norwegia. Niemcom o podium będzie mega ciężko jak dla mnie, a kurs ciekawy. Do tego coś Majchrzak dziś rzucił na tt, że Niemcy szaleli coś z kombinezonami w treningach. Ciekawe co jeszcze inne buki rzucą na jutro
 
T 141

thestasiex12

Użytkownik
No i fajnie się dziś udało pograć przeciwko Stochowi, choć jak to w kwali nasz Piotrek swoje też tutaj zrobił i zawalił delikatnie ten skok, ale z Austriakami fajnie to wyszło. Ciekawe jak to jutro się ułoży, jak warunki, bo dziś jednak trochę pokręciło, ale wydaje się, że Dawid dalej mocny i chyba ta psychiczna presja z niego zeszła, bo jednak na TCS i ten poród pewnie w nim siedział i też to, że większość w nim widziało zwycięzce Turnieju, przed jeszcze przeziębienie.

A na jutro wydaje się, że jednak my trochę tego animuszu straciliśmy i Austria tutaj wyrasta na faworyta. Ale też dziś fajnie Słoweńcy poskakali i na nich @2,1 za Top 2 w Etoto wygląda ciekawie. Do tego jeszcze Niemcy Top3 nie za @1,75. Nawet nieźle to wygląda bo jednak Niemcy nie są równi, a Austria, Słowenia, Polska - to raczej powinno być podium, do tego w odwodzie jeszcze jest Norwegia. Niemcom o podium będzie mega ciężko jak dla mnie, a kurs ciekawy. Do tego coś Majchrzak dziś rzucił na tt, że Niemcy szaleli coś z kombinezonami w treningach. Ciekawe co jeszcze inne buki rzucą na jutro
Norwegom też będzie mega ciężko o podium jak dla mnie bo Sundal skakał ze skoku na skok coraz gorzej. Norwedzy mogą przerżnąć jutro z Niemcami i skończyć na 5 miejscu ze względu na Sundala. Norwegowie we wszystkich 3 seriach przegrywali z nami drużynowo.
Post automatycznie złączony:

Na etoto prawidłowo wystawione kursy bo na STSie Norwegowie są w parze z Niemcami faworytem niesłusznym.
 
B 69,4K

bukibuk

Użytkownik
Zaproponowane do wyróźnienia:
+1
Norwegom też będzie mega ciężko o podium jak dla mnie bo Sundal skakał ze skoku na skok coraz gorzej. Norwedzy mogą przerżnąć jutro z Niemcami i skończyć na 5 miejscu ze względu na Sundala. Norwegowie we wszystkich 3 seriach przegrywali z nami drużynowo.
Post automatycznie złączony:

Na etoto prawidłowo wystawione kursy bo na STSie Norwegowie są w parze z Niemcami faworytem niesłusznym.
Norwegowie dziś rzeczywiście słabo i nie mówię, że oni wyprzedzą Niemców, ale nie muszą, by ten zakład wszedł. Do TOP 3 Niemcy muszą wygrać z jedną z ekip Polska, Słowenia, Austria, a z tym będzie im moim zdaniem mega trudno więc ten kurs wydaje sie być atrakcyjny. Jeśli mają gdzieś szukać opcji to raczej pokonanie nas, ale jest też perspektywa, że my na jutro się też nieco jutro poprawimy, pewnie Żyła w standardzie się na konkurs ogarnie, a Niemcy jednak nierówni i raczej się to nie zmieniło po turnieju. Norwegowie mają zaś co poprawiać, też więcej po Lindviku pewnie się tutaj można bylo spodziewać. Ja osobiście widzę tutaj 1-2 Austria, Słowenia, 3 Polska i 4-5 Niemcy Norwegia, ale bez wskazania bo spodziewam się równej walki, a jeszcze mają Graneruda i on też jest w stanie trochę tych punktów odrobić.
 
karfus 86,6K

karfus

Użytkownik
H2H Austria - Polska | 1 | 1.62 | forbet

Dla mnie sytuacja jest klarowna, to Austriacy skaczą najrówniej, a to jest najważniejsze w zawodach drużynowych. Dziś odbyły się 3 serie skoków: dwa treningi oraz kwalifikacje. Jeżeli porównamy skoki poszczególnych ekip to drużyna Austrii wygrała w każdej serii.
I TRENING:
1 🇦🇹 AUSTRIA - 309,0
2 🇵🇱 POLSKA 304,7
II TRENING:
1 🇦🇹 AUSTRIA - 307,7
4 🇵🇱 POLSKA 291,9
KWALIFIKACJE:
1 🇦🇹 AUSTRIA - 557,7
4 🇵🇱 POLSKA 523,3
Dodatkowo w wynik Polaków są wliczone skoki Olka Zniszczoła który był zdecydowanie lepszy od Pawła Wąska w każdym skoku, jednak to Paweł jutro wystąpi w drużynówce. Poniżej wrzucę jeszcze analizę poszczególnych zawodników obu ekip z dzisiejszego dnia, z uwzględnieniem tych zawodników którzy jutro wystąpią w drużynówce. Numer przy zawodniku oznacza, którą średnią dany zawodnik uzyskał po dzisiejszych skokach.

AUSTRIA 🇦🇹
3. Kraft 83,0 | 92,5 | 86,5 = średnia 87,3
7. Tschofenig 74,0 | 68,6 | 92,1 = średnia 78,2
8. Fettner 77,1 | 71,7 | 82,7 = średnia 77,2
12. Hayboeck 62,4 | 81,7 | 76,4 = średnia 73,5

POLSKA🇵🇱
1. Kubacki 95,3 | 98,4 | 90,2 = średnia 94,6
10. Żyła 75,0 | 81,3 | 69,4 = średnia 75,2
14. Stoch 68,6 | DNS | 74,5 = średnia 71,6
35. Wąsek 58,8 | 66,1 | 56,8 = średnia 60,6

O występ Kubackiego nie ma się co martwić skał najlepiej z całej stawki. Jednak widać lekki spadek formy u Piotrka Żyły, nie tylko w dzisiejszych skokach, ale już ostatni konkurs w cyklu TCS odstawał od czołówki. Stoch po TCS zmagał się z chorobą i również widać spadek formy. Również Wąsek dzisiaj bardzo słabo, a w Bischofschofen 42 mogło nie być wypadkiem przy pracy.
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +1217
sza 73,3K

sza

Użytkownik
Polska - Słowenia : 2 @ 1.78 efortuna

Słowenia jak zwykle będzie silna w konkursie drużynowym już kwalifikacje pokazały że będą grożni cała czwórka ( Lanisek , Kos , Zajc ) zajęli miejsca w pierwszej 10-tce. Problem Polaków jest taki że po za równie skaczących Kubackim oraz Stachu ostatnio słabiej wygląda Żyła, a Wąsek jest mocno nie równy. Dlatego uważam że Słowenia zajmnie wyższe miejsce w tym konkursie.

Polska - Austria : 2 @ 1.48 efortuna

Tutaj również jak koledzy wyżej uważam że Austria będzie wyżej aniżeli nasza reprezentacja. Austria w każdym oddanych skoków gdy sumujemy miała przewage kilku lub kilkunastu pkt nad nami. Argument u siebie w tym sporcie raczej nic nie w nosi.
 
Ostatnia edycja:
S 297,4K

sztabson_93

Użytkownik
Dyscyplina: Skoki konkurs drużynowy
Godzina: 16:00
Spotkanie: miejsce w zawodach
Typ: Polska 1-2
Kurs: 2,00
Bukmacher: Fortuna
Analiza:
Kurs niestety trochę spadł ale mimo wszystko wierzę w naszych, o zwycistwo będzie bardzo ciężko ale i tego nie wykluczam. Pojawił się typ na Austriaków jako zwycięzców całych zawodów i faktycznie oni mają największe szanse. Po nie najlepszych skokach w kwalifikacjach oprócz Dawida, według bukmacherów jesteśmy trzecią ekipa do zwycięstwa po oprócz Austriaków wyprzedzają nas jeszcze Slowency. Wiadomo jak dobrze nasi zawodnicy znają ta skocznie i że stać ich na to by właśnie w tak ważnym momencie oddać po 2 równe i dalekie skoki. To jak dobrych zawodników mamy pokazał turniej 4 skoczni gdzie w top5 było aż 3 naszych rodaków. Na papierze najsłabszym zawodnikiem jest Paweł Wasek ale i w jego przypadku TCS pokazał że 17 miejsce nie wzięło się znikąd. Tak jak pisałem wyżej, naszych skoczków spokojnie stać na zwycięstwo tylko trzeba robić swoje, ja zabezpieczam swój typ ewentualnym drugim miejscem. Dla lepszego oglądania myślę że typ jak najbardziej na miejscu.
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +819
otekos 2,7K

otekos

Użytkownik
Moim zdaniem warto pograć przeciwko Prevcowi. Treningi słabe, kwalifikację miał jako jeden z nielicznych dodatnie punkty za wiatr i dlatego teraz jest w parach z Żyłą czy Hayboeckiem. On może trochę przeszkodzić Słoweńcom w zdobyciu 2 miejsca dzisiaj .
 
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom