>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 200 ZŁ!<<<

Skoki narciarskie 2021/2022 - Zakopane

Status
Zamknięty.
typerskoki 398,2K

typerskoki

Ekstraklasa Expert
Członek Załogi
Piątek, 14.01.2022
11:00 - Odprawa techniczna
15:30 - Oficjalny trening
18:00 - Kwalifikacje

Sobota, 15.01.2022
15:00 - Seria próbna
16:00 - Konkurs drużynowy

Niedziela, 16.01.2022
15:00 - Seria próbna
16:00 - Konkurs indywidualny
 
typerskoki 398,2K

typerskoki

Ekstraklasa Expert
Członek Załogi
sts.PNG

Niemcy moim zdaniem są najrówniejsi i najlepsi patrząc pod kątem drużyn w Pucharze Narodów. Bardzo lubią tą skocznie. Świetne wyniki tu wielokrotnie notowali Geiger, Eisenbichler, Leyhe, Siegel, więc skocznia pasi pod ich tor lotu. Szczególnie często spinali się na drużynówke. Na ostatnie 5 drużynówek w Zakopanem wygrali aż 3 razy, raz byli drudzy no i w zeszłym roku byli daleko, ale w zeszłym roku wyników nie traktowałbym poważnie, ze względu na loterie jaka towarzyszyła zawodom.
W tym sezonie są mocno podrażnieni drużynowo. Nie wygrali jeszcze konkursu. W Wiśle przegrali o 0,3pkt z Austrią, a ostatnio w Bischofschofen byli daleko. Ale w Bsicho raz że Geiger upadł i nie miał swojego dnia. Eisenbichler też skakał gorzej niż chociażby na TCS (było widać wyczerpanie psychiczne). Dodatkowo zdecydowali się na eksperymentalny skład ze Schmidem i Wellingerem, chyba nieco po to by ich odpalić ze skłądu na IO. Teraz spodziewam się Leyhe i kogoś z dwójki Freund, Paschke co powinno dać dużo lepszy rezultat. Także tutaj wyraźny progres Niemców jest w grze.
Inne ekipy za to mogą zanotować regres. Japonia była wysoko bo nagle znikąd formę złapał Keichi Sato jako 4 do drużyny. Z 50 miejsc wskoczył na 10-15. Ale nigdzie poza Bischo tego nie potwierdził, więc tu może być znowu słabo i znowu miejsca dalsze. Junshiro Kobayashi też nie jest mistrzem powtarzalności i też coś zawalić może.
W Austrii u siebie 2 półki wyżej, niż poza Austrią skakali Fettner, który w Niemieckiej części przegrywał KO z Polakami oraz Aschenwald. Huber i Hoerl też notowali życiówki, więc tutaj można się spodziewać wyraźnego regresu względem ostatnich zawodów.
Norwegia bez Johanssona, a z dwoma chimerycznymi Forfangiem i Tande - to tykająca bomba, która może spaść poza podium. Granerud też nie wiadomo czy z problemami jakie ma w tym roku, nie będzie miał jeszcze większych problemów niż w roku zeszłym w Zakopanem, gdzie miał fatalne prędkości i w zasadzie z nie schodzenia z podium miał problem wejść do 30.
Ostatni realny rywal to Słowenia. Będą groźniejsi moim zdaniem niż by się wydawało. Nawet nie wiem czy nie na 2 miejsce. Lubią tą skocznie, często tu trenują. Lanisek notuje tu dość często życiowe wyniki. Jednak poza Laniskiem też jest sporo zawodników co mogą mocno zawalić (np. Zajc, Prevc a i Kos miewa wpadki) i tutaj Niemcy swoją stabilnością powinni to wygrać.
Polaków jako rywali do wygranej nie biorę pod uwagę. Ostatnio w drużynie skoczyli wręcz 120% swoich obecnych możliwości a i tak to starczyło na max 5 miejsce. I to dlatego 5 a nie 6 bo Niemcy w tym konkursie nie byli sobą.

Zatem nie patrząc na kursy Niemcy są moim faworytem. A patrząc że STS uważa zupełnie inaczej dając kurs 6.75 biorę ten typ na grubo.




Typy ciekawe na kwale (wszystko też z STS):

Huber - Żyła 1 @ 1,70
Huber bardzo lubi skocznie w Zakopanem i jest na fali wznoszącej ostatnio. Jego historycznie dobre występy na tej skoczni zaznaczyłem poniżej. W zeszłym roku po kilu przeciętnych występach zanotował świetne 4 miejsce. Potem znowu kilka takich sobie występów i powtórnie w Zakopanem niezła dyspozycja, bo był 10 i zdyskwalifikowany, ale w konkursie gdzie dostał DSQ też skakał bardzo dobrze. W serii próbnej w tym dniu był na wysokim 7 miejscu. 2 sezony temu bez szału bo 19 miejsce, ale przyzwoity występ bez wpadki. 2 lata temu i znowu fajne 6 miejsce (nie licząc Engelbergu najlepsze w sezonie). Obecnie jak widać Huber jest po pierwszej wygranej w karierze, więc ma dodatkowego powera by tutaj namieszać.
Żyła za to po pierwsze wcale za skocznią specjalnie nie przepada sądząc po wynikach. Wielokrotnie był lepszy w okolicznych skoczniach tydzień przed i tydzień po niż tutaj. Dodatkowo typ jest na kwalifikacje piątkowe. A Piotrek często sobie piątki odpuszcza. Tutaj nawet na skoczni domowej odpuszczał sobie do tego stopnia, że zajmował miejsca w piątek koło 40, mając formę na top3. Mega okazja kursowa. Sądzę że w każdy dzień Huber wygra z Żyłą, ale w piątek to nawet o 10 metrów.
huber.PNG

Granerud - Lindvik 2 @ 2,16
To jest skocznia Lindvika. Pamiętam jak tu w PŚ debiutował i wygrywał w piątek treningi. W następnych latach to utrzymał. W zeszłym sezonie notował tutaj jedne z lepszych wyników. Przy formie gdzie w Bischo potrafił być najlepszy, tutaj nie ma przeciwskakzań by było podobnie. Granerud miewa swoje problemy. W Bischo pozwalały one na walkę o podium, ale juz w Ga-Pa czy Engelbergu niekoniecznie. W zakopanem rok temu miał największe wpadki z całego sezonu. Nawet jeśli w tym roku takowych nie będzie to w piątek może tu skakać niepewnie i przegrać z kolegą z repry.

Leyhe - Forfang 1 @ 1,45
Druga para to otwarcie nie lubiący skoczni Forfang z otwarcie lubiącym Leyhe. Oboje to przyznają w wywiadach. Nie patrząc przez pryzmat skoczni Leyhe i tak się wydaje obecnie półkę wyżej niż Forfang. Ta skocznia powinna tylko zwiększyć tą dysproporcję. Fajne do AKO.

Pilch - Habdas 1 @ 1,45
Bazuje na obecnej dyspozycji. Skoro Habdas nie załapał się do 12stki na Zakopane może być bez formy. JUż na MP miewał mocne problemy w locie na tej skoczni. Skacze tylko dlatego że Stoch ma kontuzje. Pilch w lato potrfaił rywalizować z najlepszymi. POtem spory zjazd, ale skoro jest w składzie to liczę że powoli będzie wracał do znośnej dyspozycji. Skocznie tą bardzo lubi, nie raz tu sprawiał mini sensacje na MP. Fajne do AKO.

Lanisek - Hayboeck 1 @ 1,40
Ostatnia para to wspominany już Lanisek, który skocznie bardzo lubi zestawiony z Hayboeckiem, który nie patrząc na ulubione Bischofschofen to jest na poziomie 30-60miejsca w PŚ. Fajne do AKO.

Granerud- y.sato 2 @ 2,68 @
taki singiel na koniec. Obok Lindvika i Hubera, Y.Sato to kolejny skoczek który w zeszłym sezonie tutaj notował najlepsze wyniki i to właśnie w piątek najbardziej wymiatał gdzie wygrał każdą serię. Liczę albo na powtórke z rozrywki, gdyż też jest na krzywej wznoszącej albo na jakaś wpadkę Graneruda opisywaną wczęśniej.

______


Update po odwołanym piątku:

Oprócz tego polecam grać w kierunku Słowenii. Lubią tą skocznie, co pisałem przy okazji Laniska. C.Prevc może być realnym wzmocnieniem, a jego brat Pero i kolega Jelar potwierdzili moje słowa w trenigu i liczę, że powalczą o podium. W związku z tym takie AKO w Betclic i Bestbet wydaje się do spółki z Niemcami bardzo sensowne:


AKO 1 betclic:

1.jpg


AKO 2 Bestbet:
2.jpg
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +475
maniek81 314,8K

maniek81

Moderator
Członek Załogi
Y. Sato - P. Żyła [1] 1.50 ifrobet / ewinner

Forma u Japończyka wyraźnie poszybowała w górę. W TCS z konkursu na konkurs wyglądał coraz lepiej i pewniej. Skoki w Bischofshofen w jego wykonaniu pozwoliły mu się bić o czołowe lokaty. Piotrek z kolei cały czas nie jest w swojej optymalnej dyspozycji. Co prawda w Bischofshofen wyglądało to już lepiej, ale dziś mamy kwalifikacje, w których Piotrek najczęściej skacze na pół gwizdka. Sato w ubiegłym roku w Zakopanem spisywał się wyśmienicie, treningi i kwalifikacje padły jego łupem. Mając na względzie jego zwyżkę formy w ostatnich dniach i fakt, że Piotrek ulgowo traktuje kwalifikacje, to dzisiaj Japończyk powinien być lepszy o te kilka metrów, a i stylowo też wygląda lepiej.
 
S 25,4K

sobolekk

Użytkownik
Dorwałem fajny kursik .

Kot vs Murańka 2 2,40

Dla mnie przesada. Szanse tutaj dla mnie minimum 50/50 a nawet faworytem Klemens. Obaj skacza slabo , w MP pod koniec grudnia Klemens jedna pozycja wyżej. W PK obaj slabo, te kilka miejsc roznicy w Engelbergu niewiele mówi. Za to potencjal jak dla mnie na ten moment wiekszy duzo u Klemensa który był na początku sezonu uważany za faworyta do czwartego do drużyny i długo bez problemu mieścił się w kadrze. Nie wierzę też że te plotki o super skokach na treningach na początku sezonu były całkiem wyssane z palca. W dodatku cały czas znajduje się w kadrze i trenuje z kadrą. Jeżeli przez ten okres od ostatniego startu nic nie poprawił to szanse daje mniej więcej 50/50 ale widzę jakąś tam nadzieję że zdążył coś zmienić. W przypadku Kota nie wierzę że coś poprawił.
 
E 1,1K

evnt

Użytkownik
Na kuponie mam h2h 1 seria treningowa na sts stawiane, jak to rozlicza? 3 skoki mam zaliczone na zielono, ale byl cancel calej serii dzis, wiec jak to zrobia? jutro od nowa 1 serie beda liczyc? czy zostawia te 3 skoki ?
 
S 25,4K

sobolekk

Użytkownik
Na kuponie mam h2h 1 seria treningowa na sts stawiane, jak to rozlicza? 3 skoki mam zaliczone na zielono, ale byl cancel calej serii dzis, wiec jak to zrobia? jutro od nowa 1 serie beda liczyc? czy zostawia te 3 skoki ?
Na pewno nie zostawią. Myślę że opcje są 2 w zależności od buka. Albo przeniesienie zakładu na niedzielę albo zwroty. W Fuksiarzu mamy pierwszą opcje
 
M 2K

Mendieta1992

Użytkownik
Co myślicie o wygranej Niemców dziś? kwalifikacji się nie odbyły ale trening jeden tak , jak to wyglądało ? bo nie mogę wynalez wynik treningów.
 
P 1,1K

prostoorient1208

Użytkownik
Co myślicie o wygranej Niemców dziś? kwalifikacji się nie odbyły ale trening jeden tak , jak to wyglądało ? bo nie mogę wynalez wynik treningów.
Tutaj masz ale nie wszyscy skakali, ja osobiście pograłem Niemców 1-2

 
cinas89 3,4K

cinas89

Football,speedway
UWAGA ! Wellinger nie pojawił się na belce. Ma problemy zdrowotne i nie będzie skakał w Zakopanem.
czy w związku z tym warto nadal w niemcy 1-2 ?
 
P 102,3K

przestrzalninja

Użytkownik
Co myślicie o wygranej Niemców dziś? kwalifikacji się nie odbyły ale trening jeden tak , jak to wyglądało ? bo nie mogę wynalez wynik treningów.
tutaj masz te 47 wczorajszych skokow, Wellinger 22 112m takze zadna strata.

 
kosiorx 1,7K

kosiorx

Użytkownik
Ma ktoś stronę gdzie sprawdzę wyniki indywidualne zawodników ?
 
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom