>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<

Skoki Narciarskie 2020/21 - Niżny Tagił (04.12 - 06.12)

Status
Zamknięty.
0 4,8K

00dedicated00

Użytkownik
A ja nie chce marudzić, ale ilosc usprawiedliwien dla Macieja Kota od dwoch lat i protekcjonalny ton komentatorow TVP w jego kierunku jest wrecz niespotykana. Wiecznie jest jakis pretekst do usprawiedliwien od ponad dwoch lat.
Z calym szacunkiem, nie badz jak komentatorzy TVP.
Pisze odnośnie pary, z którą rywalizował, że ta sytuacja wpłynęła na niepowodzenie typu :). Ty odnosisz się do całokształtu, więc lekko się mijasz z tym o czym ja pisze! Odnośnie Twojej wypowiedzi to zgadzam się w zupełności stąd jak byś zauważył w mojej analizie na górze była lekka ironia, że właśnie gram Maćka.
 
komentator 426

komentator

Użytkownik
Najlepszy Polak, Zniszczoł - 1.55
Najlepszy Niemiec (bez Eisenbichler) , Paschke - 1.65
Forbet


Sugeruje się wczorajszym dniem i tym że obaj skaczą solidnie i równe.
 
Ostatnia edycja:
megeczupal 10,6K

megeczupal

Użytkownik
M. Eisenbichler - H.E Granerud 1 @1.85 efortuna
Kapitalny pierwszy skok Marcusa , przy mniejszym wietrze pod narty od Halvora zdeklasował jego i całą konkurencje wygrywając o 11.1 punktów to przepaść. W drugiej serii jak każdy widział huragan zdmuchnął go. Nie wyobrażam sobie takiej historii jeszcze raz , gram Marcusa też win za 2.5 bo to promocja .

wczorajszy typ na Hubera wszedł „na miękko” . Kursy na top 3 dalej w okolicach 3 :eek:ooo . Jedynym jego konkurentem do pudła jest Johansson ale jak widać w drugiej serii dostał za to huragan pod narty i odleciał.
Huber TOP6 @ 1.5 efortuna
Huber - Johansson 1 @ 1.85 efortuna
Huber - Sato 1 @ 1.5 efortuna
 
Ostatnia edycja:
tarki_16 214,3K

tarki_16

Moderator
Członek Załogi
Dziś wg prognoz wiatr ma osiągać 4-5 m/s. Już wczoraj pod koniec konkursu zaczęło mocniej dmuchać, więc zapowiada się kolejny loteryjny konkurs.
 
lukas88 307,3K

lukas88

Forum VIP
Sato TOP 6 @ 1,65 Fortuna
Stawka 4/10

Wczoraj w konkursie mocno mieszał wiatr, przez co Sato mimo niezłych skoków dopiero na 8 miejscu. Przed niego wskoczyli zawodnicy, którzy zapewne dziś tego wyczynu nie powtórzą czyli Lackner, Klimov, Zniszczoł i wg mnie Paschke. Także dziś liczę na Japończyka 2 zdecydowanym TOP 6.

Wolny- Wąsek- 1 @ 1,65 Fortuna
Stawka 4/10

Nie ogarniam kursów w tej parze, Wąsek zdecydowanie lepszy od Wolnego tyko w II treningu. Pierwszy trening też ka korzyść Pawła ale raptem o 0,5 metra. W kwalifikacjach Wolny na 16 pozycji, Wąsek na 27. Seria próbna Wolnemu nie wyszła bo zaledwie 116,5 metra. Natomiast w konkursie juz naprawdę dwa solidne skoki. Uważam że wczorajsze punkty Jakuba a także jego doświadczenie sprawią że powinien dziś również zameldować się w okolicy 15-20 miejsca.

Lackner- Zniszczoł - 2 @ 1,96 Fortuna
Stawka 4/10

Polak poza konkursem lepszy od Austriaka w każdym skoku, wczoraj poszczęściło się młodemu Lacknerowi z warunkami i potrafił to wykorzystać. Jednak uważam że Olka stać na dwa równe skoki bo fajnie się tutaj prezentuje od piątku. Natomiast nie za bardzo wierzę w stabilizację Lacknera. Kurs 1,50 na Olka w Top 15 też wygląda przyzwoicie do jakiegoś AKO.

Paschke- Lanisek- 2 @ 1,90 Fortuna
Stawka 7/10

Lanisek bardzo solidna i równa forma treningi 5 i 8 miejsce, kwalifikacje 9 miejsce, seria próbna 4 miejsce, konkurs 9 miejsce
Paschke tak naprawdę wczoraj fajnie w konkursie, ale też wstrzelił się w niezłe warunki, bo wcześniej jego lokaty wyglądały następująco: treningi 13 ,13, kwalifikacje 22, seria próbna 17, konkurs 5 miejsce. Dziś ciezko będzie mu powtórzyć wynik, natomiast liczę na poprawę Anze, który wczoraj nieszczególnie popisał się w pierwszej serii i dziś bez problemu ponownie będzie w Top 10 @ 1,50 Fortuna 7/10. Nieco delikatniej można próbować Słoweńca w Top6 @ 2,50 Fortuna 3/10

Eisenbichler- Granerud - 2@ 1,96 Fortuna
Stawka 6/10

Norweg od poprzedniego weekendu w Ruce bardzo stabilny, wygrał dwa traningi, w kwalach za Marcusem raptem o 2,3 pkt, w serii próbnej wygrał i skoczył 9,5 dalej od Niemca. W pierwszej serii Marcus trafił warunki odleciał, co prawda z punktów wynikało że miał słabszy wiatr pod narty, ale widać było że w końcowej fazie lotu dostał masę pod narty co sprawiło że odleciał, a wskaźniki odczytują średnie pomiary wiatru i takich anomalii nie wychwycą. Druga seria to z kolei zdecydowany pech Niemca, który dostał nieprzyjemny strzał i skończyło się na buli. Dziś Marcus będzie chciał się zrewanżować, jednak taka dodatkowa presja po wczorajszej klapie nie wpłynie dobrze na jego psychikę i może się spalić w którymś ze skoków, więc idę w kierunku mega równego Graneruda.
Granie na zwycięstwo Graneruda przy kursie 2,6 ryzykowne, jak dziś też będzie wiało pod narty z tym że bardziej stabilnie to może do walki o zwycięstwo włączyć się Johanson czy Sato. Zresztą w takich warunkach nigdy nie wolno skreślać Tande czy Forfanga, jednak poważne typowanie tych dwóch zawodników dawno temu wybiłem sobie z głowy bo są bardzo niestabilini, potrafią oddać fenomenalny skok w 1 serii po to żeby w drugiej spaść na bulę. (aczkolwiek na wariata Tande po 2,50 w Top 6 nie wygląda głupio bo miewa tutaj przebłyski formy przy wietrze pod narty)
 
typerskoki 414,9K

typerskoki

Ekstraklasa Expert
Członek Załogi
Sato TOP 6 @ 1,65 Fortuna
Stawka 4/10

Wczoraj w konkursie mocno mieszał wiatr, przez co Sato mimo niezłych skoków dopiero na 8 miejscu. Przed niego wskoczyli zawodnicy, którzy zapewne dziś tego wyczynu nie powtórzą czyli Lackner, Klimov, Zniszczoł i wg mnie Paschke. Także dziś liczę na Japończyka 2 zdecydowanym TOP 6.

Wolny- Wąsek- 1 @ 1,65 Fortuna
Stawka 4/10

Nie ogarniam kursów w tej parze, Wąsek zdecydowanie lepszy od Wolnego tyko w II treningu. Pierwszy trening też ka korzyść Pawła ale raptem o 0,5 metra. W kwalifikacjach Wolny na 16 pozycji, Wąsek na 27. Seria próbna Wolnemu nie wyszła bo zaledwie 116,5 metra. Natomiast w konkursie juz naprawdę dwa solidne skoki. Uważam że wczorajsze punkty Jakuba a także jego doświadczenie sprawią że powinien dziś również zameldować się w okolicy 15-20 miejsca.

Lackner- Zniszczoł - 2 @ 1,96 Fortuna
Stawka 4/10

Polak poza konkursem lepszy od Austriaka w każdym skoku, wczoraj poszczęściło się młodemu Lacknerowi z warunkami i potrafił to wykorzystać. Jednak uważam że Olka stać na dwa równe skoki bo fajnie się tutaj prezentuje od piątku. Natomiast nie za bardzo wierzę w stabilizację Lacknera. Kurs 1,50 na Olka w Top 15 też wygląda przyzwoicie do jakiegoś AKO.

Paschke- Lanisek- 2 @ 1,90 Fortuna
Stawka 7/10

Lanisek bardzo solidna i równa forma treningi 5 i 8 miejsce, kwalifikacje 9 miejsce, seria próbna 4 miejsce, konkurs 9 miejsce
Paschke tak naprawdę wczoraj fajnie w konkursie, ale też wstrzelił się w niezłe warunki, bo wcześniej jego lokaty wyglądały następująco: treningi 13 ,13, kwalifikacje 22, seria próbna 17, konkurs 5 miejsce. Dziś ciezko będzie mu powtórzyć wynik, natomiast liczę na poprawę Anze, który wczoraj nieszczególnie popisał się w pierwszej serii i dziś bez problemu ponownie będzie w Top 10 @ 1,50 Fortuna 7/10. Nieco delikatniej można próbować Słoweńca w Top6 @ 2,50 Fortuna 3/10

Eisenbichler- Granerud - 2@ 1,96 Fortuna
Stawka 6/10

Norweg od poprzedniego weekendu w Ruce bardzo stabilny, wygrał dwa traningi, w kwalach za Marcusem raptem o 2,3 pkt, w serii próbnej wygrał i skoczył 9,5 dalej od Niemca. W pierwszej serii Marcus trafił warunki odleciał, co prawda z punktów wynikało że miał słabszy wiatr pod narty, ale widać było że w końcowej fazie lotu dostał masę pod narty co sprawiło że odleciał, a wskaźniki odczytują średnie pomiary wiatru i takich anomalii nie wychwycą. Druga seria to z kolei zdecydowany pech Niemca, który dostał nieprzyjemny strzał i skończyło się na buli. Dziś Marcus będzie chciał się zrewanżować, jednak taka dodatkowa presja po wczorajszej klapie nie wpłynie dobrze na jego psychikę i może się spalić w którymś ze skoków, więc idę w kierunku mega równego Graneruda.
Granie na zwycięstwo Graneruda przy kursie 2,6 ryzykowne, jak dziś też będzie wiało pod narty z tym że bardziej stabilnie to może do walki o zwycięstwo włączyć się Johanson czy Sato. Zresztą w takich warunkach nigdy nie wolno skreślać Tande czy Forfanga, jednak poważne typowanie tych dwóch zawodników dawno temu wybiłem sobie z głowy bo są bardzo niestabilini, potrafią oddać fenomenalny skok w 1 serii po to żeby w drugiej spaść na bulę. (aczkolwiek na wariata Tande po 2,50 w Top 6 nie wygląda głupio bo miewa tutaj przebłyski formy przy wietrze pod narty)
"Młodymu Lacknerowi". Bajer polega na tym że gościu ma 27 lat :D Też mnie to zagięło jak w tym wieku można zdobyć pierwsze punkty i od razu 4 miejsce. Co do pary Wąsek Wolny buki sugerują się głównie tym, że Wolny mnóstwo szczęscia do wichury pod narty jak na razie, a Wąsek niekoniecznie. Ponadto no jednak Wąsek został wyselekcjonowany do Kuusamo jako zawodnik w lepszej formie od Wolnego. Ja osobiście bym tu grał w strone Wąska jakby był jakiś opłacalny kurs.

Typy od siebie wrzucę później..ale generalnie Norwegowie, Norwegowie i jeszcze raz Norwegowie, może tym razem się uda ;)
 
megeczupal 10,6K

megeczupal

Użytkownik
hahahaha co totalbet dał dziś promocje na kalendarz adwentowy.
  • Po spełnieiu warunków, otrzymasz Freebet za miejsce Polaka na podium. 1. miejsce = 15 PLN, 2. miejsce = 10 PLN, 3. miejsce = 5 PLN. Gdy Polacy zajmą 2 lub 3 miejsca na podium, freebety sumują się!


  • Przeciez to jest nierealne :p
  • Na sts na polak ze bedzie na podium jest kurs 15 . Stawiasz te smieszne 50 zl i masz za to 600 zl a nie smieszny freebet 10 zl
 
typerskoki 414,9K

typerskoki

Ekstraklasa Expert
Członek Załogi
To z mojej strony taki typ dnia:

Dyscyplina: Skoki narciarskie - Niżny Tagił 2 zawody
Godzina: 15:30
Spotkanie: Będzie w TOP6
Typ: Forfang
Kurs: 4,00
Bukmacher: etoto
Analiza:

Pozwolę sobie zagrać to samo co wczoraj tylko po lepszym kursie 4,00. Jak dla mnie nic się nie zmieniło od wczoraj, więc analiza aktualna. Forfang wczoraj w konkursie zepsuł, ale skoki polegają na tym że raz wychodzi a raz nie, to że wczoraj nie poszło nie znaczy że dzisiaj będzie tak samo. Tym bardziej, że w próbnej serii Forfang udowodnił, że mam racje i był na 5 miejscu. Równie dobrze wygląda typ TOP6 na Tande i Lindvika, ale w typie dnia konsekwentnie poluje na Forfanga. Poniżej przekopiowana wczorajsza analiza, bo tak jak pisałem, nic się nie zmienia, wszystko aktualne, tylko kurs lepszy!

Jak dla mnie typ dnia na dzisiejsze skoki. Stawka w Rosji bardzo wąska, nie ma czołowych Polaków, nie ma czołowych Austriaków (poza D.Huberem), nie ma wielu narodowości przez co mamy zawodników tylko z 8 krajów. Dzięki temu znacznie łatwiej się będzie dostać do top6 czy top10 itp. niż dotychczas. Świadczą o tym chociażby wczorajsze miejsca Zniszczoła w okolicy top10, który jeszcze w Wiśle raczej nie miał szans wchodzić do 2 serii. Mój typ pada na Norwega Forfanga. Skocznie tą można uznać za Norweską. Norwegowie przeważnie notowali tu dobre rezultaty. Widać to było też wczoraj. Po słabej dyspozycji na początku sezonu, wróciły dobre prędkości i wręcz roiło się od Norwegów w czołówce we wczorajszych seriach. Dlaczego Forfang? Ponieważ u niego w ostatniej kilkuletniej historii było najbardziej widoczne "lubienie" tej skoczni. Norweg potrafił tu wygrywać nie mając wcale formy na wygrywanie czy podium. Jest też rekordzistą tej skoczni. W zeszłym roku trochę nie miał w konkursach, ale potrafił wygrywać kwalifikacje. Na potwierdzenie wyniki Norwega na tej skoczni podkreślone na czerwono są wyraźnie lepsze niż wyniki tydzień przed i po Niżnym Tagile:


forfang.JPG

Jak widać szczególnie sezon 2018/19 to czucie tej skoczni u Norwega było bardzo dobre. Liczę na jakąś drobną powtórkę. Skoro w Kuusamo był 5, tutaj nie powinno być gorzej. Tym bardziej, że jak wspomniałem w Kuusamo był Geiger, Kubacki, Stoch, Żyła a tutaj tych konkurentów brak.

We wczorajszych seriach Forfang był 4, 15 i 11, dlatego kursy dobre. Jednak nie zawsze miał warunki i trenuje tu już od wtorku, więc mógł sobie pozwolić na jakieś skoki na pół gwizdka lub testy sprzętu (skakał na biało podczas gdy inni NOR na niebiesko). Myślę, że dzisiaj będzie mocny i jak warunki dopiszą to szanse na szóstkę są bardzo duże, a kurs 3,00 bardzo okazyjny.

____

Ponadto takie same zakłady na TOP6 na Tandego i Lindvika. Norwegowie nie są regularni, więc ciężko przewidzieć który z nich odpali. Jak odpali jeden będzie mniej więcej na 0. Jak dwóch to już na plus. Trzech będzie miło. Generalnie gram pod to co np. we wczorajszej serii próbnej (wszyscy wymienieni byli w top6). Na piątkowych treningach również, więc nie jest to nierealny zakład. Ponadto Uważam, że Johansson nie jest wyraźnie lepszy od wymienionej trójki kolegów. A z kursów 1,20 na Johanssona vs 4,00 na kolegę z drużyny wprost żal nie skorzystać. W związku z tym poniższa lista typów na dziś jest bardzo obiecująca:

Forfang top6 @ 4,00
Tande top6 @ 3,50
lindvik top6 @ 4,00 Wszystko z ETOTO

Johansson - Lindvik 2 @ 4,00
Johansson - Tande 2 @ 3,20
Johansson - Forfang 2 @ 3,20 Wszystko z betx.
 
Otrzymane punkty reputacji: +121
Lik 124,2K

Lik

Znawca - Skoki Narciarskie
KONKURS INDYWIDUALNY #2

Dzisiaj trochę krótsza analiza, bez wdawania się w szczegóły, za co przepraszam, ale mam trochę rzeczy na głowie.

D. Huber, TOP6 - @1.50, Fortuna & STS

Analiza tutaj. Wczoraj 2. miejsce.

Semenić vs P. Prevc -> @1.65, TOTALbet

Semenić pokonał P. Prevca w 4 z 5 skoków w Niżnym Tagile. Obaj skaczą słabo, natomiast P. Prevc jest kompletnie "pogubiony", plasuje się tutaj w 4., a nawet i 5. dziesiątce.

Najlepszy Austriak (z wymienionych), Fettner -> @3.50, forBET

Kurs wysoki ze względu na wczorajsze skoki Lacknera. Natomiast pojawia się pytanie, czy będzie w stanie powtórzyć dzisiaj taki wynik.
Biorąc pod uwagę piątkowe skoki treningowe + kwalifikacje oraz wczorajszą serię próbną, to bilans lepszych skoków jest na korzyść Fettnera - 3:1.
W 1. serii konkursowej Fettner skoczył 118.5 m, uplasował się na 33. pozycji, jednak z tego co na szybko rzuciłem okiem, to miał najgorsze warunki ze wszystkich skoczków. Lackner sensacyjnie zajął 4. miejsce, po bardzo dobrych skokach.
Dzisiaj mimo wszystko, spodziewam się gorszych skoków mniej doświadczonego Austriaka i znaczną poprawę rezultatu Fettnera. Wiele będzie zależało oczywiście od warunków.

PŚ w Niżnym Tagile: Ostatnie starcie przed mistrzostwami w Planicy (lista startowa kwalifikacji)
PŚ w Niżnym Tagile: Triumf Graneruda, Zniszczoł szósty, wpadka Eisenbichlera!


Poza tym, powtarzam to, co napisałem wczoraj.

O zwycięstwo będzie bić się Granerud z Eisenbichlerem [...]. W gronie faworytów do walki o podium widzę także [...] D. Hubera, Y. Sato oraz Norwegów.
Wszystko wskazuje jednak na to, że znów wiele do powiedzenia będzie miał wiatr...
Bardzo fajne kursy w parach i na TOP6 są zwłaszcza na Norwegów, o czym wyżej napisał typerskoki typerskoki.
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +137
husarz22 104,1K

husarz22

Forum VIP
Witam wszystkich pasjonatów skoków narciarskich!
Jestem po raz pierwszy w tym dziale i odrazu przechodze do swojego typu.
Mianowicie dzisiaj w Niżym Tagile obstawiam Graneruda jako zwycięzce zawodów. Dlaczego?
Dwa równe i bardzo dobre skoki pozwoliły mu przejąć żółtą koszulkę lidera Pucharu Świata. Jest w niesamowitym gazie. Potrafi poradzic sobie ze złymi warunkami związanymi z wiatrem. Jego największy rywal czyli Marcus jest również w życiowej formie ale myśle że Niemiec po wczorajszym skoku w serii finałowej trochę podupadł psychicznie.
H.E. Granerud wygra @2.60 fortuna




 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +79
T 4,5K

tofik015

Użytkownik
Pavlovcic B. - Hamann M. - Hamann @1,96 fortuna

Zacznę od tego, że Pavlovic wygrał z Hamannem w 2 treningu i kwalifikacjach, tylko te jego wygrane były minimalnie a dokładnie odpowiednio 0,5pkt i 0,8 czyli nawet nie 0,5m przeliczając na odległość. Natomiast Hamann był lepszy w 1 treningu i serii próbnej mając przewagę trochę bardziej zauważalną a dokładnie odpowiednio 3 i 7 punktów. Co do konkursu to w nim Hamann skoczył dobrze i równo po 123,5m w obu seriach i pewnie jego przewaga nad Słoweńcem była by większa niż 0,6 gdyby nie fakt, że w drugiej serii Pavlovcic miał podobne szczęście do warunków co Johansson (skakał przed Johanssonem który osiągnął wtedy 142,5m) i skoczył 129m a we wcześniejszych skokach jego najlepszym rezultatem było tylko 122,5m. Jak dla mnie dziwne kursy tutaj i powinny być co najmniej odwrotne
 
Ostatnia edycja:
P 1,1K

prostoorient1208

Użytkownik
Witam wszystkich pasjonatów skoków narciarskich!
Jestem po raz pierwszy w tym dziale i odrazu przechodze do swojego typu.
Mianowicie dzisiaj w Niżym Tagile obstawiam Graneruda jako zwycięzce zawodów. Dlaczego?
Dwa równe i bardzo dobre skoki pozwoliły mu przejąć żółtą koszulkę lidera Pucharu Świata. Jest w niesamowitym gazie. Potrafi poradzic sobie ze złymi warunkami związanymi z wiatrem. Jego największy rywal czyli Marcus jest również w życiowej formie ale myśle że Niemiec po wczorajszym skoku w serii finałowej trochę podupadł psychicznie.
H.E. Granerud wygra @2.60 fortuna



To prawda że Granerud jest w formie i skacze równo i powtarzalnie. Jestem jednak odmiennego zdania ,iż Niemiec podupadł psychicznie. Wydaje mi sie że wczorajsza porażka jeszcze bardziej go zmobilizuje do tego chęć odzyskania żółtej koszulki. Wczoraj pokazał Marcus w pierwszej serii że nie ma mocnych na niego w równych warunkach póki co. Oczywiście jezeli takie dzisiaj będą w co wątpie niestety, ale mimo wszystko bardziej stawiam na Niemca po wczorajszym przegranym konkursie i chęci rehabilitacji.
 
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom