>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 200 ZŁ!<<<
Fortuna bonus

Skoki Narciarskie 2020/21 - Niżny Tagił (04.12 - 06.12)

Status
Zamknięty.
typerskoki 398,2K

typerskoki

Ekstraklasa Expert
Członek Załogi
Piątek, 04.12.2020
11:30 - Odprawa techniczna
13:30 - Oficjalny trening
15:30 - Kwalifikacje

Sobota, 05.12.2020
15:15 - Seria próbna
16:30 - Pierwsza seria konkursowa

Niedziela, 06.12.2020
14:30 - Kwalifikacje
16:00 - Pierwsza seria konkursowa
 
Lik 124,2K

Lik

Znawca - Skoki Narciarskie
KWALIFIKACJE #1

Paschke vs Klimov -> @1.70, STS

O Paschke tak napisałem w ubiegłą sobotę:
Niemiec jest w dobrej formie, to nie ulega wątpliwości. Z opracowanej tabeli przez jednego z członków grupy na Facebooku, związanej ze skokami, wynika, że w klasyfikacji skoków z serii treningowych i próbnych plasuje się na 3. pozycji, natomiast licząc punkty ze skoków kwalifikacyjnych - na 8. miejscu. W oficjalnych konkursach także zanotował wysokie lokaty, w ubiegłą sobotę miał 5. notę dnia, a w niedzielę - 12.
Patrząc już stricte na próby oddawane w Ruce, to wczoraj Paschke w czasie 4. serii skoków uplasował się kolejno na miejscach: 9, 5, 5, 6.
Oba konkursy indywidualne w Finlandii potwierdziły moje słowa. W sobotę Paschke zajął 8. lokatę, natomiast w niedzielę, w bardziej loteryjnym konkursie, uplasował się na 21. miejscu (bardzo dobry 1. skok).
Co do Klimova, to w Ruce rzecz jasna nie startował, ze względu na kwarantannę rosyjskiej ekipy. W Wiśle prezentował się całkiem nieźle, skoki treningowe oraz w konkursie drużynowym plasowały go indywidualnie w 2. dziesiątce, ale ostatecznie w niedzielnym konkursie nie zdobył choćby punktu - zajął 31. lokatę. W bezpośrednich pojedynkach z Paschke przegrał stosunkiem 2:4.
Bukmacherzy wzięli pewnie pod uwagę fakt, że Rosjanin będzie skakał "u siebie". W swoim najlepszym sezonie (2018/19) potrafił w Niżnym Tagile zająć miejsca 11 i 8, ale w ubiegłym sezonie zanotował tutaj indywidualnie jedne z swoich najgorszych wyników poprzedniej kampanii, bo nie był nawet blisko zdobycia punktów - miejsca 41 i 50. Będąc konsekwentnym, wspomnę jeszcze o wynikach Paschke w konkursach w Niżnym Tagile w sezonie 2019/20 - zajął następujące pozycje: 28, 11. Wydaje mi się, że to wyklucza jakikolwiek handicap ze strony Rosjanina, powinniśmy bazować na aktualnej dyspozycji obu skoczków. A fakty są takie, że Paschke w tym sezonie wygląda lepiej od Klimova, z zastrzeżeniem oczywiście, że tego drugiego nie widzieliśmy w Finlandii. Natomiast tam Niemiec, o czym już wspomniałem wyżej, prezentował się na bardzo solidnie.
Kurs spadł z @1.72 w STS, ale nadal wygląda OK. Dla przykładu, w TOTALbet Paschke o podobnych kursach zestawiony jest w parach z Forfangiem i Johanssonem, czyli skoczkami znacznie lepszymi niż Klimov.

Pilch vs Trofimov -> @2.01, STS

W Wiśle ich pojedynki wyglądały następująco:
I trening: 54. Trofimov vs 62. Pilch
II trening: 47. Pilch vs 54. Trofimov
Kwalifikacje: 41. Trofimov vs 45. Pilch

Rosjanin wygrał tę rywalizację 2:1 + oddał całkiem przyzwoite 2 skoki w konkursie drużynowym.
Tym razem to handicap po stronie oddawania skoków "u siebie" będzie po stronie Trofimova. Nie do końca lubię analizować kwestię skoków na danej skoczni, bo zazwyczaj mija się to z celem - jeśli skoczek jest chociaż w przyzwoitej formie, to potrafi przyzwoicie skoczyć wszędzie. Natomiast jest kilka przypadków, gdzie dana skocznia leży danemu zawodnikowi. W tym przypadku mój typ jest po części oparty na fakcie, że tutaj Trofimov po prostu często dostaje szansę jako skoczek z grupy krajowej, tutaj też wiele razy w roku trenuje. I tak, idąc dalej, 2 sezony temu zajął na tej skoczni najlepsze miejsce w konkursie PŚ w swojej karierze, bo 26., a w poprzednim zanotował jeden z najlepszych wyników ubiegłej kampanii - 37. miejsce.
Tak na marginesie tylko dodam, że w Wiśle punktowało 6. Polaków, natomiast w Ruce już tylko 4. Nie jest to oczywiście odosobniony przypadek.
Trofimov ma także kilka skoków oddanych na tej skoczni w tym tygodniu, ponieważ Rosjanie oddawali swoje próby, w nieoficjalnych treningach we wtorek i w czwartek.
Dla mnie faworytem w tym starciu jest Rosjanin.

PŚ w Niżnym Tagile: Program zawodów. O której konkursy? Gdzie będzie transmisja?

Powyższe rozważania oczywiście jeszcze z dużą dozą niewiedzy na temat tego, jak to będzie wszystko wyglądać w Niżnym Tagile i z zastrzeżeniem, że kwalifikacje, co oczywiste, to 1 skok.
Jeśli chodzi o inne pary, to moim zdaniem warto iść w stronę Norwegów, gdyż wielokrotnie słyszałem tezę, że jest to skocznia niezwykle sprzyjająca "lotnikom", a więc w stronę Johanssona (2 razy 6. miejsce w Ruce), Forfanga (świetne wyniki w poprzednich latach w Niżnym Tagile; aktualny rekord skoczni; całkiem niezły występ w Ruce), Graneruda (jak wszyscy wiemy - świetna forma) i Tande, a także Y. Sato (wygrany konkurs w ubiegłym sezonie w Niżnym Tagile; bardzo dobra dyspozycja) oraz z oczywistych względów - Eisenbichlera.


EDIT (04.12.2020, 11:58):
Mały szczegół ale Paschke w bezpośrednim bilansie wygrał 4:2 nie 5:1 ;-)
Tak, zgadza się. Dzięki za poprawkę.
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +63
typerskoki 398,2K

typerskoki

Ekstraklasa Expert
Członek Załogi
Ode mnie na dzisiejsze kwale taki kuponik:
1607071084298.png

Paschke z sezonu na sezon poprawia swoją dyspozycje. Teraz wygląda, że na stałe się zadomowi w top10. Lubi tą skocznie i pokazuje pojedyncze skoki nawet na top3. Oczekuje, że utrzyma tą postawę lub nawet poprawi. Za przeciwnika Ryoyu, który póki co ma nawet problem z puntkowaniem. Nawet jeśli znajdzie jakiś przebłysk starej dyspozycji to do top10 będzie mu ciężko od strzała wrócić. Z Paschke powinien przegrać nawet w przypadku wyraźnej poprawy formy, ale nawet na to się póki co nie zanosi.

Jeśli Forfang ma swoją ulubioną skocznie to na pewno jest nią ta. Wygrawał tu wielokrotnie kwale, zawody, ma rekord, przeważnie tu notował progres o 10 pozycji względem skoczni przed i po Niżnym Tagile. Johansson przeciwnie. Jakoś nie kojarze żeby tutaj dobrze wypadał. W zeszłym roku w Ruce miał przebłyski na walkę o podium, a tutaj nawet w treningach nie błyszczał. Ponadto Robert nie jest jeszcze w optymalnej dyspozycji. Ruka mu leży i tam notował dobre pozycje, tutaj wydaje mi się że wypadnie z dziesiątki, a Forfang może nawet powalczyć o podium.

Schmid podobnie jak w zesżłym sezonie rozkręca się z konkursu na konkurs i co weekend ma potencjał na poprawę o 5 lokat względem poprzedniego weekendu. Dodatkowo na tej skoczni raczej wypadał całkiem dobrze. W zeszłym roku był 7 co na tą chwile był jego najlepszy wynik w startach PŚ. Semenic przeciwnie. Ruka mu bardziej pasuje i miewał tam dobre występy. W tym roku jest w tak słabej formie (jak i reszta Słoweńców) że i tam szału nie było. Nie sądzę by był w stanie tutaj zapunktować mimo słabej obsady, za to Schmid może miło zaskoczyć.
 
Otrzymane punkty reputacji: +55
tarki_16 210,9K

tarki_16

Moderator
Członek Załogi
Forfang - Paschke 2 @2.06

Norweg po dobrych skokach w Ruce już awansował w hierarchii do grona faworytów w weekendowych zawodach. Jest to jedna z jego ulubionych skoczni, ale mimo wszystko bym uważał. W Ruce był mocny wiatr pod narty, który Forfang potrafi wykorzystywać i zajął 5 miejsce, w Wiśle nie skakał, bo podobno szukał formy. Niemiec zawalił drugi skok w loteryjnych niedzielnych zawodach, zresztą kolega powyżej dobrze to opisał. Od początku sezonu skacze bardzo dobrze, czy to indywidualnie czy w drużynie, najlepsze skoki oddaje w treningach i kwalifikacjach. Dziś wg. prognoz wiatr 1-2m/s z tyłu skoczni i tutaj właśnie szukam niespodzianki, bo jeśli będzie wiało w plecy, to Forfang dużo na tym traci, wielokrotnie już widziałem, jak zawalał skoki czy nie radził sobie w takich warunkach. Moim zdaniem Paschke w bardziej ustabilizowanej formię i może być wyżej.
 
0 4,8K

00dedicated00

Użytkownik
KWALIFIKACJE #1

Paschke vs Klimov -> @1.70, STS

O Paschke tak napisałem w ubiegłą sobotę:


Oba konkursy indywidualne w Finlandii potwierdziły moje słowa. W sobotę Paschke zajął 8. lokatę, natomiast w niedzielę, w bardziej loteryjnym konkursie, uplasował się na 21. miejscu (bardzo dobry 1. skok).
Co do Klimova, to w Ruce rzecz jasna nie startował, ze względu na kwarantannę rosyjskiej ekipy. W Wiśle prezentował się całkiem nieźle, skoki treningowe oraz w konkursie drużynowym plasowały go indywidualnie w 2. dziesiątce, ale ostatecznie w niedzielnym konkursie nie zdobył choćby punktu - zajął 31. lokatę. W bezpośrednich pojedynkach z Paschke przegrał stosunkiem 1:5.
Bukmacherzy wzięli pewnie pod uwagę fakt, że Rosjanin będzie skakał "u siebie". W swoim najlepszym sezonie (2018/19) potrafił w Niżnym Tagile zająć miejsca 11 i 8, ale w ubiegłym sezonie zanotował tutaj indywidualnie jedne z swoich najgorszych wyników poprzedniej kampanii, bo nie był nawet blisko zdobycia punktów - miejsca 41 i 50. Będąc konsekwentnym, wspomnę jeszcze o wynikach Paschke w konkursach w Niżnym Tagile w sezonie 2019/20 - zajął następujące pozycje: 28, 11. Wydaje mi się, że to wyklucza jakikolwiek handicap ze strony Rosjanina, powinniśmy bazować na aktualnej dyspozycji obu skoczków. A fakty są takie, że Paschke w tym sezonie wygląda lepiej od Klimova, z zastrzeżeniem oczywiście, że tego drugiego nie widzieliśmy w Finlandii. Natomiast tam Niemiec, o czym już wspomniałem wyżej, prezentował się na bardzo solidnie.
Kurs spadł z @1.72 w STS, ale nadal wygląda OK. Dla przykładu, w TOTALbet Paschke o podobnych kursach zestawiony jest w parach z Forfangiem i Johanssonem, czyli skoczkami znacznie lepszymi niż Klimov.

Pilch vs Trofimov -> @2.01, STS

W Wiśle ich pojedynki wyglądały następująco:
I trening: 54. Trofimov vs 62. Pilch
II trening: 47. Pilch vs 54. Trofimov
Kwalifikacje: 41. Trofimov vs 45. Pilch

Rosjanin wygrał tę rywalizację 2:1 + oddał całkiem przyzwoite 2 skoki w konkursie drużynowym.
Tym razem to handicap po stronie oddawania skoków "u siebie" będzie po stronie Trofimova. Nie do końca lubię analizować kwestię skoków na danej skoczni, bo zazwyczaj mija się to z celem - jeśli skoczek jest chociaż w przyzwoitej formie, to potrafi przyzwoicie skoczyć wszędzie. Natomiast jest kilka przypadków, gdzie dana skocznia leży danemu zawodnikowi. W tym przypadku mój typ jest po części oparty na fakcie, że tutaj Trofimov po prostu często dostaje szansę jako skoczek z grupy krajowej, tutaj też wiele razy w roku trenuje. I tak idąc dalej, 2 sezony temu zajął na tej skoczni najlepsze miejsce w konkursie PŚ w swojej karierze, bo 26., a w poprzednim zanotował jeden z najlepszych wyników ubiegłej kampanii - 37. miejsce.
Tak na marginesie tylko dodam, że w Wiśle punktowało 6. Polaków, natomiast w Ruce już tylko 4. Nie jest to oczywiście odosobniony przypadek.
Trofimov ma także kilka skoków oddanych na tej skoczni w tym tygodniu, ponieważ Rosjanie oddawali swoje próby, w nieoficjalnych treningach we wtorek i w czwartek.
Dla mnie faworytem w tym starciu jest Rosjanin.

PŚ w Niżnym Tagile: Program zawodów. O której konkursy? Gdzie będzie transmisja?

Powyższe rozważania oczywiście jeszcze z dużą dozą niewiedzy na temat tego, jak to będzie wszystko wyglądać w Niżnym Tagile i z zastrzeżeniem, że kwalifikacje, co oczywiste, to 1 skok.
Jeśli chodzi o inne pary, to moim zdaniem warto iść w stronę Norwegów, gdyż wielokrotnie słyszałem tezę, że jest to skocznia niezwykle sprzyjająca "lotnikom", a więc w stronę Johanssona (2 razy 6. miejsce w Ruce), Forfanga (świetne wyniki w poprzednich latach w Niżnym Tagile; aktualny rekord skoczni; całkiem niezły występ w Ruce), Graneruda (jak wszyscy wiemy - świetna forma) i Tande, a także Y. Sato (wygrany konkurs w ubiegłym sezonie w Niżnym Tagile; bardzo dobra dyspozycja) oraz z oczywistych względów - Eisenbichlera.

Mały szczegół ale Paschke w bezpośrednim bilansie wygrał 4:2 nie 5:1 ;-)
 
megeczupal 10,6K

megeczupal

Użytkownik
Ode mnie na dzisiejsze kwale taki kuponik:
Pokaż załącznik 5384

Paschke z sezonu na sezon poprawia swoją dyspozycje. Teraz wygląda, że na stałe się zadomowi w top10. Lubi tą skocznie i pokazuje pojedyncze skoki nawet na top3. Oczekuje, że utrzyma tą postawę lub nawet poprawi. Za przeciwnika Ryoyu, który póki co ma nawet problem z puntkowaniem. Nawet jeśli znajdzie jakiś przebłysk starej dyspozycji to do top10 będzie mu ciężko od strzała wrócić. Z Paschke powinien przegrać nawet w przypadku wyraźnej poprawy formy, ale nawet na to się póki co nie zanosi.

Jeśli Forfang ma swoją ulubioną skocznie to na pewno jest nią ta. Wygrawał tu wielokrotnie kwale, zawody, ma rekord, przeważnie tu notował progres o 10 pozycji względem skoczni przed i po Niżnym Tagile. Johansson przeciwnie. Jakoś nie kojarze żeby tutaj dobrze wypadał. W zeszłym roku w Ruce miał przebłyski na walkę o podium, a tutaj nawet w treningach nie błyszczał. Ponadto Robert nie jest jeszcze w optymalnej dyspozycji. Ruka mu leży i tam notował dobre pozycje, tutaj wydaje mi się że wypadnie z dziesiątki, a Forfang może nawet powalczyć o podium.

Schmid podobnie jak w zesżłym sezonie rozkręca się z konkursu na konkurs i co weekend ma potencjał na poprawę o 5 lokat względem poprzedniego weekendu. Dodatkowo na tej skoczni raczej wypadał całkiem dobrze. W zeszłym roku był 7 co na tą chwile był jego najlepszy wynik w startach PŚ. Semenic przeciwnie. Ruka mu bardziej pasuje i miewał tam dobre występy. W tym roku jest w tak słabej formie (jak i reszta Słoweńców) że i tam szału nie było. Nie sądzę by był w stanie tutaj zapunktować mimo słabej obsady, za to Schmid może miło zaskoczyć.
Zagraj na betfanie bez podatku więcej wychodzi 🤪
 
0 4,8K

00dedicated00

Użytkownik
Z.Jelar - J.Hoerl 2 ( 2.01 STS ) ⛔

Austriak skakał w poprzednim sezonie z całkiem przyzwoitymi wynikami w Rosji natomiast jeśli patrzeć na występ w Wiśle to 2:2 W seriach których razem występowali ( oficjalnie 3:1 na rzecz Slowenca przez DSQ Hoerla ale on tam oddał zdecydowanie lepszy skok od Jelara ) Jana w mojej ocenie stać na miejsca 10-15 natomiast Ziga to jak narazie dla mnie taki zawodnik na miejsca powyżej 20. Wiem w Ruce zaprezentował się w pewnych skokach bardzo dobrze ale tylko wtedy kiedy mial jedne z lepszych warunków w stosunku do konkurencji.

Po za tym w swojej ocenie Hoerla narazie uważam za nieco lepszego zawodnika i w tej parze po takim kursie gdzie Jan jest teoretycznie underdogiem biorę w ciemno.

Życzę powodzenia i zielonych kuponów
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +11
0 4,8K

00dedicated00

Użytkownik
Z.Jelar - J.Hoerl 2 ( 2.01 STS ) ⛔

Austriak skakał w poprzednim sezonie z całkiem przyzwoitymi wynikami w Rosji natomiast jeśli patrzeć na występ w Wiśle to 2:2 W seriach których razem występowali ( oficjalnie 3:1 na rzecz Slowenca przez DSQ Hoerla ale on tam oddał zdecydowanie lepszy skok od Jelara ) Jana w mojej ocenie stać na miejsca 10-15 natomiast Ziga to jak narazie dla mnie taki zawodnik na miejsca powyżej 20. Wiem w Ruce zaprezentował się w pewnych skokach bardzo dobrze ale tylko wtedy kiedy mial jedne z lepszych warunków w stosunku do konkurencji.

Po za tym w swojej ocenie Hoerla narazie uważam za nieco lepszego zawodnika i w tej parze po takim kursie gdzie Jan jest teoretycznie underdogiem biorę w ciemno.

Życzę powodzenia i zielonych kuponów
Typ uważam za bardzo dobry tylko niestety człowiek nie ma wpływu na to czy któryś zawodnik zostanie zdyskwalifikowany.
Jan Hoerl(123.5m) zdecydowanie lepszy skok od Zigi Jelara(114m) ale DSQ po stronie Jana powoduje że typ na minus.
 
prezes27 1,4K

prezes27

Użytkownik
Y. Sato Top 6 @1.7 sts 8 miejsce

Kolejny raz stawiam na Japończyka. W tym sezonie był już 7, 5 i 4. A tym tygodniu nie ma naszej najlepszej trójki oraz Geigera, którzy mogliby rywalizować o czołowe lokaty. Powinno więc być Japończykowi jeszcze łatwiej wejść do czołowej szóstki konkursu. Yukiya wygrał do tej pory 2 konkursy PŚ, z czego 1 właśnie tutaj przed rokiem. Musi więc mieć miłe wspomnienia z tego obiektu. We wczorajszych skokach w pierwszym treningu trochę słabiej, ale potem już w normie (6 i 4 w kwalifikacjach). Japończycy mają w zwyczaju nieco się oszczędzać w skokach treningowych, czy kwalifikacyjnych, a w konkursie potrafią się sprężyć i skoczyć swoje najlepsze próby. Wierzę, że tak będzie i tym razem. Japończyk jest dobrze dysponowany i stać go nawet na włączenie się do walki o podium.
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +2
megeczupal 10,6K

megeczupal

Użytkownik
D. Huber TOP3 @ 3.50 fortuna ✅✅✅

Daniel 3 miejsce w Wiśle w pełnej obsadzie, miałem wątpliwości co do jego formy po odpuszczeniu konkursów w Ruce ale po wczoraj widać że dalej jest wysoka forma i dzisiaj walczy o top 3 a może więcej jak któryś z faworytów eisen/graner coś namącą . Bezpieczniejsze typy w parach lub top 6 w strone Hubera.
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +47
0 4,8K

00dedicated00

Użytkownik
Dziś wrzucam dubel, który można zagrać na STS.

A. Lanisek – B. Pavlovcic 1 ( 1.37 STS).✅

Anze od początku sezonu pokazuje równa formę ( poza jedną wpadką w Ruce) jest lepiej prezentującym się skoczkiem czy to w treningu czy to w kwalifikacjach kończąc na zawodach! Dlatego też bez namysłu dorzucam kurs 1.37 do ako, które będzie tworzył w parze z.........

Tak właśnie z nim :). MACIEJ KOT.

M. Kot – M. Steiner 1 ( 1.62 STS).⛔

Wiadomo nie od dziś, że Maciek chce, ale nie może 😎 patrząc na występy obu skoczków można wysnuć pewne wnioski które mogą pomóc w trafnym wytypowaniu tej pary.

1- prędkość na progu przy tych bliższych odległościach może mieć znaczenie ( Maciek szybszy od 0.6 do 1.0 km/h) oczywiście z tej samej belk.

2- Maciek lepszy w skokach treningowych przy zbliżonych warunkach pogodowych kolejno o 7.8pkt i 6.1pkt.

Ps.Kwalifikacjj zbytnio nie biorę pod uwagę bo Maximilian skakał w najlepszych warunkach ( -9.0 za wiatr) a Maciek w najgorszych ( +1.2 za wiatr) i przy takiej dużej różnicy stracił tylko 5.4pkt.

Ako 1.37 + 1.62= 2.22⛔

Życzę powodzenia!
 
Ostatnia edycja:
Lik 124,2K

Lik

Znawca - Skoki Narciarskie
KONKURS INDYWIDUALNY #1

Najlepszy Polak, Zniszczoł -> @1.85, forBET

Solidne wyniki w lecie, o czym więcej napisałem tutaj, przełożył na solidną formę w zimie. W Wiśle, w seriach treningowych plasował się głównie w 2. i 3. dziesiątce. W niedzielnym konkursie niestety zabrakło trochę szczęścia i nie wywalczył punktów (35. miejsce).
Tutaj w Niżnym Tagile, przy braku kilku czołowych skoczków PŚ, ma duże szanse nie tylko na wejście do 2. serii, ale nawet i powalczenie o TOP15.
Wczoraj patrząc na przekrój 3. serii, był najlepszym z Polaków, choć raz znalazł się za plecami Wąska. Poniżej zestawienie jego pojedynków właśnie z Wąskiem, który chyba jako jedyny może z nim powalczyć o wyższą lokatę.

1. seria treningowa: 10. Zniszczoł, 18. Wąsek (ta sama belka; Zniszczoł 1.5 m dalej, w gorszych warunkach)
2. seria treningowa: 7. Wąsek, 14. Zniszczoł (ta sama belka; Zniszczoł 0.5 m dalej, w lepszych warunkach)
Kwalifikacje: 8. Zniszczoł, 27. Wąsek (ta sama belka; Zniszczoł 4.5 m dalej, w gorszych warunkach)

Wszystkie skoki Olka powyżej 120 m, 3 lokaty w czołowej 15., naprawdę dobra forma. We wczorajszym wywiadzie dla stacji Eurosport podkreślał, że czuje się w dobrej dyspozycji, dzisiaj nie będzie nic "kombinował", tylko skakał "swoje".
Bardzo przyjemny kurs, ponieważ w STS na to zdarzenie widnieje @1.72.

D. Huber, TOP6 -> @1.67, LV BET

W Wiśle zaprezentował się z bardzo dobrej strony, co było lekkim zaskoczeniem, bo to raczej Aschenwald był wskazywany jako najmocniejszy punkt Austrii na starcie tego sezonu PŚ. W konkursie indywidualny wylądował ostatecznie na 3. pozycji. Po przerwie, spowodowanej kwarantanną austriackiej ekipy, nic nie stracił z dobrej formy.
We wczorajszych 3. seriach uplasował się na miejscach: 7, 8, 3. Warto jednak podkreślić, że w 2. serii treningowej, wszyscy (poza Tande), którzy uplasowali się przed nim oddawali skoki w lepszych warunkach. Co ciekawe, z zawodników, którzy zajęli miejsca w czołowej 10. kwalifikacji, Austriak również miał jeden z najsłabszych podmuchów wiatru (gorsze tylko Zniszczoł, Nazarov i Fettner).
D. Huber myślę, że może włączyć się dzisiaj do walki o podium, choć aspiracje do tego zgłasza wielu skoczków. Poza Eisenbichlerem i Granerudem, którzy skakali wczoraj "w innej lidze", także - Y. Sato, Tande czy Johansson.
Mimo wszystko, gram bezpieczniej TOP6 Austriaka po całkiem fajnym kursie. W Fortuna do złapania po @1.60 (także OK), a w STS po @1.57.

Bez analizy:
Tande vs Klimov -> @1.45, Fortuna

PŚ w Niżnym Tagile: Czas na sobotnie starcie na "Bocianie" (lista startowa)
PŚ w Niżnym Tagile: Eisenbichler wygrywa kwalifikacje, Zniszczoł ósmy
PŚ w Niżnym Tagile: Granerud najlepszy na treningach


Skocznia, co podkreślają skoczkowie, przygotowana znakomicie, warunki też powinny umożliwić rozegranie konkurs w bezproblemowy sposób, więc liczę dzisiaj na sprawiedliwe rozstrzygnięcia. O zwycięstwo będzie bić się Granerud z Eisenbichlerem, co nie jest żadnym "odkryciem Ameryki" - wczoraj zdecydowanie odskoczyli rywalom. W gronie faworytów do walki o podium widzę także, tak jak już wspomniałem wcześniej, D. Hubera, Y. Sato oraz Norwegów.
 
Ostatnia edycja:
typerskoki 398,2K

typerskoki

Ekstraklasa Expert
Członek Załogi
Jak dla mnie dziś typ dnia to Forfang w TOP6 po kursie 3,00 w ETOTO:

Stawka w Rosji bardzo wąska, nie ma czołowych Polaków, nie ma czołowych Austriaków (poza D.Huberem), nie ma wielu narodowości przez co mamy zawodników tylko z 8 krajów. Dzięki temu znacznie łatwiej się będzie dostać do top6 czy top10 itp. niż dotychczas. Świadczą o tym chociażby wczorajsze miejsca Zniszczoła w okolicy top10, który jeszcze w Wiśle raczej nie miał szans wchodzić do 2 serii. Mój typ pada na Norwega Forfanga. Skocznie tą można uznać za Norweską. Norwegowie przeważnie notowali tu dobre rezultaty. Widać to było też wczoraj. Po słabej dyspozycji na początku sezonu, wróciły dobre prędkości i wręcz roiło się od Norwegów w czołówce we wczorajszych seriach. Dlaczego Forfang? Ponieważ u niego w ostatniej kilkuletniej historii było najbardziej widoczne "lubienie" tej skoczni. Norweg potrafił tu wygrywać nie mając wcale formy na wygrywanie czy podium. Jest też rekordzistą tej skoczni. W zeszłym roku trochę nie miał w konkursach, ale potrafił wygrywać kwalifikacje. Na potwierdzenie wyniki Norwega na tej skoczni podkreślone na czerwono są wyraźnie lepsze niż wyniki tydzień przed i po Niżnym Tagile:


Pokaż załącznik 5410

Jak widać szczególnie sezon 2018/19 to czucie tej skoczni u Norwega było bardzo dobre. Liczę na jakąś drobną powtórkę. Skoro w Kuusamo był 5, tutaj nie powinno być gorzej. Tym bardziej, że jak wspomniałem w Kuusamo był Geiger, Kubacki, Stoch, Żyła a tutaj tych konkurentów brak.

We wczorajszych seriach Forfang był 4, 15 i 11, dlatego kursy dobre. Jednak nie zawsze miał warunki i trenuje tu już od wtorku, więc mógł sobie pozwolić na jakieś skoki na pół gwizdka lub testy sprzętu (skakał na biało podczas gdy inni NOR na niebiesko). Myślę, że dzisiaj będzie mocny i jak warunki dopiszą to szanse na szóstkę są bardzo duże, a kurs 3,00 bardzo okazyjny.

____

Ponadto ciekawie na dziś wyglądają takie typy:

Paschke - Zniszczoł 1 @ 1,80 @ betx
Typ przeciwko Zniszczołowi. Polak już przyzwyczaił nie raz, że w treningach coś tam potrafi skoczyć, ale w zawodach zawodzi głowa i jest dużo słabiej. Myślę, że okolice 15 miejsca to jest jego dzisiejszy max, no ale nawet gdyby mnie zaskoczył to za rywala Paschke, który w pierwsze dwa weekendy pokazywał bardzo dobrą formę. Raczej regularnie plasował się w top10 w każdej serii, a miewał nawet zakusy na podium. Wczoraj słabszy dzień, ale może coś testował albo miał po prostu gorszy dzień. Dzisiaj liczę na powrót do top10 bo lubi tą skocznie.

Nazarov - Prevc 1 @ 1,85 @ betx
Tutaj liczę na utrzymanie wczorajszego układu sił. Rosjanin wczoraj 35, 10, 13 a Pero Prevc dopiero 41,44,42. Fatalna forma Słoweńca i tak czułem że jak na lubianej Ruce było słabo, to nie wróży to dobrze przed skocznią Rosyjską. Rywal nie jest tuzem ale skacze u siebie i widać że dobrze wyczuł skok. Dobry pierwszy skok może załatwić sprawę bo Petera z takimi skokami nie ma się co spodziewać w 2 serii.

Semenic - Kot 2 @ 2,01 @ sts
Semenic tak jak Prevc nie skakał tu dobrze. Woli Rukę, a jak tam było słabo, to tu nie ma co liczyć na cuda. Dodatkowo Słoweniec regularnie wypada w konkursie 10-20 pozycji gorzej niż na treningach. Maciek z kolei w wywiadach przyznawał, że lubi skocznie i forma coraz lepsza. Wczoraj jeszcze tego nie pokazał bo coś tam sprawdzał, ale jest dzisiaj potencjał na poprawę. Semenica powinien ograć nawet bez poprawy, ale jak sie poprawi to będzie dodatkowy handicup.


Można również próbować dobrych pozycji pozostałych Norwegów, np. tak jak tutaj: https://www.efortuna.pl/ticketdetail?id=OTk5MDEwMzQwNDk0NzYwMDqdIjpGYb5g90bxGRA=&kind=M

Powodzenia.
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +37
0 4,8K

00dedicated00

Użytkownik
Nie chce jakoś usprawiedliwiać swojego typu, ale kto oglądał to widział/słyszał, że Maciek Kot na buli dostał podmuch ponad 4m/s więc bez szans na jaki kolwiek dobry skok przy tej sytuacji
 
dx2 210,2K

dx2

Użytkownik
A ja nie chce marudzić, ale ilosc usprawiedliwien dla Macieja Kota od dwoch lat i protekcjonalny ton komentatorow TVP w jego kierunku jest wrecz niespotykana. Wiecznie jest jakis pretekst do usprawiedliwien od ponad dwoch lat.
Z calym szacunkiem, nie badz jak komentatorzy TVP.
 
Otrzymane punkty reputacji: +7
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom