>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<

Skoki narciarskie 2020/2021 - Titisee-Neustadt (08.01.2021 - 10.01.2021)

Status
Zamknięty.
tarki_16 214,3K

tarki_16

Moderator
Członek Załogi
Na jutrzejszy konkurs nie ma już takich perełek jak na dzisiaj , ale coś się zagra. Jutro liczę na poprawę lokat Paschke oraz Sato. Betsson wystawił już kursy i póki co zagramy:

K. Geiger - Y. Sato 2 @2.45 Betsson

Nie wiem czy na innych stronach będą wyższe kursy, ale mi taki odpowiada. Niemcowi ewidentnie ta skocznia nie leży, rok temu przecież również był w bardzo dobrej formie , a zajmował tutaj odległe lokaty. W tym roku jest jeszcze gorzej, dziś najgorsze , bo 25 miejsce w sezonie. Chyba myślami jest już Geiger przy następnym weekendzie w Zakopanym i tam będzie zdecydowana poprawa. Y. Sato to specyficzny zawodnik, w jednym konkursie zawala na całego, następnego dnia melduje się w czubie, tak jest praktycznie przez cały ten sezon, ale musi się bronić przed naporem innych zawodników spoza top10 , więc myślę, że jutro będzie zdecydowanie lepiej i zakręci się w okolicach tej czołowej dziesiątki konkursu. Dziś o parę pkt wyprzedził Niemca i myślę, że jutro powinien to powtórzyć.

M. Hamann - A. Aalto 1 @1.85 Fortuna

Wg. buka mamy 50/50 w tej parze. Moim zdaniem faworytem jest tutaj Niemiec. Wczoraj zdecydowanie, o blisko 15 pkt był przed Finem, pewnie byłaby większa przewaga, gdyby Fin w pierwszym skoku nie miał huraganu pod narty. Ale już w 2 serii w podobnych warunkach, pierwszy skoczył 131 m, a drugi tylko 119,5 m. Liczę dzisiaj na lekką poprawę u Niemca, wczoraj nie miał zbytnio szczęścia do warunków, mimo tego poradził sobie bardzo dobrze. Aalto ostatnio ustabilizowana forma na miejsca 15-25, miewa przebłyski jak wczoraj, kiedy trafił w dobre warunki, ale nie potrafił utrzymać wysokiej pozycji i spartolił drugi skok. Niemiec po prostu w posobnych warunkach skacze te parę metrów dalej, i dziś nie powinno być niespodzianki.

P. Paschke - P. Aschenwald 1 @1.68 Fortuna

Niemiec wczoraj zepsuł pierwszy skok, a dokładnie trafił na fatalne warunki i ledwo awansował do 2 serii, w której w normalnych warunkach sporo awansował i skończył na 17 miejscu, również był wyżej o parę pkt przez Austriakiem. Paschke w treningach notował nawet wyniki w pierwszej dziesiątce i myślę, że dziś, jeśli trafi na sprzyjające warunki, to powinien poprawić swoją pozycję z wczorajszego konkursu. Aschenwald od konkursów w Niemczech nieco spuścił z tonu, wczoraj zajął 19 miejsce i jeśli u Niemca wierzę w sporą poprawę, to u niego tego nie przewiduję.
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +95
A 638

Alpmma

Użytkownik
Wczoraj konkurs nie był aż tak loteryjny jak się mogło wydawać, owszem parę osób trafiło mega słabo i zostali wycięci ale większość miała dość równe warunki. W tym wszystkim na pewno warto wyróżnić Graneruda, który miał wczoraj w obu seriach praktycznie najgorsze warunki z całej stawki i oddał dwa świetne skoki, a przykładowo Kubacki trafiając podobne warunki oddał skok na zaledwie 128 metr. Dodatkowo Stoch pokazuje że jest w mega formie i Piotr Żyła. Jeżeli chodzi o Żyłę widać wczoraj było w obu skokach że popełniał mały błąd na wyjściu z progu i przechylało go mocno, a on mimo to wyciągał mega skoki.
Dzisiaj moim zdaniem warto iść właśnie w tą trójkę.

Dlatego biorę taki tripel na dzisiaj:
Stoch - Kubacki 1 @ 1.37
Granerud - Eisenibichler 1@ 1.40
Żyła - R. Kobayashi 1@ 1.4

Warto też pograć przeciwko Geigerowi bo skocznia mu kompletnie nie leży:
Stękała - Geiger 1 @ 1.42
Kraft - Geiger 1 @ 1.4
Dodatkowo:
Lidnvik- Lanisek 1@ 1.4
Paschke - Aschenwald 1 @ 1.68
Zniszczol - Wasek 2 @ 2.03

Wszystkie typy z fortuny
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +53
lukas88 299K

lukas88

Forum VIP
Poprzednicy proponują typy przeciwko Geigerowi, z czym się zgadzam bo TN mu nie odpowiada, ja natop=miast idę przeciwko Forfangowi, który dużo zyskał w oczach buków po wczorajszym konkursie gdzie zajął 13 lokata dzięki drugiemu skokowi na odległość 144 metry przy huraganie pod narty. Każdy z Norwegów zapewne takie warunki by wykorzystał. Jak dla mnie Forfang to największy narciarski zamot obok Tandego i stawianie któregokolwiek z nich to trzymanie w kieszeni tykającej bomby, zatem ja proponuję dziś:

Lanisek - Forfang 1 @ 1,70 Fortuna
Forfang- Wolny 2 @ 2,07 Fortuna


Poza tym widać że ta skocznia odpowiada Jochanssonowi, który w treningach był 18 i 7, w prologu miejsce 5, wygrał wczorajszą serią próbną i w konkursie był 6. Także można próbować:

Jochansson Top 6 @ 2,00
Eisenbichler- Jochansson 2 @ 2,11


Widzę również pole do poprawy dla Lindvika, który od piątku skacze dobrze w TN, jednak wczoraj w pierwszej serii miał niekorzystne warunki, przez co zabrakło nieco odległości. Uważam że można go pograć w "6" lub próbować w parze z Wiewiórem czy Eisenbichlerem, u których przewiduję dziś niższe lokaty niż wczoraj.
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +53
A 638

Alpmma

Użytkownik
Poprzednicy proponują typy przeciwko Geigerowi, z czym się zgadzam bo TN mu nie odpowiada, ja natop=miast idę przeciwko Forfangowi, który dużo zyskał w oczach buków po wczorajszym konkursie gdzie zajął 13 lokata dzięki drugiemu skokowi na odległość 144 metry przy huraganie pod narty. Każdy z Norwegów zapewne takie warunki by wykorzystał. Jak dla mnie Forfang to największy narciarski zamot obok Tandego i stawianie któregokolwiek z nich to trzymanie w kieszeni tykającej bomby, zatem ja proponuję dziś:

Lanisek - Forfang 1 @ 1,70 Fortuna
Forfang- Wolny 2 @ 2,07 Fortuna


Poza tym widać że ta skocznia odpowiada Jochanssonowi, który w treningach był 18 i 7, w prologu miejsce 5, wygrał wczorajszą serią próbną i w konkursie był 6. Także można próbować:

Jochansson Top 6 @ 2,00
Eisenbichler- Jochansson 2 @ 2,11


Widzę również pole do poprawy dla Lindvika, który od piątku skacze dobrze w TN, jednak wczoraj w pierwszej serii miał niekorzystne warunki, przez co zabrakło nieco odległości. Uważam że można go pograć w "6" lub próbować w parze z Wiewiórem czy Eisenbichlerem, u których przewiduję dziś niższe lokaty niż wczoraj.
Zapomniałem w ogóle o Forfangu, ale zgadzam się z typami wyżej. Dostał bajeczny wiatr pod narty, wykorzystał to i od razu że powrót formy. Lanisek czy Wolny skaczą stabilnie, solidnie i powinno to na Norwega wystarczyć. Co do Johanssona to zdecydowanie poprawił się w ciągu ostatnich kilku dni i tutaj też warto iść w jego stronę.
 
maniek81 322,8K

maniek81

Moderator
Członek Załogi
Lanisek - Geiger [1] 1.84 STS
No to lecimy przeciwko Niemcowi, który po prostu tutaj się nie odnajduje. Lanisek może w piątek i sobotę mnie jakoś specjalnie nie ujął, ale skoczył na przyzwoitym i równym poziomie, czego u Geigera po prostu nie ma. Myślę, że nic więcej dodawać nie trzeba.
 
Ostatnia edycja:
Lik 124,2K

Lik

Znawca - Skoki Narciarskie
KONKURS INDYWIDUALNY #2

Freund vs Steiner -> @1.45, forBET
Wąsek vs Freund -> @2.01, STS

Już w czasie TCS widać było w jego skokach lekką poprawę. Wczoraj Niemiec zaprezentował się całkiem solidnie. Noty za kolejne próby dawały mu następujące lokaty: 27 (126 m), 21 (129 m), 21 (127 m). Ostatecznie wylądował na 24. miejscu. W 2. serii konkursowej otrzymał tylko 52 pkt. za styl i nie jestem w stanie sobie przypomnieć czy było to spowodowane słabym lądowaniem, czy surowo potraktowali go sędziowie. Przy notach sędziowskich z 1. serii mógłby się zakręcić koło miejsca 20. Freund skakał równo i dzisiaj stać go na powtórzenie wczorajszego wyniku, a nawet lekką poprawę.

Steiner w serii próbnej zajął 34. miejsce (121.5 m), a w konkursie przedostatnie, tj. 49 (98 m). Co prawda warunki mu nie sprzyjały, ale i tak Austriak kompletnie nie powalczył o odległość i odpuścił ten skok.

31, 26, 28 - to z kolei wczorajsze rezultaty Wąska. Co prawda w piątkowych treningach prezentował się lepiej od Freunda, ale wczoraj słabszy był od doświadczonego Niemca we wszystkich próbach. W konkursie miał notę niższą od niego o ponad 12 pkt. Warto podkreślić, że w 1. serii konkursowej miał dużo szczęścia co do warunków wietrznych. W lepszych skakali tylko Polasek, Zografski oraz Aalto.


Lanisek vs Geiger -> @1.84, STS

Wczoraj na temat Geigera napisałem następujące słowa.
Zgadzam się z opinią kol. typerskoki typerskoki, że ta skocznia chyba nie do końca odpowiada Geigerowi. W ubiegłym sezonie, przyjechał do Titisee-Neustadt po 2 zwycięstwach w Predazzo, a zajął tu 12. (jeden z najgorszych wyników w sezonie) i 5. miejsce. Wczoraj Niemiec zajmował następujące lokaty: 25, 23, 11. W skoku z prologu brakowało błysku, był on bardzo pasywny.
Wczorajsze noty za poszczególne skoki dały Niemcowi następujące lokaty: 29, 20, 24. W 1. serii konkursowej, w całkiem dobrych warunkach, skoczył 129.5 m, co dało mu dopiero wspomniane 20. miejsce. Kompletnie "nie idzie" mu w ten weekend. Choć jest w stanie poprawić wczorajszy wynik, to i tak nie widzę go w ścisłej czołówce. W swoich 6 próbach, ani razu nie przekroczył 130 m.

Lanisek prezentuje się może tutaj nie jakoś wybitnie (miejsca: 7, 15, 12), ale regularnie oddaje dobre skoki (wszystkie powyżej 130 m). Walka o TOP10 w jego zasięgu.


Granerud, V -> @4.00, Betclic

Jeszcze raz za małą stawkę spróbuję coś takiego.

TCS to już historia. Skok z 1. serii konkursowej w Innsbrucku zdecydowanie podciął skrzydła Norwegowi i nie nawiązał już walki o zwycięstwo w turnieju w Bischofshofen. Poza tym skokiem (w trudnych warunkach) i rezultatem z 2. serii finałowego konkursu (gdzie wszystko było już jasne), noty Norwega oscylowały cały czas wokół TOP3. Karuzela PŚ kręci się dalej, a wczorajszy dzień pokazał, że Granerud nadal jest w bardzo dobrej dyspozycji. Poniżej wyniki.

1. seria treningowa: 3. miejsce (125 m, komp. +11.5 pkt.)
Skok bez błysku, natomiast warto zauważyć, że Norweg startował w najgorszych, obok Wolnego, warunkach wietrznych.

2. seria treningowa: 6. miejsce (135.5 m, komp. +5.9 pkt.)
Norweg znów nie miał szczęścia do warunków i wśród czołowej 10. PŚ skakał, tym razem obok Sato, przy najmocniej wiejącym wietrze z tyłu skoczni. Mimo to, bardzo dobra odległość.

Kwalifikacje: 1. miejsce (140 m, komp. +8.4 pkt)
Tym skokiem nie pozostawił rywalom złudzeń. Warunki... znów niezwykle trudne (chichot losu za wypowiedzi w czasie TCS?), a poradził sobie znakomicie. 140 m, wzorowe lądowanie (57 pkt. za styl) i przewaga 5.8 pkt nad 2. Kubackim.

Czy porażka w TCS zostawiła znaczny ślad w psychice Norwega? Na ten moment ciężko powiedzieć, weryfikacja nastąpi dopiero w skokach konkursowych, jednak ja jestem daleki od takich opinii. Wczoraj pokazał raczej sportową złość, którą potrafił przekuć na dalekie skoki.
Wczoraj: 1, 3, 2. Ostatecznie 2. lokata w konkursie głównym, o 4 pkt. za Stochem. W obu skakał w dużo gorszych warunkach. Może tym razem los będzie po jego stronie?


Bez analizy:
Najlepszy Niemiec, Eisenbichler -> @1.55, forBET


Prognoza pogody: 10.01.2021 r.
PŚ w Titisee-Neustadt: Już o 15:30 początek serii próbnej (lista startowa)
PŚ w Titisee-Neustadt: Adam Małysz złapany - 39. zwycięstwo Kamila Stocha! Żyła trzeci!
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +259
T 4,5K

tofik015

Użytkownik
Granerud H.E. wygra @3,75 sts

Faworytów do zwycięstwa jest tutaj dwóch a konkretnie Granerud i Stoch, ewentualnie zagrozić może jeszcze jedynie Kubacki a reszta raczej nie powinna się liczyć. Wczoraj wygrał Kamil, lecz porównując warunki w jakich obaj skakali to na zdecydowanie lepsze trafił Kamil. Granerud pomimo nie najlepszych warunków poradził sobie bardzo dobrze a jego strata do Stocha nie była duża zbyt duża i głównie wynikała z not za styl. Norweg szczęścia do warunków nie ma ale myślę, że dzisiaj uda mu się wylosować trochę lepsze warunki a przynajmniej bardziej zbliżone do Kamila. Przy bardziej zbliżonych warunkach Granerud jest w stanie skoczyć lepiej i dzięki temu może nadrobić z nadwyżką straty, które zazwyczaj ponosi z not za styl do Kamila. Jak dla mnie tutaj kursy są przesadzone i powinny być dla obu skoczków na równi w okolicach 3,00 a nawet może minimalnie bym bardziej faworyzował Graneruda bo to on raczej powinien mieć jeszcze rezerwy do poprawy w porównaniu z wczorajszym konkursem
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +203
c1amak 7,2K

c1amak

Użytkownik
Granerud - Kubacki, typ 1, kurs 1,6 STS, stawka 6/10
1.trening, 2.trening, prolog, seria próbna, 1.seria konkursu, 2.seria konkursu
Granerud - 3, 6, 1, 4, 3, 2
Kubacki
- 13, 3, 2, 11, 1, 15

Norweg czuje się tutaj bardzo dobrze i skacze bardzo równo. Na 6 skoków ani razu nie spadł poza TOP6. Niestety Dawid mocno w kratkę, topowe skoki przeplata średniakami. Wczoraj w drugiej serii Dawid miał średnie warunki skoczył 'tylko' 128 metrów. Dla porównania Granerud w pierwszej serii miał identyczne warunki jak Dawid w drugiej i Norweg skoczył 137,5m. Co istotne, Granerud wczoraj w drugim skoki otrzymał bardzo dobre noty (5 x19) co w jego przypadku nie było ostatnio częste.

Kraft - Geiger, typ 1, kurs 1,47 STS, stawka 5/10
1.trening, 2.trening, prolog, seria próbna, 1.seria konkursu, 2.seria konkursu
Kraft - dns, 27, 10, 3, 7, 11
Geiger
- 25, 23, 11, 29, 20, 24

Kraft odpuścił pierwszy trening, w drugim skoczył słabo, jednak kolejne 4 skoki to już stabilny i dobry poziom w okolicach TOP8-10. Trzeba zwrócić uwagę na wczorajszy drugi skok Stefana - w którym mimo 135,5m otrzymał tylko 53pkt za styl - temu zawodnikowi takie noty zdarzają się rzadko. Dlatego wielce możliwe że dzisiaj przy dobrej odległości punktów będzie więcej.
Geiger - tutaj ewidentnie coś nie działa w TN. O ile Geiger nie daje z siebie wszystkiego w treningach czy seriach próbnych, o tyle w konkursach prezentował wysoki poziom. Jednak wczoraj skakał bardzo słabo. Typ wygląda bardzo dobrze, jednak trzeba pamiętać, ze w zeszłym sezonie w jednym konkursie skończył na 5.miejscu. Dlatego wybrałem stabilnego Krafta jako rywala w miejsce mniej równych, proponowanych we wcześniejszych postach Laniska i Sato.

Wolny - Aalto, typ 1, kurs 1,42 STS, stawka 5/10
1.trening, 2.trening, prolog, seria próbna, 1.seria konkursu, 2.seria konkursu
Wolny - 16, 2, 9, 41, 10, 14
Aalto
- 29, 19, 16, 10, 9, 29

Jakub Wolny to prawdopodobnie największe zaskoczenie wczorajszego dnia. Właśnie słabo zaprezentował się tylko w jednym skoku - w serii próbnej. Pozostałe próby zawsze na TOP15. Spokojnie lata tutaj powyżej 130 metra. Natomiast Aalto mimo wszystko prezentuje się o jeden poziom niżej. Wczoraj w konkursie w pierwszej serii dostał najlepsze warunki (1,55 m/s pod narty, -16,7pkt za wiatr) i dlatego odleciał. W drugiej serii nie miał wiatru i już tylko 119,5 metra i przedostatnia miejsce za ten skok.

Uwaga z typami na Stękałe dzisiaj - wczoraj po skoku w pierwszej serii pojawiły się problemy z kolanem. Kilku dziennikarzy informowało o tym. Niby wszystko ok i Andrzejowi pasuje tu skocznia, z drugiej strony czy w drugiej serii nie skoczył już nieco asekuracyjnie?
1610275059142.png
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +112
pinio1111 81,6K

pinio1111

Użytkownik
Żyła P. - Stękała A. 2,30


Gram dziś w stronę Andrzeja. To chyba skocznia na której czuje się on najlepiej jak do tej pory w PŚ? Skacze tu fenomenalnie i myślę, że przy odrobinie szczęścia może nawet stanąć dziś na podium. Wczoraj niewiele zabrakło do podium, ale wykręcił choć życiówkę. W pierwszym skoku został też skrzywdzony przez sędziów, bo powinien dostać noty na poziomie Kamila. Technicznie nie było się do czego przyczepić, lądowanie idealne na 143,5m i dostaje 18,5? W drugim skoku czegoś zabrakło, chyba minimalny błąd na progu, choć finalnie 5 miejsce jest rewelacyjne. Piotrek natomiast miał wczoraj dużo szczęścia i dwa razy trafił naprawdę w dobre warunki, co pozwoliło mu odlecieć, bo styl tych skoków nie był nienaganny. Myślę, że przy bardziej wyrównanych warunkach dla obu naszych skoczków, Jędrek jest w stanie pokonać Piotrka. Dziś podobnie jak wczoraj mają być spore podmuchy, więc będzie loteryjnie po raz kolejny. Mam nadzieję, że dziś więcej szczęścia, bądź przynajmniej tyle samo, co do warunków będzie miał Stękała i to on wyjdzie zwycięsko z tego pojedynku. Moim zdaniem kurs na Andrzeja jest zawyżony i próbuję to wykorzystać.

Żyła - Lindvik 2,15

Typ alternatywny do poprzedniego, jeśli ktoś chce zagrać Andrzeja w innej parze. Lindvik po swoich perypetiach z zębem powrócił w bardzo dobrym stylu i tu również oddaje dobre skoki. Myślę że jeśli dziś trafią w podobne warunki, to Norweg zajmie wyższą pozycję.


Stekała 1-6 2,15


Co do Andrzeja, to wszystko napisałem powyżej i nie będę się powtarzał. Jeśli trafi we w miarę dobre warunki to swobodnie stać go na szóstkę.
 
Otrzymane punkty reputacji: +53
J 40

johnix1995

Janek
Moje typy: Wąsek vs Nakumura typ 1 kurs 1,6 tutaj Wąsek skacze pewniej Nakumura nie radzi sobie z presją.

C.Smitd vs J.Kobayashi typ 1 kurs 1,6 Niemiec wygląda lepiej od Japończyka, który na tej skocznie prezentuje się nie najgorzej ale Niemiec jest lepszym skoczkiem i skaczę u siebie.

Edit. Następnym razem takie analizy będą usuwane!!!/ mod.
 
Ostatnio zmieniony przez tarki_16:
A 638

Alpmma

Użytkownik
No i dzisiaj odbył się konkurs gdzie Polacy zawiedli po całej linii. Cieszę się, że było to dzisiaj a nie za tydzień w Zakopanem.
Stoch oba skoki spóźnione, szczególnie ten pierwszy.
Żyła i Stękała bez powera który zawsze w konkursach mieli.
Kubacki stabilnie ale sporo stracił do czołówki.

Na plus Jakub Wolny jedynie z naszego składu, który w ten weekend dwa fajne konkursy.

Za tydzień szykuje się mega drużynówka, Norwegowie będą piekielnie mocni bo Granerud i Lindvik w formie, dodatkowo pewnie wystąpi Johansson i Tande, którzy powoli wracają na dobre tory. U Niemców Biśla wraca do czołowej formy, Paschke poprawił się i znowu kręci okolice TOP15, Geiger będzie mocny bo ta skocznia po prostu mu nie pasowała ze względu na najazd klasyczny i jestem ciekawy kogo jako nr 4 wystawi trener Horngacher. Nasi będą oczywiście faworytami, skład raczej znany na 100% Stoch, Kubacki, Żyła, Stękała. Austria dla mnie liczyć się nie będzie zupełnie, mocny Kraft i to tyle, Hayboeck raz skoczy raz nie, Huber bez dobrych warunków skacze słabo a Aschnwald teraz w przeciętnej dyspozycji
 
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom