>>>BETFAN - BONUS 200% do 400 ZŁ <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<
  • Polecamy się zapoznać
    Regulamin czatu

  • Nowy Projekt na Forum
    WASZE BETY - MOJE KUPONY!

  • EURO 2024 zbliża się wielkimi krokami, wzorem ostatniego Mundialu również na zbliżające się Mistrzostwa Europy wraz z naszymi parterami przygotowaliśmy konkursy na wszystkie spotkania tego turnieju oraz dwa osobne Typery
    BETFAN Typer EURO Niemcy 2024
    forBET EURO 2024 Expert
    W pierwszym uczestnicy zostali wyłonieni w eliminacjach i nie ma już możliwości dołączenia do Typera, natomiast drugi konkurs jest dla wszystkich użytkowników Forum, więc zachęcam do udziału.

    Ogólnie na wszystkie konkursy jest rekordowa suma nagród wynosząca 12 800 PLN oraz ponad 800k punktów reputacji!

    Do odbioru nagród potrzebne są konta u naszych Partnerów, dlatego jeżeli jeszcze nie masz konta u któregoś ze sponsorów konkursów to zachęcam do założenia ich z linków podanych poniżej

    Betters TUTAJ!
    forBET TUTAJ!
    Betfan TUTAJ!
    Betclic TUTAJ!
    Fortuna TUTAJ!
    Betcris TUTAJ!
    Fuksiarz TUTAJ!

Skoki narciarskie 2014/1015 - Mistrzostwa Świata w Falun (19.02-01.03)

Status
Zamknięty.
pestka7 7K

pestka7

Forum VIP

Już za dwa dni na skoczni w Falun oficjalne treningi rozpoczną mężczyźni. Dzień wcześniej, bo już jutro na tym samym obiekcie zjawią się panie.
Do faworytów MŚ trzeba zaliczyć przede wszystkim Petera Prevca, Severina Freunda, Noriakiego Kasai oraz obrońcę tytułu z dużego obiektu - Kamila Stocha. Groźni będą także młodzi Austriacy z Kraftem i Hayboeckem na czele. Sporą niewiadomą jest także dyspozycja Ammanna i Bardala, którzy wracają po kontuzjach jakich doznali na początku roku.

SKOCZNIE W FALUN:



A jak forma u Polaków? Tak jak pisałem jednym z faworytów do podium jest Kamil Stoch, który odpuścił minione zawody w Vikersund. Drugie miejsce zaklepane jest dla Piotra Żyły, który spokojnie powinien uplasować się w drugiej 10, a może i nawet powalczyć o pierwszą. Wszystko zależy od powtarzalności jego skoków z którymi w tym sezonie bywa różnie.
O pozostałe dwa miejsca powalczą Zniszczoł, Kubacki, Murańka i Ziobro. Faworytem wydaje się przede wszystkim Olek, który z grona tych zawodników prezentuje najrówniejszą formę.


Program zawodów:

Wtorek, 17.02.2015
19:00 - odprawa techniczna (panie)

Środa, 18.02.2015
10:00 - oficjalny trening (panie)

Czwartek, 19.02.2015
15:30 - seria próbna (panie)
17:00 - kwalifikacje (panie)

Piątek, 20.02.2015
16:00 - seria próbna (panie)
17:00 - pierwsza seria konkursowa (panie)


Czwartek, 19.02.2015
11:30 - oficjalny trening HS 100 (mężczyźni)
19:00 - oficjalny trening HS 100 (mężczyźni)
21:30 - odprawa techniczna HS 100 (mężczyźni)

Piątek, 20.02.2015
15:00 - seria próbna HS 100 (mężczyźni)
19:00 - kwalifikacje HS 100 (mężczyźni)

Sobota, 21.02.2015
15:30 - seria próbna HS 100 (mężczyźni)
16:30 - pierwsza seria konkursowa HS 100 (mężczyźni)

Sobota, 21.02.2015
18:45 - odprawa techniczna HS 100 (mix)

Niedziela, 22.02.2015
16:00 - seria próbna HS 100 (mix)
17:00 - pierwsza seria konkursowa HS 100 (mix)

Poniedziałek, 23.02.2015
10:00 - odprawa techniczna (mężczyźni)
17:00 - oficjalny trening HS 134 (mężczyźni)

Wtorek, 24.02.2015
17:00 - oficjalny trening HS 134 (mężczyźni)
19:00 - odprawa techniczna

Środa, 25.02.2015
16:00 - seria próbna HS 134 (mężczyźni)
17:00 - kwalifikacje HS 134 (mężczyźni)

Czwartek, 26.02.2015
16:00 - seria próbna HS 134 (mężczyźni)
17:00 - pierwsza seria konkursowa HS 134 (mężczyźni)

Piątek, 27.02.2015
10:00 - odprawa techniczna
17:00 - oficjalny trening HS 134 (drużynowy)

Sobota, 28.02.2015
16:00 - seria próbna HS 134 (drużynowy)
17:00 - pierwsza seria konkursu drużynowego HS 134​

Zapraszam do dyskusji i pisania merytorycznych analiz.​
 
Otrzymane punkty reputacji: +32
adhemar 374

adhemar

Użytkownik
Ja na mniejszą skocznie widzę dobry typ(jedyny jaki mi się rzucił w oczy przed treningami)

H2H HS100 - Kasai - Velta : Kasai @ 1,66 Bet365⛔⛔⛔⛔⛔⛔⛔⛔

Bet365 zazwyczaj daje pary które wyglądają na wyrównane, nie wiem dlaczego ta jest tutaj,owszem w klasyfikacji generalnej są blisko siebie,ale Velta to lotnik i praktycznie tyle,HS&gt;140 to ok,ale na tak małej skoczni nie wyobrażam sobie jego sukcesu,owszem Kasai też pewnie wolałby ciut większy obiekt.
Pomijam oczywiście warunki wietrzne,jeśli się trafi loteria to i Kubacki może wygrać ze Stochem,więc zakładam wiatr mniej więcej podobny dla obu.
Rok temu w Falun z tym,że na HS 134 Kasai trzeci,Velta 36ty,myslę,że na tej większej jeszcze sobie jakoś poradzi,na mniejszej pewnie będzie w 3ciej dziesiątce lub nawet gorzej.

E:Nosz k...,ale wybrałem parę - największa niespodzianka vs największe rozczarowanie, już nawet nie wnikam jak to się stało,cokolwiek w tym sezonie wydaje mi się dobrym typem ze skoków to albo Ammann nosem w zeskok,albo coś takiego jak dziś.
 
mpatrykb 131

mpatrykb

Użytkownik
Żyła Top20 HS100 - 1.50 Betsafe, Betsson
Ja osobiście zagrałem grubo, Piotrek na 8 ostatnich konkursów aż 7 razy znalazł się w pierwszej 20, na mistrzostwach startuje mniej zawodników niż w konkursie PŚ, poza tym od dawna wiadomo, że Piotrek dysponuje świetnym odbiciem, co na małej skoczni jest bardzo ważny, w skokach pewniaków nie ma, bo wiele zależy od wiatru, ale polecam wszystkim ten typ
 
Y 90

yrtyr

Użytkownik
Tak naprawdę znacznie, znacznie więcej będzie można powiedzieć po treningach, bo bazowanie na samej formie owszem często bywa trafne, ale nie wszystkim może&quot;leżeć&quot; akurat ten obiekt. Wybiegając w przyszłość póki kurs jest jako taki, moim zdaniem pewniakiem jest wysoka lokata reprezentacji Niemiec w drużynówce. Austriacy moim zdaniem wypadli z roli faworytów, mieli przez większość sezonów bardzo mocnego Krafta i Haybecka i dalej nic, teraz i forma Haybecka wydaje się uszła na tyle że nawet jak mu wyjdzie skok to nie zrobi wielkiej różnicy. Z Niemcami też jest różnie, ale zauważyłem że koniec końców i tak lądują bardzo wysoko. Bardziej niż do Austrii, skłoniłbym się w stronę Norwegów i ewentualni Słoweńców, jednak myślę że obie reprezentacje na raz nie wyprzedzą Niemców.
Konkurs drużynowy MŚ Falum HS134m
Typ: Niemcy 1-2 miejsce
Kurs: 1,50
Bukmacher: Totomix
 
wladcasmieci 948

wladcasmieci

Użytkownik
Gregor Deschwanden - Jakub Janda 1 @ 1.85 [Bet-at-home] ✅
Słyszałem że tylko krytykuję a nic nie podaje. Więc stwierdziłem że napiszę coś ze specjalną dedykacja właśnie dla tamtych osób. Wracając do tematu, przeglądałem ofertę i przypadkiem natchnąłem się na tą parę. Uważam że zdecydowanym faworytem tej pary jest Gregor Deschwanden, w pamięci mam ubiegłoroczną olimpiadę gdzie na małym obiekcie regularnie oddawał skoki w granicach 99-101 metrów. Był niezwykle równy i widać że dobrze skakacze mu się na małym obiekcie. Od razu pomyślałem - dlaczego w Falun miałoby być inaczej? W tym sezonie skacze na swoim poziomie, 112 punktów, 34 miejsce. Jego rywalem w tej parze jest emeryt Jakub Janda, miał kończyć karierę przed tym sezonem...i prawdę mówiąc powinien to zrobić. Tylko 22 punkty i odległe 56 miejsce, kompletnie bez formy jest Janda. Nic nie wskazuje na to aby na Mistrzostwach Świata miałoby być inaczej. Według mnie jest duża szansa że on nie przebrnie nawet kwalifikacji. Deschwanden może do czołówki pucharu świata nie należy, ale pewien poziom trzyma. I po tym kursie pobieram bez zastanowienia.
Ja osobiście zagrałem grubo...
Nie żebym się czepiał. Ale granie czegokolwiek grubo na Piotrka jest...szalone. :]
 
Y 90

yrtyr

Użytkownik
W Fortunie znalazłem również ciekawy typ dotyczący Prevca, jest to jeden z najrówniejszych skoczków w stawce, praktycznie cały sezon udaje mu się kończyć zawody w pierwszej 10. Rok temu wywalczył dwa medale w Soczi tak że nieźle znosi presję, myślę że uda mu się się zdobyć indywidualnie chociaż jeden medal.
Ilość medali
Typ; Prevc Peter over 0,5
Kurs: 1,80
Bukmacher: Fortuna
 
Y 90

yrtyr

Użytkownik
Gregor Deschwanden - Jakub Janda 1 @ 1.85 [Bet-at-home] Słyszałem że tylko krytykuję a nic nie podaje. Więc stwierdziłem że napiszę coś ze specjalną dedykacja właśnie dla tamtych osób. Wracając do tematu, przeglądałem ofertę i przypadkiem natchnąłem się na tą parę. Uważam że zdecydowanym faworytem tej pary jest Gregor Deschwanden, w pamięci mam ubiegłoroczną olimpiadę gdzie na małym obiekcie regularnie oddawał skoki w granicach 99-101 metrów. Był niezwykle równy i widać że dobrze skakacze mu się na małym obiekcie. Od razu pomyślałem - dlaczego w Falun miałoby być inaczej? W tym sezonie skacze na swoim poziomie, 112 punktów, 34 miejsce. Jego rywalem w tej parze jest emeryt Jakub Janda, miał kończyć karierę przed tym sezonem...i prawdę mówiąc powinien to zrobić. Tylko 22 punkty i odległe 56 miejsce, kompletnie bez formy jest Janda. Nic nie wskazuje na to aby na Mistrzostwach Świata miałoby być inaczej. Według mnie jest duża szansa że on nie przebrnie nawet kwalifikacji. Deschwanden może do czołówki pucharu świata nie należy, ale pewien poziom trzyma. I po tym kursie pobieram bez zastanowienia.
Bardzo dobry typ. Deschwanden w czasie nieobecności Amanna, spisywał się naprawdę solidnie, wydaje się być w niezłej dyspozycji. Widać w jego skokach że ma swój równy poziom, poczuł że ktoś pod nieobecność swojego utytułowanego kolegi musi pociągnąć Szwajcarię i wydaje się że ta pewność w najbliższym czasie nie uleci. Natomiast z wyjątkiem Koudelki, skoczków Czeskich nie ma co nawet komentować, jak któremuś się uda skoczyć przyzwoicie, to jest to raz na cały weekend, łącznie z treningami i kwalifikacjami.
 
Otrzymane punkty reputacji: +1
pablo92 531

pablo92

Użytkownik
Anders Fannemel
Typ: Ponizej 0.5 medali (tylko indywidualnie)
Kurs: 1.50 Buk: Betsafe
Kompletnie nie rozumiem zdarzenia wystawionego przez Betsafe.To jeżeli wystawiaja takie zderzenie to bardziej pasuje np.Kraft lub Prevc.
Jutro po treningach kurs poleci do 1.30 jeśli w ogole nie zostanie zdjety.
Na skoczni HS 100 Fannnemel max 6 miejsce , alej a uważam że będzie 8.
Na HS 134 już będzie lepiej ale konkurenci są tak mocni że nie ma szans aby Norweg był na podium.
Na tych MŚ liczyć się będzie około 6 zawodników czyli Freund,Stoch,Prevc,Kraft,Koudelka,Kasai napewno będą jakieś niespodzianki oczywiście pozytywne najbardziej liczę na Nowegów Bardal lub Forfanga a może młodziutki Sjoeen.
Wracając do typu naprawdę warto pograć ten typ bo Anders napewno nie zdobędzie medalu indywidualnie ,co innego w drużynówce tak Norwegowie mogą powalczyć o brąz .
 
diegoforlan1 1,3K

diegoforlan1

Użytkownik
Żyła Top20 HS100 - 1.50 Betsafe, Betsson
Ja osobiście zagrałem grubo, Piotrek na 8 ostatnich konkursów aż 7 razy znalazł się w pierwszej 20, na mistrzostwach startuje mniej zawodników niż w konkursie PŚ, poza tym od dawna wiadomo, że Piotrek dysponuje świetnym odbiciem, co na małej skoczni jest bardzo ważny, w skokach pewniaków nie ma, bo wiele zależy od wiatru, ale polecam wszystkim ten typ
Dzięki za ten post. Dawno się tak nie uśmiałem a było mi to bardzo potrzebne. Na mistrzostwach startuje tak samo jak w pucharze świata 50-ciu zawodników, więc nie wiem skąd Ci się wzięło, że startuje ich mniej. Żyła może ma mocne odbicie to fakt, ale przy spóźnionym skoku niewiele ono pomaga.Polecam obejrzeć ostatnie &quot;wywiady&quot; z Piotrem po ostatnich zawodach (4 wstecz). Poza tym jego cudaczna pozycja dojazdowa... bez komentarza.Wy powiecie,ale &quot;przecież ma porównywalną prędkość&quot; To jest beka dekady z tą prędkością. Tak jak od lat oglądałem Małysza i było narzekanie, że nie dorównuje prędkością najlepszym. Nie dorównywał, bo miał słabsze warunki fizyczne i niech to do was dojdzie. Żyła w każdym wywiadzie mówił,że spóźnił moment odbicia i nie miał z czego odlecieć. Poza tym jak można porównywać zawody pucharu świata do mistrzostw? Tutaj każdy da z siebie wszystko. Żyła w Vikersund powinien być w moim odczuciu w top5( z racji braku kilku lepszych od niego zawodników),ale te konkursy pokazały, że jego forma jest słaba, bo jestem pewien,że każdy nieobecny w tych konkursach przeskoczyłby go.Wiadomo to mamut a tutaj skocznia normalna. Poza tym nieobecni potrenowali,nabrali luzu a Pieter tutaj mógł stracić pewność, poczuć zmęczenie.Dla mnie jak będzie w top30 powinien się cieszyć z tym co prezentuje na dojeździe obecnie. &quot;Każde prawo serii ma swój koniec&quot;.
 
D 55

demiks

Użytkownik
Według mnie Kamil może wygrać na HS 100 kurs 4.50 bet365. Dlaczego?
- MIO x2 sochi
- dwa lata temu w Predazzo na dużej HS134 mistrzostwo,
- sam Adam mówił o Kamilu, że on wcale nie odczuwa presji,
- psychicznie to Kamil będzie najmocniejszy, inni mogą się &quot;spalić&quot;,
- to jest mała skocznia i będą małe różnice punktowe liczę również na &quot;20&quot; za styl jak to było na IO Kamil w powietrzu leci jak posąg tu po wybiciu zastyga i zawsze modle się żeby tylko przed lądowanie &quot;odtajał&quot;. Lądowanie piękne głęboki i szeroki telemark.
Naprawdę warto postawić. Kamil podobno w szczyrku na treningach oddawał super skoki. Gdy inni męczyli się lotami w Vikersund. Również groźny może być Bardal który po znakomitym skoku doznał kontuzji, gdy wracał do formy i teraz będzie zagadką.
Na Bardala można postawić przed treningami bo puźniej kursy polecą mocno w dół. Ja dałem go na podium.
Podobno skocznia w Falun Kamilowi nie leży ale jeśli jest forma to wszędzie możesz wygrać.
 
adhemar 374

adhemar

Użytkownik
Na mistrzostwach startuje tak samo jak w pucharze świata 50-ciu zawodników, więc nie wiem skąd Ci się wzięło, że startuje ich mniej.
Kolega który pisał o tej mniejszej ilości zawodników wyraził się mało precyzyjnie tudzież zastosował skrót myślowy,bo o ile w samym konkursie startuje 50(chyba,że zgłosi się mniej),o tyle w kwalifikacjach wystartuje być może nawet więcej zawodników niż przeciętnie w PŚ,rzecz jednak nie w ich ilości,ale jakości.
Po pierwsze Szwedzi,Ukraińcy,Węgrzy,Koreańczycy kto ich widuje w PŚ?
No a po drugie i najważniejsze w PŚ takie kraje jak Norwegia,Niemcy,Słowenia,Austria mają w zależności od periodu 6-7 miejsc (a dwa razy w sezonie gospodarze dodatkowo 6) i każdy z tych zawodników z ww. federacji liczy się w walce o punkty,na MŚ natomiast limit na federację to 4,plus jedno miejsce dla obrońcy tytułu czyli na średniej skoczni Norwegii,na dużej dla Polski,także nie zobaczymy tutaj relatywnie mocnych zawodników którzy są w swoich krajach numerami 5,6,7, a to z pewnością jest ułatwienie dla zawodników pokroju Żyły czyli takiego TOP 15-20,no więc nie wiem co tam było takiego śmiesznego,natomiast rozrzut Żyły w długości skoków,jego pozycja najazdowa,prędkość na dojeździe czy &quot;hehehe&quot; to już zupełnie odrębne tematy.
A jeszcze warto zaznaczyć przy okazji konkursu na HS 100,że konkursy na skoczni tzw.normalnej są rozgrywane już bardzo rzadko i ciężko tutaj o jakieś miarodajne porównania.
Pewnie dla większości te rzeczy są oczywiste,no ale jak widać dla niektórych pewne sprawy trzeba sprostować,więc jak coś to można usunąć.
 
blaise 2,8K

blaise

Użytkownik
Dwa typy gram już na HS100, bo myślę, że nie ma na co czekać.

Stoch podium TAK @ 1,71 bet365⛔

Kamil w świetnej dyspozycji ostatnio, jeden z wielkich faworytów obok Freunda. Skocznie średnie to dla niego wielki handicap, bo jest świetnie ułożony technicznie i skacze na nich daleko niezależnie od warunków. Ponadto będzie zyskiwał notami, co przy małych różnicach będzie kluczowe. Powalczy pewnie o złoto z Severinem, może Prevc się włączy. Podium dla mnie to bank, jeśli nie wydarzy się nic niespodziewanego.

Prevc - Kraft 1,83 bet365⛔

Pierwsze primo : Prevc także doszedł do świetnej formy ostatnio i obok Polaka i Niemca jest głównym faworytem do medali. Z ostatnich dwóch dużych imprez przywiózł po dwa medale indywidualnie, potrafi wiec trafić z formą i jest mocny psychicznie. Kraft nie startował tak naprawdę jeszcze na głównej imprezie sezonu jako jeden z faworytów. Nie wiadomo jak to zniesie. On poza tym formę juz ciągnie od TCS i naprawde wątpię, żeby był tutaj dalej taki mocny. Ostatnio juz widać było spadek. Ostatnia sprawa, że Prevc tak samo dobrze spisuje się na średniej skoczni, jak dużej czy mamuciej. Skoczek kompletny. Krafta ciężko oceniać, bo np. w Predazzo 2 lata temu był nieporównywalnie słabszym skoczkiem, ale z tego co sam potrafię ocenić na podstawie kilku lat obserwacji, to Stefana styl raczej nie będzie się sprawdzał na mniejszych skoczniach. Jeżeli ma gdzieś zdobyć medal to na większym obiekcie.


O kurde dopiero zauważyłem co uni zaoferował.. Większy kurs na to, że Kamil zdobędzie indywidualnie przynajmniej 1 medal, polecam w takim razie to grać zamiast podium Stocha w 1 konkursie. Prócz tego Prevc 1 medal lub więcej ind. @2,10
Warto warto i jeszcze raz warto. Ja sobie nie wyobrażam, żeby któryś z tych skoczków bez medalu wrócił.


E: no i nie rozumiem.. Kurs na podium Stocha na hs 100 jak w becie.. Jaki więc tu sens, że większy kurs na zajęcie miejsca na podium w 2 konkursach, a nie jednym?


Dokładam jeszcze :
Kasai - Hayboeck @1,75 uni ⛔

Tez do pobierania śmiało. Hayboeck po znakomitym początku ostatnio słabiutko. Wątpię żeby jeszcze wrócił do formy sprzed kilku tygodni. Kasai to stary wyga, oddaje minimalna liczbę skoków, oszczędzają go jak tylko mogą , powinien trzymać równa, wysoka formę cały czas, szczególnie na MŚ.
 
pablo92 531

pablo92

Użytkownik
HS 100 Kobiety
Czas na pierwsze rozstrzygnięcia w skokach zaczynają kobietki i napewno zapowiada się bardzo ciekawa rywalizacja.
Dwie zawodniczki odbiegają od reszty o 2 klasy.Mowa tu oczywiście o Takanashi oraz Iraschko które powalczą jutro o zwycięstwo.
Odrazu mówię warunki jutro mają być dość trudne wiatr może przeszkodzić w rozgrywaniu konkursu i trzeba mieć nadzieję że uda sie przeprowadzić konkurs.

Narazie znalazłem że Bwin i Unibet wystawili zdarzenia dlatego gram z tych dwóch buków.

Yuki Ito-Carina Vogt
Typ:Ito
Kurs:1.90 Buk: Unibet ⛔


Na pierwszy plan biorę bardzo wyrównaną parę gdzie naprawdę trudno wytypować która zawodniczka będzie lepsza w klasyfikacji PŚ lepsza Vogt i 3 miejsce natomiast Ito 5 miejsce. W treningach obie zawodniczki oczywiście obok siebie Ito nieznacznie lepsza w każdym treningu.Ito 4,2,3 natomiast Vogt 5,3,4.Jednak oglądając skoki widzę że Ito czuję się naprawdę dobrze i według mnie jest duża szansa że jutro na podium zobaczymy dwie Japońskie zawodniczki.W kwalifikacjach lepiej skoczyła Ito i myślę że jutro będzie podobnie.Jak ktoś nie ma konta na Bwin to jest to samo zdarzenie w Unibet tylko że kurs 1.75 bo u nich faworytką tak jak dla mnie jest Ito.

Spela Rogelj-Sarah Hendrickson
Typ: Rogelj
Kurs:1.95 Buk:Bwin ⛔


Na rozkład biorę zawodniczkę Słowenii czyli Spele Rogelj dlatego podam dwa typy na tą zawodniczkę.
Spela 4 w klasyfikacji PŚ natomiast Hendrickson 10 ale tą pozycję zawdzięcza ostatnim zawodom przed MŚ gdzie zajęła 2 razy 3 miejsce.
Rogelj ma bardziej ustabilizowaną formę natomiast Hendrickson skacze raz dobrze raz źle i gdyby nie ostatnie zawody w Ljubno ten sezon byłby kompletnie nieudany.
W treningach lepsza Rogelj i miejsca 16,5,5 natomiast Hendrickson 23,9,6.
Owszem dziś w kwalifikacjach Słowenka kompletnie zepsuła skok ale to napewno nie przekreśla jej szans.
Kursy powinny być ze wskazaniem na Rogelj ale skoro Bwin uważa inaczej trzeba korzystać.

Spela Rogelj-Eva Pinkelnig
Typ:Rogelj
Kurs:1.60 Buk:Unibet ⛔


W tej parze także uważam że lepsza będzie Słowenka w treningach także lepsza .Pinkelnig w treningach 15,7 oraz 8 w kwalifikacjach też słaby skok.
To jest zawodniczka która bardzo dobrze skacze w treningach oraz kwalifikacjach natomiast kompletnie spala się w konkursie i tak powinno być jutro.

I dwa typy o których nie ma co się rozpisywać obie zawodniczki powinny wygrać ze swoimi rywalkami w cuglach.

Katharina Althaus-Irina Avvakumova
Typ:Althaus
Kurs:1.40 Buk:Unibet ⛔


Althaus powinna walczyć o pierwszą 6 natomiast Avvakumova o miejsce w pierwszej 10 ale myślę że Rosjanka może mieć problemy z wejściem do 10.Treningi Althaus 6,6,16 ,Rosjanka 22,20 i 7.W kwalifikacjach lepsza Niemka i 7 miejsce , Avvakumova 9.

Taylor Henrich-Maja Vtic
Typ:Henrich
Kurs:1.40 Buk:Bwin ✅

Kanadyjka skacze bardzo dobrze w Szwecji w treningach 3,7 i 9 natomiast Vtic 7,12 oraz 12.Henrich może być jutro blisko podium natomiast Vtic powinna być w okolicach 10 miejsca. Osobiście liczę na Kanadyjkę i może uda się jej powalczyć o brąz.​
 
mpatrykb 131

mpatrykb

Użytkownik
Kolega który pisał o tej mniejszej ilości zawodników wyraził się mało precyzyjnie tudzież zastosował skrót myślowy,bo o ile w samym konkursie startuje 50(chyba,że zgłosi się mniej),o tyle w kwalifikacjach wystartuje być może nawet więcej zawodników niż przeciętnie w PŚ,rzecz jednak nie w ich ilości,ale jakości.
Po pierwsze Szwedzi,Ukraińcy,Węgrzy,Koreańczycy kto ich widuje w PŚ?
No a po drugie i najważniejsze w PŚ takie kraje jak Norwegia,Niemcy,Słowenia,Austria mają w zależności od periodu 6-7 miejsc (a dwa razy w sezonie gospodarze dodatkowo 6) i każdy z tych zawodników z ww. federacji liczy się w walce o punkty,na MŚ natomiast limit na federację to 4,plus jedno miejsce dla obrońcy tytułu czyli na średniej skoczni Norwegii,na dużej dla Polski,także nie zobaczymy tutaj relatywnie mocnych zawodników którzy są w swoich krajach numerami 5,6,7, a to z pewnością jest ułatwienie dla zawodników pokroju Żyły czyli takiego TOP 15-20,no więc nie wiem co tam było takiego śmiesznego,natomiast rozrzut Żyły w długości skoków,jego pozycja najazdowa,prędkość na dojeździe czy &quot;hehehe&quot; to już zupełnie odrębne tematy.
A jeszcze warto zaznaczyć przy okazji konkursu na HS 100,że konkursy na skoczni tzw.normalnej są rozgrywane już bardzo rzadko i ciężko tutaj o jakieś miarodajne porównania.
Pewnie dla większości te rzeczy są oczywiste,no ale jak widać dla niektórych pewne sprawy trzeba sprostować,więc jak coś to można usunąć.
Wszystko kolega wytłumaczył.. może neizbyt precyzyjnie się wyraziłem, ale właśnie to miałem na myśli.. przecież nikt na poważnie nie bierze ukraińców koreańczyków czy innych skoczków na tym poziomie, którzy robią jedynie sztuczny tłum i robią za statystów w konkursie.
Dzisiaj Piotrek 2 i 6 na treningach ( pomimo swojej śmiesznej pozycji i najmniejszej prędkości z całej stawki ) dla mnie ten kurs to był promocja i mam nadzieje, że ten kto skorzystał to będzie zarobiony.
&quot; Każde prawo serii ma swój koniec &quot; - racja i właśnie w dużej mierze polega bukmacherka, na prawdopodobieństwie ! jeśli tego nie rozumiesz to odpuść sobie granie. Pozdrawiam !
 
hristo 585

hristo

Użytkownik
kwale:
Murańka - Bresadola 1 1,5
✅
Takeuchi - Hazetdinov 1 1,32 ✅
Wellinger - Diethart 1 1,4
✅
fortuna

Klimek podobno megapostęp w Szczyrku przed MŚ, na treningach w Szwecji tego nie pokazał, ale był za to regularny, a to w zupełności wystarczy na Włocha, który dostanie się do turnieju głównie dzięki ograniczeniom do 4 zawodników z czołowych państw .
Japoniec będzie walczył o TOP10, buki zasugerowały się niezłymi występami Rosjanina na zawodach przed MŚ, tu na treningach już nic szczególnego nie pokazał i powinniśmy mieć w tej parze różnicę min. kilkunastu miejsc.
Powracający po kontuzji Niemiec typowany jest na czarnego konia, osobiście w to nie wierzę, ale zapowiada się solidny występ i spokojne zwycięstwo z austriackim skoczkiem (również zwanym koniem, ale z innych względów:) )
 
Otrzymane punkty reputacji: +4
hristo 585

hristo

Użytkownik
Prevc 1 medal lub więcej ind. @2,10 Warto warto i jeszcze raz warto. Ja sobie nie wyobrażam, żeby któryś z tych skoczków bez medalu wrócił.
nie jestem zwolennikiem długoterminówek, ale typ z gatunku tych 99% ;-)
 
radhu21 4K

radhu21

Użytkownik
kwale:
Murańka - Bresadola 1 1,5
Takeuchi - Hazetdinov 1 1,32
Wellinger - Diethart 1 1,4
fortuna


Klimek podobno megapostęp w Szczyrku przed MŚ, na treningach w Szwecji tego nie pokazał, ale był za to regularny, a to w zupełności wystarczy na Włocha, który dostanie się do turnieju głównie dzięki ograniczeniom do 4 zawodników z czołowych państw .
Japoniec będzie walczył o TOP10, buki zasugerowały się niezłymi występami Rosjanina na zawodach przed MŚ, tu na treningach już nic szczególnego nie pokazał i powinniśmy mieć w tej parze różnicę min. kilkunastu miejsc.
Powracający po kontuzji Niemiec typowany jest na czarnego konia, osobiście w to nie wierzę, ale zapowiada się solidny występ i spokojne zwycięstwo z austriackim skoczkiem (również zwanym koniem, ale z innych względów:) )
Rosjanin Hazetdinov podobnie jak reszta reprezentantów tego kraju nie wzięło udziału w treningach , także ciężko stwierdzić w jakiej są dyspozycji. Aczkolwiek i tak się zastanawiam skąd zestawienie takiej pary, Takeuchi powinien być zdecydowanie lepszy.
 
hristo 585

hristo

Użytkownik
Rosjanin Hazetdinov podobnie jak reszta reprezentantów tego kraju nie wzięło udziału w treningach , także ciężko stwierdzić w jakiej są dyspozycji. Aczkolwiek i tak się zastanawiam skąd zestawienie takiej pary, Takeuchi powinien być zdecydowanie lepszy.
Wiem, ale pokazał się Japoniec, skakał dobrze, Izmir nie jest takim kozakiem żeby bez treningów nagle odpalić....to nie Noriaki:)
Do tego warunki mogą nie pozwolić na dzisiejszy trening przed kwalami, więc wszystko przemawia za TT.
 
radhu21 4K

radhu21

Użytkownik
Dokładnie, dziwne posunięcie Rosjan, chyba, że mieli jakieś problemy z dotarciem o których nie wiemy... Do typów które podał hristo dokładam takie moje propozycje:
Kobayashi - Sakuyama 1 @ 1,52 Milenium - dwóch Japończyków, z których w obu treningach lepszy ten pierwszy, widać, że pasuje mu ta skocznia, powinien dziś to potwierdzić.
Deschwanden - Ziobro 1 @ 1,50 Milenium - po takim kursie gram na Szwajcara, który ustabilizował formę i skacze od kilku konkursów nieźle, Janek natomiast nie może się odnaleźć, wczoraj dobry skok w drugim treningu, stąd pewnie taki kurs na Deschwandena.
Lamy Chappuis R. - Alexander N. 1 @ 1,42 Milenium- dwa razy lepszy w treningach Francuz, powinien ze spokojem awansować do 50, co w przypadku Amerykanina nie jest takie pewne.
Matura - Janda 1 @ 1,32 Milenium - dwóch Czechów, na małej skoczni lepiej czuje się Matura, co potwierdził w dwóch treningach, gdzie był lepszy od Jandy dość zdecydowanie.
 
arturs123 11

arturs123

Użytkownik
Pytanie dla bardziej zorientowanych, kiedy na skoczni faulun hs 100 rozgrywano ostatnio jakieś zawody PŚ? Kto wtedy wygrywał? Drugie pytanie jak w tym czy ubiegłym sezonie prezentowali się zawodnicy na średnich skoczniach? Z tego co kojarzę takie zawody odbywają się raczej rzadko.
 
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom