>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<

Skoki 2023/24 Polski Turniej 2024

Status
Zamknięty.
megeczupal 10,6K

megeczupal

Użytkownik
Jedyne słuszne dzisiaj typy ode mnie to :

Kobayashi R. TOP 2 - NIE @ 1.84
I zakład specjalny : ZWYCIĘZCA PIERWSZEJ SERII WYGRA KONKURS - NIE @ 1.8
Typy z fortuny

Jak wiadomo dzisiaj warunki mają być loteryjne , nie wierze w to że ten kto wygra pierwszą serie i trafi w drugim skoku na takie same dobre warunki. Drugi typ Kobayashi , z połowy stawki ktoś może dostać powiew i odlecieć a top 2 to bardzo ścisła czołówka gdzie w dobrych warunkach Ryou miałby ciężko się znalezc.
 
typerskoki 415,1K

typerskoki

Ekstraklasa Expert
Członek Załogi
Stoch i Zniszczoł w top20 kwalifikacji @ 2,60 @ Superbet

Będę się posiłkował kwalifikacjami w Wiśle. Podobna wielkość i lotność skoczni, oraz podobna znajomość, nawet na korzyść Zakopanego. Zniszczoł w kwalifikacjach 15, a w treningach nawet lepiej. W jego przypadku nie sugerowałbym się słabszymi skokami w Szczyrku, bo ewidentnie woli większe lotniejsze skocznie, a takimi są Zakopane i Szczyrk. Także jak powtórzy skoki z Wisły to zakład powinien zostać pokryty. Stoch był 22 w kwalach w Wiśle i tracił minimalnie do top20, skacząc w trudnych warunkach. Na treningach miewał skoki na poziomie top20. Szczególnie progres zanotował w Szczyrku gdzie prezentował się wokolicy top15, a gdyby środowa 1 seria została dokończona to zapewne zajął by lokaty pomiedzy 6 a 10. Warto zaznaczyć, że Stoch bardzo lubi Zakopane i nie może się doczekać skoków tutaj.
Sądzę, że obu naszych zawodników spokojnie stać na bycie w top20, a kurs całkiem dobry.
 
Lik 124,2K

Lik

Znawca - Skoki Narciarskie
KONKURS DRUŻYNOWY

Najlepszy Japończyk, Nikaido -> @3.00, Fortuna

1. seria treningowa: 5. miejsce Nikaido (129 m, komp. 16.7 pkt.) vs 8. miejsce R. Kobayashi (126 m, komp. 17 pkt.)
2. seria treningowa: 1. miejsce Nikaido (135.5 m, komp. 13 pkt.) vs 3. miejsce R. Kobayashi (139.5 m, komp. 5 pkt.)
Seria kwalifikacyjna: 5. miejsce Nikaido (137 m, komp. 13.7 pkt.) vs 12. miejsce R. Kobayashi (135.5 m, komp. 11.2 pkt.)

Nikaido wykręcił wczoraj najlepszą uśrednioną notę dnia, zaś R. Kobayashi 4.
W każdej z wczorajszych prób lepiej zaprezentował się młodszy z Japończyków, którego forma ewidentnie z tygodnia na tydzień szybuje w górę i w końcu skacze na poziomie, który prezentował latem 2022 i 2023 r. Dynamicznie wychodzi z progu, świetnie układa się w powietrzu (aż przypominają się skoki Funakiego) i co najważniejsze, daleko ląduje. Warto zwrócić uwagę na fakt, że wczoraj trzykrotnie startował w trudnych warunkach wietrznych, a mimo to świetnie sobie w nich poradził. Z pewnością jutro będzie faworytem do walki o czołowe miejsca.

Gdy pojawia się konkurs drużynowy PŚ, to zawsze z tyłu głowy mam myśl, że R. Kobayashi prezentuje się słabiej w takich konkursach niż w rywalizacjach indywidualnych. Sprawdziłem to na szybko i w pewnym stopniu miałem rację, bowiem od sezonu 2021/22, Japończyk tylko dwukrotnie wykręcił indywidualną notę na TOP5 w takich konkursach, z czego raz w słabo obsadzonej drużynówce w Rasnovie. Zdarzały mu się często słabsze próby w którejś z serii i wylądowanie na przełomie 1. i 2. dziesiątki. W konkursach indywidualnych z kolei takich "wpadek" raczej nie notuje. Nie wiem do końca z czego to wynika. Najprawdopodobniej z faktu, że Japończycy raczej nie liczą się w walce o podium i aktualny mistrz olimpijski skacze na większym luzie. Dzisiaj szanse podopiecznych Sakuyamy na TOP3 również są niewielkie.

Powyższą myśl potwierdza także konkurs duetów rozegrany w ubiegły weekend w Wiśle. Tam R. Kobayashi w 3 próbach wykręcił notę lepszą od młodszego kolegi zaledwie o 1.1 pkt. Konkurs główny z kolei wygrał. Tutaj Nikaido prezentuje się jeszcze lepiej niż w Wiśle i Szczyrku, i może dzisiaj dołożyć największą cegiełkę do noty całej drużyny.

Podsumowując, Nikaido świetnie spisuje się w Zakopanem i wszystko wskazuje na to, że dzisiaj również pokaże się z dobrej strony. R. Kobayashi mimo swojej klasy ma tendencję do delikatnie słabszych skoków w konkursach drużynowych. Choć nie należy zapominać, że to nadal R. Kobayashi i równie dobrze może dzisiaj wszystkich zostawić w tyle. Dla mnie to para bliżej 50/50, dlatego wrzucam powyższą propozycję, do gry oczywiście za rozsądną stawkę.


Osobom szukającym dobrych kursów na parę Japonia vs Polska, polecam zajrzeć do Unibet. Wszędzie w tej parze faworytem są Azjaci, zaś we wspomnianym bukmacherze kurs na ich wygraną wynosi @2.00 .


Prognoza pogody: 20.01.2024 r.
Komplet składów na konkurs drużynowy
Najlepsi zawodnicy piątkowych serii
PolSKI Turniej w Zakopanem: Kwalifikacje dla Krafta, komplet Polaków w konkursie
PolSKI Turniej w Zakopanem: Kraft i Nikaido górą na treningu, Kubacki dziewiąty
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +4877
typerskoki 415,1K

typerskoki

Ekstraklasa Expert
Członek Załogi
Zniszczol lepszy od Graneruda i J. Kobayashi ego w 1 serii @3,20 @ Superbet

Idę dalej w kierunku Olka. Chyba już ostatni. Forma do Szczyrku była rosnąca. Skocznie ta lubi. W wywiadzie podkreślał że pierwszy skok był ok, potem trochę kombinował. Zakładając że nie bezie kombinował i skoczy swoje to podobnego skoku spodziewam się na na dzisiejsza pierwsza serię. To powinno dać 10-13 miejsce indywidualnie i lepsza notę od Graneruda i Junshiro którzy są jakos na poziomie 15-20 i mogą być słabym punktem zespołu notujac jakieś wpadki. Kurs atrakcyjny
 
tenis_de_mesa 1,2M

tenis_de_mesa

Znawca - 1 Liga Polska
Austria wygra, Slowenia zajmie 2. miejsce @2,25 (superbet)

Dzisiaj drużynówka w Zakopanem, bardzo podoba mi sie superbets zaproponowany przez bukmachera, wg. moich wyliczeń Austriacy wygrali kwalifikacje oraz oba treningi je poprzedzajace, swietnie tutaj skacze Kraft, Hoerl czy Fettner, najwazniejsze jest jednak to, że nie odstaje Hayboeck ktory w kwalifikacjach był 20, na pierwszym treningu 12, a na drugim 6. Jesli on tutaj nic nie zawali to Austriacy moim zdaniem sa poza zasiegiem. O drugie miejsce powalczy Słowenia z Niemcami. Słoweńcy wygrali z Niemcami w kwalifikacjach przy przeciętnym Lanisku od którego lepsi byli koledzy z drużyny - Peter Prevc oraz Lovro Kos, myślę, że w konkursie Anże zdecydowanie się poprawi a wtedy myślę, że przewaga na Niemcami będzie jeszcze większa. U naszych zachodnich sąsiadów słabo tutaj skacze Geiger a przecież zarówno Layhe czy też Pashke mogą oddać słabsze skoki, jedynym pewniakiem do dalekiego skoku pozostaje tylko Wellinger.
Norwegów nie liczę bo skacze Tande który jest w fatalnej formie, tak samo jak czwarty z Japończyków czyli Nakamura.
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +2403
irtyko 171,8K

irtyko

Użytkownik
zakopane 1.jpg
ahh te skoki Kos miał być mocnym filarem swojej drużyny a okazał się najsłabszy w pierwszej serii , a Domen skacząc dalej od Fettnera normalnie mnie wkur..ił ;p docisną mnie za 1.15 ;p porażka


Oferta na H2H na 1 serię zawodów

Lanisek w treningach i kwalach nie był widoczny na czele stawki, może zmęczenie ? albo oszczędzał siły na zawody , ale z pewnością jest to groźny zawodnik , w ubiegłym roku był w czołówce 4 i 3 miejsce indywidualnie , ale czy w ubiegłym roku Welinger był w takiej formie jak teraz ? no według mnie tego roczna forma Wellingera jest dużo lepsza a w treningach pokazał się z bardzo dobrej strony, przy takich zawodnikach zawsze daje 50/50 ale tym razem w kierunku Niemca

Kraft - Ryoyu kolejna mocna para , owszem może Japończyk nie pokazywał się w kwalach i treningach ale w Wiśle było podobnie i z pewnością nie można go lekceważyć
Najlepszy Japończyk, Nikaido -> @3.00, Fortuna
dla tego uważam że taki zakład jest bardzo ryzykowny, Nikaido łapie formę , ale jego miejsce to okolice 10 miejsca , więc jeśli będzie lepszy od kolegi to szacun , a Kraft jak Kraft skacze swoje , jeśli jego ekipa chce wygrać zawody drużynowe to musi atakować już w pierwszym skoku

Nikaido - Hayboeck o to jest para dla Japończyka , chociaż u Hayboecka ostatnio widać delikatnie spadek formy dla tego w tym przypadku idę w kierunku już wspomnianego Nikaido

Na końcu Kos który po przyjeździe do Polski robi naprawdę świetną robotę , w Wiśle na niego stawiałem i się nie zawiodłem teraz uważam że to główny filar tej ekipy zaraz po Lanisku


Najlepszy Japończyk, Nikaido -> @3.00, Fortuna
dla tego uważam że taki zakład jest bardzo ryzykowny, Nikaido łapie formę , ale jego miejsce to okolice 10 miejsca , więc jeśli będzie lepszy od kolegi to szacun , a Kraft jak Kraft skacze swoje , jeśli jego ekipa chce wygrać zawody drużynowe to musi atakować już w pierwszym skoku


no i tu również sie myliłem jak na stan po pierwszej serii
 
Ostatnia edycja:
tarki_16 214,3K

tarki_16

Moderator
Członek Załogi
J.A. Forfang - L. Kos 2 @1.96 Fortuna 0.2 pkt , te noty...

Wszystko pięknie , Forfang skacze tutaj najlepiej z Norwegów , notował wyniki w Top 10 , ale wszyscy wiemy , że w konkursach indywidualnych czegoś mu brakuje , potrafi zawalić jeden ze skoków i wypada z walki o czołowe lokaty. Wczoraj właśnie mieliśmy taką sytuację w konkursie drużynowym, gdzie pierwszy skok mu nie wyszedł i nadrabiał drugą próbą i ostatecznie indywidualnie zajął 7 lokatę. Słoweniec był tuż za nim , ale ostatnio indywidualnie zajmuje wyższe lokaty od swojego rywala , można napisać , że klątwa 4 miejsca w jego wykonaniu, do podium brakuje tak niewiele. Słoweńcy nadal walczą z Austrią o zwycięstwo w Polish tout , mieli ogromną przewagę , jednak po konkursie drużynowym różnica zmalała do paru pkt , i ciężko będzie utrzymać pierwszą lokatę , bo Kraft skacze w Zakopanem jak natchniony. Jednak jest Lanisek , Kos , czy Prevcowie i na pewno będą walczyć do końca. Koniec końców wracając do typu myślę , że po raz kolejny Kos w samych zawodach będzie wyżej niż Forfang.
 
Ostatnia edycja:
tenis_de_mesa 1,2M

tenis_de_mesa

Znawca - 1 Liga Polska
Kraft wygra zawody & Nikaido 1-6 @2,97 (superbet)

Kursy wszędzie bardzo podobne, wszędzie wychodzi taki dubelek w okolicach @3,00 natomiast superbet ma przewagę w postaci "superprzewagi" mianowicie jeśli zawodnik po 1. serii będzie prowadził z przewagą minimum 3 punktów to niezależnie od końcowego rezultatu już po pierwszej serii będzie rozliczony na zielono.

Powiedzieć, że Kraft skacze tutaj świetnie to tak jakby nie powiedzieć nic. Wczoraj w drużynówce indywidualnie wygrał z przewagą ponad 10 pkt. nad drugim Wellingerem. Bardzo dobrze wyglądało to również w kwalifikacjach które także wygrał, podobnie jak serie próbna (ale akurat serie próbna nie traktuje jako wyrocznie). Wygląda na to, że Kraft w Zakopanem skacze w innej lidze.

Ren Nikaido chyba największe pozytywne zaskoczenie w Zakopanem, wczoraj najlepszy z Japończyków, indywidualnie 3. nota za Kraftem i Wellingerem. W kwalifikacjach był 5. Również był 5 na pierwszym treningu, a drugi trening wygrał. "Najsłabiej" poszło mu serii próbnej w której był 9.
Dobrze się tutaj czuje i moim zdaniem spokojnie dzisiaj może powalczyć o podium, ja zagram bezpieczniej w TOP6.
 
Lik 124,2K

Lik

Znawca - Skoki Narciarskie
KONKURS INDYWIDUALNY #3

Frantz, TOP30 -> @2.52, STS

1. seria treningowa: 27. miejsce, 127.5 m, komp. 12.8 pkt.
2. seria treningowa: 28. miejsce, 120 m, komp. 23.2 pkt.
Seria kwalifikacyjna: 38. miejsce, 120 m, komp. 24.3 pkt.
Seria próbna: 15. miejsce, 122 m, komp. 20.2 pkt.
1. seria konkursowa: 12. miejsce, 132 m, komp. -1.2 pkt.

Amerykanin w 4 z 5 prób lądował w TOP30, choć oczywiście lista konkursu drużynowego była okrojona. Niemniej jednak forma młodego skoczka, podobnie jak niżej opisywanego Japończyka, z tygodnia na tydzień rośnie i w czasie PolSKIego Turnieju pokazuje się z naprawdę dobrej strony. W Wiśle uplasował się na 18. pozycji, w Szczyrku również potrafił na treningach oddawać skoki na poziomie czołowej 20. Choć z racji braku doświadczenia skacze jeszcze nieregularnie, to i tak każdy jego skok robi pozytywne wrażenie. Myślę, że stać go na wskoczenie do 3. dziesiątki dzisiejszych zawodów.

xxx

Nikaido, TOP6 -> @2.50, Unibet

Kurs już poleciał z @3.00, ale nadal jest bardzo atrakcyjny. Na temat Japończyka wypowiedziałem się wczoraj, więc nie będę się powtarzał. Moją analizę należy zaktualizować tylko o sobotni konkurs drużynowy, w którym zgodnie z przewidywaniami Nikaido oddał świetne skoki.

1. seria konkursowa: 2. miejsce, 130 m, komp. 17.5 pkt.
2. seria konkursowa: 5. miejsce, 140 m, komp. 8.3 pkt.

Jak wspomniał wyżej kol. tenis_de_mesa tenis_de_mesa, Japończyk indywidualnie wykręcił 3. notę dnia z dużą przewagą nad dalszą częścią stawki. Dzisiaj z pewnością zakręci się w czołówce, nie można nawet odbierać mu szans na wywalczenie premierowego podium w PŚ.

xxx

Poza tym z innych mniej oczywistych kierunków, spodziewam się dzisiaj poprawy miejsc z serii treningowych Lindvika, który zawsze prezentował się w Zakopanem bardzo dobrze (w piątkowych seriach nie miał szczęścia do warunków), a także braku Kubackiego w szerokiej czołówce - Polak jest zbyt nieregularny, aby powalczyć tutaj o czołową 10. czy 15.


Prognoza pogody: 21.01.2024 r.
PolSKI Turniej w Zakopanem: Dla kogo 50 tysięcy euro? O 16:00 finał cyklu na Wielkiej Krokwi (lista startowa)
Nieoficjalna klasyfikacja indywidualna sobotniego konkursu
PolSKI Turniej w Zakopanem: Zwycięstwo Austriaków, Polacy na szóstym miejscu
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +63
megeczupal 10,6K

megeczupal

Użytkownik
Embacher - D. Prevc 1 @ 2.03 fortuna
W piątkowych próbach lepszy embacher, wczoraj pominięty w drużynówce , napewno ma cos do udowodnienia trenerowi i pokaże się dziś z dobrej strony w top 10-15. Domen lubi zepsuć totalnie skok jak zawieje z tyłu i możliwe że do drugiej serii nawet nie wejdzie

✅✅tak jak mówiłem po pierwszej serii już siedzi
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +277
lukas88 309,5K

lukas88

Forum VIP
Forfang- Fettner
Typ: 2
Kurs: 1,85
Fortuna


Fettner bardzo dobra dyspozycja w Zakopanem, w piątkowych treningach 2 i 24 (Forfang 10 i 8), w kwalifikacjach 3-6 na korzyść Austriaka). Seria próbna przed konkursem drużynowym 2-5 na korzyść Norwega, sam konkurs 6-7 na korzyść Fettnera. Mimo że Forfang w kilku skokach ograł Fettnera to idę w kierunku Austriaka, a może i bardziej przeciwko Norwegowi, który jest dla mnie jednym z największych czajników w stawce, często się gotuje i przeplata fenomenalne skoki z głaskaniem buli.

Lanisek- Fettner
Typ: 2
Kurs: 2,41
Fortuna


Kontynuując wątek Fettnera pobieram go po fajnym kursie z Laniskiem, który nieco przygasł. Słoweniec lepszy od Austriaka tylko w drugim treningu gdzie Fettner popsuł skok i we wczorajszej serii próbnej ale tam Lanisek dostał kosmiczną rekompensatę za wiatr. Reszta prób na korzyść Austriaka.

R. Kobayashi- R. Nikaido
Typ: 2
Kurs: 1,96
Fortuna


Nikaido lepszy od Ryoyu w piątkowych treningach i kwalifikacjach, wczoraj zarówno w serii próbnej jak i drużynówce. Owszem Ryoyu to Ryoyu i zawsze może odpalić ale dotychczasowa forma w stolicy tatr po tronie Rena, i przy takim kursie żal nie kontynuować tego trendu.
Za drobne: Nikaido w top 5 @ 2,00 Fortuna
Nikaido top 3 @ 3,00 Fortuna

Ryoyu- Fettner
Typ: 2
Kurs: 2,65
Fortuna


Jeszcze raz pobieram Fettnera, który jest w stanie zakręcić się tutaj w okolicy pudła. Japończykowi gdzieś Wielka Krokiew nie sprzyja podczas tego weekendu a kursy mocno go faworyzują, stąd moja propozycja.

Wracając do Fettnera bardzo fajnie wygląda kurs na jego obecność w TOP 6 (globalnie tylko poza 2 treningiem nie zmieścił się do czołowej szóstki).
Fettner TOP 6 @ 2,50 Fortuna

Żyła - Stoch
Typ: 1
Kurs: 1,96
Fortuna

Wiewiór może już wytrzeźwiał po imprezie urodzinowej, na pewno jest podrażniony faktem że nie załapał się do drużynówki. Kamil nie prezentuje się tutaj wybitnie, w kwalifikacjach lepszy od Piotrka raptem o 1,3 pkt, w treningu 1 strata 2,7, a w drugim Piotrek odwalił kichę. Dziś liczę że się zrewanżuje Kamilowi i będzie wyżej w konkursie.​
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +407
typerskoki 415,1K

typerskoki

Ekstraklasa Expert
Członek Załogi
Lanisek na podium @ 4,50 @ fortuna

Lanisek jeszcze tydzień temu w Wiśle po duetach był głównym kandydatem do wygranej niedzielnego konkursu. W Szczyrku też skakał na poziomie podium. W nie dawno zakończonym tcs co chwilę wygrywał kwale, stawał tez na podium konkursow. Skocznie w z Zakopanem bardzo lubi co podkreśla w wywiadach i co widać po wynikach historycznych gdzie często notował najlepsze lub jedne z lepszych wyników w sezonie. Od początku tego weekendu radzi sobie tutaj średnio w związku z tym nie jest faworytem konkursu. Jednak niejednokrotnie pamiętam jak lanisek potrafił się na danej skoczni odrodzić rzutem na taśmę w ostatni dzień. Liczę na powtórkę z rozrywki po mega fajnym kursie.
 
Otrzymane punkty reputacji: +1820
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom