>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<

Skoki 2023/24 Polski Turniej 2024

Status
Zamknięty.
typerskoki 415,1K

typerskoki

Ekstraklasa Expert
Członek Załogi
Pierwsza Edycja Polskiego Turnieju, w którym oprócz standardowych konkursów będzie klasyfikacja łączona, pogrupowana narodowościowo, gdzie punktuje dwóch najlepszych zawodników danej nacji (kwale, indywidualne i duety) oraz czterech w przypadku standardowej drużynówki.

Rozpiska:


Piątek, 12.01.2024 - WISŁA (HS134)
16:00Oficjalny treningTVP Sport
18:00KwalifikacjeEurosport 1, TVP1, TVP Sport, Player
Sobota, 13.01.2024 - WISŁA (HS134)
15:00Seria próbna
16:00Konkurs duetówEurosport 1, TVP1, TVP Sport, Player
Niedziela, 14.01.2024 - WISŁA (HS134)
15:00Seria próbna
16:00Konkurs indywidualnyEurosport 1, TVP1, TVP Sport, Player
Wtorek, 16.01.2024 - SZCZYRK (HS104)
12:00Odprawa techniczna
16:00Oficjalny treningTVP Sport
18:00KwalifikacjeEurosport 1, TVP1, TVP Sport, Player
Środa, 17.01.2024 - SZCZYRK (HS104)
16:30Seria próbna
17:30Konkurs indywidualnyEurosport 1, TVP1, TVP Sport, Player
Piątek, 19.01.2024 - ZAKOPANE (HS140)
11:30Odprawa techniczna
15:30Oficjalny treningTVP Sport
18:00KwalifikacjeEurosport 1, TVP1, TVP Sport, Player
Sobota, 20.01.2024 - ZAKOPANE (HS140)
15:00Seria próbna
16:00Konkurs drużynowyEurosport 1, TVP1, TVP Sport, Player
Niedziela, 21.01.2024 - ZAKOPANE (HS140)
15:00Seria próbna
16:00Konkurs indywidualnyEurosport 1, TVP1, TVP Sport, Player
 
Otrzymane punkty reputacji: +1161
versa 397,5K

versa

Typer
Zaproponowane do wyróźnienia:
+1
Wisła - Kwalifikacje
Lanisek TOP3
Fortuna @2.50
Dziś rozpoczynamy Polski Turniej w skokach narciarskich i na sam początek lecimy na skocznię w Wiśle.
Wstępnie miałem podać inny typ (Sevilla i powyżej 1.5) ale widzę, że inni już się rzucili na ten mecz, więc nie będę podkradał pomysłu, a zagram sobie inną dyscyplinę.
Anze uznawany jest przeze mnie za bardzo mocnego zawodnika przede wszystkim właśnie w kwalifikacjach, Słoweniec w chociażby ostatnich 6 kwalifikacjach do różnych konkursów 4krotnie był na podium -ba, on te kwalifikacje wygrywał, w pozostałych plasował się tuż za podium. Na samo zwycięstwo bukmacher daje kurs 8.00, choć jest to dla mnie dobry typ, biorąc pod uwagę wszystkie aspekty w skokach narciarskich takiego typu nie zaryzykuję się podać.
Z tego co sprawdziłem w zeszłym sezonie, w Polsce tylko w Zakopanem Lanisek kwalifikacje rowniez wygrał, a w samym konkursie zajął jedną z czołowych lokat i ogólnie z tego co moja pamięć sięga Słoweńcy lubią skakać na na naszych skoczniach.


Edit: A jednak kurs 8.00 byłby złapany ajjjajjjj
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +3073
typerskoki 415,1K

typerskoki

Ekstraklasa Expert
Członek Załogi
Zaproponowane do wyróźnienia:
+1
Wisła kwalifikacje @ Superbets: Murańka lepszy od Kota i Wolnego @ 3,15 @ Superbet

Bardzo ciekawy kurs na Klimka, którego forma ostatnio rośnie. Murańka jeszcze nie miał okazji się zaprezentować w tym roku w PŚ i z pewnością jest głodny tej imprezy i będzie chciał o sobie przypomnieć. W ostatnich zawodach w Pucharze Kontynentalnym był 8, 25, 9, 3 i 5. Zatem łapie regularność i to na wysokim poziomie. Szczególnie dobrze wyglądał ostatni weekend, gdzie Klimek w każdym skoku ocierał się o najlepszą trójkę, co można realnie przełożyć w okolice miejsc 25-35 w PŚ. 3 tygodnie temu podobnie rosnącą dyspozycje w PK pokazał Zniszczoł i jak widzimy to wystarcza by w PŚ walczyć z powodzeniem o 2 serie.
Teraz o rywalach tego Superbeta. Kuba Wolny w tych samych zawodach, których wyżej wymieniłem Klimka zajął miejsca: 12,12,18,13,20. Zatem też jest pewna stabilność, ale na wyraźnie niższym poziomie. W ostatnim weekendzie w każdym skoku odstawał dobre 5 metrów od Klimka i myślę, że tutaj będzie podobnie.
Z kolei Maciej Kot wożony po Pucharze Świata od 8 konkursów bezskutecznie próbuje zdobyć punkty. Jak pisałem miejsca 3-5 powinny dawać szanse punktów PŚ, lub bycie blisko ich. Kot blisko punktów nie jest skoro 8x pod rząd ich nie zdobył, a nawet miał problem z kwalifikowaniem się do konkursów.

Zatem moim zdaniem Klimek tutaj zaprezentuje się najlepiej ze swoich kolegów a kursy na to są bardzo dobre.
 
Otrzymane punkty reputacji: +4082
irtyko 171,8K

irtyko

Użytkownik
Kwalifikacje Wisła
Żyła - P. Prevc
typ: Żyła ✅

Prevc w treningach standardowo okolice 10 miejsca a Żyła pozytywnie zaskakuje 6 i 7 miejsce , może się odnajduje na tej przebudowanej skoczni , do tego to nasza skocznia więc na plus dla Piotrka , w sumie Żyła wskakiwał do TOP10 w kwalifikacjach , może nasze wiatry będą dla niego dziś lepsze
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +2248
typerskoki 415,1K

typerskoki

Ekstraklasa Expert
Członek Załogi
Słowenia wygra duety @ 2,50 @ Betters

Słowenia wczoraj w każdej serii była najlepsza. Słoweńcy świetnie wyczuli tą skocznie. Lanisek w pierwszej serii miał trudne warunki i i tak dobrze wypadł. W drugiej i w kwali był już poza zasięgiem i sądzę, że podobnie będzie dziś. Kos jest bardziej nieprzewidywalny, ale też się tutaj świetnie wpasował w obiekt i cały czas jest w okolicy podium. W kwalach ta dyspozycja rywali dała aż 12pkt przewagi. Sądzę, że przy 3 seriach, nawet przy jakimś błędzie lub złych warunkach Słoweńcy znowu udowodnią swoją wyższość. Głównym rywalem są Austriacy ale zarówno Fettner jak i Hoerl dają podobne szanse na jakąś wpadkę jak Kos. Fettner pokazał to w Inssbrucku, Hoerl w BIshco w 1 serii, że potrafią mocno zawalić. Kolejne reprezentacje tracą już dużo i mają tęż swój słaby punkt. Leyhe nie jest powtarzalny, Nikaido nie jest na poziomie Kosa, Polakom też sporo brakuje do najlepszych a ktoś z dwójki Forfang Granerud też pewnei zepsuje jeden z 6 skoków. Także Słowenia wydaje się mocnym kandydatem a kurs całkiem niezły
 
Otrzymane punkty reputacji: +2139
versa 397,5K

versa

Typer
Chłop co mnie z analizą uprzedził o 3 minuty... :(

Austria lepsza od Niemiec
Fortuna @1.53

W całym konkursie duetów Austria jest typowana w ścisłym gronie zaraz po Słowenii do triumfu i nie można się z tym nie zgadzać.
W świetnej dyspozycji jest Fettner oraz Hoerl i to właśnie na nich postawił trener, oczywiście ku mojemu zaskoczeniu mimo wszystko - nie postawił na Krafta, który notuje lekki spadek.
Moja pierwsza myśl odnośnie konkursu była, że Słowenia wygra, ale kolega wyżej uprzedził mnie z tą analizą i w poszukiwaniu innego typu śmiem twierdzić, że Austria w ogólnym rozrachunku może wypaść nawet lepiej od tej Słowenii, gdzie Laniskowi w konkursach już tak nie wychodzi jak w kwalifikacjach, a jego towarzysz w parze ma skłonności do zepsucia skoku.
Szanse reprezentacji Niemiec w tym konkursie oceniam bardzo słabo, sądzę, że reprezentacja Japonii czy Polski może ich przeszkodzić, a w zestawieniu z Austrią uważam że nie mają oni zbytnio szans co odzwierciedla kurs wystawiony przez bukmachera.
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +1157
irtyko 171,8K

irtyko

Użytkownik
Ja dziś na dwa kupony na tą chwilę

wisła 1.jpg
Rano oferta h2h była słaba więc kursy takie delikatne , może później coś dojdzie to dodam
Kobayashi - Forfang - Forfang jak zawsze ładnie na treningach o w kwalifikacjach , ale jak wiemy w już bezpośrednio w konkursie różnie z tym bywa , Koba z parze z Nikaido ma naprawdę duże szanse na osiągnięcie dobrego wyniku , dla tego będzie tu walczył w pierwszym skoku a są to pary na pierwszy skok

Nikaido - Bresadola - włoch ma dobry sezon, jak na niego to osiąga dobre wyniki do tego lubi skocznie w Wiśle , rok temu zajął tu 27 i 14 miejsce ale na małego Japończyka to za mało
Lanisek - Hoerl - tak się wczoraj zastanawiałem czy wystawią Krafta , no i nie ma go mamy Hoerla z Fettnerem , Hoerl to twarda TOP6 i myślę że z Fetnerem powalczą o 2 miejsce z Niemcami bo tak jak koledzy wyżej popieram typ na win Słoweńców , Lanisek od początku sezonu w dobrej formie do tego skoki Kosa w Wiśle stawiają ich na najwyższym pudle
Leyhe - Granerud - no Granulat w co raz lepszej formie , końcówka TCS i wczorajsze skoki udowodniły że możemy się go spodziewać w TOP10 , ale Norwegowie nie będą tu walczyć o podium , stawiam na walkę z Japońcami o 4 miejsce no a Leyhe z Wellim musza odwalić kawał dobrej roboty żeby liczyć się w walce o podium , może różnicy kolosalnej między tymi dwoma zawodnikami nie będzie ale 2-3 miejsca ich rozdzielą na korzyść Niemca

Kolejny kupon

Wisla 2.jpg

Szwajcaria co za porażka omg ...o_Oo_Oo_O:eek::eek::eek:


Pary krajowe , chyba większość opisałem wyżej co do moich przewidywań odnośnie miejsc poszczególnych ekip , nie było tam Włoch i Polski która ma kurs 1.10 ;p hmmm może jakimś cudem Kubacki nie spier.oli skoku i trochę wyprzedzimy Bresadole ;p
No i Ukraina tu akurat trzeba przyznać że dobre skoki mieli w treningach i kwalach ale to nie konkurencja dla Imhofa i Peiera , Imhof trochę w kratkę ale liczę na dobry skoki i walkę Szwajcarów z Finlandią bo to oni są bardziej realnym przeciwnikiem
 
Ostatnia edycja:
tedddy2060 7,3K

tedddy2060

Użytkownik
Zaproponowane do wyróźnienia:
+1
Chłop co mnie z analizą uprzedził o 3 minuty... :(

Austria lepsza od Niemiec
Fortuna @1.53

W całym konkursie duetów Austria jest typowana w ścisłym gronie zaraz po Słowenii do triumfu i nie można się z tym nie zgadzać.
W świetnej dyspozycji jest Fettner oraz Hoerl i to właśnie na nich postawił trener, oczywiście ku mojemu zaskoczeniu mimo wszystko - nie postawił na Krafta, który notuje lekki spadek.
Moja pierwsza myśl odnośnie konkursu była, że Słowenia wygra, ale kolega wyżej uprzedził mnie z tą analizą i w poszukiwaniu innego typu śmiem twierdzić, że Austria w ogólnym rozrachunku może wypaść nawet lepiej od tej Słowenii, gdzie Laniskowi w konkursach już tak nie wychodzi jak w kwalifikacjach, a jego towarzysz w parze ma skłonności do zepsucia skoku.
Szanse reprezentacji Niemiec w tym konkursie oceniam bardzo słabo, sądzę, że reprezentacja Japonii czy Polski może ich przeszkodzić, a w zestawieniu z Austrią uważam że nie mają oni zbytnio szans co odzwierciedla kurs wystawiony przez bukmachera.
Chłop co mnie z analizą uprzedził o 3 minuty... :(

Austria lepsza od Niemiec
Fortuna @1.53

W całym konkursie duetów Austria jest typowana w ścisłym gronie zaraz po Słowenii do triumfu i nie można się z tym nie zgadzać.
W świetnej dyspozycji jest Fettner oraz Hoerl i to właśnie na nich postawił trener, oczywiście ku mojemu zaskoczeniu mimo wszystko - nie postawił na Krafta, który notuje lekki spadek.
Moja pierwsza myśl odnośnie konkursu była, że Słowenia wygra, ale kolega wyżej uprzedził mnie z tą analizą i w poszukiwaniu innego typu śmiem twierdzić, że Austria w ogólnym rozrachunku może wypaść nawet lepiej od tej Słowenii, gdzie Laniskowi w konkursach już tak nie wychodzi jak w kwalifikacjach, a jego towarzysz w parze ma skłonności do zepsucia skoku.
Szanse reprezentacji Niemiec w tym konkursie oceniam bardzo słabo, sądzę, że reprezentacja Japonii czy Polski może ich przeszkodzić, a w zestawieniu z Austrią uważam że nie mają oni zbytnio szans co odzwierciedla kurs wystawiony przez bukmachera.
Kraft jest przeziębiony i dlatego trener Austrii go nie wystawił dzisiaj ,oszczędzając jego na jutrzejszy konkurs
 
adik1992 405K

adik1992

Moderator
Członek Załogi
Japonia najlepsza z trójki Japonia - Norwegia - Polska @1,7
superbet


przegrali z Norwegią o 1,3 pkt. Rioiu dziś słabe skoki. Nad Polską 50 pkt przewagi.

Japonia w składzie R. Kobayashi i Nikaido. Norwegia Granerud, Forfang a Polska wystąpi w duecie Żyła i Kubacki. Zdecydowanie w najlepszej dyspozycji z tych zawodników jest Kobayashi. Nikaido skacze dobrze a co ważne powtarzalnie. Ustabilizował swoje skoki na poziomie drugiej dziesiątki. Jeżeli chodzi o Norwegów to Granerud powoli wraca do lepszego skakania ale zdarzają mu się słabsze skoki co powodowały brakiem występu w drugiej serii w konkursach TCS. Forfang zdecydowanie obniżył loty w ostatnim czasie. A jeżeli chodzi o Polskę to nie wierzę, że nagle zaczną osiągać lepsze wyniki mimo tego że skaczą "u siebie". Rioiu powinien zrobić różnice, a Nikaido nie powinien na tyle odstawać. Popieram tez typ na wygraną Słoweni.
 
Ostatnia edycja:
typerskoki 415,1K

typerskoki

Ekstraklasa Expert
Członek Załogi
Lanisek wygra konkurs @ 3,75 @ etoto

Genialny kurs na Laniska. Anze w piątek był poza zasięgiem stawki. Zmiazdzyl konkurencję w kwalach i w 2 treningu. W pierwszym miał gorsze warunki a i tak dobrze skoczyl. Wczoraj Próbna znowu potraktował ulgowo Ale już w 1 serii znowu pozamiatał konkurencję. Kolejne 2 serię były loterykne i np wellinger postraszył laniska magicznym skokiem na 144. Jednak usredniajac cały konkurs duetow to znowu lanisek okazał się najlepszy. Ryoyu i Kraft mają lekki zjazd po tcs więc konkurencja nie tak mocna. Wiadomo może być loteria ale kurs 3,75 po tym co tu Słowenic pokazywał jest znakomity
 
tarki_16 214,3K

tarki_16

Moderator
Członek Załogi
Ja bym dzisiaj uważał ze stawkami. Wczoraj wiatr już kręcił i momentami mocno dmuchał , a dziś podobno ma być jeszcze gorzej , więc mogą być loteryjne zawody. Jakbym miał na kogoś stawiać , to po fajnym kursie na podium Krafta , czy nawet jego zwycięstwo.
 
Otrzymane punkty reputacji: +280
irtyko 171,8K

irtyko

Użytkownik
Ja bym dzisiaj uważał ze stawkami. Wczoraj wiatr już kręcił i momentami mocno dmuchał , a dziś podobno ma być jeszcze gorzej , więc mogą być loteryjne zawody. Jakbym miał na kogoś stawiać , to po fajnym kursie na podium Krafta , czy nawet jego zwycięstwo.
Fakt wczorajsze zawody pokazały co się dzieje z zawodnikami przy wietrze w plecy , ale czy Kraft na podium no nie wiem, do tej pory jego skoki nie wskazywały na to że może być zagrożeniem , podobnie Ryoyu w seriach próbnych i kwalach nie błyszczał , sądziłem że w konkursie pokaże się z lepszej strony ale coś mu w tej skoczni nie pasuje i nie widzę go w walce o podium , ale jeśli wiatr zakręci to może i młody amerykanin wygrać ;p

Ja dziś właśnie w stronę amerykańca
wisła 3.jpg
Nikaido to Nikaido wczoraj dobre skoki w treningach również , jeśli wiatr będzie sprawiedliwy dla obu skoczków to Zniszczoł jak dla mnie bez szans , a Frantz jest mega zagadką , przy wietrze pod narty jest wstanie poszaleć , jesli będzie wiatr w plecy to obaj zawodnicy mają po 50% szans
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +743
versa 397,5K

versa

Typer
Murańka TOP30
Fortuna @3.50

Rzutem na taśmę zdecydowałem się w ostatniej chwili wybrać typ na Klemensa Murańke, bowiem rzucił mi się on w oczy. Swoją wypowiedź opieram o analizę typerskoki z piątku, gdzie to typował (i słusznie) że Klimek będzie lepszy od Kota i Wolnego w kwalifikacjach do dzisiejszego konkursu.
Jak się okazało w piątkowe popołudnie, miejsce numer 38. wystarczyło żeby pokonać wymienionych wyżej rodaków (Wolny 50, Kot 51) także typ złoto, brawo.
Warto zaznaczyć, że Klimek w klasyfikacji końcowej kwalifikacji tracił zaledwie 1.7 punkta do trzydziestej lokaty, a więc niewiele, a skoczył dalej od aż 12 zawodników, którzy uplasowali się przed nim. Biorąc pod uwagę, że Klimek w PŚ nie ma dużo szans na pokazanie swoich możliwości napewno weźmie ten konkurs bardzo poważnie tymbardziej występując przed własną publicznością, a trzeba się zgodzić, Klimka stać na miejsce gwarantujące udział w drugiej serii, forma jest, więc powinno być dobrze.
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +171
typerskoki 415,1K

typerskoki

Ekstraklasa Expert
Członek Załogi
Zniszczoł w top10 kwalifikacji @ 3,75 @ etoto

Próbuje Olka, który od Oberstdorfu ze skoczni na skocznie wygląda coraz lepiej. Praktycznie od Ga-Pa na każdej skoczni ma chociaż jedną próbę w okolicy 10 miejsca. Im bliżej piątku Wisły, tym więcej było tych prób. Patrząc uśrednioną notę z samego piątku WIsły, gdzie warunki były równe Zniszczoł był 11. I po skokach w wywiadach przyznał, że skoki OK, ale timing mógłby być lepszy. WIęc nie dość że tendencja wzrostowa to jeszcze jest rezerwa do poprawy. W niedziele w pierwszej serii trafił tak tragiczne warunki, że sam fakt kwalifikacji do 2 serii był już sukcesem. W 2 serii trafił mu się po prostu słabszy skok. Liczę, że we wtorek w Szczyrku pokaże pełnie swoich możliwości co powinno mu dać uśrednioną notę z wtorku w okolicy 7-8 miejsca. Na prawdę go na to moim zdaniem stać. Liczę, że najlepsza lub po prostu dobra próba trafi się w kwali co powinno dać miejsce w top10.
Dodatkowym bonusem jest znajomość i wielkość skoczni. Polacy tu często trenują i podkreślają w wywiadach, że skocznie znają i lubią. Reszta stawki skoczni nie zna i pierwszy dzień z pewnością będzie próbowała ją przetestować, przez co szansa, że wielu zawodników nie pokaże 100% możliwości. Dodatkowo 2-3 zawodników, którzy na skoczniach większych walczyli by o tą 10tkę, na małych może nie być tak mocnych (np. Forfang, P.Prevc, może Kos z racji słabych lądowań). Także szanse uważam za całkiem realne a kurs całkiem obiecujący.
 
versa 397,5K

versa

Typer
Kwalifikacje, klasyfikacja końcowa:
Lanisek TOP3

Fortuna @2.00
Ponawiam typ na reprezentanta Słowenii w kwalifikacjach do konkursu indywidualnego na skoczni w Szczyrku, ostatnio zaproponowałem to samo rozwiązanie podkreślając, że zwycięstwo Laniska po kursie 8.00 również wygląda bardzo sympatycznie - jak się potem okazało Słoweniec kwalifikacje wygrał i podkreślam ponownie, że w kwalifikacjach nie ma mocniejszego od Slowenca, większość kwali wygrywa, a jeśli nie to zajmuje bardzo wysokie lokaty, również jego forma w samych konkursach jest cały czas coraz lepsza.
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +1771
tarki_16 214,3K

tarki_16

Moderator
Członek Załogi
R. Kobayashi - M. Fettner 2 @2.85 Fortuna

Na sam konkurs bym nie zaryzykował , ale już na kwale jak najbardziej. Japończyk w piątek i sobotę w Wiśle skakał na pół gwizdka notując wyniki pod koniec pierwszej dziesiątki , przyszła niedziela , oczywiście było loteryjnie, ale Ryoyu wygrał konkurs po fantastycznym locie w drugiej serii.
Jutro Panowie po raz pierwszy pojawią się na skoczni w Szczyrku , więc wielu zawodników potraktuje swoje próby treningowo, dlatego trzeba szukać fajnych kursów. Austriak na normalnych obiektach prezentuje się bardzo dobrze , ma mocne odbicie , więc i teraz w kwalifikacjach powinien być w topie. Japończyk swego czasu na takich skoczniach skakał poniżej oczekiwań, jest w bardzo dobrej formie , ale myślę , że może się skończyć jak w Wiśle , że będzie się oszczędzał na sam środowy konkurs.

K.Stoch - G. Deschwanden 1 @1.75 Fortuna

Tutaj będzie krótko. Panowie skaczą ostatnio na podobnym poziomie , Szwajcar zaliczył duży spadek formy , bo łapał się w top 10 , był na podium , a teraz ledwo mieści się w czołowej 30. Kamil jakby trochę odżył , solidny TCS , ale w Wiśle wpadka i nie skakał w 2 serii. Tutaj jest jednak przewaga po stronie Kamila , który zna tę skocznie , wiele razy na niej trenował , a Deschwanden dopiero odda swoje pierwsze skoki. Kamil ostatnio lepiej w kwalifikacjach niż w samym konkursie , więc może się uda załapać na top 15 , a Szwajcara przewiduje jednak o kilka lub kilkanaście pozycji za Polakiem.
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +1434
W 858

woffi2013

Użytkownik
LGP było w tym roku w Szczyrku więc nie będą to pierwsze skoki Deschwandena. Natomiast pierwszy typ zdecydowanie value. Niestety i jutro i zwłaszcza pojutrze ma wiać, a w zasadzie to szanse na rozegranie konkursu w środę są znikome.
 
typerskoki 415,1K

typerskoki

Ekstraklasa Expert
Członek Załogi
Żyła, Kubacki i Stoch w top 20 @ Superbet @ 3,35

Wczoraj grałem mocno w kierunku Polaków. Tak jak pisałem, skocznie jako jedyni ze stawki znają bardzo dobrze. Dodatkowo to skocznia mała, a na tych się czujemy dobrze. Jednak wczoraj tymi skokami Polacy mnie bardzo zawiedli. Wypadli znacznie gorzej niż w Wiśle, a nawet gorzej jak w Bischo czy Innsbruck, a wydawało się że forma ciut rośnie. Trochę mi to się nie spina, może wszedł jakiś trening siłowy w poniedziałek i wczoraj nie było 100% mocy. Mówił o tym chociażby Żyła że technicznie OK ale bez mocy. Widać to tęż było po Olku który bardzo nisko wychodził. Sądzę, że dziś z mocą może być lepiej i lekka poprawa może być. Nawet jak poprawy nie będzie to uśredniajac wczorajsze próby, wszyscy wymienieni panowie znaleźli się w top20, więc typ ma szanse tak czy siak.
Dodatkowo wiatr ma dziś być nie boczny a z tyłu i to z bardzo dużą siłą. O ile uda się coś rozegrać to pewnie będą trudne warunki i tu znowu na korzyść może wyjść znajomosć skoczni jak tu się zachowąć w danych warunkach. SIlny wiatr w plecy to też wysoka belka, a ta wczoraj była chyba ciut za nisko dla słabszych zawodników, a za takich w tym sezonie należy uznać naszych reprezentantów.
 
Otrzymane punkty reputacji: +162
versa 397,5K

versa

Typer
Klasyfikacja końcowa
Stoch TOP10
Fortuna @4.00
Dziś typ z gatunku tych bardziej opłacalnych ale czy aby napewno też bardziej ryzykowniejszych? Śmiem twierdzić, mam głęboką nadzieję i mocno wierzę w to, że Kamil Stoch dziś popisze się skokami na skoczni w Szczyrku, która tak jak wspomniał przedmowca Polacy znają tą skocznie jak nikt inny, a i nawet jeśli będą trudne warunki to w mojej ocenie Stoch z naszych wszystkich skoczków jest w stanie najbardziej sobie z tym poradzić, oby tylko prędkość najazdowa była na wysokim poziomie ^^
Mam przeczucie, że może to być pierwszy konkurs w tym sezonie, gdzie ujrzymy polaka a może i nie jednego na czołowych miejscach po tym konkursie.
 
Ostatnia edycja:
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom