>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<

Skoki 2023/24 Klingenthal

Status
Zamknięty.
typerskoki 415,1K

typerskoki

Ekstraklasa Expert
Członek Załogi
Piątek, 08.12.2023
12:00 - Odprawa techniczna
13:30 - Oficjalny trening
15:40 - Kwalifikacje

Sobota, 09.12.2023
14:45 - Seria próbna
16:00 - Pierwsza seria konkursowa

Niedziela, 10.12.2023
14:00 - Kwalifikacje
16:00 - Pierwsza seria konkursowa

* wszystkie godziny według czasu polskiego
 
typerskoki 415,1K

typerskoki

Ekstraklasa Expert
Członek Załogi
Kilka przemyslen przed Klingenthal. Skocznia lotnia więc może to wyglądać podobnie jak w Ruce, jednak inni skoczkowie ją lubią. Np. nieźle tutaj zawsze wypadają Polacy. Lubią Norwegowie i Słoweńcy, więc tu może być paradoksalnie jakaś poprawa względem Lillehammer u Norwegów, szczególnie że tam mocno zawiedli. No i Słoweńcy już w Lille mieli fajne przebłyski to tu jakiś Zajc czy Lanisek mogą coś zamieszać.
Na skoczni w Listopadzie intensywnie trenowali Niemcy, więc ich dominacji może być ciąg dalszy i z pójścia w łeb w łeb z Austriakami mogą im nieco odskoczyć, bo Austriacy za to raczej nie przepadają za tym obiektem. Myślę, że seria Krafta tutaj zostanie przerwana, choć z podium pewnie nie spadnie. Hoerl czy Fettner mogą nie pokazywać się tak dobrze jak w Norwegii.
Nie zdziwi mnie kolejne odpalenie dobrej próby Ryoyu.

Jest kilku skoczków co trochę przepadli ostatnio w klasyfikacjach i mogą być niedowartościowani a mogą się dobrze pokazać (Forfang, Zografski, Deschwanden, może w końcu Granerud, Kubacki, Żyła.

Z Niemców wymiatać może Wellinger. Gość już ma pewnie ochotę zapolować na Krafta. 6 lat temu sezon życia i prawie każdy konkurs kończył drugi bo pierwszy był Kraft. Teraz się w koncu odbudował na top poziom i znowu Kraft przeszkadza zbierać zwycięstwa. Jak nie tu, to nie wiem gdzie. Liczę na wygraną Wellingera. Paschke, Leyhe pewnie też będą mocni. Raimund ma duży potencja poprawy. Delikatnego regresu za to spodziewam się po Geigerze i szczególnie w piątek będę próbował przeciwko niemu.

Z takich przemyśleń nasuwają się takie pary na kwalifikacje:
Lindvik - Raimund 2 @ 2,22 @ STS
Kraft - reszta stawki 2 @ 1,95 @ etoto
Wellinger - Hoerl 1 @ 1,45 @ etoto
R.Kobayashi - Geiger 1 @ 1,72 @ etoto
Kraft - Wellinger 2 @ 3,21 @ fortuna
P.Prevc - Forfang 2 @ 2,10 @ etoto
Deschwanden - D.Prevc 1 @ 1,75 @ etoto
 
Otrzymane punkty reputacji: +126
tarki_16 214,3K

tarki_16

Moderator
Członek Załogi
Co będzie w kwalifikacjach to takie wróżenie z fusów. Dziś i jutro pogoda wiatr nie powinien przeszkadzać, w niedzielę już wygląda to gorzej. Z mojej strony jeden typ na kwalifikacje, bo zauważyłem zdecydowanie zawyżony kurs:

J. Hoerl - S. Leyhe 2 @2.30 Totalbet

Austriak bardzo wysoka forma na początku sezonu, zarówno w Ruce jaki i w Lillehammer wskakiwał na podium. Ale zauważyłem, że jak swojego czasu Piotrek Żyła, to teraz Hoerl w kwalifikacjach skacze na pół gwizdka - tak było w dotychczasowych wykonanych próbach, a już w samym konkursie odpala prawdziwe petardy. Niemiec za to po pierwszych zawodach w Finlandii nieco spuścił z tonu, oczywiście to nadal bardzo dobra dyspozycja i lokaty w top 10, ale same próby kwalifikacyjne skacze na pełen gaz i melduje się w czubie. W dotychczasowych rozegranych kwalach za każdym razem Niemiec był wyżej od Austriaka, i liczę na podtrzymanie tej tendencji w dniu dzisiejszym, zwłaszcza, że Leyhe będzie chciał się pokazać przed własną publicznością. Bez tytułu.jpg
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +1678
tarki_16 214,3K

tarki_16

Moderator
Członek Załogi
No i pojawiły się kursy na pierwszy konkurs i tak jak mówiłem zagram przeciwko Forfangowi. Cieszy mnie fakt, że odpalił petardy w treningach i samych kwalifikacjach, bo tylko podbił kursy. Parę razy nabierałem się na tą jego znakomitą dyspozycję, przychodziło zawody i przeważnie zawalał jedną próbę, czy notował gorsze wyniki niż w dniu wcześniejszym. Dziś nie będę szalał ze stawkami, wczoraj pogoda dopisała, wiatr nie kręcił , tylko ostatnia 10 po skoku Ryoyu miała obniżony rozbieg, wiatr ucichł, nieco mocniej padała i tylko fenomenalny Kraft poradził sobie z tymi warunkami, ale do zwycięstwa w kwalach trochę zabrakło. Problemem Norwega jest to, że on często nie wytrzymuje presji zawodów i nie potrafi sobie radzić z trudnymi warunkami na skoczni. Wczoraj wszystko podpasowało, mocny wiatr pod narty, i były efekty, ale jeśli pojawią się boczne podmuchy, czy tylni wiatr to może być różnie i dlatego upatruje tutaj szansę dla doświadczonych skoczków, którzy od początku sezonu nie zawodzą.
Poniżej parę par, które pograłem:

J. A. Forfang - A. Wellinger 2 @2.55 Fortuna
J. A. Forfang - S. Leyhe 2 @2.94 Fortuna
D. Kubacki - M. Lindvik 2 @1.85 Totalbet
Najlepszy Norweg: M. Lindvik @4.50 Superbet
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +532
Lik 124,2K

Lik

Znawca - Skoki Narciarskie
KONKURS #1

Forfang, TOP5, nie -> @2.22, STS
Forfang, TOP4, nie -> @1.90, Fortuna
R. Kobayashi vs Forfang -> @1.65, BetX (@1.60, forBET)

Ja podobnie jak kol. tarki_16 tarki_16, zupełnie nie mam zaufania do Forfanga. Tak wtrącając na marginesie, przypomniała mi się sytuacja z Raw Air 21/22, gdzie Forfang po zwycięstwie w kwalifikacjach wylądował bodajże w 3. dziesiątce konkursu głównego. Wczoraj co prawda nie wygrał żadnej z serii, natomiast uzyskał świetne lokaty tj. 2, 3 oraz 3. Przyglądając się jednak szczegółowo tym wynikom, nie trudno zauważyć, że w 1. serii treningowej startował z 13. belki, gdzie czołówka ruszała z najazdu o nr 9-11. W 2. serii treningowej również ruszał z wyższej belki (nr 10) niż najwyżej sklasyfikowani skoczkowie w PŚ. Ponadto, miał bardzo sprzyjające warunki wietrzne (komp. -17.4 pkt.). W kwalifikacjach znów jego sprzymierzeńcem były mocne podmuchy wiatru, co nie zmienia faktu, że tutaj oddał naprawdę świetny skok, z podobnej platformy co reszta. Niemniej jednak dało się zauważyć we wczorajszych kwalifikacjach, że delikatna zmiana warunków na skoczni, nie mająca przełożenia na dużą rekompensatę punktową, znacznie wpływa na odległości uzyskiwane przez skoczków. Jak dobrze wiemy, Norweg potrafi świetnie skakać przy sprzyjającym wietrze, a gdy dostaje boczne podmuchy lub z góry skoczni, ma bardzo duże problemy z uzyskaniem satysfakcjonujących wyników. Przede wszystkim jednak, Norweg to skoczek "treningowy". W seriach poprzedzających konkurs główny spisuje się znacznie lepiej niż w docelowych zawodach, o czym wspominali również komentatorzy stacji Eurosport. Także i w tym sezonie Forfang miewał bardzo dobre skoki w piątkowych seriach, jednak jak spojrzymy na wyniki z poprzednich konkursów, to nie robią one dużego wrażenia. Norweg do tej pory zajmował następujące miejsca: 33, 26, 17, 20. Z tego wynika, że w tym sezonie PŚ nie zameldował się jeszcze nawet w TOP15. Wiele dzisiaj będzie zależeć od warunków na skoczni. Mimo wszystko ciężko mi sobie wyobrazić Norwega oddającego dwie świetne próby i walczącego o podium.

R. Kobayashi z kolei jest dzisiaj, obok Krafta, głównym faworytem do zwycięstwa w konkursie. Na treningach zajmował miejsca: 3 i 8, zaś kwalifikacje wygrał. Forma Japończyka, jak można się było spodziewać, wraz z czasem przybliżającym nas do TCS, idzie w górę. R. Kobayshi na pewno celuję w trzecią wiktorię w tym prestiżowym turnieju. W niedzielnym konkursie w Lillehammer zajął 5. miejsce, skacząc naprawdę świetnie. W przeszłości zdarzało mu się skakać w seriach treningowych na nie najwyższych obrotach, jednak po wczorajszych próbach widać, że jest w coraz lepszej formie. Oddaje powtarzalne próby. Myślę, że powinien się dzisiaj zakręcić wokół podium.

xxx

Lindvik, TOP10 -> @1.80, Fortuna (@1.75, STS)

Tak będąc w cieniu najlepszych skoczków tego sezonu, po nieudanym weekendzie w Ruce, forma Norwega dość wyraźnie poszybowała w górę. Konkursy w Lillehammer to miejsca: 10 i 6. Udowodnił tam, że wszystko idzie w odpowiednią stronę przed zbliżającym się TCS. Poniżej wyniki Lindvika z piątkowych serii.

1. seria treningowa: 11. miejsce, 132.5 m, komp. -4.5 pkt.
2. seria treningowa: 12. miejsce, 134 m, komp. -17.5 pkt.
Seria kwalifikacyjna: 11. miejsce, 130 m, komp. -9.1 pkt.

To, co rzuca się w oczy to z pewnością dość niskie rekompensaty za wiatr, które otrzymał Norweg w swoich dwóch próbach. Mimo to, potrafił oddać skoki za 130 m i uplasować się tuż za czołową 10. Uważam, że jest w stanie dzisiaj poprawić swoje próby, zwłaszcza jeśli wiatr tym razem będzie jego sprzymierzeńcem. Skocznię w Klingenthal często określa się jako "lotną", a więc sprzyjającą lotnikom, do których niewątpliwie należy aktualny Mistrz Świata w lotach.

Myślę, że można za odpowiednią stawkę spróbować także propozycji kol. tarki_16 tarki_16 tj. Lindvik jako najlepszy Norweg -> @4.75, ETOTO (@4.50, Superbet). Granerud i Sundal głównie kręcili się w 2. dziesiątce wczorajszych serii. To Lindvik miał zdecydowanie najlepszą średnią, poza Forfangiem.

xxx

Deschwanden, TOP13 -> @1.70, Fortuna

1. seria treningowa: 6. miejsce, 131 m, komp. -0.6 pkt.
2. seria treningowa: 2. miejsce, 142 m, komp. -14.4 pkt.
Seria kwalifikacyjna: 41. miejsce, 113.5 m, komp. -4.3 pkt.

Uznaję rezultat Szwajcara z kwalifikacji za wynik niekorzystnych podmuchów wiatru. Parząc na wczorajsze próby m.in. Hoerla, Graneruda czy Laniska, ewidentnie widać, że było naprawdę trudno oddać dobry skok przy mniej sprzyjającym wietrze i jak już wspomniałem wyżej, rekompensata punktowa nie oddawała realiów panujących na skoczni, która jest wrażliwa na każde podmuchy. Deschwanden to skoczek z szerokiej czołówki, który w tym sezonie nie wypadł jeszcze z TOP15 konkursów PŚ. Podobnie jak w przypadku opisanego wyżej Lindvika, Szwajcar dobrze czuje się na skoczniach premiujących lotników. Przed sezonem zapowiadał walkę o medal na MŚwL. Jeśli nie przeszkodzi mu wiatr, powinien i dzisiaj powalczyć o czołową 10.

xxx

Poza tym uważam, że dzisiaj stać na znacząco lepsze wyniki Niemców tj. Paschke (ciekawie wygląda propozycja na TOP11 po @1.80, Fortuna), Leyhe i Wellingera, Hoerla oraz Graneruda. Natomiast słabsze rezultaty powinni osiągnąć, poza wymienionym Forfangiem, Słoweńcy tj. Kos i P. Prevc. Dzisiaj wszystko do gry za rozsądną stawkę, bo wiele może namieszać wiatr.


Prognoza pogody: 09.12.2023 r.
PŚ w Klingenthal: Już o 16:00 początek konkursu (lista startowa)
Najlepsi zawodnicy piątkowych serii.
PŚ w Klingenthal: R. Kobayashi wygrywa kwalifikacje, Kubacki piąty
PŚ w Klingenthal: Kraft najlepszy na treningu, Kubacki i Kot w czołowej dziesiątce
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +1515
typerskoki 415,1K

typerskoki

Ekstraklasa Expert
Członek Załogi
  • Najlepsze analizy grudnia 2023 (2-3. miejsce)
  • #6
1702113076066.png

Zgadzam się z tarki_16 tarki_16
Wczorajsze wyniki dały kilka okazji. Głownie chodzi o poprawę Niemców i Austriaków oraz dalszą niestabilność np. Forfanga. Ale po kolei.. Pary jak na screenie do dowolnej kombinacji, single, duble, większe AKO:

Wellinger - Lindvik 1 @ 1,42 @ STS
Mały kurs, ale do dubla idealny. Wellinger jak większość Niemców wczoraj zanotował najgorsze występy od początku sezonu. Moim zdaniem forma w tydzień nie uciekła. Nie ma też mowy by im skocznia nie pasowała bo tu trenowali cały listopad i nie mogą się doczekać konkursu na tym obiekcie. Moim zdaniem albo coś testowali albo byli po jakimś fizycznym treningu, po którym świeżosć i 100% mocy wróci dopiero dziś. Horngaher był znany z takich zagrywek już za czasu trenowania Polski, więc to jest najbardziej prawdopodobna przyczyna wczorajszych słabszych skoków Niemców. Zatem skoro Wellinger ma dziś wrócić do dyspozycji z Lillehammer lub nawet lepszej (jako że jest u siebie), to z Lindvikiem nie powinien mieć najmniejszego problemu.

Forfang - Geiger 2 @2,52 @ STS
W kwestii Geigera obowiązuje to samo co opisałem wyżej jeśli chodzi o Wellingera. Dodatkowo Geiger jest znany ze słabszych piątków i dużej poprawy w sobotę i niedzielę. Sprawdziło się to chociażby w Lillehammer. Forfang od Ruki ma przebłyski nawet na top3, ale przychodzi do konkursu i nagle ma problem ze zdobyciem więcej jak 10 pkt. Liczę, że o ile tym razem aż tak źle nie będzie, o tyle nie powtórzy 2 tak znakomitych prób jak wczoraj i skończy za Geigerem. Próbuje go też w parach z Wellingerem i Leyhe, przeciwko Norwegowi.

Zajc-R.Kobayashi 2 @ 2,13 @ STS
Rozkręca nam się Japończyk. Wydaje mi się że tutaj będzie jak równy z równym walczył z Kraftem. Zajc nie jest obecnie na tym poziomie. Ma drobne przebłyski, ale tutaj podobnie jak Forfangowi brakuje powtarzalności.

Hoerl - P.Prevc 1 @ 1,62 @ STS
Austriacy moim zdaniem podobnie jak Niemcy mieli jakiś trening, który nie dawał im wczoraj 100% mocy. W ich przypadku nie spodziewam się aż tak mocnego progresu jak Niemców bo za skocznią nie przepadają. Widać jak bardzo się tu męczy np. Tschofenig. No ale te 2-3m względem wczoraj jest spokojnie do poprawy. I taki Hoerl będący w ścisłej czołówce PŚ i walczący o podia powinien poradzić sobie z Peterem Prevcem,. którego moim zdaniem stać tutaj na max okolice 12 miejsca. Bardzo dobry kurs w takim zestawieniu.


Dodatkowo próbuję:
Deschwanden - Kos 1 @ 1,62 @ STS - Szwajcar miał tutaj próby nawet na top6. Kos obecnie nie jest na tak wysokim poziomie.
Forfang - Leyhe 2 @ 2,94 @ Fortuna - argumentacja w parze wyżej z Forfangiem.
Żyła top20 @ 1,70 @ etoto - skoro Kubacki się odbudował na top6 to myślę, że Żyłę spokojnie stać na 20tkę. Szacuje, że może walczyć nawet o 10tkę, ale gram bezpiecznie 20tke.
Kubacki - P.Prevc 1 @ 1,70 @ etoto - Dawid wczoraj wyraźnie lepszy od Petera, liczę na utrzymanie tej tendencji.
Leyhe - Fettner 1 @ 1,55 @ etoto - Leyhe na tej skoczni powinien być minimum 5m lepszy od Fettnera. Kurs do dubla niezły.
R.Kobayashi - Forfang 1 @ 1,60 @ etoto - O Forfangu i Kobayashim pisałem wyżej.
Leyhe 1-6 @ 2,15 @ Fortuna
Geiger 1-10 @ 1,65 @ Fortuna
Wellinger 1-6 @ 1,85 @ Fortuna
Wellinger 1-3 @ 3,50 @ Fortuna
Lanisek 1-15 @ 1,65 @ Fortuna - wydaje mi się, że stać go na poprawę względem wczoraj i walkę o 10tkę. TOP15 tym bardziej w zasięgu.0


11 trafionych
4 pudła

W tym trafione duże AKO ze screena.
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +2912
dx2 224,4K

dx2

Użytkownik
Zajc-R.Kobayashi 2 @ 2,13 @ STS
Rozkręca nam się Japończyk. Wydaje mi się że tutaj będzie jak równy z równym walczył z Kraftem. Zajc nie jest obecnie na tym poziomie. Ma drobne przebłyski, ale tutaj podobnie jak Forfangowi brakuje powtarzalności.

Jakis tu bład. Kurs na Kobayashiego w tej parze to jest 1,3 ... Az mi oczy ze zdumienia wyszły. Chyba ze o inna pare tu chodziło ?
 
maniek81 327,5K

maniek81

Moderator
Członek Załogi
Kobayashi R. - Forfang [1] 1.65 fortuna

Nie napiszę nic odkrywczego w porównaniu do poprzedników. Także dziś proponuję granie w stronę Samuraja. Od początku sezonu prezentuje się dobrze i nawiązuje walkę z Austriakami i Niemcami. Troszkę brakowało przysłowiowej kropki nad i, chociażby w Ruce miał szansę nawet na podium, ale coś nie zagrało w drugim skoku. Tutaj z kolei prezentuje się wybornie. Treningi w czołówce, kwalifikacje skok petarda. Dzisiaj powinien bić się o podium. Forfang z kolei, to taki typ zawodnika, który często w treningach i kwalifikacjach skacze świetnie, a jak przychodzi konkurs, to czar pryska. Dlatego dzisiaj przy dwóch skokach konkursowych zdecydowanie więcej szans daję Japończykowi. Myślę, że fajny kurs na dołożenie do dubla.
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +956
versa 397,5K

versa

Typer
Wellinger zajmie miejsce:
5 lub lepsze
Fortuna @2.00
Typowalem już we wcześniejszych konkursach w stronę reprezentanta Niemiec, który bardzo dobrze rozpoczął sezon i w zasadzie można przyznać, że tylko Kraft, który wygrał wszystkie dotychczasowe konkursy spisuje się lepiej, więc dziwi mnie aż tak wysoki kurs na to, że Wellinger znajdzie się w top5 zawodników, tymbardziej biorąc pod uwagę, że konkurs rozgrywany jest na niemieckiej ziemi, gdzie Kraft już tak dobrze się nie spisywał w historii o czym wspomniał typerskoki, zapraszam również do przeczytania jego analizy, ładnie przedstawił swój typ gdzie pokusił się o wytypowanie, że Wellinger nawet zajmie pierwsze miejsce, ja jednak uważam, że mimo bardzo dobrej formy oraz miejsca odbywania dzisiejszego konkursu osobiście nie pokusiłbym się o takie typowanie, gdzie często na końcowy rezultat wpływa dość dużo aspektów pobocznych, a opcja top5 po kursie 2.00 wygląda dla mnie jak prezent na święta.
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +2130
irtyko 171,8K

irtyko

Użytkownik
Witam
Dziś dwa kupony AKO
klinghental1.jpg

Kobayashi z każdym skokiem w każdym konkursie pokazuje bardzo dobrą dyspozycję , radzi sobie bardzo dobrze w każdych warunkach i wydaje mi się że to on będzie głównym rywalem Krafta i to nie tylko w tych zawodach
Para druga Deschwanden z Laniskiem to trochę zagadka obaj panowie skaczą nie stabilnie dobre skoki i wysokie miejsca niweczą kiepskimi osiągami w drugiej serii lub odwrotnie , szanse 50/50 ja stawiam na Laniska
Żyła - Stękała - mimo dobrych skoków w treningach Stękały to nie wydaje mi się żeby przeskoczył Piotrka w zawodach , ciekawe czy on i Kot sobie poradzą z presją ...? bo Kota to jakoś nie widzę w top30 ;p

Kupon 2 trochę odważniejszy

klinghental2.jpg
Żaden inny zawodnik nie popsuł mi tyle kuponów co Wąsek ;p czas przestać na niego stawiać , szkoda bo dobre pary były na kuponie
Patrząc po treningach i kwalifikacjach to Wąsek i Belshaw mieli podobne osiągi ale Belshaw jak do tej pory przeszedł kwalifikacje tylko dwa razy była to Ruka gdzie zajął odpowiednio 42 i 24 miejsce , czy dziś będzie w top30 ? nie wydaje mi się a Paweł ? hmm jak mu butów nie zawiną to stać go na powalczenie o druga serię
Kolejna para będzie krótko , uważam że Geiger będzie przed własną publicznością wypaść jak najlepiej , stawiał bym go tu na czele Niemców i stawiam na to że spokojnie przeskoczy Michaela

Dalej Kobayashi z Forfangiem - tu ten drugi pokazał bardzo dobre skoki i wiele osób tu degraduje go zasłaniając się tym że skakał z wyższej belki , ale miejsce 3 w kwalifikacja czy też w treningu jest za punkty , wiemy jak działa obniżanie belki i dodawanie punktów a Forfang będzie skakał w połowie drugiej dziesiątki zaraz po Kubacki i Żyle i nikt nie powiedział że parę skoków później belka nie pójdzie w dół dla czołówki, jednak w parze z Kobayashim stawiam że to Japończyk będzie górą , którego widze dziś na podium , a Forfanga w TOP10
 

Załączniki

Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +1263
tarki_16 214,3K

tarki_16

Moderator
Członek Załogi
Klingenthal 2 kwalifikacje

K. Geiger - J. A. Forfang 2 @2.94 Fortuna


Kwalifikacje przed samymi zawodami. Nie ma co się wiele rozpisywać. Norweg na treningach i w kwalifikacjach skakał tutaj świetnie, przyszedł konkurs i niestety pod presją zawalił swoją próbę. Ile w tym było złych warunków, tego nie wiem, bo do końca nie ufam tym przelicznikom za wiatr. Niemiec wczoraj niespodziewane zwycięstwo w konkursie i przełamanie fantastycznej passy Krafta. Nie sądzę, że będzie spinał się na ten skok, bo przed nim jeszcze będą dwie najważniejsze próby i walka o zwycięstwo w samych zawodach. Liczę na powtórkę z piątkowych kwalifikacji, żal nie skorzystać po takim kursie. Trochę obawiam się dziś warunków na skoczni, bo wiatr ma mocniej powiewać i to z bocznych kierunków, więc oby tylko Norweg nie zawalił swojej próby.

Na sam konkurs pograłem dwie pary, ale już bez analizy, bo jak pisałem konkurs może być trochę loteryjny:

J. A. Forfang - A. Lanisek 2 @2.40 Totalbet
T. Zajc - M. Hayboeck 2 @2.28 Totalbet
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +1731
typerskoki 415,1K

typerskoki

Ekstraklasa Expert
Członek Załogi
Dowolny Polak w TOP6 T tak @ 5,50 @ ETOTO

Pod loteryjne warunki moim zdaniem bardzo ciekawy typ po takim kursie . Ma być loteryjnie, może się skończy na 1 serii. To daje potencjał do sesnacyjnych wyników. A ten typ wcale nie jest aż tak sensacyjny. Kubacki w piątek we wsystkich próbach był koło 6 miejsca. Wczoraj nie czuł skoczni, ale dziś może być równie dobrze jak w piątek. Dalej mamy Żyłę, który po 1 serii był bardzo blisko 6 miejsca. Kot i Stękała w pojedynczych próbach też byli w okolicy top10. Wszyscy Polacy są porozmieszczani na liscie więc jest szansa, że ktoś trafi wyraźnie lepsze warunki i może uda się to wykorzystać. Do tego w końcówce nie ma Polaków w ogóle, więc jakby fartem czołówka dostała gorsze warunki to szanse typu jeszcze bardziej rosną. Wiadomo nie będzie łatwo, ale kurs 5,50 jak dla mnie jest nieco przesadzony biorąc pod uwagę powyższe kwestie.

Poza tym idę dzisiaj w stronę Forfanga. Nic nie trwa wiecznie, po 5 zawalonych konkursach czas na pierwszy występ oddający realną formę w konkursie. Wczoraj 2x nie trafił warunków Zajc a mimo to wypadał ok. W treningach tez straszył czołówkę, więc jego też dzisiaj próbuje. Poza tym gram na outsiderów licząc że wiatr będzie rozdawał karty
 
Lik 124,2K

Lik

Znawca - Skoki Narciarskie
KONKURS #2

Ipcioglu, TOP50 -> @2.22, STS

Za rozsądną stawkę szkoda byłoby nie spróbować. Spójrzmy na piątkowe próby Turka.

1. seria treningowa: 50. miejsce, 113 m, komp. -9.9 pkt.
2. seria treningowa: 47. miejsce, 110.5 m, komp. -6.3 pkt.
Seria kwalifikacyjna: 51. miejsce, 110 m, komp. -8.1 pkt.

Ipcioglu dwukrotnie meldował się w TOP50, zaś w kwalifikacjach wylądował tuż za lokatą dającą awans do konkursu głównego. Jakkolwiek to zabrzmi, to z grona outsiderów Turek jest jednym z najbardziej doświadczonym skoczków, dość regularnie występującym w konkursach głównych, a nawet potrafiącym zdobyć pojedyncze punkty. Z tego względu powinien lepiej poradzić sobie również w mniej sprzyjających warunkach, a dzisiaj swoje 3 grosze może dorzucić wiatr. W kwalifikacjach odpadnie 7 skoczków.

xxx

Aalto, TOP25, nie -> @2.01, STS
Sundal vs Aalto -> @1.57, STS & Betclic

Sundal: 21, 11, 23, 12, 23
Aalto: 35, 33, 36, 28, 22

Norweg potrafił w jednym ze swoich skoków treningowych, a także w serii próbnej przed wczorajszym konkursem, oddać skoki poza 132 m, plasującego go na początku 2. dziesiątki. W konkursie głównym zajął 23. miejsce, ale uważam, że to dobry wynik biorąc pod uwagę, w jakich warunkach przyszło mu skakać. W 1. serii konkursowej otrzymał jedną z najniższych rekompensat punktowych tj. -8.1 pkt., zaś w 2. serii mniejszą mieli tylko Żyła oraz Forfang (-4.9 pkt.). Mimo to dwukrotnie skoczył przyzwoicie, w okolice 126 m. Wiem, że dzisiaj wiatr może mieć znacznie więcej do powiedzenia, jednak sądzę, że jeśli Norweg trafi na lepsze warunki, to jest w stanie wskoczyć do 2. dziesiątki zawodów, tak jak w poprzedni weekend w Lillehammer, gdzie zajmował miejsca: 16, 19.

Aalto z kolei, w piątkowych próbach, a także we wczorajszej serii próbnej, skakał na poziomie 3. i 4. dziesiątki. W konkursie głównym był największym szczęściarzem. Suma odjętych Finowi punktów w obu seriach wyniosła 33.5 pkt. Potrafił to w pewien sposób wykorzystać, kwalifikując się do 2. serii, w której oddał bardzo dobry skok na odległość 136 m. Nie zmienia to faktu, że skacząc w kompletnie odmiennych warunkach od Norwega, potrafił pokonać go zaledwie o 1 pozycję. W Lillehammer w jednym z konkursów zajął miejsce w 5. dziesiątce. Wiele będzie zależało od warunków, ale Fin niekoniecznie będzie faworytem nawet do awansu do serii finałowej dzisiejszego konkursu.


Prognoza pogody: 10.12.2023 r.
PŚ w Klingenthal: Już o 14:30 kwalifikacje do niedzielnego konkursu (lista startowa)
PŚ w Klingenthal: Geiger przerywa serię zwycięstw Krafta
PŚ w Klingenthal: Ryoyu Kobayashi górą w serii próbnej
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +4326
irtyko 171,8K

irtyko

Użytkownik
klingethal3.jpg

H2H na pierwsza serie

Sundal przegrał o 3 pkt z Aalto :(
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +217
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom