>>>BETFAN - BONUS 200% do 400 ZŁ <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE + 2 FREEBETY!<<<

Sierpień w Campeonato Brasileiro 2010

Status
Zamknięty.
kacmon 330

kacmon

Forum VIP

Za nami już 12 kolejek i nareszcie wiemy, na co stać poszczególne zespoły. Przerwa na Mistrzostwa Świata wybiła z rytmu kilka drużyn, ale powoli wszystko wraca do normy. Tempo zabójcze, często grane są dwie kolejki tygodniowo. Do tego dochodzą rozgrywki Copa Sudamericana, w których występować będą: Santos, Palmeiras, Avai, Goias, Gremio, Prudente, Vitoria i Atletico Mineiro. Niedługo powinniśmy się dowiedzieć, jak do tego turnieju będą pochodzić brazylijskie zespoły i czy ich walka na dwóch frontach, nie odbije się na wynikach ligowych.

Na razie wszystko wskazuje na to, że o mistrzostwo powalczy Fluminense, Corinthians i Internacional. Fluminense po nowych wzmocnieniach wydaje się być nie do pokonania. Nawet Washington ożywił się w ataku. Z drugiej strony wydaje się, że 5 dobrych napastników w jednym zespole to zdecydowanie za dużo. Corinthians od tygodnia trenuje z nowym trenerem i najbliższe mecze pokażą nam nowe oblicze zespołu. Internacional stać na walkę o tytuł, ale w tej chwili myślami są w Copa Libertadores i w lidze grają rezerwami. Czwarta w tabeli Ceara jeszcze nie wygrała meczu po MŚ i niedługo powinni walczyć o utrzymanie. Palmeiras dalej czeka na pierwsze zwycięstwo pod wodzą Scolariego, któremu nie udało się wygrać żadnego z czterech dotychczasowych spotkań. Vasco odrodziło się z PC Gusmao i z nowym trenerem jeszcze nie przegrali meczu, co przy rezultatach z początku sezonu wydaję się być bardzo dobrym wynikiem. Na dole tabeli martwi obecność Atletico Mineiro. Drużyna z takimi zawodnikami i z takim trenerem powinna walczyć o mistrzostwo, a w ogóle się na to nie zanosi. Tak to wygląda na dzień dzisiejszy, ale przed nami jeszcze znacznie dłuższa część sezonu.
Tabela po 12 kolejkach:

Zapraszam do dyskusji.
 
robson-united 7,8K

robson-united

Użytkownik

VS

GOIAS - PALMEIRAS
Typ : Palmeiras @ 2,65 Betsson ⛔1:1
O składach jeszcze mało wiadomo, szczególnie jeżeli chodzi o sytuacje w obozie Palmeiras. Ale co nieco wiemy o zespole Goias. Zabraknie zawieszonego trenera Estevena Soaresa, bramkarza Caleca, a także Moury i Rodrigo Toloi. Goias ostatnio zaczął grac tragicznie, po MŚ jeszcze nie wygrali meczu. W dodatku w nocy z czwartku na piątek grali mecz w Copa Sudamericana z Gremio Porto Alegre i zremisowali 1:1. Meczu pucharowego nie zlekceważyli i grali mocnym skłądem. Zmęczenie i słaba forma może się jeszcze bardziej uwidocznic.
Palmeiras w sumie też jeszcze za Scolariego nie wygrali, ale kiedyś to nastąpic poprostu musi. Teraz wydaje się, że jest najbardziej odpowiedni moment na to. Nie wiem czy będzie mógł juz zagrac Jorge Valdivia, ale jest Lincoln. Przeciwko Corinthians zagrali już obiecująco. Z każdym kolejnym meczem widac już myśl taktyczną Scolariego. Teraz wydaje się najlepszy moment na przełamanie serii bez wygranej o rywal słabiutki. Zauważyłem, że kurs już spada.
 
kacmon 330

kacmon

Forum VIP
Ja zagrałem trochę bezpieczniej. Napisałem też na szybko analizę:
Goias - Palmeiras DNB 2 (1.86 Unibet) zwrot
Do meczu jeszcze dwa dni, wszystko się może zdarzyć, ale sam zagrałem już dzisiaj. Kurs mi bardzo pasuje, a trochę boję się o jego spadek. Dużo musiałoby się wydarzyć, żeby typ stracił sens. Goias to przeciętniak. Mieli kilka lepszych spotkań, ale już wszystko wróciło do normy. Przed chwilą skończyłem oglądać ich spotkanie z Gremio w Sudamericana. Gremio strasznie cofnięte, a Goias nie wiedziało co zrobić z wolną przestrzenią. Nie mieli pomysłu, z przodu stworzyli sobie tylko kilka lepszych okazji. Z tyłu tragedia. Gremio mało atakowało, ale jak już atakowali, to nie mieli żadnych kłopotów. W pierwszej połowie sporo głupich błędów (gol Hugo... to są obrońcy?), w drugiej ciągle musieli ratować się faulami. Nie widziałem ich z Avai, ale podobno też zagrali słabo (zresztą wynik 1:4 mówi sam za siebie). Poza tym znowu nie będzie L.Moury (napastnik) i Leao (trener), którzy są dalej zawieszeni po niedawnej bijatyce. Za to Scolari kiedyś musi wygrać. Palmeiras nie gra źle, ale ciągle brakuje szczęścia. Z Avai przegrali przez sędziego, z Cearą zawiodła skuteczność, z Corinthians było dobrze (jedyny gol Timao ze spalonego, chociaż piłkarzom Palmeiras nie uznano trzech takich bramek), tylko z Botafogo kompletnie zawalili końcówkę. Czas na pierwsze zwycięstwo, bo na to zasługują. Palmeiras też gra za kilka dni w pucharach, ale z ich kadrą nie powinno to mieć znaczenia. Poza tym teraz mają kilka dni więcej odpoczynku od rywala.
Jutro albo w niedzielę wrzucę następne pomysły.
 
bsnt 1,3K

bsnt

Użytkownik
vs

Botafogo - Atletico MG
Typ : Botafogo 1,75 ✅

Stawiam na gospodarzy pomimo tego, że ostatnio formą nie zachwycają, ale z Atletico MG powinni sobie poradzić. Botafago ostatnie 6 mecz, aż 4 razy remisowali. Niby dużo razy, ale jak zobaczymy z jakimi firmami grali to juz ta statystyka staje się w miare dobra. Remis z Timao, Flu czy Palmeiras to już coś. W ostatniej kolejce wygrali z bardzo dobrze grającą na własnym stadionie Vitorią. Trochę mnie przeraża ten bilans meczy u sibie Botafogo 1-5-0, ale i tak pozostaje przy swoim. Atletico MG to jeden z kandydatów do spodku. U siebie grają jeszcze w miare, ale na wyjazdach to juz tragedia. Ostatnio udało im się zremisować z Avai, co było jak dla mnie sensacją. W zespole gości zabraknie obrońcy Jairo Camposa, napastnika Neto Bertola i pomocnika Daniela Carvalho. U gospodarzy jest dwóch graczy, których występ stoi pod znakiem zapytania, a mianowicie chodzi o Antonio Carlosa, który ma złamany nos i Loco Abreu. Bilans h2h również zdecydowanie przemawia za gospodarzami, którzy wygrali 7 na 10 spotkań.

Przwewidywane składy:

Botafogo: Jefferson - Danny Morais, Leandro Guerreiro, Fábio Ferreira, Alessandro - Somália, Marcelo Mattos, Maicosuel, Marcelo Cordeiro - Herrera, Jobson

Atletico MG: Fábio Costa - Diego Macedo, Werley, Cáceres, Fernandinho - Zé Luís, Serginho, João Pedro, Ricardinho - Diego Souza, Diego Tardelli
 
robson-united 7,8K

robson-united

Użytkownik
Ładnie BSNT wczoraj wyczaiłeś typ na Botafogo. Mecz w zasadzie pod ich kontrolą. Atletico MG się starało, miało może i przewage w posiadaniu piłki, ale znowu brakowało... skuteczności! Który to już raz?! Coś mi się wydaje, że dni Luxemburgo są już policzone i niedługo będzie dymisja. Chociaż trzeba sobie jasno powiedziec, że sędzia też &quot;trochę&quot; odwalił uznając bramke po strzale Somalii kiedy to wyraźnie piłka odbiła się od ręki leżącego Herrery, sędzia stał na wprost tego wydarzenia, ale gwizdka nie użył. Może kierował się tym, że piłkarz leżał bezwładnie, ale ręka to ręka moim zdanienm i ta bramka paśc nie powinna. Potem chyba powinien też byc karny dla Atletico MG bo była ręka w polu karnym...
Diego Souza znowu zbyt indywidualnie grał, przeciwnie wprost zagrali gracze Botafogo, starali się od czasu do czasu podawac i to się opłacało, zabójcze kontry i pewna wygrana, chyba jednak zasłużona. Udany debiut Maicousela. Tak sobie patrzyłem na ich skład to całkiem niezłą ekipe mają ;)
--------------------------------
Co do dzisiejszych meczów, to Palmeiras już mam zagrane, widac kacmon gra razem ze mną to samo, tylko ze bardziej bezpiecznie, ale obyśmy obaj mieli racje i się udało wkońcu Palmeiras wygrac jakiś mecz ;)
VS

CORINTHIANS - FLAMENGO
Typ : Corinthans @ 1,70 Bet365 ✅1:0
Swego rodzaju malutki rewanż za mecze w Copa Libertadores. Wtedy awansowali gracze Fla. Wtedy jednak to była zupełnie inna historia. Obecnie mistrzowskie Fla nie jest wcale mistrzowskie rzekłbym. W dzisiejszym meczu nie będą mogli zagrac tacy gracze jak Toro, Correa, David i nowo sprowadzeni Renato Abreu i Leandro Amaral. Po odejściu duetu Adriano - Vagner Love atak Flamengo ma wyraźne problemy ze zdobywaniem goli. Sprowadzony niedawno Val Baiano jest kompletnie bez formy. W dodatku zarzuca mu się ostatnio że ma za dużo kg, patrząc na jego mogą to byc zarzuty poparte argumentami. Atuty czysto piłkarskie w zespole Fla sa marne. Widziałem ich naprzeciw rezerwom Internacionalu to jedyne zagrożenie stwarzali po stałych fragmentach gry. Gra w ataku pozycyjnym mocno kulała.
Corinthians już pod wodzą nowego trenera Adilsona Batisty w poprzednim meczu z Palmeiras jakby zmieniło swój siermiężny styl za Mano Menezesa. Obecnie jakoś więcej polotu widzę w ich grze chociaż może to tylko jednorazowy wyskok, ale zawsze to coś. Dzisiaj nie zagra Ronaldo chcoiaż miałbyc przewidziany do gry, ale wystąpi dopiero w kolejnym meczu przeciwko Avai. Nie zobaczymy też zawieszonego za kartki Bruno Cesara, ale wraca z zawieszenia Dentinho więc Batista przejdzie na ustawienie 4-3-3. Dwójka skrzydłowych Dentinho i Jorge Henrique ma napędzac kolejne akcje, a za wykończenie odpowaidał będzie Iarley.

Prawdopodobne składy:
CORINTHIANS:
Julio Cesar- Alessandro, Chicão, William, Roberto Carlos- Ralf, Jucilei, Elias-Dentinho, Iarley, Jorge Henrique.
FLAMENGO: Marcelo Lomba-Léo Moura, Jean, Ronaldo Angelim, Juan- Fernando, Willians, Kleberson, Petkovic- Borja, Val Baiano.

-----------------------
Z innych spotkań myślalem nawet nad postawieniem na Gremio Porto Alegre by się wkońcu przełamali, bo kiedyś to przecież musi nastąpic, ale zobaczyłem braki w ich składzie to odpuszczam. Zabraknie Fabio Rochembaca, Hugo, Jonasa, Ozeia, Mario Fernandesa i Leandro. Fluminense też ma swoje problemy więc stawianie na nich też moim zdaniem odpada, zabraknie Freda, Belettiego, Digao, Diogo i Carlinhosa. Dla mnie ten mecz typowe NO BET.
Z pozostałych meczów jakoś nic nie przykłuło już mojej uwagi na ten moment ...
 
bsnt 1,3K

bsnt

Użytkownik
vs

CEARA - ATLETICO GOIANIENSE
Typ : Ceara 1,55 ⛔
Wczoraj ładnie wygrało Botafogo, więc próbujemy dalej. Dzisiaj polecam typ na zwycięstwo Ceary. Gospodarze to swego rodzaju sensacja tegorocznych rozgrywek. Obecnie zajmują 4 lokatę i tracą tylko 6 punktów do lidera Fluminense. Ostatnio są bez formy, tylko 6 punktów w 6 meczach. Ceara gra u siebie bardzo dobrze, bilans 4-2-0 mówi sam za siebie. Grali już z rywalami z najwyższej pułki w Brazylii - Palmeriras, Corinthians i Fluminense - więc ich dzisiejszy rywal nie powinnien sprawić im większego problemu. Natomiast Atletico legitymuje się najgorszym obecnie bilansem gier na wyjazdach. Pięć porażek nie napawa optimizmem przed walką o utrzymanie. Ostatnie 3 porażki na wyjazdach to - Vasco Da Gamma 2:0, Atletico MG 3:2, i Gremio Prudante 1:0. Wszystkie te zespoły znajdują się w dole więc nie są jakoś wymagającymi drużynami w przeciwieństwie do Ceary. W drużynie gości zabraknie dzisiaj kontuzjowanego napastnika Rodrigo Tiui ( 8/3 ). U gospodarzy brak zawieszonego pomocnika Joao Marcosa ( 11/0 ). Dobrą opcią na to spotkanie jest jeszcze under 2,5 gola po kursie 1,75.
Prawdopodobne składy:
Ceara: Diego - Oziel, Anderson, Fabricio, Ernandes - Michel, Heleno, Caraca, Geraldo - Misael i Washington.
Atletico GO: Marcio - Thiago Feltri, Jario, Daniel Marques, Dida - Anailson, Robston Ramalho, Agenor, Pedo Paulo - Marcao
 
gumbi82 526

gumbi82

Forum VIP
Spotkanie: Goias - Palmeiras
Typ: 2 ⛔
Kurs: 2.78
Bukmacher: PinnacleSports
Czas: 21:00


Analiza:


Dzisiaj od godziny 21 zostanie dokańczana Brazylijska 13 kolejka Brazylijskiej Serii A a ja postanowiłem przyjrzeć się pojedynkowi po między Goias z Palmeiras. Gospodarze tego spotkania zajmują aktualnie 17 miejsce w tabeli a w 5 dotychczasowych występach ligowych rozegranych na wyjeździe zdołali 1x odnieść zwycięstwo 2x zremisowali a 2x ponieśli porażkę zdobywając przy tym 4 bramki a stracili 6. Goście natomiast plasują się na 12 pozycji ligowej tabeli a w 5 dotychczasowych występach ligowych rozegranych na wyjeździe zdołali 3x zremisować a 2x doznali porażki strzelając przy tym 3 bramki a stracili 6. Goście tego spotkania nie są jeszcze w optymalnej formie lecz po objęciu funkcji I trenera przez Luisa Felipe Scolariego zespół zaczął grać lepiej a co najważniejsze zaczęli strzelać bramki. Gospodarze natomiast są w ostatnim czasie w dołku i zupełnie bez formy co nie wróży najlepiej przed dzisiejszym spotkaniem. Reasumując wydaje mi się, że goście powinni zwyciężyć w tym pojedynku stąd mój typ to 2 po dobrym kursie 2,78 jaki znaleźć możemy w PinnacleSports.
 
robson-united 7,8K

robson-united

Użytkownik
13 kolejka za Nami, najważniejsze wydarzenia to przede wszystkim zwolnienia trenerów w Gremio Porto Alegre i Cearze. O ile w pierwszym wypadku tego oczekiwac należało bo Gremio spisuje się kiepsko w ostatnim czasie o tyle dymisja szkoleniowca Ceary budzi troche kontrowersji w mojej opinii. Kolejnym do odstrzału moim zdaniem jest Vanderlei Luxemburgo. Nieco o meczu Atletico MG pisalem powyżej więc nie będe powtarzał.

Estevem Soares i Silas zapłacili &quot;głowami&quot; po tej serii gier.
Na zupełnie drugim biegunie mamy zespoły Fluminense i Corinthians, które łeb w łeb wygrywają kolejne spotkania i odskakują ligowym rywalom w walce o tytuł. Wczorajszy mecz Corinthians z Flamengo potwierdził ich dobra forme. Wrażenie z potyczki z Palmeras, że nieco zmienili swój styl nie była złudna, bo Timao gra jakby bardziej efektownie. Wczorajszy mecz zdominowali. Jorge Henrique, Elias i Alessandro to moim zdaniem ojcowie tego sukcesu. Trzeba im oddac, że zagrali dobrze. Zresztą cały zespół zagrał dobre zawody. Dużo odbiorów w środkowej strefie, ładne włączanie się bocznych obrońców do ataku. Corinthians poprostu mi się podobało, było też kilka błędów w defensywie, ale Julio Cesar bronił nieliczne okazje Flamengo.
Oto jedenastka kolejki wg Globo :
Z innych boisk trzeba odnotowac z pewnością kolejny mecz bez zwycięstwa Palmeiras. Sam już nie wiem kiedy oni wkońcu wygrają?! Przed kolejnym spotkaniem ligowym czeka ich mecz z Vitorią w Copa Sudamericana, a potem starcie z Atletico PR. Kiedy wkońcu zgarną komplet oczek?! To pytanie zadaje sobie mnóstwo kibiców. Dzisiaj coś tam zaczął Scolari mówic że priorytetem staje się dla nich Copa Sudamericana by mogli awansowac do Copa Libertadores... A w lidze pozostanie im walka w środkowej strefie. A może to tylko takie czcze gadanie i transfer Jorge Valdivii doda zespołowi animuszu w ofensywie i wkońcu zacznie wygrywac? Chilijczyk powinien zagrac już w kolejnych meczach.
Cruzeiro także jeden z faworytów w tej kolejce zawiódł, mieli ogromną przewage w meczu z Prudente lecz zremisowali tylko 0:0. W pamięci zapadła mi przede wszystkim sytuacja Wellingtona Paulisty, po jego strzale piłka zaliczyła dwa słupki, ale do bramki nie wpadła niestety. Można to uznac za pech kolejki :p Od następnych spotkań do zespołu Cruzeiro dołączy już Walter Montillo i trzeba sobie powiedziec, że będzie to wzmocnienie sporego kalibru. Jego gre można było podziwiac w zespole Universidad de Chile z którym dotarł do 1/2 finału CL.

Walter Montillo podczas oficjalnej prezentacji.
Jak się męczyło tak nadal się męczy Sao Paulo. Już bez Ricardo Gomesa, ale nadal bez wygranej. Tylko remis z Atletico PR.
Jeden z hitowo zapowiadających się spotkań Santos - Internacional został przełożony z powodu udziału w finale Copa Libertadores graczy Interu i ich wyjazd do Meksyku kilka dni wcześniej. W ten sposób gracze Colorado pewnie chcieli zrobic lepszą aklimatyzacje. I na koniec sytuacja w tabeli po 13 kolejkach.

 
M 4

maxir

Użytkownik
Ja chciałbym zwrócić uwagę na powrót Souzy w Gremio. W poprzednim sezonie był to absolutny lider środka pola. Wszedł z Flu na 45 minut i zaliczył kilka ładnych podań, w tym asysta przy golu Andre Limy.
 
kacmon 330

kacmon

Forum VIP
Szaleństwo z trenerami trwa i chyba nigdy się nie skończy. Po 13 kolejkach 13 zmian szkoleniowców. Szkoda, że tak skończyła się przygoda Silasa z Gremio, bo na początku wydawało mi się, że pod jego wodzą Gremio będzie silne. Teraz niech szybo to stanowisko obejmie ktoś konkretny i niech wreszcie Gremio wraca do elity. Zmiany trenera w Cearze też kompletnie nie rozumiem. Wyników Ceary z PC Gusmao nikt już nie przywróci, a wyniki z Soaresem, jak na możliwości zespołu, też były całkiem dobre. Wydaje się, że w końcu władze klubu przekombinują i zamiast jeszcze lepszych rezultatów, niedługo spadną tam, gdzie ich miejsce. Ciekawe kiedy do nich dojdzie, że zespół spisuje się rewelacyjnie, ale to nie ta półka, żeby walczyć o mistrzostwo.
 
kacmon 330

kacmon

Forum VIP
14 kolejka

W najbliższej kolejce najciekawszym meczem miało być spotkanie Fluminense z Interem. Niestety Internacional przed Copa Libertadores prawdopodobnie wystawi rezerwy. Mimo to, kurs na Fluminense śmieszny. Wszystkich spotkań wygrywać nie będą, a rezerwy Interu nie są takie słabe. Warto też zobaczyć na Palmeiras i Atletico MG. Palmeiras ze Scolarim zawodzi, a przecież kiedyś muszą zacząć zdobywać punkty. Atletico Mineiro podbudowane zwycięstwem w Copa Sudamericana też powinno odbić się od dna. Gremio ma coś do udowodnienia w meczu z Goias. Nie mogą sobie pozwolić na drugą porażką z Goias na własnym terenie w ciągu kilku dni. Liczę też na Vitorię. Pokonali Santos tydzień temu w CdB, kiedy rywal grał jeszcze z Robinho i Andre. Teraz Santos już w słabszym składzie, przegrali z Avai, więc tym bardziej na Barradao może być nieciekawie.

Zapraszam do dyskusji.
 
robson-united 7,8K

robson-united

Użytkownik
Wszyscy widzę cisną ostro na Fluminense, niestety nikt nie zamierza tego napisac w tym dziale... ????
Nie zagłębiając się w składy rzekłbym, że taki kurs na Flu @ 1,50 bo do tych okolic już zleciał jest bardzo niedorzeczny. Flu i Internacional obok Corinthians to obecnie najlepsze drużyny Brazylijskie. Wyrównane i szerokie składy jakimi dysponują, świetni trenerzy, którzy poukładali zespoły i wszyscy wygrywają jak na zawołanie ostatnie mecze.

Dodam tylko że rezerwy Internacionalu to tacy gracze jak Tinga, który przyszedł z Dortmundu i już w meczu z Flamengo pokazał, że jest wartościowym zmiennikiem.Ponadto Rafael Sobis, który też grał bodaj w Betisie Sewilla. Obecnie może nie jest jeszcze w dobrej dyspozycji, ale to nadal gracz klasowy. Ponadto nie spodziewam się, że Celso Roth da odpoczywac wszystkim graczom. Ktoś z podstawowego składu zagra na pewno. Do czego zmierzam? A no do tego, że rezerwy Interu są naprawde mocne, niejeden zespół by chciał miec takich graczy w podstawowym składzie.

Ponadto jest to liga brazylijska i nikt nie będzie wygrywał meczu za meczem. A passa Flu trwa i trwa :razz:
To póki co taki wstęp do nadchodzącej serii gier. Jakieś sensowne typy będe dopiero wyszukiwał, jak tylko coś ciekawego mi przyjdzie na myśl to postaram się o tym napisac i podac argumentacje;)
No i jeszcze ciekawostka. Ronaldo ma wrócic do składu Corinthians na mecz z Avai. Nawet w środku tygodnia zagrał wraz z juniorami w meczu kontrolnym, ale to nie jest ta ciekawostka. Chodzi o jego posture???? Czym oni go karmią, że tak wygląda? Czy on w ogóle potrafi jeszcze przebiec kilkadziesiąt metrów czy będzie grał typowego stojanowa... Hmm sam jestem ciekaw! Dodam tylko, że ostatni raz podczas meczu widziano go 9 maja.
 
kapszti 7,3K

kapszti

Forum VIP


Już o godzinie 23:30 na Serra Dourada w Goianii dojdzie do spotkania Atletico Goianiense-Botafogo. Jak dla mnie faworytem są goście, którzy po niemrawym początku po Mundialu zaczynają grać na miarę swoich możliwości, a te mają ogromne.
Atletico Goianiense to jak na razie czerwona latarnia ligi i nic nie wskazuje na to by po tej kolejce miało się to zmienić. 9 punktów zdobytych w 13 spotkaniach pokazują, że są naprawdę słabi. Jak dla mnie na ten moment Dragao to zdecydowanie najsłabsza ekipa ligi. Może nowy trener czyli Rene Simoes zrobi coś w kierunku utrzymania drużyny w lidze, a to moim zdaniem byłoby wielkim sukcesem gdyż skład nie należy nawet do średnich. W drużynie jest tylko kilku zawodników, którzy mogliby ze spokojem grać w większości klubów Serie A. Tacy zawodnicy jak Thiago Feltri, Rodrigo Tiui, Pituca czy Robston to właściwie 4 najważniejsze ogniwa tego zespołu. Z nich jeszcze bym bardziej wyróżnił Robstona, który w tym sezonie wybija sie ponad przeciętność chociaż bardziej pasuje ponad słabość drużyny. I właśnie jego nie zobaczymy w sobotni wieczór na boisku z Goianii. Poza nim trener Rene Simoes nie ma żadnych problemów kadrowych.
Goście po nie wygranych meczach z Guarani i Flamengo jakoś do mnie nie przemawiali gdyż uparcie uważałem, że z tymi zawodnikami jakich posiadają są w stanie wiele osiągnąć. Potem był remis z Palmeirasem gdzie wyciągnęli na 2:2 z 0:2. Kacmon mi opowiadał, że Fogao wtedy zagrali już lepiej niż w dwóch poprzednich potyczkach. I dopiero w meczu derbowym z Flu się obudzili na dobre. Remis 1:1 może jakoś na kolana nie powala bo nie zgarnęli całej puli ale gdyby nie Fernando Henrique to Flu by przegrało w tamten niedzielny wieczór kilkoma bramkami. Ostatnie dwa zwycięstwa pokazały, że Joel Santana znalazł już odpowiednią drogę, która ma dać awans do Copa Libertadores bo taki jest cel drużyny na ten sezon. Czyli muszą być w pierwszej 4 co jest całkiem możliwe. Po raz kolejny na ławce zasiądzie Loco Abreu, który w środku tygodnia grał w reprezentacji Urugwaju w meczu towarzyskim z Angolą. Na ławce równiez Caio i Lucio Flavio, więc jeżeli nie będzie szło to jest trio naprawdę mocnych graczy, którzy mogą wejść w każdej chwili i dać wiele temu zespołowi. Kłopotów kadrowych nie ma z tego co udało mi się wyczytać i do Goianii jadą albo lecą w najsilniejszym zestawieniu z Jobsonem i Herrera w ataku, a tuż za nimi ma brylować Maicosuel i to jest to podstawowe trio na sobotę.
Podsumowując to jeżeli chodzi o składy i w ogóle piłkarsko dużo lepiej wyglądają goście z Rio de Janeiro ale jednak Atletico GO u siebie zdobyło 8 z 9 punktów jakie zgromadziło w całym sezonie. Fogao też nie błyszczą na wyjazdach ale liczę na ich zwycięstwo gdyż są lepsi w każdym calu i poza tym weszli w rytm zwycięstw i uważam, że powinni zwyciężyć w Goianii.
ATLÉTICO GOIANIENSE: Márcio, Victor Ferraz, Daniel Marques, Welton Felipe e Thiago Feltri; Pituca, Ramalho, Carlinhos Bala, Anailson e William; Rodrigo Tiuí
BOTAFOGO: Jefferson, Leandro Guerreiro, Antônio Carlos e Fábio Ferreira; Alessandro, Somália, Marcelo Mattos, Maicosuel e Marcelo Cordeiro; Jobson e Herrera

Moje typy:
Botafogo @ 2,78 Pinnacle✅
Botafogo DNB @ 1,90 Bet365
✅
 
robson-united 7,8K

robson-united

Użytkownik
Dzisiaj na szybko wpisuje.
Flamengo - Ceara.
Typ : Flamengo @ 1,95 Betsson ✅1:0
Ceara bez trzech podstawowych zawodników Misael, Careca i Erick Flores. Flamengo zacznie z nowymi zawodnikami Renato Abreu i Leandro Amaral. Moze oni wniosą cos ciekawego do ich poczynań bo ostatnie mecze to była swoista męczarnia. Licze na przełamanie Flamengo poprostu w tym meczu. Ceara przekombinowała z trenerami, zmieniają ich jak rękawiczki,a ostatnio wyniki kiepskie. Flamengo myslę, że się przełamie wkońcu.

Dosyc mam z kolei grania na przełamania Palmeiras i Atletico MG więc te mecze dzisiaj odpuszczam ;) Co do Botafogo to nie ukrywam, że kurs kusi, ale to zdecyduje czy zagrac czy nie jak będe miał już rozstrzygnięte mcze z lig europejskich i będe wiedział na czym stoje i czy mogę sobie na taki ruch pozwolic ;)
 
stskarol 49

stskarol

Użytkownik
Brazylia Paulista A
Atletico Goianense - Botafogo
Typ: Poniżej 1.5 gola
Kurs: 4.00
Buk: Bet365

Na dzisiaj mam do zaproponowania mecz Brazylijskiej Paulisty A pomiędzy ostatnią drużyną ligi czyli Atletico Goianense a 8 Botafogo. W tym meczu faworytem jak dla mnie są goście ale mecz może być stosunkowo wyrównany dlatego stawiam Under. Gospodarze dzisiejszego meczu jak dotychczas zdobyli tylko 9 punktów w 13 meczach i zajmują ostatnią 20 pozycję. Co ciekawe aż 8 punktów zdobyli na własnym boisku gdzie wygrali 2 mecze, 2 zremisowali i 3 przegrali. Na własnym boisku zdobyli 8 goli w 7 meczach ale aż 5 goli padło w dwóch zwycięskich dla nich meczach a dzisiaj moim zdaniem nie wygrają. Na wyjazdach Atletico zdobyli tylko 3 bramki a więc w sumie zaledwie 11 goli co nie daje nawet średniej 1 gol na mecz w tym sezonie. Ostatnie dwa mecze Atletico zremisowali 0-0 i 1-1 więc nie są w tak niskiej formie jak to wygląda patrząc na statystyki. Jeśli chodzi o Botafogo to mają 18pkt w tabeli co daje im przeciętną 8 pozycję. Na wyjeździe dotychczas 3 porażki, 2 zwyciestwa i 1 remis. U Siebie z kolei aż 5 remisów i 2 zwycięstwa. W tym sezonie Botafogo nie miało meczu gdzie był wynik 0-0 dlatego po cichu licze na taki wynik. Na pewno są oni w wysokiej formie bo wygrali ostatnio z Mineiro aż 3-0 i z Vitorią 3-1 a więc w tym meczu łatwo skury nie sprzedadzą mimo że gospodarze według buków są małymi faworytami bo jak na razie punktują tylko u Siebie. Dla mnie jednak najważniejsze jest to że Atletico u Siebie ma średnią goli zdobytych tylko 0.85 co sprawia że mogą nie zdobyć gola a Botafogo 1.77 na wyjazdach więc dwóch mogą nie strzelić bo dla nich ważne jest zwycięstwo nawet to najniższe.
 
kacmon 330

kacmon

Forum VIP
Vitoria - Santos DNB 1 (1.94 Unibet) ✅
W Santosie nie ma już Robinho i Andre. Nie zagrają też Wesley, Neymar i Rafael. Półtora tygodnia temu Vitoria pokonała Santos na Barradao 2:1. Wtedy Santos grał w swoim najsilniejszym składzie, więc dlaczego teraz bez swoich najlepszych zawodników mieliby osiągnąć coś więcej? Nie rozumiem dlaczego kursy są wyższe niż w tamtym spotkaniu. Z gwiazdek Santosu jest tylko Ganso. Poza tym Santos w środku tygodnia w lepszym składzie przegrał u siebie z Avai 1:3. Nie widzę argumentów na korzyść gości. Z przodu brakuje najlepszych, do bramki wraca słaby Felipe... Vitoria też ma jakieś braki (najważniejsze to Viafara i Nino), ale nie są to tak poważne osłabienia jak u rywala. Vitoria jak zawsze u siebie jest zdecydowanym faworytem. Co prawda mają nowego szkoleniowca, ale już w debiucie pokonał Palmeiras 2:0. Ten mecz wydaje się łatwiejszy i według mnie spokojnie powtórzą swoje zwycięstwo nad Santosem z CdB.
 
kapszti 7,3K

kapszti

Forum VIP


Już w niedzielny wieczór o godzinie 23:30 czasu polskiego, a o 18:30 czasu miejscowego na Barradao w Salvadorze rozpocznie się mecz Vitoria-Santos. Jest to swoisty rewanż za Copa do Brasil, który 10 dni temu wygrał Santos i dzięki temu zapewnił sobie awans do przyszłorocznego Copa Libertadores.
Vitoria po 13 rozegranych meczach zajmuję 15 miejsce z dorobkiem 14 punktów. Aż 11 z nich zdobyli u siebie na Barradao. Każdy kto się interesuję Brasileirao nie jest zdziwiony gdyż jak już pisałem tutaj wiele razy i będę powtarzał do znudzenia, że wygrać w Salvadorze z Vitorią jest piekielnie ciężko. Forma Vitorii może trochę martwić gdyż w ostatnich 4 meczach ligowych nie wygrali. Z czego dwa ostatnie to przegrane z drużynami z Rio de Janeiro 1:0 z Vasco i 1:3 z Botafogo u siebie ale w tym meczu grali rezerwowym składem.Cieszyć może tylko zwycięstwo nad Palmeirasem w Copa Sudamericana 2:0 gdzie podobno byli lepsi. Dzisiaj w składzie Vitoria zagra praktycznie optymalnym. Nie będzie w bramce Viafary ale zastąpi go Lee czyli ten sam zawodnik, który grał w pierwszym meczu finałowym w CdB na Villo Belmiro i który wybronił tam wiele znakomitych okazji oraz karnego Neymara strzelanego w stylu słynnego zawodnika niegdyś Czechosłowacji Panenki. Nie zagra również prawy obrońca Nino Paraiba i to już jest jakieś osłabienie ale przy Santosie to jest praktycznie nic ale o tym zaraz. Nie zagra również z powodu kontuzji Uelliton ale on ostatnimi czasami to praktycznie nic nie gra.
Goście przyjeżdżają na Barradao kompletnie rozbici. Przegrana 1:3 z Avai u siebie w Copa Sudamericana mówi wiele. W zespole nie ma Andre, który odszedł do Dynama Kijów. Nie ma Robinho, który wrócił do Manchesteru City z wypożyczenia ale sam zabiega o kolejne wypożyczenie do Peixe. Wesley poleciał do Niemiec by negocjować warunki transferu z Werderem Brema. Neymar narzeka na ból uda. Żeby było lepiej na treningu bramkarz Rafael zderzył się z Durvalem i doznał urazu głowy. Możliwe, że nie zagra Ganso, któremu trener da odpocząć po reprezentacji Brazylii ale to się wyjaśni przed samym meczem. Santos z Vitoria wygrał u siebie 2:0 i przegrał na wyjeździe 1:2 w finale Copa do Brasil. Ja widziałem tylko pierwszy mecz gdzie Peixe cisnęli niemiłosiernie. Ale Kacmon mi mówił, że w drugim meczu o wiele lepsi byli gospodarze, a przecież wtedy Santos grał pełnym składem ze swoim kwartetem zawodników ofensywnych Andre-Neymar-Robinho i Ganso. Dzisiaj wystąpi co najwyżej tylko ostatni z nich, a i to nie jest pewne. Dużym problemem może być jak zwykle obrona, która popełnia wiele błędów i do tego Felipe, który też nie należy do dobrych bramkarzy lekko mówiąc.
Podsumowując spodziewam się tutaj zwycięstwa gospodarzy gdyż grają u siebie i mają praktycznie najmocniejszy skład. Goście natomiast osłabieni strasznie. Dodać do tego trzeba wielką chęć rewanżu z Copa do Brasil i to może podziałać na gospodarzy bardzo motywująco.
VITÓRIA: Lee, Eduardo, Wallace, Anderson Martins e Egidio; Vanderson, Ricardo Conceição, Renato e Ramon; Schwenck e Elkeson
SANTOS: Felipe, Pará, Edu Dracena, Durval e Léo; Arouca, Danilo e Marquinhos; Madson, Zé Eduardo e Marcel

Moje typy:
Vitoria @ 2,65 Bwin✅
Vitoria over 1,5 @ 2,25 Bwin
✅
 
kapszti 7,3K

kapszti

Forum VIP


O godzinie 21 naszego czasu rozpocznie się spotkanie Gremio Prudente-Vasco. Mecz nie zapowiada się jakoś szczególnie ciekawie gdyż Prudente to zespół, który się ciężko ogląda, a Vasco na wyjazdach gra nie najlepiej chociaż ostatnio zaczyna się to zmieniać.
Prudente to na tę chwilę jak dla mnie jeden z najsłabszych zespołów ligi. Nie potwierdza tego tabela ale jak ja widzę ich mecze to aż coś się robi. Ostatnie ich mecze to po prostu koszmar. Po Mundialu wygrali tylko ze słabym Gremio Porto Alegre 2:0. Poza tym remis na Maracanie z Flu 1:1 ale tam strzelili gola po jednej w całym meczu kontrze, a przez większość czasu nie wychodzili z połowy. Fatalna postawa z rezerwami Vitorii 0:0 i rezerwami Santosu 1:2-oba te mecze grali u siebie i tylko 1 punkt. Szczęśliwy remis z Cruzeiro na wyjeździe 0:0 gdyż gospodarze nie byli tego dnia skuteczni i remis z będącym wtedy i chyba dopiero wychodzącym z dołka Sao Paulo 1:1. Mecze z ich udziałem to zazwyczaj nudne widowiska jeżeli tak to można nazwać. Często w tych meczach jedna bramka przesądza o wszystkim i tak też uważam, że tutaj będzie. Gospodarze bez zawieszonego za kartki kapitana zespołu Paulo Cesara, jego miejsce zajmie na prawej obronie Sasha i jest to jedyne osłabienie zespołu. Ciekaw jestem jak wypadnie duet tymczasowych trenerów Prudente Marcio Barrios i Diego Cerri, którzy po odejściu Toninho Cecilio do Vitorii mają za zadanie poprowadzenia tego zespołu.
Vasco jak do tej pory na miejscu 11 z 17 &quot;oczkami&quot; na koncie. Aż 12 punktów to zasługa PC Gusmao, który przyszedł do zespołu w czasie przerwy Mundialowej i zrobił porządek w tym zespole. Wzmocnił zespół i od razu widać efekt punktowy oraz pozycja w tabeli dużo lepsza i bardziej odpowiadająca potencjałowi drużyny chociaż ja uważam, że miejsce poza pierwszą 10 dla tego zespołu to będzie w tym sezonie spory zawód gdyż mają i dobrego trenera i naprawdę dobry zespół. Jedynym problemem są mecze wyjazdowe w których jak do tej pory nie wygrali. Za kadencji PC Gusmao zaliczyli 3 remisy. O ile meczu z Goias nie widziałem i tylko słyszałem, że Goias było o wiele lepsze i tylko dzięki Fernando Prassowi Vasco wywiozło punkt o tyle w meczach z Gremio i Flamengo byli już drużyną lepszą. Z Gremio nie wygrali gdyż była woda na boisku i w wielu sytuacjach im ona przeszkodziła, a grali całkiem fajnie. Z Flamengo byli lepsi ale zabrakło skuteczności. Dzisiaj zagrają właściwie najsilniejszym składem więc trener nie ma się o co martwić właściwie. Felipe zapowiedział już, że na Prudentao jadą w jednym celu-po 3 punkty i przełamać tą fatalną serię poza Sao Januario.
Podsumowując za faworyta można uznać gospodarzy i gdyby grali u siebie to bym był przekonany na 99%, że wygrają ale tak to istnieje pewna obawa, że Prudente u siebie zagra lepiej niż na wyjeździe gdyż to jest przykład zespołu własnego boiska. Ileż to drużyn w Brazylii takich mamy to ciężko zliczyć, a ja mówię tylko o Serie A i B gdyż niższymi klasami rozgrywkowymi się nie interesuje. Jakoś nie spodziewam się dobrego widowiska i dużej ilości goli gdyż obie ekipy nie są jakimiś bardzo ofensywnie grającymi drużynami.
GRÊMIO PRUDENTE: Giovanni; Sasha, Anderson Luis, Leonardo e Marcelo Oliveira; Rodrigo Mancha, João Vitor, Robson e Deyvid Sacconi; Wanderley e Rafael Martins
VASCO DA GAMA: Fernando Prass; Fágner, Dedé, Titi e Max; Rafael Carioca, Nilton, Rômulo e Felipe; Zé Roberto e Éder Luís

Moje typy:
Vasco DNB @ 2,10 Bwin✅
Under 2,5 @ 1,85 Bwin
⛔
 
kapszti 7,3K

kapszti

Forum VIP


Kolejne spotkanie niedzielne w Campeonato Brasileiro, które postanowiłem przybliżyć to mecz Sao Paulo-Cruzeiro. Ten mecz to można powiedzieć rewanż za ćwierćfinał Copa Libertadores w którym lepsi w obu meczach byli piłkarze z Sao Paulo. Wtedy ciężko było wskazać faworyta ale wydawali się nim piłkarze z Belo Horizonte i moim skromnym zdaniem tym razem jest podobnie.
Sao Paulo po Mundialu wpadło w straszny dołek. Wygrali tylko 1 mecz z słabą po odejściu PC Gusmao Ceara. Przegrali 3 mecze i 2 zremisowali ale nie tylko wyniki są tu złe ale również styl w jakim te wyniki są osiągane. Bardzo słabo grają odkąd wrócili po tej przerwie miesięcznej. Odpadli z Copa Libertadores przegrywając w dwumeczu z Internacionalem. Ja widziałem tylko 1 mecz gdzie dużo lepsi byli piłkarze Colorado. Nie dawno zwolniono trenera Ricardo Gomesa ale na to się zanosiło już od dłuższego czasu. Jego miejsce przynajmniej na jakiś czas zajmie Sergio Baresi, który do tej pory był trenerem juniorów w Sao Paulo i trenował ich z dobrym skutkiem tyle, że Gomes po te talenty praktycznie nie sięgał...Problemem może być brak Hernanesa, który przecież odszedł do Lazio chociaż jego już nie było tydzień temu przy okazji mecz z Atletico PR. Osłabienie duże gdyż ten zawodnik znaczył dla Sampy bardzo dużo. Absolutny mózg drużyny dzięki któremu mogli dojść w tym sezonie tak daleko w Copa Libertadores. Wiele mówi się o odejściu Dagoberto, którego winą obarczono za słabą postawę w CL, a konkretnie chodzi o nie strzelanie przez tego zawodnika goli. Możliwy jest transfer Ilsinho z Szachtara Donieck ale do finalizacji całej sprawy jeszcze daleko. Dzisiaj SPFC strasznie osłabieni. Kontuzjowani są: Alex Silva, Xandao, Richarlyson, Miranda i Rodrigo Souto. Jak widać Poza Jeanem to cała formacja defensywna nie będzie mogła grać. Co ciekawe po Mundialu właśnie ta formacja strasznie zawodziła i wszyscy byli zdziwieni gdyż przez długi czas to obrona była wizytówką Tricolores. A skoro nie ma najlepszych obrońców, którzy słabo się spisywali to aż strach pomyśleć co będzie z rezerwą, która dzisiaj wystąpi. Jak widać wiele problemów jest i ciężko myśleć o pozytywnym rezultacie w tym spotkaniu.
Cruzeiro aktualnie 5 zespół Brasileirao. Pozycja mnie więcej odzwierciedla potencjał drużyny chociaż ja uważam, że są, a raczej byli w stanie walczyć o mistrzostwo w tym sezonie. Pisze byli gdyż jakoś ciężko mi uwierzyć by ktoś z poza trójki Fluminense, Corinthians i Internacional był w stanie zdobyć mistrzostwo. Co prawda z Interem mają równą ilość punktów ale tam Celso Roth jak na razie robi cuda i Colorado grają pod jego wodzą bardzo ładnie oraz skutecznie. Do Timao i Flu już strata wynosi odpowiednio 8 i 9 punktów czyli trochę więcej ale przecież przykład Palmeirasu z roku ubiegłego gdy mieli 12 punktów przewagi na kilka kolejek przed końcem, a skończyli na 5 miejscu pokazuję, że jeszcze wiele może się zdarzyć. Cruzeiro jakoś lepiej sobie radzi w starciu z mocniejszym rywalem. Zwycięstwa z Interem, Botafogo czy Atletico Mineiro pokazują, że właśnie dużo lepiej im idzie gdy mają mocnego rywala. Również zwycięstwo 2:0 na Arena de Baixada na Kurytybie z Atletico Paranense to spory sukces moim zdaniem gdyż tam w tym sezonie przegrał Santos, Botafogo, a Sao Paulo wywiozło tylko 1 punkt. Problem właśnie leży w meczach z teoretycznie słabszymi od nich. Np. 0:0 z Prudente, 1:2 z Atletico Goianiense czy 2:2 z Guarani. Drużyny, które teoretycznie nie powinny mieć nic do powiedzenia z Raposą, a tak naprawdę to właśnie oni, a nie potentaci sprawiają Cruzeiro najwięcej problemu. Co do sytuacji kadrowej to jest ona raczej dobra. Zabraknie tylko Jonathana, który jest kontuzjowany, a także Gilberto, który dopiero co wyzdrowiał po kontuzji ale jak na razie nie jest w stanie grać w meczu ligowym. Dzisiaj debiutuje Walter Montillo, który przyszedł do Cruzeiro z chilijskiego Universidadu de Chile. To właśnie Argentyńczyk poprowadził La U do półfinału Copa Libertadores i był absolutnym liderem zespołu bez którego było bardzo ciężko. On na pewno jest chyba jednym z największych hitów transferowych tego lata w Brazylii. Chyba większymi hitami byli tylko sprowadzeni do Fluminense: Beletti i Deco. Ciekaw jestem jak się zaprezentuję ten znakomity zawodnik, który ma wszelkie predyspozycje ku temu by być wielką gwiazdą w Brazylii na miarę choćby Andresa D&#39;Alessandro czy Dejana Petkovicia. Oczywiście napisałem o zagranicznych gwiazdach gdyż takiego statusu jaki mają w klubach Brazylijczycy to raczej żadne obcokrajowiec nie jest w stanie do czegoś takiego dojść.
Podsumowując jakoś lepiej wygląda na chwilę obecną Cruzeiro, które gra silnym składem i lubi grać z mocnymi ekipami, a nie wątpliwie Sampa do takowych należy ale aktualnie przechodzi poważny kryzys, który Raposa musi wykorzystać dlatego stawiam w tym meczu na gości.
SÃO PAULO: Rogério Ceni, Jean, Renato Silva, Samuel e Junior Cesar; Casemiro, Carlinhos Paraíba, Cleber Santana e Marlos; Fernandão e Ricardo Oliveira
CRUZEIRO: Fábio, Rômulo, Gil, Edcarlos e Diego Renan; Fabrício, Henrique, Everton e Montillo; Thiago Ribeiro e Wellington Paulista

Mój typ:
Cruzeiro DNB @ 2,50 Bwin Zwrot
 
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom