>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<

Shanghai Masters 17-23.09.2012

Status
Zamknięty.
grycu 1,9K

grycu

Użytkownik
Przed nami w końcu kolejny duży turniej rankingowy. Widzę, że w drabince nadal brakuje O&#39;Sullivana. Szkoda, bo ostatnio Rakieta zagrał już w PTC i liczyłem też, że pojawi się w Shanghaiu, ale jak widać Mistrz Świata ten sezon traktuje wybitnie ulgowo i będzie pojawiał się tylko w wybranych przez siebie turniejach.

Na pierwszy ogień tradycyjnie idą spotkania dzikich kart. Ta runda jest często kopalnią pieniędzy, bo amatorom z Chin jedynie sporadycznie udaje się sprawić jakąś niespodziankę.

W oczy rzuca się dość dobry kurs na @ Jamiego Jonesa 1.44 ✅ Sportingbet.
Czemu aż tak wysoki ? Walijczyk to co prawda żadna gwiazda, ale jednak zawodnik z TOP 32 rankingu i ćwierćfinalista ostatnich MŚ (na tamtym turnieju zrobił na mnie ogromne wrażenie). Jego przeciwnik dla mnie jest anonimowy. Co tu dużo pisać. Każdy inny wynik niż zwycięstwo Jonesa będzie bardzo dużą niespodzianką. Nie przekonuje mnie twierdzenie, że Chińczycy grają u siebie i to im pomoże. Powiedziałbym, że jest odwrotnie. Azjaci rzadko wypadają na swoim terenie dobrze i z reguły zawodzą na czele ze swoją gwiazdą Dingiem.

Do tego @ King 1.28 + Milkins 1.25 + Fu 1.25 ⛔ Sportingbet.
Analiza jak wyżej. Solidni gracze, a ich przeciwnicy kompletnie nie znani. Co prawda Fu potrafi czasami odstawić żenadę i szybko odpaść. No, ale bez przesady z takim przeciwnikiem to jest niemożliwe zwłaszcza, że Azjata wydaje się być w dobrej formie co potwierdza zaliczenie finału PTC w ostatnim czasie.

Jeśli chodzi o 1 rundę turniejową to na pewno @ Perry 2.35 ✅ Sportingbet.
Przeciwnikiem Anglika jest Stevens, który jest bardzo chimerycznym zawodnikiem. Można powiedzieć, że spotyka się tutaj dwóch średniaków i kursy powinny być wystawione po równo. Tajemnicą bukmacherów pozostanie czemu faworytem jest Stevens (i to dość wyraźnym). Oczywiście Perry nie jest tutaj żadnym pewniakiem, ale po takim kursie na pewno spróbuję.

Pewnie wygląda też dla mnie @ Selby 1.27⛔ bez komentarza Sportingbet. Mark to nr 1 światowej listy rankingowej i porażki w 1 rundach zdarzają mu się naprawdę bardzo, bardzo rzadko. Forma też wydaje się być stabilna co potwierdza wygranie jednego z turniejów PTC. Jego przeciwnik Cope jeszcze kilka sezonów temu był zawodnikiem TOP 16 i uchodził za spory talent. To jednak historia, a obecna gra Cope&#39;a jest mocno średnia żeby nie powiedzieć słaba i nie widzę tutaj dla Jamiego większych szans w meczu z Selbym.

Pozostałe mecze mnie nie przekonują ponieważ ciężko w nich wskazać faworyta lub też kursy są nie satysfakcjonujące. Kilka ciekawych par może się utworzyć po zakończeniu rundy dzikich kart.
 
Otrzymane punkty reputacji: +12
D 3,3K

davey_watt

Użytkownik
Dla Fu wygrana powinna być formalnością po tym co pokazywał na PTC. Nie zdziwię się jeśli zajdzie w tym turnieju daleko. Najpewniej mi wygląda z rundy DK. Poza nim Milkins też powinien bez problemu dać radę, on zaprawiony w bojach w rundzie DK, bo praktycznie w każdym turnieju się musi przez nie przedzierać. Młode Chińczyki zawsze groźne. Jakoś przeczuwam porażkę Davisa. Z Jonesa mam złe wspomnienia z początku tego sezonu, więc jego odpuszczam. Robertson ma trudnego rywala. Tym razem sobie DK odpuszczam.
Selby też myślę, że pewniaczek. Mimo, że obrońca tytułu, to z Copem musi tu wygrać. Leży mu ten rywal, wypunktuje go pewnie. Ostatnio było do 0 z tego co pamiętam, chyba w Wuxi, a sam Cope jak przegrał 3 frejmy z rzędu, to poddał się kompletnie. Handi -2.5 na Marka można też spróbować, nawet standardowe 5:0 tu widzę, choć za dużo tych 5:0 w h2h, frejma może Cope urwie.
Myślałem o Trumpie, bo kurs niby fajny jak na Trumpka, rywal cięzki na początek, ale zerkam w h2h, a tam ostatnie 3 mecze wygrał Hawkins. Nie spodziewam się by zrobił taką serię na Trumpie, ale jednak nie kuszę losu i odpuszczam. Na seteczki Trumpa się pogra live.
Za wysoki kurs na Campbella. Po 3.1 to go pogram. Po prostu za Lee niewiele obecnie przemawia, spuścił z tonu strasznie. Jak Szkot będzie grał w miarę solidnie, to ma szansę. Handi +2.5 byłby perełką. W Wuxi skończyło się 5:1 dla Campbella...

Fu 1.27 betcity, taka zabawa allinowa ⛔
handi Selby -2.5 2.0 b365
Campbell 3.10 sportingbet
Wygra 2 kwartę - Maguire 4.0 sportingbet
Fajne kursiwo. Gra Szkota od pewnego czasu mi imponuje, coś pozmieniał w nastawieniu i nawet do PTC się mocno przykładał. 1 mecz ma trudny, bo Ebbo ostatnio w PLS sobie ładnie poradził, potem Ali/Milkins? , ale w każdym meczu z ćwiartki będzie faworytem, więc zamiast się babrać w jakieś 1.50, to zaryzykuję grę na Maga na dłuższym formacie, byle dobrze zaczął, to ewentualnie potem można skontrować w 1/4 ;]
Higgins faworytem? ???? 3 wygrane z rzędu w PTC to dla niego mission impossible, a co dopiero tu. Od zeszłego sezonu Jaś jest tragiczny i nie widzę tu nagłej poprawy. Nie zdziwię się, jak polegnie z dzikokartowcem.
A Maguire ostatnio pokazał, że z kompleksu wobec Higginsa się dawno wyleczył. Bardziej bym się Goulda obawiał jak mu będzie wychodzić.
 
Otrzymane punkty reputacji: +12
ozborn86 2K

ozborn86

Użytkownik
Właściwie pełna zgoda z Davey`em. Widzę to bardzo podobnie z tym, że ja o S. Davisa✅ byłbym spokojny. Wiadomo, że to nie ta sama gra co w latach świetności ale ustabilizował się na bardzo przyzwoitym poziomie, z którego od dłuższego czasu nie schodzi i według mnie jest to poziom póki co nieosiągalny dla Chińczyka. Jonesa unikałbym jak ognia.O`Brien✅ mnie kompletnie nie przekonuje, może rywala ma marnego ale kurs 1,16 jest śmieszny i + hand na Chińczyka jak najbardziej do gry. Fu⛔ i Milkins✅ to powinni być pewniacy, Jin Long w starciu✅ z Jimmy Robertsonem jest dla mnie faworytem i widziałbym tu kursy odwrotne. Jestem nastawiony całkowicie anty gorszemu z Robertsonów bo ten zawodnik jeszcze nigdy niczego przyzwoitego nie pokazał. Mark King✅ to solidny gość (nie tylko jeśli chodzi o warunki fizyczne ???? ) i do tripla z Fu i Milkinsem jak znalazł.
 
prof 8,8K

prof

Użytkownik
No to ladnie Fu pojechał ze stanu 3-0 przegrac smiech na sali. Wtopa dnia ???? Wszyscy faworyci z sesji porannej wygrali tylko on przegral a tworzac kupon zaczynalem od niego.
 
ozborn86 2K

ozborn86

Użytkownik
No to ladnie Fu pojechał ze stanu 3-0 przegrac smiech na sali. Wtopa dnia ???? Wszyscy faworyci z sesji porannej wygrali tylko on przegral a tworzac kupon zaczynalem od niego.
Dokładnie, Fu po raz kolejny pokazuje, że chociaż ma kamienną twarz to jednak pod beretem mu się nieźle kotłuje i nie wytrzymuje presji. Jedyny pozytyw to, że dał wiele okazji do kontry co akurat w snookerze jest częstą zagrywką bo to taki sport, który jak chce się stawiać to należy trzymać rękę na pulsie i śledzić zawody.
 
D 3,3K

davey_watt

Użytkownik
Fu przegrał ten mecz tym frejmem, gdzie miał mega okazję na 4:1 :|
Pogromca największych snookerzystów, a z kelnerem po raz kolejny leci... cały Fu.
Z 3:0 to zawodowcowi nie wypada przegrać meczu z amatorem, nawet jeśli to ma być nowy Ding. Słabiutko rozbijał, no i tragiczne błędy na odstawnych.
Szkoda, bo reszta zawodowców przeszła dalej, no trudno zawsze w DK któryś Chińczyk potrafi zaskoczyć.

Ale ten chiński gimnazjalista kozak :O świetnie grał, nawet przez moment atakował 147 w deciderze, ale tam dziwna decyzja na koniec, że nie wychodził do czarnej. Zobaczymy jak się chłopaczek rozwinie.

Williamsa nie tykam, bardziej ku Davisowi bym się skłaniał.

Szczęscie, że oba stoły pod kamerami, to na live można grać.
 
grycu 1,9K

grycu

Użytkownik
Szkoda tego tripla. Najbardziej obawiałem się o Fu właśnie, bo on jest totalnie chimeryczny, ale porażki z amatorem jednak nie przewidziałem. Wielki żal, bo reszta typów elegancko weszła (zwłaszcza ucieszyło mnie zwycięstwo Perrego, które przeczuwałem).

Na jutro dosyć ciężkie mecze do typowania. Murphy mnie nie przekonuje. Magik daleki jest od swojej wielkiej formy sprzed paru lat. Jego przeciwnik to typowy średniak, ale od czasu do czasu potrafi wyskoczyć zwłaszcza w turniejach poza Wielką Brytanią. Chyba ten mecz odpuszczę.

Ding po takim kursie śmiechu warte. Zwłaszcza biorąc pod uwagę wieczne spalanie się Chińczyka przed własną publicznością.

Zdecydowałem się zagrać @ Trump - Hawkins over 7.5 frames 2.00 ✅ milenium
Całkiem dobry kurs, który wchodzi przy wyniku 5-3 lub wyższym. Oczywiście jest to pewne ryzyko, bo nie można wykluczyć szybkiego rozstrzelania i łatwego zwycięstwa Trumpa, ale osobiście myślę, że tak się nie stanie. Judd to kandydat na mistrza świata, ale ostatnio nie jest dla mnie tak przekonujący jak był choćby na UK Championship. Do tego mocny przeciwnik jakim jest Hawkins. Jakby nie było zwycięzca ostatniego dużego turnieju rankingowego (AO) i gracz, który choć wielkich osiągnięć nie ma to potrafi napsuć sporo krwi wyżej notowanym zawodnikom. Myślę, że z przeciętnie grającym ostatnio Trumpem Barry spokojnie może ugrać te 3 frejmy, a kto wie czy nie będzie niespodzianki.
 
Otrzymane punkty reputacji: +2
harvey 967

harvey

Użytkownik
Mi wpadł w oko typ na spotkanie, które rozpocznie się z samego rana. Los w pierwszej rundzie skojarzył Peter&#39;a Ebdona oraz Stephena Maguire&#39;a. Jak dla mnie kursy na szkota, są trochę za wysokie. Zarówno jeden jak i drugi w PTC3 słabo się spisali. W ubiegłym roku szybko się pożegnali z Shanghai Masters: Ebdon w pierwszej rundzie przegrał z Fergal O&#39;Brienem 3:5, natomiast Maguire polegał z Anthony Hamiltonem 4:5. H2h na korzyść Anglika więc czemu nie spróbować pograć w jego stronę. Ebdon jak wiadomo gra mega długo i nie raz pokazywał, że cierpliwość popłaca. Rywale często nie radzą sobie z taką grą, a taka taktyka Ebdonowi nie raz dawała duuużo dobrego na stole.

H2H:



Stephen Maguire - Peter Ebdon (+2.5) # 1.42 Tobet ✅ 5:3
 
marekpua 97

marekpua

Użytkownik
Maguire - Ebden 1,75 Unibet ✅

Osobiście nie zagram, bo nie grywam w Unibet, ale może ktoś skorzysta. U innych buków na zwycięstwo Maguire 1,5-1,6. Także mamy spore value.
Szkot ma coś do udowodnienia Anglikowi. Chodzi oczywiście o pamiętny finał China Open z tego roku, przegrany przez Maguire w deciderze 10-9. Szkot przespał pierwszą sesje, po której przegrywał 5-1. Potem niesamowicie gonił, jednak w końcówce zabrakło szczęścia. Ebdenowi nie wolno pozwolić na zdominowanie stołu, kiedy tak się dzieje to ciężko coś ugrać. Myślę, że Maguire od początku spotkania zacznie mocno skoncentrowany i spokojnie powinien wygrać.

Ja lekko pogram -1,5 po 1,9 w bet365. ✅
 
Otrzymane punkty reputacji: +2
grycu 1,9K

grycu

Użytkownik
@ Gould - Day over 7.5 1.70 ✅ Milenium
Długo zastanawiałem się na tym meczem i nic lepszego tutaj nie wymyśliłem. Dwóch bardzo nierównych zawodników po których można spodziewać się dosłownie wszystkiego. Gould wiadomo, potrafi grać pięknie, wbijać najtrudniejsze, niemożliwe wręcz bile. Potrafi też jednak pudłować wszystko co się da. Jak Martin zagra to pewnie on sam nie wie. Jego przeciwnik Day to jeden z tych zawodników, których nigdy nie mogę rozgryźć. Właściwie o Ryanie można napisać to samo co o Gouldzie. Bardzo chimeryczny zawodnik. Osobiście skłaniam się tutaj ku Dayowi i może jeszcze puszczę czystą 2 za niewielką stawkę. Dobrym typem wydaje mi się jednak over frejmowy, bo obaj panowie to podobny poziom, podobna forma ostatnimi czasy. Nie sądzę by tutaj padł wysoki wynik dla któregoś z graczy. Bardzo możliwe, że będzie tutaj 9 frejmów.

Carter - @ Maguire 1.66 ⛔ Sportingbet
Bardzo dobry kurs na Szkota. Carter to co prawda wicemistrz świata, ale poza tym niewiele przemawia na korzyść Anglika. Początek sezonu słaby, w 1 rundzie Ali ledwo, ledwo poradził sobie z przeciętnym Milkinsem. Maguire wygląda ostatnio bardzo pewnie. Od pół roku to absolutna ścisła czołówka i jeden z niewielu snookerzystów, który trzyma cały czas równą formę. W 1 rundzie Szkot ograł Ebdona, który zawsze jest trudnym przeciwnikiem. Nie widzę tutaj innego rozwiązania niż zwycięstwo Maguire&#39;a.
 
michau 84

michau

Forum VIP
JAMIE COPE 1 v 5 STUART BINGHAM
ALLISTER CARTER 5 v 0 STEPHEN MAGUIRE
MARK WILLIAMS 5 v 2 RICKY WALDEN
JOE PERRY 5 v 0 NEIL ROBERTSON

Oto dosyć zaskakujące wyniki spotkań z pierwsze sesji dzisiejszego dnia...
W drugiej odsłonie jest również kilka ciekawych pojedynków, spróbujemy coś przewidzieć.

Mark Allen - Judd Trump

Wczoraj grałem powyżej 7 frejmów w pojedynku Allena z młodym Chińczykiem. Młody rozbudził apetyty po zwycięstwie 5-4 nad Marco Fu i miał wczoraj zafundować trochę emocji. Prowadził nawet 2-1, ale ostatecznie po 4 partiach wygranych przez Allena przegrał 2-5. Dziś natomiast dużo mocniejszy przeciwnik. Trump co prawda wczoraj przegrywał już 0-3, ale również zaczął seriami zdobywać partie i 5 zwycięstw z rzędu i zapisał wygraną 5-3. Kilka pomyłek na dość łatwych bilach mu się przytrafiło, ale ogólnie jego gra wyglądała bardzo solidnie. Patrząc na poranne wyniki, w meczu Cartera ze Stephenem over również wyglądał zachęcająco... tam się po całości nie udało, może tutaj? over 7.5 @ 1.9 unibet

Mark King - Shaun Murphy

Tutaj faworyt jest zdecydowany i mam nadzieję, że nie zawiedzie. Spokojna i precyzyjna gra to powinien być klucz do zwycięstwa Anglika. King mam przeczucie, że mimo wczorajszego odprawienia Dinga, dziś gładko przegra z byłym mistrzem świata. Meczu Marka nie widziałem, natomiast Murphy zrobił na mnie bardzo pozytywne wrażenie. Murphy -2,5 @ 2.5 i 2-5 @ 5.00
 
empe92 438

empe92

Użytkownik
Jutro rano w pierszwym półfinale zagrają Mark Williams i Judd Trump. Szykuje się całkiem niezły pojedynek, bo zawodnicy grali dotychczas niezłego snookera, ale dla mnie faworytem jest Anglik. Trump wyeliminował kolejno Hawkinsa 5:3, Allena 5:2, a dziś pokonał 5:4 Graema Dotta. Judd prowadził już 4:1, ale stracił trochę koncentrację i doświadczony Dott doszedł do stanu 4:4. Ale Trumpowi udało się wygrać dzięki breakowi w wysokości 101 punktów, czym potwierdził, że potrafi zachować zimną krew w decydujących momentach. Williams z kolei doszedł do półfinału dzięki wygranym z M. Davisem 5:1, Waldenem 5:2 i Perrym 5:4. Ten ostatni mecz było bardzo zacięty, ale bez fajerwerków. Williams wbił tylko 1 breaka powyżej 50 punktów, co jak na rozegranie 9 frameów nie jest najlepszym wynikiem. Na pewno nie będzie to łatwy mecz dla Trumpa, ale liczę, że wyjdzie z niego zwycięsko. Jest w niezłej dyspozycji, do tego nie powinno zabraknąć mu motywacji, bo w przypadku zwycięstwa w Szanghaju wskoczy na fotel lidera światowego rankingu.

Mark Williams – Judd Trump
Trump @ 1.62 Sportingbet ✅ 6:4
 
Otrzymane punkty reputacji: +2
ozborn86 2K

ozborn86

Użytkownik
Shaun Murphy - John Higgins ✅@ 1,72 bet365 3-6
Wkraczamy w decydującą fazę Szanghajskiego turnieju, kolega empre92 podał już jak widać poprawny typ na pierwszy z dzisiejszych półfinałów to ja zajmę się drugim.
Zacznę od tego, że turniej stoi na bardzo niskim poziomie, mało breaków 100pkt, najwyższy break w turnieju 131pkt to przy grającej całej snookerowej elicie (poza Ronnym oczywiście) bardzo słaby wynik. Higgins nie wygrał niczego od kiedy zdobył swoje ostatnie mistrzostwo świata w 2011r. i widać, że chociaż nie jest w optymalnej formie (nikt na tym turnieju nie jest poza ewentualnie Perrym i Copem) to jego dotychczasowe wyniki z poprzednich rund są w mojej ocenie dużo lepsze od Murphego. Wygrane: 5-2 z Jonesem, 5-0 z Dayem i 5-3 z Carterem to znacznie lepiej niż wygrane: 5-4 z Dalem, 5-3 z Kingiem i nawet to 5-1 z Binghamem, który zagrał... hmm właściwie nie zagrał;] Mam dużo zastrzeżeń do gry Murphego, oczywiście czasami odstawi się bardzo dobrze albo podniesie trudny układ ale na Higginsa to może być zdecydowanie za mało bo to taki gracz przeciwko, któremu jeśli popełni się 2 błędy w partii to na 95% się ją przegra. Jak zwykle pomijam dyspozycję dnia bo to najwięsza niewiadoma chociaż jestem dość spokojny ????
 
Otrzymane punkty reputacji: +11
D 3,3K

davey_watt

Użytkownik
Nie wiem jak rozłożą się kursy, ale jeśli Higgins będzie dogiem, to go pogram, a najchętniej się wstrzymam do końca 1 sesji, bo ostatnie 2 mecze Trump zaczynał świetnie. Od nastu miesięcy Szkot grał piach i nagle, tak z niczego wrócił na dobry poziom. Wróciła mu pewność w grze.
Oglądałem wszystkie mecze Trumpa i jest trochę nierówności w jego grze i w końcówkach roztrwaniał przewagę(a pierwsze mecze to słabiutko zaczynał). Wczoraj wracał do meczu Dott, dziś Borsuk troszeczkę postraszył. Dłuższy format promuje Higgiego według mnie, Jaś nie powinien rozdawać za dużo prezentów, bo taka gra to z Trumpem samobójstwo.
Over 16 też według mnie do gry, jeśli będzie taka linia ;]
No i z setkami by mogli panowie podgonić. Ledwie 18 na cały turniej :| Dziś Higgins poprawił najwyższego brejka na 135, ale to i tak dość słaby wynik jak na rankingowy turniej.
hmm, pojawiły się kursy w unibecie dość wyrównane, więc chyba zostanę przy overze.
na nieee. z 7:2 to już nie wróci. do 5 może dociągnąć. koniec ze snookerem ;]
ozborn, tak dobrze to nie było, bo chyba mało kto wierzył i miał odwagę zaryzykować. Gdyby to był frejm mniej przewagi, to bym może coś skubnął na Jasia, odwagi starczyło mi na handi +5.5 po 2.1, więc jest ok ;]
 
Otrzymane punkty reputacji: +2
ozborn86 2K

ozborn86

Użytkownik
Davey za szybko zwątpiłeś w Johna chociaż nie ma się co dziwić 2-7 z Trumpem to właściwie śmierć na miejscu. Jednak Higgins nie dał się zrewanżować młokosowi za finał MŚ z 2011r. Jeśli konsekwentnie postawiłeś na Higginsa po pierwszej serii to zarobiłeś nie mało ???? Finał marzenie, pełna rekompensata za dość słaby cały turniej ????
 
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom