>>>BETFAN - BONUS 200% do 400 ZŁ <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<
  • Polecamy się zapoznać
    Regulamin czatu

  • Nowy Projekt na Forum
    WASZE BETY - MOJE KUPONY!

  • EURO 2024 zbliża się wielkimi krokami, wzorem ostatniego Mundialu również na zbliżające się Mistrzostwa Europy wraz z naszymi parterami przygotowaliśmy konkursy na wszystkie spotkania tego turnieju oraz dwa osobne Typery
    BETFAN Typer EURO Niemcy 2024
    forBET EURO 2024 Expert
    W pierwszym uczestnicy zostali wyłonieni w eliminacjach i nie ma już możliwości dołączenia do Typera, natomiast drugi konkurs jest dla wszystkich użytkowników Forum, więc zachęcam do udziału.

    Ogólnie na wszystkie konkursy jest rekordowa suma nagród wynosząca 12 800 PLN oraz ponad 800k punktów reputacji!

    Do odbioru nagród potrzebne są konta u naszych Partnerów, dlatego jeżeli jeszcze nie masz konta u któregoś ze sponsorów konkursów to zachęcam do założenia ich z linków podanych poniżej

    Betters TUTAJ!
    forBET TUTAJ!
    Betfan TUTAJ!
    Betclic TUTAJ!
    Fortuna TUTAJ!
    Betcris TUTAJ!
    Fuksiarz TUTAJ!

Słowacja - sezon 2009/2010

Status
Zamknięty.
underover 0

underover

Użytkownik
Slovan - Skalica
typ: over 5,5 4-2 ✅
Sportingbet: 1,75


Spotykaja się dwie druzyny które, mają czym postraszyć w ataku. Jedyna przeszkoda jaka widzę dla overa w tym meczu jest Pavol Rybar w bramce Slovana. Myślę ze slovan w pierwszym meczu przed swoja publicznośćia bedzie starał sie zagrać oprócz tego że skutecznie to również widowiskowo co oznacza duzo bramek. Skalica ma też duza siłe ognia w ataku i nie pozostanie dłużna. Stawiam tu na ostrą wymianę ognia ze wskazaniem na Slovan
 
hawkeyesti 1,7K

hawkeyesti

Forum VIP
MHK 32 Liptovský Mikuláš - HK 36 Skalica 2 2,05
3:4d. (1:1 1:2 1:0 - 0:1d.)
HK Spišská Nová Ves - MsHK Garmin Žilina ML 1 1,75
6:3 (0:3 4:0 2:0)
HK Poprad - MHC Martin 1 1,85
2:5 (2:3 0:2 0:0)
-
MHC Martin - MHK 32 Liptovský Mikuláš​

Ligowa szarzyzna, kontra najgorszy zespół ligi. Wydaje się, że wynik tej konfrontacji może być tylko jeden. Martin zagrał dobre zawody pod Tatrami, być może jest to znak, że w końcu gra tego zespołu będzie jakoś wyglądać. 2 gole strzelone w przewadze, 27 oddanych strzałów z czego aż 5 znalazło drogę do bramki i świetna postawa obrońcy Petera Klepáča czy Marka Urama złożyły się na cenne zwycięstwo. Trochę zawodził w tym spotkaniu Anton Pozník a i mimo strzelonej bramki Ivan Dornič też mógł pokazać znacznie więcej. Nie mniej jednak zespół zasłużył na brawa po tym spotkaniu. Michal Dzubina wybronił 32 strzały przepuszczając tylko 2, w tym 1 gdy Martin grał w osłabieniu. Ogólnie jego skuteczność bronionych strzałów w tym sezonie utrzymująca się na poziomie 95.71% jest bardzo dobra, mam nadzieję, że dostrzeże to w końcu Gregor Dušan i Karol Križan po tym co pokazał w spotkaniu z beniaminkiem na dłużej zagrzeje miejsce na ławce. Martin radził sobie w zeszłym sezonie z Mikulášem, w tym to już nie ta sama drużyna więc też powinno być dobrze. Sam Marek Bartánus (6+2) spotkań nie wygra, Branislav Pohanka się stara ale drogi do bramki rywala znaleźć nie może (0+5), reszta zespołu wygląda mizernie. Nie wspomnę już o bramkarzu - ledwie 88,0% Miroslava Háli wygląda słabo, tylko co on biedny może zrobić, jak obrońcy pozwalają na bardzo dużo zawodnikom rywala. Jaroslav Markovič (1+6), Jaroslav Jabrocký (4+2), Lukáš Říha (1+5), młody Andrej Themár (3+3) czy w końcu Marek Uram (1+5) z pewnością znajdą drogę do bramki Mikuláša nie raz.
MHC Martin - MHK 32 Liptovský Mikuláš 1 1,75
-
HK K-Cero Nitra - HK Spišská Nová Ves​

Nitra Aréna i ponad 5 tysięcy kibiców to ciężki teren ale zastanawiam się, która defensywa w lidze będzie w stanie zatrzymać beniaminka?! Slovan miał duże problemy, Koszyce nie dały rady, Skalica jakoś się wyratowała, reszta zespołów mizernie. Ostatnio Zilina prowadziła z Spišská 3:0 po pierwszej tercji, a już w drugiej podrażniony ambicją beniaminek niesiony falą dopingu w 13 minut doprowadził do wyrównania a później dołożył jeszcze 3 gole. W ostatnim meczu perfekcyjnie wykorzystali gry w przewadze, wykorzystując aż 4! Wynik ten mógł być jeszcze lepszy, bowiem Zilina dostała aż 16 kar, a było to efektem świetnej gry Spišski, dla Ziliny jedynym ratunkiem było uciekanie się do fauli - z opłakanym skutkiem. Jak tak dalej pójdzie to Slavomír Pavličko, młodziutki Lukáš Vartovník, Richard Smotrila czy Juraj Prokop mogą ostatni sezon grać w Nowej Wsi. Nitra nie wygląda źle i swoje powinna ustrzelić, Tomáš Chrenko czy Erik Čaládi, liderzy zespołu przy zawodnikach Spišski wyglądają słabo. Po za tym Nitra gra w kratkę, słaby mecz na Martinie, później dobra gra z Koszycami, znowu cienizna z Trenczynem i dobre zawody ale z słabo spisującymi się Baranami. Over do pokrycia, zwycięstwo gości niespodzianką dla mnie nie będzie, może tylko dla bukmacherów ???? Spišská gra bardzo dobrze a miała walczyć o utrzymanie, wyniki są dobre bowiem z każdym kolejnym zwycięstwem presja na zespół jest mniejsza, oni jadą na wyjazd by się dobrze zaprezentować a pkt mają zdobywać przede wszystkim u siebie. Bez presji, bez stresu - w takim przypadku o dobry wynik nie jest trudno.
HK K-Cero Nitra - HK Spišská Nová Ves over 5,5 1,75
HK K-Cero Nitra - HK Spišská Nová Ves 2 3,00
 
gumbi82 526

gumbi82

Forum VIP
Spotkanie: Liptovsky Miklas – HC koszyce
Typ: 2
Kurs: 1.90
Bukmacher: Betsson
Godzina: 17:00


Analiza:

Spotkanie 7 kolejki Słowackiej I ligi hokejowej w którym to zmierzą się będący aktualnie na 12 miejscu w tabeli zespół Liptovsky Miklas z 5 HC Koszyce. Gospodarze tego pojedynku rozegrali do tej pory 3 spotkania na własnej hali w których to zdołali 1x odnieść zwycięstwo a 2x ponieśli porażkę zdobywając przy tym 9 bramek a stracili 11. Goście natomiast w swoich 3 dotychczasowych spotkaniach wyjazdowych zdołali 2x zwyciężyć a 1x doznali porażki strzelając przy tym 12 bramek a stracili 8. Reasumując to wszystko wydaje mi się, że goście tego pojedynku są w ostatnim czasie w lepszej dyspozycji niż gospodarze a co z tym idzie to oni powinni triumfować w tym pojedynku.
 
hawkeyesti 1,7K

hawkeyesti

Forum VIP
MHC Martin - MHK 32 Liptovský Mikuláš 1 1,75
8:3 (2:0 2:2 4:1)

HK K-Cero Nitra - HK Spišská Nová Ves over 5,5 1,75
4:2 (2:0 1:0 1:2)

HK K-Cero Nitra - HK Spišská Nová Ves 2 3,00
4:2 (2:0 1:0 1:2)
-
Spisska Nova Ves - Dukla Trencin​

Na Słowacji więcej niż o najbliższych spotkaniach mówi się o Ladislavie Š., były gracz mistrzowskiego zespołu oskarżony jest o morderstwo, za co grozi mu według słowackiego prawa od 15 do 20 lat więzienia. Wniosek o wniesienie oskarżenia zamknął właśnie dochodzenie w jego sprawie. Podobno denat szantażował Ladislava Š., aresztowany 23 kwietnia zawodnik przyznał się do zadania ponad 14 uderzeń ostrym narzędziem w klatkę piersiową i brzuch. Do czynu doszło 10 grudnia 2008r. w miejscowości Zdiar koło Keżmaroku. Wracając już do samego spotkania. Spisska Nova Ves niesamowity początek sezonu zespołu, który był przez fachowców (którzy wiedzą mniej od Grzecha ????) skazywany na walkę o utrzymanie. Mówiło się, że obok Koszyc, Slovana i Skalicy Bystrzyca ma być tą 4tą siłą ligi, tymczasem Spisska pokazuje, że jest w stanie z powodzeniem walczyć z tymi zespołami. Ostatni mecz na Nitrze im nie wyszedł, chyba pierwszy tak słaby mecz im się przydarzył w tym sezonie, ale nie można przecież wygrać wszystkich spotkań w lidze. Dziś na przeciw beniaminka stanie Dukla, która póki co gra słabiutko. Homer, Mikuš, Nemec, Nedorost, Hála, Markovič, Urban, Haščák, Kútn - brakuje tych zawodników, to widać, a nowe nabytki zupełnie się nie sprawdzają - Filo czy Troliga grają beznadziejnie, Miklík zagrał tylko 2 spotkania, tylko Dubec coś pokazuje (5+0). Obok niego o sile zespołu stanowią Valčák (0+8 w 6 grach), Radulay (2+4) i Tybor (2+4). Młody Vladimír Kováč w bramce nie wygląda źle, zagrał dobre zawody z Bystrzycą, zobaczymy jednak co pokaże w starciu z jednym z najbardziej bramkostrzelnych zespołów. A tam się robi... Pavličko (5+5), Vartovník (5+1), Smotrila (3+3), Prokop (2+4), Jurík (4+1) na prawdę aż miło patrzeć na ten zespół. Z zębem, charakterem, waleczny, nie odpuszcza nikomu. Mały klub z malutkim budżetem znowu będzie mógł liczyć na ponad 6 tysięcy kibiców zgromadzonych w Spiš arenie. Mówi się że będzie to spotkanie wyrównane, ze wskazaniem na gości, ale jakoś trudno mi sobie to wyobrazić by beniaminek przegrał u siebie z tak dysponowanym rywalem. Spišská zagrała już jedną beznadziejną tercje u siebie z Ziliną i słabszy mecz z Nitrą, to są 2 ostatnie spotkania, mam nadzieję, że to nie jest oznaka początku jakieś zadyszki.
Spisska Nova Ves - Dukla Trencin 1 2,10
 
spinache 96

spinache

Forum VIP
Skalica - Martin

typ Skalica
kurs 1.80
buk bah

Analiza :

Skalica to moja ulubiona druzyna jesli chodzi o obstawianie slowackiej Extraligii. Od wielu sezonów hokeiści tego zespołu grają bardzo dobrze na własne tafli a przez firmy bukmacherskie jest nadal w tym aspekcie niedoceniana. Nie inaczej jest w tym sezonie, gospodarze dzisiejszego spotkania w obecnym sezonie uzyskują bilans 3-0-0-0 wygrywając trzy początkowe spotkania odpowiednio z Trencinem 3-1, Spišská Nová Ves 6-4, Poprad 2-1.

Martin natomiast to typowy ligowy sredniak który od kilku sezonów uzyskuje wyniki plasujące tę drużynę w srodku tabeli. Sezon 2009/2010 został rozpoczęty przez hokeistów Martin bardzo dobrze, w 9. spotkaniach udalo im sie wygrac pięć spotkań, remisując dwa i tyle samo przegrywając, dzieki tym wynikom goście dzisiejszego spotkania zajmują bardzo dobre 2. miejsce w lidze.

Historia spotkań pomiedzy obiema druzynami stawia w roli faworyta hokeistow Skalicy. W sezonie 2008/2009 na 2 spotkania rozgrywane na tafli w Skalicy oba wygrali gospodarze dzisiejszego spotkanie odpowiednio w stosunku : 6-3 i 4-2.

Jestem w pełni przekonany, iż dzisiejsze spotkanie zakonczy sie pewnym zwyciestwem hokeistów Skalicy.
 
hawkeyesti 1,7K

hawkeyesti

Forum VIP
Spisska Nova Ves - Dukla Trencin 1 2,10
4:2 (2:0 1:0 1:2)
-
HK 36 Skalica - MHC Martin​

Kolega spinache napisał już właściwie wszystko. Pálffy już szaleje, Zálešák też nie pozostaje w tyle, Višňovský póki co tylko asystuje i trochę Jarolín pokazuje co potrafi ale wygląda to na prawdę bardzo fajnie. Niby mecz na szczycie i hit kolejki a wydaje się że będzie to jednostronne widowisko. Martin po prostu grać na Skalicy nie potrafi. Ostatnio zaliczył wpadkę z Zvolenenm, który jest cieniem zespołu z poprzedniego sezonu. Oba zespoły trochę strzelają ale to Skalica dysponuje większym potencjałem jeśli chodzi o defensywę. Martin tylko raz mnie jak do tej pory zaskoczył na Popradzie, Skalica to jednak zespół przynajmniej o klasę lepszy od Popradu więc o jakiekolwiek pkt będzie Martinowi bardzo ciężko. Nie wydaje mi się by Themár, Appel czy Markovič byli w stanie strzelić więcej od napastników Skalicy, do tego Križan w bramce tak dobrze jak Falter, który jest z pewnością lepszym bramkarzem. Zdecydowanie na gospodarzy.

HK 36 Skalica - MHC Martin 1 1,70
 
stardog 250

stardog

Użytkownik
moja uwage przykul dzisiejszy mecz Kosic ze Skalica. Kosice graja na razie ponizej oczekiwan nie potrafiac ustabilizowac formy. Dzisiaj zmierza sie ze Skalica, ktora z kolei z meczu na mecz nabiera rozpedu. Znalazlem niezly kurs na ten mecz w bet365, mianowicie Skalica +0,5 po kursie 2.0. Sa jednak czynniki, ktore powstrzymuja mnie jeszcze przed zagraniem tego typu: z reguly typuje pilke (z typow hokejowych w wiekszosci przypadkow korzystam z czyjejsc wiedzy - liga slowacka = Grzecho), nie mialem okazji obserwowac gier slowackiej Extraligi, slabsza postawa Skalicy na wyjezdzie i bilans H2H ostatnich sezonow - z drugiej strony ostatnie sezony to przeszlosc a obecny bilans wyjazdowy 2-1-2 do zlych nie nalezy. Jednym slowem typ troche intuicyjny. Czy moglby ktos napisac o tym meczu cos wiecej?
 
hawkeyesti 1,7K

hawkeyesti

Forum VIP
HK 36 Skalica - MHC Martin 1 1,70
5:3 (3:1 1:1 1:1)
-
HC Košice - HK 36 Skalica​

1,80 na Koszyce z tą formą? nie dziękuję. Skalica może i grać na Koszycach nie potrafi, ale w play off poprzedniego sezonu pokazała, że jak się zmobilizuje, to coś tam ugra, teraz są w wyśmienitej formie, praktycznie nie zawodzą. Jak dla mnie w kursie na Skalice spore value. Ale po kolei. Koszyce zagrały nie dawno dobre zawody na Zvolenie, ale to się powinno było skończyć po 60 minutach. Brakuje w zespole typowego egzekutora, w innych zespołach są od tego zawodnicy - Zálešák w Skalicy 7 bramek, Bartánus w Mikulaszu, Kopecký w Zvolenie po 8 a w Koszycach ilość bramek strzelona przez poszczególnych zawodników rozkłada się równomiernie, przez co w kluczowych momentach nie ma kto wziąć ciężaru gry na siebie. I po co było oddawać Bartánusa? koszyce zakontraktowały nie dawno reprezentacyjnego bramkarza Jana Lasaka. Problem w tym, że Hudáček utrzymywał wysoką skuteczność 93.19% bronionych strzałów i był zgrany z defensorami, w trakcie sezonu przychodzi nowy bramkarz i ma zagrać od razu z będącą w gazie Skalicą, moim zdaniem to się nie może dobrze skończyć. Zawodzi Gron, Húževka, Kmiť widać w okresie przygotowawczym popołeniono poważne błędy. Goście prezentują się znakomicie. Pálffy jest nie do zatrzymania, trochę się marnuje w tej lidze, myślę, że w czeskiej czy szwedzkiej lidze spokojnie by sobie poradził, Zálešák dużo strzela, Višňovský dużo podaje, Jarolín jest bardzo solidny, Hartmann jest zawsze groźny, przyczepił bym się do Paška, który nie wiele póki co wnosi do zespołu. W bramce solidny Falter, może nie ma jakieś oszałamiającej skuteczności ale 90.72% nie wygląda źle. Skalica trzyma równą i wysoką formę, Koszyce grają falami, dobre zawody na Bystrzycy czy Zvolenem przeplatają bardzo słabiutką grą z Popradem czy Mikulaszem, że nie wspomnę już o wpadkach z Ziliną czy Spisską. Jak dla mnie spotkanie na remis ze wskazaniem na gości i za drobne czysty remis zaryzykuję ale i za grubszą stawkę podeprze gości.
HC Košice - HK 36 Skalica X2 1,80
HC Košice - HK 36 Skalica X 4,20 (minimalna stawka)
Transmisja meczu dziś od 17:55 w STV3
 
hawkeyesti 1,7K

hawkeyesti

Forum VIP
-
HC 05 Banská Bystrica - HK Poprad​

Chyba jedno z bardziej &#39;lajtowych&#39; spotkań tej kolejki. Barany zdaje się powoli wychodzą z dołka i nie mam tu na myśli wyników a stylu gry, choć oczywiście nie jest to jeszcze to, czego oczekiwali by kibice. Zagrali dobre zawody z Spisską i młodzieżówką. W dobrej dyspozycji jest Pardavý, dobrze pogrywa Bulík. Cały czas jednak brakuje by zespół &#39;stawiał kropkę nad i&#39; w spotkaniach. Jeśli jednak Barany pokażą to, co w spotkaniu z beniaminkiem nie powinni mieć problemu z pokonaniem Popradu, który ostatnio gra co by nie mówić słabo, ale mają dużo szczęścia. Na Nitrze nie mieli prawa zdobyć pkt a jednak, z Ziliną powinni byli wygrać, z Koszycami przegrali pechowo, bo mieli ogromną szansę na zwycięstwo, o meczu z Martinem lepiej nie wspominać, bo zespół przeszedł obok spotkania. Zwycięstwa z Duklą bym nie przeceniał, w tym meczu wyszła słabość zespołu. Poprad nie potrafi grać w osłabieniu, przez co Dukla strzeliła wszystkie 3 bramki, z Ziliną było podobnie, stracili 3 bramki grając w osłabieniu, na szczęście i 3 bramki strzelili grając w przewadze, więc jakoś im się upiekło. Od początku trochę więcej spodziewałem się po Krotaku, Rataj i Haščák też się jakoś odnaleźć nie mogą przez co gra zespołu wygląda jak wygląda. Na szczęście pokładane nadzieje spełniają nowe nabytki klubu z Kloudą i Škovirą na czele, ale jeśli liderzy się nie obudzą szybko może się zacząć robić nie ciekawie dla Popradu. Baranom nigdy się nie grało z Popradem łatwo ale jeśli spojrzymy na pary obecnej kolejki to jest to chyba najbardziej jednostronny mecz, jaki powinien być rozegrany.

HC 05 Banská Bystrica - HK Poprad 1 1,85

-
MsHK Garmin Žilina - HKM Zvolen​

Zilina pogrywa bardzo przyzwoicie, bardzo fajne spotkanie z Slovanem, fakt, że przegrane ale pozostawili po sobie bardzo dobre wrażenie, powalczyli z Mikulaszem choć dogrywka chyba trochę na własne życzenie, słabszy mecz im się przytrafił na Popradzie a mimo to odnieśli cenne zwycięstwo, początek mieli trochę nie udany, po zwycięstwie na inaugurację powinni byli wygrać z Nitrą i jakieś pkt z Trenczynu przywieźć, niestety się nie udało. Zvolen nie zaskakuje, gra na tyle na ile pozwala m potencjał kadrowy, a że jest on mizerny to i dorobek pkt Zvolenu jest mizerny. Sam Kopecký nie jest wstanie wygrać spotkania, starają się Gálik i Chovan ale 3 zawodników na poziomie to za mało. Gdyby nie Laco pewnie byli by na ostatnim miejscu ale dzięki jego 92.49% skuteczności Zvolen stracił &#39;tylko&#39; 29 branek. Duży problem jest ze strzelaniem goli, a Zilina ma kim postraszyć - Škoda, Vala, w bramce bardzo pewny Lipovský, zespół jest bardzo fajnie poukładany. Przeraża mnie jednak ilość dogrywek po między tymi zespołami, które były grane na tafli Ziliny - na ostatnie 12 spotkań aż 7 razy! Ten tylko po ML, kurs słaby ale inaczej nie warto ryzykować. Mi jednak tak niski kurs jest do niczego nie potrzebny, chyba że ktoś potrzebuje na podbicie, ja za mniejszą stawkę zaryzykuję czysty remis.

MsHK Garmin Žilina - HKM Zvolen ML 1 1,70
MsHK Garmin Žilina - HKM Zvolen X 4,15

Jeśli chodzi o inne spotkania Slovnaft Extraligi: HKM Nitra - Slovan Bratislava no bet. Nitra bardzo mocna u siebie, Slovanowi zawsze ciężko się tam grało, w ostatnim meczu widać już było trochę zmęczenia bo z Ziliną nie wyglądało to chociażby tak jak z Koszycami. Gdyby mecz był w Samsung Arenenie Nitra nie miała by nic do powiedzenia, mecz jest jednak w hali Nitry więc Podstavek, Chrenko, Čaládi będą wstanie zaoferować to co Lipiansky, Vaic, czy Richard Huna, jeśli ktoś na siłę chce grać to może 1X ale ja bym tego nie ruszał. Dukla Trencin - Liptovsky Mikulas tutaj też właściwie każdy wynik jest możliwy, w Dukli prawdopodobnie już zagra &#39;nowy nabytek&#39; Róbert Petrovick, który wraca do zespołu po rocznej przerwie. Niby faworytem jest Dukla, ale będzie to pojedynek snajperów. Z jednej strony Dubec, z drugiej Bartánus. W Dukli elegancko będzie dogrywać Valčák, w Mikulaszu Pohanka. Tutaj też by wychodziło spotkanie na remis. To są zespoły, które potrafią bardzo szybko pokazać dwa oblicza, wystarczy przypomnieć sobie końcówkę stycznia br. 23 Dukla bez problemów nokautuje Mikulasz 8:2, tydzień później ulega 2:3. W obu zespołach trochę zmian było. Ze wskazaniem na gospodarzy.

Generalnie bardzo trudna do wytypowania kolejka, w każdym spotkaniu może paść każdy wynik i właściwie nic nie będzie niespodzianką. Napisałem, co sądzę o tych spotkaniach, być może ktoś ma inne zdanie - zapraszam do analizy.

Na oku mam 2-3 spotkania w 1 lidze, które wyglądają interesująco, jak bd miał czas to coś napiszę. Powodzenia :spokodfhgfh:
 
spinache 96

spinache

Forum VIP
B. Bystrica - Poprad

typ 1
kurs 1.85
unibet

Analiza :

10. kolejka słowackiej Extraligii. W dzisiejszym spotkaniu zmierzą się odpowiednio trzecia i ósma drużyna obecnych rozgrywek. Gospodarze dzisiejszego spotkania do tej pory osiagneli bilans 4-4-1 uwzglednaiajc tylko regulaminowy czas gry. Na własnym terenie spisują się bardzo dobrze wygrywając 3 z 4 spotkań i przegrywając dość niespodziewanie z Kosicami 1-4.

Poprad na początku sezonu prezentuje sie tak samo jak w poprzednich sezonach czyli średnio i bez żadnych rewelacji. W 9 meczach zdolal wyjsc zwyciesko 4-krotnie, tyle że wszystkie te zwyciestwa zostaly odniesione na własnym lodzie, mecze wyjazdowe to niewątpliwie bolączka gości dzisiejszego spotkania. W 3 - meczach wyjazdowych tego sezonu bilans Popradu to 0-1-2.

Bezpośrednie spotkania rozgrywane na tafli Bystricy także wskazują na niewatpliwa przewagę gospodarzy :

B. Bystrica Poprad 4:2
B. Bystrica Poprad 2:1
B. Bystrica Poprad 2:3OT
B. Bystrica Poprad 5:3
B. Bystrica Poprad 3:1
B. Bystrica Poprad 4:2

Na 6. bezpośrednich pojedynków na terenie Bystricy gospodarze wygrali aż 5. Widać gołym okiem, że gospodarze na własnym ternie są bardzo groźni, a mecze z Popradem zawsze zaliczały się do szczesliwych. Sądzę, że dzisiaj będzie podobnie i Bystrica wyjdzie z tego pojedynku zwycięsko.
 
hawkeyesti 1,7K

hawkeyesti

Forum VIP
HC Košice - HK 36 Skalica X2 1,80
2:3 (0:1 1:2 1:0)

HC Košice - HK 36 Skalica X 4,20
2:3 (0:1 1:2 1:0)
HC 05 Banská Bystrica - HK Poprad 1 1,85
6:3 (4:0 1:1 1:2)

MsHK Garmin Žilina - HKM Zvolen ML 1 1,70
1:6 (1:2 0:2 0:2)

MsHK Garmin Žilina - HKM Zvolen X 4,15
1:6 (1:2 0:2 0:2)
-
HK Poprad - HK Spišská Nová Ves​

Ostatnio główne typy siadły więc nie było źle. Zobaczymy jak wypadnie najbliższa kolejka. A zapowiada się bardzo ciekawie. Pod Tatrami derby, zawodzący na całej linii Poprad będzie podejmował rewelacyjnego beniaminka z Nowej Wsi. O Popradzie pisałem nie dawno, w ostatnim meczu przespali pierwszą tercję, 0:4 i było po meczu. Nie popisał się Šimonovič, więc w najbliższym spotkaniu pewnie zagra Klempa, a Miroslav przemyśli sobie ostatnie poczynania. Dalej fatalnie spisują się Krotak, Rataj i Haščák, ciężar gry wzięli na siebie Klouda (3 asysty w ostatnim meczu) i młody Svitana (gol i dwie asysty). Spišská nie dawno miała trochę wolnego więc mieli trochę więcej czasu by przygotować się do derbowego spotkania od gospodarzy, bo nie wierzę by wolny czas poświęcili na rozpracowanie młodzieżówki. Wbrew pozorom ostatni mecz był bardzo ważny, bowiem pokazał że zespół potrafi się zmobilizować nie tylko na silniejsze zespoły ale i nie zawodzi w spotkaniach, które po prostu trzeba wygrać. Jedyne co mnie trochę zdziwiło to seria głupich i nie potrzebnych fauli - Petruk czy Macejka powinni byli zagrać trochę spokojnie, ale myślę że w podobnej sytuacji w następnych spotkaniach już zachowają więcej zimnej krwi. Poprad u siebie jest bardzo groźny, jednak obecnie jest zupełnie bez formy, Spišská na wyjazdach gra bez kompleksów i potrafi zaskoczyć. Faworytem bukmacherów jest Poprad jednak jako że jest to spotkanie derbowe doszukiwałbym się jednak małej niespodzianki.

HK Poprad - HK Spišská Nová Ves ML 2 2,40

-
MHK 32 Liptovský Mikuláš - HC 05 Banská Bystrica​

Mecz w którym Barany powinny odnieść zwycięstwo by pokazać, że jednak są solidnym zespołem. Problem w tym, że gospodarze wcale nie zamierzają się tak łatwo poddawać, co gwarantuje emocje. W Mikulaszu świetnie radzi sobie Bartánus (9+4) aż dziw bierze, że Koszyce lekką ręką oddały takiego napastnika. Z roli napastnika dobrze wywiązuje się również Halaj a swoimi podaniami służą Pohanka czy Kumstát. W defensywie zespół wygląda jednak fatalnie, w 10 spotkaniach stracili aż 42 bramki. Barany grają bardzo ofensywnie, ich gra z meczu na mecz wygląda coraz lepiej. Pardavý czy Bulík nie mają problemu z znalezieniem drogi do bramki rywala, dobrze grają Paľov czy Češík. W ostatnich dwóch spotkaniach bronił Fedor, nie można powiedzieć by grał źle. Sądzę, że emocji i bramek w tym spotkaniu nie zabraknie. Mikulasz potrafi forsować obronę rywala co pokazał w meczu z Koszycami czy Skalicą, Barany dysponują niezłą defensywą ale wątpię by nie ustrzegli się błędów. Mikulasz mimo niskiej pozycji w tabeli u siebie jest groźny, a Baranom nie gra się na wyjazdach tak dobrze jak u siebie co pokazały mecze na Trenczynie czy Zilinie.

MHK 32 Liptovský Mikuláš - HC 05 Banská Bystrica over 5,5 1,80

Z innych aren: Skalica nie powinna mieć problemu z pokonaniem Ziliny, podobnie Slovan z Trenczynem. Mecz Martina z Koszycami jest trudny do wytypowania, skłaniałbym się jednak ku obecnemu mistrzowi, na Zvolenie widziałbym jakiś underek, bo ani Zvolen ani Nitra skutecznością nie grzeszą.
 
underover 0

underover

Użytkownik
Spisska Nova Ves - Liptovsky Mikulas
typ: over 5,5 4-4 ✅
sportingbet 1,65


Rewelacyjny beniaminek z największą liczba strzelonych bramek w lidze (43-34) podejmuje słabełusza z Liptovskiego Mikulasa (29-47). Myślę że zwyciestwo beniaminka w tym meczu jest przesądzone gdyż u siebie jest piekielnie mocny. Mikulas za wyjatkie meczu z Zilina na wyjazdach przyjmuje hurtowe ilosci bramek (3-5 Trencin, 3-8 Martin, 2-5 Zvolen czy 1-5 Poprad). Myślę że beniaminek jako druzyna która również na własnym lodzie strzeliła do tej pory najwięcej bramek spokojnie pokryje over w tym meczu tym bardziej że, Mikulas na wyjazdach też zawsze coś ustrzeli.
 
underover 0

underover

Użytkownik
Nitra - Skalica
typ: over 5,5 5-5 ✅
sportingbet 1,61


Wszytkie cztery mecze pomiedzy tymi druzynami w ubiegłym sezonie to overy. Nitra u siebie jest groźna dla każdego (strzelone 3 bramki Slovanovi czy 4 Koszycom) idzie zawsze na &quot;wymianę ciosów&quot; co da nam w spotkaniu z Skalicą over. Skalica wiadomo rewelacyjny atak (40-31) i po ostatniej niespodziewanej porażce z Ziliną będzie chciała się zrewanżować. Patrząc pod kątem liczby straconych bramek przez oba zespoły nie wygląda to rewelacyjnie bo tracą stosunkowo mało. Over upatruję w groźnym ataku Skalicy dla każdej drużyny w lidze słowackiej oraz w tym że Nitra wcale nie stoi na straconej pozycji w tym spotkaniu, 3-4 bramki na swoim lodzie gosciom aplikuje i fakt że, spotkania pomiędzy tymi druzynami zawsze obfitowały w dużą ilość bramek.
 
hawkeyesti 1,7K

hawkeyesti

Forum VIP
Za nami pierwsza seria gier więc dobra pora na krótkie podsumowanie i statystyki.

Tabela po 1 serii gier:



home:



away:



Punktacja kanadyjska:



Statystyki bramkarzy:


HK Poprad - HK Spišská Nová Ves ML 2 2,40
2:3k. (0:0 1:2 1:1 - 0:0d. 0:1k.)

MHK 32 Liptovský Mikuláš - HC 05 Banská Bystrica over 5,5 1,80
3:5 (3:2 0:0 0:3)
-
HC 05 Banska Bystrica - HKM Zvolen​

Spotkanie derbowe a więc z dodatkowym podtekstem. W pierwszej kolejce Zvolen podejmował Baranów na własnej tafli i uległ 2:3 po serii karnych, samo spotkanie było bardzo wyrównane. Bystrzyca od tamtego czasu zanotowała nie tyle kryzys, który nie miał większego wpływu na wyniki bo pkt zespół zdobywał co na styl gry. Na szczęście w ostatnich spotkaniach udało się wszystko uporządkować i gra zespoły wygląda na prawdę nieźle. W ostatnim meczu ulegli po walce Slovanowi 0:3. Gola nie zdobyli co nie znaczy, że nie potrafili stworzyć sobie sytuacji do jego zdobycia. Sama statystyka strzałów (38-29) pokazują kto w meczu był bardziej zdeterminowany by się pokazać. Będzie to również pierwsze spotkanie derbowe w zmodernizowanej hali a więc jest to kolejny motywujący czynnik. W bardzo dobrej dyspozycji są Pardavý, Bulík, Jánoš i Paľov, nie mam potwierdzonej informacji ale czytałem gdzieś, że do zdrowia wraca podstawowy bramkarz Imrich. Zvolen to przede wszystkim Kopecký i Chovan. Zvolen miał ostatnio problem z skompletowaniem defensywy, m. in. z powodu odejścia Miroslava Javína. Zamiast łatać dziury do klubu sprowadza się napastników - z pierwszoligowej Detvy przyszedł Jaroslav Kóňa. Co to da na dłuższą metę trudno powiedzieć, w najbliższym spotkaniu sytuacja kadrowa zespołu będzie lepsza niż w spotkaniu w Trenczynie ale i tak słaba.

HC 05 Banska Bystrica - HKM Zvolen 1 1,85
 
hawkeyesti 1,7K

hawkeyesti

Forum VIP
-
MsHK Garmin Žilina - HC Košice​

Spotkanie powinno być pod gości ale Zilina to bardzo chimeryczny zespół. Co ciekawe lepsze zawody przychodzą im na wyjazdach, u siebie zgubili pkt z Mikulaszem, przegrali z Nitrą, zostali upokorzeni przez mający problemy Zvolen. Jak by paraliżowała ich presja wyniku we własnej hali. A w tym spotkaniu presja będzie duża bowiem przyjedzie mistrz rządny rewanżu z pierwszej kolejki. Koszyce muszą w końcu coś zacząć grac bo ich wyniki są dużym zaskoczeniem. Przegrali ważne spotkania z Slovanem i Skalicą na własnej tafli, czas więc brać się do roboty. W ostatnim meczu pewnie pokonali Martin na wyjeździe aż 7:2, być może będzie to dobry prognostyk zbliżającej się formy. 2H2 korzystne dla gości. Rostislav Čada nie będzie miał do dyspozycji Jaroslava Kmiťa i jego brak z pewnością będzie odczuwalny. Wśród zawodników nie widać jakiegoś zdecydowanego lidera - to już podkreślałem kilka razy, po odejściu młodego Bartánusa, który nie dostał właściwie szansy chyba wszyscy żałują. W poprzednim sezonie w Popradzie nie błyszczał, wcześniej tez spisywał się słabo i został wypożyczony do Trebisova (skąd tak na marginesie przyszedł do Koszyc) a teraz wybuchł jego talent. 11 bramek i 7 asyst to wygląda na prawdę imponująco. A Zilina musi sobie poradzić bez Gabriela Spilara, który przychodząc z Barysa Astana miał być wielkim wzmocniem, oraz prawdopodobnie (bo nie mam jeszcze składów) Martina Hájnika i Martina Krčuli. Koszyce są na pewno silniejszym zespołem i stać ich dziś na zwycięstwo.

MsHK Garmin Žilina - HC Košice 2 1,85
 
pietaszek89 1,6K

pietaszek89

Użytkownik
Spisska Nova Ves - HC Kosice 1 (2,75)

Na dziś ciekawe spotkanie z słowackiej ekstraligi. Beniaminek ligi Spisska Nova Ves podejmie ubiegłorocznego mistrza HC Kosice. Bez wątpienia na pierwszy rzut oka faworytem powinna być ekipa gości. Owszem jest ona lekko faworyzowana, ale bez przesadnego zaniżonego kursu. Dziś liczę na małą niespodziankę, a, że Spisska potrafi wygrać z Koszycami pokazała na początku sezonu wygrywając na wyjeździe 4:3. Ostatnimi czasy gospodarze radzą sobie w lidze średnio, na zmianę grając dobre i złe mecze. Jak w większości przypadków dobrze im się gra na własnym lodzie. Jednak w ostatnim meczu u siebie prowadząc 3:0 przegrali mecz 3:4, tracąc trzy bramki w III tercji. Następnie Spisska grała z Martinem, gdzie po wyrównanym meczu uległa 3:2 po dogrywce. Ogólnie dwa ostatnie mecze przegrane, podobnie jak dwa ostatnie u siebie. Zawodnicy gospodarzy muszą się w końcu przełamać. Bardzo dobrze spisują się dwaj zawodnicy Slavomír Pavličko, który zanotował już 21 punktów w klasyfikacji kanadyjskiej oraz Lukáš Jurík, który z 8 trafieniami na koncie jest najlepszym strzelcem drużyny. Goście nie grają źle, ale daleko im do mistrzowskiej formy. Można się było o tym przekonać w ostatnim meczu, gdzie Koszyce u siebie poległy z Banska Bystricom 4:6. Nie da się ukryć, że goście grają bardzo w kratkę, po kilku dobrych meczach wydawało się, że wrócą spokojnie do formy, ale kilka następnych meczów od razu to zweryfikowało. Warto zauważyć fakt, że najlepszym punktującym w Koszycach jest Vladimír Dravecký, który zanotował ich jak dotąd 15. Tutaj warto zaznaczyć, że tyle samo w ekipie gospodarzy zanotowało, aż 3 zawodników, a wspomniany już Slavomír Pavličko ma ich o 6 więcej. Według mnie ciekawy typ i warto dziś się nim bardziej zainteresować. Koszyce mogą być w lekkim szoku po dość upokarzającej porażce z Bystricą i mam nadzieje, że gospodarze to wykorzystają.

Kurs z: Bet-at-home
 
hawkeyesti 1,7K

hawkeyesti

Forum VIP
Szkoda, że pod moją nie obecność praktycznie nikt nie zdecydował się na powalczenie z Slovnaft Extraligą. Na najbliższą kolejkę wybrałem dwa spotkania: Popradu, któremu ostatnio wybitnie brakowało trochę szczęścia, i Żilinę. Jak starczy czasu to napiszę coś o obu spotkaniach. Wyniki jakie padały dało się przewidzieć (m. in. coś takiego http://www.efortuna.pl/pl/strona_glowna/nahled_tiketu/index.html?ticket_id=MTMyOTU5MTAzMDEzMTkyMjpZRWfSsqvXqymtslg%3D) tym bardziej żałuję, że w temacie pusto.
HC 05 Banska Bystrica - HKM Zvolen 1 1,85
3:2 (1:1 0:0 2:1)
MsHK Garmin Žilina - HC Košice 2 1,85
3:2k. (1:2 0:0 1:0 - 0:0d. 1:0k.)
-
MHC Martin - HK Poprad​

Ekipa z miasta położonego u wschodnich podnóży Tatr, gdzie kobiety są mieszanką polskiej urody i słowackiego chłodnego temperamentu zmierzy się z Martinem. Już jakiś czas czekałem na kursy, jakie zaproponują bukmacherzy na to spotkanie i się nie zawiodłem. Poprad w ostatnim czasie miał trochę pecha, może też trochę za mało umiejętności i spokoju. W zespole zmienia się na lepsze, to widać już po samej grze. Ktoś może powiedzieć, że Poprad przegrywa jak leci, w tabeli zajmuje dopiero 9 pozycję, ale: z Mikulášem prowadzili 2:0 i nie zdobyli nawet 1 pkt chociaż nie byli w cale gorsi od rywala, z Slovanem prowadzili 2:0 i 3:2 i sytuacja się powtarza, w końcu przychodzi mecz na Zvolenie, 3:0 po pierwszej tercji i upragnione zwycięstwo. Ostatnie spotkanie z Skalicą wygrane 5:3 było bardzo ładne. Miałem przyjemność oglądać ten mecz na żywo. Poprad rozpoczął od prowadzenia 2:0 ale w drugiej tercji popełnił dwa głupie faule i Skalica bardzo szybko doprowadziła do wyrównania grając w przewadze. Później Poprad znowu doskoczył na 2 gole ale Skalica znowu złapała szybko kontakt. Mieliśmy jeszcze w tym spotkaniu nie uznany gol dla Popradu i trafienie na 5:3. Ogólnie Poprad zagrał dobre zawody z silnym rywalem, ich forma idzie w górę, z tego co się dowiedziałem poprzednie spotkania wyglądały również bardzo dobrze w ich wykonaniu więc to nie tylko moje spostrzeżenia. W czym ta zmiana? wystarczy spojrzeć na suche statystyki, w końcu na właściwy rytm wracają Igor Rataj i Arne Kroták, motory napędowe z poprzedniego sezonu nabierają tempa. Bardzo dobrze spisują się Peter Klouda (7+16) i Miroslav Škovira (6+12). Oglądać ten zespół w ostatnim czasie to na prawdę duża przyjemność. A Martin? Wygrywa, ale gra jakoś bez charakteru. Młodzieżówka zawalczyła, Spisska Nova Ves wyraźnie przygasła i nie jest już tak wymagającym rywalem jak z początku sezonu. Martin powalczył co prawda na Bystrzycy, ale to chyba bardziej zasługa Baranów. Po za tym wystarczy spojrzeć na statystyki 2H2 gdzie można zauważyć, iż Martin nie potrafi grać z Popradem, 8 zwycięstw i 8 porażek to są słabe wyniki. Poprad na pewno będzie chciał wziąć rewanż za spotkanie z pierwszej rundy, które przegrał pod Tatrami 2:5. W ofensywie oba zespoły mają porównywalne potencjały. W Martinie najlepszym strzelcem jest Ivan Dornič (7 goli), dobrze spisuje się Lukáš Říha (3+13). Jeśli chodzi o bramkarzy sytuacja wygląda podobnie, z jednej strony Michal Dzubina (91.81% skuteczności bronionych strzałów) i Karol Križan (89.02%), zaś goście dysponują doświadczonym Miroslavem Šimonovičiem (91.21%). Siły rozkładają się miej więcej 50/50, własna tafla to bardzo mały + dla gospodarzy ale w tym spotkaniu zdecyduje dyspozycja dnia. Ostatnie wyniki i styl gry skłaniają mnie zdecydowanie ku gościom. W poprzednim sezonie w jednym z spotkań było tak: http://forum.bukmacherskie.com/showpost.php?p=779106&amp;amp;postcount=111, liczę, że teraz będzie podobnie.

MHC Martin - HK Poprad 2 4,05
 
hawkeyesti 1,7K

hawkeyesti

Forum VIP
-
MsHK Garmin Žilina - HK Noves Okná Spisska Nová Ves​

Przed sezonem i na jego początku pisałem by grać odważnie na beniaminka co przynosiło nie mały zysk, teraz jednak mam wrażenie jak by Spisska przygasła, nie ma już tego błysku w grze, coraz łatwiej oddają inicjatywę rywalom jak by opadali bardzo szybko z sił. Nie szarżują już tak pod bramką rywali, co przekłada się w statystykach. Z Košicami źle weszli w mecz, po pierwszej tercji przegrywali 0:4 na własnej tafli (!) gdzie rywal oddał 15 strzałów, podczas gdy gospodarze ledwie 7 razy zdołali uderzyć, a przecież Košice zawodzą na całej linii w tym sezonie. W spotkaniu z Skalicą przytrafiła im się słabsza druga tercja, kiedy to zaledwie 4 razy strzelili na bramkę Faltera, podobnie było z Mikulaszem, katastrofalna pierwsza tercja, 5 oddanych strzałów przy 14 strzałach gości, nie dziwią więc porażki w tych spotkaniach. Na Zvolenie gospodarze byli stroną dominującą jednak na szczęście dla beniaminka napastników Zvolenu zawiodła skuteczność. W ostatnich spotkaniach Spisska jest jedną z drużyn, która łapie najmniej kar a jednak seriami traci gole. Coś więc jest nie tak. Zilina natomiast gra bardzo twardy, nie przyjemny hokej, walczy, może nie gra efektownie ale gra skutecznie. Wpadkę zaliczyli ostatnio tylko z Zvolenem wysoko przegrywając na własnej tafli ale odkuli to sobie w późniejszych starciach z Skalicą, czy Košicami. W ostatnim spotkaniu byli bliscy sprawienia małej niespodzianki i urwania pkt Baranom - szczerze mówiąc liczyłem na to - ale i tak należą się im brawa za walkę na trudnym terenie. Zilina gra dobrze, dużo wygrywa u siebie ale jej problem polega na tym, że nie potrafi rozstrzygnąć losów spotkania w reg. czasie, 4 z 6 zwycięstw odniosła po dogrywce lub karnych. Gdyby nie to zdobycz pkt mogła by być większa, teraz jednak trafia się okazja na komplet pkt. Goście dysponują katastrofalną defensywą, pytanie czy Zilina zachowa zimną krew by zakończyć mecz po 3 tercjach. Moim zdaniem tak. Zilina to bardzo ciekawy zespół, lider - Vladimír Škoda, może liczyć przede wszystkim na Petra Vale. Pozostali zawodnicy tworzą zgrany kolektyw z dobrą defensywą i Miroslavem Lipovským na bramce. Faworytem są gospodarze i tym razem beniaminek ma nikłe szanse na urwanie pkt, chyba, że Zilina sama sprokuruje nie ciekawą końcówkę.

MsHK Garmin Žilina - HK Noves Okná Spisska Nová Ves 1 2,00
 
hawkeyesti 1,7K

hawkeyesti

Forum VIP
MHC Martin - HK Poprad 2 4,05
0:2 (0:1 0:1 0:0)
MsHK Garmin Žilina - HK Noves Okná Spisska Nová Ves 1 2,00
3:1 (0:0 3:1 0:0)
-
HK Trnava - HC 07 Detva​

1,60 na Trnave trochę mało. W poprzednim sezonie Trnava wygrała oba spotkania z Detvą, 8:6 u siebie i 1:0 na wyjeździe. Nie było by problemu gdyby nie fakt, iż Trnava lubi remisować w tym sezonie, na 15 spotkań rozgrywanych przez dzisiejszych gospodarzy aż 7 zakończyło się dogrywką, Detva zaś 4 spotkania kończyła podziałem punktów. Trnava wygrała 10 spotkań, ale aż 5 po dogrywce, Detva przegrała 7 spotkań, w tym 4 po dogrywce. Trnava póki co bardzo mało spotkań rozgrywa na własnej tafli, co ciekawe komplet pkt wywalczyli tylko z słabiutką MšHK Prievidza. Detva póki co to cień drużyny z poprzedniego sezonu. Z jednej strony Václav Stupka (10+7) i Martin Čunderlík (6+9) z drugiej Branislav Srnka (9+3), Dušan Pohorelec i Stanislav Čársky (4+8 obaj). Gospodarze mają w bramce dobrego młodego Marka Šimko (93.80% skuteczności bronionych strzałów). Takiego komfortu nie mają goście, obojętnie kto by nie bronił to i tak spisze się średnio - Lukáš Škrečko (90,94%), Martin Trebuľa (89.06%) czy Matúš Andreanin (92.10%). Wydaje się że ten mecz skończy się albo pogromem gości albo wyrównanym spotkaniem i chociaż 1 pkt dla ekipy przyjezdnej. Ja skłaniam się ku drugiej opcji, bo Trnava wygrywa, ale nie zachwyca a kwestią czasu jest początek marszu w górę Detvy. Detva 8 spotkań kończyła zwycięstwem/porażką różnicą 1 bramki, pokonali Kezmarok i Bardejov więc widać, że chłopaki się starają. W tym spotkaniu bez szans nie są. Jeśli nie przegrają tego spotkaniach w głowach może być ciekawie.

HK Trnava - HC 07 Detva X2 2,50
 
kucharz_tm 7

kucharz_tm

Użytkownik
Skalica vs. Slovan Bratislava
2
2,50
Sportingbet

Na dzisiaj wybrałem hokejowe spotkanie w ST Extraliga, które rozpocznie się o godzinie 18.00 na MAX Arena Skalica. Mecz ten można okrzyknąć mianem hitu, gdyż Skalnica obecnie trzecia drużyna ligi podejmie u siebie lidera - Slovan Bratislava. Dla obu zespołów będzie to 18 pojedynek w tym sezonie.

Skalnica w tym sezonie spisuje się bardzo dobrze. Obecnie jak już wspomniałem zajmują 3 miejsce w lidze. Grają cały czas równo, i do tej pory po 5 kolejce ani razu nie spadli niżej niż och obecne miejsce. Cały czas oscylują pomiędzy 2 i 3 miejscem.
forma zespołu: Skalnica w ostatnich 6 ligowych pojedynkach nie zachwycała. Wygrali 3 spotkania, ale 3 razy także musieli uznać wyższość rywali. Udało im się zgromadzić 10 punktów co dało dopiero 7 miejsce ( jeśli rozważać tylko 6 ostatnich spotkań). Co więcej w ostatnich dwóch ligowych kolejkach nie udało im się wygrać, mimo, że grali ze słabymi rywalami. Przegrali 3-4 z Mikulas ( 10 miejsce w lidze) oraz 2 dni wcześniej z Popradem ( 9 miejsce w lidze). Można więc powiedzieć o jakimś załamaniu formy. Dzisiaj przyjdzie im się zmierzyć z liderem, więc o zwycięstwo będzie jeszcze trudniej.
Mecze u siebie: I to jest jakimś minusem dla Skalnicy. Oni generalnie grają lepiej na wyjazdach. Świadczy o tym ilość punktów jakie zdobyli w tym sezonie u siebie i na wyjeździe. Na własnej hali ugrali 15 oczek ( 5 miejsce w tabeli), a na wyjeździe o 3 oczka, więcej, a więc 18 ( 2 miejsce w tabeli).
kadra: Zespół opiera się przede wszystkim na rodzimych zawodnikach. Zespół uzupełnia kilku czeskich zawodników. Ważnym punktem zespołu jest Filip Novák, który rozegrał 17 spotkań w lidze NHL. Występował w zespołach Ottawa Senators oraz Columbus Blue Jackets. W zespole Skalnicy jest także Žigmund Pálffy, 37-letni zawodnik. W swojej karierze rozegrał prawie 700 meczy w lidze NHL, strzelając 329 bramek. W klasyfikacji kanadyjskiej zdobył 713 punktów.

Slovan to obecny lider ligi. Grają w tym sezonie bardzo dobrze. Na swoim koncie mają 47 punktów i o 10 oczek wyprzedzają drugą w tabeli Banske Bystrice oraz o 14 punktów dzisiejszego rywala.
forma: Slovan przez cały sezon prezentuję równą, wysoką formę. Porażka w ich słowniku chyba nie istnieję, bo w regulaminowym czasie gry wygrali 15 z 17 spotkań. Nie ciężko, więc domyśleć się jak wygląda sytuacja odnośnie 6 ostatnich spotkań. Mimo, że grali z wiceliderem Banska Bystrica, a także Spisska Nova Ves nie stracili żadnego oczka. Ich bilans wynosi 6-0. Warto także podkreślić, że strzelili w tych 6 spotkaniach aż 36 goli tracąc przy tym tylko 7 bramek.
mecze na wyjeździe: Slovan gra rewelacyjnie zarówno u siebie jak i na wyjazdach. Świadczy o tym, że są najlepszym zespołem pod względem zdobyczy punktowej zarówno przed własną publicznością jak i na arenach rywali. U siebie zdobyli 23 punkty, a na wyjeździe 24.
kadra: Tutaj sytuacja ma się podobnie jak w zespole Skalnica. Skład przede wszystkim oparty jest na zawodnikach ze Słowacji. Jest kilku Czechów w zespole oraz Fin i Rosjanin. W kadrze posiadają także zawodników mających przeszłość w NHL, między innymi: Andrej Nedorost ( rozegrał 28 meczy w Columbus Blue Jackets.), Ľubomír Vaic (grający w Vancouver Canucks) oraz Michal Sersen (Tampa Bay Lightning) a także młody Rosjanin - 21 letni Kirill Tulupov. Ci zawodnicy są w stanie zapewnić Slovanowi kolejne zwycięstwo.

bilans bezpośrednich meczy obu zespołów: Tutaj także argument przemawiający za zespołem gości. Do tej pory oba zespoły rozegrały między sobą 20 spotkań. 50 % tych meczy zakończyło się zwycięstwem gości. 8 z pośród 20 potyczek wygrali gospodarze i 2 razy padł remis. W ostatnich sezonach wyniki padały naprzemiennie, a więc raz wygrywali goście a raz gospodarze. W ostatnim meczy wygrali gospodarze, więc dzisiaj liczę na wygraną zespołu przyjezdnych:
26/03-09 Slovnaft Extraliga Playoffs Skalica vs. Slovan Bratislava 3:1
21/03-09 Slovnaft Extraliga Playoffs Skalica vs. Slovan Bratislava 3:6
20/03-09 Slovnaft Extraliga Playoffs Skalica vs. Slovan Bratislava 6:3
15/02-09 ST Extraliga Skalica vs. Slovan Bratislava 2:5
07/12-08 ST Extraliga Skalica vs. Slovan Bratislava 5:3

Podsumowując: Oba zespoły radzą sobie w tym sezonie bardzo dobrze co pokazuję pozycją ligowa. W tym momencie w lepsze formie są zawodnicy gości, którzy wygrywają mecz za meczem. Skalnica do nie dawna grał dużo lepiej, jednak ostatnie ligowe mecze pokazały, że ich forma znacząco spadła. Korzystniejszy bilans bezpośrednich meczy ma Slovan, co pokazuję, że potrafią sobie poradzić z wygraną nawet na wyjeździe. Kurs zachęcający, gdyż Slovan znacznie przewyższa umiejętnościami o formą inne drużyny z ligi.
 
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom