>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<

słowa prawdy o PO.

R 23

rutra

Użytkownik
Nie chciało mi się tego czytać co założyciel tematu napisał, bo dużo tego. Niemniej jednak początek przeczytałem i w 100% popieram, że stosują socjologiczne i psychologiczne zagrywki, bo jest źle, ale jak będzie Pis to będzie gorzej.

Kłamstwo i obłuda, 100x zaprzeczają, że nie podwyższą VATu, a pierwsze co robią to podwyższają. Na dodatek te ciągłe gadanie, że jesteśmy zieloną wyspą. Tak mnie to interesuje, że wypadamy dobrze na tle Europy jak zeszłoroczny śnieg. Co z tego, że inne kraje są na minusie, a my na minimalnym plusie, skoro ceny rosną (ceny mają tendencje do wzrostu, ale dlaczego do takiego dużego). Co mnie obchodzi, że jesteśmy zieloną wyspą jak za litr paliwa niedługo zapłacimy 6zł (po 1.01.2012 wspomnijcie moje słowa), a dług publiczny (54,9%) niebawem sprawi, że podatek znowu wzrośnie. Na dodatek dodam, że politycy pewnie od 7 kafli miesięcznie zarabiają, a uciąć ich pensje o 10% i zredukować ich liczbę o 50%, a zyski przeznaczyć na spłate długu publicznego i będzie się żyło lepiej. Fakt faktem, że za granicą paliwo jeszcze droższe, ale adekwatne do zarobków.
 
aislinnek 202

aislinnek

Użytkownik
Zarobki polityków to nie miejsce na łatanie dziury budżetowej. Bo % jaki udałoby się z tego zrobić jest zbyt mały. Zmniejszenie tych zarobków możnaby zrobić jedynie dla satysfakcji społeczeństwa.
 
aerts 78

aerts

Użytkownik
Zarobki polityków to nie miejsce na łatanie dziury budżetowej. Bo % jaki udałoby się z tego zrobić jest zbyt mały. Zmniejszenie tych zarobków możnaby zrobić jedynie dla satysfakcji społeczeństwa.
Pensje polityków powinno się podnieść, żeby nie kradli już tak na boku, natomiast trzeba koniecznie zmniejszyć ich liczbę, co pokryje podwyżki zresztą.
 
odi 2,3K

odi

Forum VIP
Panowie, Panowie, polityka nie powinna być tematem przez który skaczecie sobie do gardeł ...
Do siebie zwracajmy się z szacunkiem, piszmy &quot;Ty&quot; z dużej litery itp. Unikajmy osobistych wycieczek i wróćmy do meritum tematu (jakikolwiek jest).
 
Baqu 830,6K

Baqu

Forum VIP
Pensje polityków powinno się podnieść, żeby nie kradli już tak na boku, natomiast trzeba koniecznie zmniejszyć ich liczbę, co pokryje podwyżki zresztą.
ostatnio czytałem, że poseł na wszyskie ekspertyzy, które może wykonać
rocznie dostaje... 800 zł. Kompletnie śmieszna suma jeżeli wiadomo ile odpowiednia konkretna ekspertyza kosztuje i ile &quot;powinien&quot; ich robić poseł odpowiedzialny na swojej funkcji. Posłowie wbrew opinii społeczeństwa wcale
nie zarabiają dużych kokosów i w większości zatrudniają w swoich biurach poselskich
ludzi na umowę zlecenie, gdyż tak wychodzi im o wiele taniej...
 
odi 2,3K

odi

Forum VIP
w większości zatrudniają w swoich biurach poselskich ludzi na umowę zlecenie, gdyż tak wychodzi im o wiele taniej...
W większości zatrudniają w swoich biurach/firmach swoją rodzinę, znajomych itp. W przypadku rodziny suma sumarum kasa zostaje w obiegu domowym. Konkretne kwoty ich zarobków, jak na polskie warunki są chyba rzeczywiście trochę zbyt duże, chociaż nie twierdzę że są to kosmiczne pieniądze.
 
Baqu 830,6K

Baqu

Forum VIP
W większości zatrudniają w swoich biurach/firmach swoją rodzinę, znajomych itp. W przypadku rodziny suma sumarum kasa zostaje w obiegu domowym. Konkretne kwoty ich zarobków, jak na polskie warunki są chyba rzeczywiście trochę zbyt duże, chociaż nie twierdzę że są to kosmiczne pieniądze.
podaj jakieś przykłady zatrudniania rodziny proszę
 
odi 2,3K

odi

Forum VIP
Baqu 830,6K

Baqu

Forum VIP
macieqleo 5,3K

macieqleo

Użytkownik
Beneficjentami systemu płac w polskim parlamencie są partie a nie posłowie. Tak jak Odisio napisał, zarabiają sporo, ale nie żadne kokosy, a przynajmniej nie tyle ile może się wydawać. Inna bajka natomiast jest z Parlamentem Europejskim, tam kręci się lody na masową skalę i nikt tego nie ukrywa.
 
xavy 386

xavy

Użytkownik
570 TYS. dostanie Kapler za to, że spierdolił robotę...W normalnej firmie jak zawalisz robotę, nie wyrobisz się z czymś na czas to ci szef obcina wypłatę. No właśnie, w normalnej - a to jest państwo Premiera DOnalda Tuska...
PO DZIĘ-KU-JE-MY!!!
...i jej wyborcom też.
 
M 0

marnow

Użytkownik
Ciekawe jak się ta sprawa zakończy
Pani pożal się Boże minister Mucha z Tuskowego nadania, została wpuszczona na minę przez swego kochanego Donalda. Kompetencje tej pani w zakresie sportu zdążylismy poznać (wystarczy przypomnieć 3 ligą hokejową i pytanie &#39;Kto wybrał te drużyny?&quot;) i przerażające jest, że ktoś taki nadzoruje przygotowania do Euro 2012 - największej imprezy sportowej w historii Polski.Ciekawe jak pani (tfu) minister wybrnie z sytuacji z panem Kaplerem, bo umowa jest ponoć sprytnie skonstruowana. Czy znowu będzie trzepotała rzęsami i robiła urocze minki jak u redaktora Lisa? Ciekawe...
Grzesiu Lato i beton z PZPN-u nie mogli dostać lepszego prezentu od ministra figuranta, który razi niekompetencją i brakiem oglądu sytuacji. Lata Mucha koło g..na (czytaj: stadionu) i usiąść nie możę.;)
 
marqs3lby 10K

marqs3lby

Użytkownik
Oczywiście zgadzam się z Tobą, że na stanowisku powinna zasiadać osoba mająca jakieś kompetencje, ale niewiedza polegająca na nieznajomości struktur polskiego hokeja to żaden wstyd. Tak szczerze, kto przed tym zdarzeniem wiedział ile w Polsce mamy lig hokeja.. Minister ma dobrze rozwijać sport, problem nierozegrania meczu Superpucharu oraz problem pensji czy tam premii - TO SĄ PRAWDZIWE PROBLEMY a nie że Mucha nie wie kto gra w meczu o Superpuchar czy ile tam jest lig hokeja... Ludzie, nie zamykajmy sobie oczu. Tak samo sprawa podniesienia VATu przeszła bez problemu bo ludzie i media trąbiły o krzyżu na Krakowskim Przedmieściu..
Broń Boże nie bronię minister Muchy, ale patrzmy na poważne problemy a nie zasłaniajmy sobie oczu błahostkami.
 
levy42 3,9K

levy42

Użytkownik
W większości zatrudniają w swoich biurach/firmach swoją rodzinę, znajomych itp. W przypadku rodziny suma sumarum kasa zostaje w obiegu domowym. Konkretne kwoty ich zarobków, jak na polskie warunki są chyba rzeczywiście trochę zbyt duże, chociaż nie twierdzę że są to kosmiczne pieniądze.
Nikt o przyzwoitym ilorazie inteligencji nie zatrudni u siebie kogoś z najbliższej rodziny,bo mu to będzie łatwo wytknąć.Wystarczy zatrudnić u siebie córkę znajomej znajomego,a znajomy zatrudni twoją córkę. Tak w Polsce robi się praktycznie wszędzie,a zwłaszcza w mniejszych miejscowościach gdzie urzędy wszelkiej maści oraz większe firmy w dużym stopniu powiązane z osobami kiedyś pracującymi w tych urzędach, są obsadzone kilkoma rodzinami i ich znajomymi,a reszta miasteczka albo zasuwa fizycznie z tysiąc złotych lub siedzi na bezrobociu,ewentualnie pracuję na Wyspach..
Ostatnio modny jest temat emerytur-dla mnie to w ogóle abstrakcja,bo najpierw powinno się zadbać o miejsca pracy i godziwy zarobek,a wtedy ludzie nie będą mieli nic przeciwko dłuższej pracy.Przynajmniej ja nie będę miał. W kwestii emerytur znalazłem ostatnio taką informację,że każdy europoseł który przepracuje w PE 5 lat i zapisze się do specjalnego funduszu emerytalnego przy PE będzie miał emeryturę,a właściwie &quot;dodatek&quot; około 4 tysiące miesięcznie. Oczywiście składki płaci teoretycznie sam(ze swojej diety),ale dobrze wiemy że to z naszych podatków są pieniążki.Artykuł stary,ale w czasach dyskusji o emeryturach warto go przypomnieć:
http://www.fakt.pl/Europoslowie-dostana-ekstra-emeryture,artykuly,45171,1.html

A o angielskiej emeryturze Rostowskiego zapewne każdy już słyszał,więc nie będę się rozpisywał;)
 
M 0

marnow

Użytkownik
Ja sobie oczu nie zamykam
Oczywiście zgadzam się z Tobą, że na stanowisku powinna zasiadać osoba mająca jakieś kompetencje, ale niewiedza polegająca na nieznajomości struktur polskiego hokeja to żaden wstyd. Tak szczerze, kto przed tym zdarzeniem wiedział ile w Polsce mamy lig hokeja.. Minister ma dobrze rozwijać sport, problem nierozegrania meczu Superpucharu oraz problem pensji czy tam premii - TO SĄ PRAWDZIWE PROBLEMY a nie że Mucha nie wie kto gra w meczu o Superpuchar czy ile tam jest lig hokeja... Ludzie, nie zamykajmy sobie oczu. Tak samo sprawa podniesienia VATu przeszła bez problemu bo ludzie i media trąbiły o krzyżu na Krakowskim Przedmieściu..
Broń Boże nie bronię minister Muchy, ale patrzmy na poważne problemy a nie zasłaniajmy sobie oczu błahostkami.
Widzę całokształt problemu, przytoczyłem te przykłady jako symbol niekompetencji tej minister i całego (nie)rządu, bo tak tą sytuację należy widzieć. Bo skąd sie wziął problem premii i wadliwego kontraktu? Ano wziął się od niejakiego Mira (Drzewieckiego), byłego ministra, który teraz robi za eksperta w mediach WSI 24. To wszystko łączy się w całość- afery (Stadion Narodowy, Kapler,itp), kolesiostwo (zatrudnianie znajomego fryzjera) no i dawanie rządowych stanowisk jako element rozgrywki politycznej między Schetyna a Tuskiem i przemyślany akt PR (damy tą Muchę na ministra sportu bo jest ładna, dobrze się prezentuje w mediach, a że nie ma pojęcia o dziedzinie którą się zajmuje, to co tam).
Tak więc to jest całość, to nie są błahe sprawy a syndrom choroby naszego państwa. A nad sprawą VAT-u też boleję, ale nie wydaje mi się, że to jak określiłeś &#39;krzyż na Krakowskim Przedmieściu&#39; był jakąś błahostką. Przypomnę Ci, że to też jest symbol nieudolności i gangreny naszego państwa i jego aparatu rządowego.Pozdrawiam
 
Do góry Bottom