>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<

Raw Air 2023

Status
Zamknięty.
typerskoki 414,9K

typerskoki

Ekstraklasa Expert
Członek Załogi
OSLO

Piątek, 10.03.2023

12:00 - Odprawa techniczna
14:45 - Oficjalny trening
17:00 - Prolog (kwalifikacje)

Sobota, 11.03.2023
13:40 - Seria próbna
14:40 - Pierwsza seria konkursowa

Niedziela, 12.03.2023
11:15 - Prolog (kwalifikacje)
16:30 - Pierwsza seria konkursowa

________________________________

LILLEHAMMER

Poniedziałek, 13.03.2023

13:30 - Odprawa techniczna
18:30 - Oficjalny trening
20:30 - Prolog (kwalifikacje)

Wtorek, 14.03.2023
15:10 - Seria próbna
16:10 - Pierwsza seria konkursowa

Środa, 15.03.2023
18:15 - Seria próbna
19:15 - Prolog (kwalifikacje)

Czwartek, 16.03.2023
15:30 - Seria próbna
16:30 - Pierwsza seria konkursowa

_________________________

VIKERSUND


Piątek, 17.03.2023

12:30 - Odprawa techniczna
14:45 - Oficjalny trening
17:00 - Prolog (kwalifikacje)

Sobota, 18.03.2023
15:30 - Seria próbna
16:30 - Pierwsza seria konkursowa

Niedziela, 19.03.2023
14:30 - Prolog (kwalifikacje)
16:00 - Pierwsza seria konkursowa

* wszystkie godziny według czasu polskiego
 
Otrzymane punkty reputacji: +194
tarki_16 214,3K

tarki_16

Moderator
Członek Załogi
Coś tutaj dziwnie pusto, może ja zacznę:

Żyła w top 18 @1.84 STS

Piotrek wczoraj zadziwiająco słabo w treningach i fatalny skok w kwalifikacjach, nie wiem czym to jest spowodowane, wierzę, że to tylko wypadek przy pracy i dziś będzie zdecydowanie lepiej. Polak w zawodach PŚ nigdy na tej skoczni nie błyszczał, może też jest to powód słabszych skoków. Jednak wierzę, że na sam konkurs odda swoje najlepsze próby, które pozwolą mu się załapać w barierze zaproponowanego miejsca. Przez cały sezon prezentuje równą, wysoką formę z nielicznymi wpadkami, więc i tym razem powinno być przynajmniej solidnie.

Eisenbichler w Top 12 @1.70 STS

Tutaj gram nieco zachowawczo, ale myślę, że Markusa możemy zobaczyć nawet w czołowej 6 na koniec konkursu. Treningi bardzo dobre, wygrał jeden, w drugim zajął 4 lokatę. Kursy nieco zawyżone, bo w kwalifikacjach troszkę poniżej oczekiwań z 15 miejscem. Ale forma ewidentnie zwyżkująca, co pokazał w konkursach poprzedzających MŚ, oraz w samej Planicy, gdzie wykonał kawał dobrej roboty. Za co można jeszcze pochwalić Niemca, ewidentnie za samo lądowanie, przez które wielokrotnie tracił na notach, a ostatnio wygląda to naprawdę solidnie. Myślę, że dziś spróbuje powalczyć z faworytami, a przynajmniej zakończy konkurs w czołowej 10.
 
Ostatnia edycja:
Lik 124,2K

Lik

Znawca - Skoki Narciarskie
KONKURS INDYWIDUALNY #1

Forfang, TOP10 -> @1.60, BetX

I seria treningowa: 5. miejsce, 126 m, komp. -4.1 pkt.
II seria treningowa: 1. miejsce, 134 m, komp. -7.2 pkt.
Kwalifikacje: 8. miejsce, 121.5 m, komp. 1.0 pkt.

Forfang trafił z formą na MŚ i dołożył cegiełkę, a powiedziałbym nawet, że cegłę do wywalczenia przez reprezentację Norwegii dwóch srebrnych medali w konkursach drużynowych. W konkursach indywidualnych zajął miejsca: 12 i 10. Z kolei w konkursie drużynowym panów miał 6. notę. Swoją dobrą dyspozycję potwierdza również w Oslo, gdzie wedle średniej wykręcił wczoraj 2. notę dnia, wygrywając jeden z treningów. Holmenkollbakken ewidentnie należy do jego ulubionych skoczni. W swoich pięciu startach tutaj, nigdy nie wypadł z czołowej 10. Dla lubiących ryzyko kurs na TOP6 to @3.50 w Unibet, gdzie u innych bukmacherów wystawiony jest w okolicach @2.00.

----

Stoch vs Żyła -> @1.55, Unibet

Stoch: 12, 7, 6
Żyła: 53, 26, 44

Oczywiście, jak zawsze, Żyła zostawił swoje najlepsze skoki na konkurs główny, niemniej jednak po wywalczonym złotym medalu na skoczni normalnej, wydaje się, że wypadł ze ścisłej czołówki. Na skoczni dużej, w kwalifikacjach zajął 16. miejsce, zaś w konkursie uplasował się na 9. lokacie. W konkursie drużynowy nie spisał się na miarę oczekiwań i wykręcił 16. notę. W Oslo, jak widać po wypisanych wyżej lokatach, póki co również nie błyszczy. Jeśli chodzi o przyczyny takiej sytuacji, wyróżniłbym zmęczenie długim sezonem, wyczerpanie emocjonalne po MŚ oraz przeziębienie, o którym sam wspominał. Wczoraj nie chciał udzielać wywiadów po słabych skokach. Myślę, że dzisiaj powinien znacznie poprawić swoje skoki, jednak jeśli miałbym określić możliwą lokatę Żyły w konkursie, to celowałbym maksymalnie w miejsca 10-15.

Zupełnie w innej sytuacji jest Stoch, który odpuszczając starty w Austrii i w Stanach Zjednoczonych, spokojnie przygotowywał się do MŚ w Planicy. Podobnie jak w przypadku IO w Pekinie, plan ten przyniósł oczekiwane rezultaty. Choć oczekiwane to może złe słowo, bowiem wrócił z czempionatu bez medalu. Jednak dyspozycja Polaka była bardzo dobra, zajął w konkursach indywidualnych miejsca: 4 i 6. Wczorajszymi skokami w Oslo potwierdził, że wskoczył do ścisłej czołówki PŚ i ma ochotę powetować sobie brak medalu na MŚ w Raw Air. Uważam, że powinien zakręcić się w okolicach TOP6.


Prognoza pogody: 11.03.2023 r.
Raw Air w Oslo: Już o 14:40 konkurs mężczyzn (listy startowe)
Raw Air w Oslo: Dawid Kubacki zwycięzcą prologu i pierwszym liderem turnieju!
Raw Air w Oslo: Treningi dla Eisenbichlera i Forfanga
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +786
S 14,7K

sebek1997

Użytkownik
Dawno nic tutaj nie pisałem, a więc coś skrobnę na dzisiaj.

Forfang top 10 @1.60 betx
Sprobuje pograć w stronę Norwega, który ewidetnie ma zwyżkę formy od MŚ w Planicy. Widać powtarzalność w jego skokach. Wczoraj jeden z treningów nawet wygrał. W kwalifikacjach oddał też dobry skok dający mu 8 miejsce z niewielką stratą do czołówki. Licze na dwa dobre skoki, jak wczoraj, które spokojnie powinny dać mu miejsce w top 10.

Stoch top 10 @1.70 betx
Tutaj mamy bardzo podobna zależność co do Forfanga. Kamil przed MŚ odpuścił wyjazd do Lake Placid oraz Rasnovie gdzie nie było całej światowej czołówki. Więcej czasu na trening dało wymierne efekty. Na MŚ był dwa razy w top 6. Stoch poprawił prędkość na progu co od razu ma przełożenie na długość skoków. Myśle, że Kamil nas jeszcze wszystkich zaskoczy i liczę na jakieś podium w tym sezonie. A może to już dzisiaj nastapi? Kursy na top 10 Stocha na innych bukach po 1.30-1.40 wiec ten kurs pobieram bez wahania.

M. Eisenbichler - A. Wellinger 1 @1.70fortuna
Ostatnim typem na dzisiejsze zawody jest zagranie na lepszego w parze niemieckiej. I tutaj ide w stronę Markusa. Z wellingera widać, że zeszło delikatnie powietrze. Po srebrze na normalnej skoczni w Planicy i złocie w mikście, na dużej skoczni już tak dobrze nie było. Gdzie zajął dopiero 13 miejsce i w konkursie drużynowym również nie błyszczał. Wczoraj odpuścił dwa treningi, w kwalifikacjach również słabiutki skok. Natomiast Markus ma formę zwyżkową, jeden z treningów tutaj wygrany, w drugim w ścisłej czołówce. W kwalifikacjach natomiast trochę gorszy skok, który dał mu 15 miejsce, a i tak był wyżej niż Andreas. Aktualna dyspozycja jest po stronie Eisenbichlera i powinien być lepszym w tej parze.
 
Ostatnia edycja:
Lik 124,2K

Lik

Znawca - Skoki Narciarskie
KONKURS INDYWIDUALNY #2

Forfang, TOP10 -> @1.90, BetX

U wszystkich bukmacherów kurs na to zdarzenie, co logiczne, po wczorajszym dniu poleciał w dół, w okolice @1.30, a na BetX poszedł w górę.

Analiza nt. Norwega przed 1. konkursem tutaj.

Co prawda Forfang ostatecznie uplasował się szczęśliwie na 10. lokacie, to trzeba jednak wynik ten rozbić na poszczególne skoki. W serii próbnej Norweg zajął 4. miejsce, a po 1. serii konkursowej plasował się na miejscu 2. Choć w finale rozgrywek skoczył 121.5 m i ostatecznie spadł na wspomniane 10. miejsce, to myślę że komp. -6.4 pkt. nie do końca oddawała realne warunki panujące w trakcie jego próby i podmuchy wiatru miały tutaj spory wpływ na słabszą próbę. Swoją drogą, Forfang obok Zajca wedle odczytów miał najsłabsze podmuchy z dołu skoczni z czołowej 10. serii 1.

Jeśli oddając 1 słabszą próbę, drużynowy wicemistrz świata i tak zdołał uplasować się w TOP10, nie powinien mieć problemu z powtórzeniem tego wyniku przy dwóch, równych skokach.

Dla lubiących ryzyko kurs, podobnie jak wczoraj, tj. @3.50 na TOP6 można znaleźć tym razem w BetX.

---

Johansson, TOP10 -> @2.50, BetX
Johansson vs Żyła -> @1.65, ETOTO
Johansson, TOP15 -> @1.40, BETFAN

O Żyle również pisałem już wczoraj w tym miejscu. Serię próbną Polak zakończył na miejscu 16., po 1. serii konkursowej był 14., a ostatecznie wylądował na 29. pozycji. W ostatniej próbie miał trudne warunki, choć i tak powinien był oczywiście skoczyć dalej. Jeśli chodzi o 2 pierwsze skoki, były one poprawne, ale tak jak przewidywałem, dające miejsca w 2. dziesiątce. Poza konkursem na normalnej skoczni w Planicy, Żyła od dłuższego czasu kręci się właśnie w okolicach lokat 10-19.

Johansson, specjalista od Raw Air, jak nazwałem go w ubiegłym sezonie, po przerwie spowodowanej leczeniem powracającego od kilku lat bólu pleców, rozpoczął tegoroczne zmagania z wysokiego C. Na treningach zajął miejsca: 2 i 3. W prologu z kolei zajął przedostatnie 60. miejsce, jednak wynikało to z problemu z wiązaniami. Holmenkollbakken, co bodajże również wspominałem w zeszłym roku, to chyba ulubiona skocznia Norwega, nie wypadł tutaj nigdy z TOP6, 2-krotnie stając na podium zawodów. Jest także rekordzistą skoczni. Myślę, że stać go nawet na zameldowanie się tutaj w czołowej 10.

---

Rekord skoczni, nie -> @1.25, Fortuna

Rekord jest już, nomen omen, wyżyłowany. 144 m to kosmiczna odległość, co najlepiej widać po powtórce wideo z tamtego skoku Johanssona z 2019 r. Dobrze to było również widać we wczorajszym konkursie, gdzie po skoku zakończonym daleko za rozmiarem HS, tj. na 139.5 m, z trudem wylądowanym przez Laniska, komentatorzy myśleli, że skoczył w okolicach rekordu. A brakowało 4.5 m... Dzisiaj nie spodziewane są dużo mocniejsze podmuchy wiatru, dodatkowo niewykluczone są opady śniegu. Jury ponadto zazwyczaj obniża belkę startową po skoku w okolice HS, więc kompletnie nie spodziewam się dzisiaj rekordowych skoków.


Prognoza pogody: 12.03.2023 r.
Raw Air w Oslo: Pracowita niedziela na Holmenkollbakken (listy startowe)
Raw Air w Oslo: Lanisek wygrywa i zostaje nowym liderem turnieju, Kubacki dziewiąty
Raw Air w Oslo: Granerud górą w serii próbnej, Kubacki drugi
 
Ostatnia edycja:
Lik 124,2K

Lik

Znawca - Skoki Narciarskie
PROLOG #2

Jeszcze tak na szybko, bowiem prolog zaczyna się o 11:15.

Geiger vs Forfang -> @2.41, BetX

Forfang: 5, 1, 8, 4, 2, 16
Geiger: 7, 44, 13, 17, 13, 1

Na 6 skoków, w 5 z nich lepszy był Norweg. W ostatniej próbie, tj. z serii finałowej wczorajszego konkursu, zawodnicy (choć nie wskazują na to przeliczniki za wiatr) wydaje się, że startowali w zupełnie odmiennych warunkach. Myślę, że warto pójść w stronę Forfanga. Dla przykładu w forBET zdecydowanym faworytem w tej parze jest Norweg (kurs @1.60).
 
Ostatnia edycja:
O 322,2K

ogon_w44

Typer
Dyscyplina: Skoki - Oslo 2 konkurs
Godzina: 16:30
Spotkanie: Miejsce Graneruda
Typ: Granerud wygra konkurs
Kurs: 4.75
Bukmacher: Superbet
Analiza:

Mało czasu na analizę bo o 11:15 kwalifikacje i już nie będzie można tego pograć . Dawno nie grałem skoków, ale obok tego kursu obojętnie przejść nie mogę.
Zacznę od tego, że nie lubię Graneruda, denerwuje mnie delikatnie rzecz ujmując, ale już dawno nie widziałem tak dużego kursu na jego zwycięstwo i widzę tu value.
Wczorajsze zawody były loteryjne, dziś warunki mają być równiejsze. Lanisek i Geiger mieli wczoraj farta do warunków i odrzucam ich dzisiaj z walki o zwycięstwo. Dobry jest tutaj w Oslo Forfang i nie wykluczam go na podium, ale na zwycięstwo raczej go nie stać . Czyli po odrzuceniu tych 3 zawodników zostaje jeszcze : Kubacki, Kraft, Wellinger i Kobayashi.
Wellinger trochę ostatnio z tonu spuścił i nie widzę jego zwycięstwa, Kobayashi też mnie nie przekonuje. Uważam że dzisiejsze podium to będzie Granerud, Kraft i Kubacki/Forfang w takiej właśnie kolejności.
Norweg skacze u siebie i myślę, że ma parcie na zwycięstwo w całym cyklu Raw Air. Ma stratę po wczorajszym konkursie i kwalifikacjach i w tym konkursie zrobi wszystko żeby wygrać . Nie zdziwię się też, jak sędziowie mu w tym pomogą dając zawyżone noty czy jak zmienia mu się punkty za wiatr dziwnym trafem. Kraft jest mocny, Kubacki też, ale po tak dużym kursie zaryzykuję mimo wszystko na to, że Norweg wygra na własnej ziemi. Wczoraj było widać u niego niedosyt, liczę dzisiaj na to że sportowa złość zadziała tu na niego motywująco i wygra.
 
dx2 222,4K

dx2

Użytkownik
Johansson-Eisenbichler 1 @1.62

Mam wrazenie, ze granie w kierunku Johanssona to faktycznie moze byc dobre rozwaizanie. Na treningach skakal bardzo dobrze i powtarzalnie i dzis mysle, moze sobe odbic ten brak kwalfikacji do sobotniego konkursu. Eisenbichlerowi z kolei zdarzaja sie ostatnio pojedyncze bardzo dobre skoki, ale jedne skok to nie dwa. Niemeic wygral pierwszy trening, ale czy on znouz taaki marodajny, skoro wczoraj Eisenbichler nie sprostal wyzwaniu w konursie glownym. Licze, ze dzis beda dwa bardzo dobre skoki Johanssona, oczywiscie w konkursie glownym.
 
briko 11,9K

briko

Użytkownik
Konkurs HS140 Lillehammer

Johansson - Stoch 2 kurs 1,9 Unibet

Mimo, że typ szedł i trochę Kamil dał zarobić to nie tego się spodziewaliśmy 🤔 już chyba w tym sezonie będzie ciężko nawet o top 6. Szkoda mi Stocha bo to ambitny sportowiec. Mam nadzieję, że jeszcze w następnych sezonach coś zaskoczy i przed zakończeniem kariery będzie miał taki sezon jak Noriaki Kasai bodajże 6 lat temu co w wieku 44 lat plasował się na podium.

Johansson, jak i zarówno Kamil notują mały progres formy. Sam Kamil nie ukrywa, że to jest jego jedna z ulubionych skoczni i zapewne będzie starał powalczyć tutaj nawet o podium (top3 w uni wyceniane po kursie 8 więc warto też pograć) natomiast Unibet wystawiło Stocha z wąsaczem, gdzie to Robert jest minimalnym faworytem. Ja osobiście bym się z tą oceną nie zgodził i wystawił bym tutaj 1,5 na Kamila i 2,4 na Johanssona. Zresztą ziemniaki wystawiły prawidłowo kursy na zwycięstwa obu Panów 20 kurs na Stocha i 40 na Johanssona.

Moim skromnym zdaniem Kamil ma dziś szansę nawet na podium a sympatyczny wąsacz może zająć miejsca od 6 do 10.
 

Załączniki

Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +1011
HelpBet 103K

HelpBet

Użytkownik
Popieram typ wyżej i oprócz Stocha idę mocno w Piotrka. Jest to kierunek na zasadzie ryzykowny, ale z szansą na ogromny zwrot 🙆‍♂️

Z niecierpliwością czekałem, aż zacznie w końcu udzielać wywiadów, bo było widać, że bardzo się męczy. Był mocno osłabiony po chorobie, ale już wraca do siebie. Wczoraj jak to sam stwierdził "skoczył tak o żeby się zakwalifikować", a dzisiaj dzięki temu mamy rewelacyjne kursy na Mistrza Świata.

Żyła 1-15 @3,0 fortuna
Żyła 1-10 @6,0 fortuna
Żyła 1-6 @15 fortuna
Żyła lepszy od Kosa @1,95 fuksiarz

Traktuję to trochę na zasadzie, jakby poprzednie kilka dni nie skakał i przyjechał bezpośrednio na dzisiejsze zawody, a wtedy trzeba przyznać, że na top15 Piotrka mielibyśmy okolice może max ~1,50 :p Większe szanse niż Mistrzowi Świata sprzed 2 tygodni dają Aignerowi, Jelarowi Raimundowi, czy Kosowi. Reszta kierunków w moim temacie.

 
miki19 8,1K

miki19

Użytkownik
Bez analizy,bo zaraz zaczynają, pewniaczek ode mnie :

Deschwanden G. (SUI) w TOP18 (Lillehammer HS140 (Norwegia))
@ 1.75
 
Otrzymane punkty reputacji: +495
tarki_16 214,3K

tarki_16

Moderator
Członek Załogi
Lillehammer 2 kwalifikacje /prolog

D.A. Tande - K. Stoch 2 @1.96 Fortuna

Skoczkowie nie zwalniają tępa, nie mają nawet dnia przerwy, a już wieczorem kolejny prolog do jutrzejszych zawodów. Wczoraj Polacy skakali poniżej oczekiwań, nie wiem, czy to już zmęczenie sezonem, czy wypadek przy pracy, ale trzeba walczyć o poprawę lokat. Kamil ostatnio nie zawodzi, a przynajmniej w kwalifikacjach skacze na miarę swoich możliwości i kończy w top 10. Gorzej to wygląda niestety w konkursach , co już zdążyliśmy się przyzwyczaić, ale to już osobny temat. Zestawiłem Polaka z Tande, a to dlatego, że on w przeciwieństwie do Stocha, skacze na pół gwizdka w prologach, a swoje najlepsze skoki pokazuje w samym konkursie. Tak było do tej pory w Raw Air - w każdej próbie w kwalifikacjach Polak miał wyższą notę aniżeli Norweg. Myślę, że trzeba iść tym tokiem rozumowania. Tande już bez szans w klasyfikacji ogólnej Raw Air, do podium też duża strata, więc pozostała mu walka o jak najlepsze miejsce w samych zawodach. Może i jutro Panowie będą skakali na podobnym poziomie, ale dzisiaj Kamil powinien być lepszy o te parę pkt.
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +1062
tarki_16 214,3K

tarki_16

Moderator
Członek Załogi
Raw Air klasyfikacja generalna h2h

A. Lanisek - S. Kraft 2 @1.84 STS

Do końca cyklu pozostały nam 6 skoków. Jeszcze bym się zastanawiał nad tym betem, gdyby Panowie fruwali na normalnych obiektach, a nie mamucie. Lanisek to chyba jedyny Słoweniec, który nie przepada za lotami narciarskim, a przynajmniej nie oddaje tak dalekich skoków jak jego koledzy Zajc, Jelar czy Domen Prevc. W tym sezonie skoczkowie raz zmierzyli się z mamutem, była to skocznia w Kulm - Lanisek zajął 9 oraz 13 miejsce. Jeśli chodzi o Krafta to wczoraj stracił szansę na zwycięstwo w całym cyklu przez głupotę Jury, która puszczała wczoraj zawodników na stracenie, a Austriak trafił na najgorsze możliwe warunki i nawet będąc w bardzo dobrej formie nic nie mógł zrobić. Strata do Graneruda to blisko 40 pkt, i trudno będzie to odrobić. Ale już strata do Laniska to tylko 2,5 pkt, a Kraft jako wybitny lotnik nie powinien mieć problemu z wyprzedzeniem Słoweńca. W Kulm zajął 2 i 3 miejsce, i w każdym skoku odskakiwał na parenaście pkt. Bukmacherzy sugerują się ostatnimi wynikami na duzych skoczniach, zapomnieli chyba, że Austriak lepiej radzi sobie na lotach, a taki kurs trzeba brać z pocałowanie ręki..
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +113
tarki_16 214,3K

tarki_16

Moderator
Członek Załogi
kwalifikacje / prolog Vikersund

A. Lanisek - M. Eisenbichler 2 @2.70 ForBet tylko 4,4 pkt...

No i właśnie, można dziś wyszukać fajne perełki na kwalifikacje, bo Panowie wracają na skocznie mamucią, a kursy wystawione na bazie wyników z dużych obiektów. O Lanisku pisałem powyżej i zdania nie zmieniam. Niemiec ostatnio wrócił do bardzo dobrego skakania, na miarę swoich możliwości. Na mamutach potrafi walczyć, udowadniał to wielokrotnie w przeszłości. Szczerze? Dla mnie to jest para typowo 50/50 , a nawet z lekkim wskazaniem na Eisenblichlera, który jeśli powrócił do optymalnej formy, to w Vikersund powinien odgrywać kluczową rolę.

K. Geiger - M. Hayboeck 2 @2.40 Forbet

Panowie w Raw Air skaczą mniej więcej na podobnym poziomie z nielicznymi wpadkami. Wczoraj np. Niemca zabrakło w drugiej serii, a Austriaka pogrążył wtedy wiatr. Dla Geigera sezon praktycznie się zakończył, przygotował formę na MŚ i to by było na tyle - skacze bardzo przeciętnie w tym roku. Austriak jak na swoje możliwości w dobrej formie, kręci się w okolicach 10-15 miejsca przez cały sezon, skacze równo, powtarzalnie. A trzeba zaznaczyć, że mamuty to jego ulubione skocznie. Często będąc bez formy , nie łapał się do kadry A na duże obiekty, przychodziły loty , trener powoływał go na zawody, a ten odpłacał się dalekimi skokami i dobrymi lokatami. Oczywiście Geiger to MŚ w lotach, ale w Planicy. W Norwegii bez większych sukcesów na tym obiekcie i przede wszystkim pod formą, co powinno być dziś i w weekend widocznie. Stawiam tutaj na doświadczonego Austriaka w tej parze i to po fajnym kursie.

D.A. Tande - D. Prevc 2 @2.20 ForBet

Tutaj mamy bardziej wyrównaną parę, ale jednak w ostatnim czasie były MŚ w lotach jakby nie radził sobie zbyt dobrze na tych obiektach. Co innego można mówić o Słoweńcu, on, jeśli tylko pojawia się możliwość skakania na mamutach, nawet nie łapiąc się do kadry A , jedzie i walczy o wygraną. W przeszłości wygrywał na tym obiekcie, w tym sezonie stał na podium w Kulm, więc myślę, że po raz kolejny można go liczyć w gronie faworytów do końcowego zwycięstwa. Tande przyzwyczaił nas do tego, że kwalifikacje skacze na pół gwizdka, a dopiero w konkursie oddaje swoje najlepsze próby - liczę, że będzie tak i w dniu dzisiejszym.

Bez analizy:

D. Prevc top 10 @1.80
Z. Jelar - D.A. Tande 1 @1.78
M. Hayboeck - J. Hoerl 1 @1.62
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +1231
typerskoki 414,9K

typerskoki

Ekstraklasa Expert
Członek Załogi
W końcu mamut, w końcu okazje. Rozgrywam następujące kupony:

Kupon 1: Betx
1679051751555.png

* Nie rozumiem kursów na Domena. Domen to lotnik wybitny i zawsze jest groźny w walce o podium. Nie inaczej powinno być tym razem. Konkurencja o podium spora, ale już na top6 można liczyć. Kursy 3,30 uważam za znakomite. Gdyby coś nie poszło, albo warunki przeszkodziły, to na top10 kurs również dobry.
* Tande to kolejny lotnik wybitny, Mistrz Świata w Lotach. Ostatnio na latach już nie wymiata, tak jak Domen, ale za to jest w dużo lepszej formie. W Vikersund liczył się w walce o top10, będąc w dużo gorszej formie niż obecnie. Na razie jest 11 w Raw Air, więc skoro był w grze o 10 na skoczniach dużych, to tym bardziej w Vikersund. Kurs również znakomity.
* Zajc to kolejny (chyba najlepszy) lotnik w tym zestawieniu. Jego styl lotu i to jak go podnosi nad 180metrem to coś niesamowitego. Myślę, że będzie tutaj poza konkurencją. Może nie wygra wszystkich serii bo miewa też wpadki. Ale wydaje mi się, że do noty w Raw Air w tych 6 skokach na mamucie uzbiera najwięcej. Mało tego, spodziewam się udanego szturmu po podium w generalnej klasyfikacji Raw Air, mimo że obecnie w niej jest 7 ze stratą prawie 60pkt. Do odrobienia! Odrabianie powinien zacząć już dziś pewnie pokonująć kolegę z zespołu Laniska, który miewa czasem kłopoty na lotach, szczególnie w pierwszych dniach.


Kupon 2: Betx
1679052188826.png

W sumie tyczy się tego samego co poprzedni, w nieco innej konfiguracji. Jest to AKO z 3 wydarzeń, więc by uniknąć jakiegoś niefarta w stylu Domen siódmy albo Zajc 2, ale Lanisek po skoku życia 1. Dlatego taka modyfiakcja. Jakby nie wszedł kupon 1, a mam racje, to powinien wejść kupon 2, przynosząc sumaryczny zysk. Jak wejdą oba to już w ogóle super.



Kupon 3: etoto

1679052474096.png

Tak jak pisałem przy okazji kuponu 1. Celuje w wygraną Zajca, a taki kurs to dla mnie promocja. I to chyba tyle w temacie. Dodam, że rok temu na MŚ w lotach na tej skoczni Zajc będąc w gorszej formie (nie był wtedy Mistrzem Świata z przed tygodnia, nie liczył się na skoczniach dużych) w sobotę i niedzielę był zdecydowanie najlepszy. W pierwszy dzień przegrał z Lindvikiem i Kraftem przez brzydkie podejście do lądowania wynikające z kosmicznej wysokości. Liczę na powtórkę w tym roku lub poprawę, skoro na skoczniach dużych skacze obecnie lepiej niż rok temu.



Kupon 4: etoto

1679053170516.png

* Kolejna opcja w stronę Domena. Tym razem jeszcze bardziej zachowawczo zestawiając go w parach. Tak jak wspomniałem wyżej przy okazji kuponu nr 1 oraz nr 2 widzę go w miejscach 4-10. Lindvika w top 10 raczej nie widzę. Jest w tym sezonie bez formy. A gdy nie ma formy to na lotach męczy się jeszcze bardziej. Widać to po wynikach 2 lata temu, gdy podobnie jak teraz miał dołek formy. Wtedy nawet wycofał się z jednego z konkursów na mamucie twierdząc, że się obawia. W innym startował i startował słabiutko. Rok temu wygrał MŚ w Lotach dlatego może uchodzić za dobrego lotnika. Jednak wtedy miał formę życia, która dała złoto olimpijskie. W tym roku skacze słabo skacząc nerwowo w powietrzu nawet na skoczniach mniejszych. Na mamucie te problemy raczej się uwydatnią niż znikną.
* Drugi do dubla to gra przeciwko Piotrkowi. Ten też po chorobie od Oslo jak mówi w wywiadach nie czuje ciała w locie, no i widać to i oglądając skoki Piotrka jak i przeglądając wyniki. Mamut to nie jest miejsce na poprawę takich błędów. Owszem, Żyła jest szalony i pewnie koło soboty, niedzieli złapie czucie i może nawet skoczy coś na top10/top6. Ale pierwszy dzień Piotrek lubi mieć na rozpoznanie, wiec biorąc pod uwagę problemy nie powinien być dzisiaj równym partnerem w wielu parach H2H. Jedną z nich jest ta z Johanssonem, który tą skocznie bardzo lubić i tak na prawdę tutaj stał się sławny, gdyż na skoczniach dużych nie zdobywał punktów do PŚ a tutaj walczył o podium. Ostatnio też ma różne problemy, ale poza wpadką w kwalach w Oslo całe Raw AIr skacze na równym wysokim poziomie, w przeciwieństwie do Piotrka.


Kupon 5: etoto
1679053666434.png


* O pierwszej parze było przy okazji kuponu nr 3.
* Druga para to też złożenie pozytywów Domena i negatywów Piotrka. Gdyby w poprzednim kuponie nadspodziewanie dobrze wypadł Lindvik lub nadspodziewanie źle Johansson, co nie jest całkiem wykluczone, to liczę że uratuje mnie kupon numer 5. Kurs w tej parze na Domena to jeden z lepszych typów dnia.



Kupon 6: etoto
1679053875331.png

Na koniec jeszcze taki kupon wariat, złożony z wyżej opisanych argumentacji. Może wejdzie wszystko i się uda trafić większy kurs.

Powodzenia.
 

Załączniki

Otrzymane punkty reputacji: +244
S 27,8K

sobolekk

Użytkownik
Y sato vs stękała 2 2.76
Wiemy że sato jest tragiczny i wiemy że stękała jest lotnikiem . Co prawda bez formy ale mysle że kurs jest tu przesadzony
 
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom