>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<
Fortuna bonus

Pytanie odnośnie dolarów

krisw3 0

krisw3

Użytkownik
Witam.
Pytanie kieruję do osób, które nieco znają się na giełdzie i tych sprawach.
Mam pewien problem.Jestem w posiadaniu dość dużej sumki w walucie dolar, mój błąd, że pieniądze nie zostały wymienione na PLNy 3 lata temu kiedy dopiero zaczynała się fala spadków kursu dolara na giełdzie.I własnie tu jest moje pytanie.Co zrobić z tymi pieniędzmi.Suma jest na tyle poważna, że każdy wzrost/spadek kursu robi mi wielką różnicę.Nie było by problemu, gdyby nie to, że pieniądze mi będą potrzebne za około 12 miesięcy.
Kiedy mi się więcej zwróci/zarobię ? Co doradzacie ?
Czekać i liczyć na to, że będzie wzrost znaczenia wartości dolara ( w ostatnim 3 letnim okresie spadł on o rekordową wartość i mam pewną nadzieję, że być może on nieco wzrośnie.Wiem, że niektóre wydarzenia jak wybory bądź inne zdarzenia polityczne wpływają znacznie na kursy walut, może ktoś z was przewiduje jakiś skok na giełdzie w najblizszym czasie ?
Czy może dać pieniądze na jakiś fundusz inwestycyjny.Czytałem trochę o nich i analizowałem, ale w takim funduszu &quot;arista&quot; czy coś, który jest jednym z bardziej opłacalnych zarobiłbym jedynie ~1000zł, a własciwie zwróciłoby mi się...
Owszem zdaję sobie sprawę, że takowe fundusze wiążą się także z dużym ryzykiem, gdyż nie tylko można wiele zyskać, ale także wiele stracić.Myślałem także o wielu innych rozwiązaniach bankowych, ale jak na razie nie wymyśliłem nic konkretnego, a czas nie jest mi na rękę.Mam 12 miesięcy i 0 pomysłów.
W każdym razie zawsze mogę zaryzykować i :
a) fundusz
b) liczyć na wzrost znaczenia dolara
Przez spadki już jestem bardzo wiele stratny i raczej teraz chciałbym odrobić straty.Macie jakiś pomysł co zrobić z sumką?
 
rycerzx 0

rycerzx

Użytkownik
Dolar ostatnio miał wielkie spadki, to fakt. Jesteś na minusie pewnie koło 30-40%. Na gwałtowny wzrost dolara raczej nie ma co liczyć i na twoim miejscu zaryzykowałbym fundusz, który jest w dolarach, ale (i tu uwaga!) nie inwestujący na giełdzie Amerykańskiej, bo w przypadku spadku straty będą podwójne. Strat w ciągu roku w 100% nie odrobisz, ale możesz zmniejszyć tą stratę. Takie jest moje zdanie.
Powodzenia, Pozdrowienia ;)
 
krisw3 0

krisw3

Użytkownik
No fakt straty są mniej więcej w granicach 30%.
Dziękuję Ci za to info o giełdzie Amerykańskiej, z pewnością zwrócę na to uwage.Ogólnie rzecz biorąc to błędem było nie zamienienie tych pieniędzy od razu...
 
nazghul 0

nazghul

Użytkownik
sam mialem podobny problem - kasa przywieziona z usa w magiczny sposob zmienila kurs z 3.4 na 3.0 [wtedy sie opamietalem i sprzedalem] a teraz kurs ...
najbardziej oplacaloby ci sie pojechac do pracy do usa i nakupic tam elektroniki ???? a potem sprzedac tutaj
wzrost kursu - przewidywania najbardziej optymistycznych analitykow walutowych przewiduja wzrost kursu dolara do poziomu okolo 2.85 - 2.9 do konca 2008 ale narazie zlotowka bedzie jeszcze sie umacniala. to samo mowil mi wykladowca rynkow miedzynarodowych na uniwersytecie ekonomicznym gdzie studiuje. w tym momencie trzymanie kasy w samych dolarach to czysta glupota [sory za stwierdzenie ale trzymanie jej przez 3 lata kiedy amerykanie grzebali sie w iraku i afganistanie to to samo] dlatego inwestuj gdzies - gdzie to nie moge ci doradzic bo nie interesuje sie tym [skoro narazie nie mam co inwestowac]
no i zycze odrobienia strat ????
 
Do góry Bottom