>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 200 ZŁ!<<<

Pytania, opinie, sugestie dotyczące MLB

M 0

macmaz

Użytkownik
Dzieki ???? Kurde... Boston przegrał wczoraj:/ Tylko oni i by mi kupon wszedł ???? A jest gdzies stronka gdzie sa ostatnie mecze danycg druzyn najlepiej H2H?? ???? Zaczałem sie interesowac MLB bo na piłce noznej ostatnio sa takie numery ze niczego nie mozna byc pewnym ???? Pozdro
 
M 0

macmaz

Użytkownik
A jak mam takie cos
Atlanta (6-6, 3-4 away)
NY Mets (8-2, 5-2 home)

Te dane w nawiasach o czym mowia?? ???? No i na ktora z tych druzyn lepiej postawic ????
 
juanpablo 0

juanpablo

Użytkownik
W nawiasach kolejno :

stosunek wygranych-przegranych w tym sezonie
stosunek wygranych przegranych u siebie/na wyjeździe (w zależności, czy po tych liczbach jest home/away)

I przy stawianiu warto się tym kierować, ale nie jest to najważniejszy czynnik.

A ten mecz to chyba nie dzisiaj ;)

PS. Takie pytania w temacie Pytania, opinie...
 
juanpablo 0

juanpablo

Użytkownik
Nie, Atlanta wygrała 6 meczy w sezonie, przegrała 6 meczy w sezonie, a to drugie w nawiasie to znaczy, że 3 razy wygrali na wyjeździe i 4 razy przegrali na wyjeździe. Ten napis oznacza, do czego odnosi się ten drugi stosunek.
 
M 0

macmaz

Użytkownik
słuchajcie da sie jakos przewidziec albo policzyc ktora druzyna ma wieksze prawdopodobieństwo wygranych?? Bo ostatnio druzyna ktora 10 razy przegrąła w sezonie 6 razy u siebie wygrali dosc sporo z dryna ktora 3 raz wygrała na wyjeżdzie chyba 1 przegrała jest w czołowce w tabeli i to ze przegrali to był dla mnie szok ???? Jakimi statystykami mam sie kierowac obstawiając spotkania ???? Zaczałem patrzec na ostatnie konfrontacje 2 druzyn to raz jedni wygrali raz drudzy tak na zmiane;) Macie jakies techniki liczenia badz sprawdzania aby wiedziec na co stawiac?? ???? Pozdro
 
juanpablo 0

juanpablo

Użytkownik
Każdy ma swój sposób wybierania meczy i typów.

Ja mogę dać kilka podstawowych wskazówek.

1. Pitcher. Najważniejszy zawodnik. Porównując pitcherów obu drużyn sprawdzaj jak im szło w przeszłości z aktualnymi przeciwnikami, jak im idzie w tym sezonie. Warto też poczytać artykuły przedmeczowe (tzw. Previews) na amerykańskich serwisach o tym, jakich pałkarzy wolą (prawo czy leworęcznych)

2. W typowaniu under/over sprawdzaj wyniki poprzednich meczy tych drużyn, ile zdobywali/tracili punktów oraz pitcherów. Czasami też w previews znajdują się ciekawe informacje o skuteczności drużyny w np. ostatnim meczu (np. w meczu COL - SD linia była ustawiona na 11 runs, a dzień wcześniej pałkarze COL mieli skuteczność .182, więc over był typowym value)

To są podstawy typowania MLB. ????
 
juanpablo 0

juanpablo

Użytkownik
Chodzi ci zapewne o ERA, a nie ER ;)

ERA - Earned Runs Average, czyli w wolnym tłumaczeniu średnia meczowa punktów, jaką pitcher &quot;pozwala&quot; zdobyć przeciwnikowi. Z tym że nie jest to liczone w najbardziej oczywisty sposób, czyli ilośc punktów przeciwnika/iloś meczy. ERA oblicza się w następujący sposób:

Liczba ER (czyli tych zdobytych punktów) pomnożona przez średnią liczbę inningów rozegranych w meczach, w których grał pitcher (przeważnie 9) i to wszystko podzielone przez liczbę inningów, jakie rozegrał pitcher.
Przykład:

Gavin Floyd z Philadelphii ma takie staty w tym sezonie:

suma ER - 18
IP (liczba zagranych inningów) - 24.2
Średnia rozegranych inningów w meczach z jego udziałem - 9

ERA = 18*9/24.2 = 6.57

Z tym że należy pamiętać, że IP liczy się tak:

1.1 - 1,33
1.2 - 1,66

Te cyferki po kropce oznaczają, ile bło już outów w inningu, w którym zszedł pitcher.


Jak jeszcze masz jakieś pytania albo czegoś w tym nie rozumiesz to wal śmiało ;)

No i co do pytania który lepszy - ERA nie jest jedynym wyznacznikiem gry pitchera, choć bardzo ważnym. Tak więc porównując tylko ERA nie można jednoznacznie określić, który pitcher jest lepszy. Ale im mniejsze ERA, tym lepiej.
 
juanpablo 0

juanpablo

Użytkownik
Zamiast na PW to zadawaj pytania odnośnie statów i samej MLB tutaj, a pytania o typowanie poszczególnych meczy w temacie MLB - typy i kupony.

Może komuś się przyda to, o co zapytałeś.
 
lukass 0

lukass

Użytkownik
ERA - Earned Run Average - statystyka dla pitchera, jest to ilość punktów przeciwko niemu zdobytych przez drużynę przeciwną z JEGO winy (czyli ilość zawodników drużyny przeciwnej która dobiegła z powrotem do bazy-matki, zdobywając punkt w momencie gdy narzucającym jest własnie dany pitcher) pomnożona przez ilość inningów w meczu (z reguły 9) podzielona przez ilość inningów w którym on był narzucającym.. Jeśli punkt został zdobyty w wyniku błędu zawodnika dużyny broniącej (w tym samego pitchera tzw. error) nie wlicza się go do ERA.
Przykład: Dzisiejszy mecz Detroit - Kansas kończy się wynikiem 7-4. Mecz trwał 9 inningów, Jeremy Bondermann narzucał w 5 inningach i pozwolił drużynie przeciwnej w tym czasie na zdobycie 2 punktów, ERA wyniesie wtedy: 2*9/5= 3,60... Z tego widać im wyższe ERA tym zawodnik gorzej gra..
 
juanpablo 0

juanpablo

Użytkownik
O ile się nie mylę w sts nie zwracają na to uwagi. Ale zwrot powinien być, ponieważ postawiłeś na sobotni mecz, a nie na niedzielny.
 
M 0

macmaz

Użytkownik
Jeśli spotkanie sie nie odbyło to zwrot nastapi tylko jesli dane spotkanie nie odbedzie sie w przeciagu 48 h jesli sie odbedzie ebdzie sie liczył ten 2 wynik nie waże są składy...
 
Do góry Bottom