>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<

Pytania, opinie, sugestie dotyczące MLB

nyga 0

nyga

Użytkownik
...ja te od niedawna zaczalem grac MLB z tego powodu ze jest duze prawdopodobienstwo trafienia. Najbardziej absorbuje mnie ilosc meczy w danej parze, niektorzy graja 3 mecze a inny 4...i jak to jest z punktacja, czy zespol dostaje jakis duzy ptk za wygrana rywalizacji, czy wazniejsxzy jest bilans wygranych i porazek ??
 
juanpablo 0

juanpablo

Użytkownik
to jak to jest z iloscia meczy w parze :/ ?!?!?!
Z tego co się orietuję, to chyba nie ma żadnych dodatkowych premii, za wygraną w serii. Wydaje mi się, że mecze rozgrywane są seriami, żeby oszczędzić zawodnikom jak najwięcej sił, eliminując zbędne podróże. Bo np. trudno mi sobie wyobrazić, że NYY będą mieli siły na wszystkie mecze, jeżeli po meczu u siebie następnego dnia grają z SEA, następnego dnia mają mecz z TEX, następnego dnia lacą do NY zagrać u siebie, potem SF, powrót do NY na mecz z NYM itd.
 
domel 49

domel

Forum VIP
Witam mam pytanie co oznaczaja:
przykładowy mecz Texas Rangers - Oakland Athletics

Pitching Matchup:
OAK: Saarloos(2-2, 5.66 ERA)
TEX: Padilla(4-3, 4.58 ERA)

ERA wiem co to jest ale te 2-2 i 4-3 co to ?? nastepnie:

Gameday Matchup
W-L NIGHT GRASS STK L10
OAK - 2nd AL West 23-26 14-16 22-21 W1 3-7
TEX - 1st AL West 25-24 21-17 23-24 L1 5-5

o zaznaczote rzeczy mi chodzi domyslam sie ze mecze przegrane i wygrane w sezonia ale co to jest STK i L10??
 
juanpablo 0

juanpablo

Użytkownik
1. 2-2 i 4-3 to jest ich bilans W-L w tym sezonie

2. STK - aktualna seria W/L
L10 - bilans W-L ostatnich 10 meczy
 
M 0

macmaz

Użytkownik
Jak na stronie ESPN.com mamy spotkanie np

NY Mets (36-23, 17-12 away)
Arizona (34-26, 17-13 home)

i picherów

NYM: Soler(1-1, 5.00 ERA)
ARI: Webb(8-0, 2.14 ERA)

To czym sie sugerowac stawiajac?? :] co to jest to ERA i czy jak jest mniejsze to lepiej postawic na Arizone?? Czekam na odpowiedz:] Pozdro
 
rangiz9 0

rangiz9

Forum VIP
ERA jest to liczba punktow jaie pitcher dał druzynie przeciwnej. Inaczej mowiac im mniejsze ERA tym lepiej. Ale nie radziłbym sugerowaniem typu wg ERA
 
rangiz9 0

rangiz9

Forum VIP
ERA moze pomóc w dobiorze druzyny ale nie powinna byc jedynym czynnikiem. Warto przejrzec liczbe kontuzjowanych zawodników, ostatnie wyniki, miejsce w tabeli.
 
P 0

pensylwania

Użytkownik
czy mógłby mi ktos wyjaśnić co oznaczają te słowa Starter,Bullpen,Hitting,Power,Speed,Defense,Bench ! z góry dziękuję za wyczerpującą odpowiedz!
 
fox71 2,2K

fox71

Forum VIP
Ja też angielskiego nie znam ,może jak rangiz9 wróci to wytłumaczy Ci.Wydaje mi sie ,że sa to statystyki danego zespołu w danym meczu.Zwóć uwagę,że w pionowych kolumnach zaznaczenia sa różne czerwony krzyżyk ,zielone V,Co oznaczałoby,że w danej statystyce dana drużyna była lepsza....
Starter według mnie oznacza,ze start pitczer danego zespołu był lepszy.
Hitting -ilość uderzeń w danym meczu.
Power-siła uderzenia battera.
Speed-prędkość zawodnika-dzięki BigPapi za sprostowanie
Bench-zmiennicy danego start pitczera,że byli lepsi.Pozatym powiem szczerze po raz pierwszy spotkałem sie z takimi statsami.Pozdrawiam fox71
 
bigpapi 3

bigpapi

Użytkownik
Speed-prędkość rzuconej piłki.
Nie wprowadzaj chlopaka w blad :]

Speed to predkosc zawodnikow, czyli ich szybkosc czy zdaza dobiec do bazy
Defense to umiejetnosc gry w obronie

Wszytko masz jako team a nie jako poszczegolni zawodnicy, wyjatek jest SP
Reszta juz byla :p
 
michal7 0

michal7

Użytkownik
Mamy 2 zawodników:
A. Loewen vs. C. Lidle
Bal NYY

2-4 Record 1-1
6.41 ERA 3.60
53 K 8
40 BB 4
5 HR 3
Co oznaczają literki? (wiem co to jest ERA) i lepiej gdy cyfry przy nich mniejesze czy większe?
 
szymonbee 110

szymonbee

Użytkownik
ERA - Earned Run Average - statystyka dla pitchera, jest to ilość punktów przeciwko niemu zdobytych przez drużynę przeciwną z JEGO winy (czyli ilość zawodników drużyny przeciwnej która dobiegła z powrotem do bazy matki zdobywając punkt w momencie gdy narzucającym jest własnie dany pitcher) pomnożona przez ilość inningów w meczu (z reguły 9) podzielona przez ilość inningów w którym on był narzucającym.. Jeśli punkt został zdobyty w wyniku błędu zawodnika dużyny broniącej (w tym samego pitchera tzw. error) nie wlicza się go do ERA.
Przykład: Dzisiejszy mecz Detroit - Kansas kończy się wynikiem 7-4. Mecz trwał 9 inningów, Jeremy Bondermann narzucał w 5 inningach i pozwolił drużynie przeciwnej w tym czasie na zdobycie 2 punktów, ERA wyniesie wtedy: 2*9/5= 3,60... Z tego widać im wyższe ERA tym zawodnik gorzej gra..
====================================================

BB - base on balls (&quot;walk&quot;) - zdobycie pierwszej bazy przez pałkarza wskutek 4 błędów (balls) pitchera
====================================================

HR - Home run - piłka wylatuje poza pole gry w miejscu dozwolonym przepisami i pałkarz automatycznie zdobywa punkt.
====================================================
2-4 to jest liczba Win(zwyciestw)-Loss(porazek)
Nie wiem tylko co to jest to K i sam sie nad tym zastanawialem :]
pozdro
 
rangiz9 0

rangiz9

Forum VIP
akurat te statystyki dotyczą pałkarzy więc wydaje mi się, że powinno być tak:

HR --&gt; jest to liczba jakie HR jakie dał pitcher
BB --&gt; liczba &quot;walków&quot;
I jeszcze odnośnie W i L
W - wins - liczba zwyciestw pitchera (zwyciestwo jest zaliczone gdy pitcher gra przynajmniej 5 inningow i w momencie zejscia jego druzyna wygrywa i dowozi oczywiscie zwyciestwo do konca)

L - losses - liczba porazek
 
Do góry Bottom