>>>BETFAN - BONUS 200% do 400 ZŁ <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE + 2 FREEBETY!<<<

Puchar Polski 2023/2024: Wylosowano pary II rundy [31.10 - 8.11.2023]

Status
Zamknięty.
R 974,6K

rr62dga

Użytkownik
Dyscyplina: piłka nożna - Puchar Polski
Godzinna: 18:00
Spotkanie: Zagłębie - Górnik
Typ: mecz/liczba goli: Górnik i powyżej 1,5
Kurs: 2,04
Bukmacher: fortuna
Analiza:
Zagłębie przegrało na własnym boisku w Sosnowcu na "specyficznej" murawie trzy ostatnie mecze ligowe i w tabeli 1 ligi jest aktualnie na przedostatnim miejscu. Zabrzański Górnik dla odmiany ma znakomitą passę bowiem po remisie ze Śląskiem we Wrocławiu, wygranej 2:1 w Zabrzu z Rakowem rozgromił ostatnio w Łodzi 5:0 ŁKS i w tabeli Ekstraklasy przesunął się już na dziewiąte miejsce. W poprzedniej rundzie Pucharu Polski Górnik pewnie wygrał 4:0 w Katowicach z tamtejszym GKS, więc kolejnego meczu w regionie mając w składzie dobrze dysponowanego Yokotę, Czyża czy Musiolika z pewnością nie odpuści. Dla Zagłębia priorytetem będzie utrzymanie się w lidze, niemniej w meczu pucharowym również nie powinno zabraknąć im zaangażowania ale niestety dla nich- może zabraknąć im umiejętności.
 
warzyn 145,9K

warzyn

Użytkownik
Lech w meczu z Cracovią zameldował się z dość krótką ławką rezerwowych, a po meczu jest jeszcze gorzej kontuzja środkowego pomocnika i środkowego obrońcy odpowiednio Karlstrom i Dagerstal i ich powinno zabraknąć w meczu z Zawiszą. Tego drugiego zastąpił Pingot i należy spodziewać się 20latka w pierwszym składzie w Bydgoszczy. Także środek pola mocno osłabiony i obrona również nieoptymalna, a to tylko dodatek do już kontuzjowanych lub chorych graczy... w Bydgoszczy zapowiada się jutro komplet na stadionie i gorący mecz, a kurs 1.15 na gości to chyba lekka przesada...
Moim zdaniem przy zdecydowanie zmotywowanym 3 ligowcu może być różnie...
Myślę, że warto poczekać na skład wyjściowy Lecha ale już dziś typ na trafienie gospodarzy.

Zawisza strzeli @1.99 Fortuna
 
sunxl 2,1M

sunxl

Typer
Dyscyplina: Piłka nożna/Puchar Polski
Godzina: 12:00
Spotkanie: Legia Warszawa 2 vs Korona Kielce
Typ: Legia Warszawa 2 powyżej 2.5 gola
Kurs: 14.00🟥
Bukmacher: Fortuna
Post w dziale:
Analiza:


Rezerwy Legii prezentują się bardzo dobrze w tym sezonie. W 3. lidze jest to 5. pozycja, ale najbardziej zaskakujący był wynik w poprzedniej rundzie Pucharu Polski. Tam udało się pokonać beniaminka Ekstraklasy Ruch Chorzów i trzeba przyznać, że był to zasłużony triumf. To osiągnięcie nie jest dziełem przypadku i dlatego też oglądamy stołecznych w kolejnym starciu. Tym razem wydaje się, że poprzeczka jest zawieszona jeszcze wyżej, ale trzeba sobie jasno powiedzieć, że krajowe puchary lubią niespodzianki i taką pragną sprawić rezerwy Legii. Zapewne zespół ten ponownie będzie mógł liczyć na wsparcie zawodników z pierwszego zespołu. Mowa tutaj o Robercie Pichu, czy też Lindsay Rose, którzy na co dzień występują przecież w tej drużynie. Czy stołeczni awansują do kolejnej rundy?

Po drugiej stronie barykady znajduje się Korona Kielce, która rozegrała szalony mecz z Puszczą Niepołomice. Wydawało się, że wynik 3:0 jest bezpieczny, ale nic bardziej mylnego. Beniaminek Ekstraklasy walczył do samego końca o pozytywny wynik i złapał nawet kontakt 2:3. Dzisiejsi goście potrafili jednak odpowiedzieć na te wydarzenia i komplet punktów pozostał w Kielcach. Forma przyjezdnych idzie delikatnie do góry i warto potwierdzić swoją dyspozycję również w krajowym pucharze. W poprzedniej rundzie Korona mierzyła się z rezerwami Jagiellonii Białystok i nie bez problemów pojawił się awans, bo przeciwnicy mieli swoje szanse na remis. Czy tym razem faworyt łatwo i przyjemnie poradzi sobie z outsiderem?

Puchar Polski lubi niespodzianki i takim był awans Legii Warszawa w meczu z Ruchem Chorzów. Stołeczni zdobyli wtedy 3 gole i byli zespołem lepszym. Korona miewa swoje problemy w defensywie, co pokazała Puszcza Niepołomice strzelając 3 bramki. Jest to szalona propozycja, ale gdzie, jak nie w PP szukać takich kursów. Rezerwy Legii prezentują się w ofensywie bardzo dobrze i mam nadzieję, że skuteczność będzie na wysokim poziomie.
 
Ostatnia edycja:
tarki_16 253,6K

tarki_16

Moderator
Członek Załogi
Zagłębie Sosnowiec - Górnik Zabrze

Over 5.5 kartek @2.10 Superbet


Gram w tym meczu na kartki z paru powodów. Nie ma dwumeczu, dzisiejszy mecz zdecyduje kto awansuje do kolejnej rundy. Są to derby Górnego Śląska, co już dodaje smaczku rywalizacji, a dwie ekipy nie przepadają za sobą . Nie widzę zdecydowanego faworyta, przewaga po stronie Górnika, ale Zagłębie u siebie tak łatwo nie odpuści. Ponadto arbiter Sebastian Jarzębak, który lubi wyciągać kartoniki, średnia 5-6 kartek na mecz. Myślę, że nie zabraknie emocji w tym meczu oraz fauli, które skutkować będą kartkami.
 
Ostatnia edycja:
tarki_16 253,6K

tarki_16

Moderator
Członek Załogi
No dobra, mój błąd, Sosnowiec graniczy z Górnym Śląskiem , ale odległość między miastami to 30 km .
 
Otrzymane punkty reputacji: +360
Norman33 6,1K

Norman33

Użytkownik
Dyscyplina: Piłka nożna/Puchar Polski
Godzina: 21:00
Spotkanie: Zawisza Bydgoszcz vs Lech Poznań
Typ: Lech Poznań powyżej 2.5 gola
Kurs: 1.83
Bukmacher:
STS
Analiza:

Obok meczu Zagłębia z Górnikiem spotkanie Zawisza Bydgoszcz - Lech Poznań jawi się jako najciekawszy mecz dzisiejszej kolejki rozgrywek Pucharu Polski. Dla Zawiszy dzisiejszy mecz będzie chyba najlepszą możliwością na osiągnięcie czegoś w obecnym sezonie, spodziewam się więc wysokiego zaangażowania i chęci zwycięstwa. Biorąc jednak pod uwagę różnicę klas między nimi a Poznaniakami, sądzę że oznaczać to będzie tyle, że Bydgoszczanie niezależnie od wyniku będą zmuszeni się odsłaniać w obronie, co będzie okazją dla Lecha na zdobycie wielu bramek.
 
stanley-63 1M

stanley-63

Typer
Dyscyplina: Piłka nożna/Puchar Polski
Godzina: 18:00
Spotkanie: Zagłębie Sosnowiec : Górnik Zabrze
Typ: czerwona kartka
Kurs: 3.65
Bukmacher:
Fortuna

Nie ma co się za dużo rospisywać na temat tego spotkania bo żadna drużyna nie pała milością do drugiej wręcz przeciwnie jest między nimi grożnie , nie za często mają okazję się ze sobą spotykać w walce o pkt bo widomo każda w innej lidze ale jak już się spotykają to iskrzy mocno , kolega wyżej idzie w over bramkowy ja oczywiście idę w inny kolor kartonika bo jest parę powodów aby zaryzykować , dwa ostatnie mecze pomiędzy nimi to 2019 roki i wygrana Górnika 2:1 w meczu 35 fauli 7 żółtek i czerwona i 4:0 dla Górnika 29 fauli 5 żółek i czerwień , sędzia chyba też odpowiedni bo Sebastian Jarząbek , w tym sezonie w PP jeden mecz Garbarnia : Radomiak i 7 żółtek czerwień i karny , ogólnie w PP 29 meczy 124 żółtka 7 czerwonych i 9 karnych , na ten moment Zagłębie gra piach totalny a Górnik na fali wznoszącej ale wiadomo liga ligą a pucha pucharem ale że pomiędzy nimi zawsze i wszędzie jest ostro to i dziś nie powinno być inaczej !
 
versa 403,9K

versa

Typer
Zagłębie Sosnowiec - Górnik Zabrze
Zagłębie Sosnowiec lub remis
Fortuna @2.26

Jestem kibicem Górnika Zabrze i mam złe przeczucia co do tego meczu, niby Górnik jest faworytem tego spotkania i należałoby się z tym zgadzać ALE pamiętajmy, że to mecz pucharowy, a w pucharach dzieją się różne cuda.
Niby Górnik 3 ostatnie mecze zwyciężył w ekstraklasie, w tym z Rakowem czy ostatnio zdeklasował 5:0 drużynę ŁKSu Łódź i myślę, że ta passa zwycięstw zostanie przerwana w najmniej spodziewanym momencie, a z drugiej strony mamy Zagłębie Sosnowiec, które nie wygrało od 5 kolejek w pierwszej lidze i po raz kolejny liczę na przeczucie, które ostatnio niestetyty mnie zawodzi, już nawet nie pamiętam kiedy trafiłem typ w typach dnia ale niestety myślę, że przelamanie nadejdzie właśnie ostatniego dnia października.
Mimo odległego czasu sądzę, że warto zwrócić uwagę na historię bezpośrednich spotkań, w aż 8 na 11 takich meczach drużyna gospodarzy wychodziła zwycięsko lub padał remis, a w pucharze Polski dwukrotnie na dwie możliwości zwycięsko wychodziła drużyna z Sosnowca.
 
Otrzymane punkty reputacji: +1336
robek13 68,5K

robek13

Użytkownik
Zawisza - Lech Zawisza po dogrywce kurs 70

Można spróbować for fun, albo dla lepszego oglądania. Poza tym zakład ma szanse powodzenia, bo w Poznaniu jest szpital, więc zagra pewnie w większości jakiś drugi zespół, a wiadomo, że piłkarze Zawiszy zagrają z taką drużyną na 200 %. . Zakład z Superbet.
 
O 357K

ogon_w44

Typer
Dyscyplina: Piłka Nożna - Puchar Polski
Godzina: 21:00
Spotkanie: GKS Tychy- Legia
Typ: liczba rzutów karnych powyżej 0.5
Kurs: 3.10
Bukmacher: Superbet
Post w dziale:https://forum.bukmacherskie.com/thr...-ii-rundy-31-10-8-11-2023.169696/post-7223496
Analiza:

Idę w tym meczu w karnego. Legia po porażce ze Stalą Mielec wyjdzie tutaj mocno naładowana. Myślę, że dość często będą gościć w polu karnym rywala i nie będzie tu ciężko o to aby ktoś sfaulował w polu karnym.
Dodatkowo ostatnie 2 bezpośrednie mecze tych drużyn kończyły się karnym dla Legii ( i to w dodatku to były mecze towarzyskie) . Tu mamy mecz o stawkę, tym bardziej jest mi bliżej do karnego .
Obie ekipy potrafią zagrać ostro wystarczy spojrzeć w historię spotkań . Myślę, że ktoś sfauluje w polu karnym rywala.
Dodatkowo proponujemy pograć overy kartkowe jak będą już dostępne .
 
maarcin14 1M

maarcin14

Użytkownik
Dyscyplina: Piłka Nożna - Puchar Polski
Godzina: 21:00
Spotkanie: GKS Tychy - Legia Warszawa
Typ: Legia Warszawa
Kurs: 1.50
Bukmacher: Fortuna
Analiza:

W czwartek 2 listopada czekają nas 3 spotkania w Fortuna Pucharze Polski, jako ostatnie rozpocznie się spotkanie w Tychach, gdzie o 21 tamtejszy GKS podejmie Legię Warszawa. Będzie to spotkanie wicelidera 1 ligi z szóstą drużyną Ekstraklasy. Moim zdaniem różnica poziomu między tymi ligami jest bardzo widoczna. Najlepszym przykładem są tegoroczni beniaminkowie Ekstraklasy, cała trójka a więc Puszcza Niepołomice, Ruch Chorzów oraz ŁKS Łódź zajmują 3 ostatnie pozycje w lidze. Legia z pewnością celuję w Mistrzostwo Polski, ale oprócz ligi furtką do europejskich pucharów jest właśnie Puchar Polski, więc jestem przekonany że Legia podejdzie do tego spotkania w pełni profesjonalnie tak jak w poprzednich latach i będzie chciała zapewnić sobie awans do kolejnej rundy. Obie drużyny mierzyły się ze sobą dwa razy w 2022 roku, w styczniu i grudniu, co prawda były to mecze towarzyskie ale mimo to Legia dwa razy pewnie i wysoko wygrała. Liczę że tak będzie i tym razem. Typuję Legię.
 
Otrzymane punkty reputacji: +870
inkub1986 647,3K

inkub1986

Użytkownik
Dyscyplina: piłka nożna Puchar Polski
Godzina: 21:00
Spotkanie: Tychy - Legia
Typ: Legia + BTS/nie + over 1,5 goli + over 7,5 RR
Kurs: 4,50
Bukmacher: Superbet
Analiza:

Legia jest drużyną niewątpliwie lepszą. Gra w Ekstraklasie na wysokim pułapie. Tychy mogą nie dać rady tutaj nawet strzelić gola. A czy Legii wystarczy tylko 1 gol? Bezpieczniej strzelić 2 i kontrolować spotkanie. Nabijają też zresztą sporo rożnych, więc pokrycie linii 8 wzwyż jest jak najbardziej realne może nawet przez nich samych. W polskich ligach tych rożnych trochę wpada, także będę o to spokojny raczej. Najmniej pewne, czy Tychy faktycznie nie strzelą? Może się podwinąć noga Legionistom i tego gola stracą. Wtedy cały typ idzie do kosza. Trudno. Ryzyko zawsze jest. Czy Tychy dadzą rady również zdobyć bramkę? Oby nie. Przewidywany wynik 0-2.
 
Norman33 6,1K

Norman33

Użytkownik
Dyscyplina: piłka nożna Puchar Polski
Godzina: 15:00
Spotkanie: Cracovia - Zagłębie Lubin
Typ: powyżej 10.5 rzutów rożnych + powyżej 4.5 kartek
Kurs: 2,50
Bukmacher: STS
Analiza:

Biorąc pod uwagę formę obu drużyn w lidze, sukces w Pucharze Polski jest dla jednych i drugich jedyną realną możliwością do osiągnięcia czegoś w tym sezonie. Z tego powodu spodziewam się dużego zaangażowania obu stron, a co za tym idzie - dużej ilości kartek. Przy założeniu dużej intensywności również duża liczba dośrodkowań będzie kończyć się za linią końcową i w narożniku boisa.
 
sunxl 2,1M

sunxl

Typer
Dyscyplina: Piłka nożna/Puchar Polski
Godzina: 21:00
Spotkanie: GKS Tychy vs Legia Warszawa
Typ: Josue otrzyma kartkę
Kurs: 2.90
Bukmacher: Superbet
Post w dziale:
Analiza:


Wieczorem czeka nas starcie GKS-u z Legią Warszawa. Gospodarze przed rozpoczęciem obecnej kampanii 1. Ligi typowani byli, jako jeden z faworytów do awansu do Ekstraklasy. Nic w tym dziwnego, jeżeli zatrudniasz takiego trenera jak Dariusza Banasika, który uznany jest jako spory fachowiec w naszym kraju. Początki zazwyczaj są trudne i gospodarze notowali serię niepowodzeń, ale od jakiegoś czasu GKS znajduje się na pozycji wicelidera. Widać, że zespół ten nabrał wigoru i prezentuje się coraz lepiej.

Dzisiaj nadchodzi prawdziwy test umiejętności, bo do Tych zawita Legia Warszawa. Przyjezdni skompromitowali się na własnym obiekcie ze Stalą Mielec. Wydawało się, że jest to idealny przeciwnik, aby przełamać złą passę w Ekstraklasie, ale nic bardziej mylnego. Outsider w pełni wykorzystywał swoje pojedyncze szanse i tym samym 3 punkty powędrowały na Podkarpacie. Przyjezdni potrzebują pewnego zwycięstwa w Pucharze Polski, aby odbudować swoje morale. Czy stołecznych stać na triumf na trudnym terenie?

Spodziewam się wyrównanego starcia. GKS od jakiegoś czasu gra przyjemną dla oka piłkę, gorzej jest z Legią, która nie potrafi przełożyć stwarzany przez siebie szans na gole. Liczę na ostre widowisko, wszak frustracja w obozie przyjezdnych jest spora, a gospodarze łatwo u siebie się nie podadzą. Można spodziewać się tego, że Josue będzie prowokowany przez zawodników GKS-u Tychy, a dodatkowo dobrze wiemy, że przyjezdni są w kryzysie i taki wybuchowy temperament może w pewnym momencie nie wytrzymać. Od starcia z Rakowem Częstochowa w ramach Ekstraklasy nie otrzymał jeszcze kartki, myślę, że to dobre spotkanie, aby właśnie zaatakować upomnienie dla Portugalczyka.
 
Ostatnia edycja:
reeisik 13,8K

reeisik

Użytkownik
Dyscyplina: Piłka nożna/Puchar Polski
Godzina: 21:00
Spotkanie: GKS Tychy vs Legia Warszawa
Typ: Awans GKS Tychy
Kurs: 3,55
Bukmacher:Betclic
Post w dziale: https://forum.bukmacherskie.com/thr...ii-rundy-31-10-8-11-2023.169696/#post-7223641
Analiza:


Ohoho, witam, dawno się nie widzieliśmy. Fakt trochę znów byłem nieaktywny, jednak wracam zawsze jak bumerang, kiedy tylko widzę okazje na dobry typ. Tak jest i tym razem. W czwartkowy wieczór w Tychach szykuje się piłkarskie święto. Bilety zostały wyprzedane, to tylko pokazuje jakim atrakcyjnym rywalem jest Legia. Nie mam wątpliwośći, że będzie to naprawdę zacięty mecz. Mecz obfitujący w kartki jak i również czego nie wykluczam ( rzuty karne). Legia Warszawa znajduje się aktualnie w kryzysie. Dopiero na 5 miejscu w Ekstraklasie. GKS prezentuje obecnie bardzo dobrą formę w 1 Lidze ( 2 miejsce). Aktualna forma obu drużyn jest minimalnie ze wskazaniem na GKS Tychy. Różnica klas powinna być widoczna, na stronę Legii jednak nauczeni wczorajszą porażką Bayernu z 3 ligowcem można śmiało zauważyć, że takie rzeczy się zdarzają. Ja przewiduje na dzisiejszy wieczór awans GKS Tychy. Pozdrawiam i życzę zieloności.
 
Otrzymane punkty reputacji: +160
Norman33 6,1K

Norman33

Użytkownik
Dyscyplina: piłka nożna Puchar Polski
Godzina: 7.11.2023,18:00 15:00
Spotkanie: Podbeskidzie Bielsko Biała - Pogoń Szczecin
Typ: Pogoń
Kurs: 1,80
Bukmacher: STS
Analiza:
Tutaj różnica potencjałów mówi sama za siebie. Forma obu zespołów również stanowi mocny kontrast: Pogoń jest na fali, wygrywając 2 ostatnie mecze w 10-tkę, radząc sobie dobrze ze słabiej notowanymi rywalami. Tymczasem Podbeskidzie jest 1-ligowym średniakiem, który w dodatku bardzo mało strzela u siebie.Puchar Polski to rozgrywki słynące z niespodzianek, ale w tym spotkaniu takiej nie przewiduję,
 
Otrzymane punkty reputacji: +359
Tenis by Dawid 1,1M

Tenis by Dawid

Znawca - Tenis
Wisła Kraków vs. Polonia Warszawa
Starcie o 1/8 finału pucharu krajowego, w którym dość wyraźnym faworytem jest Wisła, co nie powinno specjalnie dziwić. Oba zespoły mają nieco inne priorytety, choć w lidze wcale nie są daleko od siebie. Biała Gwiazda walczy o TOP 6 czyli o awans do ekstraklasy, który widzę osobiście w czarnych kolorach. Z kolei dla Czarnych Koszul najważniejsze jest utrzymanie i mają tylko 5 punktów nad strefą spadkową. Oni dopiero weszli do I ligi, więc utrzymanie jest planem optimum. Mówię o tym, bo wcale nie muszą wyjść w optymalnym składzie na ten mecz, mając z tyłu głowy ważniejsze rzeczy czyli grę w lidze i punktowanie właśnie tam. Dla nich kolejna runda byłaby wynikiem ponad stan, a i tak raczej polegną w 1/8. Kadrowo nie są zbyt mocni i w porównaniu z Wisłą to są dwa różne światy, lecz nadrabiają ambicją, czego czasem brakuje u Wiślaków, którzy myślą, że mecze same się wygrają. Ponadto mental to pięta achillesowa dla gospodarzy i bardzo rzadko odwracają wynik spotkania, a jak pierwsi strzelają to bardzo często automatycznie się cofają, przez co rywale łatwo stwarzają sobie szanse bramkowe. Do tego braki w obronie (Krzyżanowski, Junca) oraz fatalnie bronione stałe fragmenty. Jeśli Polonia nie wyjdzie zbyt głębokimi rezerwami to zapewne stworzą sobie szanse na strzelenie gola, ale zdecydowanie bliżej mi do Wiślaków mimo średniej gry w ostatnim czasie. Trener Sobolewski zapewnia, że dla niego najważniejszy jest awans i nie zlekceważą rywali. Jestem w stanie mu tym razem zaufać, mając z tyłu głowy niepewność w kontekście składu gości, lecz i w najlepszym składzie powinni być gorsi. W składzie Wisły zobaczymy Dudę, który w lidze pauzuje, a poza brakami w obronie do dyspozycji są praktycznie wszyscy. Ewentualnie odpadnięcie może oznaczać pożegnanie się z posadą Sobolewskiego, choć zarząd idzie w zaparte i mydli oczy kibicom, że mu ufa, a projekt jest długofalowy. Dla mnie nie jest to trener na miarę Wisły Kraków, choć dziura w budżecie jest na tyle duża, że może to być jeden z powodów, dlaczego dalej pracuje. Wydaje się, że siła ofensywna Wisły i niepewna obrona powinna zapewnić jej awans, a przy okazji straty w tyłach, tak jak to było w ich meczu ligowym.

👉 Wisła Kraków wygra @1,6 (forBET) ✅
👉 Polonia Warszawa strzeli @1,56 (forBET) ❌

Moje analizy piłkarskie znajdziesz także TUTAJ!
 
Ostatnia edycja:
stanley-63 1M

stanley-63

Typer
Dyscyplina: piłka nożna Puchar Polski
Godzina: 18:00
Spotkanie: Podbeskidzie Bielsko Biała - Pogoń Szczecin
Typ: suma kartek ( czerwona=2 ) powyżej 6.5
Kurs: 2.60
Bukmacher: ETOTO

Kto dziś zamelduje się w 1/8 fianłu PP , według buków większe szanse mają przyjezdni ale wiadomo mecze pucharowe mają swój urok , pójdę w karteczki jak to u mnie , obie drużyny potrafią złapać sporo karteczek i tak Podbeskidzie ostatni mecz u siebie z Wisłą 5 natomiast Pogoń w ostatnim meczu wyjazdowym na Puszczy 4 z czego za dwie czerwień , ostatnie ich spotkanie ligowe także tutaj w Bielsku to 21 fauli i aż 7 karteczek ale najważniejszą informację dla mnie jest kto sędziuje a jest nim pan Patryk Gryckiewicz który sypie jak rolnik ziarna na wiosnę , zaledwie 1 mecz sędziował w tej edycji PP i oto jego statystyka Kotwica Kołowbrzeg z Termalicą / 11 żółtek z dogrywką a w podstawoym czasie gry 90 minut było 9 , ogólnie w PP sędziował 9 meczy i 52 żółtka 1 czerwień i 5 karnych tak więc mając takie pana można chyba liczyć na wysyp karteczek .
 
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom