>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<

Puchar Polski 2011/2012 [1/4 finału]

Status
Zamknięty.
pirelli 739

pirelli

Forum VIP

Dzisiaj odbyło się losowanie 1/4 finału Pucharu Polski. Pierwsze mecze tej fazy odbędą się 13 i 14 marca, a rewanże 20 i 21 marca.

Oto one:
Lech Poznań - Wisła Kraków
Ruch Zdzieszowice - Ruch Chorzów
Arka Gdynia - Śląsk Wrocław
Gryf Wejherowo - Legia Warszawa​
 
sutek 79

sutek

Forum VIP
Na pierwszy rzut oka postawiłbym na wygraną Niebieskich w Zdzieszowicach i na zwycięstwo Śląska z Arką w Gdynii. Zdzieszowice bardzo daleko się &quot;doczłapały&quot; ale z Ruchem Chorzów zakończą swoją przygodę z PP. Do Zdzieszowic z pewnością przyjedzie liczna grupa kibiców z Chorzowa bo daleko nie mają i pomogą dopingiem swoim piłkarzom. Arka gra w kratkę z I lidze, Śląsk na tą chwilę to najlepszy zespół w Polsce co pokazuje tabela, Lenczyk ma ten komfort że ma bardzo silną konkurencje w zespole i ma w kim wybierać.

Ciekawie zapowiada się dwumecz Lecha z Wisłą
 
brooklynbounce 888

brooklynbounce

Użytkownik
Jakież to idealne losowanie dla Legii ???? Przejadą się na &quot;zabawę&quot; na kaszuby,na dodatek stracą jednego z dwóch najgroźniejszych rywali z pary Wisła vs Lech,bo o ile teraz Wisła gra piach i leje nas każdy jak leci,to na wiosnę będzie to całkiem inna drużyna,wrócą 3 płuca,które teraz nie grają,dojdą wzmocnienia,Lech również w jakimś kryzysie,nie potrafią w ostatnim czasie wygrać spotkania na wyjeździe,a wszyscy pamiętamy przecież ich start do sezonu,na pewno będzie to ciekawy dwumecz,lecz to jeszcze nie czas na dywagacje,pozostała kupa czasu i wiele może się zmienić,Śląsk......ta drużyna to dla mnie wciąż zagadka,w moich oczach są obecnie drugą siłą polskiej Ekstraklasy,grają bardzo ciekawą piłkę,lecz drużynie brakuje doświadczenia i charyzmy,co pokazała choćby liga europejska,widzieliśmy,co zostało ze Śląska po meczach z Rapidem,widzimy też z perspektywy czasu,jak mądrze potrafiła zagrać z nimi Legia,która zdecydowanie wiedzie prym w lidze i gra bardzo poprawnie,a w meczach Ligi Europejskiej ponadprzeciętnie,jedno w tej rundzie jest raczej pewne,to koniec przygody drużyn z Wejherowa i Ździeszowic ????
 
W 606

wanderlei

Użytkownik

Gryf Wejherowo - Legia Warszawa
Pierwszy mecz 1/4 finału pucharu Polski.W Wejherowie miejscowy Gryf wystepujacy na codzień w III lidze podejmie ubiegłorocznego zwycięzce Pucharu Polski i aktualnego lidera Ekstraklasy Legie Warszawa.Piłkarze z Wejherowa w poprzednich rundach skazywani na pożarcie potrafili wyeliminować takie zespoły jak : Korona Kielce czy Górnik Zabrze.
Przyjazd Legii do Wejherowa to chyba najwieksze wydarzenie w historii tego klubu.Motywacji nie powinno zabraknąć a na trybunach szykuję się komplet publiczności co w III lidze raczej nie jest codziennością.
Legioniści do Wejherowa pojadą po zaliczkę przed rewanżem i po części też aby sprawdzić zawodników którzy nie grają w lidze.Wiele wskazuje na to że we wtorkowe popołudnie odpocznie Dusan Kuciak a jego miejsce zajmie Wojtek Skaba.W obronie szanse powinni otrzymać Dickson Choto oraz Tomasz Kiełbowicz.Trener Skorża ma spore pole manewru w drugiej lini gdzie zapewne szansę otrzyma Dominik Furman.Zagrac powinien też vrdoljak który w meczu z Podbeskidziem zagrał zaledwie 45 minut.Mecz z Gryfem bedzie dobra okazją dla Miroslava Radovica który musi odbudować formę.Zobaczyc powinnismy również Nacho Novo a w ataku kogos z pary Blanco-Hubnik.Jak widać skład prezentuję się okazale.
Legioniści otwarcie mówią o obronie pucharu i sądzę że już w pierwszym meczu zrobia sobie sporą zaliczkę.Jakikolwiek inny wynik niż wygrana Wojskowych będzie sporym zaskoczeniem.

Droga Gryfa do dwumeczu z Legią:
Wietcisa Skaryszewy - Gryf Wejherowo 0:3
Pogoń Lębork - Gryf Wejherowo 1:2 p.d.
Bytovia Bytów - Gryf Wejherowo 0:2
Gryf Tczew - Gryf Wejherowo 0:1
Gryf Wejherowo - Gryf Tczew 4:2
Gryf Wejherowo - Olimpia Grudziądz 1:0
Gryf Wejherowo - Zawisza Bydgoszcz 3:3 k. 4:3
Gryf Wejherowo - Sandecja Nowy Sącz 1:0
Gryf Wejherowo - Korona Kielce 1:0
Gryf Wejherowo - Górnik Zabrze 1:0

Typ : Legia -1,5 [2,07] ✅
over 2,5 [1,95] ✅
Mecz w TVP Sport o 15:00​
 
bradlley 9

bradlley

Użytkownik
Jakież to idealne losowanie dla Legii ???? Przejadą się na &quot;zabawę&quot; na kaszuby
Ja bym nie był tego taki pewny . Gryf u siebie jest naprawdę mocny ! Wystarczy przytoczyc takie wyniki jak :
Górnik Zabrze dostalo 1:0
Korona Kielce również 1:0
Ja osobiście liczę na remis w tym spotkaniu, lecz nie zdziwił bym się gdyby Gryfy wygrały te spotkanie 1:0
 
santoro86 18,1K

santoro86

Użytkownik
Trener Legii Maciej Skorża nie zabrał do Wejherowa czterech podstawowych zawodników. Wolne otrzymali: Danijel Ljuboja, Michał Żewłakow, Jakub Wawrzyniak i Dusan Kuciak. Zawodnicy mają odpoczywać w domu. W wyjściowej jednastce wspomnianą czwórkę zastąpią najprawdopodobniej – Michał Żyro, Dickson Choto, Tomasz Kiełbowicz i Wojciech Skaba.

Przypuszczalny skład Legii: Skaba – Jędrzejczyk, Choto, Astiz, Kiełbowicz – Vrdoljak, Łukasik – Novo, Radović, Żyro - Blanco

Autor: Marcin Szymczyk Źródło: Legia.Net
Myślę, że Legia tutaj wygra i to różnicą 2-3 goli. Gryf jeszcze nie zagrał w lidze a kadrowo nie jest to dream team. Zaszli daleko w PP ale dzisiaj myślę, że szans z Legią nie mają żadnych. Pora na pokaz umiejętności Blanco czy Nacho Novo.
Moje typy:
* Legia -1.5
* I.Blanco strzeli
 
ramzesa 13,8K

ramzesa

Forum VIP
Ja bym nie był tego taki pewny . Gryf u siebie jest naprawdę mocny ! Wystarczy przytoczyc takie wyniki jak :
Górnik Zabrze dostalo 1:0
Korona Kielce również 1:0
Tak, sam obstawiałem DW Gryfa, ale teraz to nie wyjdzie. To jest dwumecz i tu trzeba przyjąć jakąś taktykę. Na samym 1:0 nie pociągną. Dla samej Legii taka porażka byłaby kompromitacją. Górnik, Korona tu już było wielkie echo, że nawet komercyjne media zaczęły o tym mówić we wiadomościach. Legia nie może sobie pozwolić na takie porażki. Może Skorża ostatnio nie porywa stylem, ale bronią go wyniki. Jakikolwiek inny wynik niż zwycięstwo Legii będzie rozczarowaniem.
 
Otrzymane punkty reputacji: +3
psm 921

psm

Użytkownik
VS

Wt 2012-03-13 15:00
Gryf Wejherowo - Legia Warszawa (0-3)
gospodarze nie strzela 1,70 expekt✅
goscie wygraja do zera 1,77 bwin✅
Legia (-2) 4,00 sportingbet✅
Dla mnie w takich spotkaniach najwazniejsza jest motywacja,bo rozpisywac sie o potencjale i o roznicy klas pomiedzy liderem ekstraklasy a trzecioligowym zespolem moznaby w nieskonczonosc.Nie az takie,ale jednak byly tez te roznice w poprzednich spotkaniach Gryfa z Gornikiem i Korona i co?... Wiec wracam do motywacji,a z tym u nas ciezko,na zachodzie chocby nie tak dawno Dortmund,jedzie do 3-ligowca (wicelider) na puchar,wychodzi 70% pierwszego skladu,aplikuja ogorkom &quot;czwórke&quot; i dziekuje.W polskiej lidze,w tym przypadku pucharze taki Gornik wyszedl prawie calym pierwszym skladem i dostaje 1-0 do szatni,potem stawiamy autobus w bramce i po pucharze,a dla takiej druzyny po marzeniach o pucharach Europejskich.czym wiec motywowac pilkarzy?No jednym z wyjsc jest rotacja w skladzie a tej sie nie boi trener Skorza,jak trzeba to na lawce posadzi kazdego i da szanse mlodym,a w Legii az sie roi od talentow co tajemnica nie jest. Na mecz nie pojechali tylko Ci ktorych pozycja w tym momencie jest niepodwarzalna,reszta o miejsce nawet na lawce musi walczyc. I tu upatruje szans na powodzenie wyzej wymienionych typow. Nie wiem jak to jest z Novo i Blanco,okaze sie,ten pierwszy pokazal ze parcie na bramke ma,ten drugi dzis bedzie mogl pokazac umiejetnosdci na 2 klasy jak nie wiecej slabszym rywalu.O reszte bym sie nie martwil,juz widze trzecioligowca biegnacego z pilka na Choto...Strach w oczach i w tyl zwrot,albo dluga aby dalej.Skaba musi takze udowadniac ze nadaje sie na tego drugiego,znajac szczescie Legii do bramkarzy zaraz moze nim nie byc.
Kielbik to profesjonalista,nie odpusci na pewno,zwlaszcza ze ma coraz mniej szans na gre.Z przodu takze chcacy sie wykazac Zyro i wracajacy do pelnej dyspozycji Rado powinni zagwarantowac handi,mam nadzieje ze wysokie.​
 
Otrzymane punkty reputacji: +2
TommyTSW 47,1K

TommyTSW

Forum VIP
Doskonały przykład jak negatywy można ubrać w pozytyw.Już nie przesadzaj że ktoś się ma Choto przestraszyć, to on się powinien bardziej bać żeby nie dostać następnej kontuzji od jakiegoś rozjuszonego grajka z pianą na ustach, albo nogi na wyboju nie skręcić.Nie przypominam sobie żeby nasze drużyny w e.pucharach latały z mokrymi majtkami w obliczu europejskich topowych drużyn czy nawet średnch do których brakuje nam większej klasy, więc nie wiem czemu nagle ma biegać Gryf, który z rozgrywek zdążył wywalić Korone i Górnik?W Wejherowie pewnie ekscytacja jakby nasze drużyny do LM awansowały, więc jeżeli chodzi o motywacje to większą daje tym dla których sam dobry występ będzie już dobrym sukcesem, niż zmiennikom Legii którzy jedynie mogą pokazać przydatność na swoich pozycjach ponieważ nie grając regularnie ze sobą na pewno nie stworzą drużyny.
Legia na 95% awansuje do kolejnej rundy, nie znaczy że zapewni sobie awans na Gryfie, zwłaszcza w takim zestawieniu, bo chodź grają z 3 ligowcem to te chłopaki grają ze sobą i się porzygają ze zmęczenia jak będzie trzeba, to dla nich życiowy dwumecz.Skorża wszystkich chłopaków bacznie obserwuje na treningach, jak tam sie wyróżni dostanie szanse, żaden mecz z Gryfem nie otworzy im okna do 1 drużyny, pomiędzy bajki można to włożyć.
Nie mówię że Legia nie wygra żeby nie było, ale na minimum 0-3 w pierwszym meczu i zestawieniu o jakim piszesz to dla mnie szał.
 
hayto 631

hayto

Użytkownik
Gryf Wejherowo - Legia Warszawa 2 1.30
Nie trzeba tu się raczej rozpisywać kto jest faworytem tego spotkania... Legioniści do Wejherowa co prawda nie jadą swoim pełnym &quot;pierwszym&quot; składem, ale nie jadą też rezerwami. Sam trener Skorża stwierdził:

&quot;W Wejherowie poległy już dwie drużyny z ekstraklasy, nie chcemy iść taką drogą. Korekty w składzie będą, ale nie poślę na boisko rezerw&quot;

W Wejherowie nie zobaczymy: Żewłakowa, Kuciaka, Wawrzyniaka i Ljuboji. Natomiast do Wejherowa wybierają sie Novo i Blanco, Żewłakowa ma zastąpić Choto, a Kuciaka Skaba, więc wydaje się, że dużych strat nie ma, co prawda to nie to samo... :smile:

Przewidywany skład Legii :
Skaba - Jędrzejczyk, Choto, Astiz, Kiełbowicz - Novo, Vrdoljak, Radović, Łukasik, Żyro - Blanco.
Rezerwowi: Szumski, Rzeźniczak, Gol, Wolski, Kucharczyk, Hubnik, Żurek.

Lech Poznań - Wisła Kraków 1X 1.30
W Piątek w Krakowie było 0:0, Lechici teraz zagrają na własnym stadionie przy dopingu swoich kibiców. Kolejorz w Krakowie pokazał determinacje i waleczność tego co brakowało gdy Lechitów prowadził J.M Bakero, co prawda Poznaniacy pod wodzą trenera Rumaka rozegrali dopiero jeden mecz, ale zdecydowanie widać poprawę w grze. Absencje w Lechu to Wołąkiewicz który złamał nos w Krakowie, na jego miejsce do składu pewnie wejdzie Maniek. Prawdopodobnie do składu wróci również Tonev i Wojtkowiak. A teraz ważna informacja, a mianowicie do Poznania nie pojechał Maor Melikson oraz Cwetan Genkov, szczególnie brak tego pierwszego to duża strata dla Krakowian. Dodatkowym smaczkiem dla tego spotkania jest obchodzenie 90 urodzin Kolejorza co prawda za 6 dni dopiero nom, ale z tego właśnie powodu Lechici dziś wyjdą w koszulkach z lat 70, a więc może być ciekawie. Miejmy nadzieje, że w te 90 urodziny Kolejorz da satysfakcje kibicom wygrywając to spotkanie. Gram z podpórką bo zawsze bezpieczniej na podbicie AKO :smile:
 
lednydzbanek 2

lednydzbanek

Użytkownik
Co do Legii to hc na pewno jest opcją dla odważnych. Wygrać to wygrają pewnie ,ale kto wie jak sie mecz potoczy,moze byc 1-2 albo 1-5.
Dużo ciekawszy meczem do grania dla mnie jest mecz dzisiejszy pomiędzy Lechem a Wisłą.
Niestety patrząć na pierwszy mecz pomiędzy tymi zespołami z tego maratonu trzech spotkań,ciężko znależć jakiś optymistyczny wariant w grze Wisły.
Wisła dalej gra bezradnie,Melikson chyba ma słabszy okres a w kadrze widzimy zawodników takich jak Kirm czy Paljic,którym dużo brakuje do jakości jaką chcielibysmy w Wiśle widziec. O Gargule to co robił w meczu z Lechem lepiej nie wspominać.
Dochodzi do tego Biton,ktory zachowuje sie jak dziecko we mgle.
Lech pomimo grania w 10,do tego na wyjeździe wcale nie musiał tego meczu przegrać.
Ważna sprawa ,najprawdopodobniej Wisła pojechała do Poznania bez Meliksona ,Genkova i Marko Jovanovica. A w 18tce meczowej ujrzymy m.in Bruda czy Szewczyka.
Czy to jest skład Wisły,który moze sie przeciwstawic w Poznaniu ? Gdyby jechali Sobolewski,Małecki,Melikson,Jovanovic i Genkov to owszem.
W obecnym składzie- wątpie.
Dla Lecha ten dwumecz jest sprawą tak samo kluczową jak dla Wisły,patrząc po komentarzach to chcą już w Poznaniu zapewnić sobie zaliczkę.
A z taką grą Wisły - myślę,że problemów z tym dziś nie będą mieć.
Lech 2.30 bet365
Lech dnb 1.61 bet365
 
psm 921

psm

Użytkownik
Doskonały przykład jak negatywy można ubrać w pozytyw.Już nie przesadzaj że ktoś się ma Choto przestraszyć, to on się powinien bardziej bać żeby nie dostać następnej kontuzji od jakiegoś rozjuszonego grajka z pianą na ustach, albo nogi na wyboju nie skręcić.Nie przypominam sobie żeby nasze drużyny w e.pucharach latały z mokrymi majtkami w obliczu europejskich topowych drużyn czy nawet średnch do których brakuje nam większej klasy, więc nie wiem czemu nagle ma biegać Gryf, który z rozgrywek zdążył wywalić Korone i Górnik?W Wejherowie pewnie ekscytacja jakby nasze drużyny do LM awansowały, więc jeżeli chodzi o motywacje to większą daje tym dla których sam dobry występ będzie już dobrym sukcesem, niż zmiennikom Legii którzy jedynie mogą pokazać przydatność na swoich pozycjach ponieważ nie grając regularnie ze sobą na pewno nie stworzą drużyny. Legia na 95% awansuje do kolejnej rundy, nie znaczy że zapewni sobie awans na Gryfie, zwłaszcza w takim zestawieniu, bo chodź grają z 3 ligowcem to te chłopaki grają ze sobą i się porzygają ze zmęczenia jak będzie trzeba, to dla nich życiowy dwumecz.Skorża wszystkich chłopaków bacznie obserwuje na treningach, jak tam sie wyróżni dostanie szanse, żaden mecz z Gryfem nie otworzy im okna do 1 drużyny, pomiędzy bajki można to włożyć. Nie mówię że Legia nie wygra żeby nie było, ale na minimum 0-3 w pierwszym meczu i zestawieniu o jakim piszesz to dla mnie szał. __________________
Po pierwsze to jak juz skrytykowales czyjas analize to moze podaj swoja i swoj typ,zobaczymy co Ty wydedukujesz...
Po drugie jak sobie nie przypominasz jak polskie zespoly graja z topowymi to ja chetnie Ci przypomne,troche odlegle czasy ale w sam raz,przytocze chocby przyklad wlasnie grajacej dzis Legii i slynnego cytatu &quot;przez pierwsze pol godziny nie wiedzielismy co sie dzieje,pilkarze Valencji grali tak szybko pilka....&quot;- o ile pamietam Czarek Kucharski.pare takich by sie znalazlo,po wynikach widac. Nastepna sprawa to ta motywacja,kto powiedzial ze pilkarze Gryfa nie beda zmotywowani bardziej od Legii??? to oczywiste,dlatego nawet o tym nie wspomnialem,problemem jest motywacja Legii,a jesli takowa bedzie to wynik bedzie sprawa oczywista. Co do skladu to jesli sie potwierdzi ten z Legia.net ,to tacy pilkarze jak Astiz,Vrdoljak,Radovic,Jedrzejczyk,Zyro zagrali juz po kilkanascie spotkan (poza Astizem-6) ligowych,graja ze soba i trenuja ktorys juz sezon a Ty mowisz ze nie stworza druzyny? Wiekszej bzdury nie slyszalem. A na koniec wynik,ja tez nie pisze ze handi(-2) to pewka dnia,chyba logiczne ze typ po kursie 4,00 zagram sobie dla zabawy,albo na jakis wariacki rozpis.Moj typ podstawowy to ze Gryf nie strzeli po 1,70 sadze ze to naprawde dobra oferta.
 
TommyTSW 47,1K

TommyTSW

Forum VIP
Jak mam coś do powiedzenia to piszę a nie czaruje, bo takie analizy to można pod każdego i pod wszystko napisać, włącznie z korektami Maćka z poprzednich meczów że na zawołanie zagrają lepiej.Równie dobrze jak ty mogłem ci podać aktualniejszy przykład z Barceloną na Reymonta.
Drużynę się tworzy grą regularną a nie że tam ze sobą grali i mimo wyniku dobrze to widać.A co do twojego podpisu to jakaś aluzja do mnie? Nie widzę tego w poprzednim poście, zachowaj przynajmniej pozory i stawiaj poprawnie przecinki.
 
psm 921

psm

Użytkownik
Jak mam coś do powiedzenia to piszę a nie czaruje, bo takie analizy to można pod każdego i pod wszystko napisać, włącznie z korektami Maćka z poprzednich meczów że na zawołanie zagrają lepiej.Równie dobrze jak ty mogłem ci podać aktualniejszy przykład z Barceloną na Reymonta.
Drużynę się tworzy grą regularną a nie że tam ze sobą grali i mimo wyniku dobrze to widać.A co do twojego podpisu to jakaś aluzja do mnie? Nie widzę tego w poprzednim poście, zachowaj przynajmniej pozory i stawiaj poprawnie przecinki.
Podpis nie do Ciebie,nie wiem czego nie pojawil sie wyzej,czasem tak sie robi.Nie zwyklem kogos obrazac przez internet,jak chcesz to zerknij sobie do innych moich tematow czy jest,oczywiscie nie musisz tam czytac analiz ;).A co do przecinkow to na szczescie to forum bukmacherskie i wielkiej kiszki nie ma;).
A co do przykladow to mozemy sie licytowac w kolko,ale przy Reymonta Wisla mogla zagrac juz bez kompleksow,jak dostala czworke tydzien wczesniej...
 
flamaster 875

flamaster

Forum VIP
Ciekawie zapowiada się pojedynek Lecha z Wisłą szczególnie dlatego, że dla obu ekip może być to jedyna szansa na grę w europejskich pucharach. Oglądając piątkowe spotkanie tych drużyn ciężko było wskazać, która drużyna była lepsza na boisku dlatego remis był sprawiedliwym wynikiem. W pierwszej połowie Kolejorz sprawiał lepsze wrażenie utrzymując się dłużej przy piłce i stwarzając sytuacje. Wiślacy wyglądali na zaskoczonych taką ambitną grą Lechitów. Natomiast w drugiej połowie role jakby się odwróciły jednak wynik spotkania pozostał taki sam. Dzisiaj jeśli Lech przed własną publicznością zagra tak samo jak przy Reymonta to myślę, że będzie w stanie pokonać Wiślaków tym bardziej, że jak wspomnieli koledzy wyżej przyjedzie bez kilku czołowych zawodników.

Moja propozycja:

Lech (około 2.20)
Lech dnb (około 1.55)
 
K 218

krystian95

Użytkownik
Dla Lecha ten dwumecz jest sprawą tak samo kluczową jak dla Wisły,patrząc po komentarzach to chcą już w Poznaniu zapewnić sobie zaliczkę.
A z taką grą Wisły - myślę,że problemów z tym dziś nie będą mieć.
Ok,Wisła dzisiaj pojedzie do Poznania mocno osłabiona.Zgadzam się tez z tym,że Wisła nie jest w formie.Nie rozumiem,jednak twojego stwierdzenia,że dzisiaj Lech nie będzie miał problemów z Wisłą.Pamiętaj,że Lech także jest w dołku.W obecnym sezonie zawodnicy Lecha nie byli nawet w stanie strzelić bramki.Wiadomo,że dla obu zespołów Puchar Polski jest bardzo ważny,w końcu to najkrótsza droga do europejskich pucharów.Z obecnym położeniem obu drużyn w tabeli ciężko może być o kwalifikację do rozgrywek europejskich przez ligę.Ja bym tu uważał stawiając na Lecha. po cichu liczę na małą niespodziankę i zwycięstwo Białej Gwiazdy.
 
nr69 1,4K

nr69

Użytkownik
Dziś na Bułgarskiej w pierwszym meczu ćwierćfinałowym Pucharu Polski Lech Poznań obchodzący 90 lecie klubu zmierzy się z Krakowską Wisłą. Dla Poznaniaków będzie to bardzo ważny mecz. Po pierwsze Lech powstał 90 lat temu i na okrągłą rocznicę wypadałoby wygrać. Po drugie w Kolejorzu doszło ostatnio do ważnych zmian. Hiszpana Bakero zastąpił nowicjusz Rumak, który był przy zespole, ale w roli asystenta. Po trzecie w ostatni weekend drużyny te mierzyły się w Krakowie przy ul. Reymonta i lepsze wrażenie wywarł na mnie Lech. Już w 30 sekundzie po strzale Możdżenia &#39;&#39;Poznańska Lokomotywa&#39;&#39; mogła prowadzić. Mateusz został również antybohaterem meczu, ponieważ w 64 minucie spotkania osłabił zespół i wyleciał z boiska. Lech w 10-ątke grał dzielnie, a Wisła wyglądała jakby nie wiedziała co w takich sytuacjach robić. Biała Gwiazda waliła głową w Poznański mur i nie stworzyła sobie żadnej dogodnej sytuacji. Kapitan Wisły krótko skomentował ten mecz &quot;Takie strzały z dystansu widuje się na boiskach A-klasy, a nie w ekstraklasie.&quot; W bramce Lecha świetnie bronił Kotorowski. Dla trenera Mariusza Rumaka na pewno dużą stratą jest Wołąkiewicz, który złamał nos w pojedynku z Wiślakiem. Po kontuzji wrócił Murawski, który niewątpliwie będzie dużym wzmocnieniem w szeregach Lecha. Od trzech meczów Lech nie trafił bramki, Rudniev musi wreszcie coś ukuć. W zespole Wisły na początku rundy wiosennej obawiano się o formę linii defensywnej. Ta jednak spisuję się bardzo dobrze. W Wiśle ostatnio też zmiana trenera. Kazimierza Moskala zastąpił Polski Pep Guardiola - Michał Probierz. Przed tym spotkaniem powiedział, że mecz będzie trudny, a w zespole jest wiele chorób i kontuzji i bardzo się tego meczu obawia. Biała Gwiazda wystąpi dziś bez Meliksona, Genkowa i Jovanovica. To spore osłabienia w szeregach Wisły. Lechici po zwolnieniu Bakero są widocznie zadowoleni, w mediach mówią, że wróciła do nich chęć gry i rozumieją się świetnie z nowym trenerem. Rumak na pewno będzie chciał się pokazać właścicielom i dziś na pewno będzie chciał ugrać korzystny wynik przed rewanżem, jakim jest zwycięstwo. Jubileusz Lecha, wiele zasłużonych zawodników na trybunach, mecz rozpocznie Atlasiński. W kotle Lecha komplet, bilety skończyły się wczoraj. Szykuję się wspaniała atmosfera i mam nadzieję, zwycięstwo Lecha. Hej Kolejorz!

Lech @ 2.20 Bwin
 
userpoznan 12

userpoznan

Użytkownik
O 18.30 rozpocznie się mecz w Poznaniu pomiędzy Lechem a Wisłą. Fawortytem według bukmacherów jest Kolejorz i w przypadku osłabień Wisły trzeba się z tym zgodzić. Biała Gwiazda przyjedzie do Poznania bez kontuzjowanych już wcześniej Sobolewskiego i Boguskiego, a także bez chorego Genkowa i narzekającego na uraz Meliksona. Są to na pewno bardzo ważne ogniwa i ich absencje będą widoczne w grze mistrzów Polski. D tego dochodzi kompletny brak formy Kirma, Bitona czy chociażby Garguły. Lech wystąpi osłabiony jedynie brakiem Wołąkiewicza. Jego miejsce powinien zająć Arboleda. W piątkowym meczu między tymi drużynami było widać zmianę na stanowisku trenera w Poznaniu. Co prawda niemożliwym jest aby trener Rumak zdążył wprowadzić i wyćwiczyć jakiekolwiek swoje elementy gry, jednak Lech wyraźnie odetchnął po odejściu Bakero. Widać było w ich grze walkę i zaangażowanie. Motywacji Kolejorzowi na pewno nie zabraknie. Dzisiejsze spotkanie będzie miało bardzo wyjątkowy charakter. Za sześć dni Kolejorz skończy 90 lat, a swoje urodziny będzie świętował właśnie podczas pucharowego meczu z Wisłą przy Bułgarskiej.

Obie drużyny praktycznie straciły już szansę na zdobycie mistrzowskiego tytułu. Cały czas liczą na zakończenie sezonu na podium, ale nie będzie o to łatwo. Obecnie Wisła do trzeciego miejsca traci pięć punktów, z kolei Lech ma trzy oczka straty więcej, ale rozegrał dotychczas jeden mecz mniej.

Dlatego też obie drużyny bardzo poważnie traktują pucharowy dwumecz. Porażka w nim znacznie zmniejszy szanse zespołów na grę na międzynarodowej arenie w przyszłym sezonie.

&quot;Ważne by w tym meczu wypracować sobie taką zaliczkę, która pozwoli nam spokojnie jechać na rewanż do Krakowa. Myślę, że 2:0 byłoby rezultatem zadowalającym&quot; - uważa obrońca Lecha Poznań, Marcin Kamiński.

Mecz będzie miał charakter jubileuszowy, więc najlepszym prezentem na urodziny Lecha, będzie zwycięstwo z Wisłą. I w tę stronę będę sie skłaniał. Lech zagra przed własną publicznością, praktycznie w najsilniejszym składzie, Wisła osłabiona, bez formy. Mam nadzieję, że nie zepsuje obchodów 90-lecia. Typuję wygraną Kolejorza!
 
maniol 0

maniol

Użytkownik
Dziś o godzinie 15.00 w Zdzieszowicach dojdzie do spotkania pomiędzy miejscowym Ruchem a gośćmi z Chorzowa. Teoretycznie Chorzowianie są faworytem w tym dwumeczu i troszeczkę nie rozumiem kursu na przyjezdnych, co prawda z dnia na dzień leci w dół jednak nadal oscyluje w granicach 1.65 i myślę, że warto wykorzystać tę okazję. Waldemar Fornalik twierdzi, że da pograć zmiennikom aby mogli udowodnić swoją wartość na boisku i wpisać się na stałe do podstawowej jedenastki. Uważam, że Ruch Chorzów nie zagra w typowo okrojonym i rezerwowym składzie ponieważ to właśnie krajowy puchar jest w stanie im otworzyć drogę do tych europejskich. Są profesjonalistami i powinni wykorzystywać każdą szansę i nie sądzę aby przyjechali kalkulować jaki wynik byłby dla nich najkorzystniejszy. Dysponują dość dobrym zestawieniem piłkarzy w każdej formacji i raczej bez większych problemów będą w stanie wypracować dobrą zaliczkę przed rewanżem u siebie, który powinien już być tylko formalnością. Dodatkowo będą wspierani liczbą 200 swoich kibiców. O Ruchu Zdzieszowice pisać nie będę ponieważ uważam, że ich przygoda z pucharem Polski właśnie dobiega końca, dodać jedynie można, iż chorzowski klub jest ekspertem od tych rozgrywek.
Mój typ to czysta dwójka - Ruch Chorzów ✅ 1:4
 
brooklynbounce 888

brooklynbounce

Użytkownik
Zacznę od razu od tego,że do końca nie wiem,jak okres przygotowawczy przepracowała gdyńska Arka,patrząc na wyniki sparingów i czytając kilka artykułów na stronie drużyny z Trójmiasta domniemam,że nie jest najgorzej.Dziś widzę spore value w kursie na gospodarzy pierwszego ćwierćfinałowego spotkaniu Pucharu Polski,pomiędzy drużynami Arki Gdynia i aktualnego Wicemistrza Polski - Śląska Wrocław,raczej tego spotkania nie przegrają,typ opieram o słabszą formę przyjezdnych,Śląsk utracił to,co pokazywał na jesieni,pewność siebie,kolektyw,dyscyplinę taktyczną i nutkę szczęścia,która niewątpliwie była przy piłkarzach Lenczyka,drużyna w wyraźnym dołku,2 porażki i 2 remisy w 4 spotkaniach wiosny,2 pkt zdobyte na 12 możliwych,mało kto spodziewał się tak słabego startu po drużynie Mistrza Jesieni,jeśli mam być szczery,to styl gry Śląska nie podobał mi się za bardzo nawet wtedy,kiedy wyniki były,teraz ich nie ma,w grze nie ma także zaangażowania,po rozmowie z bliskimi znajomymi z Wrocławia wiem,że wewnątrz drużyny nie jest zbyt kolorowo,są też spięcia na linii zarząd-drużyna,dziś jedno czego jestem pewien,to wielkiego zaangażowania ze strony gospodarzy,kibice na pewno dopiszą,obydwie strony nie przepadają za sobą,piłkarze Arki po spadku dawno nie mieli okazji zagrać z tak wymagającym i z kilku względów atrakcyjnym marketingowo rywalem,Śląsk spotkał się już z trzema tak agresywnie grającymi rywalami w tej rundzie,mam na myśli Ruch,Widzew i niedzielny mecz z rozpędzoną kielecką Koroną,nie wygrał żadnego z nich,tak jak pisałem wcześniej,brakło serca i zaangażowania,a mecze same się nie wygrają,dziś w Gdyni na pewno nikt nogi nie odstawi,spodziewam się underowego wyniku i maksymalnie dwóch bramek,chociaż sam mam przeczucie,że mecz skończy się bezbramkowym remisem po nudnej,twardej grze w środku pola,na to wskazuje również prawo serii,3 ostatnie spotkania pomiędzy obydwoma drużynami na boisku w Gdyni,zakończyły się remisami 3:3,2:2 i 1:1,dziś czas na 0:0;)

Arka Gdynia vs Śląsk Wrocław
Remis @3,30 Bwin
DW 0:0 - @8,00 Bet365
Under 1,5 @3,25 Sportingbet

Start 18:30 - TVN Turbo
 
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom