>>>BETFAN - BONUS 200% do 400 ZŁ <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<

Puchar Świata w siatkówce mężczyzn - Japonia 2011

Status
Zamknięty.
christopher48 2K

christopher48

Forum VIP
Puchar Świata w siatkówce mężczyzn
Japonia 2011​






Miejsce: Japonia (Nagoya, Kagoshima, Osaka, Kumamoto, Fukuoka, Hamamatsu, Tokio)
Data: 20. listopada – 4. grudnia 2011

Oficjalna strona: http://www.fivb.org/EN/Volleyball/Competitions/WorldCup/2011/Men/index.asp



Reprezentacje biorące udział w tegorocznym Pucharze Świata oraz sposób, w jaki się zakwalifikowały do PŚ:




Argentyna ---&gt; http://www.fivb.org/EN/Volleyball/Competitions/WorldCup/2011/Men/Teams.asp?Team=ARG
Brazylia ---&gt; http://www.fivb.org/EN/Volleyball/Competitions/WorldCup/2011/Men/Teams.asp?Team=BRA
Chiny ---&gt; http://www.fivb.org/EN/Volleyball/Competitions/WorldCup/2011/Men/Teams.asp?Team=CHN
Kuba ---&gt; http://www.fivb.org/EN/Volleyball/Competitions/WorldCup/2011/Men/Teams.asp?Team=CUB
Egipt ---&gt; http://www.fivb.org/EN/Volleyball/Competitions/WorldCup/2011/Men/Teams.asp?Team=EGY
Iran ---&gt; http://www.fivb.org/EN/Volleyball/Competitions/WorldCup/2011/Men/Teams.asp?Team=IRI
Włochy ---&gt; http://www.fivb.org/EN/Volleyball/Competitions/WorldCup/2011/Men/Teams.asp?Team=ITA
Japonia ---&gt; http://www.fivb.org/EN/Volleyball/Competitions/WorldCup/2011/Men/Teams.asp?Team=JPN
Polska ---&gt; http://www.fivb.org/EN/Volleyball/Competitions/WorldCup/2011/Men/Teams.asp?Team=POL
Rosja ---&gt; http://www.fivb.org/EN/Volleyball/Competitions/WorldCup/2011/Men/Teams.asp?Team=RUS
Serbia ---&gt; http://www.fivb.org/EN/Volleyball/Competitions/WorldCup/2011/Men/Teams.asp?Team=SRB
USA ---&gt; http://www.fivb.org/EN/Volleyball/Competitions/WorldCup/2011/Men/Teams.asp?Team=USA



Reprezentacje, które uplasują się na trzech pierwszych miejscach w Pucharze Świata zakwalifikują się do Igrzysk Olimpijskich w Londynie.


Historia Pucharu Świata w siatkówce mężczyzn:
http://pl.wikipedia.org/wiki/Puchar_Świata_w_piłce_siatkowej#Siatkarze


Zapraszam do dyskusji i pisania analiz​
 
Otrzymane punkty reputacji: +6
jasmin_bogow 5,5K

jasmin_bogow

Użytkownik
Mam kilka pytań ???? Nie jestem za bardzo obeznany z tematem, a to na pewno bardzo się przyda w obstawianiu:

Czy niektóre z tych drużyn są już zakwalifikowane do Olimpiady wskutek np zajęcia 1-2 miejsce w ME ( Włochy, Serbia ) ?

Jeśli tak, to np jeśli któraś z nich zajmie pierwsze miejsce to karta na olimpiadę przypada kolejno drużynie z niższego miejsca?
 
christopher48 2K

christopher48

Forum VIP
Mam kilka pytań ???? Nie jestem za bardzo obeznany z tematem, a to na pewno bardzo się przyda w obstawianiu:

Czy niektóre z tych drużyn są już zakwalifikowane do Olimpiady wskutek np zajęcia 1-2 miejsce w ME ( Włochy, Serbia ) ?

Jeśli tak, to np jeśli któraś z nich zajmie pierwsze miejsce to karta na olimpiadę przypada kolejno drużynie z niższego miejsca?

Format kwalifikacji do Igrzysk Olimpijskich wygląda tak:

http://en.wikipedia.org/wiki/Volleyball_at_the_2012_Summer_Olympics_–_Men&amp;#39;s_tournament_qualification


Zatem jak widać, poza gospodarzem Igrzysk, żadna inna reprezentacja jeszcze nie zakwalifikowała się do Londynu.

Puchar Świata jest pierwszą do tego okazją. Potem będą turnieje kontynentalne oraz trzy dodatkowe turnieje.
 
jasmin_bogow 5,5K

jasmin_bogow

Użytkownik
Bardzo dziękuję za odpowiedź ????
Czyli patrząc obiektywnie Polakom będzie bardzo ciężko już tutaj ugrać wymarzone miejsce. Hmm a czy wszystkie drużyny zazwyczaj traktują ten Puchar maksymalnie poważnie, czy zdarza się, że przyjeżdżają słabszym składem, tak naprawdę licząc np na turnieje kontynentalne?
 
houston4 1,2K

houston4

Użytkownik
Z tego co się orientuję, to wszystkie drużyny traktują ten turniej bardzo serio i raczej będą grać najmocniejszymi składami.
 
R 16

rskull

Użytkownik
Jak dobrze widze to dla Nas jeżeli nie będziemy w trojce najlepiej byłoby gdyby pierwsze trzy miejsca zajeły Rosja , Serbia, Włochy wtedy w turnieju europejskim tak naprawdę zostanie do pokonania silna Bługaria i odradzająca sie Francja no i słabsze drużyny. Nawet jak sie w europejskim nie uda to zostanie ktorys turniej interkontynentalny ale wtedy już nie powiino byc Brazyli Usa no i mniejmy nadzieje potęg europejskich.
 
sportbetmania 7

sportbetmania

Użytkownik
Ja myślę, że nawet jak Polska nie awansuje z PŚ i potem z kontynentalnego (gdzie do pokonania będzie Bułgaria i na pewno ktoś z trójki Włochy, Serbia, Rosja bo wątpię żeby wszystkie trzy były na podium PŚ) awansuje tylko zwycięzca to potem będą turnieje światowe i w drodze &quot;losowania&quot; do pokonania będą zapewne Niemcy i zespoły z niższej półki. A jak się nie uda to federacja wywali jakąś Tunezje i będzie spokój :razz:
 
dawidbarca 6,2K

dawidbarca

Użytkownik
Cały turniej zapowiada się po prostu GENIALNIE , to będzie prawdziwa uczta ???? . Na sam początek w Niedziele dwa super mecze , Rosja - Włochy i Polska - Kuba ???? . Osobiście za faworytów tego PŚ uważam Włochów , Rosjan i pewnie jak zawsze groźna będzie Brazylia , do kadry Włoch wrócił genialny atakujący Alessandro Fei , będzie to na pewno ogromne wzmocnieje dla tej drżyny mimo że i tak ich skład prezentuje się wyśmienicie. Co do naszej kadry to szanse na pierwszą 3 są naprawde iluzoryczne , obsada turnieju jest piekielnie mocna i mimo że Polacy to świetna ekipa ( po powrocie Bartmana , Gumy i Winiara jesteśmy naprawde silni) , ale patrząc na inne ekipy to będzie niesamowicie trudno cokolwiek tutaj ugrać. Jestem bardzo ciekaw kursów na pierwsze mecze , po ich pojawieniu postaram się coś nabazgrać ;)
 
wojcirej 2K

wojcirej

Użytkownik
Ja bym się tymi Rosjanami tak nie podniecał, bo niby już mówiło się po LŚ, że Rosja zacznie wszystko wygrywać, a na ME wszystko wróciło do normy, jeżeli chodzi o ich wygrywanie. Z początku pewnie będą groźni jak zawsze, ale jak się im ktoś postawi typu Serbowie, to już będzie po ich walcu drogowym.
 
R 16

rskull

Użytkownik
No to co chyba się rzuca każdemu w oczy to
Serbia - Argentyna 1 kursik 1,45 może jakies handi jescze będzie
Mimo, iż dostali od nich podczas pierwszej fazy Ligi Światowej to myśle, że warto.

Włosi kurs 2,7 z Rosją napewno gdzieś do systemu warto dodać. Mimo powrotu weteranów do ekipy Rosji, Włochów stać na wygraną

Czy pan Kurek zagra z Kuba? bo jak nie to chyba warto na Kubańczyków.
 
K 165

karol666

Użytkownik
Też mi się wydaje, że kurs na Kubańczyków 1.65 jest zachęcający. Wczoraj w sporcie po wiadomościach mówili, że Kurek pierwsze spotkanie ma zacząć na ławce.
Wypowiedź Anastasiego:
Przed wylotem polska drużyna miała pewne problemy, zwłaszcza Bartosz Kurek, którego występ w Azji stał pod dużym znakiem zapytania. Teraz siatkarz Skry Bełchatów trochę odpocznie, by wspomóc drużynę w kolejnej rundzie turnieju. - Z Bartkiem Kurkiem wszystko w porządku. W drugim meczu z Czechami zagrał jednego seta, gdyż lekarz naszej drużyny Jan Sokal doradził mi , by tyle zagrał. Nie chciał się zgodzić na więcej a ja zaakceptowałem jego radę. Bartek nie będzie grał tak intensywnie , jak to robił podczas Ligi Światowej, czy w mistrzostwach Europy. Ważne jest, że jest z nami. Puchar Świata jest bardzo długi, mamy wiele meczów przed nami, wiec on pewnie opuści pierwsze, ale z pewnością wróci w drugiej części turnieju - kończy trener polskiej reprezentacji.
źródło:siatka.org
 
dawidbarca 6,2K

dawidbarca

Użytkownik
No to co chyba się rzuca każdemu w oczy to
Serbia - Argentyna 1 kursik 1,45 może jakies handi jescze będzie
Mimo, iż dostali od nich podczas pierwszej fazy Ligi Światowej to myśle, że warto.

Włosi kurs 2,7 z Rosją napewno gdzieś do systemu warto dodać. Mimo powrotu weteranów do ekipy Rosji, Włochów stać na wygraną

Czy pan Kurek zagra z Kuba? bo jak nie to chyba warto na Kubańczyków.
Jak na razie to kursy podał bah , więc nie ma się co za bardzo tym sugerować , możliwe że u innych buków kursy będą zupełnie inne i pewnie sporo wyższe. Kurs 1.40 na Serbie z Argentyną? zupełnie bez sensu , po tym co Argentyna grała na LŚ spokojnie można ich pograć w meczu z Serbią , zobaczymy czy Ivan dalej będzie trzymał poziom bo bez niego Serbia jest po prostu przeciętnym zespołem. Co do kursu na Rosje to jest co najmniej zabawny , ja bym tutaj dał po 1.80 , ewentualnie 1.75 na Włochów bo w moich oczach jest to obecnie lepsza drużyna niż Rosja , wiadomo że nazwiska nie grają , ale kadrowo Rosja lepszy od Włochów ma tak naprawde tylko środek. Kurek prawdopodobnie nie zagra w pierwszym składzie , nawet jeśli zagra to na pewno nie będzie w pełni sił na cały mecz z tak wymagającym rywalem , mamy jednak Kubiaka który jak złapie rytm to gorzej od Kurka nie gra . Trzeba złamać Kube zagrywką , wiadomo że ta ekipa ma ogromne problemy w przyjęciu , jak dograją sobie dokładnie do siatki to nie mamy z nimi szans , wbiją nas w parkiet gwoździami , wiadomo jednak że ta drużyna gra bardzo różnie i nie wiadomo jak będzie z ich dyspozycją (szczególnie chodzi tutaj o przyjęcie).
 
feekus 1,7K

feekus

Forum VIP
mamy kursy ze sportingbetu na jutrzejsze spotkania (w załączniku).
Meczów typu Włochy - Rosja i Polska - Kuba nie pokusze się ruszyć, bo poziom tam jest niezwykle wyrównany. Mimo, że na Zborną kurs mocno zaniżony to i tak na Makaroniarzy nawet +1.5 seta (kurs 2.0) nie odważyłbym się dać.
Moja uwaga skupi się bardziej na Canarinhos - -2.5 seta z Egiptem? Kurs? 1.4. Wygląda bardzo obiecująco. Niby pierwszy mecz, nie muszą &#39;polecieć&#39; na poważnie, ale i tak spokojnie powinni rozbić Faraonów. Do tego warto też zwrócić uwagę na Japonię z Iranem. Kurs 1.72, gospodarze z kraju Kwitnącej Wiśni mają za sobą trybuny, nie potrzebowali się aklimatyzować, Iran to nie jest potentat. Wg mnie są w stanie powalczyć z mocniejszymi ekipami w grupie, zatem Irańczycy nie powinni stanowić tutaj większego zagrożenia w tej konfrontacji.
Wasze opinie?

/edit: USA z Chinami -2.5 po kursie 1.72 też warte rozważenia.
 
K 165

karol666

Użytkownik
Według mnie w meczu Polska - Kuba lekkim faworytem będą Kubańczycy. Brak Kurka może być widoczny szczególnie w ataku, ale tak jak napisał DawidBarca, jeśli Polakom uda się odrzucić Kubańczyków od siatki, to mamy spore szanse na zwycięstwo. Jeśli marzymy o walce o awans na IO (choć mi się wydaje, że z tego turnieju nie awansujemy) to musimy to spotkanie wygrać.
Następnie Włochy - Rosja. Bardzo dziwne kursy na to spotkanie. Mocno zawyżony kurs na Włochów. Spodziewałem się czegoś w granicach 1.80-2.00. W tym meczu widzę over punktowy. Spotkanie powinno być wyrównane i raczej nikt gładko nie wygra tego spotkania.
Spotkanie USA- Chiny. To powinno być spotkanie bez historii. Pewne 3 pkt Amerykanów.
Ciekawe kursy są wystawione na spotkanie Serbia - Argentyna. Myślałem, że po udanych dla Serbów mistrzostwach Europy kurs na to spotkanie będzie w granicach 1.2-1.25. A tu mamy aż 1.4. Serbowie powinni się liczyć w walce o pierwszą trójkę. Dlatego to spotkanie powinni wygrać za 3 pkt.
Główny faworyt całego turnieju czyli Brazylia w pierwszym meczu zmierzy się z Egiptem. W tym spotkaniu nie powinno być większych emocji i Brazylia powinna wygrać w trzech setach.
I w ostatnich spotkaniu Japończycy podejmą Iran. Przyznam się, że nie widziałem gry Iranu. I ciężko mi coś o nich powiedzieć. Ale uważam, że Japończycy jako gospodarze powinni wygrać to spotkanie.
Podsumowując, oto moje typy na pierwszy dzień:
Polska - Kuba 2 1.85 betsafe
Włochy - Rosja over 185.5pkt 1.85 betsafe
USA(-1.5 seta) - Chiny 1 1.20 betsafe
Serbia(-1.5 seta) - Argentyna 1 1.85 betsafe
Brazylia(-2.5 seta) - Egipt 1 1.65 Betclick
Japonia - Iran 1 1.70 betsafe
 
T 16,4K

tadzin

Użytkownik
Do tego warto też zwrócić uwagę na Japonię z Iranem. Kurs 1.72, gospodarze z kraju Kwitnącej Wiśni mają za sobą trybuny, nie potrzebowali się aklimatyzować, Iran to nie jest potentat. Wg mnie są w stanie powalczyć z mocniejszymi ekipami w grupie, zatem Irańczycy nie powinni stanowić tutaj większego zagrożenia w tej konfrontacji.
Według mnie gdyby puchar były w Wietnamie to byś napisał że Iran to nie potentat, a za Wietnamem przemawiają własne trybuny i dlatego grasz za Wietnamem nie ?
I w ostatnich spotkaniu Japończycy podejmą Iran. Przyznam się, że nie widziałem gry Iranu. I ciężko mi coś o nich powiedzieć. Ale uważam, że Japończycy jako gospodarze powinni wygrać to spotkanie.
To już w ogóle mnie zabiło.
Jak nie potrafisz poświęcić 1 minuty by wpisać w gogle hasło &quot;mistrzostwa azji w piłce siatkowej mężczyzn&quot; to można powiedzieć że jakość tego typu jak i innych ma znikomą, a nawet zerową wartość.
 
dawidbarca 6,2K

dawidbarca

Użytkownik
POLSKA - KUBA
Już jutro o godzinie 7.00 rozpocznie się inauguracyjne dla Polaków spotkanie tegorocznego Pucharu Świata w siatkówce mężczyzn , faworytem spotkania według bukmacherów jest Kuba i nie można się z tym nie zgodzić.

Polska przystępuje do tego meczu bardzo osłabiona , nie zagra największa gwiazda naszej ekipy Bartosz Kurek , zastąpi go Kubiak który mimo że jest bardzo utalentowany to często gra falami , przytrafiają mu się mecze w których jest nie do zatrzymania (tak jak w meczu z Niemcami na ME) ale często gra też słabiej (tak jak ostatnio w meczach z Czechami) . Obok Kubiaka zagra znana już w całej Europie postać czyli Michał Winiarski , ten zawodnik powinien trzymać przyjęcie Polskiego zespołu na dobrym poziomie , zobaczymy jak będzie sobie radził w ataku bo mnie w meczu z Czechami szczerze mówiąc nie zachwycił. Główną armatą zespołu Polski ma być Zbyszek Bartman , zawodnik na pewno jeszcze nie klasy Wlazłego , ale już myślę że lepszy niż jego vis a vis w meczu z Kubą Hernandez . Rozgrywającym będzie oczywiście Zagumny , na środku zobaczymy Nowakowskiego i nowego kapitana Reprezentacji Możdżonka.

Reprezentacja Kuby znana jest od wielu już lat jako drużyna która potencjałem jest jedną z najlepszych na świecie , często jednak gorące głowy Kubańczyków nie pozwalają im osiągać tego na co ich stać . Myślę że każdy w drużynie Kuby liczy na bezpośredni awans do IO już z tego turnieju , na pewno stać ich na to , chociaż konkurencja jest piekielnie ciężka. Ogromnym wzmocnieniem jej drużyny jest powrót do kadry świetnego rozgrywającego którego brakowało na LŚ Raydela Hierrezuelo , na uwage zasługuje też znakomity i bardzo zwinny libero Gutierrez . Gwiazdą ekipy Kuby jest oczywiście przyjmujący Leon , który mimo bardzo młodego wieku prezentuje bardzo dojrzałą siatkówke , nie gra falami i potrafi solidnie trzymać bardzo wysoki poziom przez cały mecz , jego partnerem na przyjęciu będzie niezwykle skoczny i świetnie atakujący Henry Bell. Szansy dla Polski upatrywałbym w atakującym Kuby , ten zawodnik od samego początku nie podoba mi się , nie prezentuje pewnego ataku i często popełnia całą mase prostych błędów .

Mimo wszystko uważam że to Kuba jest silniejszą reprezentacją , jeśli tylko utrzymają solidne przyjęcie to można być spokojnym o wynik , mają na tyle znakomitych środkowych , kapitalnego rozgrywającego i świetnie atakujących przyjmujących że bez problemu poradzą sobie z naszym blokiem.

Typ: Kuba
Kurs: ok.1.75
ROSJA - WŁOCHY
Jutro punktualnie o tej samej godzinie co mecz Polaków powinno rozpocząć się drugie szlagierowe spotkanie Rosji z Włochami , obie ekipe są jednymi z głównych faworytów do pierwszej 3 na turnieju , buki jednak uznał że to Rosja jest zdecydowanie lepszy zespołem co jest moim zdaniem bzdurą.

Rosjanie mają swoje wielkie atuty , nie da się oczywiście zaprzeczyć , tacy zawodnicy jak Michajłow , Wołkow czy Muserski to czołówka światowa. Największą gwiazdą tej ekipy jest wspomniany wcześniej kapitalny atakujący Zenita Kazań Maksim Michajłow , jest on obecnie uważany za najlepszego zawodnika na świecie na swojej pozycji i każdy kto widział kilka razy tego zawodnika w akcji wie że jest w tym dużo prawdy. Na pewno wielką siłą i atutem tej reprezentacji są ich środkowi , możliwe że Muserski i Wołkow to obecnie dwaj najlepsi środkowi świata , parametry mają po prostu genialne jak na tą pozycję , obaj są głównymi elementami słynnej Rosyjskiej &quot;ściany&quot; . Główną słabością Rosji powinno być ich przyjęcie , podobnie jak w ekipie Kuby nie ma zawodników którzy jakoś solidnie trzymaliby ten element gry , Biriukow mimo że jest zawodnikiem świetnym w ataku to w przyjęciu często ma ogromne problemy , myślę że jeśli Włosi uruchomią swoje petardy na zagrywce to z Rosją może być krucho.

Włosi od tegorocznej LŚ grają znakomitą siatkówke , na ME zdobyli srebrny medal a teraz dodatkowo są wzmocnieni Parodim (co prawda grał już na ME , ale był po kontuzji i nie dawał drużynie tego co teraz może dać) i Feiem . Skład na papierze Włosi mają chyba najsilniejszy na świecie , nie ma pozycji na której mieliby słabego , albo chociaż przeciętnego zawodnika. Parę przyjmujących w ekipie Berutto tworzą Savani i Parodi , są to zawodnicy tworzący trzon znakomicie spisującej się w tym sezonie Maceraty , na ataku zagra wreszcie najlepszy atakujący Włoch czyli Alessandro Fei , ostatnio Michał Łasko poczynił znaczące postępy w swojej grze , ale nigdy nie był i nie będzie zawodnikiem który może dorównać Feiemu , kto oglądał ostatnio mecze Treviso wie że Alessandro jest w znakomitej formie i spokojnie może rywalizować z grającym po drugiej stronie siatki Michajłowem. Ogromnym atutem reprezentacji Włoch jest ich zagrywka , w tej drużynie nie ma zawodnika który kulałby w tym elemencie gry , nawet rozgrywający Travica znakomicie prezentuje się na zagrywce , świetna zagrywka + słabe przyjęcie Rosjan = masa punktów dla Włochów.

Włosi to jak dla mnie obecnie lepsza drużyna niż Rosja , spokojnie więc stać ich na wygraną , nie mówie że stanie się tak na pewno bo różnica między obiema ekipami jest mała , ale po takim kursie nie można tego nie zagrać.

Typ : Włochy
Kurs: ok. 2.70 - 3.00
Trzecim meczem na który warto jutro zwrócić uwagę jest mecz Argentyny z Serbią , Mistrzowie Europy przyjechali do Japonii w celu wywalczenia przepustki na IO , jednak po tym co pokazywała ostatnio Argentyna nie mogą być stawiani w tym meczu w roli zdecydowanego faworyta.

Główną armatą i siłą Serbów jest ich atakujący Ivan Miljkovic , bez tego zawodnika są po prostu przeciętniakami co było widać na tegorocznej LŚ gdzie nie wyszli nawet ze swojej grupy (ustępując m.in Argentynie) . Zatrzymanie Ivana będzie dla Argentyny kluczowe , ale oprócz tego muszą poradzić sobie z dobrymi środkowymi Serbii Podrascaninem i Stankovicem . Słabością Serbów jest rozgrywający Petkovic który nie jest nawet w małym stopniu tak dobrym zawodnikiem jak Grbic , do tego sporym mankamentem jest brak silnego uderzenia zawodników z przyjęcia , czasem techniczne ataki Nikica to za mało na dobry , solidny blok rywali.

Gwiazdą i zawodnikiem wokół którego wszystko się kręci jest rozgrywający Monzy Luciano De Cecco , zawodnik ten już teraz jest moim zdaniem najlepszy na świecie na swojej pozycji , mimo tego że jest jeszcze bardzo młody , De Cecco może wykreować z najsłabszego atakującego super strzelca , jego wystawy cą momentami genialne . Argentyna na ostatniej LŚ imponowała również solidnym przyjęciem , co było oczywiście rajem dla Luciano. Solidnie prezentuje się para przyjmujących Conte - Quiroga , średnim zawodnikiem jest atakujący Perreira.

Serbowie są oczywiście faworytem tego meczu , ale minimalnym , zdecydowanie nie aż tak dużym jak sugerują to buki , dlatego warto zagrać coś w stronę Argentyny bo jest to spore value.

Typ : Argentyna +1.5 seta
Kurs : Ok. 1.85.
 
sportbetmania 7

sportbetmania

Użytkownik
Rosja-Włochy over 182.5 @ 1.75 bet365 (12bet, dafabet) ✅

Według mnie najpewniejszy typ pierwszej kolejki, generalnie podzielam zdanie Dawida i dziwi mnie że buki tak faworyzują Rosjan (w pinnaclu dostaniemy na wygraną Italii 3,4). Jedyny rozsądny powód to kontuzja barku podstawowego liber Bariego to może mieć jakiś wpływ na końcowy rezultat bo drugi libero to już nie ten poziom. Jednak jak już Dawid napisał do reprezentacji wraca ikona Alessandro Fei, dodam że w znakomitej formie (przynajmniej 2 tygodnie temu), kto oglądał mecz Monza-Sisley ten wie jakie to wzmocnienie. Nie będę się rozpisywał bo tylko bym powielał słowa z analizy powyżej, włosi solidni na każdej pozycji z kilkoma charyzmatycznymi postaciami (Savani, Fei, Mastrangelo). Rosjanie to klasa sama w sobie turnieje zwykle rozpoczynają bardzo mocno. Spodziewam się bardzo wyrównanego spotkania, tym bardziej że żadna z drużyn nie chce rozpocząć startu pucharu świata od porażki.
 
Otrzymane punkty reputacji: +5
jajs 67,3K

jajs

Użytkownik
DawidBarca ładne analizy jednak nie zgodziłbym się trochę z podsumowaniem siły Kubańczyków. Są kapitalną drużyną owszem (ale mistrzami we wszystkim byliby gdyby mogli grać w kadrze tacy gracze jak m.in. Dennis, Juantorena ;)) ale na pewno nie mają fantastycznych środowych: Mesa i Camejo są solidnymi graczami ale nie jakimiś wirtuozami, co innego jak nie zawieszony został wg mnie najlepszy środkowy świata Simon, wtedy troche tych braków u Camejo nie było widać bo Simon robił za 2 a teraz muszą sobie radzić bez niego ;) kapitalny rozgrywajacy? Ciężko się z tym nie zgodzić :grin: wrócił Hierrezuelo więc można tak powiedzieć. Co do świetnych przyjmujących też się zgodze. Leon i Bell pokazują duża siłę, Bell mimo swoich 1,88/89 m jest niesamowicie skoczny i na tym bardzo zyskuje mimo wszystko jak dla mnie brak jest Leala. Leon no cóż, 18 latek który jest kapitanem to mówi samo za siebie ???? Tylko właśnie czy przytrzymają przyjęcie? W Polsce mimo wszystko jest kto uderzyć z zagrywki (Winiarski, Kubiak, Bartman, czy kąśliwe floty Nowakowskiego i Zagumnego). Ja też zaraz rzuce jakieś typy to możemy podebatować, też możesz rzucić swoją uwage ????
 
Otrzymane punkty reputacji: +5
jajs 67,3K

jajs

Użytkownik
Polska - Kuba 1 @ 1,8 Milenium ✅ (3-0) gruby pojazd, zgodnie z moim przewidywaniem czyli Kubańczycy nie mieli nic do powiedzenia. Świetna gra każdego po kolei z naszych ????
Troche patriotycznie ale nie tylko. Większość widzi Kubańczyków w roli faworytów ja to widzę inaczej. Wg mnie Kuba to nie ta sama drużyna co rok temu (która potrafiła dojść do finału MŚ). Widzę mimo wszystko osłabienie w braku Robertlandy Simona Atiesa i Joandry Leala. Do składu w porównaniu do do LŚ wrócił świetny rozgrywajacy Raydel Hierrezuelo i to może być duża poprawa jakości gry chociaż Diaz aż tak fatalnie rozgrywał. Mimo braku Leala Kubańczycy mają go kim zastąpić. W jego miejsce do podstawowej szóstki wskoczył dosyć niski ale skoczny przyjmujący Henry Bell, drugi podstawowy przyjmujący to Wilfredo Leon Venero który w kadrze występuje od... 14 roku życia :grin: po wyrzuceniu z kadry Simona to właśnie ten młodziak został kapitanem reprezentacji. Na libero także bardzo dobry zawodnik Gutierrez, natomiast na ataku nie do końca przekonujący mnie leworęczny Fernando Hernandez ew. często zmieniamy przez Rolando Cepede.
Polacy wystąpia w PŚ dzięki dzikiej karcie i pasowałoby ją wykorzystać ???? bardzo możliwe, że w tym meczu nie wystąpi lider kadry podczas LŚ i ME czyli oczywiście Kurek. Po kontuzji do kadry wraca Bartman, po dosyć dłuższej przerwie Zagumny i Winiarski. Licze, że braku Kurka aż tak strasznie widać nie będzie bo zagra rewelacja ME Kubiak. Na libero oczywiście niezniszczalny Igła i środek to Nowakowski i Możdżonek ew. w obwodzie jest Czarnowski, a na ataku Jarosz.
Liczę, że kunszt trenerski i taktyka Anastasiego pomogą w rozpracowaniu Kubańczyków i nie straszny nam będzie żaden młodzian Leon ;) panowie więcej wiary w naszych! Godzina 7 wszyscy przed telewizorami :grin:
 
Otrzymane punkty reputacji: +4
jajs 67,3K

jajs

Użytkownik
Serbia - Argentyna +1.5 seta 2 @ 1,85 Milenium ✅ (0-3) tu także grubo, jak Swędro wynik powiedział to mnie prawie zatkało ???? byłem świadom siły Argentyńczyków ale, że aż takiej? Meczu nie oglądałem ale patrząc w statystyki bardzo ładnie Conte i Pereyra, podobno środkowi także dobrze no i jak zwykle De Cecco na poziomie ????
Sam nie wiedziałem który mecz wybrać ten czy może Włochy - Rosja ale pomyślałem, że tam wszystko się może zdarzyć więc wybrałem ten ale tak pisali poprzednicy Over 182.5 warte gry.
Co do meczu to zacznijmy od Serbów. Sezon dobry, co prawda w LŚ nie dostali się do Final Eight ale zdobyli mistrzostwo Europy czym zamazali zły występ w LŚ. Widoczny brak w kadrze Nikoli Grbicia który reprezentacyjną kariere ma już za sobą, z całym szacunkiem dla Vlado Petkovicia ale na rozegraniu dosyć znaczna dziura, na ME już zaczął non stop wystawiać (nie rozgrywać) przez plecy na prawe do Milijkovicia i to był jego jedyny wybór w ataku :grin: . Główną armatą jest za to Ivan Milijković który grał na ME fenomenalnie niemal w pojedynke zdobywając trofeum dla Serbów za co dostał nagrodzony słusznie MVP turnieju. Na przyjęciu sam nie wiem co myśleć. Nie ma Bojana Janicia, są Nikola Kovacević i Milos Nikić czyli dosyć niscy skrzydłowi odpowiednio 1,92 m i 1,93 m (chociaż dane są rożne to różnia się max. 2 cm). Nikić od dawna odpowiada w zepole głównie za gre w defensywie (przyjęcie, obrona), Kovacević teoretycznie też jest zawodnikiem defensywnym ale to tylko złudzenie, to nie jest jakaś dziura bo w ataku radzi sobie bardzo dobrze. Na środku jeden z najleszych i najrówniejszych duetów na świecie czyli: Dragan Stanković i Marko Podrascanin gracze Lube Banci Maceraty. Stanković na ME kapitalnie grał w bloku przez co był niemal nie do przejścia, obaj dysponuja świetną zagrywką. Na libero Nikola Rosić.
Chociaż bardzo doceniam Serbów i lubie ich gre to jaram się reprezentacją Argentyny. Głównie za sprawą rozg. Luciano De Cecco. Powiedzcie mi ile ten chłopak ma w sobie fantazji i finezji? :grin: on jest genialny!! Chociaż Drzyzga mówi jak mówi to zgadzam się z nim co do tekstu &quot;Ogólnie cała gra Argentyny opiera się na wielkim ryzyku&quot;, De Cecco rozgrywa te piłki tak jak wiekszość rozgrywających by nie zagrała. Po przekątnej z Luciano znajduje się Federico Pereyra. Gracz dla mnie troche himeryczny. Potrafi zagrać bardzo ładnie by za chwile kompletnie sie pogubić i walić po autach na czystej :razz: na przyjęciu kolejny fantastyczny gracz czyli Facundo Conte oraz Rodrigo Quiroga. Conte zachwycił podczas LŚ gdzie grał kapitalnie, prawdziwy lider. Bardzo dobrze w ataku, trzymał przyjęcie. Kapitan kadry - Quiroga na LŚ był jakby przemęczony ale znam możliwości tego gracza i wiem co może i potrafi zagrać. Na środku najlepszy blokujący Final Eight Sebastian Sole oraz Pablo Crer którzy bardzo zgrani są z De Cecco i grają bardzo ładne a przede wszystkim skuteczne akcje których mało kto się spodziewa. Na libero kolejny świetny gracz w kadrze, zawodnik VB Tours - Alexis Gonzalez.

Jak wiadomo to 1 mecze ale coś tam dałem. Tak jak pisałem myślałem nad Over 182.5 - 1,8 Rosja - Włochy ✅ piękny Over ale nie dałem, szkoda ???? i chciałem zagrać na Iran po kursie 1,85 ✅ ale jedank zrezygnowałem. Zobaczymy czy gospodarzy natchnie Gottsu i Koshikawa i czy dadzą rade zawsze solidnym i bardzo często niedocenianym Irańczykom.
Edit: Iran też bardzo ładnie byłoby 4/4 no cóż trochę szkoda ale 2/2 nie jest źle ???? powodzenia w typowaniu na jutro wszystkim ????
 
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom