>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<
Fortuna bonus

Progresja oraz inne systemy stosowane w MLB

Status
Zamknięty.
O 0

omet

Użytkownik
Basseball najlepiej nadaje sie na progresje bo niesptkalem drozyny ktora by nie przegrala do 13 meczu!!!!!!!!! ????
 
dziwary 3

dziwary

Użytkownik
Re: baseballl
basseball najlepiej nadaje sie na progresje bo niesptkalem drozyny ktora by nie przegrala do 13 meczu!!!!!!!!! ????
Nie zgadzam się progresja się opłaca gdy kurs jest min 2.0
Liczba typów/Procent zysku realnego
1 / 100%
2 / 33%
3 / 14%
4 / 7%
5 / 3%
6 / 2%
7 / 1%
8 / 0%

Przy kursie 1,8
1 / 80%
2 / 20%
3 / 3%
4 / -4%
Jak sam widzisz nie opłaca sie chyba, ze drużyna wygrała kilka razy z rzędu to duża szansa ze następny mecz wygra albo odwrotnie ????
Pozdrawiam
 
juanpablo 0

juanpablo

Użytkownik
Re: baseballl
basseball najlepiej nadaje sie na progresje bo niesptkalem drozyny ktora by nie przegrala do 13 meczu!!!!!!!!! ????
Nie zgadzam się progresja się opłaca gdy kurs jest min 2.0
Liczba typów/Procent zysku realnego
1 / 100%
2 / 33%
3 / 14%
4 / 7%
5 / 3%
6 / 2%
7 / 1%
8 / 0%

Przy kursie 1,8
1 / 80%
2 / 20%
3 / 3%
4 / -4%
Jak sam widzisz nie opłaca sie chyba, ze drużyna wygrała kilka razy z rzędu to duża szansa ze następny mecz wygra albo odwrotnie ????
Pozdrawiam
Przy takim sposobie gry to na pewno nie jest to opłacalne ;)

Progresję w MLB gra się z deczka inaczej niż klasyczną.

Na początku ustalamy sobie jaki chcemy wyciągnąć zysk z tej progresji, powiedzmy 1j. Jako że kursy się bardzo zmieniają w kolejnych meczach, (np. pierwszy mecz progresji 1,7, 2 mecz progresji 1,5, 3 mecz progresji 2,0), stawkę dobieramy w ten sposób, aby zakończyć progresję z zyskiem takim, jaki sobe założyliśmy na początku.

Przykład

Gramy progresją na Tampę. Ustaliliśmy sobie planowany zysk 1j.
Krok1
W pierwszym meczu kurs na Tampę wynosi 2,00. Stawiamy więc 1j (żeby mieć zysk 1j)
Tampa przegrywa, więc jesteśmy -1j.
Krok2
W drugim meczu kurs na Tampę wynosi 1,80. Stawiamy więc 2,5j. W razie zwycięstwa mamy 2,5j*1,80=4,5j, czyli zysk wynosi 4,5j-1j (wkład w pierwszy krok)-2,5j(wkład w 2 krok)=1j (czyli to co sobie zaplanowaliśmy. Jednak Tampa przegrywa, więc jesteśmy -3,5j
Krok3
W trzecim spotkaniu kurs na Tampę wynosi 1,50. Stawiamy więc 9j. Tampa w końcu wygrywa, więc mamy na czysto 13,5j(wygrana w 3 kroku)-9j(stawka na 3 krok)-2,5j(stawka na 2 krok)-1j(stawka na 1 krok)=13,5-9-2,5-1=1j, czyli to co sobie założylśmy na początku.


Jak widać, grając progresję MLB można dojść do sytuacji, że stawki będą rosły w tempie wykładniczym. Należy więc ostrożnie dobierać drużynę do progresji. Gdy tylko będę mał chwilę wolnego czasu napiszę, czym się kierować wybierając drużynę do progresji.

A tymczasem wyruszam w miasto ;)

Toruń będzie mój :twisted: 8)
 
simmin 0

simmin

Użytkownik
Witam,

Damn, ludzie! Trochę kreatywności...
Zdecydowanie odradzam grać prezentowaną wyżej progresją. Podany przykład grania progresji na zwycięstwo Tampy to zły przykład. Jeśli już chcecie grać progresją w MLB to grajcie na zwycięstwa np. NYY. Jest to jakiś sposób, ale jak dla mnie, zbyt ryzykowny a zyski nie takie wspaniałe, zwłaszcza, że są lepsze sposoby.
Osobiście radzę wam grać progresją na zwycięstwo np. NYY z handicapem +1,5 na drużynę przeciwną.
Np.
Gra NYY z MIN, kursy na zwycięstwo odpowiednio 1.67 i 1.98. Gdy zaś wejdziemy w zakłady handicapowe, zauważymy, że przy handicapie NYY (-1,5) vs MIN (+1,5) kursy mamy odpowiednio: 2.2 i 1.67...
W MLB statystycznie na 15 meczy 4.3 kończą się wygraną/przegraną jednym run&#39;em, więc nie jest to masakrycznie często, a kurs z pewnością zachęcający.
Jak już będziecie grali taką progresją, może się zdarzyć, że ten przykładowy NYY nie będzie faworytem spotkania i to jemu będzie na starcie w handicapach dawane +1,5 run&#39;a i głupi teraz powie, że progresja traci sens, bo kurs na NYY będzie wynosił nie 2.2 a 1.45... Wtedy nie panikować tylko grać zwykły zakład na zwycięstwo NYY (bo kurs będzie coś właśnie ok. 2.2). Mam nadzieję, że wszyscy zrozumieli, jeśli nie, trudno ???? .
Zaletą tej progresji jest to, że stawki nie rosną w tempie astronomicznym i zależnie od kapitału jakim się dysponuje, można sobie pozwolić na 8-9 etapów, co w przypadku grania na przykładowy NYY z pewnością wystarczy ???? .
Ważna uwaga: Wspomniałem o kapitale, którym się dysponuje. Dla tych mniej inteligentnych dodam jeszcze, że równie ważna jest też stawka początkowa. Bo co z tego, że ma się kapitał 10.000 jak zacznie się stawką 1000?
Sposób ten jest sprawdzony i przynosi wyraźne zyski. Sposób ten jednak jest dla ludzi zdyscyplinowanych. Radzę zimno podejść do niego i kurczowo trzymać się reguł, odradzam granie innych zakładów, często przez te inne zakłady zyski się zacierają. Jest o tyle lepszy od progresji na remisy, że mecze MLB są codziennie, wobec czego na koncie szybciej mnoży się kasa.
 
szymonbee 110

szymonbee

Użytkownik
Zdecydowanie odradzam grać prezentowaną wyżej progresją. Podany przykład grania progresji na zwycięstwo Tampy to zły przykład
o jeej a nie zauwazyles czlowieku ze JP podal tylko jako przyklad Tampe bo pewnie sie mu akurat nasunla na mysl wiec napisal. a pozatym zobacz kiedy on to pisal...
 
simmin 0

simmin

Użytkownik
Spoko, chill out Szymonie ???? . Rzeczywiście dość dawno napisał, ale jako geodeta tylko się do tego nawiązałem :p... Głównym celem było napisanie sposobu na zarobek z handicapów, co chwalebnie i zawzięcie zrobiłem ???? . Myślę, że nie ma nic w tym złego, że zdecydowanie odradziłem granie taką progresją o jakiej napisał JP. Zresztą... że tak powiem, nie mój biznes, ja podałem sposób, a kto chce niech się sam przekona, który lepszy, prawda? ???? . Dziś ludzie tak rzadko wierzą na słowo...

Pozdrawiam,
simmin
 
simmin 0

simmin

Użytkownik
Że co? to do mnie? Jeśli tak, to ja nie zamierzam tu robić żadnej symulacji. Cały ten sezon gram tym sposobem i nie narzekam. Damn...
 
bigpapi 3

bigpapi

Użytkownik
Jeśli już chcecie grać progresją w MLB to grajcie na zwycięstwa np. NYY.
Znam czlowieka, ktory caly sezon gral przeciwko NYY i wyszedl na tym znakomicie.
Wszytko udokumentowane, ale nie na tym forum.

Granie na NYY mija sie z celem kursy zalosne, a i hp nie zawsze przeskocza :]
 
simmin 0

simmin

Użytkownik
No toteż dlatego napisałem, ze &quot;jeśli już grać ... to na zwycięstwa np. NYY a nie TB&quot;... i zaznaczyłem dalej, że to też trochę lipny sposób, bo niebezpieczny. Co do grania na przegrane NYY to też może być sposób, w tym sezonie okazałby się naprawdę dobrym, bo NYY wygrało z rzędu max chyba 5 razy, więc sposób nie zawiódłby.

Petersen9, Ranzig9... przypuszczam, że zwracasz się z pytaniem do mnie, więc odpowiadam:

Ścisłych statystyk odnośnie tego tylko systemu nie prowadzę, ale pewnie chodzi Ci o to z jakim kapitałem zaczynałem i ile na nim ugrałem. Informuję Cię uprzejmie zatem, że zaczynałem kapitałem 1000zł a w tym momencie mam dokładnie 1785.56zł. Przypuszczam, że gdybym grał tylko tym systemem miałbym ok. 2000zł, może nawet więcej, ale człowiek jest chciwy i czasem też grał inne zakłady na czym tracił.
 
bigpapi 3

bigpapi

Użytkownik
No toteż dlatego napisałem, ze &quot;jeśli już grać ... to na zwycięstwa np. NYY a nie TB&quot;... i zaznaczyłem dalej, że to też trochę lipny sposób, bo niebezpieczny. Co do grania na przegrane NYY to też może być sposób, w tym sezonie okazałby się naprawdę dobrym, bo NYY wygrało z rzędu max chyba 5 razy, więc sposób nie zawiódłby.
A dlaczego nie TB?
Przeciez kazdy wybiera co chce grac, ja na Tampe gralem nawet po zamknieciu okeinka trnsferowego, gdy odszedl Huff i Lugo, a Kazmir wyladowal na DL. :]
 
simmin 0

simmin

Użytkownik
A dlaczego nie TB?
Przeciez kazdy wybiera co chce grac, ja na Tampe gralem nawet po zamknieciu okeinka trnsferowego, gdy odszedl Huff i Lugo, a Kazmir wyladowal na DL.
Słuchaj no ja się wypowiedziałem w swoim imieniu, należy to rozumieć tak, że wg mnie lepiej grać na NYY niż na TB. TB w tym sezonie o ile sie nie mylę miała 7 lub 8 porażek pod rząd, także ewentualnie można się skusić na granie na jej zwycięstwa, choć tak jak mówię, OSOBIŚCIE, WG MNIE, nie jest to najlepszy sposób. Tak samo podkreślam, że wg mnie dobrym sposobem są te handicapy, o których pisałem. To czy ktoś się zdecyduje na którykolwiek system jest jego indywidualną sprawą. Dla mnie to jest przecież obojętne, jak ktoś ma ochotę może nawet grać na zwycięstwa PIT, które w tym sezonie miało chyba passę 13 porażek pod rząd ???? . Wszystko jest sprawą wyboru ???? . Przyznaję, że dobry mógłby być system na porażki NYY, w tym sezonie naprawdę można byłoby z tego coś wyjąć.
W ogóle na MLB jest dużo systemów. Większość to progresje, np. można grać jeszcze progresją na 2 zdarzenia under/over na jednym kuponie, kurs będzie się wahał od 3-4. Wbrew pozorom nie jest tak trudno przewidziec czy będzie under/over.

Ps. Mam wrażenie, że się trochę czepiacie ???? ????
 
juanpablo 0

juanpablo

Użytkownik
Ale się dyskusja wywiązała :]

Żeby nie było - podałem Tampę, bo akurat nasunęła mi się na myśl. Jak komuś nie pasi Tampa, to niech sobie zamiast niej wstawi CWS, BOS czy co tam komu pasuje. Chodziło mi tylko o pokazanie sposobu dobierania stawek, który mi np. najbardziej odpowiada (najmniejsze ryzyko).
 
simmin 0

simmin

Użytkownik
Spoko, każdy ma swój sposób. Ja jednak uważam, że stawianie 9 jednostek na 3 kroku, po to by wygrać 1 jednostkę jest co najmniej dziwne.
 
szymonbee 110

szymonbee

Użytkownik
Ale się dyskusja wywiązała

Żeby nie było - podałem Tampę, bo akurat nasunęła mi się na myśl. Jak komuś nie pasi Tampa, to niech sobie zamiast niej wstawi CWS, BOS czy co tam komu pasuje. Chodziło mi tylko o pokazanie sposobu dobierania stawek, który mi np. najbardziej odpowiada (najmniejsze ryzyko).
no wlasnie!!!
wiec ja mowilem ze tobie napewno tylko tampa naszla na mysl i wpisales a oni od razu zrobili dyskusje!
 
juanpablo 0

juanpablo

Użytkownik
Spoko, każdy ma swój sposób. Ja jednak uważam, że stawianie 9 jednostek na 3 kroku, po to by wygrać 1 jednostkę jest co najmniej dziwne.
Wiesz, też wolę tego unikać. Ale właśnie to jest największa bolączka grania progresji w MLB - zmienne kursy. Można po prostu zagrać za mniej, ale wtedy w razie trafienia jesteśmy na minusie, bądź w najlepszym wypadku na zero. Dlatego trzeba dobrze wybrać drużynę, żeby albo zakończyć progresję bardzo szybko, albo żeby kursy były na tyle wysokie, żeby nie tzreba było jakoś horrendalnie zwiększać stawek w następnych krokach.
 
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom