>>>BETFAN - BONUS 200% do 400 ZŁ <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<
  • Polecamy się zapoznać
    Regulamin czatu

  • Nowy Projekt na Forum
    WASZE BETY - MOJE KUPONY!

  • EURO 2024 zbliża się wielkimi krokami, wzorem ostatniego Mundialu również na zbliżające się Mistrzostwa Europy wraz z naszymi parterami przygotowaliśmy konkursy na wszystkie spotkania tego turnieju oraz dwa osobne Typery
    BETFAN Typer EURO Niemcy 2024
    forBET EURO 2024 Expert
    W pierwszym uczestnicy zostali wyłonieni w eliminacjach i nie ma już możliwości dołączenia do Typera, natomiast drugi konkurs jest dla wszystkich użytkowników Forum, więc zachęcam do udziału.

    Ogólnie na wszystkie konkursy jest rekordowa suma nagród wynosząca 12 800 PLN oraz ponad 800k punktów reputacji!

    Do odbioru nagród potrzebne są konta u naszych Partnerów, dlatego jeżeli jeszcze nie masz konta u któregoś ze sponsorów konkursów to zachęcam do założenia ich z linków podanych poniżej

    Betters TUTAJ!
    forBET TUTAJ!
    Betfan TUTAJ!
    Betclic TUTAJ!
    Fortuna TUTAJ!
    Betcris TUTAJ!
    Fuksiarz TUTAJ!

PlusLiga 2014/2015

Status
Zamknięty.
christopher48 2K

christopher48

Forum VIP
PlusLiga 2014/2015




Początek sezonu 2014/2015: 3. października 2014

Oficjalna strona ligi: http://www.plusliga.pl/



Oficjalne strony wszystkich klubów:

PGE Skra Bełchatów ---&gt; http://www.skra.pl/index.php
Asseco Resovia ---&gt; http://www.assecoresovia.pl/
Jastrzębski Węgiel ---&gt; http://www.jastrzebskiwegiel.pl/
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle ---&gt; http://www.zaksa.pl/
Indykpol AZS UWM Olsztyn ---&gt; http://www.indykpolazs.pl/
AZS Politechnika Warszawska ---&gt; http://www.azspw.com/
Cerrad Czarni Radom ---&gt; http://www.czarni.radom.pl/
Effector Kielce ---&gt; http://www.effectorkielce.com.pl/
Transfer Bydgoszcz ---&gt; http://www.transferbydgoszcz.pl/
Lotos Trefl Gdańsk ---&gt; http://www.lotostrefl.pl/
AZS Częstochowa ---&gt; http://azsczestochowa.pl/
BBTS Bielsko-Biała ---&gt; http://bbtsbielsko.pl/
MKS Cuprum Mundo Lubin ---&gt; http://ks.cuprum.pl/
MKS Banimex Będzin ---&gt; http://www.mksbanimex.bedzin.pl/



Kursy na zwycięstwo w lidze oraz na miejsca 1-3 (Toto-Mix):




Zapraszam do dyskusji i pisania analiz
 
yaszura 55

yaszura

Użytkownik
Co myślicie o wzmocnieniach naszych najlepszych klubów? Mnie bardzo będzie ciekawić gra Jastrzębi w tym sezonie. Ogólnie cała liga na duży plus zmiany, siatkarskie i trenerzy...
Tak w ogóle to czy mecz Resovii nie miał odbywać się w piątek 03.10? Dałbym sobie rękę uciąć, że widziałem reklamy, a dzisiaj wchodzę na terminarz i grają w poniedziałek. Jakaś zmiana czy mi się coś pomieszało ?
 
matcyp 3,2K

matcyp

Użytkownik
AZS Częstochowa - ZAKSA Kędzierzyń-Kożle

No to PlusLiga startuje o godzinie 18:30 w Częstochowie , gdzie miejscowy AZS podejmować będzie zespół z Kędzierzyna. Zaksa pozyskała przed sezonem m.in. holenderskiego rozgrywającego Nimira Abdel-Aziza (Ziraat Ankara), libero Pawła Zatorskiego (Skra Bełchatów) i silnego Brazylijczyka Lucas Loha (Vivo/Minas) oraz holenderskiego atakującego Kay van Dijk(Trentino Volley) , który zastąpi Grzegorza Bociek jak już wiemy z powodu poważnej choroby, przez najbliższy sezon nie będzie występował na parkiecie. Do zespołu AZS powróciło aż 6 zawodników grających już w Częstochowie oraz trzeba zaznaczyć , że przyszedł hiszpański rozgrywający Miguel de Amo , który powinien być dużym wzmocnieniem. Zaksa potrafi gracz z ekipą AZS-u jak to pokazuje historia oraz umiejętności obu ekip i na inaugurację powinni wejść dobrze w nowy sezon i pokonać gospodarzy , ale jako , że kurs niski to zagram na dokładny wynik 0:3 po dobrym kursie ponad dwa i oczekuję dobrego widowiska.
Moja propozycja:
Zaksa wygra 3:0 @ 2.05
Bet365​
 
Otrzymane punkty reputacji: +5
T 15,3K

tadzin

Użytkownik
eh nawet nie wiem czy jest sens to komentowac, na froncie wschodnim za sabotaż rozstrzeliwano ( to taka &quot;ciekawostka&quot;).
zobacz sobie sparingi przedsezonowe zaksy (chocby chlubny pogrom od polibudy warszawskiej 1-3 i czwarty set do 13 bodajze ???? ), nastepnie warto uwzglednic to ze guma/mozdzon/zator nie brali udzialu w zadnym ze sparingow z wiadomych przyczyn i to czy w ogole wezma udzial w meczu przeciwko czestochowie jest wg mnie pod duzym znakiem zapytania (przyjmujac nawet ze zagra zelazna szostka to i tak beda mieli za soba raptem pare dni treningow razem, wczesniej w takim skladzie grali w maju ?). do tego taki nimir jak na rasowego sypacza przystalo ma swietna zagrywke i blok ale sypac to on juz nie umie, przy jego sypie ruciak w skrocie nie istnieje (egzystuje jedynie przy gumie). do tego jest to poczatek sezonu gdzie najczesciej czolowka traci sety/punkty z &quot;ogonami&quot;.
to takie podstawy podstaw, ktore jak widac sa trudne.
 
Otrzymane punkty reputacji: +30
phillips 1,5K

phillips

Użytkownik
Effector Kielce - Czarni Radom @ 1,32 9/10 ✅
Czarni Radom (-1,5 seta) @ 1,6 6/10 ✅

Czarni na papierze dużo mocniejsi.
Reprezentant Polski &quot;B&quot; Wachnik, były kadrowicz Żaliński, świeżo upieczony medalista Mundialu Westphal na przyjęciu + młody Grobelny, pozyskany z belgijskiego Lennik, po którym spodziewam się równie dobrej gry jak jego ojca sprzed wielu laty.
Na rozegraniu najlepszy sypacz MŚ - Lukas Kampa - klasa sama w sobie, na ławce utalentowany Kędzierski.
Na środku stary wyga Pliński + wielkolud z USA (215 cm wzrostu) Ratajczak.
W ataku Bołądź + Oivanen który wraca po kilku latach do PlusLigi.
na libero młody Kowalski.
Kielce sporo wg mnie się osłabiły latem. Odeszli Argentyńczycy Romanutti i Poglajen, czy Dryja. Transfery nie robią żadnego wrażenia - Bartek Krzysiek (tzw. ligowa szarzyzna), młody Norweg Takvam, Pająk, młody Penczew (brat bardziej znanego Bułgara) i Jędrzej Maćkowiak. No nie ma się co oszukiwać, szału nie ma.
Czarni dobrze zaprezentowali się w meczach sparingowych - ograli m.in. mistrza Niemiec - BR Volleys (SSC Berlin) i czołową drużynę Austrii - SK Posojilnica, przegrali z Duklą Liberec, ale po walce.
Kielce ostatni mecz z Będzinem 3-2, ale podobno poziom meczu kiepski. Wydaje się, że właśnie Kielce, Będzin i Warszawa będą najsłabszymi drużynami ligi.
Stawiam na pewne zwycięstwo Czarnych, którzy mogą w tym sezonie sporo namieszać. O ile ominą ich kontuzje to być może powalczą o pierwszą czwórkę.
 
Otrzymane punkty reputacji: +11
M 374

medalikarz

Użytkownik
AZS Częstochowa - Mostostal Kędzierzyn Koźle
03.10.2014 18:30
Po bardzo udanych dla polskich zawodników i kibiców Mistrzostwach Świata p długim oczekiwaniu wracamy w końcu na parkiety PlusLigi. Przyjrzę się inauguracyjnemu meczowi w Częstochowie gdzie miejscowy AZS zmierzy się z odwiecznym rywalem Mostostalem Kędzierzyn Koźle. Mecz ten nazywany jest świętą wojną ponieważ oba kluby za sobą nie przepadają. W drużynie AZSu zaszło wiele zmian, nie będę ich opisywał ponieważ nie widzę sensu (można znaleźć na każdym portalu). Ciężko stwierdzić jak to poukłada wszystko Marek Kardos. Najbardziej mnie ciekawi jaką opcję wybierze. Czy wyjdzie na ataku z Bartkiem Janeczkiem a na przyjęciu z Rafałem Szymura i Michałem Bąkiewiczem czy na ataku z Michałem Kaczyńskim a na przyjęciu z Bartkiem Janeczkiem i Michałem Bąkiewiczem. W sparingach obydwie te opcje były testowane. Warto wspomnieć że w odwodzie jest nowy białoruski przyjmujący. Wyników meczy sparingowych też nie przytaczam bo nie mają one odzwierciedlenia w rzeczywistości. Ważnym aspektem na pewno będą te czynniki o których wyżej wspomniał Tadzin i nie będę tego powielał. Drużyna częstochowska na papierze wygląda mocniej niż w zeszłym roku i po cichu liczę że nowy rozgrywający i Szymura zrobią widoczną różnicę w zespole częstochowskim. W Kędzierzynie też znaki zapytania. Guma czy Nimir ? Van Dijk czy Witczak ? Ciężko stwierdzić. Po cichu liczę że wyjdzie Nimir ponieważ dla mnie jest rozgrywającym conajmniej średnim zawodnikiem i jedynym jego plusem jest zagrywka. Nie jestem fanem tego rozgrywającego. Co do pozycji atakującego też będzie miał ból głowy. Witczak zgrany z zespołem czy sprowadzony parę dni temu van Dijk ? Biję się z myślami ale wymyśleć nie mogę ???? Biorąc pod uwagę aspekty wspomniane przez Tadzina, że jest to pierwszy mecz, że obydwie drużyny nie pałają miłością do siebie gram w stronę gospodarzy i po cichu liczę na falstart kędzierzyńskiej drużyny. Dwa sety są Częstochowianie w spokoju ugrać.
AZS Częstochowa +1.5 seta @2.55 Betsafe ⛔ 0:3 (21:25, 18:25, 20:25) ⛔
P.S.
Będę na meczu więc jeśli ktoś będzie miał pytania co do obydwóch drużyn niech pisze na priv.

e: fatalny występ gospodarzy w polu zagrywki i Bartka Janeczka oraz problemy z przyjęciem dały taki wynik a nie inny....
 
strasznik 2,6K

strasznik

Użytkownik
Kooy czy Witczak ?
Witczak zgrany z zespołem czy sprowadzony parę dni temu Kooy ?
Coś Ci się pomyliło :]
O meczu nie mam zdania, ZAKSA pewnie będzie grała dużo Kooyem, jeśli będzie grał Abdel-Aziz to nie musi to być wcale minus, z Kooyem to nie powinno mu brakować zgrania.
Jeśli to byłaby inna drużyna niż Częstochowa to spokojnie coś próbowałbym pod ten zespół, jednak AZS to trochę patologia organizacyjna, skład mocno przeciętny.
 
M 374

medalikarz

Użytkownik
Coś Ci się pomyliło :]

O meczu nie mam zdania, ZAKSA pewnie będzie grała dużo Kooyem, jeśli będzie grał Abdel-Aziz to nie musi to być wcale minus, z Kooyem to nie powinno mu brakować zgrania.
Jeśli to byłaby inna drużyna niż Częstochowa to spokojnie coś próbowałbym pod ten zespół, jednak AZS to trochę patologia organizacyjna, skład mocno przeciętny.
Tfuuuuu ???? Pisałem po nocce w pracy i zadżumiony byłem ???? oczywiście że chodziło mi o Kaya Van Dijka ???? Dzięki bo bym nawet nie zauważył ????
 
yaszura 55

yaszura

Użytkownik
Ja wybrałem sobie dwa mecze do dubla na sobotę (04.10.14).

Będzin - Bełchatów ⛔⛔⛔ 2 set bez komentarza...
-2.5 seta
1.36
Pojedynek mistrza z beniaminkiem. Obstawiam tutaj gładkie 3:0 dla Skry, która na pewno będzie chciała wrócić do dominacji w lidze i wygrać ją kolejny raz z rzędu jak miało to miejsce kilka lat temu. Wymarzone otwarcie sezonu dla ubiegłorocznego mistrza.

Jastrzębski - Bielsko Biała ✅✅✅
-2.5 seta
1.61

Jastrzębie zaczynają sezon u siebie z raczej słabym przeciwnikiem. Powinni to wygrać gładko, tym bardziej, że będą chcieli się odegrać po przegranym meczu towarzyskim w środę z BR Volley po tie-breaku. Jak dla mnie bardzo dobre wzmocnienia w tym sezonie. Osobiście szkoda, że Kubiak odszedł - bardzo lubiłem oglądać grę Bartmana i Kubiaka razem.


AKO: 2,20
 
M 374

medalikarz

Użytkownik
Transfer Bydgoszcz - AZS Politechnika Warszawska
04.10.2014 17:00​

Wczoraj z częstochowski AZSem się nie powiodło niestety i jedziemy dalej. Dzisiaj gram w kierunku zdecydowanej wygranej bydgoskiej ekipy. Na każdej pozycji posiadają oni o klasę lepszego zawodnika od vis a vis po drugiej stronie siatki. W zespole gospodarzy doszło do szeregu zmian. Pierwsza szóstka nawet wygląda nieźle. Motorem napędowym powinien być atakujący Jakub Jarosz a grą kierować weteran parkietów Plus Ligi Paweł Woicki a w odwodzie pozostaje młody Nikodem Wolański. Do tego solidni środkowi Jurkiewicz, Duff i Gunia oraz przyjmujący Cupkovic, Waliński, Nally i Marshall. Zespół ze stolicy jest jednym z najgorzej wyglądających zespołów na papierze. Dochodzi do tego fakt że w tym spotkaniu nie wystąpi Paweł Mikołajczak. W szeregach akademików jest wielu debiutantów. Grę zespołu powinien ciągnąć młody przyjmujący który pokazał się już z dobrej strony w zeszłym sezonie Artur Szalpuk i który pod nieobecność Mikołajczaka zagra pewnie na ataku. Grą będzie kierował Piotr Lipiński dobrze znany każdemu kibicowi. Na przyjęciu pewnie wyjdzie Filip ze Śliwką, na środku Sacharewicz i Lemański, który został najlepiej blokującym memoriału Ambroziaka a na libero Maciej Olenderek. Siatkarze stołeczni nie mają wielu atutów aby przeciwstawić się ciekawej drużynie gospodarzy, którzy pod wodzą Vitala Heynena powinni odnieść gładkie i szybkie zwycięstwo.
Bydgoszcz -2.5 seta @2.7 Betsafe ⛔ 2:3 (25:23, 25:21, 23:25, 16:25, 13:15) ⛔
e: jeśli 2:0 w setach i 14:11 i 16:14 jest za mało żeby dowieźć z nowicjuszami to o czym my rozmawiamy....
 
B 81

bartek_em

Użytkownik
Dzisiejsze mecze raczej jednostronne powinny być. Jednak osobiście się troche bym bał dawać na pewną wygraną Bydgoszczy. Politechnika wiadomo, ma całkowicie nowy skład. Dla większości z nich będzie to dopiero debiut w Plus lidze. Na papierze to wygląda beznadziejnie.. ale trenerem jest tam Bednaruk który do tej pory pokazywał ze potrafi zrobić coś z niczego. Bydgoszcz też jakiegoś rewelacyjnego składu nie ma aby tutaj być tak pewnym zwycięstwa, zwłaszcza na początku ligi gdzie jest duża nie wiadoma kto jak wejdzie w sezon. Politechnika w meczach sparingowych pokazała ze będzie walczyć i wcale nie byli takimi pionami do bicia jak by się to mogło wydawać. Bydgoszcz powinna wygrać ale nie sądzę ze tak łatwo jak na to kursy wskazują.

Jeśli chodzi o mecz Jastrzębie widze dwa scenariusze na ten mecz. Pierwszy to pewne 3 ;0. A drugi to 3 ;1 ???? . Za 3 ;1 przemawia to jak do tej pory spisuje się Jastrzębie w sparingach. Strasznie falują. Jednak przed ostatnim meczem podobno była siłownia, więc można ten słaby występ ( przegrany 3 ;2 z berlinem ) tym tłumaczyć. Jeżeli to było tym spowodowane to dzisiaj powinno dość pewnie pójść. Do tego jeszcze w trakcie mistrzostw Jastrzebie grało sparing z Bielskiem i pierwsze 3 sety gdy grali pierwszym składem gładko wygrali. ( W bielsku brakowało Gonzalesa). Wygrali mimo fatalnego występu bartmana który co drugą piłkę nie przyjmował poprawnie i na nim było pare asów. Jednak ostatni mecz z Berlinem( byłem na nim) pokazał ze bardzo się poprawił. Aż się zdziwiłem ze takie postępy zrobił przez te parę tygodni. Ale dobra co do typów. Proponował bym tutaj powyżej 136 pkt kurs 1.7 bet 365. I Jastrzębie 3;0 kurs 1.61 bet365 . Myślę ze będzie 3;0 jednak nie aż tak gładko. By linia została pokryta wystarczy by były wyniki typu 25;21, 25;21, 25;20. . Ja się spodziewam jednego seta który będzie na przewagach a kolejne do 19,18.

Skra gładkie 3;0 powinno być jednak kurs trochę niski
 
strasznik 2,6K

strasznik

Użytkownik
Gdańsk-Olsztyn
Olsztyn +2,5 1.40 Betsafe
✅
Zdziwiłem się, że ktokolwiek wystawił taką linię, ale skoro jest to wart spróbować. Kurs może nie jest najwyższy, ale ciężko wyobrazić mi sobie, żeby Olsztyn nic tu nie ugrał.
W Gdańsku spore zmiany i wydają się być to zmiany bardzo ciekawe.
Przede wszystkim trenerem od tego sezonu będzie Anastasi, strasznie jestem ciekaw jak sobie poradzi w roli trenera klubowego, ostatni raz klub prowadził chyba z 10 lat temu.
Zmiany kadrowe również wydają się być na plus, przynajmniej na papierze.
Rozgrywać będzie Falaschi i tutaj mam trochę wątpliowości, nie przepadam za nim, lubi trochę przeciągnąć kontakt piłki z palcami, chyba, że udało mu się wyeliminować ten błąd, zdarza mu się poza tym trochę przerzucić skrzydłowych.
Po przekątnej zagra Troy, w miarę dobry sezon w Saint-Nazaire, ale jest to gracz mocno przeciętny, w obwodzie jest jeszcze Schulz, taki trochę wieczny talent, sporo siły w jego grze, ale jak na razie nic specjalnego nie miał okaji jeszcze pokazać.
Na przyjęciu teoretycznie powinni grać Mika-Schwarz, ale obaj grali do ostatniego dnia Mistrzostw Świata, więc nie wiem czy będą grać w pełnym wymiarze czasowym, chyba powinni jeszcze trochę odpocząć, wobec tego być może grać będą Stolc z Wierzbowskim, czyli byłoby trochę problemów z przyjęciem, do tego na libero będzie Gacek, w którego wystarczy tylko pocelować flotem.
Na środku zagra pewnie Grzyb z Gawryszewskim, czyli para solidna, trochę z przeciętna zagrywką.
W Olsztynie również sporo zmian, został trener Stelmach i tu widzę pewną szansę, ponieważ drużyny prowadzone przez niego zreguły dobrze zaczynają sezon, poza tym miał swoich podstawowych zawodników trochę dłużej niż Anastasi.
Rozgrywać powinien Zatko, stara się grać szybko, kombinacyjnie, moim zdaniem jedno z większych odkryć poprzedniego sezonu. Na ławce jest jeszcze Dobrowolski, który bardzo dobrze sprawdza się w roli zmiennika.
Największym problemem pewnie będzie atak, tutaj zacznie Szymański, który najlepsze lata ma już za sobą, potrafi zagrać jeszcze pojedyncze mecze na wysokim poziomie, ale cudów nie można już od niego oczekiwać, sporo pewnie pogra przy nim Adamajtis, ale jest to niestety tylko ligowy średniak.
Ciekawie może być z kolei na przyjęciu. Kapitalnym ruchem może okazać się ściągnięcie Ogurcaka z Vibo Valentii, który powinien zabezpieczyć przyjęcie razem z Poterą. Osobiście jestem bardzo ciekaw gry drugiego przyjmującego Cabrala, we Francji grał znakomicie, ogromny potencjał w ataku, dobra zagrywka, warto zwrócić na niego uwagę.
Środek przyzwoity, ale bez szału, pewnie zagra Hain i Zajder, jest jeszcze Zniszczoł, ale nie wiem jak wygląda po tak długiej przerwie.
Kadrowo drużyny dość zbliżone potencjałami, więc nie do końca rozumiem, aż tak dużego faworyzowania gospodarzy, widocznie magia trzech nazwisk działa, początek sezonu może być różny, nie oczekiwałbym od Lotosu fajerwerków, a Olsztyn jest w stanie powalczyć.
 
D 15

davidluiz

Użytkownik
Jakieś przewidywania na dzisiejsze spotkanie Cuprum - Resovia? Dość ciekawe wydaje się być Cuprum +2.5 gdzie kurs wynosi 1.62 . Pierwsze mecze ciężko w sumie wyrokować na temat dyspozycji obu zespołów jednak nie trzeba być znawcą siatkówki by stwierdzić, że Resovia jest faworytem meczu. Jednak analizę warto zacząć od tego, że w drużynie z Rzeszowa nie zagra 3 z będących w zespole 5 świeżo upieczonych Mistrzów Świata czyli Drzyzga, Nowakowski i Ignaczak. Na pewno Resovia ma kim zastąpić tych zawodników bo w ich miejsce przypuszczam, że zagrają Tichacek, Dryja i Żurek na pewno są to zawodnicy którzy tylko nieznacznie odstają od w/w zawodników ale myślę, że na ugranie min. 1 seta stać drużynę z Lubin-a ponieważ ich skład wygląda całkiem ciekawie i myślę, że z takimi zawodnikami jak: Trommel, Łomacz Rusek czy Kadziewicz nie będą dziś przysłowiowym chłopcem do bicia.
 
tie-break 7,2K

tie-break

Użytkownik
MKS Cuprum Lubin - Asseco Resovia Rzeszów 0:3, Bet365 2.20

1:3 ⛔⛔⛔ Jednak się więcej nie udzielam.

Niektorzy bukmacherzy wystawili bardzo wysokie kursy na 3:0 dla gości, Bet365 w chwili obecnej proponuje nam 2.20,a np. efortuna zaledwie marne 1.50. Serce podpowiada aby zagrać +2.5 setów na gospodarzy ale jednak rozum skłania się ku wygranej gości w trzech setach. Lubin w chwili obecnej prezentuje sport na bardzo wysokim poziomie ponieważ mamy tutaj I ligę piłki nożnej (a wiele lat ekstraklasa), piłka ręczna pań jak i panów to również ekstraklasa oraz od tego sezonu mamy siatkarzy w PLS-ie. W tym roku w Lubinie wybudowano w końcu halę widowiskowo-sportową gdzie zawodowcy w końcu mogą grać na Europejskich standardach. Największy przysłowiowy &quot;bum&quot; jest właśnie u siatkarzy ponieważ nowa hala plus awans do najwyższej ligi rozgrywkowej (niestety przez pieniądze,a nie przez typowo czyste sprawy sportowe). Ekipa miedziowych na papierze prezentuje się wyśmienicie ponieważ takie nazwiska jak Jeroen Trommel, Paweł Rusek, Marcel Gromadowski, Łukasz Kadziewicz czy Grzegorz Łomacz robią ogromne wrażenie. Nie zapomnijmy jeszcze o zawodnikach z poprzedniego sezonu którzy tworzyl kręgosłup drużyny tj. Paweł Siezieniewski, Szymon Romać, Maciej Gorzkiewicz czy Łukasz Łapszyński. Jeśli chodzi o trenera, również jest nową twarzą w drużynie....Gheorghe &quot;Gianni&quot; Cretu ogarnia zespół wraz ze swoim asystentem Pawłem Szabelskim (trenerem z poprzedniego sezonu). Mają oni za zadanie stworzyć mieszankę wybuchową czyli doświadczenie oraz młodość,czy im się to uda? Może i tak i życzę im tego z całego serca, ale budowanie zespołu to nie jest takie hop-siup i wszyscy o tym wiemy. Drużyna jest bardzo świeża i wiele przed nimi, zapewne w dzisiejszym meczu będzie to wychodziło nie raz. Goście przyjeżdżają bez kilku podstawowych graczy, główne braki to: Piotr Nowakowski, Krzysztof Ignaczak oraz Fabian Drzyzga. Nie będę więcej pisać ponieważ to nie ma większego sensu tym bardziej,że w sportach drużynowych mamy bardzo wiele niespodzianek. Stawiam tutaj na wygraną gości 0:3 ponieważ wiem co się działo/dzieje w klubie nie od dzisiaj. Chociaż pamiętajmy to tylko sport.
 
M 374

medalikarz

Użytkownik
MKS Cuprum Lubin - Asseco Resovia Rzeszów 0:3, Bet365 2.20

Niektorzy bukmacherzy wystawili bardzo wysokie kursy na 3:0 dla gości, Bet365 w chwili obecnej proponuje nam 2.20,a np. efortuna zaledwie marne 1.50. Serce podpowiada aby zagrać +2.5 setów na gospodarzy ale jednak rozum skłania się ku wygranej gości w trzech setach. Lubin w chwili obecnej prezentuje sport na bardzo wysokim poziomie ponieważ mamy tutaj I ligę piłki nożnej (a wiele lat ekstraklasa), piłka ręczna pań jak i panów to również ekstraklasa oraz od tego sezonu mamy siatkarzy w PLS-ie. W tym roku w Lubinie wybudowano w końcu halę widowiskowo-sportową gdzie zawodowcy w końcu mogą grać na Europejskich standardach. Największy przysłowiowy &quot;bum&quot; jest właśnie u siatkarzy ponieważ nowa hala plus awans do najwyższej ligi rozgrywkowej (niestety przez pieniądze,a nie przez typowo czyste sprawy sportowe). Ekipa miedziowych na papierze prezentuje się wyśmienicie ponieważ takie nazwiska jak Jeroen Trommel, Paweł Rusek, Marcel Gromadowski, Łukasz Kadziewicz czy Grzegorz Łomacz robią ogromne wrażenie. Nie zapomnijmy jeszcze o zawodnikach z poprzedniego sezonu którzy tworzyl kręgosłup drużyny tj. Paweł Siezieniewski, Szymon Romać, Maciej Gorzkiewicz czy Łukasz Łapszyński. Jeśli chodzi o trenera, również jest nową twarzą w drużynie....Gheorghe &quot;Gianni&quot; Cretu ogarnia zespół wraz ze swoim asystentem Pawłem Szabelskim (trenerem z poprzedniego sezonu). Mają oni za zadanie stworzyć mieszankę wybuchową czyli doświadczenie oraz młodość,czy im się to uda? Może i tak i życzę im tego z całego serca, ale budowanie zespołu to nie jest takie hop-siup i wszyscy o tym wiemy. Drużyna jest bardzo świeża i wiele przed nimi, zapewne w dzisiejszym meczu będzie to wychodziło nie raz. Goście przyjeżdżają bez kilku podstawowych graczy, główne braki to: Piotr Nowakowski, Krzysztof Ignaczak oraz Fabian Drzyzga. Nie będę więcej pisać ponieważ to nie ma większego sensu tym bardziej,że w sportach drużynowych mamy bardzo wiele niespodzianek. Stawiam tutaj na wygraną gości 0:3 ponieważ wiem co się działo/dzieje w klubie nie od dzisiaj. Chociaż pamiętajmy to tylko sport.

Jak mieli awansować czysto sportowo jak liga jest zamknięta ?? Ja tekigo sposobu nie znam....
 
gystlik 13,2K

gystlik

Użytkownik
Wybieram się dzisiaj na Super Puchar w siatkę do Areny Poznań - więc naskrobie coś w temacie - jak mi się ten mecz widzi - po pierwsze kto jest a kogo nie ma:

W PGE Skrze Bełchatów nie ma: Michał Winiarski, Ferdinand Tille. - Po urlopie wrócił w poniedziałek Karol Kłos.

Także skład powinien wyglądac następująco: Wlazły - Uriarte, na środku Wrona z Lisiniacem (ewentualnie Kłos), na przyjęciu nie ma Winiara - więc zagra Conte z Marechalem, który ma PL paszport lub w odwodzie jest jeszcze Włodarczyk.

Nie ma Tille na libero - więc młody Piechocki powinien byc pierwszy do celowania zagrywką ze strony ZAKSY - słabo wypadł w inauguracyjnym meczu z Będzinem - ma takie prawo - jest młody.

W ZAKSIE Kędzierzyn Koźle nie ma: Grzegorz Bociek, Michał Ruciak.

Obok Witczaka jest 214 cm Holender Kay van Dijk - znany z występów z ACH Bled czy z ostatniego sezonu z Jarosławicza Jarosław i Trentino. W szóstce wyjdzie raczej Witczak, ale na podwójną zmianę z Nimirem Abdel-Azizem atakujący van Dijk będzie jak znalazł.

Na rozegraniu Zagumny, Witczak na ataku, Loh z Kooyem na przyjęciu a na środku do wyboru: Gładyr, Wiśniewski i Możdżonek. - Na libero Zatorski, dla którego będzie to coś więcej niż mecz o Super Puchar Polski.


ZAKSA ma więcej &quot;wypoczętych&quot; zawodników w swoim składzie - w tym upatruje szanse drużyny Sebastiana Świderskiego na równorzędną rywalizację z PGE Skrą Bełchatów.​

Atuty Skry: Lisiniac na środku, Conte na skrzydle i Wlazły.
Słabe strony Skry: Piechocki na libero, który nie ma zmiennika - chyba że będzie opcja przebrania w libero Marechala lub Włodarczyka. Niezrównoważony Uriarte - efektownie, ale często niedokładnie - przy Zagumnym lekki minus.

Atuty ZAKSY: Kooy jako pierwsza opcja, solidny środek i lepsza obrona w postaci Zatorskiego.
Słabe strony ZAKSY: Przyjęcie - nie ma Ruciaka - Loh i Kooy to kaczki, więc mogą byc problem - sam Zator nie załatwi sprawy. No i lekka dziura na ataku względem Wlazłego. Witczak solidnie ale to nie top - a van Dijk to ciągle wielka niewiadoma.

Reasumując - stawiam w stronę ZAKSY. - Mają wypoczętych: Witczaka, Wiśniewskiego, Gładyra i przede wszystkim Kooya - który ciągnie całą drużynę.

W Skrze każdy coś tam zagrał na MŚ i o zmęczeniu fizycznym/psychicznym cały czas się mówi. - Na ten etap sezonu mimo wszystko liczę na robienie różnicy przez Kooya i bardziej ułożoną grę ZAKSY Kędzierzyn Koźle.

ZAKSA Kędzierzyn Koźle +1,5 seta ▶ 2.20 Pinnacle​
 
Otrzymane punkty reputacji: +18
dawidbarca 6,2K

dawidbarca

Użytkownik
Jak dla mnie to ta analiza powyżej jest kompletnie od czapy i granie na Kędzierzyn to jakiś absurd w dzisiejszym meczu. Że niby Wlazły, Conte i Uriarte są zmęczeni po MŚ? ???? Kolo, od mundialu już trochę minęło, a od ostatniego występu Argentyny to już na pewno &quot;trochę&quot;. Stawiać na ZAKSE bo mają wypoczętego Witczaka to jakiś dramat a nie argument. Witczak to się do kręcenia karuzeli co najwyżej nadaje, Wlazły jest w można powiedzieć życiowej formie i nie sądzę aby zagrał dzisiaj gorzej, tylko dlatego, że kilka tygodni temu wygrał mundial i może być zmęczony ???? .
Kędzierzyn wygląda mizernie jak dla mnie, przyjęcie mają kompletnie amatorskie, Loh i drewniak Kooy, od którego piłka odbija się jak od kłody, jak przychodzi przyjąć, to para która powinna zostać szybko rozstrzelana. Cała Skra wygląda świetnie pod względem formy, a przynajmniej tak wydawałoby się oglądając występy Bełchatowian na mundialu.
Moim zdaniem szybko skończy się to rozjazdem Kędzierzyna, argumenty, że Wiśniewski i Witczak są wypoczęci a Wlazły i Conte są zmęczeni i dlatego ZAKSA wygra to nie będę nawet komentował tego, bo nie ma sensu kompletnie
&quot;Robienie różnicy przez Kooya&quot; ???? ja pier... jaką On różnice może zrobić? skończyć trzy ataki na potrójnym siłaxramie a potem uwalić cztery przyjęcia? czyli taką różnice, że -1 im wyjdzie, chyba o to Ci chodziło.
Skra (1.39) Pinnacle ✅
 
phillips 1,5K

phillips

Użytkownik
Propozycje na 2. kolejkę.
Gdańsk (+1,5 seta) - Kędzierzyn-Koźle @ 2,00 ✅
Kolejna trudna przeprawa czeka ZAKSĘ. Nie dość, że grają osłabieni, to jeszcze wypadł im trzeci mecz w przeciągu tygodnia. Na tym etapie rozgrywek to bardzo dużo. Gdańsk ciekawa ekipa, myślę, że dwa sety ugrają.
Olsztyn - Bydgoszcz @ 2,00 ✅
Obie drużyny zaczęły sezon od porażek. Ja widzę większy potencjał w ekipie gości, więc postawię na nich. Olsztyn oparty na Grzesiu Szymańskim &lt; Jarosz, Cupković, Jurkiewicz, Waliński.
Radom (-2,5 seta) - Będzin @ 1,8 ✅
Między obiema ekipami póki co chyba jednak różnica klasy... Zdziwię się, jeśli Czarni stracą choćby seta.

Rzeszów - Bielsko (+2,5 seta) @ 2,00 ⛔ trochę na siłę typ... nie mniej, w 2.secie było bardzo blisko...
BBTS nie powinien być tak bezlitośnie ogrywany jak w ubiegłym sezonie... Skład solidnie wzmocniony (Ferens, Pilarz, Neroj). Resovia w Lubinie zagrała przeciętnie - widać chyba jeszcze zmęczenie trudami MŚ kluczowych graczy... Bielsko może wywieźć z Podpromia jakieś pkty, ja stawiam w miarę bezpiecznie na jednego wygranego seta.
Warszawa - Kielce @ 1,3 ✅
Słaby kurs, ale warszawska młodzież powinna dać radę przeciwko mocno przeciętnej ekipie z Kielc. Liczę na powtórkę świetnej gry Michała Filipa.
p.s. Dawać reputację i odblokowanie hydeparku i to już ????
 
Otrzymane punkty reputacji: +13
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom