>>>BETFAN - BONUS 200% do 400 ZŁ <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE + 2 FREEBETY!<<<

PlusLiga 2012/2013

Status
Zamknięty.
D 13

damianp

Użytkownik
Jeśli Jastrzębie wygra za 3 pkt z Częstochową to zrównają się punktami Z Zaksą.
Załóżmy że wygrają nawet 3:0 wtedy stosunek setów wygląda następująco:
Zaksa - 45:27 czyli +18
JW - 42:24 czyli +18

Także przy takim układzie liczyć się będą bezpośrednie mecze między obiema drużynami w PLS:

W takim razie nie widzę możliwości by Jastrzębie mogło zakończyć fazę zasadniczą na 2 miejscu.

Co do meczu z Częstochową , zagrałem za drobne na gości , kurs przy takich okolicznościach jakie sie dzieją ostatnio w lidze wart ryzyka.

Pozdro. ????
Kolejna osoba nie wie co to jest ratio setów i wypisuje za przeproszeniem, banialuki.
Ratio to stosunek, nie różnica setów.
ZAK SA ma ratio 1,667.
JSW przy wygranej 3-0, 3-1 będzie miało lepsze.
 
filip_r2 769

filip_r2

Użytkownik
Jeśli Jastrzębie wygra za 3 pkt z Częstochową to zrównają się punktami Z Zaksą.
Załóżmy że wygrają nawet 3:0 wtedy stosunek setów wygląda następująco:
Zaksa - 45:27 czyli +18
JW - 42:24 czyli +18
Także przy takim układzie liczyć się będą bezpośrednie mecze między obiema drużynami w PLS:
1-http://www.plusliga.pl/games/id/3155
2 - http://www.plusliga.pl/games/id/3200
W takim razie nie widzę możliwości by Jastrzębie mogło zakończyć fazę zasadniczą na 2 miejscu.
Co do meczu z Częstochową , zagrałem za drobne na gości , kurs przy takich okolicznościach jakie sie dzieją ostatnio w lidze wart ryzyka.
Pozdro. ????
Liczy się ratio setowe
Kędzierzyna ma w tej chwili Ratio 45/27=1.67 ( zaokrągleniu)
Jastrzębie dziś wygrywa 3-1 i mamy działanie 42/24=1.68
I Jastrzębie zajmuje miejsce 2.
przecież dla takiej drużyny jak JSW to każde rozwiązanie poza wygraniem ligi jest porażką. Owszem odpadnięcie w 1/4 trochę słabo wygląda, ale chcąc wygrać ligę muszą i tak pokonać prędzej czy później Skrę, Zaksę i Resovię. Delecty nie wliczam bo dla mnie nie jest to drużyna na medal w naszej lidze, z całym szacunkiem oczywiście za ich wynik w rundzie zasadniczej. Także czy odpadną w 1/2 z Zaksą czy odpadną ze Skrą w 1/4 ro raczej dużej różnicy nie będzie bo oni celują tylko w złoto. A raczej większe szanse mają se Skrą chyba jednak.
Ale chyba rozsądniej by było mieć szanse na medal chociaż z brązowego kruszcu niż ryzykować i w razie porażki grać z Warszawą, Kielcami i Gdańskiem o 5 miejsce.
 
midel 189

midel

Użytkownik
Jeśli Jastrzębie wygra dziś za 3 pkt to skończy rundę zasadniczą będąc lepszym zespołem od Skry o 4 pkt. A 4 pkt to różnica nie znaczna biorąc pod uwagę fakt, że Skrę przez cały sezon gnębiły kontuzję a zespołu JSW kontuzję praktycznie nie nękały to już masz odpowiedz. Dla mnie Jastrzębie wcale nie jest lepszy zespołem od Skry. Powiem więcej jeśli Skra ma w pełni zdrowego Atana, Wlazłego i Winiarskiego to Ja nie widzę żadnej przewagi Jastrzębian. Bo skrzydła w JSW Łasko, Kubiak, Martino są moim zdaniem słabsze od tego co ma Skra. Gdy spojrzymy jeszcze na ławkę rezerwowych i u jednych widzę Gierczyńskiego a u drugich Bąkiewicza to też już mam jasność kto ma lepszą alternatywę w zapasie. Skra zagrała najsłabszą rundę zasadniczą od dawna i nagle niektórzy twierdzą, że wszyscy ograją Skrę bez problemu tak jak by to była jakaś Warszawa. No bez przesady bądźmy realistami.
Gdyby JSW dzisiaj tak by zaryzykowało to było by zagranie Va banque. W razie niepowodzenia (ujmując to kolokwialnie) ktoś by za to grubo beknął bo brak awansu do 1/2 był by klęską dla Jastrzębian. A w chwili obecnej mają rozsądne wyjście. Z doświadczenia też wiem, że takie kombinatorstwo kończy się z reguły źle dla drużyny kombinującej.
Filip, żartujesz? Atan wrócił i jest tragiczny, Muzaj to w tym momencie żadna alternatywa. Wlazły potrafi na przyjęciu przegrywać sety, Winiar co chwilę robi sobie krzywdę + dochodzi &quot;wspaniały&quot; Cupković. Reasumując atakujący nijak się mają do Łaski, a na przyjęciu jest co najmniej równo. Nieprzypadkowo JSW wygrał w tym sezonie 4 mecze ze Skrą - mają świetną zagrywkę i atakującego, na Skrę w tym sezonie to wystarcza - chociażby Turasy jednym zawodnikiem ich wyeliminowali.
 
S 653

szpak007

Użytkownik
nie wiem jak jest w innych ligach, ale u nas jest zupełnie bez sensu liczenie ratio w przypadku gdy obie drużyny mają tyle samo punktów ale jedna ma 13 wygranych spotkań a druga 12 ???? W lidze światowej liczą się punkty a na drugim miejscu wygrane mecze a nie ratio i to jest rozsądniejsze według mnie.
 
R 4,1K

robson1416

Forum VIP
Pozwolę dodać coś od siebie w związku z meczem Jastrzębia z AZS.

Typuje tutaj +2.5 seta AZS @ 2.2 -- ComeOn

Niby faworyt jest jeden ale czy na pewno?
Rozpatrzmy dwa wątki, które sprawiają, że w mojej ocenie ten typ siądzie.

Wątek numer 1:

Ostatnie spotkanie przed play-off. Także zaczynamy rozkminę.

a) Wygrana Jastrzębia 3:0, 3:1

W Play-off Jastrzębie gra z Kielcami, a potem z ZAKSĄ, dobre rozwiązanie ?
A no średnio, bo w tym sezonie ZAKSA wygrała z Jastrzębiem 3 razy. Idźmy dalej...

b) Wygrana Jastrzębia 3:2

Play-off z Warszawą, a potem znowu ZAKSA czyli 3 porażki , ten sam argument ;)

c) Wygrana Częstochowy 1:3 lub 0:3

Play-off grany ze Skrą Bełchatów z którą w tym sezonie 3 wygrane. A w półfinale ktoś z pary Delecta - Lotos Gdańsk.
Co pokazuje, że ta droga jest zdecydowanie prostsza.
Z Delectą mają bilans 1:1 , każdy wygrał 3:2 u siebie.

Wątek numer 2
Gra AZS z najlepszymi ekipami na wyjeździe.

Resovia vs AZS Częstochowa 2:3
ZAKSA vs AZS Częstochowa 3:2
Skra vs AZS Częstochowa 2:3
Delecta vs AZS Częstochowa 3:0


/// Nie umieściłem tutaj co w przypadku wygranej Częstochowy 3:2, ale do końca nie jestem pewien, ale chyba dzieje się to samo co przy wygranej Częstochowy 3:0 oraz 3:1
 
filip_r2 769

filip_r2

Użytkownik
Filip, żartujesz? Atan wrócił i jest tragiczny, Muzaj to w tym momencie żadna alternatywa. Wlazły potrafi na przyjęciu przegrywać sety, Winiar co chwilę robi sobie krzywdę + dochodzi &quot;wspaniały&quot; Cupković. Reasumując atakujący nijak się mają do Łaski, a na przyjęciu jest co najmniej równo. Nieprzypadkowo JSW wygrał w tym sezonie 4 mecze ze Skrą - mają świetną zagrywkę i atakującego, na Skrę w tym sezonie to wystarcza - chociażby Turasy jednym zawodnikiem ich wyeliminowali.
Własnie wrócił a on wrócił niedawno. Narazie formą nie błyszczy ale po początku sezonu wiadomo na co jest stać tego gracza. Gdy Atan będzie grał słabo to alternatywą nie jest Muzaj. Tylko Wlazły a na przyjęcie wskakuje Bąkiewicz. Winiara trapią kontuzję ale teraz wraca do gry nie wiem z góry zakładasz, że zaraz złapię kolejną kontuzję ? Taki założenia są nie na miejscu bo równie dobrze założyć sobie można, że Łasko doznaje kontuzji i jest pozamiatane.
Jastrzębie wygrało 4 mecze ze Skrą no dajcie już z tym spokój bo chyba w każdych z tych meczy Skra miała problemy czy to z co najmniej jednym podstawowym zawodnikiem czy to z co najmniej dwoma. Czy Jastrzębie ma świetną zagrywkę przy Skrze no bez żartów. http://stats.plusliga.pl/TeamRanking_ServeSet.aspx To dobrze serwujące Jastrzębie zaserwowało prawie o 40 asów mniej niż słaba beznadziejna Skra.
A Turasy no wyeliminowali ich ale co to była za Skra ? Skra bez Winiara, Skra z Atanem który dopiero co wrócił po kontuzji. Po co przytaczać mecze które ni jak nie nadają się do porównywania.
Idąc taki tokiem rozumowania to co z Jastrzębia za zespół skoro wyeliminowało ich z pucharu CEV Maliye Milli Piyango Ankara które zajmuje w rodzimej lidze 6 miejsce. A Arkas 1. ????
 
anzelmo 244,5K

anzelmo

Użytkownik
Jastrzębski - Częstochowa Siatkówka Polska - PlusLiga 11 Lut -18:00
TYP Częstochowa (+2.5) Handicap setowy ⛔
2,2
William Hill


Wszyscy wiedza kto jest faworytem i o co gra Jastrzębie. Ja jednak idę delikatnie w stronę gości, może niespodzianki nie będzie ale stać ich na ugranie jednego seta może tego 1-go, albo przy pewnym prowadzeniu 2-0 -w gre podopiecznych Lorenzo Bernardiego wkradnie sie jakaś nerwowość, rozluźnienie- nie pewność. Liczę ze nie utrzymają koncentracji na najwyższym poziomie.Potencjału obu zespołów nie ma co porównywać miejsce w tabeli tez pokazuje o co będą walczyć oba kluby. Ja liczę ze goście pokażą lwi pazur i charakter tak jak pokazywali to w 2 ostatnich spotkaniach; porażka po taibreku z ZAKSA i zwycięstwo nad Skra. Z dobrej strony pokazuje sie Bociek. Grzegorz potrafi pociągnąć ten zespól do walki- typ for fun pod konkurs myślę ze warty ryzyka.
 
houston4 1,2K

houston4

Użytkownik
Jastrzębski Węgiel - Wkręt-met AZS Częstochowa
O tym meczu chyba została już wszystko napisane to i ja dorzucę swoje &quot;3 grosze&quot;. ;)
Ostatni mecz 18 kolejki, a co za tym idzie ostatni mecz rundy zasadniczej. Dla Częstochowian gra &quot;o nic&quot; w ich przypadku porażka czy też wygrana nic nie zmieni i tak będą zajmować ostatnie miejsce w tabeli. Inaczej sprawa ma się dla Jastrzębian, tutaj mogą zajmować 4, 3, bądź 2 miejsce - wszystko zależy od wyniku.
W przypadku przegranej JSW zajmie 4 miejsce i w PO zagrają ze Skrą, którą w rundzie zasadnicze w obu meczach odprawili u siebie do 1 i w Bełchatowie do 0, w PP oba mecze wygrane 3-2 i 3-0. W przypadku wygrania w II rundzie najprawdopodobniej będzie czekała Delecta gdzie u siebie wygrana JSW 3-2 a w Bydgoszczy przegrana 3-2.
W przypadku zajęcia 3 miejsca (wygrana za 2 pkt) w rundzie PO przyjdzie zmierzyć się z Politechniką, w rundzie zasadniczej przegrana w Warszawie 3-1 i wygrana u siebie w tie break&#39;u 3-2, w przypadku wygrania w II rundzie przyjdzie zmierzyć się (najprawdopodobniej) z ZAKSA, w rundzie zasadniczej przegrana u siebie do 0 i na wyjeździe także do 0, w PP także przegrana 3-1.
W przypadku zajęcia 2 miejsca (wygrana za 3 pkt) w rundzie PO gra z Effectorem, w rundzie zasadniczej na inaugurację u siebie do 0 a w Kielcach także wygrana 3-2. W następnej rundzie czeka ZAKSA.
Z powyższych analiz wynika że najlepiej było by unikać ZAKSY w II rundzie a co za tym idzie wystrzegać się 2 i 3 miejsca, na 1 nie mają szans ;) więc zostaje 4 miejsce, ale tu jest obawa czy przypadkiem Skra się nie odrodzi z formą na fazę PO.
Jeszcze słowo o meczach JSW z Wkręt-metem w rundzie zasadniczej w Częstochowie gładkie 3-0 a w PP w Jastrzębiu 3-2.
Kursu są żenująco niskie na JSW około 1.05 tylko SportingBet daje 1.13.
Ja proponuję:
Jastrzębski Węgiel - Wkręt-met AZS Częstochowa Łączna liczba punktów w 1. secie under 43.5 @ 2.25 SportingBet✅
Jastrzębski Węgiel - Wkręt-met AZS Częstochowa Zwycięzca 1. seta @ 1.277 SportingBet✅
 
T 17,2K

tadzin

Użytkownik
Jastrzębie wygrało 4 mecze ze Skrą no dajcie już z tym spokój bo chyba w każdych z tych meczy Skra miała problemy czy to z co najmniej jednym podstawowym zawodnikiem czy to z co najmniej dwoma.
w pierwszym meczu ligowym Skra nie miała żadnych kontuzji, problemow ani niczego takiego (wtedy mieli nawet jeszcze Cale i Vincica) wszyscy byli zdrowi w pełni formy i Bóg wie czego jeszcze, a to itak bylo za mało i dostali manto 1-3 ;)
 
marcen 6,8K

marcen

Użytkownik
Jastrzębski Węgiel - Wkręt-met AZS Częstochowa 3:0 @1.6
Krótko, bez kombinacji.
Podstawowe pytanie czy lepiej grać o brąz czy o miejsca 5-8?
Nie ma co ryzykować. Dla mnie Skra na PO się odmieni i coś czuje, że w finale spotkają się z Zaksa.
Jastrzębski słaby zeszły sezon, teraz też z pucharu odpadli, Pucharu Polski też nie zdobyli. Dlatego nie ma co się pchać pod konia (Skra) już w 1/4 i całkowicie w razie porażki spalić ten sezon.
Dlatego dzisiaj bez kombinacji i pełna dominacja Jastrzębia. Drugie miejsce da im +1mecz u siebie w półfinale. Sportowo różnica klas... Tak to widzę.
PS. Widzę na forum &#39;wielka masówka&#39; na Czewę. Fajnie, pózniej bedzie wielkie rzyganie i pretensje ???? .
 
filip_r2 769

filip_r2

Użytkownik
w pierwszym meczu ligowym Skra nie miała żadnych kontuzji, problemow ani niczego takiego (wtedy mieli nawet jeszcze Cale i Vincica) wszyscy byli zdrowi w pełni formy i Bóg wie czego jeszcze, a to itak bylo za mało i dostali manto 1-3 ;)
Oglądałem nawet ten mecz. Chodzi Ci zapewne o ten pojedynek http://stats.plusliga.pl/MatchStatistics.aspx?MatchID=1075. Mecz ten stał na dość wysokim poziomie. Nie licząc seta numer 3. Ale czy to jest powód do tego aby upierać się przy tym, że Jastrzębie będzie chciało grać ze Skrą bo z nimi wygrali w RS 4 razy ? Moim zdaniem nie. Skra posiada w swoim składzie zawodników mocno ogranych w meczach o wysoką stawkę. Jastrzębie też i szanse w takiej konfrontacji to takie 50 na 50 z lekki wskazaniem na drużyny która zaczyna rywalizację od spotkań u siebie. Ja dalej przystaje przy swoim a mianowicie przy tym, że JSW dziś wygra za 3 pkt bo ze Skrą wolało by nie grać bo robić sobie od razu pod górkę w pierwszej fazie Play Offu jest rzeczą nie wskazaną. Myślę, że Resovia bardzo by chciała aby Jastrzębianom strzelił do głowy taki głupi pomysł. W tej 1/4 grając ze słabym rywalem masz jeszcze zawsze czas aby poptrawić w swojej grze pewne mankamenty a jeżeli rzucasz się od razu na głęboką wodę to tego czasu już nie masz.
Odpowiedz na to czy te spiskowe teorie niektórych mają jakiś sens. Poznamy dzisiaj. A Ja jestem zdania, że Jastrzębie z kwitkiem odprawi dzisiaj Częstochowę do domu.
 
Otrzymane punkty reputacji: +4
damian-p-94055 91

damian-p-94055

Użytkownik
Odpowiedz na to czy te spiskowe teorie niektórych mają jakiś sens. Poznamy dzisiaj. A Ja jestem zdania, że Jastrzębie z kwitkiem odprawi dzisiaj Częstochowę do domu.
Nie mają najmniejszego sensu, granie na Częstochowę mija się z jakimkolwiek celem, bo JW nie odpuści. Podobna sytuacja ma się do grania na 3:0 dla JW .. lepiej zagrać +2,5seta w stronę Częstochowian, bo to jest loteria, a kurs wygląda zupełnie inaczej. Przestoje w grze JW z pewnością ma, a z drugiej strony młody zespół który chce się pokazać i nie gra w sumie o nic. Częstochowianie pewnie chcieliby o tym sezonie zapomnieć, bo ich wyniki nie są powalające, ale potrafili kąśliwie dotknąć rywali z top5. Liczę, że dziś będzie podobnie i ugrają choć seta. ;)
 
Otrzymane punkty reputacji: +7
T 17,2K

tadzin

Użytkownik
Oglądałem nawet ten mecz. Chodzi Ci zapewne o ten pojedynek http://stats.plusliga.pl/MatchStatistics.aspx?MatchID=1075. Mecz ten stał na dość wysokim poziomie. Nie licząc seta numer 3. Ale czy to jest powód do tego aby upierać się przy tym, że Jastrzębie będzie chciało grać ze Skrą bo z nimi wygrali w RS 4 razy ? Moim zdaniem nie. Skra posiada w swoim składzie zawodników mocno ogranych w meczach o wysoką stawkę. Jastrzębie też i szanse w takiej konfrontacji to takie 50 na 50 z lekki wskazaniem na drużyny która zaczyna rywalizację od spotkań u siebie. Ja dalej przystaje przy swoim a mianowicie przy tym, że JSW dziś wygra za 3 pkt bo ze Skrą wolało by nie grać bo robić sobie od razu pod górkę w pierwszej fazie Play Offu jest rzeczą nie wskazaną. Myślę, że Resovia bardzo by chciała aby Jastrzębianom strzelił do głowy taki głupi pomysł. W tej 1/4 grając ze słabym rywalem masz jeszcze zawsze czas aby poptrawić w swojej grze pewne mankamenty a jeżeli rzucasz się od razu na głęboką wodę to tego czasu już nie masz.
Odpowiedz na to czy te spiskowe teorie niektórych mają jakiś sens. Poznamy dzisiaj. A Ja jestem zdania, że Jastrzębie z kwitkiem odprawi dzisiaj Częstochowę do domu.
Tak chodzi o ten mecz. Moje zdanie jest takie że z jednej strony Skra z Wlazlym na przyjeciu nie ma najmneijszych szans na jakiekolwiek dobre rezultaty przeciwko solidnym ekipom, na dodatek dochodzi Jacek N, dochodzi to ze Atanasijevic po kontuzji prawie nie skacze i ma mniej farta w swoim biciu na oślep. Statystyka nie kłamie, 4-0 dla JW jest faktem bez względu na kontuzje, cuda wianki, dzikie węże czy skorpiony. Z drugiej strony wg mnie Bernardi bedzie probowal dojsc jak najdalej w PO taktyką &quot;a nuż sie uda&quot; i &quot;jesli JW mialoby odpasc juz w 1/4 to bylby to blamaż&quot; oraz &quot;odpadajac w 1/4 moge stracic stołek, a jak odpadniemy w 1/2 to bedzie to &quot;normalny&quot; wynik i nikt nie ucierpi ???? &quot;.
Nie mają najmniejszego sensu, granie na Częstochowę mija się z jakimkolwiek celem, bo JW nie odpuści. Podobna sytuacja ma się do grania na 3:0 dla JW .. lepiej zagrać +2,5seta w stronę Częstochowian, bo to jest loteria, a kurs wygląda zupełnie inaczej.
Skoro nie ma najmniejszego sensu granie na Czewe bo ustawki nie bedzie, to jaki jest sens grac +2,5 na Czewe, druzyne aktualnie żenującą która pod względem sportowym nie ma absolutnie najmniejszych szans przeciwko Jastrzebiu? Jesli mecz odbedzie sie na drodze sportowej i JW nic nie spaprze (na wyjazdach lubia zrobic szopke, u siebie za to takie cyrki rzadko im sie zdarzaja) to tu under 135,5 powinien byc formalnsocia jak nie under 130,5.
 
redwitz 6,6K

redwitz

Forum VIP
Resovia Rzeszów - PGE Skra Bełchatów​

Starcie Mistrza Polski z Wicemistrzem zapowiada się niezwykle interesująco. Obie drużyny mają i miały swoje problemy, ale czy to teraz będzie miało jakiekolwiek znaczenie ? Nikogo na takie spotkania nie trzeba mobilizować.
Rzeszów ma przede wszystkim bardzo szeroką kadrę. Można przyczepiać się do niektórych decyzji trenera Kowala, ale z drugiej strony kogo by nie wystawił to i tak znajdą się osoby, którym taka decyzja się nie podoba. Tichacek gra przeciętnie w tym sezonie, ale nie gra też tak źle, żeby zrzucać na niego całą winę za porażki Resovii. Jedyny większy zarzut jaki mam to kiepska gra środkiem. Na przyjęciu Lotman, Kovacevic i Akhrem. Lotman gwarantuje dobre przyjęcie, które w starciu ze Skrą będzie potrzebne. Obok niego zacznie pewnie Akhrem. Kto na ataku ? Ostatnio grał Schops, ale mówiło się o tym, że Bartman był chory.
Skra od jakiegoś czasu po prostu nie gra dobrze. Przede wszystkim zupełnie do mnie nie przemawia pomysł z Wlazłym na przyjęciu. To jest po prostu marnowanie potencjału. Atanasijevic grał świetnie na początku sezonu (KMŚ), ale nie da się ukryć, że miał wtedy sporo szczęścia. Teraz po kontuzji może być mu ciężko do wrócenia do optymalnej dyspozycji. O dyspozycję Winiarskiego bym się nie martwił. Sporo mówi się o problemach z rozegraniem w Resovii, ale czy w Skrze jest pod tym względem lepiej ? Boninfante miał być wzmocnieniem, a według mnie zawodzi. A czy Woicki gra na wysokim poziomie ? Mi się nie podoba jego gra. Gra środkiem zwłaszcza z Kooistrą przynosi sporo korzyści.
Faworytem jest Resovia i kurs jest całkiem fajny. Na Podpromiu ekipy z PlusLigi mają sporo problemów i to jest spory atut Resovii. Bardzo ważna będzie zagrywka (oczywista oczywistość), z którą Sovia ma w tym sezonie trochę problemów. Skra w obecnej chwili nie ma zbyt wielu możliwości rotacji w składzie. Bełchatów może się odbudować na PO, ale z drugiej strony mnie zespół z Wlazłym na przyjęciu zupełnie nie przekonuje.
Typ:
Resovia Rzeszów @ 1.72 Unibet ✅
 
Otrzymane punkty reputacji: +2
gystlik 14,5K

gystlik

Użytkownik
Zaczynają się decydująca faza sezonu, więc wjeżdżamy na pełnej w ten temat. I na pierwszy plan wysuwa się nieco zapomniany (nie pokazywany w telewizji Polsat) pojedynek Delecty Bydgoszcz z Lotosem Trefl Gdańsk.

Delecta Bydgoszcz - Lotos Trefl Gdańsk

Popularne &quot;Galaretki&quot; grają swój volley. Są ponadprzeciętni Masny, Antiga oraz Wrona. Solidni Wika, Waliński, Jurkiewicz i atakujący Dawid Konarski. Libero Dębiec - także wpisuję się w bydgoską średnią. No i co więcej o Bydgoszczy? Nic. - Wiedzą wszyscy na co ich stac, szczególnie we własnej hali. Zapewne fajną przygodą będzie ich pojedynek z Uralem Ufa w półfinale Challenge Cup.

Na wjazd o Lotosie Trefl Gdańsk z taką oto informacją:​
Walkę z liderem tabeli może utrudnić gdańszczanom nieobecność Grzegorza Łomacza. Pierwszego rozgrywającego Trefla zabrakło w wyjściowym składzie już podczas meczu z Resovią. Wtedy to w pierwszej szóstce po raz pierwszy od siedemnastu meczów wybiegł Patryk Szczurek. Wiele wskazuje na to, że taka sytuacja może powtórzyć się również podczas najbliższego weekendu w bydgoskiej Łuczniczce.

- Grzesiek doznał kontuzji, dlatego też nie wystąpił w meczu z Resovią - zdradził na łamach Gazety Wyborczej trener Dariusz Luks. - Nie mamy jednak jeszcze kompletu badań, dlatego też ciężko stwierdzić, jak poważny jest to uraz. Mam nadzieję, że Grzesiek zdąży się wyleczyć na mecze ćwierćfinałowe - dodaje.


Daro wypatruje wzrokiem w przyszłość i myśli kiedy go wyrzuco ze stołka trenera Lotosu Trefl Gdańsk.

Gdyby Grzesiu nie zagrał to z automatu moja stawka rośnie bo takiego Szczurka (rocznik 1991) miałem okazję oglądac w spotkaniu Pucharu Polski w Radomiu i wrażenia kozackiego na mnie nie wywarł. A 3ci rozgrywający Kolega Stępień jeszcze młodszy i nie daj Boże, żeby się piłki dotykał. Skład zespołu z Pomorza ogólnie prezentuje się bardzo fajnie. Ale czego im tam brakuje...? Nie wiem. Chyba coś słyszałem o tym, że cienko z hajsem stoi klub, trener Luks też jest raczej postacią karykaturalną. Wyróżnia się chłopak ze Skarżyska-Kamiennej - Wojtek Żaliński. Łomacz grał w JW, był w Final Four Ligi Mistrzów i walczył o najwyższe laury. Stacza się równią pochyłą razem z klubem Lotos Trefl Gdańsk. Mika, Mikołajczak, Kamiński to jak na razie niespełnione polskie talenty. Fajny środek z Gawryszewskim i Kaźmierczakiem, ale też bardzo blady sezon. I drewniany Hietanen, który nie wiem czy 330 skacze w ataku czy w tym ataku nie hula 330 centymetrów nad poziom parkietu.

I jeszcze jeden argument. Mecz rewanżowy fazy zasadniczej. Dzisiaj paczka jest taka sama, pierwszy skład Delecty sobie lekko odpoczął i awansował do półfinału Challenge Cup - wszystko tak jak miało byc. Więc moim zdaniem nie widzę tutaj większych szans nawet na jednego seta dla gdańszczan. Delecta raczej nie ma opinii zespołu lekceważącego niżej notowanych rywali. Tak więc zapewne wygrają szybko 2 spotkania u siebie. Przejadą się 170 km autostradą A1 do Gdańska - tam także wygrają jeden mecz i zostaną na weekend nad Bałtykiem... Przejdą się molo, może jakiś krótki rejs na Hel może jakiś balet w Parlamencie. - Polecam.

Delecta Bydgoszcz wygra 3:0 1.75 Bwin​
 
Otrzymane punkty reputacji: +4
alexdamiao 1,5K

alexdamiao

Użytkownik
Resovia - Skra.
Dla mnie ten mecz to 55 do 45 na korzyść Reski, a to ze względu na własną halę. Obie ekipy lekka tragedia w tym sezonie, już się nie mogę doczekać radykalnych zmian w jednym z tych zespołów po porażce w 1/4 play off. Jako że Skra od początku sezonu zawodziła to ten kurs na Reskę u siebie 1.72 stawiałbym grubo, ale od meczów z Cuneo zaczęła się fala opadająca u Resoviaków i dlatego nie będę na nich grał w pierwszym meczu (chyba, że kurs urośnie w co wątpię). Widzę już 2.42 na Skrę i gdyby jeszcze trochę urosło to spróbóję delikatnie pograć w stronę gości. Jak pisałem wcześniej: forma obu zespołów słaba, tutaj można szukać tylko opłacalnego kursu.
Panie Nawrocki, jeżeli Atanasijević ciągle niesprawny lub w słabej formie to trzeba dać Mariusza na atakującego, bo będzie źle.
 
gystlik 14,5K

gystlik

Użytkownik
Otrzymane punkty reputacji: +10
jorahmormont 25

jorahmormont

Użytkownik
Jastrzębski Węgiel - Effector Kielce

Effector bardzo pozytywnie zaskoczył w rundzie zasadniczej. Drużyna skazywana na bycie dostarczycielem łatwych punktów sprawiła kilka niespodzianek i w pełni zasłużenie pewnie awansowała do ósemki. Tutaj w konfrontacji z Jastrzębskim Węglem kielczanie nie mają większych szans i rywalizacja powinna zakończyć się w trzech spotkaniach. Niemniej Effector na pewno podejmie walkę, tym bardziej że kielczanie osiągnęli już spory sukces awansując do play-off i będą mogli zagrać na luzie.
Effector w tym sezonie tylko trzykrotnie przegrał nie wygrywając ani jednego seta (z Zaksą, Delecta i Jastrzębskim). Myślę, że grając bez presji kielczanie są w stanie ugrać w tym meczu seta.

Jastrzębski Węgiel - Effector Kielce
TYP: Effector Kielce (+2,5 seta) @ 1,99 ⛔
Pinnacle
 
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom