>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 200 ZŁ!<<<

Plus Liga 2022/2023

husarz22 104,1K

husarz22

Forum VIP
Cuprum Lubin - Stal Nysa
obie drużyny fajnie weszły w sezon wygrywając swoje pierwsze mecze. Jednak Cuprum nie grał jakoś wybitnie na tle BBTS'u, stracili nawet seta a inne partie były bardzo wyrównane. Grali bez atakującego Remka Kapicy za którego grał trzeci przyjmujący. Natomiast uważam, że na większe pochwały zasługe drużyna z Nysy. Zaczne od rozgrywającego Zhukouski bardzo mądrze rozdawał piłki. Ben Tara dostał ich najwięcej i widać, ze forma z poprzedniego sezonu ciągle utrzymana. MVP Michal Gierżot skuteczność w ataku 63%. Uważam, że w Nysie jest więcej jakości co pozwoli im wygrać mecz. Spodziewam się jednak, że nie będzie to dla nich spacerek i może nawet skończyć się w tie-breaku.

Typ: Stal Nysa @1.77 LVBet
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +866
zibi16 1,1M

zibi16

Moderator
Członek Załogi
Slepsk Suwałki - Trefl Gdańsk 3:1

Slepsk Suwałki w 1 kolejce przegrali 1:3 ze Stalą Nysa natomiast Trefl Gdańsk pokonał bardzo pewnie 3:0 Barkom Lwów.
Gdańsk pokazał się bardzo dobrze w tym meczu, nowy nabytek Martinez zagrał bardzo dobrze zdobywając 12 punktów, 2gim przyjmującym jest solidny Orczyk a na ataku B. Bołądź . Ogólnie Gdańsk zebrał dość solidny skład i myślę, że wiele razy może zaskoczyć faworytów.
Suwałki zagrali słabo 1 spotkanie, stracili przed sezonem Tuanigę - mózg rozegrania i widać to było w 1 meczu. W meczach sparingowych również to nie najlepiej wyglądało a dziś przeciwnik mocniejszy niż Stal Nysa.
Liczę na wygraną gości.

Gdańsk 1,50

Edit. Zakład przegrany ale najbardziej szkoda fatalnej kontuzji P. Orczyka. Mega osłabienie Gdańska na kolejne mecze...​
 
Ostatnia edycja:
zibi16 1,1M

zibi16

Moderator
Członek Załogi
Luk Lublin - Jastrzębski Węgiel 1:3

Za nami 2 kolejki Plus Ligi a dziś rozpoczynamy 3 kolejkę od meczu w Lublinie gdzie Luk podejmuje Jastrzębski Węgiel.
Luk na koncie 2 porażki natomiast Jastrzębski na koncie 2 zwycięstwa i faworyt wydaje się być jasny.
Lublin przegrał 2:3 z Czarni Radom oraz 0:3 z ZAKSą, Jastrzębski wygrał 3:0 z Katowicami i 3:1 z Olsztynem to tak dla informacji.

Zacznę od gości, ich skład praktycznie nie zmieniony - Boyer, Fornal, Clevenot, Toniuttki, Wiśniewski, Gladyr, Popiwczak te nazwiska w ciemno można wymieniać i taki jest wyjściowy skład jeśli wszyscy zwodnicy są zdrowi. Boyer świetnie wszedł w sezon zdobywając już 40 punktów co daje nam średnio 20 punktów na mecz, Clevenot również widać, że jest w formie natomiast środkowi póki co troszkę w cieniu.

Luk Lublin na papierze wszystko się zgadza, skład mega jak na taką drużynę, głębia składu jest bo na ataku mamy Malinowski, Romać na przyjęciu Włodarczyk, Szerszeń, Watten na libero, rozegranie Komenda i środkowi J. Nowakowski i Jendryk.

Reasumując Luk Lublin ma papiery na dużo lepsze granie niż początek sezonu, dziś rywal mega mocny ale czasem takie mecze pokazują właśnie moc w drużynie i liczę, że ten mecz przez gospodarzy będzie w końcu zagrany dobrze. Jastrzębski widać, że początek sezonu i te ich sety są różne, raz zagrają dobrze a 2gi set gorzej i być może właśnie gospodarze wykorzystają ten ich słabszy moment.

powyżej 173,5 2,10
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +493
zibi16 1,1M

zibi16

Moderator
Członek Załogi
Projekt Warszawa - Barkom Lwów 3:2

Za nami 2 kolejki i pewne wnioski można już swoje mieć. Dla mnie na pewno Warszawa w takim składzie nie będzie rywalem, który gra o coś. Brak Tillie i Szalpuka ewidentnie uwidacznia ich braki. Jeszcze Grobelny jako tako może ten poziom utrzymać o tyle już 2gi przyjmujący 39-letni Baranek - nie. Oczywiście nie mówię, że teraz będą przegrywać mecz za meczem bo w końcu jest jeszcze w ich składzie Nowakowski, Wrona, Weber, Firlej czy Wojtaszek jednak 2 mecze i 2 porażki i tylko 1 wygrany set.
Barkom Lwów aklimatyzuje się w naszej lidze i póki co robi to słabo 2 porażki 0 wygranych setów JEDNAK ich ostatni mecz z Resovią Rzeszów już pokazał, że coś tam grać potrafią. 2 pierwsze sety bardzo wyrównane jednak już ostatni gładko przegrany.

Jeżeli Barkom Lwów zagra tak dobrze jak z Resovią Rzeszów w 2óch setach to myślę, że może to być dość wyrównany pojedynek i stawiam dość spore handi w ich stronę.

Lwów +15,5 1,74

Indykpol AZS Olsztyn - GKS Katowice 3:0

Olsztyn rozpoczął od 2óch porażek 1:3 i 1:3 czyli weszli źle w sezon jednak ich rywalem byli finaliści poprzedniego sezonu Jastrzębski i ZAKSA więc teoretycznie nie muszą się wstydzić za te wyniki. Co więcej z Jastrzębskim zagrali bardzo wyrównany mecz gdzie po 2óch setach mogli prowadzić nawet 2:0 i różnie mogło by się skończyć.
Katowice porażka 0:3 z Jastrzębskim i zwycięstwo 3:1 z Warszawą. O Warszawie napisałem wyżej i to zwycięstwo mnie nie dziwi - o wiele bardziej zdziwi mnie zwycięstwo w dniu dzisiejszym.
Olsztyn na każdej pozycji lepszy, u siebie i raczej czas na pierwsze zwycięstwo w lidze.

Olsztyn -1,5 seta 1,75
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +1594
husarz22 104,1K

husarz22

Forum VIP
Stal Nysa - Skra Bełchatów
Bieniu jest jednym z wyróżniających się zawodników w Skrze Bełchatów. W tym sezonie zdobył już 14 punktów z Zawierciem oraz 13 punktów z ekipą z Bielska - Białej. Łomacz częściej z niego korzysta niż z Kłosa. Do tego Mateusz ma świetną zagrywkę oraz grę blokiem. Linia jest dość wysoka ale jak na zawodnika tej klasy spokojnie do pokrycia.

Typ: M. Bieniek powyżej 11.5 punktów @1.83 betclic
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +436
zibi16 1,1M

zibi16

Moderator
Członek Załogi
Taka informacja niestety niezbyt miła - P. Orczyk zerwał więzadło krzyżowe w prawym kolanie - czeka Go około 9 msc przerwy.
 
Otrzymane punkty reputacji: +72
D 5,6K

domino7

Użytkownik
Panowie jakim cudem Ten zjebany Radom przegrał z tymi pół zawodowcami z Bielska ??przeciez tam nie ma jednego zawodnika który nadaje się do Plusligi..
 
D 7,4K

damianex1

Użytkownik
Jak oglądałem radom u siebie ostatnio to zagrali jak półamatorzy z kołkiem rozgrywającym i nie dałbym na nich złamanego grosza z kim by je grali.
 
I 24,7K

iti

Użytkownik
Panowie jakim cudem Ten zjebany Radom przegrał z tymi pół zawodowcami z Bielska ??przeciez tam nie ma jednego zawodnika który nadaje się do Plusligi..
Jake Hanes nie do końca zgodziłby się z Twoimi słowami.
Tak to jest jak stawiasz na drużynę złożoną z odpadów (głównie z Rzeszowa) wspartą Brazylijczykiem, który znany jest z tego, że był co najwyżej solidny. Obecnie jedyne co wniósł do ligi to dodatkowe kilogramy i to było widać już w pierwszych dwóch meczach.
 
D 5,6K

domino7

Użytkownik
Jake Hanes nie do końca zgodziłby się z Twoimi słowami.
Tak to jest jak stawiasz na drużynę złożoną z odpadów (głównie z Rzeszowa) wspartą Brazylijczykiem, który znany jest z tego, że był co najwyżej solidny. Obecnie jedyne co wniósł do ligi to dodatkowe kilogramy i to było widać już w pierwszych dwóch meczach.
W dużej mierze się zgadzam z Tobą :)natomiast Szulc w pierwszych 2 meczach nie grał złe i jest to zawodnik na podobnym poziomie do Hanesa czyli zwykły średniak i nic więcej ..Rusin bije na głowę tych ogórków po drugiej stronie ,to samo Tammemma ..Woicki w tym meczu pokazał tylko ze już lepiej dla niego i dla wszystkich byłoby żeby zawiesił buty ..Bawił się w de Cecco (przerzucił chyba z 4/5 razy piłkę na druga stronę. )którym nigdy nie był ..Co do maurucio pełna zgoda ..uważam jednak ze zawodnicy z radomia mieli i maja dużo większe doświadczenie i powinni wygrać ten mecz .Stało się jednak inaczej :)
Post automatycznie złączony:

Panowie dziś rusza już 4 kolejka ..
Nie wiem jak Wy ale ja widzę 2 mocnych faworytów i nie widzę sensu aby się mocno jakoś rozpisywać :) Luk Lublin fajna drużyna ale narazie kompletnie bez formy ,a Radom to jak kolega fajnie wcznesniej napisał drużyna z odpadów których nikt zbytnio nie chciał :) Dla tego dziś Olsztyna i Nysa powinny bez większych problemów zdobyć komplety punktów :)
Typuje :)

Olszyn Lublin 3:0 /3:1
Radom Nysa 1:3
 
Otrzymane punkty reputacji: +353
husarz22 104,1K

husarz22

Forum VIP
Skra Bełchatów - Trefl Gdańsk
Mecz, który według bukmacherów ma zdecydowanego faworyta. Uważam jednak, że Skra nie będzie miała tak łatwo wygrać to spotkanie, żeby wystawić na nich kurs 1.15 - 1.20. Kontuzja Piotra Orczyka to była naprawdę przykra sprawa ale jego zastępca Mikołaj Sawicki świetnie się wkomponował w zespół zdobywająca nawet w ostatnim meczu statuetkę MVP. Za Pablo Crera z poprzedniego sezonu na środku gra młody Karol Urbanowicz, który zalicza świetnie występy. Porównując pozycje to wiadomo, że środkowi są lepsi w Bełchatowie, tymbardziej że Bieniek jest w gazie i ostatnio pobił nawet swój rekord punktów w jednym meczu zdobywając ich aż 24. Jednak podejrzewam, że drugi raz z rzędu nie zbliży się do tego wyniku. Rozegranie i libero na korzyść Gdańska, bo do Kampy i Perry'ego nie można mieć zarzutów. W przeciwieństwie do Łomacza i Piechockiego. Na przyjęciu i ataku postawił bym znak równosci, gdyż dyspozycja dnia bedzie odgrywała tutaj główną rolę. Reasumując Skra jest lekkim faworytem ale szanse oceniam raczej na 60 - 40%.

Trefl Gdańsk wygra @5.20
Trefl handicap (+1,5) seta @2.90
Trefl handicap (+2,5) seta @1.57

kursy z Betfan
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +169
zibi16 1,1M

zibi16

Moderator
Członek Załogi
PGE SKRA Bełchatów - Asseco Resovia Rzeszów 2:3

Można powiedzieć, że mecz na szczycie w końcu grają 2 drużyny, które na pewno mają aspiracje na co najmniej podium na koniec sezonu.
SKRA Bełchatów po 4 spotkaniach mają 3 zwycięstwa i porażkę, porażka była w 1 kolejce 2:3 z Zawierciem. Mimo, że Bełchatów wygrywa to na pewno nie można powiedzieć, że ich styl jest bardzo dobry bo wygrana 3:2 ze Stal Nysa czy 3:1 z Gdańskiem, mocno osłabionym Gdańskiem bo brak Orczyka za taki można śmiało uznać.
Resovia póki co komplet zwycięstw ale póki co przeciwnicy byli z dolnej części nie ma się co oszukiwać Barkom, Cuprum czy Ślepsk do nich należą - mimo wszystko komplet punktów był obowiązkiem no i wypełnili w pełni to zadanie.
W sobotę pierwszy sprawdzian dla Rzeszowa taki poważniejszy. Ostatnie starcie H2h zdecydowanie dla Bełchatowa 11:4 w ostatnich 15 pojedynkach.
Mimo tego liczę na przełamanie w jakimś stopniu tego złego H2h i zwycięstwo Rzeszowa. Kadrowo wyglądają kompletnie - może sam osobiście wzmocnił bym tylko atak bo Muzaj nie do końca mnie przekonują jednak potrafi mieć bardzo dobre mecze ale jeśli patrzymy na całokształt to goście wyglądają dużo lepiej.
Jedynie wspomniany atak może lekka przewaga SKRY i środkowi ale tutaj tylko napiszę o 1 środkowym Bieńku, który chyba bije każdego w lidze na głowę na ten moment. Kłos już nie jest tak mocnym punktem gospodarzy.

Kurs na gości mnie zachęca bo gdyby byli faworytem w tym starciu raczej bym nie stawiał ale po kursie ponad 2 można śmiało próbować.

Rzeszów 2,10

Luk Lublin - GKS Katowice 2:3

Ostatni w lidze Luk z dorobkiem zaledwie 1 punktu bez wygranej póki co kontra Katowice, którzy mają 2 zwycięstwa w 5 pojedynkach.
Jeśli chodzi o Luk to na pewno mogą czuć się mega rozczarowani brakiem zwycięstwa ale póki co grali z Olsztynem, Jastrzębskim, Kędzierzynem więc jakakolwiek wygrana była by niespodzianką jedynie porażka w 1 kolejce 2:3 z Czarni Radom może ich boleć.
Katowice ostatni mecz i mocno wpiernicz u siebie 0:3 z Czarni Radom a prócz tego spotkania co mieli wygrać wygrali co mieli przegrać przegrali.
Luk na pewno kadrowo wygląda bardzo dobrze jak na drużynę z środka tabeli bo raczej można ich tam wpisać ja osobiście powiem, że kadrowo wyglądają lepiej niż Katowice i kiedy jak nie w tym meczu 1 wygrana?

Luk 1,77

Aluron Warta Zawiercie - Indykpol AZS Olszyn 2:3

Kolejne bardzo ciekawie zapowiadające się spotkanie, może kursy tego nie pokazują bo gospodarze są zdecydowanym faworytem ale mam nadzieję, że Olsztyn powalczy jak walczył w starciach z drużynami pokroju Zawiercia czyli wygrany set z Jastrzębskim i Kedzierzynem.
Olsztyn również poskładał fajny i mocny skład, który ma papiery aby właśnie walczyć jak równy z równym z tymi bardzo dobrymi i napsuć krwi tym najlepszym. Zawiercie ostatni mecz porażka 0:3 z Jastrzębskim ale jeszcze poprzedni mecz to wygrana 3:1 z Kędzierzynem więc na pewno są bardzo mocni.
Ciężkie spotkanie do typowania

Olsztyn +14,5 1,65

Ogólnie czeka nas bardzo interesująca sobota z meczami.​
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +896
P 7K

pewniak1978

Użytkownik
PGE SKRA Bełchatów - Asseco Resovia Rzeszów

Można powiedzieć, że mecz na szczycie w końcu grają 2 drużyny, które na pewno mają aspiracje na co najmniej podium na koniec sezonu.
SKRA Bełchatów po 4 spotkaniach mają 3 zwycięstwa i porażkę, porażka była w 1 kolejce 2:3 z Zawierciem. Mimo, że Bełchatów wygrywa to na pewno nie można powiedzieć, że ich styl jest bardzo dobry bo wygrana 3:2 ze Stal Nysa czy 3:1 z Gdańskiem, mocno osłabionym Gdańskiem bo brak Orczyka za taki można śmiało uznać.
Resovia póki co komplet zwycięstw ale póki co przeciwnicy byli z dolnej części nie ma się co oszukiwać Barkom, Cuprum czy Ślepsk do nich należą - mimo wszystko komplet punktów był obowiązkiem no i wypełnili w pełni to zadanie.
W sobotę pierwszy sprawdzian dla Rzeszowa taki poważniejszy. Ostatnie starcie H2h zdecydowanie dla Bełchatowa 11:4 w ostatnich 15 pojedynkach.
Mimo tego liczę na przełamanie w jakimś stopniu tego złego H2h i zwycięstwo Rzeszowa. Kadrowo wyglądają kompletnie - może sam osobiście wzmocnił bym tylko atak bo Muzaj nie do końca mnie przekonują jednak potrafi mieć bardzo dobre mecze ale jeśli patrzymy na całokształt to goście wyglądają dużo lepiej.
Jedynie wspomniany atak może lekka przewaga SKRY i środkowi ale tutaj tylko napiszę o 1 środkowym Bieńku, który chyba bije każdego w lidze na głowę na ten moment. Kłos już nie jest tak mocnym punktem gospodarzy.

Kurs na gości mnie zachęca bo gdyby byli faworytem w tym starciu raczej bym nie stawiał ale po kursie ponad 2 można śmiało próbować.

Rzeszów 2,10

Luk Lublin - GKS Katowice

Ostatni w lidze Luk z dorobkiem zaledwie 1 punktu bez wygranej póki co kontra Katowice, którzy mają 2 zwycięstwa w 5 pojedynkach.
Jeśli chodzi o Luk to na pewno mogą czuć się mega rozczarowani brakiem zwycięstwa ale póki co grali z Olsztynem, Jastrzębskim, Kędzierzynem więc jakakolwiek wygrana była by niespodzianką jedynie porażka w 1 kolejce 2:3 z Czarni Radom może ich boleć.
Katowice ostatni mecz i mocno wpiernicz u siebie 0:3 z Czarni Radom a prócz tego spotkania co mieli wygrać wygrali co mieli przegrać przegrali.
Luk na pewno kadrowo wygląda bardzo dobrze jak na drużynę z środka tabeli bo raczej można ich tam wpisać ja osobiście powiem, że kadrowo wyglądają lepiej niż Katowice i kiedy jak nie w tym meczu 1 wygrana?

Luk 1,77

Aluron Warta Zawiercie - Indykpol AZS Olszyn

Kolejne bardzo ciekawie zapowiadające się spotkanie, może kursy tego nie pokazują bo gospodarze są zdecydowanym faworytem ale mam nadzieję, że Olsztyn powalczy jak walczył w starciach z drużynami pokroju Zawiercia czyli wygrany set z Jastrzębskim i Kedzierzynem.
Olsztyn również poskładał fajny i mocny skład, który ma papiery aby właśnie walczyć jak równy z równym z tymi bardzo dobrymi i napsuć krwi tym najlepszym. Zawiercie ostatni mecz porażka 0:3 z Jastrzębskim ale jeszcze poprzedni mecz to wygrana 3:1 z Kędzierzynem więc na pewno są bardzo mocni.
Ciężkie spotkanie do typowania

Olsztyn +14,5 1,65

Ogólnie czeka nas bardzo interesująca sobota z meczami.​
PGE SKRA Bełchatów - Asseco Resovia Rzeszów

Można powiedzieć, że mecz na szczycie w końcu grają 2 drużyny, które na pewno mają aspiracje na co najmniej podium na koniec sezonu.
SKRA Bełchatów po 4 spotkaniach mają 3 zwycięstwa i porażkę, porażka była w 1 kolejce 2:3 z Zawierciem. Mimo, że Bełchatów wygrywa to na pewno nie można powiedzieć, że ich styl jest bardzo dobry bo wygrana 3:2 ze Stal Nysa czy 3:1 z Gdańskiem, mocno osłabionym Gdańskiem bo brak Orczyka za taki można śmiało uznać.
Resovia póki co komplet zwycięstw ale póki co przeciwnicy byli z dolnej części nie ma się co oszukiwać Barkom, Cuprum czy Ślepsk do nich należą - mimo wszystko komplet punktów był obowiązkiem no i wypełnili w pełni to zadanie.
W sobotę pierwszy sprawdzian dla Rzeszowa taki poważniejszy. Ostatnie starcie H2h zdecydowanie dla Bełchatowa 11:4 w ostatnich 15 pojedynkach.
Mimo tego liczę na przełamanie w jakimś stopniu tego złego H2h i zwycięstwo Rzeszowa. Kadrowo wyglądają kompletnie - może sam osobiście wzmocnił bym tylko atak bo Muzaj nie do końca mnie przekonują jednak potrafi mieć bardzo dobre mecze ale jeśli patrzymy na całokształt to goście wyglądają dużo lepiej.
Jedynie wspomniany atak może lekka przewaga SKRY i środkowi ale tutaj tylko napiszę o 1 środkowym Bieńku, który chyba bije każdego w lidze na głowę na ten moment. Kłos już nie jest tak mocnym punktem gospodarzy.

Kurs na gości mnie zachęca bo gdyby byli faworytem w tym starciu raczej bym nie stawiał ale po kursie ponad 2 można śmiało próbować.

Rzeszów 2,10

Luk Lublin - GKS Katowice

Ostatni w lidze Luk z dorobkiem zaledwie 1 punktu bez wygranej póki co kontra Katowice, którzy mają 2 zwycięstwa w 5 pojedynkach.
Jeśli chodzi o Luk to na pewno mogą czuć się mega rozczarowani brakiem zwycięstwa ale póki co grali z Olsztynem, Jastrzębskim, Kędzierzynem więc jakakolwiek wygrana była by niespodzianką jedynie porażka w 1 kolejce 2:3 z Czarni Radom może ich boleć.
Katowice ostatni mecz i mocno wpiernicz u siebie 0:3 z Czarni Radom a prócz tego spotkania co mieli wygrać wygrali co mieli przegrać przegrali.
Luk na pewno kadrowo wygląda bardzo dobrze jak na drużynę z środka tabeli bo raczej można ich tam wpisać ja osobiście powiem, że kadrowo wyglądają lepiej niż Katowice i kiedy jak nie w tym meczu 1 wygrana?

Luk 1,77

Aluron Warta Zawiercie - Indykpol AZS Olszyn

Kolejne bardzo ciekawie zapowiadające się spotkanie, może kursy tego nie pokazują bo gospodarze są zdecydowanym faworytem ale mam nadzieję, że Olsztyn powalczy jak walczył w starciach z drużynami pokroju Zawiercia czyli wygrany set z Jastrzębskim i Kedzierzynem.
Olsztyn również poskładał fajny i mocny skład, który ma papiery aby właśnie walczyć jak równy z równym z tymi bardzo dobrymi i napsuć krwi tym najlepszym. Zawiercie ostatni mecz porażka 0:3 z Jastrzębskim ale jeszcze poprzedni mecz to wygrana 3:1 z Kędzierzynem więc na pewno są bardzo mocni.
Ciężkie spotkanie do typowania

Olsztyn +14,5 1,65

Ogólnie czeka nas bardzo interesująca sobota z meczami.​
Witam. Możesz napisać gdzie znalazłeś taki kurs na LUK? Obserwuję kursy na ten mecz odkąd się pojawiły bo sam chcę to pograć i ani razu nie widziałem 1.77 ...powiem więcej ,nie kojarzę nawet kursu 1.7 stąd moje pytanie
 
A 32,9K

ar0nek

Użytkownik
Witam. Możesz napisać gdzie znalazłeś taki kurs na LUK? Obserwuję kursy na ten mecz odkąd się pojawiły bo sam chcę to pograć i ani razu nie widziałem 1.77 ...powiem więcej ,nie kojarzę nawet kursu 1.7 stąd moje pytanie
Zanim się skusisz pograc LUK to zobacz kto nie zagra. Bo w analizie ani słowa o tym nie ma
 
C 535

CoelPablo

Użytkownik
Mateusz Malinowski i Szymon Romać kontuzjowani. Z racji kontuzji dwóch atakujących transfer medyczny Rafała Faryny z Cerrad Enea Czarni Radom.
 
Otrzymane punkty reputacji: +485
Do góry Bottom