>>>BETFAN - BONUS 200% do 400 ZŁ <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<
  • Polecamy się zapoznać
    Regulamin czatu

  • Nowy Projekt na Forum
    WASZE BETY - MOJE KUPONY!

  • EURO 2024 zbliża się wielkimi krokami, wzorem ostatniego Mundialu również na zbliżające się Mistrzostwa Europy wraz z naszymi parterami przygotowaliśmy konkursy na wszystkie spotkania tego turnieju oraz dwa osobne Typery
    BETFAN Typer EURO Niemcy 2024
    forBET EURO 2024 Expert
    W pierwszym uczestnicy zostali wyłonieni w eliminacjach i nie ma już możliwości dołączenia do Typera, natomiast drugi konkurs jest dla wszystkich użytkowników Forum, więc zachęcam do udziału.

    Ogólnie na wszystkie konkursy jest rekordowa suma nagród wynosząca 12 800 PLN oraz ponad 800k punktów reputacji!

    Do odbioru nagród potrzebne są konta u naszych Partnerów, dlatego jeżeli jeszcze nie masz konta u któregoś ze sponsorów konkursów to zachęcam do założenia ich z linków podanych poniżej

    Betters TUTAJ!
    forBET TUTAJ!
    Betfan TUTAJ!
    Betclic TUTAJ!
    Fortuna TUTAJ!
    Betcris TUTAJ!
    Fuksiarz TUTAJ!

PLK 2014/2015

Status
Zamknięty.
roxanne 5,7K

roxanne

Forum VIP
Torun - Polpharma +10 1.75 3/10 bet365 107-65 masakra ⛔

Kompletnie nie rozumiem skad skad 1,25 na Torun, oba zespoly graja slabo i tutaj minumum 1,50 powinno byc na Pierniki. Moze nawet wyzej. U gosci nie ma tylko Evana Ravenela. Doszedl Aonthony Miles i momentalnie stal sie liderem Polpharmy. Amerykanin rzuca ponad 20 punktow na mecz. Oporcz niego jest paru solidnych zawodnikow, Amerykanie: Jessie Sapp i Tony Meier, krajowi: Mateusz Jarmakowicz, Grzesiu Kukielka, Bartek Bochno. Mateusz rozegra 6 mecz w barwach Polpharmy i wyglada na to, ze center urodzony we Wroclawiu znalazl dobre miejsce na kontynuowanie kariery. Co ciekawe wczesniej gral wlasnie w Toruniu wiec zapewne ma dodatkowa motywacje. Dobry ostatni mecz z Kutnem 92-83, niezle zagrali tez w Sopocie gdzie przegrali z Treflem po dogrywce 115-119. W ataku moga solidnie zamieszac wiec nie sadze aby Torun mial latwy mecz. Ostatnio Pierniki przegrywaly po zacietych spotkaniach z Rosa Radom i Czarnymi Slupsk. Kluczowe bedzie zatrzymanie LaMarshalla Corbeta, ktory zlapal wysoka forme. Oporcz niego dobry tylko Sean Denison.
 
thejet 2K

thejet

Użytkownik
31/01/2015 17:00 CET
Stelmet Zielona Gora - WKS Slask Wroclaw (+7.5)
1.99 (Pinnacle) ⛔ 80:70
5/10

Stelmet ma ostatnio długi serial wygranych, ale też w większości z nawet słabymi ekipami nie są to wielkie wygrane. Dzisiaj będzie &quot;derbowy&quot; mecz, a Śląsk powinien się postawić tym bardziej, że sami też mają strasznie naładowany skład na pozycjach 1-3, a wysocy Stelmetu nie są królami ataku. Mecz walki i Śląsk dla mnie broni handicap.

31/01/2015 18:00 CET
Jezioro Tarnobrzeg - Wikana Lublin over 172.5
1.93 (Pinnacle) ✅ 90:93=183
5/10

Obrona Wikany istnieje tylko teoretycznie, a więc Jezioro robi ogień. Myślę, że kluczowe będzie pójście przez rozgrywajka Wikany - Bryona Allena w streetball z Jeziorem i nadanie swojej ekipie szybkiego tempa i chaotycznej gry. Przy słabej defensywie Jeziora, Allen też powinien poszaleć. Dla mnie +175 punktów.

31/01/2015 18:00 CET
Czarni Slupsk - MKS Dabrowa Gornicza (+9)
1.95 (Pinnacle) ZWROT 80:71
5/10

Nie podoba mi się gra Czarnych, która jest rwana i chaotyczna. W jednej akcji grają streetball, zaraz ustawiany basket. Ostatnio przegrali ze słabym Lublinem i to dosyć grubo, a dopiero w ostatniej minucie zniwelowali straty ostrym pressingiem. Dąbrowa ostatnio w dobrej formie (oprócz meczu ze Stelmetem). Myślę, że się postawią i będzie ciekawy mecz.
 
Otrzymane punkty reputacji: +1
thejet 2K

thejet

Użytkownik
01/02/2015 17:00 CET
Trefl Sopot - AZS Koszalin over 171
1.95 (Pinnacle) ⛔ 61:90=151
5/10

Trefl w ostatnich spotkaniach kręci się ciągle wokół 180-200 punktów. Koszalin to też jest ofensywna ekipa i pójdzie na wymianę ognia. Jedynie ten over może zatrzymać bardzo słaba dyspozycja rzutowa.

01/02/2015 20:00 CET
Polfarmex Kutno (+14) - Turów Zgorzelec
1.98 (Pinnacle) ✅ 70:83
5/10

Turów większość spotkań rozgrywał we własnej hali. Rajković obecnie nie przygotowuje się do spotkań PLK i olewa mocno przeciwników. Dzisiaj więcej czasu dostaną rezerwowi, a powinien też być duży problem z motywacją. Polfarmex wzmocniony Łączyńskim i Fletcherem. Mecz w Polsacie, a więc pewnie cała drużyna będzie chciała się pokazać i będzie mocno zmotywowana do walki.
 
Otrzymane punkty reputacji: +4
K 276

koguttt

Użytkownik
Tak jak napisał TheJet wyżej, mecz z gatunku czy drużynie z Turowa będzie się chciało. Grają 4 lutego mega ważne spotkanie z Lietuvosem w Eurocup i na pewno wszystkie myśli są ku temu skierowane. Jednak spotkanie ma być transmitowane w polsat sport extra, więc wydaje mi się że przyłożą sie chociaż troche. Ja bym tu celował w overek punktowy. Drużyna gości mocno overowa (ostatnio 80,117,99,87 pkt). Wydaje mi się, że Turów zacznie mocno, zdobędzie przewage i trener wpuści zmienników, wtedy szanse będą bardziej wyrównane, co powinno zaowocować w radosną koszykówke ze sporą ilością punktów.
Kutno - Turów over 170.5
kurs - 1.82
bet365
godz. 20
 
jaimeq 2,5K

jaimeq

Użytkownik
Nie jestem specem od PLK ale wobec teog przejść obojętnie nie moge.Asseco gra ostatnio zajebiście, niby taki budżetowy zespół a dedek poukładał to wszystko elegancko.Wyjazd do szczecina to powinna być formalność.Wilki straciły swojego lidera i teraz bez Releforda tam nie ma kto rzucać.Ciężko będzie im się przełamać bez amerykanina przy tak dobrze grającym Asseco.
Asseco(-6) 1.83 4/10 Pinnacle ⛔
To nie moja liga ;D
 
thejet 2K

thejet

Użytkownik
02/02/2015 19:00 CET
Wilki Morskie Szczecin (+7) - Asseco Prokom Gdynia
1.91 (Pinnacle) ✅ 69:67
5/10

Wilki bez swojego rozgrywającego Releforda, ale dla mnie nie jest to jakieś duże osłabienie, bo nie jestem fanem tego gracza. Dla mnie on robił swoje dobre staty, a drużyna swoje, czyli notorycznie przegrywała. W Wilkach doszło dwóch zawodników, którzy powinni pomóc drużynie w walce o wyższe pozycje. Asseco miało ostatnio dobry mecz z Anwilem, ale Anwil obecnie jest słaby i to żaden wykładnik. Myślę, że Wilki z nowymi zawodnikami, o których Asseco będzie mało wiedziało dzisiaj się postawią i będzie ciekawy mecz.
 
Otrzymane punkty reputacji: +25
J 2

jankezzz

Użytkownik
Lublin - Kutno 2
Nie wierzę w serię 3W Wikany. Kutno wzmocniło się 2 zawodnikami i chcą jeszcze wcisnąć się do top 8 - będą bardzo zmotywowani. Ze Starogardem przegrali pechowo, ponieważ trójka siedziała Polpharmie niesamowicie. Z Turowem pokazali się z dobrej strony i postawili mocne warunki. Dodatkowo kurs value.
Koszalin - Zielona Góra 1
Rivalary game po pierwszym spotkaniu, w którym ZG zjadła AZS. AZS jest w gazie, a u siebie jest bardzo mocny. Do tego ZG ma bardzo długą serię W, którą już ciułają od meczu z Turowem (Wikana, Śląsk - mało brakowało a by przegrali).
 
cuadrado 296

cuadrado

Użytkownik
Wikana Start Lublin - Polfarmex Kutno
Wikana Start Lublin @2.0
⛔

Nie jestem specem od koszykówki, ale nie zgodzę się z kolegą wyżej.
Kursy na Start jeszcze przedwczoraj plasowały się w okolicach 1.50, a dziś już w okolicach 2 więc tym bardziej zachęca do gry.
Dlaczego nie wierzyć w serię 3W Wikany? To głupi argument. Dotychczas nie mieli nawet serii 2W więc jeśli bawimy się w takie rzeczy to możemy mówić tutaj o przełamaniu.
Ostatnia forma obu drużyn zdecydowanie wskazuje na Start. Rzeczywiście Kutno przegrało z Polpharmą pechowo, ale jednak zdecydowanie. Zresztą o pechu możemy mówić również w przypadku Wikany, która przegrała w Zielonej górze, mimo iż prowadziła w 3Q.
Polfarmex jest najlepszym beniaminkiem ale... po dzisiejszym meczu już nim być nie musi. Start traci do nich tylko dwa oczka i jest w stanie już dziś zniwelować tą stratę.
Podobnie jak Kutno, lublinianie wzmocnieni Isaacem Wellsem. Nie jest to jakiś wybitny gracz,ale na pewno takiej drużynie jak Wikana bardzo się przyda.
Dodatkowo w ostatnim meczu formę zgubił lider Polfarmexu - Kwamain Mitchell. 9 oczek i przedwczesny koniec meczu to jak na niego słaby wynik.
Za to lider Startu - Bryon Allen ostatnio pokazuje klasę. 36 pkt z Czarnymi i 29 z Jeziorem ukazują genialną formę Amerykanina.
Dodatkowym plusem na korzyść Wikany są kibice. Niezła frekwencja z Energą będzie dziś poprawiona.
Podsumowując- jeśli zafunkcjonuje dobrze obrona to niesieni dopingiem hali Globus i genialnym Bryonem Allenem lublinianie powinni sobie poradzić z przyjezdnymi z Kutna.
 
obserwator-m 9,1K

obserwator-m

Forum VIP
Wikana Start Lublin - Polfarmex Kutno
Wikana Start Lublin @2.0

Ostatnia forma obu drużyn zdecydowanie wskazuje na Start.
Podobnie jak Kutno, lublinianie wzmocnieni Isaacem Wellsem. Nie jest to jakiś wybitny gracz,ale na pewno takiej drużynie jak Wikana bardzo się przyda.
Dodatkowym plusem na korzyść Wikany są kibice. Niezła frekwencja z Energą będzie dziś poprawiona.
Podsumowując- jeśli zafunkcjonuje dobrze obrona to niesieni dopingiem hali Globus i genialnym Bryonem Allenem lublinianie powinni sobie poradzić z przyjezdnymi z Kutna.
Forma Wikany ? Czarni przegrali mecz... Czy wzmocnieni to się okaże, od Lewandowskiego być lepszym to nie problem, ale każdy pod koszem zawsze ma przewagę... Liderzy ? Startu bez Allena nie ma, Kutno ma kim grać.
Kibice plusem ??:wowsdf:???????? Nie mówisz poważnie, przyznaj ? Na Globusie nie ma atmosfery praktycznie żadnej... Allen w formie to mecz jako tako na styk jak już
 
J 3,4K

jaja

Użytkownik
Dąbrowa - Jezioro
Dąbrowa -8.5 kurs 1,87 Unibet
Za cały komentarz do meczu winno wystarczyć to;
&quot;Trener Zbigniew Pyszniak będzie, więc miał do dyspozycji sześciu zawodników, a więc jednego rezerwowego. Na swoja szansę gry czekać będą natomiast wychowankowie klubu będący jeszcze juniorami, którzy nie zaznali smaku gry w Tauron Basket Lidze. Sytuacja kadrowa tarnobrzeskiego zespołu jest zatrważająca.
- To jest dramat. Tak trudnego sezonu jeszcze nie mieliśmy. Mimo tego pecha, który nas prześladuje drużyna gra i walczy przegrywając z rywalami minimalnie. W Dąbrowie Górniczej też powalczymy, mimo, że jest nas coraz mniej - mówi trener tarnobrzeskiego zespołu Zbigniew Pyszniak.
Pierwsze spotkanie tych drużyn rozegrane w Tarnobrzegu było bardzo widowiskowe i zakończyło się wygraną drużyny z Dąbrowy Górniczej 109:101
&quot;
W takim składzie Jezioro nie ma czego szukać z nieźle grającymi gospodarzami. Praktycznie nikogo pod kosz a do tego Jezioro przy swojej radosnej koszykówce pewnie da sobie rzucić ze 100 pkt, jednak tym razem nie bardzo jest komu porzucać i to nie może się skończyć inaczej niż bolesną porażką. Młynarski, Kozlov i Williams nie graja a każdy to wysoki 4/5. Do jutra pewnie linia skoczy do ponad 10 więc warto już dziś pobrać.
 
Otrzymane punkty reputacji: +8
cuadrado 296

cuadrado

Użytkownik
Forma Wikany ?
A co może dobra forma Polfarmexu?
Startu bez Allena nie ma, Kutno ma kim grać.
Tu się w 100% zgadzam - Startu bez Bryona nie ma, ale na razie Allen jest i to w jakiej formie.
Kibice plusem ??:wowsdf:???????? Nie mówisz poważnie, przyznaj ? Na Globusie nie ma atmosfery praktycznie żadnej...
No bez przesady. Globus jest idealnym miejscem dla Januszy, i jeśli drużynie idzie to potrafią nieść w ważnych momentach. Oczywiście jeśli porównujesz to do największych ( Olympiakos, Zvezda) to nie mamy o czym mówić, ale na przykładzie Montexu ( finał z Zagłębiem,pełna mobilizacja, pełna hala) można zobaczyć że nie jest to opustoszałe miejsce. Jeśli mówisz że na Globusie nie ma atmosfery to chyba nie byłeś w wielu polskich halach.
 
thejet 2K

thejet

Użytkownik
02/06/2015 19:00 CET
Wikana Start Lublin - Polfarmex Kutno over 155.5
1.97 (Pinnacle) ✅ 80:91=171
5/10

Na początku Pinnacle wystawił linie na poziomie 159 i miałem sobie zagrać under, ale w moment ktoś tam to pozamiatał i zeszło do linii obecnej. Teraz już pobieram over, bo Wikana bardzo rzadko nie przekracza właśnie takiego progu - 8 meczów powyżej, 1 z 155 oraz 1 poniżej. Z drugiej strony Polfarmex w ostatnich 10 meczach przekroczył ten próg tylko dwukrotnie, ale w ostatnich meczach pada coraz więcej punktów, bo od 2-3 spotkań są inną drużyną po zmianach w składzie i to jest dla mnie najważniejsze.

Dojście Łączyńskiego i Fletchera dodaje dużej jakości ofensywnej oraz lepszej rotacji. Inna sprawa, że na razie Fletcher ma problemy kondycyjne i przeciwnicy powinni podkręcać tempo, aby go zajechać. On sam sobie powinien łatwo rzeźbić pod koszem, bo Wikana nie ma tuzów obrony pod koszem. Przy szybko grającym i nic nie broniącym Lublinie warto sobie zagrać dzisiaj ten over.
 
Otrzymane punkty reputacji: +16
roxanne 5,7K

roxanne

Forum VIP
Asseco - Trefl 3.05 1/10 maraton



Dla mnie to jest mecz 50 na 50, wcale Asseco nie gra lepiej niz Trefl. Indywidualnie to wyzej cenie graczy z Sopotu. Bilans obu zespolow podobny Asseco 10-8, Trefl 9-9. Wrocil Stefan wiem, ze ostatnio z Koszalinem tragiczny mecz ale oni z dobrze grajacym AZS-em obecnie nie maja zadnych szans. Derby z Asseco rzadza sie swoimi prawami, tym bardziej, ze dziala za soba nie przepadaja. 1.65-1.70 na Asseco to bym rozumiala, 1.40 wyglada absurdalnie. Szanse sa mniej wiecej rowne a maraton daje na gosci 3.05 wiec nie da sie sprobowac. Forma jest jaka jest ale to dalej druzyna z duzym potencjalem jesli trojki beda wlazic to stac ich na wygrana, Vasiliauskas, Michalak, Leonczyk, Bendzius, Lydeka, Kemp, Stefan to nie sa kelnerzy.
 
L 3

loczek99

Użytkownik
Asseco - Trefl 3.05 1/10 maraton



Dla mnie to jest mecz 50 na 50, wcale Asseco nie gra lepiej niz Trefl. Indywidualnie to wyzej cenie graczy z Sopotu. Bilans obu zespolow podobny Asseco 10-8, Trefl 9-9. Wrocil Stefan wiem, ze ostatnio z Koszalinem tragiczny mecz ale oni z dobrze grajacym AZS-em obecnie nie maja zadnych szans. Derby z Asseco rzadza sie swoimi prawami, tym bardziej, ze dziala za soba nie przepadaja. 1.65-1.70 na Asseco to bym rozumiala, 1.40 wyglada absurdalnie. Szanse sa mniej wiecej rowne a maraton daje na gosci 3.05 wiec nie da sie sprobowac. Forma jest jaka jest ale to dalej druzyna z duzym potencjalem jesli trojki beda wlazic to stac ich na wygrana, Vasiliauskas, Michalak, Leonczyk, Bendzius, Lydeka, Kemp, Stefan to nie sa kelnerzy.

Z całym szacunkiem ale kursy są jak najbardziej zrozumiałe bo Asseco odprawiło u siebie w ostatnich meczach czołówkę w postaci Śląska i Koszalina a Anwil to skompromitowali. Trefl przyrównałbym do Anwilu, nie twierdze że skończy się tak samo ale Trefl ma tylko do zaoferowanie strzelców z dystansu, którym wyszedł mecz w Zgorzelcu i u siebie z Lublinem. Granie Trefla to szukanie value na siłę dla mnie. Jakie mogą być kursy patrząc na ostatnie mecze tych drużyn? Trefl z tymi samymi drużynami(Śląsk i Koszalin) nawet nie pierdnął że tak powiem ????

pozdrawiam

Asseco -4.5 Betsafe
 
J 2

jankezzz

Użytkownik
loczek99,
1. Derby
2. Zawodnicy Trefla są na każdym meczu Asseco i znają ich styl, halę doskonale.
3. Wzmocnienie doświadczonym zawodnikiem PG/SG, który zagra. Transfer określony hitem.
4. Dobra gra z kontry Trefla, przeciw której nie zostanie wykorzystany w 100% Galdikas. Przykładem spotkanie run&amp;gun z Jeziorem, które Asseco przegrali u siebie jako jedyne. W pozostałych meczach wyniki raczej niskie.
5. Bilans u siebie Asseco już teraz jest wielkim osiągnięciem, a postawa największą niespodzianką TBL.
Do tego seria 6W.
6. &quot;Asseco odprawiło u siebie w ostatnich meczach czołówkę w postaci Śląska i Koszalina a Anwil to skompromitowali&quot; - tym bardziej Trefl będzie zmotywowany i ich nie zlekceważy, co na pewno miało miejsce w meczach z czołówką.
7. Trefl na pewno będzie bardzo zmotywowany, bo grają przy swoich kibicach, a po blamażu z AZS będą gryźć parkiet.
Dla bezpieczeństwa proponuję +7 na Trefl.
 
thejet 2K

thejet

Użytkownik
07/02/2015 18:00 CET
MKS Dabrowa Gornicza (-13.5) - Jezioro Tarnobrzeg
1.97 (Pinnacle) ⛔ 95:96
5/10

Jezioro zagra bez kontuzjowanych Craiga Williamsa, Kacpra Młynarskiego oraz zwolnionego Kozlova. Zostało trzech graczy na poziomie PLK - Cookie Miller, Johnson oraz Kevin Wysocki. Na pozycjach 4-5 Jezioro dzisiaj, jak mawia jeden znany raper w tym kraju - &quot;reprezentuje biedę&quot;. Najlepszym zawodnikiem na pozycjach PF/C w tym spotkaniu jest nie robiący szału nawet w I-lidze Daniel Wall. Wystarczy, aby jeden z trójki wcześniej wymienionych zagrał słabszy mecz i nie ma komu zdobywać punktów. Zwłaszcza Johnson często miewa problemy na wyjazdach i jest o wiele słabszy od grania we własnej hali.

Dąbrowa ma wielu zawodników i powinni sobie spokojnie poradzić +20 jeśli Johnson lub Miller nie będzie miał spotkania na +35 punktów na świetnej skuteczności.

07/02/2015 18:00 CET
Turow Zgorzelec - Polski Cukier Torun over 169.5
1.93 (Pinnacle) ✅ 86:90=176
5/10

Turów pewnie znowu zlekceważy mecz i podejdzie na dużym luzie. Z Polfarmexem wielokrotnie piłka wylatywała w nieszczęśliwy sposób z kosza i dlatego też skończyło się niskim - 70:83 dla Turowa. Dzisiaj wg mnie karta się odwróci i myślę, że Turów może upolować w okolicach stu punktów. Cukier prawie zawsze stosuje się do przeciwnika i przy defensywnych ekipach robią undery i mają problem z rozbiciem ich obron, a z mocnymi w ataku idą z nimi na wymiany.
 
Otrzymane punkty reputacji: +2
thejet 2K

thejet

Użytkownik
08/02/2015 18:00 CET
Wilki Morskie Szczecin - Anwil Wloclawek under 159
2.02 (Pinnacle) - Wilki ML ⛔ 77:78
1.94 (Pinnacle) - under ✅ 77:78=155
5/10 - Wilki ML
5/10 - under

Wilki z meczu na mecz powinni być mocniejsi pod nowym trenerem Uvalinem. W spotkaniu z Asseco grali bardzo fajnie i mieli mecz pod kontrolą przez 3Q. W 4Q zablokowali się w ataku i doszło do zaciętej końcówki, z której jednak wyszli wygraną 69:67 z Asseco. Anwil w tym sezonie to słaba drużyna i nie sądzę, aby dzisiaj wygrali w Szczecinie. W Wilkach każdy dzień działa na plus, bo zgrywają się lepiej z drużyną nowi zawodnicy. Szczególnie liczę dzisiaj na dobry występ Greena, który może zostać liderem i pokazał się z dobrej strony w debiucie.

Linia punktowa bardzo wysoka, a Wilki zmieniły już styl i nie powinni tracić tyle punktów, a sami też nie grają szybko. Jest dobra defensywa pod koszem oraz na obwodzie. Anwil to słabi overcowy. Ja dałbym linię 155-156.
 
kobe241986 819

kobe241986

Użytkownik
Wilki Morskie Szczecin-Anwil Włocławek
Wilki Morskie Szczecin zw 1,8@ 2/10
⛔⛔⛔ eh...zabrakło niewiele...:-(
Anwilowi idzie jak po grudzie, więc nawet mecz z jedną z najsłabszych drużyn w TBL będzie bardzo trudny. Nie dość, że włocławianie grają fatalnie, to z Wilkami Morskimi przegrali w pierwszej rundzie sezonu. Następny atut to wygrana w ostatnim meczu 69:67 z Asseco Gdynia. Z tym samym Asseco Anwil przegrał aż 65:100. O ile nowy Amerykanin w pierwszym występie (zagra, jeśli działacze zdążą z formalnościami) nie będzie raczej największym zagrożeniem, to Wilki mają kilku ciekawych zawodników. Na obwodzie straszą Polacy: Paweł Kikowski i Marcin Flieger. Bliżej kosza gra kolejny z nowych Amerykanów Rodney Green. Pod obręczami Uvalin dysponuje znanym z PGE Turowa Urosem Nikoliciem, coraz lepszym w Polsce Witalijem Kowalenką oraz byłym reprezentantem Serbii Ivanem Marinkoviciem. A co w Anwilu? W klubie jest cisza. W zespole po dwóch fatalnych porażkach na pewno nie jest wesoło. Niestety Predrag Krunić także nie gra szerokim składem. Krajniewskiego, Raczyńskiego i Witlińskiego oglądamy głównie na ławce rezerwowych. O grze włocławian decyduje 7 koszykarzy. Niestety wyróżniających się jest tylko dwóch. Skutecznością imponuje Simon, zaś walecznością Wysocki. Pozostali zawodzą. Uważam,że Szczecinianie powalczą dzisiaj pod wodzą nowego trenera z Anwilem i mają szansę wygrać dzisiaj.
 
Otrzymane punkty reputacji: +9
blaise 2,8K

blaise

Użytkownik
przed nami hit kolejki w Koszalinie. Naszpikowane gwiazdami jak na polskie warunki lokalny AZS kontra Stelmet Zielona Góra.

Ja w tym meczu idę zdecydowanie w stronę gości. To co pisałem już przy okazji meczu ze Zgorzelcem - pod wodzą Saso Filipovskiego świetnie zaczęli bronić i już od dawna są niepokonani, wliczając w to dwa ostatnie spotkania w EC. Zespół zmienił styl, zwolnił grę i mamy tego rezultaty. Może nie gromią rywali jak czasem Koszalin czy Zgorzelec, ale to właśnie z powodu ich stylu gry. Ostatnio też się wzmocnili, bo za tragicznego Johnsona przyszedł typowy, doświadczony w Europie center Lalic.

Akademicy z Koszalina grają bardzo ofensywny basket i nic dziwnego, skoro mają w składzie takich graczy jak Woods, Szewczyk czy Swanson. Mam jednak spore wątpliwości czy ten zespół będzie w stanie rywalizować w warunkach twardej obrony, która jest kluczem w rozgrywkach play-off. Na tle słabszych drużyn wygląda to oczywiście bardzo fajnie. Znakomicie spisują się Woods, Szewczyk. Świetny debiut zaliczył także podpisany ostatnio Radenovic, ale czy Koszalin będzie w stanie zaprezentować te swoje ofensywne atuty przeciwko znakomicie zorganizowanej defensywie Zielonej Góry? Szczerze wątpię. Ten zespół co jakiś czas zalicza wpadkę ze znacznie słabszymi ekipami od Stelmetu jak Śląsk czy Prokom, gdy nie idzie tak jak zawsze w ataku.
Dzisiaj wszystko będzie zależeć raczej od indywidualnych popisów gwiazd gospodarzy. Jeżeli Woods i podkoszowi będą rzucać swoje to może być dobrze dla Koszalina, ale jednak zauważmy, że Filipovski ma kim powstrzymać ich. Znakomity defensor Hosley może wyłączyć Woodsa, a Szewczykowi i Radenovicowi uprzykrzyć mocno życie mogą Hrycaniuk, Troutman i Lalic. Nie widzę ludzi po stronie Koszalina, którzy z kolei zastopują Koszarka, Zamojskiego czy Hosleya.
Ostatni aspekt to ławka trenerska i tutaj OLBRZYMIA przewaga ZG. Doświadczony, świetny coach Filipovski kontra wciąż uczący się Igor Milicic.

Podsumowując - Koszalin wygląda super na tle słabszych rywali, gdzie sobie grają swoją mega ofensywną koszykówkę, ale przeciwko drużynie, która świetnie broni i gra zorganizowany, powolny basket już nie widzę ich tak optymistycznie. Stelmet znakomita seria zwycięstw, drużyna po chaosie na początku sezonu wróciła na odpowiednie tory pod wodzą Filipovskiego i znowu na równi z Turowem jest głównym kandydatem do złota. Akademicy mają naprawdę ciekawy zespół, wiele talentu ofensywnego, ale taka koszykówka prawie zawsze przegra z defensywną. Ich największy atut w tym meczu to własna hala, ale pobieram przyjezdnych po dobrym kursie.

Zielona Góra @ 2,15 Bet365 ⛔

jak ktos nie widział, to polecam ostatnie 5 min meczu - tego nie da sie opisać, to trzeba zobaczyć.
 
Otrzymane punkty reputacji: +14
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom