>>>BETFAN - BONUS 200% do 400 ZŁ <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE + 2 FREEBETY!<<<

PGNiG Superliga 2010/2011

Status
Zamknięty.
adqs 3,5K

adqs

Forum VIP
Moim zdaniem ów typ nie wymaga argumentacji, bo win Miedzianki to oczywista oczywistość w tej sytuacji.
Drugi typ andrzeja propsuję, aczkolwiek nie będę go grał...
Ode mnie bardzo krótko, bo tak naprawdę wiele się o tym typie nie dało powiedzieć, a to co trzeba było, zostało powiedziane.
Miedź @ 1.68 10/10 ✅ 38:31
 
Otrzymane punkty reputacji: +35
P 0

pavlinho

Gość
Niesamowita motywacja na ten mecz, wypowiedzi zawodników że jak nie wygrają to nie spojrzą w oczy kibicom. Wstęp na halę darmowy więc pewnie tak jak w tamtym sezonie na barażach ludzie będą na schodach siedzieć ???? Miejmy nadzieję że psychicznie wytrzymają bo Piotrków już ogrywali trzy razy. Osobiście się trochę z typem spozniłem bo wszędzie kursy pospadały ale gram handi -2.5 na Miedz.
 
adqs 3,5K

adqs

Forum VIP
Lec Get Redi tu Rambol :!:
Męska Superliga po tym jak swoje rozgrywki zakończyły Kobiety, wkracza w decydującą dla siebie fazę. Jesteśmy po pierwszym meczu o miejsca 7-8, poznaliśmy również spadkowiczów, wiemy, kto z kim zagra w barażu o PGNiG Superligę, a także znamy zespół, który może czuć się w jakimś stopniu wygranym sezonu, po jego kiepskim początku. Mowa tu o Miedzi. Największym przegranym końcówki sezonu jest zespół, o którym mówiono, że ma już pewny awans do Play-Off. Taka jest właśnie piłka ręczna.
vs

Gwardia Opole - Nielba Wągrowiec Starcie o ostatnie, dwunaste miejsce w rozgrywkach PGNiG Superligi na sezon 2011/2012. Dla mnie faworyt w tym meczu jest tylko jeden...
Gwardia to drugi zespół Grupy B I ligi. W całym sezonie zgromadzili 32 punkty, wygrywając 15 spotkań, 5 przegrywając i 2-krotnie dzieląc się punktami ze swoimi rywalami. No cóż, w dość kuriozalny sposób zresztą Gwardia się do tych baraży dostała, bo pierwotnie najpierw mieli rozgrywać baraż z drugą ekipą Grupy A, i dopiero później w przypadku wygranej grać z Nielbą. Ale tak się nie stało, bowiem z baraży wycofała się najpierw Pogoń Szczecin, a później Politechnika Warszawska. Kuriozum.
Jeśli zaś rozmawiamy o Nielbie, to tu sprawa wygląda nieco inaczej. Zespół Pawła Galusa, który zresztą prowadzi już drużynę z Wielkopolski po raz drugi w tym sezonie, praktycznie do 20 kolejki ligowej szykował się do boju z Wisłą Płock o miejsce w półfinale. Dość niekorzystne wyniki innych rywali wyrzuciły jednak kamandę wówczas Gienadija Kamielina poza PO, a później porażka w Gorzowie zdecydowała, że dziś zamiast wakacji, zespół Nielby ma do wykonania jeszcze dwa kroki w kierunku utrzymania się w Superlidze.
Co do opolan, to dla mnie jest aż dziwne, że w tabeli wyprzedzili tak ograne można powiedzieć zespoły jak ASPR Zawadzkie czy Olimpia Piekary Śląskie. Duża w tym zasługa takich zawodników jak Bogumił Baran czy Wojciech Knop, których przyznaję się, po prostu nie znam.
Nielba przed meczem chce wyrobić sobie przewagę bramkową, tak by za tydzień być już jedną nogą na lotnisku, w samolocie do Bułgarii czy innych atrakcyjnych ośrodków turystycznych. Spadek Nielby to coś czego do siebie nie dopuszczają praktycznie nigdzie na świecie, i śmiem twierdzić, że również w Opolu raczej z dystansem podchodzi się do deklaracji o awansie. Jasne, własna hala to atut Knopa i spółki, ale czy naprawdę w Opolu jest zespół, który stać na awans do najwyższej klasy rozgrywkowej? Śmiem twierdzić, że tak nie jest, w Opolu podkreślają młody wiek swoich zawodników.
Typ: Nielba @ 1.7 Tobet

Oprócz tego, już jutro: Święta Wojna i mecz o brąz bez tajemnic. :cool:
 
adqs 3,5K

adqs

Forum VIP
Mecze o medale już dziś ;) A zatem...
vs

MMTS - Stal Mielec
Pierwszy z pięciu mam nadzieję ciekawie zapowiadających sie meczów o brązowy medal za sezon 10/11.
Faworyt do medalu może być tylko jeden i są nim na pewno kwidzynianie, ale czy na pewno jest to aż tak zdecydowany faworyt :?: Ciężko powiedzieć - owszem, Kwidzyn zdobywa medale i gra o nie od 3-4 lat. Natomiast Stal od 4 sezonów kursowała pomiędzy Superligą a I Ligą, by w końcu w tym sezonie osiągnąć sukces, jakiego kibice na Podkarpaciu w najśmielszych oczekiwaniach nie spodziewaliby się. Stal pod wodzą Skutnika weszła bowiem aż do półfinałów, zostając ochrzczona najbardziej widowiskowym zespołem ligi.
Dzisiejszy mecz to na pewno ważne spotkanie w kontekście medalu. Na pewno wygrana mielczan przybliżyłaby do zdobycia medalu, na który &quot;trochę&quot; w tym mieście się czekało.
Porównując grę obu zespołów, można powiedzieć, że to mecz doświadczenie vs szaleństwo. Mielczanom na pewno przydał się odpoczynek po 4 meczach w ciągu 6 dni, i na pewno przez pierwsze kilka dni tej przerwy nie myśleli oni jeszcze o rywalu w meczu o brąz, w przeciwieństwie do Kwidzyna, który od razu po przegranym meczu z Płockiem myślał o Stali. W pomeczowym wywiadzie trener Markuszewski powiedział, że tak naprawdę już na parę dni wstecz zaczęli rozpracowywać mielczan pod wieloma względami i śmiem twierdzić, że MMTS ma mielczan dobrze rozpisanych, Suchowicz wie jak rzuca Sobut, a rozgrywający z Pomorza zostali uczuleni by nie tracić łatwych piłek, bo to daje Stali okazje do kontry, a w tym Mielec w osobach Janysta czy Chodary naprawdę wymiata.
Myślę, że dziś po ciężkim boju zwycięży Kwidzyn, ale kurs nie wiem szczerze czy jest opłacalny.
Typ: Kwidzyn @ 1.45 Tobet

vs

Vive Kielce - Wisła Płock
Czyli coś na co czekaliśmy od początku sezonu. Tak naprawdę, każdy ze stu trzydziestu dwóch meczów rundy zasadniczej, tych kilkudziesięciu meczów w meczach o utrzymanie, 1/4 czy 1/2 a także meczach o miejsca był tylko kolejnym przystankiem przed tym co dziś w Hali Legionów zobaczy 4500 kibiców.
W dotychczasowych meczach pomiędzy Vive a Płockiem w tym sezonie dwukrotnie górą byli kielczanie, a raz jeden jedyny raz wygrali Nafciarze. Kolejno: 34:27 (11 kolejka ligowa w Płocku), 35:22 (Finał Pucharu Polski w Płocku) oraz 29:32 (22 kolejka ligowa). Rezultaty dwóch ostatnich meczów były niesamowitym zaskoczeniem - w pierwszym przypadku może i większość w roli faworyta stawiała Kielce, ale kto myślał o 13-bramkowej wygranej Stojkovicia i spółki ? Chyba nikomu na myśl to nie przyszło! A jednak. Podobnie było w Kielcach na sam koniec sezonu zasadniczego. Płock wygrał trzema bramkami, choć mógł wygrać nawet siedmioma bramkami, co dałoby im rozstawienie przed Play-Off z pierwszego miejsca. Tak jednak nie było.
Co do dzisiejszego meczu, to widzę go jako jeden wielki no - bet. Świetnie wystawione handicapy i under/over, a kursy na win są raczej śmieszne, bo jestem pewien, że ten mecz wygrają kielczanie, ale po 1.15 się tego grać nie opłaca. Płock dysponuje naprawdę sporym potencjałem, i uważam, że dziś zagrają bez większego ciśnienia, oby z podobnym skutkiem i w podobny sposób jak w ostatniej kolejce RS. Chcę ciekawego spotkania, może dogrywki, ale koniec końców uważam, że wygra Iskra, która gra u siebie i w pewnym większym bądź mniejszym stopniu jest zespołem lepszym od Wisły.
Typ: No - Bet :cool:
 
Otrzymane punkty reputacji: +2
A 220

andrzej78

Użytkownik
Rzeczywiście finał chyba nie do ruszenia, niewiadomo czego się spodziewać po pierwszym meczu. Na początku tygodnia powiedziałem sobie że jak linia będzie ustawiona na 58 lub więcej bramek to zagram undera. Jest 60,5 więc nad underem jeszcze się zastanawiam i pewnie za niedużą stawkę pójdzie ???? Gra defensywna nafciarzy ostatnio wygląda dobrze i jest to element który musi im wychodzić aby powalczyć z Vive.
 
A 220

andrzej78

Użytkownik
Kwidzyn(-2,5)-Mielec 1 1,85
Mielec był wczoraj blisko niespodzianki, przez 55min prowadził ale dał się dogonić i przegrał w dogrywce. Takie porażki są dołujące i zostają w głowie. A morale kwidzynian poszło w górę. Przewaga doświadczenia i psychologiczna po stronie gospodarzy, jak wejdą w mecz lepiej niż wczoraj to myślę że handi ogarną.

Vive-Wisła(+6,5) 2 1,9
Wczoraj Kielce wygrały 31:25 ale wynik może mylić bo jeszcze 7min przed końcem był remis. Jako że buki przesuneły linie handi z 4 na 6 to myślę że warto się nad tym typem zastanowić. Myślę że dziś też nafciarze tanio skóry nie sprzedadzą i będzie dużo walki a Vive nie wygra wyżej jak 6 golami
 
A 220

andrzej78

Użytkownik
Kwidzyn mnie zawiódł, prowadzili 17:13 i wtopił. Za to wisła powalczyła bardziej niż się spodziewałem.
Wyniki niespodziewane, ale to dobrze bo medalistów nie poznamy już w trzecich podejściach. Będzie ciekawiej
 
M 27,2K

madangelo

Forum VIP
Wisła - Vive over56,5 @1,85 ✅
Moim zdaniem kluczowy pojedynek w walce o tytuł, jeśli Wisła wygra stanie przed ogromną szansą aby iść za ciosem i zakończyć rywalizację w niedzielę, jeżeli wygra Vive to praktycznie nie ma siły żeby potem przegrali jeszcze 2 razy tym bardziej że ewentualny ostatni piąty mecz grają w Kielcach. Linia to 3,5 jeśli Wisła ma ją pokryć to myślę że raczej poprzez czystą wygraną jeśli przegrają to myślę że będzie to różnica chociaż 4 bramek. Za Vive przemawiają na pewno indywidualności chociaż jak pokazał pierwsze starcia, duet Jurasik - Stojkowic był w stanie zagrać na wysokim poziomie tylko jeden mecz. Kadra jest jednak na tyle szeroka że zawsze jest ktoś potrafiący w pełni zastąpić słabszego tego dnia kolege. W Wiśle w 2 meczu błysną Chrapkowski, słabiej natomiast prezentował sie chociażby Miszka. Tutaj pole manewru jest sporo mniejsze jeżeli chodzi o personalia, ważne żeby trafił sie ktoś kto będzie potrafił pociągnąć gre i nie bać sie wziąć na siebie odpowiedzialności. Martwić może fakt że drużyna jest w stanie grać jak równy z równym przez 40 min, potem przychodzi słabszy moment kiedy to rywal ucieka na 5-6 bramek i jest po meczu. Do tej pory na 5 meczy z Vive Wisła wygrała 2 i oba w Kielcach natomiast w Orlen Arenie gładko przegrywali. Z drugiej jednak strony presja jest na kielczanach którzy muszą, Płock może. O motywacje martwić się nie trzeba. W tamtym tygodniu padło stosunkowo niewiele bramek, w tym sezonie Nafciarze pokazują naprawdę solidna defensywe tracąc najmniej z wszystkich drużyn. Linia na mecz nieco spadła w porównaniu z tamtym tygodniem myślę że warto spróbować.
 
adqs 3,5K

adqs

Forum VIP
Fajnie, że Mad wypowiada się w dziale, dlatego mi nawet pomimo wczesnej pory i generalnie w małym stopniu przespanej nocy, nie wypada się nie wypowiedzieć.
Finał:
Tutaj wydaje mi się, że wszystko jeszcze raz rozstrzygnie w Kielcach. Wisła w Hali Legionów pokazała, że może być (i jest:! ???? równorzędnym rywalem dla chłopaków Bodka Wenty. Jeśli chodzi o VTK, w szczególności w drugim spotkaniu, nie było widać zespołu. Wiele z akcji było kończone w sposób samodzielny, przez znakomitych Rosińskiego i Zormana. Co byłoby, gdyby ich nie było? Śmiem twierdzić, że Nafciarze nie musieliby czekać do dogrywki. Na pewno, w Płocku Iskra zagra lepiej, położy nacisk na elementy, w których była od Wisły słabsza. Nafciarze natomiast pokazali sporo dobrego w meczach w świętokrzyskim, gdzie bardzo dobrze zatrzymywali akcje kielczan, i praktycznie Jurasik (w pierwszym) oraz Rosa i Uros byli zawodnikami, z którymi sobie Wisła nie radziła. Tak jak pisał Angel, nie do końca dobrze w Kielcach zagrał Arek Miszka, ale on na pewno był dość uważnie pilnowany. Na pozycji lewoskrzydłowego w obu meczach zagrali słaby Wiśniewski oraz bezbarwny Backstrom. No cóż. W dzisiejszym meczu prawdopodobny jest występ Rastko Stojkovicia, który w Kielcach grał niewiele i to może być spory handicap dla Vive, gdyż wszyscy rozgrywający (poza Zarembą i Podsiadłą może) potrafią bardzo dobrze grać z kołem, a Rastko w elemencie uwalniania się od obrońcy jest znakomity. Co do samego meczu, to dziś przewiduję bardzo wyrównany mecz i moim skromnym typem jest wygrana płocczan, i jutrzejsza wygrana Iskry.
Typ: Wisła +3.5 @ 1.68 Tobet ✅ 32:25
Mecz o Trzecie Miejsce:
Tutaj wydaje mi się, że mecze nie będą już takie ubogie w bramki jak było to choćby w drugim meczu tych drużyn. Stal u siebie gra znacznie bardziej ofensywnie i na pewno tutaj będzie miała więcej szans do kontr oraz na pewno będzie grała nieco szybciej w ataku pozycyjnym, bo ich gra u siebie a na wyjeździe w tym elemencie z reguły wygląda nieco inaczej. Może i mecze tych zespołów nie obfitowały dotąd w bramki, ale dzisiejszy mecz widzi mi się trochę inaczej, myślę, że Stal może w miarę szybko odskoczyć na kilka bramek i wtedy Kwidzyn na pewno zaryzykuje i w ataku zagra szybciej. Nie bardzo chce mi się rozpisywać niestety. Generalnie twierdzę, że mecz ten wygrają mielczanie po czym rywalizacja i tak wróci na Pomorze.
Typ: Over 59.5 @ 1.85 Tobet ✅ 62 [27:35]
Spotkanie o piąte miejsce:
Mecz Azotów w Olsztynie zapowiada nam się na w miarę ciekawą rywalizację, może i Azoty wygrały pięcioma bramkami w Olsztynie, ale nie jest to aż tak wielki handicap jak mogłoby się wydawać, bo 5 bramek jak trafnie zauważył Piotrek Wyszomirski w dzisiejszym handballu można stracić w 4 minuty. Dlatego dziś po raz kolejny mogą wygrać Azoty, co do których widać, że chce im się po tych zmianach trenera grać. Nie widziałem zeszłotygodniowego meczu Azoty - Warmia, ale takie rzeczy można było wyczytać w prasie jak i na Sportowych Faktach itp. W Warmii dzieje się naprawdę kiepsko, atmosfera w zespole bardzo średnia, a i wielu wielu zawodników odchodzi. Na ten moment, w tym sezonie 11 zawodnikom kończą się kontrakty, a aż 9ciu z nich prawdopodobnie odejdzie z klubu! Dlatego ciężko wymagać od wszystkich zawodników pełnego zaangażowania w meczu o tak naprawdę pietruszkę. Co do Azotów, to tu sprawa ma się inaczej, przed zespołem postawiono cel awansu do Pucharów i po dzisiejszym meczu może być zrealizowany. Trzeba tylko i aż nie przegrać tego meczu więcej niż 4ma bramkami, lub go po prostu wygrać czy zremisować. Dla mnie, kurs na Azoty to fajne value jest i można lekko spróbować, bo Warmia gra już o nic, i na pewno wygrana Azotów nie jest tu niemożliwa.
Typ: Azoty +2.5 @ 1.85 Tobet, Azoty @ 3 Tobet 28:24
Mecz o siódme miejsce:
Tu naprawdę nie wiem co się wydarzy, dlatego w pełni odpuszczam.
Baraż:
Nielba w tym meczu na pewno nie będzie broniła zaliczki, tylko raz jeszcze zepnie poślady i zagra na 1000% przed swoimi kibicami, którzy wspierali zespół z Wielkopolski na dobre i złe. Do przemyślenia jest w tym wypadku nawet handicap, a czysty win to znakomity bet na dokładkę.
Typ: Nielba @ 1.1 Tobet, Nielba -6.5 @ 1.85 Tobet ✅ 30:16
 
W 66

warchlak

Użytkownik
Co do finalu to mam zupelnie inne zdanie niz adqs.
W drugim, (wygranym przez Wisle) meczu mimo wszystko upatruje niespodzianki. Wisla zagrala wg mnie powyzej swoich mozliwosci np taki Chrapkowski... Wg mnie nie ma szans, aby Wisla znowu zagrala tak dobrze, a Vive tak hmm srednio, aby nie napisac, ze slabo. Jesli Rastko bedzie faktycznie w pelni gotowy to wg mnie wynik nie bedzie oscylowal w okolicy remisu, a jesli juz to tylko po pierwszych 40 minutach.
To Vive jest zespolem lepszym i to Vive bedzie znowu Mistrzem Polski.
Kadra zdecydowanie szersza i pomimo ostatnio gorszej formy, to jednak nadal jest to zespol znaczaco lepszy od Plocka, choc trzeba przyznac, ze Plock powoli zaczyna byc niezlym zespolem.
Ostatnia porazka tylko podrazni Kielczan i dzisiaj pewnie wygraja. Wg mnie roznica kilku bramek powinna pasc w koncowce bez wiekszych problemow.
 
S 9

sebek2301

Użytkownik
Co do finalu to mam zupelnie inne zdanie niz adqs.
W drugim, (wygranym przez Wisle) meczu mimo wszystko upatruje niespodzianki. Wisla zagrala wg mnie powyzej swoich mozliwosci np taki Chrapkowski... Wg mnie nie ma szans, aby Wisla znowu zagrala tak dobrze, a Vive tak hmm srednio, aby nie napisac, ze slabo. Jesli Rastko bedzie faktycznie w pelni gotowy to wg mnie wynik nie bedzie oscylowal w okolicy remisu, a jesli juz to tylko po pierwszych 40 minutach.
To Vive jest zespolem lepszym i to Vive bedzie znowu Mistrzem Polski.
Kadra zdecydowanie szersza i pomimo ostatnio gorszej formy, to jednak nadal jest to zespol znaczaco lepszy od Plocka, choc trzeba przyznac, ze Plock powoli zaczyna byc niezlym zespolem.
Ostatnia porazka tylko podrazni Kielczan i dzisiaj pewnie wygraja. Wg mnie roznica kilku bramek powinna pasc w koncowce bez wiekszych problemow.
W większosci sie z Tobą zgadzam, jak i po częsci z poprzednikami, ale czy warto ryzykowac za 1,40 na Vive?? Wisla gra u siebie i kurs na nich ponad 3. Wg mnie dobry typ to np. handi +3,5 wisla, kurs ok. 1,7
Smigam na mecz, pozdro
 
S 9

sebek2301

Użytkownik
Na dzis proponuje to samo handi +3,5 Wisla oraz można zagrac jakis over 56,5, wczoraj fenomenalny mecz Wichury w bramce, a i tak over wszedl.
Komentarz do wczorajszego meczu
Wisła: bardzo dobre spotkanie Twardo, rzucał ważne piłki, Wiśniewski duzo przechwytow pilki, troche malo razy rzucał Chrapkowski, no i oczywiscie bramkarz Wichura
Vive: na wyroznienie tylko Rosiński i Stojko, parę minut zagrał Jurasik,nic nie trafil,ale w ciagu kilku minut zrobil 3 dwieminutowki dla Wisly
 
christopher48 2K

christopher48

Forum VIP
Wielkie gratulacje dla Wisły. Wygrali rywalizację finałową mimo, iż nie byli faworytami. Nasunęła mi się taka myśl: czy ktoś w polskiej piłce ręcznej pomyślał przez chwilę o dymisji Wenty (czy to w klubie czy w reprezentacji). Wielki szacunek dla tego trenera za to co zrobił z naszym handballem, ale mam wrażenie, że teraz następuje &#39;&#39;zmęczenie materiału&#39;&#39;: kapitalny początek pracy z kadrą, ale z biegiem czasu coraz gorzej; podobnie z Vive - zeszły sezon świetny (rewelacyjnie w LM oraz bez porażki w lidze), w tym już dużo słabiej (duży zawód w LM; a nie zdobycie mistrzostwa to chyba katastrofa). Według mnie Wenta powinien się skupić albo na kadrze albo na klubie. Z tego co wiem to kontrakt z Vive jest podpisany na pięć lat, więc chyba wybór byłby prosty. Tylko czy znajdzie się odważny w polskim handballu, który będzie potrafił zdymisjonować taką ikonę jaką jest Wenta.
 
adqs 3,5K

adqs

Forum VIP
Na pewno masz rację pisząc &quot;czy znajdzie się odważny...&quot;. No cóż, odważnym na pewno nie będzie prezes Bertus Servaas, ponieważ tuż po finale zapowiedział, że o zwolnieniu Bogdana nie ma mowy. Sam nie wiem czy to dobrze, czy źle, że Wenta łączy interesy, na pewno jednak daje się zauważyć dość częste pomijanie zawodników Wisły Płock. Sprawa dotyczy przede wszystkim Marcina Wicharego i Arka Miszki, jedynie Piotrek Chrapkowski dostaje powołania i mam nadzieję, że pod nieobecność Karola w meczach z Ukrainą i Portugalią dostanie swoją szansę, bo swoją grą w przeciągu sezonu jak i w AZS Gdańsk na nią zasłużył. Jak wiadomo, Bogdan co najmniej 2 lata będzie trenerem Vive. Jeżeli nie mógłby dajmy na to łączyć funkcji trenera klubowego i reprezentacyjnego, to kto za niego w kadrze? Ja osobiście w Polsce nie widzę takiego kandydata. Niby są młodzi Kisiel czy Dropek, ale to chyba jeszcze nie ta półka. Związku też chyba nie stać na trenera z zagranicy dlatego pozostawienie Bogdana jest najbardziej prawdopodobne.
 
Otrzymane punkty reputacji: +2
hopkirk 3,2K

hopkirk

Forum VIP
Reprezentacja, tak samo klub sportowy to są ogromne przedsięwzięcia i pieniądze. Tutaj trzeba poważnego przemyślenia, a nie &quot;odwagi&quot;. W najlepszych klubach trenerzy pracują po kilkanaście lat jak do niedawna Serdarusić w Kiel, czy Canayer w Montpellier. Polska reprezentacja gra gorzej, bo kończy się generacja starszych graczy. Doszły teraz problemy z kontuzjami. Tutaj nic nie zmieni nowy trener. M. Lijewskiego, B. Jureckiego, A. Siódmiaka nikt nie odmłodzi. Wenta w tym roku wprowadził kilku młodszych graczy to wiadomo, że wyniki są słabsze. W następnych latach Polska powinna uzyskiwać słabsze wyniki, ponieważ nie pojawiają się nowi zawodnicy, którzy mogą rywalizować np ze starszymi Lijewskim, Jureckim. Można zatrudnić nowego trenera, nawet z zagranicy, żeby byc modnym, tylko trzeba się zastanowić czy warto. Przyjdzie nowy trener i bardzo prawdopodobne, ze znowu będzie zaczynał od poziomu, z którego startował Wenta.
Wenta to nie jest przypadkowy człowiek. Gwarantuje on w pewnym stopniu stabilizację. Trzeba myśleć o poziomie sportowym, ale tak samo o pieniądzach. Wenta ma uznaną markę w Europie, co pomaga przy znajdowaniu sponsorów, nowych zawodników, w celach marketingowych. Przeglądając niemieckie strony lub fora często widzę reklamy promujące Vive Kielce oraz polską piłkę ręczną. Do promocji potrzebne są nazwiska i osiągnięcia. Nawet fakt, że Kielce mogą zagrać towarzysko z Barceloną albo reprezentacja z Niemcami jest ważny. Kielce w tym roku nie zdobyły mistrzostwa, ale i tak nastąpił postęp w tej drużynie. Nie musi się to wiązać z wynikami, ale z transferami, planami na następny sezon, marketingiem.
 
adqs 3,5K

adqs

Forum VIP
Można zatrudnić nowego trenera, nawet z zagranicy, żeby byc modnym, tylko trzeba się zastanowić czy warto.
Trener z zagranicy modny? Chyba mówimy o polskim sporcie, bo na pewno w Handballu modnym trendem nie są zagraniczni trenerzy ;) Że wspomnę o Lino Cervarze czy jego młodym następcy Slavko Goluzie, Heinerze Brandzie (chociaż jego era się skończyła). Generalnie, Wenta myślę, że wypełni kontrakt z Kielcami, a z kadrą popracuje co najmniej do Londynu (o ile tam awansujemy, co jest bardzo wątpliwe). Następców na taką skalę talentu jakimi byli Tkaczyk czy Lijewscy nie widać. Jest Wyszomirski, Orzechowski czy Chrapkowski, ale uważam, że w Polsce bardziej się nie rozwiną. A pamiętamy jak było z Karolem czy Grześkiem, w wieku 22-23 lat byli już zawodnikami grającymi z niezłym skutkiem w najlepszej lidze świata. Jeśli chodzi o Wysza, to ostatni sezon w jego wykonaniu kiepski, i to okienko transferowe byłoby dla niego optymalnym momentem na wyjazd. Do tego jednak nie dojdzie. W polskiej lidze pewnego poziomu się nie przeskoczy, ale stety bądź niestety polska liga nie jest już tak słaba jak te 8-9 lat temu, i talenty mogą się rzekomo rozwijać w Kielcach czy Płocku, ale tak niestety nie jest. Popatrzmy na Kostrzewę czy Podsiadłę. Po prostu: regres.
 
M 27,2K

madangelo

Forum VIP
Mnie trochę zdziwił spokój Wenty wczoraj i przedwczoraj, zawsze biegał, krzyczał, gestykulował a teraz na luzie przyjmował wszystko tylko ironicznie sie uśmiechając. Też uważam że nie powinien dzielić obowiązków kadry z klubem choć w sumie teraz kadrowo niewiele pewnie będą sie te drużyny różnic :p Moim zdaniem największym błędem Wenty jest bazowanie na drużynie którą wcześniej zbudował i gniecie ciągle tych samych zawodników a handball ciągle sie zmienia i rozwija... Widząc powołania na mistrzostwa byłem niemal pewny że nic nie ugramy. Rozumiem niechęc do Płocka ale tak jak napisał adqs Wichary, Miszka, Twardo czy Chrapkowski spokojnie dali by sobie rade na reprezentacyjnym poziomie (Miszka chyba był w szerokiej kadrze ale coś tam niby z kontuzją i go w końcu nie wziął) a tak szanse dostawał drwenowaty Zaremba :]
 
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom