>>>BETFAN - BONUS 200% do 400 ZŁ <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE + 2 FREEBETY!<<<

PGNiG Superliga 2010/2011

Status
Zamknięty.
adqs 3,5K

adqs

Forum VIP







kursy- Tobet​
Już w tę sobotę pierwszą kolejkę rozegrają piłkarze ręczni. Będzie to pierwsza kolejka rozegrana pod nową nazwą - PGNiG Superliga. Czy ktoś przerwie dominację Vive? Czy beniaminki odegrają jakąś rolę w tegorocznym sezonie? Na te pytania odpowiedzi poznamy w ciągu najbliższych miesięcy...






Transmisje ligowe zapewnione będą przez kanał Polsat Sport. Standardowo transmitowane będą dwa mecze Superligi tygodniowo.​



Zapraszam do pisania analiz i przemyśleń
 
Otrzymane punkty reputacji: +2
A 220

andrzej78

Użytkownik
No cóż, na pierwszy plan wysuwają się problemy kadrowe azotów. Żadnych w wzmocnień kadrowych przed tym sezonem. Niby utrzymanie składu gwarantuje zgranie drużyny i jest to niewątpliwe na plus, ale jest duży problem bo ten skład się posypał. 2,50 na chrobrego-smakowity kursik na singielka.
Z innych meczów dobry jest kurs na miedź. Legnica była chyba najaktywniejsza jeśli chodzi ruchy tranferowe, kilka ciekawych wzmocnień. Jeśli się zgrają porządnie, będą b.mocni w drugiej części sezonu. Ale i w 1 kolejce powinni sobie poradzić tym bardziej że nie grają z jakimś specjalnie mocnym zespołem. 1,60 warte gry
Kwidzyn1,30+Płock1,45 można jeszcze w dubelku spróbować. Ale już jakoś pewniejszy dla mnie byłby dubelek Głogów+Legnica ;)
 
A 0

amkwish2

Użytkownik
panowie vive na luzie pierwsze miejsce po zasadniczym ? bo kurs oscyluje w granicach 1,45. i zastanawiam się czy solidniej nie przyłożyć...taka kilkumiesięczna 50% lokata...
 
M 29

marian2010

Użytkownik
link do MKS PIOTRKOWIANIN

juz nie mamy takiej strony

tylko mks-piotrkowianin.pl z myslnikiem wez


Taki dubelek wart uwagi
Warmia Anders Group Społem Olsztyn - Orlen Wisła Płock Typ2 1.45
SPR BRW Stal Mielec - MKS Nielba Wągrowiec Typ1 1.65

stal mielec wraca po roku do ekstraklasy i bedzie chciala sie pokazac tym bardziej przed wlasna publicznoscia

a wisla plock bedzie chciala pokazac ze jest w stanie walczyc z vive o majstra
 
adqs 3,5K

adqs

Forum VIP
panowie vive na luzie pierwsze miejsce po zasadniczym ? bo kurs oscyluje w granicach 1,45. i zastanawiam się czy solidniej nie przyłożyć...taka kilkumiesięczna 50% lokata...
typ powinien wejść spokojnie.
Pytanie tylko gdzie takie kursy:]
link do MKS PIOTRKOWIANIN
juz nie mamy takiej strony
tylko mks-piotrkowianin.pl z myslnikiem wez

Taki dubelek wart uwagi
Warmia Anders Group Społem Olsztyn - Orlen Wisła Płock Typ2 1.45
SPR BRW Stal Mielec - MKS Nielba Wągrowiec Typ1 1.65
stal mielec wraca po roku do ekstraklasy i bedzie chciala sie pokazac tym bardziej przed wlasna publicznoscia
a wisla plock bedzie chciala pokazac ze jest w stanie walczyc z vive o majstra
Stronę poprawiłem.
vs

Wisła - Azoty Puławy - Chrobry Głogów
Typy: Chrobry @ 2.95 Unibet ✅ 22:27
Chrobry +2.5 @ 1.85 Fortuna ✅ 22:27
Chrobry lub remis @ 2.13 Fortuna ✅ 22:27
To już dziś - po ponad 3-miesięcznej przerwie na boiska wracają piłkarze ręczni. Rozgrywki rozpoczną się pod egidą nowego sponsora tytularnego.
W moim przekonaniu dziś jednym z ciekawszych spotkań będzie spotkanie w Puławach, w którym miejscowi podejmą &quot;spadkowicza&quot; z Głogowa. W Głogowie zdaje się, że wiele rzeczy wróciło do normy - klub nie ma już problemów finansowych, buduje dosyć ciekawy zespół w oparciu o byłych graczy Śląska Wrocław czy AZS Gdańsk- Stachera, Frąszczak, Piętak (Śląsk), czy Bednarek, Olęcki, Wysokiński (AZS). Z klubu przed sezonem odeszło kilku zawodników, ale jak twierdzą osoby związane z drużyną- wietrzenie szatni było przymusowe. I tak, szeregi Chrobrego opuścili m.in. Paluch, Wita, Szymyślik, Achruk, Misiaczyk, Stodtko. Jak ważnymi byli ogniwami dla zespołu niech świadczy to, że w dużej mierze ci zawodnicy (głównie zaawansowani wiekowo) siedzieli na ławce w poprzednim sezonie, a w ich miejsce pozyskano zawodników, którzy już są na wysokim poziomie, a wciąż są młodzi. W Puławach o ruchach kadrowych można powiedzieć tyle, że ich nie było. Skład został utrzymany w całości, co jako sukces rozpatruje prezes klubu Jerzy &quot;Jude&quot; Witaszek. Sam w jednym z później przeprowadzonych wywiadów przyznał, że przedłużył kontrakty, bo na nikogo nie było chętnych.
Oba zespoły rozegrały szereg sparingów w ciągu ost miesiąca, I tak - Azoty wygrały tylko 2 mecze, z kandydatem do niskich pozycji w lidze Piotrkowianinem 26:21, oraz z aspirującym do górnej połowy... tabeli I ligi Jurandem Ciechanów 29:27. Oprócz tego, remis z Budewielnikiem Browary i 8 porażek, między innymi ze Stalą Mielec, Miedzią Legnica oraz potęgami zza wschodniej granicy - Portownikiem Jużny, Kaustikiem Wołgograd, czy z czołową ekipą jakże mocarnej ligi czeskiej - Banikiem Karwina.
Chrobry rozegrał nieco mniej meczów, ale pokonał m.in. mocną Miedź Legnica, czy czołową ekipę Czech - Jicin aż 31:19.
Szansy Chrobrego upatruję w ich... wzroście. Otóż trener Kowalczyk po sparingu z Mielcem stwierdził, iż zawodnicy Stali są za niscy (BUHAHHAHA ????) i bardzo ciężko jego &quot;wielkim&quot; chłopom gra się z takim przeciwnikiem. Chrobry prezentuje się w tej materii podobnie - jego gra w drugiej linii polega na dynamice Ścigaja, czy Różańskiego, podobne walory prezentują Mochocki czy Kuta.
W poprzednim sezonie Chrobry Azoty dwukrotnie bez większych problemów pokonał - 28:21 we własnej hali i 30:28 u siebie.
Do gry w Głogowie z moich informacji zwarci i gotowi będą wszyscy zawodnicy, a w Puławach zabraknie Dimy Zinczuka, Olega Siemionowa i Remka Lasonia. Tak na dobrą sprawę mogła i powinna wyglądać druga linia Azotów, a będzie wyglądała tak: Pomiankiewicz-Witkowski-Gowin. Pomian jest dobrym zawodnikiem , ale tylko w sparingach , w lidze nie pamiętam jego dobrego spotkania, chyba, ze liczyć 6 bramek 2 lata temu przeciwko lubińskiemu Zagłębiu (3 z karnych). Witkowski? Człowiek , który jest wyśmiewany przez puławskich kibiców. Over 1.5 bramki w jego wykonaniu to rzecz odświętna. Gowin to zawodnik już niestety stary, nie ma już takiej dynamiki jak 15 lat temu, siła pozostała, ale co z tego skoro nie ma precyzji, czy dobrze wypracowanych dla niego pozycji. Być może w spotkaniu zagra Szyba, ale czy on po kontuzji jest wzmocnieniem? Dla mnie nie, Michał to specyficzny zawodnik, on potrafi grać na wysokim poziomie, ale tylko gdy przepracuje okres przygotowawczy. Dobrym tego potwierdzeniem powinien być fakt, że w poprzednim sezonie wrócił do gry właśnie na I kolejkę ligową, a pierwszy mecz rozegrał kilka(naście?) tygodni później. Trener Tadeusz Jednoróg to na pewno dobry szkoleniowiec, który także ma patent na Azoty, o czym świadczyć powinny jego zeszłoroczne boje z Azotami w barwach Śląska - we Wrocławiu wygrana 30;25, a w Puławach wyrównany bój przez 3/4 meczu (23:22 w 45&#39;) i run Azotów 10:1 w samej końcówce. Czynnikiem, który miał wpływ na tę słabą końcówkę były kontuzje Śląska.
Moim zdaniem kurs 2.95 jest czystym value, ja wystawiłbym odwrotnie, ale na szczęście nie ja jestem bukmacherem.
vs

Miedź- AZS
Typy: Miedź -1.5 @ 1.85 Totomix ⛔ 27:32
Miedź @ 1.6 Unibet ⛔ 27:32
Spotkanie beniaminków, w którym faworytem jest na pewno gospodarz. Miedzianka wzmocniła się zaiste solidnie, do Legnicy ściągnięto bardzo dobrych zawodników, jak Piwko, Buchwald, Garbacz , Banisz, Świątek. Do Gorzowa ściągnięto Luchena Zwiersa z Holandii, który grał wraz z Michałem Panfilem i Buchwaldem w Niemczech. Polacy również przyjechali do Gorzowa by negocjować, Boguś wylądował jednak w Legnicy. Legnicę trenuje znany wszystkim kibicom szczypiorniaka - Edziu Strząbała, którego zespoły charakteryzuje z reguły bardzo dobra gra w sezonie zasadniczym i wielka kupa w play-off czy play-out. Miedź dziś musi spotkanie wygrać, chcąc powalczyć o górną połowę tabeli, u siebie musi wygrywać z zespołami, których aspiracje sięgają zaledwie utrzymania. Według mnie ten typ również wart jest gry.
Kolejnym spotkaniem jest mecz Vive-Zagłębie, tu myślę, że warto pomyśleć nad tym, że w dwu ziemniakach handi waha się od 7.5 do 10.5. Myślę, że tu &quot;traf w lukę&quot; może mieć miejsce. Vive na pewno to spotkanie wygra, a Zagłębie z pewnością nie podda się. Poważnie zastanawiam się też nad underem 4.5 Michała Jureckiego w Tobet. Dzidziuś do Kielc dotarł zaledwie 2 tygodnie temu, a w sparingach rzucał zaledwie kilka bramek. Dodatkowo w Kielcach są także zawodnicy na jego pozycję- Michał Adamuszek, Paweł Podsiadło, ewentualnie Tomasz Rosiński. Michał nie grając w pełnym wymiarze czasowym może mieć problemy z pokonaniem tej linii.
Michał Jurecki under 4.5 @ 1.95 Tobet ⛔ 7, brawo Michał ;)
Zagłębie +10.5 @ 1.85 Fortuna ✅ 40:31
Vive -7.5 @ 1.80 Totomix ✅ 40:31
Over 61.5 @ 1.75 Tobet ✅ 71

Ostatni mecz jaki zostanie dziś rozegrany, będzie spotkanie Stali Mielec z Nielbą Wągrowiec. Upatruję tutaj dużej liczby bramek. Oglądałem spotkanie Stali z Azotami, w grze mielczan widać spore braki w ofensywie nadrabiane kapitalną grą w kontrze, szybkim atakiem pozycyjnym. Nielba do drużyn defensywnych także nie należy, lubią sobie porzucać, Również szybko biegają do kontry, ich gra w ataku opiera się na Przysieku, który oddaje często rzuty. Jedynym problemem mogą być dobrzy bramkarze po obu stronach, ale czy to wystarczający argument, przeważający nad tym, że oba zespoły grają bardzo radosną piłkę? Moim zdaniem nie, a linia jest na tyle niska, że można pokusić się o over.
Over 57.5 @ 1.85 Tobet ✅ 60
 
robson-united 7,8K

robson-united

Użytkownik
Kolejnym spotkaniem jest mecz Vive-Zagłębie, tu myślę, że warto pomyśleć nad tym, że w dwu ziemniakach handi waha się od 7.5 do 10.5. Myślę, że tu &quot;traf w lukę&quot; może mieć miejsce. Vive na pewno to spotkanie wygra, a Zagłębie z pewnością nie podda się. Poważnie zastanawiam się też nad underem 4.5 Michała Jureckiego w Tobet. Dzidziuś do Kielc dotarł zaledwie 2 tygodnie temu, a w sparingach rzucał zaledwie kilka bramek. Dodatkowo w Kielcach są także zawodnicy na jego pozycję- Michał Adamuszek, Paweł Podsiadło, ewentualnie Tomasz Rosiński. Michał nie grając w pełnym wymiarze czasowym może mieć problemy z pokonaniem tej linii.​
Michał Adamuszek jest akurat na wylocie z VIVE. tzn działacze i trenerzy zdecydowali się na jego kolejne wypożyczenie.
Poprzedni sezon miał bardzo dobry w barwach Kwidzyna. Oto link do artykułu na ten temat -&gt;http://www.sportowefakty.pl/pilka-reczna/2010/09/01/adamuszek-nie-zagra-w-vive-w-najblizszym-sezonie/
Ponadto świetnie opisane mecze. Oby temat tak żył jak w końcówce poprzedniego sezonu. Świetnie opisany mecz Chrobrego. Ja jednak wole poczekac czy rzeczywiście Chrobry potwierdzi forme ze sparingów w lidze. Poprzedni sezon w Głogowie tragiczny więc teraz musi byc lepiej ;) Oby!
Na koniec jeszcze zapodam plan transmisji Polsatu Sport z piłki ręcznej panów na najbliższy okres :

4 września, sobota
KS Vive Targi Kielce - MKS Zagłębie Lubin g. 14.45
5 września, niedziela
MMTS Kwidzyn - Piotrkowianin Piotrków Tryb. g. 14.45
Warmia-Anders Group-Społem Olsztyn - Orlen Wisła Płock g. 18.30
11 września, sobota
KS Vive Targi Kielce - Warmia-Anders Group-Społem Olsztyn - g. 14.45
MKS Nielba Wągrowiec - MSPR Reflex Miedź Legnica g. 19.00
12 września, niedziela
Orlen Wisła Płock - SPR BRW Stal Mielec g. 14.45
 
nbd 485

nbd

Użytkownik
Pare slow na temat meczu Azoty Pulawy - Chrobry Glogow:
Przede wszystkim spotkanie na zenujaco niskim poziomie - i to ze strony obu druzyn. Masa kiepskich podan, strzalow nietrafiajacych w bramke; trzeba przyznac, ze ogladalo sie to naprawde ciezko. Dla typujacych na przyszlosc: w kolejnych spotkaniach warto stawiac przeciwko obu tym druzynom.
Chrobry po zmianie trenera i sprowadzeniu paru zawodnikow mial byc zupelnie odmieniona druzyna. Niestety nie jest. Ba, gra chyba nawet gorzej, niz w poprzednim sezonie, wiec czuje, ze tym razem na dobre spadna z ligi.
Azoty - tragedia po calosci. Nie wiem, czy gra sie odmieni, gdy wroca do gry obecnie kontuzjowani zawodnicy. Ale poki ich nie ma, kazdy kurs na rywali wiekszy niz 1.20 to value. Poza niesamowicie broniacym Mackiem Steczniewskim (gdyby nie on, Azoty stracilyby jeszcze kilkanascie bramek) nie gra absolutnie nikt. Na szczegolne wyroznienie zasluguje Michal Szyba, ktory na kilkanascie rzutow w bramke trafil bodajze dwa razy. O ile tu nie wydarzy sie jakas rewolucja (wymiana beznadziejnego wrecz trenera Bogdana Kowalczyka i pojawienie sie nowych zawodnikow), ze smutkiem stwierdzam, ze ta druzyna moze sie nawet nie utrzymac w lidze.
Na koniec serdecznie gratuluje adqsowi za swietny typ na Chrobrego (z ktorego sam rowniez skorzystalem).
 
unicaja 13,2K

unicaja

Użytkownik
Tak przeglądam sobie ofertę różnych buków na weekendowe spotkania w ekstraklasie szczypiornistów. Moją uwagę przykuł kurs wystawiony przez naziemną Fortunę w meczu:
Gorzów Wlkp. - Kwidzyn @2.15 ( :!: ) ✅
Dla mnie kurs rewelacja, biorąc pod uwagę linię na MMTS u konkurencji. W takim tobecie jest to @1.77 czy betsyfie @1.80...
Fakt, że w pierwszym meczu aktualni wicemistrzowie kraju może specjalnie nie zaimponowali - oglądałem jedynie fragment meczu z Piotrkowem. Mnóstwo prostych błędów, niecelne podania, błęd chwytu itd. Ale jak wiadomo to były takie śliwki - robaczywki. Pierwszy mecz po wakacjach i od razu presja w postaci konieczności wygranej przed własna publicznością.
Gorzowianie sprawili przed tygodniem niespodziankę triumfując z Legnicą, nie zapominajmy jednak iż było to starcie dwóch tegorocznych beniaminków ekstraklasy. Teraz dojdzie presja własnego parkietu, rozdmuchane oczekiwania kibiców po pierwszym wyjazdowym zwycięstwie.
Generalnie po takim kursie nawet nie ma się co specjalnie zastanawiac według mojej oceny.
Dodam, że jeszcze dosc wysoki kurs trzyma tipsport (2.05)
Co wy na to :?: Jak dla mnie można śmiało pobrac owo kursiwo :cool:
 
rajdowiec75 1,8K

rajdowiec75

Użytkownik
W składzie Gorzowa nie znalazłem zadnego znanego nazwiska co prawda ograli Legnicę na wyjezdzie ale wiadomo to byl pierwszy mecz. Teraz czeka ich na własnym parkiecie o wiele trudniejszy rywal jakim jest aktualnie wicemistrz Polski. Byłem na finałach w Kielcach na meczach naszej Iskierki z Kwidzynem i muszę przyznac ze nie bylo tak łatwo. Bardzo dobre mecze rozgrywali wtedy Adamuszek, Peret i Waszkiewicz. Szkoda ze Tobet nie wystawil handicapu na ten mecz ale kurs @1,95 na MMTS to tzw. promocja od bukow.
 
adqs 3,5K

adqs

Forum VIP
Iskra Kielce-Warmia Olsztyn
Typ: Warmia +11.5 @ 2.00 Tobet ⛔ 41:22 ????
Over 60.5 @ 1.85 Tobet ✅ 63 Dziś na inaugurację 2 kolejki PGNiG Superligi, po raz drugi kamery Polsatu zawitają do stolicy Województwa Świętokrzyskiego. Na dobry początek -miejmy nadzieję równie ciekawej jak poprzednia kolejka - serii spotkań mistrzowie Polski z Kielc podejmą zespół z Olsztyna.
Już przed rozpoczęciem spotkania wiadomo, że kielczanie pierwsze spotkania Superligi traktują jako pewne przetarcie przed pierwszym starciem w Lidze Mistrzów. O tym mówi trener Wenta, mówią o tym zawodnicy. Kielczanie testują nowe systemy w obronie: 5-1, czy 3-2-1. W pierwszym spotkaniu nowego sezonu, obrona Vive była naprawdę słaba - 31 bramek straconych przed Ligą Mistrzów naprawdę nie napawa optymizmem. Bardzo słabo w spotkaniu z Zagłębiem zagrali bramkarze, a w szczególności Duńczyk Marcus Cleverly.
Za pośrednictwem Polsatu Sport, mieliśmy okazję obejrzeć także spotkanie Warmii. Warmiacy walczyli jak równi z równym z mocną płocką Wisłą, Dużym wzmocnieniem olsztynian z pewnością będzie Sebastian Rumniak. Zabraknie Damiana Moszczyńskiego, ale uważam, że jego można spokojnie zastąpić.
_______________________________
Co do spotkania MMTS-u , na pewno zwycięstwo w pierwszym spotkaniu bardzo cieszy, bo mówiło się o wielu problemach kadrowych, a tymczasem w spotkaniu z Kiperem zaprezentowali się oni zupełnie nieźle, myślę także, że bramkarze Kwidzyna, którzy w niedzielnym meczu zaprezentowali się słabo, dziś muszą zagrać lepiej. Sebastian Suchowicz poniżej pewnego poziomu z reguły nie schodzi, a w meczu z Piotrkowem spisał się bardzo średnio. W Gorzowie euforia po wygranej w Legnicy, ale ten zespół niestety nie spełnia pokładanych w nim nadziei, i jego wyniki mogą zaskakiwać, dlatego na razie polecam omijać spotkania Miedzianki.

________________________________
Trzecie dzisiejsze spotkanie to mecz Nielby z Miedzią, w którym faworyta nie sposób wskazać, oba zespoły w pierwszych spotkaniach rozbite, i będzie to mecz na przełamanie. Kto się przełamie? Tego nie wiem, kurs na Miedź w mojej ocenie, to value, bo szanse są moim zdaniem równe. Choć z drugiej strony piłkarzom z Wągrowca mogą pomóc fanatyczni kibice.​
 
adqs 3,5K

adqs

Forum VIP
vs

Azoty Puławy - AZS Gorzów
Typ: Gorzów DNB @ 2.00 Pinnacle Sports ⛔ 36:28
Jutro o godzinie 18 w hali puławskiego MOSiRu drugi mecz we własnej hali rozegrają puławskie Azoty. Rywalem podopiecznych Kowalczyka będą piłkarze z Gorzowa.
W Puławach kibice, zawodnicy i trener są w dobrych nastrojach po podobno dobrym spotkaniu z Piotrkowem. Szczerze to podejrzewam (nie byłem na meczu), że mecz nie mógł być dobry, jeśli Azoty rozpoczęły to spotkanie od stanu 4:12. Piotrkowianin poczuł się chyba zbyt pewnie wygrywając tak wysoko, i pozwoliło to Azotom na pościg zakończony niepowodzeniem , bo mecz zakończył się wynikiem 28:29. Gorzowianie na własnym terenie podejmowali przed tygodniem MMTS. Od początku spotkanie przebiegało pod dyktando gości i ostatecznie wygrali oni 30:27. Wynik nie dziwi mnie, bo nie wstyd jest przegrać z tak mocną drużyną jaką jest Kwidzyn, a porażka ze średniakiem z Piotrkowa 4ej drużynie poprzedniego sezonu chluby nie przynosi.
Przed tygodniem pierwszy mecz po kontuzji rozegrał Dmitro Zinczuk. Według opinii trenera, zagrał on zupełnie dobrze. Wiadomo jednak, że ma on spore braki treningowe, bo stracił znaczną część okresu przygotowawczego. W Piotrkowie zagrał jednak na świeżości, co w piłce ręcznej ma duże znaczenie. Pamiętamy choćby Ivano Balicia z Mistrzostw Europy sprzed 2ch lat, wtedy z marszu zagrał przeciwko Polsce i rzucił 10 bramek, by potem nie istnieć.
Po stronie Azotów zabraknie Remka Lasonia, co uważam za bardzo duże osłabienie, jest to jedyny zawodnik w zespole z Puław, który ma typowe &quot;pierd..nięcie&quot; z drugiej linii. Gorzowianie do Puław przyjadą najprawdopodobniej bez Pawła Kaniowskiego i Bartosza Janiszewskiego. Kaniowski to doświadczony zawodnik drugiej linii, jednak obecnie rezerwowy. Janiszewski to także rezerwowy, tyle, że na kole.
Po raz kolejny Azoty spotykają się z zespołem grającym piłkę szybką, techniczną, która opiera się na sprycie. Takimi zawodnikami są przede wszystkim rozgrywający Kliszczyk, Huziejew i Skoczylas, których dobrze pamiętam z poprzednich sezonów. Potrafią rzucać z kozłem, dobrze grają na zwodzie, co przy rosłych obrońcach z Puław daje im dużą przewagę.
W poprzednich sezonach oba zespoły mierzyły się dwukrotnie. Przed dwoma laty w Gorzowie Azoty wygrały jednym golem, a w Puławach padł remis. Uważam jednak, że trzeba zrzucić to na karb tego, że był to debiutancki sezon Akademików w Ekstraklasie.
vs

MMTS Kwidzyn - Nielba Wągrowiec
Typ: Kwidzyn -4 @ 1.855 Pinnacle Sports ⛔ 27:25
Drugi mecz MMTS-u na własnym terenie w tym sezonie. Kwidzynianie podejmą Nielbę Wągrowiec.
Moim zdaniem obejrzymy tu pogrom. Niestety, ale piłkarze Nielby źle przepracowali okres przygotowawczy, co widać po wynikach, tych zarówno przedsezonowych, jak i tych z pierwszych dwóch kolejek ligowych. Wągrowiczanie przegrali 10ma bramkami w Mielcu, i 4ma bramkami z Miedzią przed własną publiką. Kwidzynianie na swoim koncie mają jak na razie komplet punktów, wygrali jednym golem z Piotrkowianinem, oraz 4ma bramkami w Gorzowie.
Kwidzynianie nie grają może szału, ale uważam, że będą wygrywać coraz pewniej. Poprzednie sezony, w których zdobywali oni medale nauczyły ich wygrywania ze słabszymi zespołami w przekonującym stylu.
Vive Targi Kielce - Stal Mielec
Typ: Over 61.5 @ 1.95 Tobet ✅ 74
Na ten mecz mam jeden typ, i jest nim z pewnością over bramkowy. Kielczanie jak do tej pory w obu spotkaniach zdobyli 40 lub więcej bramek, gra w obronie szczególnie w spotkaniu z Zagłębiem pozostawiała wiele do życzenia. W spotkaniu z Warmią stracili oni raptem 22 gole, ale uważam, że Mielec jest im w stanie rzucić znacznie więcej bramek, grają oni dość podobną piłkę do Zagłębia Lubin, które w Kielcach robiło furorę grając szybkim środkiem, często wyprowadzającym kontry. Analiza dość krótka, ale rzeczowa i trzeba jedynie poczekać na linię i atakować.
Co do niedzielnych spotkań, to mam już przemyślenia, jednak pozostawię je sobie na niedzielę właśnie.​
 
adqs 3,5K

adqs

Forum VIP
Miedź Legnica- Orlen Wisła Płock
Typ: Miedź +4.5 @ 1.85 Fortuna ⛔ 21:32 W najciekawszych z dzisiejszych spotkań zmierzą się ze sobą dwa mocne zespoły aspirujące do wysokich pozycji na koniec sezonu. Są nimi beniaminek Miedź Legnica i brązowy medalista z poprzedniego sezonu Wisła Płock.
W obu zespołach przed sezonem doszło do kilku zmian. W Płocku najważniejsza miała miejsce na ławce trenerskiej, gdzie duet Thomas Sivertsson - Artur Góral zastąpili Lars Walther i Krzysztof Kisiel.
Duńczyk wraz z sobą do Płocka przywiózł kilku zawodników z TV Emstedten. Należą do nich Słoweńcy: Bastjan Kavas i Luka Dobelsek. Trzecim przez płocczan pozyskanym graczem jest młody gdańszczanin Piotr Chrapkowski.
W Legnicy najwięcej zyskano na rozpadnięciu się Śląska Wrocław. Stamtąd pozyskano doświadczonego Grzegorza Garbacza i młodego Adama Świątka. Innymi pozyskanymi przez Miedź zawodnikami są Paweł Piwko z Vive Kielce, Bogumił Buchwald z drugiej ligi niemieckiej. Ciekawi zawodnicy pozyskani przez legniczan to także kołowy Marek Boneczko, bramkarz Artur Banisz, kołowy Jarosław Paluch, skrzydłowy ze Śląska Wrocław Piotr Swat oraz młody Paweł Gregor - 18-letni rozgrywający z Zagłębia Lubin.
Co do ubytków, to w obu zespołach pozbyto się kilku mało wartościowych graczy. Chociaż ja osobiście uważam, że oddanie kołowego Bartosza Wusztera będzie błędem działaczy z Płocka, to za największą pomyłkę uważam nie włączenie do kadry I drużyny Kamila Mokrzkiego.
W dotychczasowych meczach, płocczanie zgromadzili komplet 4 punktów, zaś legniczanie nie ustrzegli się wpadki w pierwszym spotkaniu.
Za pośrednictwem Polsatu oglądałem oba spotkania Wisły, nie zachwycili mnie oni swoją grą. Dobrą robotę robi Bastjan Kavas, nieźle do drużyny wprowadził się Piotr Chrapkowski, dobrze grają bramkarze. I to tyle pozytywów.
Legniczanie przed tygodniem osiągnęli znakomity wynik w Wągrowcu, a w pierwszej kolejce ulegli Gorzowowi na własnym parkiecie. Uważam, że bardziej miarodajne w kwestii formy Miedzi będzie spotkanie w Wielkopolsce, bo raz, że było one rozgrywane później, a dwa, uważam, że Miedź spaliła się po prostu.
Dotychczasowe wyniki obu drużyn
Warmia Olsztyn - Wisła 27:30
Wisła - Stal Mielec 30:28
Miedź Legnica- AZS Gorzów 27:32
Nielba Wągrowiec - Miedź Legnica 25:29
Po stronie gospodarzy nie wystąpi Adam Świątek. Podobno niepewne są występy Garbacza i Piwki, jednak z moich źródeł wynika, że obaj w tym meczu wystąpią. Płocczanie do Legnicy pojechali w pełnym składzie.
Reasumując, uważam, że legniczanie wykorzystają atut własnego boiska i co najmniej postraszą Wisłę.
W przedsezonowym spotkaniu tych ekip padł wynik 27:27.
Warmia Olsztyn - Zagłębie Lubin
Typ: Zagłębie +0.5 @ 1.72 Tobet ⛔ 32:24 Jedno z najbardziej wyrównanych dzisiejszych spotkań. Szósta kontra piąta ekipa poprzedniego sezonu. Warmia kontra Zagłębie. Nowak kontra byli koledzy.
Moim faworytem tego spotkania jest Zagłębie, które spisuje się jak na razie bardzo fajnie. W pierwszym meczu bardzo długo stawiali opór Vive na ich terenie, by ostatecznie przegrać 31:40.
Olsztynianie jak na razie na swoim koncie mają dwie porażki i bilans bramkowy -22. Mierzyli się oni jednak z potentatami ligowymi. W Uranii ulegli 27:30 Wiśle Płock, by bez walki tydzień potem oddać mecz z Vive. 22:41.
Atmosfera w obu zespołach jest zupełnie odmienna. Lubinianie po znakomitym meczu z Chrobrym są bardzo dobrze nastawieni do meczu w Olsztynie, zaś olsztynianie są w zupełnie innym położeniu. Kompromitacja w Kielcach, kłótnie na linii trener-zawodnicy.
Uważam, że to Zagłębie pokusi się dziś o wygraną.
Chrobry Głogów - Piotrkowianin
Typ: Piotrkowianin +1.5 @ 1.95 Tobet ⛔ 31:29 Ostatnie z dzisiejszych spotkań. Głogowianie po raz pierwszy zawitają do hali przy ul. Wita Stwosza, i może być to jeden z ich (nielicznych) impulsów, aby odnieść zwycięstwo.
Jak do tej pory oba zespoły na swoich kontach mają po dwa punkty. Zupełnie inaczej jednak odbierane są te punkty.
Chrobry wygrał w Puławach po meczu, którego poziom był mniej więcej na środek tabeli zaplecza Superligi. Bardzo dobrze spotkanie Chrobry-Azoty nieco wyżej opisał nbd. Puławianie po tym meczu &quot;ogarnęli się&quot;, zaś Chrobry nadal tkwi w maraźmie, o czym świadczy rezultat sprzed tygodnia i porażka w beznadziejnym stylu w Lubinie.
Piotrkowianie w pierwszym spotkaniu tego sezonu po dobrym meczu ulegli wicemistrzom Polski z Kwidzyna tylko 24:25. Tydzień temu Piotrkowianin pokonał Azoty Puławy.
Piotrkowianie dobrze czują się na wyjazdach, o czym świadczą rezultaty z poprzedniego sezonu, czy w/w dobry mecz w hali MMTS-u.
W poprzednim sezonie w konfrontacjach tych zespołów padły wyniki optymistyczne dla Chrobrego. Wytłumaczenie tego jest jednak proste. Pierwszy mecz w Głogowie było to apogeum kryzysu Piotrkowian. Pod koniec roku Piotrkowianie prowadzili 22:13, a spotkanie tych ekip zakończyło się remisem.
Piotrkowianie są dobrym zespołem, kandydują do miana ligowego średniaka co najmniej, a Chrobry to w moim mniemaniu przyszłoroczny spadkowicz. Piotrkowianie potrafią takie spotkania wygrywać, poprzedni sezon to udowodnił. Piotrkowianie wygrali m.in. u solidnych: Nielby, Warmii i Zagłębia.​
 
ckkuman 21

ckkuman

Użytkownik
W nadchodzącym sezonie Polsat Sport wzbogaci swoją ofertę programową. Telewizja POLSAT nabyła prawa do pokazywania Ligi Mistrzów piłkarzy ręcznych na najbliższe trzy sezony do 2013 roku. Od września w Polsacie Sport pojawi się również Magazyn Piłki Ręcznej.
Polscy kibice zobaczą przede wszystkim spotkania z udziałem mistrza Polski Vive Targi Kielce z trenerem Bogdanem Wentą, a także tych zespołów z Bundesligi, w których występują Polacy. Szczególnie interesujące będą mecze drużyny Rhein-Neckar Loewen, w której grają Karol Bielecki, Sławomir Szmal i Grzegorz Tkaczyk. Oba zespoły zagrają ze sobą w tej samej grupie Ligi Mistrzów. Polsat Sport, który będzie premierowo pokazywał spotkania Ligi Mistrzów zaprezentuje w każdej kolejce do trzech meczów.
„Zakupując prawa do Ligi Mistrzów postawiliśmy na świetny produkt sportowy z udziałem Vive Kielce, które w ciągu dwóch najbliższych lat ma ambicję by stać się jednych z najsilniejszych zespołów Europy. Zresztą już w tym sezonie mogą być czarnym koniem rozgrywek i wysoko zajść w play-offach” – mówi wicedyrektor Polsatu Sport Piotr Pykel.
Pierwsze spotkanie Ligi Mistrzów (Vive Targi Kielce - Celje Pivovarna Lasko) widzowie Polsatu Sport zobaczą już 26 września o 14.30.
Nieco wcześniej, bo 21 września o 20.00 w Polsacie Sport pojawi się nowy magazyn dotyczący piłki ręcznej. W cotygodniowym, półgodzinnym programie pojawią się podsumowania kolejek polskiej Superligi kobiet i mężczyzn, występów Vive Kielce w Lidze Mistrzów i naszych obu reprezentacji. W programie nie zabraknie też publicystyki i rozmów z trenerami, piłkarzami i ekspertami, na co dzień zajmującymi się piłka ręczną. Gospodarzami magazynu będą dziennikarze Polsatu Sport Tomasz Włodarczyk i Marcin Muras .


Nareszcie jakiś magazyn o szczypiorniaku
 
ckkuman 21

ckkuman

Użytkownik
Iskra Kielce- Legnica
Nie bede przedstawiał drużyn bo to nie ważne. Stawiam na over 61,5 dlaczego? Iskra w większości meczów przekracza próg 40 bramek w dodatku trener Wenta dalej ma zamiar sprawdzać ustawienie obrony 3-2-1 co nie zawsze się sprawdzało. Myślę, że przyjezdni dadzą rade ukuć te 20 bramek i mecz jak zwykle zakończy się wysokim wynikiem
 
adqs 3,5K

adqs

Forum VIP
Warmia Olsztyn - Stal Mielec
Typ: Stal @ 4.30 Betsafe​
W Olsztynie dojdzie do jednego z ciekawszych starć całej kolejki. Dobrze spisujący się beniaminek kontra (do zeszłego tygodnia) beznadziejnie grająca ekipa Warmii. Moim faworytem tego spotkania są goście.
Oba zespoły mają już za sobą dwa starcia z mocarzami ligi. I myślę, że to jak zaprezentowała się Stal, a to jak skompromitował się zespół z Olsztyna robi ogromną różnicę na rzecz mielczan.
Olsztynianie na własnym boisku ulegli Wiśle Płock 27:30, a na wyjeździe w Kielcach dostali niemiłosierne baty 41:22.
Mielczanie mają za sobą najtrudniejszy wyjazd sezonu, a tam spisali się nader kapitalnie. Walczyli jak równy z równym z płocką Wisłą w jej hali, co nie zdarza się każdemu.Ostatecznie ulegli 28:30. Przed tygodniem Stal u siebie podejmowała zespół z Kielc. Ostateczna porażka - 30:44 - może wysoka, ale zaiste fajnie spisał się beniaminek z Mielca. Pokazali swoje atuty - szybkość gry, kontry i zajebisty rzut z podłoża Grzegorza Sobuta.
Warmiacy niekoniecznie radzą sobie z taką grą. Płocczanie długo nie mogli znaleźć na nich sposobu, ale ostatecznie w zwycięstwie pomogła im szybkość gry, kontry w pierwsze i drugie tempo. Kielczanie zaś pokazali jak można bronić przeciwko Olsztynowi. Mielczanie mają za sobą oprócz wcale nie słabej obrony, bardzo dobrą obsadę bramki w osobach doświadczonych Krzysztofa Lipki i Adama Wolańskiego.
Osobiście uważam, że gości stać na nawiązanie równej walki, mimo, że Olsztyn podobno przełamał się w spotkaniu z Zagłębiem.
Zagłębie Lubin - Piotrkowianin
Typ: Piotrkowianin @ 6.00 Betsafe ⛔ 32:32, bliziuteńko było ????
Tutaj kurs zdecydowanie przesadzony.
Ja rozumiem, że Kiper wygrał tylko raz w ciągu 5 lat w Szkole Podstawowej Nr 14, ale wiem też, że Piotrków od początku prezentuje dobrą formę, przegrywając jednak pechowo mecze w Głogowie i Kwidzynie 2-1 bramkami.
Lubinianie ostatnie spotkanie przegrali w bardzo słabym stylu w Olsztynie z miejscową Warmią. Piotrków cały mecz prowadził w hali Chrobrego Głogów by ostatecznie pechowo polec 29:31.
W ekipie z Piotrkowa zabraknie kołowego Jacka Wolskiego, ale jest go w stanie zastąpić Jakub Płócienniczak i czyni to.
Lubinianie z meczu na mecz zdają się grać coraz słabiej. Prześledźmy: w Kielcach walka do 40 minuty na styku, ostatecznie porażka 31:40. Tydzień potem przyjeżdża do nich Chrobry, Zagłębie wygrywa w takim samym stosunku jak Zagłębie przegrało w Kielcach, choć trener Szafraniec narzeka na styl gry. I przed tygodniem porażka w bardzo słabym stlu 24:32 w Olsztynie.
Piotrkowianie jak na razie wszystkie swoje mecze w przeciwieństwie do Zagłębia kończą na styku. Pierwszy mecz i porażka 24:25 w Kwidzynie. Później wygrana (po ciekawym meczu podobno) z Azotami 29:28, i na koniec pechowa porażka w Głogowie 29:31.
Osobiście uważam, że tak jak wyżej, Piotrkowianie są w stanie nawiązać walkę, a kurs 6.00 jest naprawdę przesadzony.
Było już wyszukiwanie value, teraz jakieś konkretniejsze typy.
AZS AWF Gorzów - Chrobry Głogów
Typ: Chrobry @ 2.80 Tobet ⛔ 26:26, znowu bardzo blisko ????
Kolejne starcie tej kolejki . Na przeciw siebie &quot;spadkowicz&quot; z Głogowa oraz beniaminek z Gorzowa.
O transferach w obu ekipach pisałem wyżej, osobiście sądzę, że głogowianie wzmacniali się naprawdę z głową, mimo, że wymienili pół składu, to widać, że jakoś to wygląda.
Ostatnie spotkania obu ekip wypadają na korzyść Chrobrego, choćby dlatego, że wygrał on swoje starcie z dość mocnym Piotrkowianinem, po długiej walce w końcówce. Gorzowianie w Puławach zaprezentowali się bardzo słabo z tego co udało mi się wyczytać w mediach i usłyszeć od naocznych świadków tego meczu.
Po stronie Gorzowa nie wystąpi Luchen Zwiers. Jak dużym osłabieniem będzie brak Holendra niech świadczy fakt, że w Puławach zszedł on przy stanie 9:6 w 20 minucie, a jego zmiennik kończył drugą połowę przy stanie 17:9. 9 bramek w 20 minut, 8 w 10 minut. Jest różnica?
W tabeli Chrobry jest tuż za wielką trójką, tuż za mocarzami z Kielc, Płocka i Kwidzyna. Pierwszy mecz w Puławach to niestety zwycięstwo Chrobrego, które przyszło lekko łatwo i przyjemnie. Potem porażka w Lubinie, gdzie zawodnicy Chrobrego przeszli obok meczu.
Gorzów z meczu na meczu jest co raz słabszy, czego nie da się powiedzieć o zawodnikach z Głogowa. W pierwszym spotkaniu sprawili sensację wygrywając z Miedzią Legnica w ich hali. Potem do Gorzowa przyjechał Kwidzyn i wywiózł punkty.
Osobiście typ na Chrobrego obok meczu w Płocku uważam za typ kolejki.
Wisła Płock - MMTS Kwidzyn
Typ: Wisła -3.5 @ 1.95 Tobet ✅ 31:22
Hit kolejki. Wicemistrz Polski z Kwidzyna przyjeżdża do Płocka z kompletem 6 oczek. W podobnym położeniu są zawodnicy z Płocka. Po tym spotkaniu nie będzie już wśród tych dwóch drużyn dwóch niepokonanych zespołów.
Osobiście w tym spotkaniu stawiam na Wisłę. Płocczanom z meczu na mecz gra układa się coraz lepiej, czego dowodem niech będzie kapitalna druga połowa meczu w Legnicy.
Kwidzynianie utrzymują równą formę w 3ch spotkaniach. Wygrywają spotkania, wygrywają, ale przychodzi im to z wielkim trudem. Grają średnio, ale wygrywają. Ok, to się chwali. Ale czy są w stanie wygrać w Płocku? Moim zdaniem nic takiego dwa razy się nie zdarza, wygrali w półfinałach play-off w zeszłym sezonie.
Ale tamta Wisła a ta Wisła z teraz , różni się w wielu kwestiach. Andrzej Miszczyński ogarnął ten organizacyjny burdel, do klubu przyszedł Lars Walther wraz z 2ma swoimi ziomkami z TV Emsdetten, a Wisła wciąż wchodzi na wyższe obroty. W ostatnim meczu pokazali już kawałek tego co naprawdę potrafią.
Osobiście twierdzę, że Wisła po raz kolejny na spokojnie wygra spotkanie, i może znów zagra lepiej niż w każdym poprzednim spotkaniu. Osobiście kibicuję płockiej Wiśle i życzę im zemszczenia się za zeszłoroczne półfinały, co jest największą dla wszystkich zawodników Wisły motywacją. Kwidzyn nie ma argumentów by coś osiągnąc w Blaszak Arenie.

Piąte spotkanie tego weekendu to starcie Nielby z Azotami. Uważam, że zwycięsko z tego meczu wyjdzie zespoół z Puław, ale nie chce mi się już opisywać tego meczu bo mogę być nieobiektywny;)
 
M 29

marian2010

Użytkownik
Orlen Wisła Płock - MMTS Kwidzyn
Typ: Orlen -3.5
Kurs: 2.00



Wisła Płock gra teraz zupełnie inną piłkę ręczną niż w poprzednim(nie udanym) sezonie. Widać rękę Larsa Walthera. Uważa że Wisła i w tym meczu nie wygra różnicą więcej niż 3 bramek. 2 pierwsze mecze i wyniki na styku. Ostatni mecz tylko wygrana dużą różnicą bramek i myślę że i tym razem pokażą się z dobrej strony swoim kibicom i udowodnią że potrafią wygrywać dużą różnicą bramek.

Warmia-Anders Group-Społem Olsztyn 27:30 Orlen Wisła Płock
Orlen Wisła Płock 30:28 SPR BRW Stal Mielec
MSPR Reflex Miedź Legnica 21:32 Orlen Wisła Płock


MKS Zagłębie Lubin - MKS Piotrkowianin Piotrków Tryb.
Typ: Piotrkowianin +4.5
Kurs: 1.85


Piotr Ner i Tomasz Matulski to jeden z najlepszych bramkarskich duetów PGNiG Superligi (sportowefakty.pl). Podzielam ich zdanie. Uzupełniają się świetnie. Piotrka niestety zabraknie w Lubinie. Zabraknie Pawła Laskowskiego(mała strata) Łukasza Archuka(duża stratam bo potrafi rzucać bramki z 9 metra) Jacka Wolskiego(najlepszy kołowy w obronie w drużynie). Ale mam nadzieję że nie przegramy tego meczu dużą różnicą punktową. Jakub Płócienniczak już nie gra w Piotrkowie, przeniósł się do Wągrowca. Andrij Matiuk będzie kreował grą naszej drużyny pewnie, i mam nadzieję że Dominik Płócienniczak i Piotrek Masłowski rzucą dużo bramek pod nieobecność Archuka. Tomek będzie bronił cały mecz chyba że zabiorą młodego bramkarza juniora. Ale wątpię żeby Tomka zastąpił ktoś w bramce nawet na 10 minut. KIBIC PIOTRKOWIANINA

MKS Nielba Wągrowiec - KS Azoty Puławy
Typ: Poniżej 56.5 bramki
Kurs: 1.85


Sądzę że oba zepoły nie rzucą powyżej 56 bramek, Nielba nieskuteczna, Azoty też nie imponują skutecznością w każdym meczu. Więc wydaję mi się że żadna drużyna nie osiągnie zdobyczy bramkowej w okolicach 30 bramek

KS AZS AWF Gorzów Wlkp - SPR Chrobry Głogów
Typ: SPR Chrobry Głogów
Kurs: 2.80


Więc Chrobry gra ostatnio dosyć dobrze i uważam że nie powinien przegrać w hali beniaminka. Dadzą radę chłopaki. Gorzów będzie się bronił przed spadkiem. Chrobry walczy o 3 miejsce w lidze bo 2 pierwsze już rozdane, ale nigdy nic nie wiadomo. Chrobry nie powinien tracić punktów w meczach z beniaminkiem skoro chce walczyć o dobre miejsce w lidze.
 
M 29

marian2010

Użytkownik
Warmia Anders Group Społem Olsztyn - SPR BRW Stal Mielec
Typ: powyżej: 58.5
Kurs: 1.85


Oba zespoły strzelają dużo bramek i też dużo tracą, myślę że ten mecz będzie bardzo szybki. Jak zagrają tak jak dotychczas to powinno być nawet z 60 bramek.
 
M 29

marian2010

Użytkownik
MMTS Kwidzyn - KS Vive Targi Kielce
Typ: Vive -7.5
Kurs:1.80


Co tu dużo mówić, Vive jest za silne na polską ligę i spokojnie poradzi sobie z MMTS. Kielczanie podejdą do tego meczu po przegranej z Celje. Teraz kielczanie będą mieli bardzo ciężkie zadanie żeby wyjść z grupy. Ale tu nie o tym. Kwidzyn nie powalczy o dobry wynik z Vive, jest po prostu za słaby. Kielczanie będą chcieli pokazać wicemistrzom że są najlepsi i nikt ich nie pokona. Tylko Orlen może powalczyć z nimi o jakiś dobry wynik ale nikt więcej.
 
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom