>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<

Temat z analizami PGiNG Superliga oraz Puchar Polski Mężczyzn i Kobiet - Sezon 2021/2022

Status
Zamknięty.
chamberlain 446,1K

chamberlain

Moderator
Członek Załogi
Piotrkowianin - Azoty Puławy
Over 56.0 bramek @ 1.50 Lvbet
Over 57.5 bramek @ 1.89 Betclic

Dzisiejsze spotkanie pomiędzy Piotrkowianinem a Azotami Puławami można nazwać hitem, ponieważ zmierzą się drużyny z miejsc 3 i 4, gdzie o ile 3 miejsce Azot zbytnio nie dziwi, w końcu to trzecia siła ligi za Vive i Wisłą, to 4 pozycja Piotrkowianina jest naprawdę zaskakująca, a ostatnie dni coraz bardziej potwierdzają, że są na fali, czy dzisiaj zdołają urwać punkty Azotom? Będzie bardzo ciężko, ale moim zdaniem zobaczymy dość otwarte spotkanie. Piotrkowianin potrafi zagrać w ofensywie, chociaż statystyki może aż tak tego nie oddają, bo kręcą się w okolicy 28 bramek zdobywanych na spotkanie (co i tak jest dobrym wynikiem), ale wystarczy spojrzeć na ich ostatnie 5 spotkań, gdzie tylko raz zeszli poniżej 30 trafionych bramek. O sile ofensywnej Azotów za dużo pisać nie trzeba, już dwa razy przekroczyli w tym sezonie linię 40 bramek, a ich zdobycze ponad 30 bramek to już norma. W pierwszym meczu Azoty wysoko ograły Piotrkowianina 36:24, teraz gospodarze powinni postawić większy opór, a na pewno zdobywając większą ilość bramek.
 
Ostatnia edycja:
chamberlain 446,1K

chamberlain

Moderator
Członek Załogi
Vive Kielce - Chrobry Głogów
Chrobry Głogów over 24.5 bramek @ 1.56
Chrobry Głogów over 26.5 bramek @ 2.38
Fortuna

Gdyby Vive nie grało tego spotkania dwa dni po meczu z Veszprem, to chętnie próbowałbym tu pograć ich over, bądź w całym meczu, jednak linie na cały mecz w okolicach 64.5 nie są zbyt kuszącą opcją, podobniej jak linie na Vive w okolicach 39.5 bramek, jednak inaczej jest z liniami na Chrobrego, na którego over 24.5 bramek można znaleźć już ciekawy kurs do dubla, a jestem w stanie nawet zaryzykować bardziej. Kto śledzi naszą ligę ten wie jak gra Chrobry, bardzo ofensywnie, sporo bramek trafiają, w końcu pod tym względem są na czwartym miejscu w lidze, za oczywiście Vive, Wisłą i Puławami, a także dużo bramek tracą, pod tym względem już zdecydowanym liderem, mogą pochwalić się nieszczytnym traceniem aż cztery raz ponad 40 bramek. W każdym razie tak jak pisałem sporo też rzucają, średnio 29 bramek na mecz, na wyjazdach wygląda to gorzej, bo zdobywają średnio 27.5 bramek na mecz, ale na osiem rozegranych spotkań na wyjeździe w tym sezonie, tylko raz nie przekroczyli linii 24.5 bramek, oraz tylko dwa razy nie przekroczyli linii dwa oczka wyższej. Sporo do rzeczy ma tu też zmęczenie Vive, które walczyło o awans do ćwierćfinału w Lidze Mistrzów z Veszprem, na który muszą jednak zaczekać do ostatniego meczu, a ten mecz odbył się raptem dwa dni temu. Trener na pewno będzie sporo rotował składem i da sporo pograć młodym zawodnikom, jak to zazwyczaj robi w tych okolicznościach, a Chrobry z ich stylem powinien to wykorzystać. Według mnie naprawdę niskie linie na overy Chrobrego i warto ich spróbować.
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +202
bananos999 140,3K

bananos999

Znawca - Piłka ręczna
Wybrzeże Gdańsk - Górnik Zabrze
Wybrzeże over 24.5 @1.77 LVBET
over 52.5 @1.92 LVBET

Edit. Czyli jednak pierwszy wybór był dobry, drugi psuje trener Lijewski, który przegrywa kolejne spotkanie grając mega wolno…

Jedyne dzisiejsze spotkanie naszej ligi, gdzie spotkają się dwa najsłabiej spisujące się zespoły z tej rundzie - Wybrzeże Gdańsk podejmować będzie Górnika Zabrze. Obie ekipy nie zdobyły jeszcze punktów w tej rundzie i spisują się naprawdę kiepsko, jednak to gospodarze maja nóż na gardle, bo widmo spadku jest coraz mocniejsze, każda z ekip zdobywa punkty. Do ostatniej ekipy z Lubina maja przewagę tylko 2 oczek, a w przyszły weekend właśnie wspomniany Lubin zagra ze Szczecinem, wiec ktoś wyprzedzić może Wybrzeże. Podopieczni Marcina Lijewskiego martwić się nie musza, ale jednak przydałoby się przełamanie i powrót do formy z pierwszej rundy. Faworyta określić bardzo ciężko w tym spotkaniu, bardziej myślałbym tutaj jednak w stronę gospodarzy, ale skupie się na linii wystawionej na ich bramki! A jest naprawdę nie duża, pozostali bukmacherzy wystawili jedno oczko wyżej. Uważam, że podopieczni duetu Bonisławski-Jurkiewicz nie mając już nic do stracenia podejmą duże ryzyko, bo jak nie z Górnikiem, który również dołuje. Nawet jeśli im nie wyjdzie to spotkanie, to będą walczyć i bramki powinni pokryć bez problemu. Skład jest dość młody, który może to wytrzymać, a pokazał to Kwidzyn w zeszłym tygodniu, że receptą na zabrzan jest szybka gra.
A i nie uważam, żebym trener Lijewski chciał dalej grać w ten sposób, który nic im nie daje i powinien grę przyspieszyć.
Mecz powinien być ofensywny, można grać również over, ale nie zaufam Górnikowi, dlatego gram over Wybrzeża, który ma więcej do stracenia, tym bardziej, że grają we własnej hali.
 
Ostatnia edycja:
bananos999 140,3K

bananos999

Znawca - Piłka ręczna
Chrobry Głogów - MMTS Kwidzyn
Kwidzyn @2.35 STS
Kwidzyn -1.5 @2.90 STS
Kwidzyn -2.5 @3.50 Fortuna
Kwidzyn +0.5 (1.połowa handi) @1.77 Fortuna

Edit. Pierwsza połowa tragedia, druga pięknie zaczęli, 4 minuty przed końcem prowadzili 2… szkoda

Jak dla mnie najciekawsze spotkanie w tej kolejce PGNiG Superligi. Jutro jeszcze mecz na dole tabeli Pogoń Zagłębie, ale jednak tutaj poziom zdecydowanie wyższy. Idę jak w zeszłym tygodniu w stronę Kwidzyna, który prezentuje się naprawdę bardzo dobrze w tej rundzie i z meczu na mecz wygląda to coraz lepiej. Trener Markuszewski zrobił kawał dobrej roboty, widać, że zespół jest przygotowany pod każdego przeciwnika i mam nadzieję, że i tym razem wszystko zagra i 3 punkty pojadą do województwa pomorskiego. Zespół gości na naprawdę konkretny skład w którym raz odpala jeden, innego razu drugi zawodnik - w ostatnim meczu świetne zawody w bramce rozegrał Szczecina, wcześniej Dudek, a do składu wrócił jeszcze młody Matlęga. W ataku ostatnio z kolei świetny mecz rozegrał Jędrzej Zieniewicz, który został wybrany MVP tego spotkania. Mecz wygrany z Kaliszem niewysoko, ale jednak szybko przejęli kontrole (16:11 do przerwy), a potem tylko spokojna kontrola, która im naprawdę wychodzi.
Zespół trenera Nata rozpoczął drugą rundę bardzo dobrze, niestety zacięło się wszystko od meczu z Kaliszem, który i tak wygrali po karnych, ale kontuzji w tym meczu doznał Paweł Paterek, który układał całą grę Chrobrego podczas nieobecności Przysieka. Wiadomo, że ostatnie dwa porażki (Puławy i Kielce) były wkalkulowane, ale jednak -13 i -20 wygląda przerażająco... Ani atak ani obrona nie funkcjonowały tak jak należy, przeciwnie to wyglądało w pojedynku Kwidzyna z Puławami.
Dodatkowo pobieram tutaj handi i pierwszą połowę, bo wydaje mi się, że tutaj powinno być wysoko od początku jak w meczu z Kaliszem.
 
Ostatnia edycja:
mkl 128,1K

mkl

Znawca - Formuła 1
Orlen Wisła Płock - Piotrkowianin
Piotrkowianin +10,5 @1.55 STS
Piotrkowianin +6,5 @2.60 STS


Piotrkowianin to rewelacja tego sezonu. Młodzi podopieczni Bartosza Jureckiego zajmują 4 miejsce w tabeli. Z czołówką nie pękają (Puławy -2, Kielce -6, Płock -3). Wisła po ultra ważnym i ciężkim meczu wygranym w Berlinie. Nie powinni mieć dziś łatwo a nawet jeżeli będą mocniejsi to nie muszą cisnąć wyniku na maksa - teraz przerwa reprezentacyjna, potem bardzo ważne spotkania z Puławami i nimieckim Lemgo - zdrowie najważniejsze ;)
 
chamberlain 446,1K

chamberlain

Moderator
Członek Załogi
Vive Kielce - Azoty Puławy
Michał Jurecki over 4.5 bramek @ 1.91 Fortuna

Vive wykonało swoje zadanie w Lidze Mistrzów wygrywając z Dinamo i ostatecznie wygrywając grupę, chociaż myślałem, że zwycięstwo będzie bardziej okazałe, to jednak dla nich zwycięstwo to zwycięstwo. Dzisiaj czeka ich mecz na szczycie, co prawda nie grają z Wisłą, ale z Azotami Puławy, a więc trzecią siłą ligi, a ja w tym meczu próbuje pograć na bramki Michała Jureckiego. Michał sporo lat spędził w Vive i mimo, że w tym roku skończy już 38 lat, to dalej jest graczem, który ciągnie Azoty. Kiedy oglądam jego spotkania przeciwko Vive, mam wrażenie, że ten zawodnik daje swojej drużynie jeszcze więcej, walczy jak lew o każdą piłkę, oddaje sporo rzutów, biorąc po prostu ciężar gry na siebie. Odkąd przyszedł do Azot przeciwko Vive wystąpił 3 razy i zdobywał w tych spotkaniach 6, 5 i 6 bramek, więc jak widać lubi rzucać bramki swojemu byłemu zespołowi. W tym sezonie rzucił ogółem 67 bramek, nie jest to jakiś wysoki wynik patrząc w przekroju całego sezonu, ale jak już pisałem przeciwko Vive widać w nim prawdziwego lidera, więc linia moim zdaniem nie wystawiona wcale tak wysoko.
 
Ostatnia edycja:
D 7,4K

damianex1

Użytkownik
Vive Kielce - Azoty Puławy
Michał Jurecki over 4.5 bramek @ 1.91 Fortuna

Vive wykonało swoje zadanie w Lidze Mistrzów wygrywając z Dinamo i ostatecznie wygrywając grupę, chociaż myślałem, że zwycięstwo będzie bardziej okazałe, to jednak dla nich zwycięstwo to zwycięstwo. Dzisiaj czeka ich mecz na szczycie, co prawda nie grają z Wisłą, ale z Azotami Puławy, a więc trzecią siłą ligi, a ja w tym meczu próbuje pograć na bramki Michała Jureckiego. Michał sporo lat spędził w Vive i mimo, że w tym roku skończy już 38 lat, to dalej jest graczem, który ciągnie Azoty. Kiedy oglądam jego spotkania przeciwko Vive, mam wrażenie, że ten zawodnik daje swojej drużynie jeszcze więcej, walczy jak lew o każdą piłkę, oddaje sporo rzutów, biorąc po prostu ciężar gry na siebie. Odkąd przyszedł do Azot przeciwko Vive wystąpił 3 razy i zdobywał w tych spotkaniach 6, 5 i 6 bramek, więc jak widać lubi rzucać bramki swojemu byłemu zespołowi. W tym sezonie rzucił ogółem 67 bramek, nie jest to jakiś wysoki wynik patrząc w przekroju całego sezonu, ale jak już pisałem przeciwko Vive widać w nim prawdziwego lidera, więc linia moim zdaniem nie wystawiona wcale tak wysoko.
W totalbet 2.10 dopiero gralem
 
bananos999 140,3K

bananos999

Znawca - Piłka ręczna
JKS Jarosław - KPR Kobierzyce
Jarosław -1.5 (1.połowa handicap) @2.70 Fortuna

Dodatkowo:
Jarosław @2.15 Superbet
Jarosław -2.5 @3.20 STS
Jarosław i over 50.5 @3.75 eTOTO

Typy bardzo ryzykowny, jednak w moim odczuciu to gospodynie tego spotkania są faworytkami w dniu dzisiejszym. Mecz bardzo ważny dla obu ekip, bo zajmują kolejno 4 i 3 miejsce w tabeli naszej rodzimej ligi i trwa walka o brązowy medal. Gospodynie tego spotkania spisują się w tym sezonie bardzo dobrze i zasługują na medal, w porównaniu do gościn, które aspiracje miały trochę wyższe, patrząc na poprzednie sezony.
Zespół z Jarosławia w tym sezonie spisuje się bardzo dobrze, we własnej hali uległ tylko ekipą z Lubina oraz z Lublina, a z tą drugą z wymienionych ekip wygrywał nawet do przerwy, dlatego mój typ idzie w tą stronę. Jest ryzykowny, ale uważam, że od początku ekipa z Podkarpacia narzuci swój styl gry i wyjdzie szybko na prowadzenia. Sporo się mówiło w tej rundzie, że zespół zaczyna bardzo dobrze, kończy zdecydowanie gorzej ze względu na słabe przygotowanie motoryczne, czego przykładem był mecz z Lublinem.

Zespół z dolnego śląska natomiast potrafi nie za ciekawy wynik do przerwy wyciągnąć na koniec spotkania.
Potencjał kadrowy obu ekip dość porównywalny, jednak współpraca na linii trener zawodnik lepsza w ekipie gospodyń.
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +916
bananos999 140,3K

bananos999

Znawca - Piłka ręczna
PR Koszalin - Piotrcovia
Piotrcovia -1.5 @2.00 eTOTO

Takie coś biorę w ciemno, mogę się mylić, jednak sytuacja w zespole z Koszalina jest mega nieciekawa. Prawdopodobnie wystąpią w 10-cio osobowym składzie, wątpliwy jest występ Gabrieli Haric, wcześniej już ze składu wypadło kilka zawodniczek, co widać po wynikach koszalińskiej siódemki, dlatego ja to biorę, a oprócz tego próbuje również -3.5.

Oba zespoły spotkały się w PP zaledwie 10dni temu w Piotrkowie, gdzie górą była ekipa Przybylskiego wygrywając aż 13 trafieniami. Można sądzić, że Koszalin odpuścił ten mecz, jednak to są kobiety, w których takie rzeczy siedzą w głowie. Skład z tamtego meczu w drużynie z Piotrkowa prawie identyczny, zdecydowanie inaczej niż w ekipie Waldemara Szymańskiego. W tygodniu mieli zagrać już ze sobą wcześniej przełożony już pojedynek, niestety z powodu chorób w drużynie z Koszalina, został on ponownie przełożony. Tak naprawdę ciekaw jestem jak przygotowywały się do tego spotkania, bo myślę, że jedynie w domach na lekach, aby móc po prostu wyjść na parkiet i zagrać przez 60 minut. Koszalin w ostatnim spotkaniu może i zakończył mecz z Zagłębiem nie za wysokim wynikiem (21-27), ale jednak trzeba zauważyć, że w tym meczu było już +12 dla ekipy Bożeny Karkut, a potem totalny luz i dowiezienie trzech oczek i tyle, bez historii.
Dla mnie coś się dzieje złego w Koszalinie, bodajże trzy zawodniczki "zaciążyły" w tym sezonie, trener taki sobie, sporo kontuzji, sezon raczej uratowany przed spadkiem, ale mizerny to wynik na zespół, który jeszcze kilka lat temu zdobywał medal MP.

Piotrcovia jest w dołku, ale ten zespół potrafi grać w piłkę ręczną, chociażby w styczniu pokonując mistrza Polski - Zagłębie Lubin na jego parkiecie (jako jedyni w tym sezonie). Ostatniego spotkania (z MKS Lublin) nie ma co poruszać, porażka wysoka, ale wiadomo, że walec z lublina idzie po mistrza. Wcześniej spotkanie z Kielcami na wyjeździe, mega nierówne, ale w końcowym rozrachunku zwycięskie 2 bramkami.

Podsumowując tę nierówną walkę, uważam, że Koszalin nie wytrzyma tego spotkania fizycznie i psychicznie, pomimo chęci i dobrej gry we własnej hali, a trzy punkty pojadą do Piotrkowa.
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +1406
bananos999 140,3K

bananos999

Znawca - Piłka ręczna
KPR Kobierzyce - Zagłębie Lubin
Zagłębie -1.5 @1.64 Totolotek

Dodatkowo:
Zagłębie -1.5 HT @2.00 eTOTO
Zagłębie/ over 50.5 @2.60 eTOTO

Edit. Zaważyła pierwsza połowa, ale najwyższy kurs siadł ładnie

Pojedynek dwóch ekip z jednego województwa zawsze określane mianem derbów i ciekawych spotkań, tutaj dodatkowo kolejno 3 i 2 zespołu w tabeli naszej ligi piłkarek ręcznych. Jednak dla mnie smaczek tego pojedynku tylko na papierze, a zdecydowanym faworytem są tutaj obecne mistrzynie Polski.

Zagłębie po ciężkim czasie jakim była przygoda w europejskich pucharach wraca do walki o złoto w tym roku. W czasie tej przygody niestety zgubione punkty we własnej hali z Piotrcovią, a po skończeniu przygody jeszcze na zmęczeniu porażka po karnych z głównym rywalem do walki o złoto MKS Lublin. To chyba jednak starczy na gubienie punktów, jeśli chcą w ostatnim pojedynku z Lublinem walczyć o złoto. Stara punktów po drodze może spowodować, że mecz w Lubinie będzie już bez znaczenia.

Podopieczne Bożeny Karkut to naprawdę zgrany i doświadczony zespół, pokazał to w Lidze Europejskiej, będzie jak równy z równym walczyły z francuskim Nantes czy hiszpańskim Baia Mare. Pomimo kontuzji Kingi Jakubowskiej pozostałe dziewczyny wzięły ciężar gry na swoje barki i wyglądało to naprawdę nieźle. W pojedynku przegranym po karnych w Lublinie trzeba zauważyć, że Montex wygrywał już 3 trafieniami w końcówce, a Zagłębie pokazało charakter i w końcówce odrobiły straty i doprowadzić do rzutów karnych.

Niestety o ekipie KPR już tak pozytywnie nie mogę napisać. Porażka w ostatnim meczu w Jarosławiu i to zdecydowana!!! Były bezsilne, zagubione, a skuteczność marna - a dzisiaj w bramce będzie Monika Maliczkiewicz, która jest jednak dla mnie najlepszą bramkarka w lidze Polskiej. Pisałem już w analizie meczu z Jaroslawiem, że problem jest na linii zawodniczki - trenerka, a mecz na Podkarpaciu pokazał to dosadnie (podczas czasu dla KPR trenerka używa stwierdzenia, a może pytania - czy mogę na kogoś dzisiaj liczyć?!?!) Wydawało mi się, że to trener jednak odpowiada za wynik… Jest z zespołem na dobry i na złe!

Podsumowując gram bezpieczne -1.5, ale wydaje mi się, że już do przerwy Zagłębie pokaże gospodynią gdzie jest ich miejsce w szeregu, a druga połowa to będzie tylko kontrola wyniku i myślami dziewczyny będą w kolejnym meczu ligowym.
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +1046
bananos999 140,3K

bananos999

Znawca - Piłka ręczna
Azoty Puławy - Wisła Płock
Wisła -2.5 @1.75 Fortuna
Wisła -1.5 (2. Połowa) @1.91 Fortuna

Żarty żartami, ale faworyt w tym spotkaniu w dniu dzisiejszym jest tylko jeden, a jest nim ekipa Nafciarzy, nie sądzę, aby Azotowcy byli w stanie nawiązać walkę.
Kursy mocno pospadały, a miałem grać inne rzeczy, ale jak to w życiu bywa za długo się czaiłem.

Ekipa z Puław to solidny superligowiec, ale dzisiaj przyjdzie im się zmierzyć ze starymi wyjadaczami, którzy od wielu lat grają w europejskich pucharach. Skład jak dla mnie przeciętny, porównując do Płockiej ekipy, kilku zawodników całkowicie nie kupuje. Prezes Witaszek kontraktuje dziwnych zawodników, ale to już jego sprawa.

Wiślacy w tym sezonie spisują się ponad moje oczekiwania w tym sezonie. Trener Sabate naprawdę fajnie to posklejał i na pewno cel mają jeden w tym roku - zrewanżować się za porażkę w Kielcach i odzyskać Mistrza Polski. Będzie ciężko, natomiast zespół w tym roku jest w stanie to osiągnąć.
Przed ekipa gości BARDZO trudny okres, dzisiaj rozegrają mecz w Puławach, we wtorek w Lemgo, a środę znów Puławy, tym razem w Płocku… hardcore jak dla mnie, a priorytetem będzie Superliga i Loga Europejska, myślę, że można szukać gry na Azotowcow w środę.

Ekipa Puław raczej szans na walkę o inny medal niż brązowy szans nie ma, za duża strata punktów, nie wydaje mi się, żeby Wisła tracąc punkty nawet dzisiaj i z Kielcami zgubiła gdzieś indziej… To pozostaje im walka w Pucharze jak w zeszłym roku zrobiły to Jaskółki z Tarnowa! A to będzie dla nich szansa, bo wiślacy będą zajechani po tym meczu w Lemgo (Lemgo jeśli narzuci swój styl to potrafi w meczu paść nawet +70 bramek).
Dlatego uważam, że dzisiaj może nie odpuszcza tego meczu, ale jednak nie zagrają na maksa, bo z tyłu głowy będą mieć pojedynek Pucharowy i chęć ogrania podopiecznych Sabate wtedy, a nie dziś.

Osobiście będę tu szukał jeszcze handi 2 połowy na Wisłe, bo spotkanie powinno się rozstrzygnąć w drugiej połowie, a i undery są spoko opcja dzisiaj.
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +2461
bananos999 140,3K

bananos999

Znawca - Piłka ręczna
Wybrzeże Gdańsk - Chrobry Głogów 26-26
Chrobry -1.0 @2.12 LVBET
Wybrzeże under 29.5 @1.90 LVBET

Edit. W drugiej połowie Chrobry prowadził już 5 bramkami... Niestety w głowach tego nie udźwignęli, a i Artur Chmielnicki ich zatrzymał w bramce :)


Żarty się skończyły. Uwielbiam bukmacherów i wystawianie kursów w naszej rodzimej lidze. Dla mnie win gości to maks 1.40 -> a tutaj dali aż 1.95. W sumie to taka trochę niszowa dyscyplina, gdyby dali trochę więcej możliwości handicapów i linii byłoby super.

Może i zespoły dość blisko w tabeli, ale dla mnie dwa różne bieguny w tej rundzie PGNiG Superligi. Gospodarze wygrali w tej rundzie z Górnikiem, który gra sporo poniżej oczekiwań, natomiast goście przegrali tylko z Vive i Azotami, odprawiając z kwitkiem takie ekipy jak Kwidzyn, Kalisz, Zabrze czy Opole - to naprawdę robi wrażenie. Może i zwycięstwa nie były wysokie, ale to jednak zwycięstwa, a w meczu z Kaliszem po karnych, gdzie ze składu w trakcie meczu wypadł Paweł Paterek, środkowo rozgrywający, który nadawał świetną jakość ekipie trenera Nata. Z informacji na fanpagu Chrobrego młody środkowy ma być gotowy w dniu dzisiejszym, a oprócz niego do dyspozycji będzie również inny środkowy, doświadczony Dawid Przysiek. Patrząc na oba składy to za 2-3 lata Wybrzeże tymi zawodnikami może mieć porównywalną ekipę, ale jeszcze nie w tym momencie.

Ekipa z Gdańska w tej rundzie wygrała ze wspomnianym Górnikiem, ale przegrała resztę spotkań, w tym we własnej hali z Pogonią Szczecin, a w ostatniej kolejce zostali zdominowani już do przerwy w Kaliszu, aby w końcowym rozrachunku przegrać aż 13 trafieniami. Wygląda to bardzo słabo, nie sądzę, żeby duet trenerski Jurkiewicz Bonisławski byli w stanie coś zmienić. Świadomi są, że w dniu dzisiejszym nie są faworytem i uważam, że szukać punktów będą w innych spotkaniach, na koniec mają mecze ze Stalą, Unią i Zagłębiem i na tych rywalach teoretycznie mogą się koncentrować.

W dniu dzisiejszym jeśli nic się nie wydarzy to ekipa Chrobrego powinna wywieźć 3 punkty bez większych problemów, a trzeba zwrócić uwagę, że wyjechali na to spotkanie już wczoraj - to pokazuje, że im zależy, bo mecz dopiero o godzinie 19:00.
Gram bezpiecznie tutaj, ogólnie spróbuje również wyższe handi w tym spotkaniu.
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +439
chamberlain 446,1K

chamberlain

Moderator
Członek Załogi
MMTS Kwidzyn - Vive Kielce
Over 60.5 bramek @ 1.84 Fortuna

Kwidzyn po przerwie na ME prezentował się ciekawie w ofensywie, średnia w lidze zdobywanych bramek jaką osiągnęli to 28, więc jak na drużynę grającą defensywnie całkiem dobry wynik, jestem ciekawy czy po kolejnej przerwie na mecze reprezentacyjne, znowu zaskoczą w ataku, moim zdaniem tak, a i Vive nie będzie sobie żałowało. Ostatnie mecze obie drużyny zagrały prawie 2 tygodnie temu, przez wspomnianą przerwę, a więc głód gry jest, choć w Vive oczywiście mniejszy, bo drużyna z Kiel ma sporo reprezentantów swoich krajów, na dodatek Vive nie ma już zbyt napiętego terminarzu, do końca ligi zostało kilka spotkań, a dokładnie 7 licząc z tym, półfinał Pucharu Polski zagrają z Kaliszem, więc też bez dużego ciśnienia, a na LM jeszcze sobie poczekają, ponieważ awansowali bezpośrednio do ćwierćfinału. W pierwszym meczu obu drużyn oglądaliśmy aż 70 bramek, w tym może nie spodziewam się aż takiego wyniku, ale 61 bramek to według mnie nie wygórowana liczba.

Cóż Kwidzyn po 20 min drugiej połowy miał na koncie zdobyte 2 bramki, to przesądziło.
 
Ostatnia edycja:
chamberlain 446,1K

chamberlain

Moderator
Członek Załogi
Gwardia Opole - Piotrkowianin
Over 53.5 bramki @ 1.87 Fortuna

Piotrkowianin trochę się nam zaciął ostatnio, po serii 7 wygranych spotkań (biorąc pod uwagę mecze ligowe, oraz pucharowe), przyszła seria 4 porażek z rzędu, co prawda przeciwników mieli trudnych, bo dwukrotnie grali z Azotami Puławy, raz z Wisłą Płock, ale już ostatnio powinni wrócić na zwycięską drogę, bo grali u siebie z Pogonią, która nie przypomina zbytnio drużyny z poprzednich sezonów, a mimo to polegli. Teraz przed nimi trudny wyjazd, bo Gwardia mimo, że też nie imponuje formą, to jednak ciężka drużyna do ogrania, jeszcze przed własną publicznością, dlatego nie skuszę się tu na granie winów, a na over bramkowy. Linia zawieszona wyjątkowo nisko, w meczach Piotrkowianina pada średnio 56.4 bramek na mecz, z czego 27.6 bramek przy ich udziale, w spotkaniach Gwardii 51.3 bramek, z czego 24.9 bramek przy ich udziale. Statystyki Gwardii nie powalają, ale przyjeżdża do nich Piotrkowianin, który lubi rzucać bramki i Gwardia grając z nimi lubi się otwierać, wystarczy popatrzeć na ostatnie spotkania pomiędzy dwiema drużynami, już w pierwszym spotkaniu tego sezonu oglądaliśmy 59 bramek, poprzedni sezon, gdzie role były trochę inne, bo to Gwardia radziła sobie lepiej, to spotkania z 64 i 62 bramkami na koniec spotkania. W tym meczu sądzę, że obie drużyny stać trafić po 27 bramek.
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +619
chamberlain 446,1K

chamberlain

Moderator
Członek Załogi
MKS Lublin - JKS Jarosław
Over 53.5 bramek @ 1.82
MKS Lublin over 29.5 bramek @ 1.72
Betclic

6 spotkań do końca zmagań w damskie lidze piłki ręcznej, jak na razie sprawa mistrzostwa wciąż otwarta, przewodzi drużyna z Lublina, ale za nimi ze stratą 1 punktu drużyna z Lubina, także zapowiada się pasjonująca walka do końca, bo reszta drużyn jest już poza zasięgiem tej dwójki. Dzisiaj liderkom tabeli przychodzi się mierzyć z JKS Jarosławem, gdzie ja gram na over w całym meczu, ale i sam over gospodyń. W meczach domowych MKS pada średnio 53.2 bramki, nie jest to może imponujący wynik, choć jak na piłkę ręczną kobiet sporo, chociaż to ich przeciwniczki zaniżają te wyniki, bo same gospodynie u siebie zdobywają średnio 30.9 bramek. JKS Jarosław to 4 ekipa w tabeli, która potrafi grać w piłkę, mają nawet szansę na zakończenie zmagań na podium, oczywiście ich ofensywa nie stoi na tak wysokim poziomie, jak Lublinianek, ale jest to jednak czołówka ligi. Obie drużyny zagrały ze sobą w tym sezonie już 3 razy, wszystkie mecze padły łupem MKS, a w meczach tych padało 59, 55 i 57 bramek, Lublinianki rzucały w tych meczach odpowiednio 35, 34 i 32 bramki, także moim zdaniem warto spróbować takich linii na ten mecz.
 
Ostatnia edycja:
bananos999 140,3K

bananos999

Znawca - Piłka ręczna
MMTS Kwidzyn - Azoty Puławy
Kwidzyn +4.5 @2.03 Fortuna

Dzisiaj wybrałem mecz telewizyjny pomiędzy MMTS Kwidzyn, a Azotami Puławy. Buki mocno faworyzują podopiecznych Roberta Lisa, ja ich nie kupuje i Wisła pokazała im miejsce w szeregu, o Kielcach już nie wspomnę.

Kwidzyn pod wodzą trenera Markuszewskiego odpalił i gra naprawdę dobrze przy tym składzie, którym dysponują. Grają szybki handball, który na pewno się podoba kibicom. Jeszcze nie jest idealnie, ale mają mecze, w których pokazują, że kilka wzmocnień i to oni w przyszłym roku mogą stać się trzecią siłą ligi. Na ławce w ostatnim spotkaniu był już Arek Ossowski, dzisiaj również jest w protokole meczowym, może być wzmocnieniem dla Nikodema Kutyły na środku rozegrania.

Puławianie mają dla mnie słaby skład, fajni skrzydłowi, ale jednak rozegrania to już "stare" dziadki, które mają doświadczenie, ale to już nie są młode wilki. Mocno steruje tym wszystkim Michał Jurecki, który więcej już gra w obronie niż ataku, bo jednak meczu w większym wymiarze czasowym nie wytrzyma. Dwa z trzech ostatnich zwycięstw w lidze to wygrane 1 i 2 bramkami (Piotrków i Lubin) co pokazuje, że można z nimi powalczyć. A na pewno Kwidzyn przed własną publicznością nie jest ekipą, która pomimo porażki odpuści, a będą walczyć o jak najlepszy wynik do ostatniego gwizdka sędziów.

To może dla niektórych będzie śmieszne, ale w klasyfikacji strzelców najlepszy w zespole Kwidzyna Nikodem Kutyła jest dopiero na miejscu 34 co pokazuje, że nie ma konkretnie jednego czy dwóch zawodników w tej ekipie, którzy zdobywają bramki, tutaj każdy może być zagrożeniem w danym meczu, a to bardzo istotne, bo zespół przeciwny nie może się nastawić na konkretnego zawodnika. A skład jest wyrównany, bo na jednej pozycji mamy po dwóch równorzędnych zawodników: lewe rozegranie Morawski i Zieniewicz, prawe rozegranie Nastaj Orzechowski, koło Peret Landzwojczak, bramka Dudek Szczecina.

Liczę mocno w dniu dzisiejszym na niespodzianki i w tym spotkaniu, jak i również w pojedynku Górnika z Zagłębiem.
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +940
bananos999 140,3K

bananos999

Znawca - Piłka ręczna
Piotrcovia - KPR Kobierzyce
Kobierzyce -2.5 @2.60 STS

Dodatkowo:
Kobierzyce i over 50.5 @3.20 eTOTO

Styl gry obu ekip mi się nie podoba, ale zdecydowanie bardziej ekipy z Piotrkowa, które męczyły się w ostatnim czasie z mega osłabionym Koszalinem, a ostatni ich pozytywny mecz to zwycięstwo w Lubinie z Zagłębiem w styczniu.

Jednak po takim kursie nie mogę sobie odmówić, żeby zagrać na zwycięstwo z takim handi na podopieczne Edyty Majdzińskiej. Co by nie mówić ekipa z dolnego śląska to zdecydowanie inny level, a i w tym roku maja jeszcze szanse na brązowy medal, dlatego muszą zrobić wszystko, aby z hali Relax wywieźć trzy punkty.

Gospodynie tego spotkania maja jeszcze jakieś szanse matematyczne na medal, jednak chyba tylko matematyczne. Ekipa z Jarosławia czy Kobierzyc mają już dużą przewagę, którą ciężko będzie zniwelować. Niby grają na własnym parkiecie jednak w tym spotkaniu nie widzę atutu, a dodatkowo trzeba zauważyć, że ostatnio z tej hali trzy oczka wywiózł chociażby siódmy w tabeli Elbląg.

Obie ekipy mierzyły się ze sobą w zeszłym tygodniu, zwycięstwo przypadło dzisiejszym przyjezdnym, które we własnej hali wygrały 3 trafieniami. Jak dla mnie dzisiaj będzie powtórka, a myśle nawet, ze może być dużo większa różnica bramek.
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +500
bananos999 140,3K

bananos999

Znawca - Piłka ręczna
Vive Kielce - MKS Kalisz
over 61.5 @2.02 Fortuna

Dodatkowo:
Kalisz over 25.5 @2.00 Fortuna

Półfinał Pucharu Polski, pierwszy mecz, w którym faworyt jest tylko jeden! Ja koncentruje się na bramkach w tym meczu.

Linia wystawiona nie za wysoko, chociaż ostatnio te bramki mi nie leżą i słabo wchodzą to dzisiaj mam konkretny powód - brak trzech głównych defensorów w ekipie z Kielc. Tomasza Gębali nie ma już od meczu z Płockiem, dzisiaj zabrakło w protokole meczowym Daniela Dujshebaeva oraz Miguela Sanchezie Migallona - czemu nie wiem… Podobna sytuacja miała miejsce w meczu ze Stalą Mielec, w której podopieczni Rafała Glińskiego zdobyli aż 28 bramek! Sprobuje również 25.5 na Kalisz, jednak linia na oba zespoł zachęca mnie bardziej, bo możliwe jest, że Kaliszanie nie zdobędą 26 bramek, a Vive wjedzie na jakąś wysoką kosmiczną granice 39-40 bramek samemu. W składzie również nie ma Szymona Sićko, co w przypadku Vive uważam za plus niż minus.

Kalisz na pewno będzie chciał powalczyć i da z siebie maksa, jednak na pewno są świadomi różnicy klas. W pojedynku obu ekip pod koniec lutego kielczanie wygrali 32:26 - linii tej nie pokryli jednak to było w momencie kiedy grali 2 mecze w tygodniu - LM i Superliga, a jednak priorytetem dla nich był mecz LM. Teraz maja przerwę i narzucają zdecydowanie inne tempo.
 
Ostatnia edycja:
bananos999 140,3K

bananos999

Znawca - Piłka ręczna
Unia Tarnów - Chrobry Głogów
Chrobry @2.75 STS

Dodatkowo:
Chrobry i over 56.5 @4.90 eTOTO
Chrobry -1.5 @3.30 Fortuna


Wystawienie w tym meczu jako faworyta gospodarzy przez bukmacherów to dla mnie nieporozumienie. Odwrotnie byłoby jak dla mnie okej.

Druga runda w wykonaniu obu ekip zdecydowanie inna. Unia wygrała w Szczecinie i zwyciężyła we własnej hali Zagłębie. Chrobry natomiast przegrał z Vive oraz Puławami, remis i porażka w karnych jako wpadka w Gdańsku oraz zwycięstwa z Kaliszem, Kwidzynem, Opolem, Zabrzem i Lubinem, czyli ekipami nie byle jakimi.
Goście tego spotkania prezentują się zdecydowanie lepiej i to oni są dla mnie dzisiaj faworytami i wchodzę w ich kierunku. Dowodzi tym wszystkim młody 22 letni Paweł Paterek, który powoli wyrasta na jednego z lepszych zawodników Chrobrego. Po przeciwnej stronie równolatek, na środku Wojciech Dadej który w latach juniorskich zapowiadał się zdecydowanie lepiej niż Paterek, obaj grają fajny odważny Handball, jednak po bokach lepsze wsparcie ma były zawodnik Legnicy. W bramce Unii brakuje Patryka Małeckiego, co dla mnie jest sporym osłabieniem.
Uważam, że trzy punkty pojadą dzisiaj do Głogowa i to spokojnie.
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +591
bananos999 140,3K

bananos999

Znawca - Piłka ręczna
Wybrzeże Gdańsk - MMTS Kwidzyn
Kwidzyn @1.56 LVBET - do dubla
Kwidzyn -2.0 @1.92 LVBET

Kolejny raz gram za zespołem z Kwidzyna, który poukładał swoje klocki naprawdę rewelacyjnie i spisuje się w tym sezonie naprawdę bardzo dobrze - przykładem tego jest remis z Azotowcami we własnej hali w ostatniej serii.

Wybrzeże prowadzeni przez dwóch trenerów chyba sami nie wiedzą o co kaman i wygląda to naprawdę źle, a dodatkowo sporo kontuzji, które pozwalają grać młodym utalentowanym zawodnikom, którzy nie są w stanie jeszcze wygrać spotkania doświadczeniem, bo im tego brakuje. Mateusz Wróbel odpalił się w pojedynku z Chrobrym we własnej hali, ale myślę, że dzisiaj mu na to ekipa Markuszewskiego nie pozwoli.

Kwidzyn pod wodzą wyżej wspomnianego trenera miło się ogląda, ma sporo równorzędnych zawodników, o których już pisałem - jeden nie odpali, odpala drugi. Pomimo, że spotkanie jest derbowe, uważam, że faworyt jest tylko jeden. Mam nadzieję, że nie zagrają dzisiaj goście jak wczoraj Chrobry, który wygrał, przegrywając już 6 trafieniami.
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +874
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom