>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<
Fortuna bonus

Temat z analizami PGiNG Superliga oraz Puchar Polski Mężczyzn i Kobiet - Sezon 2021/2022

Status
Zamknięty.
chamberlain 443,1K

chamberlain

Moderator
Członek Załogi
pgnig_superliga-logo-poziom.1096x0-is.png


W sezonie 2021/2022 podobnie jak sezon wcześniej, oraz dwa sezony temu, obejrzymy
po raz kolejny te same drużyny. W tamtym sezonie spowodowane było to zamieszaniem
z Covid-19, tym razem zespoły starające się o grę w PGNiG Superlidze nie uzyskały licencji.
Przypominam również, że na koniec sezonu zasadniczego, nie zostanie rozegrana
faza Play-Off, a więc zmiana wprowadzona od poprzedniego sezonu.
Tytułu bronić będzie Łomża Vive Kielce.





Terminarz rozgrywek będzie można znaleźć pod tym linkiem.

Rozgrywki wystartują 4 września i podobnie jak w poprzednim sezonie, mecze będą rozgrywane
w weekendy co tydzień, na dokładniejsze daty trzeba poczekać.

Pierwsza kolejka prezentuje się następująco:

1628772530053.png

Oficjalna strona rozgrywek: https://pgnig-superliga.pl/
__________________________________________________________________________________________________________________________________




W sezonie 2021/2022 w porównaniu do sezonu 2020/2021 zaszła jedna zmiana, ligę opuściły
zawodniczki KPR Ruch Chorzów, w ich miejsce witamy Suzuki Korona Kielce.
Tytułu bronić będą MKS Zagłębie Lubin.

xxmapa_polski_kobiety_1.png,Mic.Ca1jtUTWkE.webp.pagespeed.ic.4nvHno2eMQ.jpg


Terminarz rozgrywek będzie można znaleźć pod tym linkiem.

Rozgrywki wystartują 8 września, na dokładniejsze daty trzeba poczekać.

Pierwsza kolejka prezentuje się następująco:

1628773654291.png

Oficjalna strona rozgrywek: https://superligakobiet.pl/
 
Otrzymane punkty reputacji: +220
T 2,8K

tvgun91

Użytkownik
3.09.2021 godz.18
Gwardia Opole - Chrobry Głogów
Gwardia -2,5 - @ 1,79
Fortuna
Gwardia powyżej 29,5 bramki - @1,54 Fortuna

Na inaugurację Superligi zmierzą się Gwardia i Chrobry Głogów. Głogów po sezonie przeszedł prawdziwą rewolucję kadrową i pozbył się 7 zawodników. Odeszli min. Oleksandr Tilte ( najlepszy strzelec ) , Adam Babicz i Kamil Sadowski ( obaj Piotrkowianin, mega doświadczeni zawodnicy ) , Krzysztof Tylutki ( lider obrony ) , Miłosz Bekisz ( lewoskrzydłowy- MKS Kalisz ) i kilku innych zawodników. W zamian do klubu dołączyli głownie zawodnicy z 1 ligi tacy jak Paterek i Styrcz z Legnicy , Bartosz Skiba z Padwy Zamość , Tomasz Kosznik z SMS-u Gdnańsk ( młody i zdolny ) oraz Włoszkiewicz z KSZO Ostrowca . Po za wymienionymi pierwszoligowcami do klubu dołaczyli Wojciech Matuszak z Pogoni Szczecin oraz Anton Terezkov z rosyjskiej Supeligi. W mojej opini Chrobry znacząco się osłabił w stosunku do zeszłego sezonu i będą mieli w tym sezonie cieżką przeprawe.
Teraz Gwardia, która od kilku lat gra w podobnym zestawieniu. Co prawda po sezonie odszedł Szymon Działakiewicz do drugoligowca z Niemiec oraz Michał Lemaniak do Stali Gorzów to mimo wszystko trzon zespołu pozostał nie zmieniony. Na bramce doświadzczony Malcher, na rozegraniach Zarzycki , Kawka czy Zadura. Do tego solidne koło z Jankowskim i Klimkowem. Atutem Gwardii w tym spotkaniu będzie zgranie i wiecej jakości oraz doświadczenia. Warto dodać , że z Chrobrym do Opola nie jedzie wspomniany Terezkov (złamanie kości śródstopia ) , Damian Krzystzofik , Tomasz Klinger oraz Marcel Zdobylak ( wszyscy rónież kontuzjowani ) więc zawodnicy którzy mają stanowić poniekąd o sile zespołu z Głogowa i być wsparciem dla nowych , niedoświadczonych zawodników. .
Biorąc pod uwagę zmiany kadrowe Chrobrego oraz ich osłabienia na dzisiejszy mecz typuje wygraną drużyny bardziej doświadczonej i zgranej czyli Gwardii. Co do bramek Gwardii to po prostu liczę na ich szybką grę i dziurawą obrone Chrobrego , który w sparingach przed sezonem z mocniejszymi rywalami tracił powyżej 30 bramek ( z Zagłębiem 36 , z Gónikiem 32, z Jicinem 32 )

Pwodzenia
 
Ostatnia edycja:
T 2,8K

tvgun91

Użytkownik
10.09.2021 godz 17.15
Piotrkowianin - Stal Mielec
Piotrkowianin -1,5 , @1,85
Fortuna
Piotrkowianin powyżej 27,5 bramki @1,92 Fortuna
28-26
Próbujemy dalej. Dzisiaj zmierzą się dwie ostatnie drużyny zeszłego sezonu mianowicie Piotrkowianin i Stal Mielec . Drużyna gospodarzy przed sezonem wzmocniła się dwoma doświadczonymi ligowcami -do klubu dołączyli Adam Babicz i Kamil Sadowski i obydwaj pokazali swoją przydatność już w pierwszym, wygranym spotkaniu przeciw Wybrzeżu Gdańsk. Piotrków kontynuuje swoją dobrą grę z końcówki zeszłego sezonu co pokazali w przedsezonwych sparingach i we wspomnianym meczu z Gańskiem.
Stal natomiast po sezonie przeszła rewolucję kadrową-odeszło wielu zawodników a trenera Dawida Nilssona zastąpił Rafał Gliński dla któego jest to pierwszy sezon jako trenera . W pierwszej kolejce drużyna z Mielca uległa na wyjezdzie z Lubinem 25:23 a kontuzji doznał jeden z kluczowych zawodników - Miljan Ivanovic . Nie udało mi się niestety znależć informacji na jak długo wypadł ale w mojej opini jest to spore osłabienie drużyny z Mielca.
Podsumowując Piotrków na pocżatku sezonu pokazuje dobrą formę i stanowi monolit ( w ostatnim spotkaniu dziesięciu zawodniów zdobyło bramki ) natomiast Stal w trakcie przebudowy potrzebuje jeszcze trochę czasu żeby to wszystko się zazębiło, do tego dochodzi kontuzja Ivanovica i w mojej opini punkty zostaną dzisiaj w Piotrkowie

Powodzenia !
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +207
lukas88 284,7K

lukas88

Forum VIP
Górnik Zabrdze- Vive Łomża Kielce
Typ: 2(-6,5)
Kurs: 1,83
Pinnacle
Stawka 6/10


Vive po kiepski meczu w LM podrażnione, pewnie Servas do spółki z Talantem zrobili sporą rozróbę w szatni i dziś Kielczanie na pewno wyjdą mocno nabuzowani aby poprawić humory kibiców i włodarzy klubu przynajmniej na krajowym podwórku.
Do składu wraca Kornecki także dziś Vive z dwoma bramkarzami.
Co do Zabrza to zespół ze śląska nieco pomieszał składem przed sezonem bo odeszło kilku bardzo ważnych zawodników: Marek Daćko, Iso Slujters, Rafał Gliński, Bartłomiej Tomczak, Sasza Buszkow i Jan Czuwara. Także wiekszosc podstawowego trzonu odeszła, została zastąpiona młodzieżą, którą pewnie mocno zweryfikuje dzisiejszy mecz z mistrzem Polski.
Uważam że Górnik nie będzie miał zbyt wielu argumentów aby przeciwstawić się przyjezdnym z Kielc. Liczę na gładką wygraną gości.

VIVE -8,5 @ 2,50 Fortuna 4/10
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +397
lukas88 284,7K

lukas88

Forum VIP
Vive Kielce- MKS Kalisz
Typ: Vive under 35,5
Kurs: 1,86
Fortuna
6/10


Vive po ciężkim meczu z Veszprem i przed ważnym wyjazdem do Zaporoża w środku tygodnia. Kalisz to w tym sezonie solidny zespół, który potrafił ograć Azoty na ich terenie czy powalczyć na ciężkim terenie w Zabrzu. Talant pewnie dziś nieco więcej będzie rotował składem dając odpocząć kluczowym zawodnikom, tym bardziej że np Alex świeżo po kontuzji. Kalisz chcąc sprawić niespodziankę będzie musiał grać twardo w obronie i spowalniać grę bo na ostrej wymianie ognia nie mają szans z mega silnym Vive. 36 bramek przeciwko solidnemu Kaliszowi to spory wynik i myślę że będzie ciężko kielczanom go osiągnąć. Smaczku dodaje fakt że w Kaliszu gra dwóch byłych graczy z Kielc Bartłomiej Tomczak oraz Mateusz Kus.​
 
intelowiec 68,2K

intelowiec

Użytkownik
Mecz: Pogoń Szczecin - Unia Tarnów
Typ: 1 (-2,5)
Kurs: 2,42
Buk: Fortuna

Znam dość dobrze zespół ze Szczecina i mogę z całą stanowczością potwierdzić, że jest to drużyna walczaków, która z niejednego pieca chleb jadła, która nie odpuszcza każdego metra kwadratowego parkietu i która wygląda całkiem solidnie. Nie jest to oczywiście ekipa na czołówkę ligową, jednak może mysleć o spokojnym środku tabeli i bez problemów wygrywać z krajowymi średniakami.

Muszę szczerze powiedzieć, że bardzo zdziwił mnie kurs bukmacherów na dzisiejsze spotkanie z mało doświadczonym rywalem i nie do końca wiem, na czym opierali oni swoje osądy. Być może zasugerowali się dość dobrą postawą tarnowian w wygranej potyczce z Zagłębiem Lubin i minimalnej porażce z Piotrkowianiniem, jak również słabszą końcówką Pogoni z Gdańskiem, jednak moim zdaniem grzechem byłoby z takiego kursu nie skorzystać i uważam go za spore przeszacowanie buków.

Pogoń swoje mecze domowe rozgrywa na przestarzałej i specyficznej hali, na której kibicom widok zasłaniają filary służące za podpory, na której jest mało miejsca poza liniami boiska (czytaj: nie ma go wcale) i na której zawsze każdemu rywalowi gra się ciężko. Pogoń jest w najwyższej klasie rozgrywkowej od dawien dawna, podczas gdy przeciwnik dopiero drugi sezon. Pogoń może i nie wystartowała najlepiej, jednak pierwsza połowa spotkania z Vive (13:14, w drugiej trener dał pograć młodym), jak i mecz w Kwidzynie (przegrany w końcówce) i ostatnie zwycięstwo ze Stalą Mielec wydają się pokazywać, że wszystko wróciło na właściwe tory.

Pogoń będzie chciała w dzisiejszym meczu udowodnić swoją wyższość nad słabszym przeciwnikiem i nawrzucać im jak najwięcej bramek, a że w dotychczasowych trzech konfrontacjach między tymi zespołami odnotowaliśmy wygrane Pogoni różnicą 6, 12 i 5 bramek, wydaje się to zadaniem do wykonania i całkiem realnym planem.

Sam kurs na wygraną szczecinian w granicach około 1,80 jest ok, ale znając ten zespół i specyfikę ligi dziś podejmuję ryzko i gram na minimum trzybramkową wygraną.
 
robek13 67,8K

robek13

Użytkownik
Start Elbląg - Korona Kielce X kurs 11,5 2 kurs 5 STS
Bardzo ważne spotkanie dla zawodniczek z Kielc, chyba najważniejsze jak do tej pory, bo z sąsiadkami wyżej z tabeli.
W zespole duża mobilizacja i zapowiedzi przywiezienia punktów z Elbląga.
Start wg. mnie jest jak najbardziej w zasięgu kielczanek, które potencjał mają na pewno nie na ostatnią pozycję.
Wystarczy wspomnieć tylko o doświadczonej Marcie Rosińskiej, która obecnie zajmuje 4 miejsce najskuteczniejszych zawodniczek.
W meczu z Zagłębiem Lubin rzuciła 13 bramek, a jej średnia to 5,6 bramki na mecz. Liczę na zacięty mecz i przynajmniej remis kielczanek w normalnym czasie gry. Mecz do obejrzenia w TVP Sport.
 
Ostatnia edycja:
T 2,8K

tvgun91

Użytkownik
Również popieram typ kolegi wyżej na Koronę. Start po sezonie przeszedł rewolucję kadrową, odeszło wiele doświadczonych zawodniczek a w ich miejsce przyszły młode dziewczyny z SMS-ów i z pierwszej ligi. Korona jako beniaminek potrzebuje punktów i z takimi zespołami jak Elbląg powinna nawiązać walkę . Wybieram jednak bezpieczniejszą opcję i gram :
15.10.2021 godz 17.45
Start Elbląg - Korona Handball Kielce
Korona +3,5 @ 1,84 Fortuna


Drugie spotkanie , które mnie dzisiaj interesuje to już Superliga mężczyzn i mecz pomiędzy Zagłebiem Lubin a Szczecinem.
Oby dwa zespoły mają niemrawy początek sezonu jednak to Zagłębie jest wyżej w tabeli po dwóch domowych zwyciestwach ze Stalą Mielec i Piotrkowem. Szczecin póki co gra poniżej oczekiwań, do tej pory jedna wyjazdowa wygrana z najsłabszą w tabeli Stalą Mielec i porażki m.in z Wybrzeżem i Unią Tarnów na własnym parkiecie. Myślę , że na dzisiejsze spotkanie wyjdą naładowani i będą chcieli zgarnąć pełną pule . Spodziewam się twardej gry w obronie drużyny ze Szczecina , takiej jaką znamy z zeszłego sezonu i wyrównanego spotkania . Idę jednak tutaj w stronę Pogoni i gram :
15.10.2021 godz . 20.00
Zagłębie Lubin - Pogoń Szczecin
Pogoń +2,5 @ 1,84 Fortuna


Do tego jeszcze gram bramki Romana Chychykalo. Ukrainiec spędza sporo czasu na boisku , dodatkowo wykonuje dosyć często rzuty karne i myślę , że jest w stanie pokryć linię 3,5 bramek w spotkaniu.

R. Chychykalo powyżej 3,5 bramek @1,80 Fortuna
 
chamberlain 443,1K

chamberlain

Moderator
Członek Załogi
Azoty Puławy - Vive Kielce
Vive Kielce i over 61.5 bramek @ 2.05
Over 63.5 bramek @ 2.32
Betfan

Mały hit PGNiG Superligi, starcie trzeciej drużyny z poprzedniego sezonu z mistrzem, gdzie oczywiście niekwestionowanym faworytem meczu będzie Vive i zapewne też ten mecz wygrają, kursy jednak nie do gry, przynajmniej dla mnie. Ale zwycięstwo Vive to tak naprawdę dla mnie tylko dodatek do overu, który jest dla mnie głównym typem. Poziom ofensywny Azotów stoi w tym sezonie na wysokim poziomie, oczywiście jak na realia ligowe, bo gdy przyjechało Fusche Berlin to Puławy nie przekroczyły nawet 24 bramek. O Vive za dużo nie trzeba mówić, w lidze dominują pod każdym względem, a głównie jeśli chodzi o ofensywę, bo tak wygrywają swoje mecze, defensywa nie jest najważniejsza, co często denerwuje trenera, ale ma to też swoje plusy, bo mniej agresji w obronie = mniej kontuzji. Vive do Puław jedzie w mocnym składzie, na pewno nie wystąpi Dani Dujszebaev, Michał Olejniczak i Vlad Kulesh, a niepewny jest występ Damiana Domagały i Faruka Yusufa, nie są to wielkie nieobecności, biorąc pod uwagę, że bez Daniego Vive musi radzić sobie od dawna, a Kulesh to zawodnik, który mocno zawodził i po sezonie odejdzie z Kielc. Patrząc tylko na ostatnie mecze w Puławach, które Vive wygrywało 29:33, 32:39, 30:35, 27:37 czy też 29:35, można mieć pewien obraz gry, który nas czeka.
 
Ostatnia edycja:
lukas88 284,7K

lukas88

Forum VIP
Górnik Zabrze- Unia Tarnów
Typ: 1 (-2) AH
Kurs: 1,77
Pinnacle
6/10


Zabrzanie po mocnej przebudowie, odeszło kilku kluczowych zawodników, jednak w mojej ocenie bardzo mądre prowadzenie zespołu, swoją grę próbują opierać kombinacji doświadczonych grajków a także młodych, obiecujących zawodników. Dziś Zabrzanie podejmują zespół z Tarnowa, który jest wg mnie dużo słabszym zespołem i "górnicy" nie powinni mieć większych problemów z pokonaniem rywala, tym bardziej że 2 tygodnie temu na własnym parkiecie głupio stracili punkty z Wybrzeżem, mimo że przez większość meczu dyktowali grę i mieli nawet 4 bramkową przewagę. Dzisiaj kurs obiecujący nawet przy azjatyckim handicapie, dlatego też idę w kierunku gospodarzy.

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Vive Kielce - MMTS Kwidzyn
Typ: over 60,5
Kurs: 1,80
Pinnacle
7/10


Vive po słabym meczu w Puławach, gdzie razili brakiem skuteczności wraca do Hali Legionów, gdzie podejmuje zespół z Kwidzyna. Zawodnicy i trener powtarzają że chcą dzisiaj szybko rozstrzygnąć losy meczu by nie ryzykować nerwową końcówką jak w Puławach. Spodziewam się zatem otwartego spotkania z ostrą wymianą ciosów i wieloma bramkami, zresztą Vive ostatnio mocno preferuje taką grę o czym świadczą np. dwa ostatnie mecze w LM z trudnymi rywalami jak Flensburg czy Porto, gdzie rzucali odpowiednio 37 i 39 bramek. Także z rywalem pokroju MMTS-u powinni zaaplikować w okolicy 40 trafień. Goście z kolei powinni rzucić w okolicy 25 bramek bo Vive w lidze nie gra zbyt twardo w obronie, nie ryzykując zbędnymi kontuzjami.

Dlatego też proponuję wszelkiego rodzaju overy:
over 62,5 @ 2,46 Pinnacle 5/10
over 64,5 @ 2,90 1xbet 3/10​
 
Otrzymane punkty reputacji: +319
lukas88 284,7K

lukas88

Forum VIP
Vive Łomża Kielce- Zagłębie Lubin
typ: over 62,5
Kurs: 1,85
BWIN
6/10


Vive ostatnio w niesamowitym gazie, dwukrotna wygrana nad wielką Barceloną o czymś świadczy. Dziś kielczanie wracają na krajowe podwórko gdzie podejmują ofensywnie i szybko grające Zagłębie Lubin. Miedziowi lubią szybkie wyjścia do kontry co powinno przełożyć się na 25+ bramek gości, przy zapewne średniej walki w obronie Kielczan, którzy w czwartek mają ciężki wyjazd do Paryża i zapewne nie będą walczyć jak lwy w obronie aby złapać jakąś niepotrzebną kontuzję. Spodziewam się szybkiego meczu z dużą liczbą bramek w, która może oscylować ok 70 trafień.​
 
A 183

alexlfc

Użytkownik
Dyscyplina: Piłka ręcznaPolska, PGNIG Superliga Mężczyzn
Godzinna: 12:50
Spotkanie: Gwardia Opole–Górnik Zabrze
Typ: Handicap -3.5 bramki Górnik Zabrze
Kurs: 3.15
Bukmacher: fortuna
Analiza:


Gwardia Opole gra w tym sezonie poniżej oczekiwań. Drużyna która wg mnie powinna walczyć o miejsce w 4 zajmuję dopiero 8 miejsce w tabeli. Ostatni mecz u siebie przegrali z Azotami uwaga: 15-32. Górnik na ostatnich 5 spotkań w lidze przegrał tylko 1 spotkanie z Wisłą Płock, która tak jak Vive jest niepokonana z kompletem punktów w lidze. Gwardia wydaję się mocna u siebie jednak przydarzyła im się wpadka z Chrobrym. Uważam ze Górnik jest drużyną silniejszą kadrowo od Gwardii i zespołem w lepszej formie i powinien ten mecz wygrać różnicą około 5 bramek.
 
bananos999 140,3K

bananos999

Znawca - Piłka ręczna
Kobierzyce - MKS Lublin 2
MKS Lublin -1.5 @2.02 Fortuna 8/10
MKS Lublin -3.5 @2.88 Fortuna 4/10 - tutaj było już 8… szkoda
MKS Lublin i powyżej 50.5 @3.05 eTOTO



Normalnie czekałbym na składy obu ekip, jednak przy takim kursie to wielka promocja, na którą nie mogę czekać do jutra, bo jutro już jej nie będzie. Inni bukmacherzy już w tej chwili mają poniżej 1.90. Do rzeczy!
Spotkanie 3 z 2 ekipą w naszej rodzimej lidze, w dwóch pojedynkach w tym roku mamy remis 1-1, ale zacznę od tego, że porażka drużyny Perły była na samym początku sezonu - zespół nie był do końca zgrany i poukładany, dodatkowo wystąpiły w 14 osobowym składzie - widoczny brak w tym meczu Joanny Szarawagi i Pauliny Masna. Pierwsza z wymienionych powinna zagrać, grała w ostatnim spotkaniu z Młynami Stoisław Koszalin, natomiast tej drugiej raczej i w tym spotkaniu nie zobaczymy i tej właśnie informacji mi brakuje. Do zespołu gości od trzech spotkań dołączyła reprezentantka Słowenii Aneja Beganović grająca na obrocie, która już ma na koncie w Superlidze 8 trafień. Trenerka Monika Marzec ma do dyspozycji naprawdę szeroki wachlarz zawodniczek, zaczynając od doświadczonych byłych i obecnych reprezentantek Polski (Achruk, Gęga, Roszak, Gawlik, Płomińska, Szarawaga), dodatkowo wspierane przez młode i utalentowane (Wdowiak, Pietras, Zagrajek czy Szynkaruk) co już na starcie robi różnice w tym pojedynku.
Zespół gospodyń natomiast gra bardzo w kratkę, dobry ostatni mecz z czerwoną latarnią ligi, ale już ciężka przerwa z również słabiutkim Elblągiem 22-20 we własnej hali. Bardzo dużą przyczyną takiego stanu wg mnie jest forma Zoricy Despodovskiej - potrafi rzucić 10, 9 czy 8 z Jarosławiem i Kielcami (Kobierki wygrywają łatwo spotkania), a potrafi nie wejść w mecz całkowicie rzucając po 4 bramki w przegranym meczu z Zagłębiem czy w/w Elblągiem. A jednak to podstawowa armata podopiecznych Edyty Majdzińskiej. Osobiście jej nie kupuje, nie trafiłem jeszcze na dobry mecz w jej wykonaniu... Drugiej informacji, której mi brakuje to udział w jutrzejszym spotkaniu Zuzanny Ważnej, nie grała ostatnio w Kielcach, a to jest wraz z Aleksandrą Kucharską główna defensorka i podstawowa obrotowa gospodyń.
Ostatnią, a jakże ważną informacją "krew", którą poczuły zawodniczki Perły, po wygranej Piotrcovii w Lubinie, która otworzyła im drogę do mistrzostwa Polski i na pewno dadzą z siebie 200%, żeby móc o mistrzostwie zadecydować w pojedynku z Zagłębiem, a nie już wcześniej tracąc jakieś punkty. Kobierki praktycznie nie są w stanie dogonić ani MKS, ani Zagłębia, dlatego w ich głowach mogą być kolejne pojedynki, aby walczyć o brązowy medal.
Gospodynie muszą zagrać jakiś wybitny mecz, żeby jutro powalczyć, powinno tutaj być spokojnie +5 dla Perły.
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +1774
chamberlain 443,1K

chamberlain

Moderator
Członek Załogi
Kobierzyce - MKS Lublin
Over 50.5 bramek @ 1.89 Fortuna

Powyższe spotkanie świetnie rozpisał już kolega wyżej, ja również skłaniałbym się ku wygranej gości, ale od siebie zaproponuje tu over. Jak dla mnie linia jest tu za niska, Kobierzyce to w końcu drużyna, która rzuca średnio 25.9 bramek na mecz, u siebie wygląda to nawet lepiej, bo 26.9 bramek na mecz, undery w ich spotkaniach to zasługa głównie ich rywalek. Teraz przyjeżdża jednak rywal z najwyższej półki, MKS Lublin, której ofensywnie dorównuje tylko Zagłębie Lubin, ponieważ rzucają na mecz średnio 30.9 bramek, podobnie jak na wyjazdach 30.4 bramki. Patrząc na pojedynki bezpośrednie obu drużyn, można zobaczyć, że często padają wysokie wyniki, od 2020 roku tylko dwa razy powyższa linia nie została pokryta, a padało w tych spotkaniach 49 i 50 bramek, a więc brakowało bardzo mało, 50 bramek padło już w tym sezonie, ale już gdy grali w Kobierzycach jak dzisiaj, oglądaliśmy 56 bramek, dlatego taką niską linię aż szkoda nie zaatakować.
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +790
chamberlain 443,1K

chamberlain

Moderator
Członek Załogi
Vive Kielce - Górnik Zabrze
Vive Kielce Handi -6.5 bramek HT @ 2.25
Vive Kielce Handi -10.5 bramek @ 1.80
Fortuna

Vive opromienione po wysokim wyjazdowym zwycięstwie nad Flensburgiem, gdzie sam nie spodziewałem się wygranej, a co dopiero takim stosunkiem, podejmować będzie u siebie Górnik Zabrze. Stawiam tu zdecydowanie na Vive, w końcu to mecz ligowy, jeszcze na własnym podwórku, a w Górniku bardzo dużo problemów ze składem, do kontuzjowanych Kondratiuka, Bondziora i Galii, dołączył Bis, który doznał kontuzji podczas ME, dodatkowo problemy ze zdrowiem mieli w ostatnim czasie Skrzyniarz, Gogola, Molski, Przytuła, Bykowski, Adamuszek i Ivanits, oczywiście część z tych zawodników powinna zagrać, ale to i tak bardzo duże nieobecności, gdzie w Vive kontuzjowani jedynie Gębala i Gudjonsson. Myślę, że Vive będzie chciało rozstrzygnąć mecz w pierwszej połowie, chociaż te pierwsze połowy z Górnikiem wychodzą im różnie, są tu jednak zdecydowanymi faworytami, a następne spotkanie, które zagrają, to starcie z Motorem w LM za 4 dni, więc mogą tu pokazać co najlepsze.

Stal Mielec - Wisła Płock
Under 56.5 bramek @ 1.84
Under 54.5 bramek @ 2.42
Stal Mielec under 23.5 bramek @ 1.82
Fortuna

Myślę, że w tym spotkaniu można spokojnie próbować grać undery z kilku względów. Stal podejmować będzie u siebie najlepszą defensywę w lidze, jednak nie do końca u siebie, bo mecz rozgrywany będzie w Staszowie, a więc dodatek w postaci własnej hali odchodzi. Druga sprawa Wisłę czeka prawdziwy maraton, 5 spotkań w 11 dni, więc na pewno z tak słabym przeciwnikiem będą chcieli wygrać jak najmniejszym nakładem sił, przez co akcje powinny być rozgrywane długo, a i obrona Wiślaków należy do najlepszej w lidze. Linie na całe spotkanie wystawione naprawdę wysoko, co według mnie warto wykorzystać, składy jeszcze nie są znane, ale chodzą słuchy, że trener Sabate będzie miał wszystkich graczy do dyspozycji.

Bardzo nieudany dzień.
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +41
bananos999 140,3K

bananos999

Znawca - Piłka ręczna
Wybrzeże Gdańsk - Pogoń Szczecin 24-25
Pogoń @3.25 Betclic
Pogoń i powyżej 53.5 @5.75 eTOTO
over 55.5 @2.40 Fortuna

Edit. Początek pierwszej i drugiej połowy chłopaki się macali, szkoda, bo powinno być spokojnie...

Sporo dzisiaj ciekawych spotkań handballowych, ja jednak biorę pod lupę spotkanie z dołu tabeli naszej rodzimej ligi, w której 11 Wybrzeże podejmuje ostatnią w tabeli Pogoń Szczecin - inaczej derby Pomorza. Nie lubię grać bukmacherowych faworytów, dlatego i tym razem typuje wygraną gości, a jeśli ich wygrana to i over.
Wybrzeże jest trochę osłabione, do zespołu dołączył trener Jakub Bonisławski, który ma stanowić duet z Mariuszem Jurkiewiczem, ale wygląda to jednak jakby prowadził sam zespół. W tym momencie zrozumienie nowego trenera z zespołem nie jest jeszcze idealne. Wybrzeże rozpoczęło ten rok naprawdę słabo, przegrywając w Pucharze Polski ze Stalą w Gorzowie, następnie w Superlidze dwie porażki, we własnej hali z Piotrkowianinem oraz na wyjeździe z Wisłą. Pogoń w sumie nie lepiej, chociaż pierwszą tegoroczną rundę Pucharu wygrali z Olsztynem na spokojnie, następnie przyszły trzy porażki. Mecz z Vive zawsze jest wliczony, następnie po karnych w wyjazdowym meczu Pucharu z Kaliszem oraz we własnej hali z Kwidzynem. W ostatnim meczu szybko goście odskoczyli po czerwonej kartce Pawła Krupy, który jest liderem zespołu w ataku i obronie. Patrząc na te ostatnie wyniki ciut lepiej wygląda jednak ekipa Rafała Białego.
Obie ekipy często ze sobą grają w okresach przygotowawczych, tam było i przed tą rundą podczas turnieju w Gryficach, w którym ekipa z Gdańska zwyciężyła 27-22, jednak do przerwy Pogoń wygrywała 14-9. W tym spotkaniu nie wystąpił wspomniany wcześniej Paweł Krupa oraz Dawid Krysiak (jedyny lewoskrzydłowy), bodajże ktoś jeszcze z istotnych graczy Pogoni, ale nie mogę sobie przypomnieć...
Zespół ze Szczecina jednak jest dość specyficznym i chimerycznym zespołem, potrafi się postawić Puławom, a przegrać z Tarnowem, ale zawsze się mobilizują kiedy mają nóż na gardle, a taki powoli się otwiera, bo zespoły nad nimi punktują. Teraz mają cztery spotkania, w których muszą zacząć punktować, a tym bardziej z rywalem, w meczu o cztery punkty. Podobna sytuacja miała w zeszłym sezonie gdzie od połowy marca wygrali 4 z 5 spotkań ulegając tylko Wiśle.
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +280
bananos999 140,3K

bananos999

Znawca - Piłka ręczna
Unia Tarnów - Piotrkowianin
Piotrkowianin @2.30 STS
Piotrkowianin over 27.5 @2.04 Fortuna
Piotrkowianin podwójna szansa (1. połowa lub mecz) @1.70 Fortuna

Bardzo uboga oferta na jutrzejszy dzień, jednak nawet przy nie wiadomo ilu spotkaniach ten mecz z tym kursem na gości brałbym w ciemno. Największe zaskoczenie tego sezonu, zespół Piotrkowianina prowadzony przez Bartosza Jureckiego idzie w tym sezonie jak po swoje i nie wyobrażam sobie innej sytuacji w tym meczu.
Unia po odejściu Tokudy do Bundesligi prezentuje się naprawdę fajnie, przegrali z Azotami -4 oraz wygrali z Zagłębiem Lubin - oba te zespoły nie prezentują się najlepiej po przerwie reprezentacyjnej. Gospodarze tego spotkania mogą jeszcze napsuć krwi niejednemu zespołowi, lecz tutaj w pojedynku z Piotrkowianinem będzie im ciężko. Goście tego spotkania są niesamowicie poukładani, zespół bardzo kompletny, jeśli nie idzie jednemu jest drugi i gra na takim samym poziomie. W bramce Kacper Ligarzewski puka i stuka do kadry rozgrywając kolejne bardzo dobre spotkania. Oprócz niego powiew młodości dają Piotr Jędraszczyk i Jan Stolarski, wychowankowie Anilany Łódź, ten pierwszy to odkrycie tegorocznych ME. Podopieczni Jureckiego w tym roku kalendarzowym jeszcze bez porażki, wygrana w lidze na wyjeździe z Wybrzeżem i Stalą oraz wyjazdowy mecz pucharowy z bardzo dobrze spisującym się Chrobrym Głogów. Te dwa pierwsze spotkania fajnie kontrolowane przez zespół z Piotrkowa, co do meczu pucharowego znam tylko wynik.
Dla gości będzie to ostatnie spotkanie tego wyjazdowego tourne, które na pewno będą chcieli skończyć zwycięsko, a stawianie ich w roli doga przez bukmacherów jest mocno dla mnie niezrozumiałe.
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +320
chamberlain 443,1K

chamberlain

Moderator
Członek Załogi
MKS Kalisz - Vive Kielce
Vive Kielce under 35.5 bramek @ 1.85 Fortuna

Zazwyczaj w meczach Vive idę w jakieś overy, czy to w całym spotkaniu, czy po prostu w over Vive, jednak teraz bardziej kuszącą dla mnie opcją będzie under. Linia wystawiona wysoko, bo na 35.5 bramek, a MKS aż tak beznadziejne w defensywie nie jest. U siebie w tym sezonie najwięcej bramek stracili z Wisłą Płock, bo 33, w poprzednim też nie pamiętam, żeby przed własną publicznością stracili więcej niż 35, a Vive na wyjazdach lubi się przyoszczędzić. Pierwszy mecz w tym sezonie zakończył się zwycięstwem Vive 37:29, tutaj nie spodziewam się aż tak wysokiego wyniku, jedyna obawa to to, że Vive nie musi się zbytnio oszczędzać, następne spotkanie dopiero za 5 dni, więc sporo czasu na odpoczynek.
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +672
bananos999 140,3K

bananos999

Znawca - Piłka ręczna
Pogoń Szczecin - Stal Mielec
Stal @3.30 Betfan
Pogon under 28.5 @1.90 Fortuna
Stal podwójna szansa (1. połowa lub mecz) @2.06 Fortuna


Mecz, który będzie miał bardzo duże znaczenie w kwestii utrzymania w Superlidze w tym sezonie. Mecz jak dla mnie 50/50 dlatego kurs 3.30 na gości jest bardzo interesujący. Oba zespoły w tej rundzie zaliczyły już jedno zwycięstwo, Pogon w ostatnim spotkaniu wyjazdowym z osłabionym Wybrzeżem, natomiast Stal we własnej hali pokonała Zagłębie. Walka o utrzymanie będzie wyglądała w tym sezonie bardzo ciekawie, walka toczyła się będzie oprócz w/w z Zagłębiem, Wybrzeżem oraz Unia Tarnów.
W dzisiejszym spotkaniu decydująca będzie forma lidera portowców czyli Pawła Krupy, od którego zależy dosłownie wszystko w poczynaniach całego zespołu, od obrony zaczynając kończąc na zdobywaniu bramek. Pokazał to mecz z Kwidzynem, w którym wspomniany Krupy otrzymał czerwoną kartkę, a podopieczni Rafała Białego już do przerwy przegrywali różnicą 8 trafień. Portowcy z Wybrzeżem wygrali „siła fizyczna”, jednak sporo młodych zdolnych i niedoświadczonych zawodników z Gdańska nie dało rady. Inaczej wyglada jednak Stal, która powinna dzisiaj wywieźć ze Szczecina 3 punkty. Ważne tez będzie to, ze już wczoraj drużyna z Mielca pojawiła się w Szczecinie, wiec kwestia drogi nie będzie tutaj odgrywała roli.
 
Ostatnia edycja:
bananos999 140,3K

bananos999

Znawca - Piłka ręczna
Unia Tarnów - Pogoń Szczecin
Pogoń @3.60 Fortuna

Edit. Szkoda, bo mecz do wygrania, słaba skuteczność w pierwszej połowie, w drugiej zabrakło sił…

Pogoń powinna pójść za ciosem, po dwóch wygranych z Wybrzeżem na wyjeździe oraz Stalą u siebie kolejne trzecie z czterech spotkań gdzie punkty muszą zdobywać, aby się w lidze utrzymać, a tak naprawdę przywiezienie 3 punktów z Tarnowa może im już dać utrzymanie, bo ciężko widzę zdobycie ponad 6 pkt przez drużynę Rafała Glińskiego, skoro już maja za sobą mecze z Pogonią czy Tarnowem w drugiej rundzie. Podopieczni trenera Białego są na fali, dodatkowo fajny nabytek na prawe rozegranie, który już pierwszym meczu naprawdę pozytywnie się zaprezentował. Unia sporo grania ma już za sobą, trzy spotkania pucharowe, które mogą również zrobić różnice, zawodnicy nie są na poziomie LM, żeby grać na takich obrotach, mimo, że mieli tydzień przerwy może to jeszcze być widoczne, a wynik i niemoc w Płocku pokazała to właśnie. Szczecinianie maja patent na hale w Tarnowie, wygrali ostatnie dwa spotkania i podejrzewam, że za przewodnictwem Pawła Krupy jutro wywiozą trzy punkty, a w następnej kolejce zapewnią sobie utrzymanie w Superlidze po meczu z Zagłębiem.
Pisałem już wcześniej, że goście tego spotkania maja taki okres, w którym potrafią się spiąć i walczyć o wynik, podobnie było w zeszłym roku, gdzie na przełomie marca i kwietnia wygrali 4 spotkania z 5 ulegając tylko Wiśle. Kurs znakomity jak na to spotkanie, większość bukmacherów już zjechała w dół, a jutro jeszcze bardziej pójdą w dół!
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +160
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom