>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<

Nowa ustawa hazardowa/ prawo hazardowe

Status
Zamknięty.
W 0

wrotek

Użytkownik
Ja widze kolego ,że to ty jesteś hura optymistą i mało się na tym znasz co chcą wprowadzić...oraz jak do tej pory miał wgląd w konta Urząd Skarbowy.

Do tej pory skarbówka nie miała aż takiego luzu co do sprawdzenia twojego konta bankowego, dopiero ta ustawa pozwoli im na sprawdzaniu naszych kont bardzo dokładnie...a banki będa miały obowiązek 2 razy w miesiącu przesyłać wykaz kont otwatych i zamkniętych do Urzędu Skarbowego (do tej pory 1 raz) -więc juz przestań pocieszac ludzi ,że tak bezkarnie będa mogli przelewac od buków kasę.Jesteś zbyt wielkim optymista (bez obrazy).Zawsze lepiej &quot;dmuchać na zimne&quot;, a &quot;nie obudzić się z ręką w nocniku&quot;.

Juz do tej pory jak piszesz skarbowka mogla popatrzec na konto -jednak co do zasady wyłącznie w związku z wszczętym postępowaniem o przestępstwo i wykroczenia (skarbowe) lub gdy w trakcie postępowania kontrolnego osoba kontrolowana nie udostępni takich danych z własnej woli -a teraz będą mogli w każdej chwili, dostaną po prostu narzędzie do ręki.
Tropienie hazardu internetowego poprzez sprawdzanie przelewów bankowych oznaczać będzie szerszy krąg badanych rachunków bankowych oraz transakcji.
Władze polskie nie mają możliwości kontroli internetowych firm hazardowych z siedzibą w różnych egzotycznych jurysdykcjach, dlatego sankcja karna zostanie nałożona na uczestnika takiej gry. Wyciąg z rachunku bankowego jest jedynym łącznikiem pomiędzy uczestnikiem gry a internetowym bukmacherem oraz jedynym dowodem uczestnictwa w nielegalnym przedsięwzięciu.
 
M 0

marioos

Użytkownik
prosze mi wytlumaczyc czy dobrze to rozumiem,u naziemnych jak zagram za 100zl -12% czyli gram tak naprawde za 88zl ,a od wygranej powyzej 2280zl jaki bedzie podatek tez 12%?,a kiedy ma wejsc w zycie ta ustwa dotyczaca e-hazardu,juz na poczatku roku mozna bedzie sie spodziewac kontroli przelewow bankowych?
 
S 7

szakalas

Użytkownik
prosze mi wytlumaczyc czy dobrze to rozumiem,u naziemnych jak zagram za 100zl -12% czyli gram tak naprawde za 88zl ,a od wygranej powyzej 2280zl jaki bedzie podatek tez 12%?,a kiedy ma wejsc w zycie ta ustwa dotyczaca e-hazardu,juz na poczatku roku mozna bedzie sie spodziewac kontroli przelewow bankowych?
Ja generalnie gram do 31.12.2009 i w tym dniu wypłacam wszystko z moich buków netowych, natomiast u naziemnych nie grałem nigdy i nie zagram, ponieważ podatek 10 % a teraz 12% koliduje z moją koncepcją gry.
Panie Tusk nikomu Pan na złośc nie zrobisz, no chyba że uzależnionym od grania. Aha i mojego głosu już Pan nie masz bo przyznaje że głosowałem na PO ????
 
kha1 40

kha1

Użytkownik
podatek 10 % a teraz 12% koliduje z moją koncepcją gry.
Różnica w podatku 2% to zaledwie 2zł od sumy 100zł, jeśli to koliduje z jakimś systemem to chyba grasz o stawki milionowe.
Panie Tusk nikomu Pan na złośc nie zrobisz, no chyba że uzależnionym od grania. Aha i mojego głosu już Pan nie masz bo przyznaje że głosowałem na PO ????
Może to wplątanie motywu politycznego - ale generalnie to oni tu zaczęli... -, ale Tusk raczej nie miał zamiaru zrobić Ci na złość, jeśli nie będziesz na niego głosował bo wysunął dwie bardzo odważne ustawy to w istocie sugeruję głosować na PiS, który do hazardu podchodzi 10x ostrzej niż Platforma.
 
ester 87

ester

Użytkownik
Wrotek wypisujesz takie kwiatki:
To od stycznia chyba dopiero bedzie łapanka ..w grudniu jeszcze nie.
Potem dziwisz się, że zwracam Ci uwagę. No ale to może ja czegoś nie rozumiem? Ok, wyjaśnij mi, co przyjęta wczoraj ustawa o grach hazardowych, która wejdzie w życie 1 stycznia 2010 r. zmienia w omawianych przez nas kwestiach? Cóż tam jest takiego nt.

Władze polskie nie mają możliwości kontroli internetowych firm hazardowych z siedzibą w różnych egzotycznych jurysdykcjach, dlatego sankcja karna zostanie nałożona na uczestnika takiej gry. Wyciąg z rachunku bankowego jest jedynym łącznikiem pomiędzy uczestnikiem gry a internetowym bukmacherem oraz jedynym dowodem uczestnictwa w nielegalnym przedsięwzięciu.
Wyciąg z konta, na którym widnieją przelewy z moneybookers i neteller są dowodem uczestnictwa w nielegalnym przedsięwzięciu? Nie rozbawiaj mnie. Co najwyżej są źródłem dochodu, co do którego istnieją podejrzenia, że może być nieudokumentowany.

I jeszcze jedno:

...więc juz przestań pocieszac ludzi ,że tak bezkarnie będa mogli przelewac od buków kasę.
A gdzie ja stwierdzam, że będzie można bezkarnie przelewać? Broń Boże. Będzie można przelewać tak jak do tej pory - ryzykując, że doczepi się do nas Urząd Skarbowy i wlepi potężną karę.
 
k@mil 1,2K

k@mil

Użytkownik
Bardzo wiele osób głosowało na PO a w zamian otrzymujemy państwo policyjne!
Co ta władza potrafi z główką zrobić...
 
unique- 32

unique-

Użytkownik
Ester, piszesz na temat MB i neteller&#39;a, a moje pytanie brzmi- jak będzie wyglądać sprawa z przelewami, które dostałem od buka tudzież wypłaty na kartę debetową/kredytową? Ewidentne łamanie dotychczasowego prawa i nie zapłacenie od danej kwoty podatku, tak? Co oznacza wlepienie &#39;mandatu&#39; od skarbówki?
 
S 7

szakalas

Użytkownik
Różnica w podatku 2% to zaledwie 2zł od sumy 100zł, jeśli to koliduje z jakimś systemem to chyba grasz o stawki milionowe.


Może to wplątanie motywu politycznego - ale generalnie to oni tu zaczęli... -, ale Tusk raczej nie miał zamiaru zrobić Ci na złość, jeśli nie będziesz na niego głosował bo wysunął dwie bardzo odważne ustawy to w istocie sugeruję głosować na PiS, który do hazardu podchodzi 10x ostrzej niż Platforma.
Na PiS również nigdy nie głosowałem, ale nie zaśmiecajmy tematu. To moja sprawa za ile gram, a tych podatków różnych w Polsce jak oglądałem wczoraj ciekawy program jest ponad 100 i ich liczba ciągle rośnie, a to w paliwie a to w tym a to w tamtym, fiskalizm naszego kraju jest ogromny no ale trzeba za co mieć prowadzić wojenkę USA w Afganistanie
 
ester 87

ester

Użytkownik
Ester, piszesz na temat MB i neteller&#39;a, a moje pytanie brzmi- jak będzie wyglądać sprawa z przelewami, które dostałem od buka tudzież wypłaty na kartę debetową/kredytową? Ewidentne łamanie dotychczasowego prawa i nie zapłacenie od danej kwoty podatku, tak? Co oznacza wlepienie &#39;mandatu&#39; od skarbówki?
Ustalmy jedno: wczoraj przyjęto ustawę, w której nie ma nic na temat internetu. Póki co w kwestii gry i przelewów nic się nie zmienia. To ma uregulować dopiero nowelizacja. Ale to potrwa, bo zajmie się nią Komisja Europejska. Nawet najbardziej hurraoptymistyczny Kapica mówił, że nie ma szans, by weszło to szybciej niż na wiosnę. Do tego istnieje spore prawdopodobieństwo, że Komisja całą ta ustawę wywali do kosza jako niezgodną z prawem wspólnotowym.

A co, gdyby nowelizacja weszła i namierzyli Cię na przelewie od buka? Na pewno cała kwota zostałaby Ci zarekwirowana. Czy groziłoby Ci coś poza tym - nie sądzę, nic bynajmniej póki co się nie wspomina o jakiś karach/sankcjach.
 
W 0

wrotek

Użytkownik
Zgadza się narazie cała dyskusja nie ma sensu... jeśli kogos namierza na konto bankowe od stycznia niech da znać....a jak zatwierdza poprawke o bukach internetowych to będziemy dyskutować.Póki co to trzeba uważać na skarbówkę -bo maja prawo namierzyć i prawny obowiązek, po wprowadzeniu tej ustawy.
 
J 0

jayjayokocha

Użytkownik
Zgadza się narazie cała dyskusja nie ma sensu... jeśli kogos namierza na konto bankowe od stycznia niech da znać....a jak zatwierdza poprawke o bukach internetowych to będziemy dyskutować.Póki co to trzeba uważać na skarbówkę -bo maja prawo namierzyć i prawny obowiązek, po wprowadzeniu tej ustawy.
Takie samo prawo i obowiązek mieli przed wprowadzeniem ustawy (która de facto nie została jeszcze wprowadzona tylko przyjęta przez sejm).
mi sie wydaje ze wyplacajac male sumy tak 100-500zl raczej nikt sie nie dotrzepi
też mi się tak wydaje.
Chyba, że ktoś ma ogromnego pecha.
Do tej pory to się chyba odbywało tak, że zwykle powodem kontroli był np. zakup nieruchomości przy braku udokumentowania dochodów, bądź też zwykły donos życzliwego sąsiada.
Do tego dochodzi jeszcze obowiązek zgłaszania przez bank przelewów powyżej jakiejś kwoty (nie piszę konkretnie bo są różne wersje). Ale tu też są przecież tysiące takich przelewów więc nie jest tak różowo dla US.
W każdym razie wypłacając 100-500 czy nawet 2k istnieje duża szansa, że ujdzie to na sucho.
Bo niby skąd US ma wiedzieć czyje konto ma sprawdzić??
Z tego bełkotu serwowanego nam obecnie przez inspirowany Orwell&#39;em rząd liberała Tuska wynika na zdrowy chłopski rozum, że oni chcą po prostu mieć listę kont buków i sprawdzać czy akurat z tych kont nie przychodziły jakieś przelewy na nasze rachunki. I vice versa. Na tej podstawie mogliby się przyczepić. Mniej więcej tak można opisać założenia tej nowelizacji (która jeśli wejdzie to za kilka miesięcy - jednak osobiście w to wątpię).
 
A 0

__alex__

Użytkownik
Nie wiem czy dobrze zrozumiałem, planowy podatek 50 % został obalony i teraz został zatwierdzony 12 % ???
Czy to już jest pewne?
Jeśli tak to moim zdaniem nie ma dramatu,to by było 2% więcej niż obecnie tyle tylko przydało by się aby powstał jakiś polski bukmacher internetowy lub któryś stacjonarny rozwiną swoje usługi.
 
W 0

wrotek

Użytkownik
Takie samo prawo i obowiązek mieli przed wprowadzeniem ustawy (która de facto nie została jeszcze wprowadzona tylko przyjęta przez sejm).
Przez Sejm przeszło(przejdzie) jak widadomo (znająć arytmetyke przez Senat przejdzie) , a jak zapowiedział dziś Bugaj (notabene-doradca prezydenta -Kaczynski -podpisze).
 
J 0

jayjayokocha

Użytkownik
Konkluzja jest taka:
Dla obstawiających przez internet nic się nie zmieniło. Proceder jest dalej nielegalny i ryzyko wypłaty od buka jest takie samo jak 5 miesięcy temu.
 
ester 87

ester

Użytkownik
Nie wiem czy dobrze zrozumiałem, planowy podatek 50 % został obalony i teraz został zatwierdzony 12 % ???
Czy to już jest pewne?
Tak. Ale czy jest się z czego cieszyć? Satysfakcjonują Cię kursy realne 1,7 - 1,7? Przy takiej marży ogranie buka jest niewykonalne.
...tylko przydało by się aby powstał jakiś polski bukmacher internetowy lub któryś stacjonarny rozwiną swoje usługi.
Póki co nie ma takiej prawnej możliwości.

BTW, automaty się nie poddają:
http://www.e-play.pl/file/Skarga%20Komisja%20Europejska.pdf

Jest w tym dokumencie mądre zdanie:
Izbie nie jest również wiadome, jakoby Ministerstwo Finansów zleciło - w ramach przygotowania omawianego projektu - jakiekolwiek badania ekonomiczne, socjologiczne czy też prawne odnośnie faktycznego uzasadnienia proponowanych rozwiązań legislacyjnych oraz społecznych i prawnych skutków ich wejścia w życie.
I to jest smutna prawda. Nie było żadnych badań, żadnych profesjonalnych analiz. Wszystko jest robione na zasadzie &quot;tak nam się zdaje&quot;, &quot;tak wymyślił premier&quot;. W ten sposób nie uchwala się tak ważnych dokumentów :|
 
ester 87

ester

Użytkownik
Konkluzja jest taka:
Dla obstawiających przez internet nic się nie zmieniło. Proceder jest dalej nielegalny i ryzyko wypłaty od buka jest takie samo jak 5 miesięcy temu.
Tak. Chyba, że zapanuje jakaś odgórna paranoja i pójdą nieoficjalne dyrektywy, by znaleźć parę ofiar. Na zasadzie: pokażmy im, niech się boją. Ale to musiałoby iść w parze z naginaniem prawa.
 
R 0

rozniebywa

Użytkownik
I to jest smutna prawda. Nie było żadnych badań, żadnych profesjonalnych analiz. Wszystko jest robione na zasadzie &quot;tak nam się zdaje&quot;, &quot;tak wymyślił premier&quot;. W ten sposób nie uchwala się tak ważnych dokumentów :|
Wybacz Ester ale co do &quot;twardego hazadru&quot;(od jednorekich po kasyna), chyba nie mamy watpliwosci ze jest badzo szkodliwy. I nie mozna przekladac korzysci ekonomicznych ponad spoleczne.
A do Kamil&#39;a prosze o nie sprowadzanie watku na tory polityczne, bo obecnie wszytkie partie spiewaja jednym glosem, a ów 12%(w zamian za 50%) przeszlo glosami PO (PiS glosowal za utrzymaniem 50%).
 
W 0

wrotek

Użytkownik
Konkluzja jest taka:
Dla obstawiających przez internet nic się nie zmieniło. Proceder jest dalej nielegalny i ryzyko wypłaty od buka jest takie samo jak 5 miesięcy temu.
Taki sam ale od stycznia sybciej Cie moga namierzyć zgodnie z ustawą jaka wejdzie.
 
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom