>>>BETFAN - BONUS 200% do 400 ZŁ <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<

Nowa ustawa hazardowa/ prawo hazardowe

Status
Zamknięty.
J 0

jayjayokocha

Użytkownik
Wybacz Ester ale co do &quot;twardego hazadru&quot;(od jednorekich po kasyna), chyba nie mamy watpliwosci ze jest badzo szkodliwy. I nie mozna przekladac korzysci ekonomicznych ponad spoleczne.

A do Kamil&#39;a prosze o nie sprowadzanie watku na tory polityczne, bo obecnie wszytkie partie spiewaja jednym glosem, a ów 12%(w zamian za 50%) przeszlo glosami PO (PiS glosowal za utrzymaniem 50%).
Najlepsze jest to zdanie:
&quot;I nie mozna przekladac korzysci ekonomicznych ponad spoleczne.&quot;

Jeśli myślisz, że rząd kieruje się dobrem społecznym to brak mi słów żeby opisać Twoją naiwność. Wytłumacz mi proszę dlaczego nasz rząd nie zakaże picia alkoholu ani palenia tytoniu (szkodliwość niewątpliwie większa niż jednorękiego bandyty).
Można powiedzieć, że w obecnym świecie wszystko jest szkodliwe jednak ja jestem za tym żeby każdy sam sobie ustalał co jest dla niego dobre a co nie.
 
ester 87

ester

Użytkownik
Wybacz Ester ale co do &quot;twardego hazadru&quot;(od jednorekich po kasyna), chyba nie mamy watpliwosci ze jest badzo szkodliwy. I nie mozna przekladac korzysci ekonomicznych ponad spoleczne.
Nie chce wdawać się w pogawędki ideologiczne. Chociaż ja na przykład nie lubię jak państwo decyduje za mnie co jest dla mnie szkodliwe,a co nie. A jakoś nie wierzę, żeby hazard był bardziej szkodliwy społecznie niż alkohol czy papierosy. Ale jak wspomniałem - nie wdawajmy się w ideologiczne pogaduchy.

Powyższym cytatem chciałem tylko pokazać jak ta ustawa jest pisana. Bez rozumu, bez żadnych badań. Nie powinniśmy zgadzać się, aby ustawy były uchwalane bez jakichkolwiek analiz naukowych, jedynie na zbiorowe &quot;zdaje nam się&quot;.
 
madman01 12,5K

madman01

Użytkownik
widze ze piszecie tutaj o podatku 12%, wczesniej byla mowa ponoc o 50 % , to jaki w koncu klient bukmachera naziemnego bedzie placil, jesli ta ustawa wejdzie, 50 % czy 12 %, ja tak to rozumuje ze sam buk będzie placil 50% a klient tylko 12. Tak czy owak to bukmacherom naziemnym nie będzie sie opłacać te 50 placic
 
A 0

__alex__

Użytkownik
Tak. Ale czy jest się z czego cieszyć? Satysfakcjonują Cię kursy realne 1,7 - 1,7? Przy takiej marży ogranie buka jest niewykonalne.
Póki co nie ma takiej prawnej możliwości.
Nie bardzo rozumiem z tymi kursami, przecież teraz jest 10% i w sumie źle nie jest, a te porównanie kursowe to chyba dałeś jak ktoś gra kursy tylko ok. 2.00 ale gra się różne, a podatek 12 % to nie jest jakaś bariera która powoduje nie opłacalność gry...
A co do polskiego buka internetowego to jeśli się nie mylę ta ustawa co ma wejść to jest w niej zapis że będzie taka możliwość , oczywiście mówimy tu o buku internetowym z podatkiem 12 %...
Edit:
widze ze piszecie tutaj o podatku 12%, wczesniej byla mowa ponoc o 50 % , to jaki w koncu klient bukmachera naziemnego bedzie placil, jesli ta ustawa wejdzie, 50 % czy 12 %, ja tak to rozumuje ze sam buk będzie placil 50% a klient tylko 12. Tak czy owak to bukmacherom naziemnym nie będzie sie opłacać te 50 placic
Nie no w końcu to jest ten 50% czy 12 bo już naprawdę się pogubiłem...
 
R 0

rozniebywa

Użytkownik
Najlepsze jest to zdanie:
&quot;I nie mozna przekladac korzysci ekonomicznych ponad spoleczne.&quot;
Jeśli myślisz, że rząd kieruje się dobrem społecznym to brak mi słów żeby opisać Twoją naiwność. Wytłumacz mi proszę dlaczego nasz rząd nie zakaże picia alkoholu ani palenia tytoniu (szkodliwość niewątpliwie większa niż jednorękiego bandyty).
Można powiedzieć, że w obecnym świecie wszystko jest szkodliwe jednak ja jestem za tym żeby każdy sam sobie ustalał co jest dla niego dobre a co nie.
Nie wprowadzaja zadnych ograniczen co do spozywania alkoholu oraz tytoniu???
A zakazy palenia w miejcach publicznych, przystankach, odzdzielne pokoje w barach dla palaczy, napisy na paczkach???
Pozadne kary za picie w miejcach publicznych, zakaz reklam alkoholu itp???
Myslisz ze nie da sie dalej??? A pomysly o zwiekszeniu skladki zdrowotnej dla palaczy oraz alkoholikow, itp?
Dlugo mozna wymieniac.
Alkoholu i papierosow nie mozna calkowicie welimonowac bo za bardzo wrosly w naszą kulture(przyklad rosja) Natomiast zauwaz ze wzystkie nowe rodzaje uzywek sa bardzo skutecznie ograniczane.
Podobnie dzieje sie z hazardem, ktory w wyniku zlych przepisow szybko sie rozprzestrzenil(mam na mysli glownie jednorekich). I teraz te przepisy sa naprawiane(bardo radykalnie, ale są)
 
ester 87

ester

Użytkownik
Nie bardzo rozumiem z tymi kursami, przecież teraz jest 10% i w sumie źle nie jest, a te porównanie kursowe to chyba dałeś jak ktoś gra kursy tylko ok. 2.00 ale gra się różne, a podatek 12 % to nie jest jakaś bariera która powoduje nie opłacalność gry...
Jeżeli przy takim podatku potrafisz generować stałe i regularne zyski to jesteś dla mnie najlepszym typerem o jakim kiedykolwiek słyszałem. Najlepszym. Bijesz innych o kilka długości.

Już w przyszłym roku osoba, która będzie korzystać z hazardu internetowego, zostanie sprawdzona przez kontrolę celną i skarbową. Głównymi informacjami dla fiskusa o transakcjach podatnika będą jego przelewy bankowe. Takie przepisy zawiera projekt nowej ustawy hazardowej i projekt jej nowelizacji.

odnośnik...
http://biznes.onet.pl/ustawa-hazardowa-ulatwi-fiskusowi-kontrole-kont,18543,1585804,1,prasa-detal
Proszę, wczytuj się w szczegóły i nie licz na profesjonalizm dziennikarzy.
 
J 0

jayjayokocha

Użytkownik
Nie wprowadzaja zadnych ograniczen co do spozywania alkoholu oraz tytoniu???
A zakazy palenia w miejcach publicznych, przystankach, odzdzielne pokoje w barach dla palaczy, napisy na paczkach???
Pozadne kary za picie w miejcach publicznych, zakaz reklam alkoholu itp???

Myslisz ze nie da sie dalej??? A pomysly o zwiekszeniu skladki zdrowotnej dla palaczy oraz alkoholikow, itp?

Dlugo mozna wymieniac.

Alkoholu i papierosow nie mozna calkowicie welimonowac bo za bardzo wrosly w naszą kulture(przyklad rosja) Natomiast zauwaz ze wzystkie nowe rodzaje uzywek sa bardzo skutecznie ograniczane.
Podobnie dzieje sie z hazardem, ktory w wyniku zlych przepisow szybko sie rozprzestrzenil(mam na mysli glownie jednorekich). I teraz te przepisy sa naprawiane(bardo radykalnie, ale są)
Alkoholu i papierosów nie można całkowicie wyeliminować dlatego bo nikt tego nie chce - przynoszą zbyt duże dochody dla skarbu państwa. To wszystko co wypisałeś to pic na wodę.

Tusk wziął się za hazard tylko dlatego żeby przykryć aferę Mira i Rycha - gdyby nie to nic by się nie zmieniło.
Jednocześnie zauważyli, że można zwiększyć wpływy do budżetu podnosząc podatki a dla głupiej gawiedzi jest wersja o szkodliwości społecznej hazardu (nie mówię, że on nie jest szkodliwy, tylko, że to na pewno nie jest motyw działań rządu).
 
zeus0 0

zeus0

Użytkownik
pytanie za 10 zł
Jaki związek z całym hałasem wokół internetowej bukmacherki ma to :
http://partylechia.com
Czy to przypadek , że klub jako kibic którego Donek się deklaruje , akurat teraz wychodzi z takim indiańskim pomysłem ? Może ktoś pociąga za sznurki , wcale nie tam i nie te o których myślimy . Co będzie jeśli właśnie w tym kierunku to pójdzie - pozwolą przykładowo bukom działać na polskim rynku , pod warunkiem płacenia haraczu na rzecz polskich klubów ?
 
A 0

__alex__

Użytkownik
Jeżeli przy takim podatku potrafisz generować stałe i regularne zyski to jesteś dla mnie najlepszym typerem o jakim kiedykolwiek słyszałem. Najlepszym. Bijesz innych o kilka długości.
Wiesz co ja nie gram zwykłych typów, nie interesują mnie analizy itp. gram tylko takie zdarzenia w których liczy się coś zupełnie innego 8)
Oczywiste też nie raz coś nie siądzie lub jest &quot;bad info&quot;&quot; ale ogólnie to jest dobrze, nie raz wpadają na prawdę dobre kursy, średnio od 2 do 7 więc 10% podatek przeżyłem to 12 % podatku da się naprawdę też przeżyć...
Tylko się już zamotałem tu bo ja przynajmniej zrozumiałem z tego wszystkiego że będzie po staremu tyle tylko że nie 10% a 12% podatku ale z kolei ktoś tu pisał że 50 % będzie płacił bukmacher co oczywiście wtedy byłoby jak najbardziej niewykonalne... ale to rozumiem że jest wszystko postaremu tyle że nie 10% a 12%.. dobrze mówię?
 
ester 87

ester

Użytkownik
Wiesz co ja nie gram zwykłych typów, nie interesują mnie analizy itp. gram tylko takie zdarzenia w których liczy się coś zupełnie innego 8)
Oczywiste też nie raz coś nie siądzie lub jest &quot;bad info&quot;&quot; ale ogólnie to jest dobrze, nie raz wpadają na prawdę dobre kursy, średnio od 2 do 7 więc 10% podatek przeżyłem to 12 % podatku da się naprawdę też przeżyć...
Ok, gratuluje dostępu do dobrych informacji. ;) Tym samym zakończmy ten offtop.
 
H 28

henka

Użytkownik
Już w przyszłym roku osoba, która będzie korzystać z hazardu internetowego, zostanie sprawdzona przez kontrolę celną i skarbową. Głównymi informacjami dla fiskusa o transakcjach podatnika będą jego przelewy bankowe. Takie przepisy zawiera projekt nowej ustawy hazardowej i projekt jej nowelizacji.

odnośnik...
http://biznes.onet.pl/ustawa-hazardowa-ulatwi-fiskusowi-kontrole-kont,18543,1585804,1,prasa-detal


Trudności w praktyce

Arkadiusz Michaliszyn, partner, doradca podatkowy w CMS Cameron McKenna, uważa, że władze polskie nie mają możliwości kontroli internetowych firm hazardowych z siedzibą w różnych egzotycznych jurysdykcjach, dlatego sankcja karna zostanie nałożona na uczestnika takiej gry. Wyciąg z rachunku bankowego jest jedynym łącznikiem pomiędzy uczestnikiem gry a internetowym bukmacherem oraz jedynym dowodem uczestnictwa w nielegalnym przedsięwzięciu. Czy organom uda się w ten sposób wytropić kilkaset tysięcy Polaków grających przez internet?

– Szczerze w to wątpię. Urząd musiałby: zidentyfikować gracza, zidentyfikować jego rachunek bankowy, wykazać, że dany przelew dokonany jest w związku z nielegalną grą hazardową – podsumowuje Arkadiusz Michaliszyn.
 
zeus0 0

zeus0

Użytkownik
O tym jak Ustawa Hazardowa sama stała się ofiarą... hazardu
Od dziś w ofercie portalu e-rozrywkowego Betsson.com można znaleźć zakłady dotyczące samej... Ustawy Hazardowej.
Betsson.com – największy portal e-rozrywkowy w Polsce, sponsor Mistrzostw Swiata w Skokach Narciarskich w Zakopanem oraz Polskiej Federacji Beach Soccera dodał dziś do swojej oferty dwa zakłady związane z wprowadzeniem nowej Ustawy Hazardowej, która będzie dotyczyła także szwedzkiej firmy.
Zakłady odpowiednio pozwalają użytkownikom serwisu zakładać się czy Prezydent RP zawetuje projekt ustawy oraz czy nowa ustawa hazardowa wejdzie w życie z nowym rokiem?
 
ester 87

ester

Użytkownik
O tym jak Ustawa Hazardowa sama stała się ofiarą... hazardu
Od dziś w ofercie portalu e-rozrywkowego Betsson.com można znaleźć zakłady dotyczące samej... Ustawy Hazardowej.
Betsson.com – największy portal e-rozrywkowy w Polsce, sponsor Mistrzostw Swiata w Skokach Narciarskich w Zakopanem oraz Polskiej Federacji Beach Soccera dodał dziś do swojej oferty dwa zakłady związane z wprowadzeniem nowej Ustawy Hazardowej, która będzie dotyczyła także szwedzkiej firmy.
Zakłady odpowiednio pozwalają użytkownikom serwisu zakładać się czy Prezydent RP zawetuje projekt ustawy oraz czy nowa ustawa hazardowa wejdzie w życie z nowym rokiem?
Ja już pocisnąłem wczoraj wieczorem po kursie 1,3. Chyba złapałem value, bo dzisiaj kurs już tylko 1,2. ;)
 
B 0

basic_m

Użytkownik
Czyli mam rozumieć że w przypadku podpisania ustawy przez Prezydenta i wejścia jej w życie grając u buków internetowych staje się przestępcą? Buahahaha!!!
 
ester 87

ester

Użytkownik
Czyli mam rozumieć że w przypadku podpisania ustawy przez Prezydenta i wejścia jej w życie grając u buków internetowych staje się przestępcą? Buahahaha!!!
Ile razy można powtarzać, że ustawa przyjęta wczoraj nie dotyczy internetu? A jeśli kiedykolwiek w przeszłości wypłaciłeś coś od buka to przestępcą skarbowym jesteś od dawna.
 
M 28

mitch

Użytkownik
Swoja droga lobby bukow naziemnych zadzialalo na pewno. Obnizka podatku z 50% na 12,5% i zrzucenie tego na graczy to jednak wielkie ustepstwo(wzgledem pierwotnych ustalen).
 
A 0

__alex__

Użytkownik
Swoja droga lobby bukow naziemnych zadzialalo na pewno. Obnizka podatku z 50% na 12,5% i zrzucenie tego na graczy to jednak wielkie ustepstwo(wzgledem pierwotnych ustalen).
Opamiętali się na szczęście, bo już naprawdę był by koniec...
Edit:
Senat przyjął ustawę hazardową...
--&quot;Za&quot; ustawą głosowało 48 senatorów
--30 wstrzymało się od głosu
-- 3 było przeciw
 
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom