>>>BETFAN - BONUS 200% do 400 ZŁ <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<
  • Polecamy się zapoznać
    Regulamin czatu

  • Nowy Projekt na Forum
    WASZE BETY - MOJE KUPONY!

  • EURO 2024 zbliża się wielkimi krokami, wzorem ostatniego Mundialu również na zbliżające się Mistrzostwa Europy wraz z naszymi parterami przygotowaliśmy konkursy na wszystkie spotkania tego turnieju oraz dwa osobne Typery
    BETFAN Typer EURO Niemcy 2024
    forBET EURO 2024 Expert
    W pierwszym uczestnicy zostali wyłonieni w eliminacjach i nie ma już możliwości dołączenia do Typera, natomiast drugi konkurs jest dla wszystkich użytkowników Forum, więc zachęcam do udziału.

    Ogólnie na wszystkie konkursy jest rekordowa suma nagród wynosząca 12 800 PLN oraz ponad 800k punktów reputacji!

    Do odbioru nagród potrzebne są konta u naszych Partnerów, dlatego jeżeli jeszcze nie masz konta u któregoś ze sponsorów konkursów to zachęcam do założenia ich z linków podanych poniżej

    Betters TUTAJ!
    forBET TUTAJ!
    Betfan TUTAJ!
    Betclic TUTAJ!
    Fortuna TUTAJ!
    Betcris TUTAJ!
    Fuksiarz TUTAJ!

Nowa ustawa hazardowa/ prawo hazardowe

Status
Zamknięty.
F 0

filweb

Forum VIP
dobra, ja jestem ciekaw, kto z Was w przypadku rozwiązania najmniej dla nas korzystnego jest gotów pikietować na Wiejskiej? Bo różne są zdania, wiadomo, że de facto Komisja Europejska i ETS powinny nam pomóc, ale z drugiej strony chore ambicje Tuska są tak ogromne, że nic nie jest pewne. Ja w przypadku zablokowania dostępu do serwisów Betfair i uznania zawierania zakładów przez net za przestępstwo w ciągu 24 h chciałbym znaleźć się pod gmachem Parlamentu.
 
golden 0

golden

Użytkownik
Ja proponuję zachować spokój, ustawa według mnie nie przejdzie, a nawet jeśli to nie w takiej formie... Osobiście się nie obawiam, że nie będę mógł grać przez internet u bukmacherów ????
 
romanov 0

romanov

Użytkownik
Widac ze dalej nie pojmujecie. Myslisz ze Palikot nie ma pojecia?? Olejnik przycisnela Palikota i Schetyne i obaj musieli odpowiadac za to co powiedzial Tusk, ze zle zintrepretowalismy jego slowa. I obaj wyraznie powiedzieli ze to jest bardzo trudne aby to wprowadzic.

Wklejam wiecej tego zebyscie juz mieli pewnosc zo to za ch*ja nie przejdzie

sam Leszek Balcerowicz wczoraj w faktach mówil, kto tak jak Tusk ogranicza ludziom własny wybór i wolność bez mocnych argumentów, ten zawsze w historii źle skończył, tą drogą to najlepiej wybudować obywatelom &quot;wygodne więzienia&quot; - Tusk sie przeliczy i z ekonomicznego punktu i społecznego / tak w skrócie powiedział największy autorytet świata finansów, prof. Balcerowicz /
Holandia jest jedynym krajem UE, który nawet kilka bukmacheów europejskich blokuje (np. expekt) - DLACZEGO?!

Dlatego, że to JEDYNY kraj w UE który zakazuje hazardu zarówno lokalnie naziemnie jak i online jak i w loteriach LOTTO, każdy inny kraj UE nie ma żadnego prawa do zakazywania e-hazardu bo ma lokalne firmy, monopole państwoe i inne lokalne własne LOTTO.
poruszyles wazny problem konkurencyjnosci wewnątrz UE, u nas polskie firmy (jak STS, eFortuna, TotoSzmix) będą miały pełną możliwość oferowania zakładów, dodatkowo twardy hazard (czysta loteria bez wpływu na wynik) jak LOTTO będzie napychał kase państwa 1-1,5mld zł rocznie a nie cele charytatywne...

ani linia obrony holenderska (totalny zakaz) ani linia portugalska (monopol państwa i zyski na cele społeczne) u nas nie wchodzą w gre i nie wejdą nigdy, bo mimo ze widzimy jak głupie pomysły ma PO to aż tak nawet oni nie mogą się posunąć do zabicia lotka i tysięcy naziemnych punktów zakładów i rozbudowanych struktur STS itp.

nasza sytuacja jest dużo bliżej Francji, która będąc 4x silniejsza i bardziej wpływowa w UE musiała się poddać i zmienić cała ustawe o e-hazardzie
 
B 0

basic_m

Użytkownik
Sądze jednak że nie jest tak źle. Moim zdaniem ostry i mocny argument Tuska w głównej mierze skierowany był aby odeprzeć cały napór i nagonke związaną z aferą. Ten pomysł jak by nie było mocno odczuł PiS a jego elektorat nie patrzy na Tuska jak na przestępce. Sam tusk nie wierze że skłonny by był do ograniczania wolności człowieka. Myśle że to tylko takie troche złagodzenie atmosfery i ustawa skupi się na usunieciu wszelikich objaw gier hazardowych z kraju która w obecnej zalewa już nie tylko portale i stadiony ale zaczyna się kompletny wylew w inne media. Ustawa napewno powinna usunąć automaty i ograniczyć reklame, tak jak jest z alkocholem. Reklama w TV czy portalach ok ale po 22.00 - wiem to śmnieszne bo 14 czy 12 i tak siedzi do późna... ale to na chwle jedyne obecnie metody by ograniczyc granie przez młodzieź a taka będzie głowna ideaa ustawy. Czyli odciagnac mlodzież od hazardu. Wierze też że jakiekolwiek zapisy mające na celu siłowe metody ograniczania dostępu do serwisów bukmacherskich czy sprawy finansowe nie będą miały w ustawie miejsca. Może coś z finansami coś będzie... hmmm... ale podkątem braku podatków od wygranych w necie. Chociaż i to chyba by Komisja UE zakwestionowała.
Moim zdaniem ustawa sie przyda bo bardzo uściśli wiele niedomówień jakie teraz są a także uporzadkuje wiele spraw z mediami a bukami.
 
nonda 0

nonda

Użytkownik
To teraz Wam Tusk pokaże drugą Irlandie. Wykorzystał najpierw młodych,żeby głosowali na niego a teraz delegalizuje e-hazard. BRAWO DONEK !!

Moim skromnym zdaniem ta ustawa nie ma szans przejscia. To załamało by całą machine gospogarczo-sponsoringową w Polsce. Jezeli już coś by przyjeli to na pewno nie w takim kształcie jak teraz proponują.
 
Q 0

qra

Użytkownik
To teraz Wam Tusk pokaże drugą Irlandie. Wykorzystał najpierw młodych,żeby głosowali na niego a teraz delegalizuje e-hazard. BRAWO DONEK !!

Moim skromnym zdaniem ta ustawa nie ma szans przejscia. To załamało by całą machine gospogarczo-sponsoringową w Polsce. Jezeli już coś by przyjeli to na pewno nie w takim kształcie jak teraz proponują.
zgadzam się

P.S.

Donek i tak sobie strzelił samobója ostrego, nawet jak ustawa nie wejdzie w życie, gratuluje pomysłu:-D
 
D 0

degas

Użytkownik
jedynie w ostatnich wyborach do Europarlamentu zdecydowałem się na kandydata SLD. Jak nietrudno wywnioskować, moje głosy zawsze były przychylne politykom głoszącym rozwiązania liberalne.
Od kiedy SLD jest partia liberalną? Masz jakieś spaczone pojęcie liberalizmu.


Wracając do tematu. Po moim wczorajszym ataku złości wobec Tuska i jego planów, doszedłem do wniosku, że ta ustawa (przynajmniej w obecnym kształcie) nie ma szans na realizację. Więc na razie trzeba czekać i patrzeć jak kolejna plany kaczora Donalda będą ulatywały z projektu ustawy.
 
napoleon 55

napoleon

Użytkownik
Panowie nawet nie macie sie czym denerwowac:-D
Myslicie ze Kaczor Donald i spolka ogranicza e-hazard??:jezora:
Po pierwsze prawo UE musialoby zabraniac gry przez internet.
Po 2 PO stracilaby glosy setek tysiecy osob grajacych przez internet, jestem pewny ze Tusk nawet nie wiedzial ile osob gra w Polsce jak mowil o tej ustawie. Poprostu zdal sobie sprawe jaka krzywde by zrobil partii i sobie samemu(wybory prezydenckie się zbliżaja) i teraz delikatnie bedzie sie z tego wycofywac az sprawa ucichnie (Tak jak bylo z 2 Irlandia:jezora ????
Po 3 polski sport stracilby poteznych sponsorow takich jak bah, betlick czy bwin nawet reprezentacja sponsoruje expekt.
Wedlug mnie nic nie zrobia bo ta galaz gospodarki jest juz za bardzo rozwinieta, rzad spoznil sie o 5 lat..
Juz nie jeden rzad probowal cos z tym zrobic, ale gdy napotykali problemy bylo po frytkach i tak bedzie z ta ustawa..
Na miejscu Tuska mowilbym o wprowadzenie 10% podatku dla e-hazardu, a nie niemozliwe do zrealizowania zapowiedzi..
Budzet dzieki temu by sie zalatal i miliardy zlotych, ktorych nasz kraj potrzebuje poszlo by na opieke zdrowotna, infrastrukture, edukacje i wiele potrzebnych spraw.. Ale nasi politycy niestety nie mysla i chca zabic cos co moze byc dobre dla Polski, ale i tak im sie to nie uda:-D:jezora:
A tak na marginesie ja po ukonczeniu studiow wyjezdzam z tego syfu...
Czlowiek zapieprza caly miesiac za 1500pln miesiecznie gdzie w angli wiecej za tydzien zarobie ????
pzdr
 
F 0

filweb

Forum VIP
Degas - jak nietrudno wywnioskować chodzi mi o liberalizm obyczajowy,któremu z pewnością bliższe jest SLD, pan Marek Siwiec, na którego głosowałem niż jakakolwiek inna partia będąca obecnie w parlamencie. PO natomiast swoją liberalność zatraciło, bo jest już 2 lata przy władzy i obywatele w tym kraju, bez względu na wyznanie sponsorują księżom katolickim auta i inne wygody.
 
marasking 63

marasking

Użytkownik
Niestety większość z Was spiera sie o to czy ustawa wejdzie czy nie, ewentualnie w jakim kształcie..Generalnie przeważają głosy , że ustawa nie zostanie przyjęta ze względu na prawo europejskie i inne nadrzęne akty..Osobiście sądze, że problem, leży gdzie indziej , mianowice sam fakt, że druga osoba w państwie wypowiada słowa o ograniczaniu dostępu do internetu, do wybranych stron, osoby korzystające z usług porównuje do faszystów i pedofilów, zapowiada się inwigilację obywateli poprzez lustracje ich transakcji na koncie , to wszystko tak naprawde stanowi prolog do wprowadzenia sytsemu totalitarnego???? Tak naprawdę nie ma sie z czego cieszyć,choć ta ustawa obecnie nie ma szans na wejście w życie to sam fakt jej zapowiedz stanowi grandę jakiej jeszcze nie było. Kto da gwarancje, że za 20 lat nie odłacza ci neta bo zagłosujesz nie na tego kogo trzeba, bo podpadniesz jakieś korporacjki, nie zapłacisz mandatu itp. itd, kto zabezpieczy ludzi przed totalną inwigilacje ze strony oligarchii i monopoli ??
 
K 0

kiczaty

Użytkownik
nawet jak zablokują Polakom dostep np. do bah to i tak beda sposoby na ominiecie tego jak jak bylo bodajrze tele2 w Dani zablokowal stronę the pirat bay za kilka godzin byl juz sposob na obejscie wiec sie nie martwcie. Ja mam ten komfort ze mieszkam nie daleko Czech i zawsze moge se wziasc od nich radiowke ????
 
radek03 90

radek03

Forum VIP
Także sądzę, iż wprowadzenie ustawy w takiej postaci jak zaprezentował Tusk jest mało realne.

aby stron nie poblokowali, bo trzeba będzie kombinować ostro
To rzeczywiście problem. Tunelowanie połączenia i tyle. Nic nie trzeba kombinować.
 
G 0

gerard

Użytkownik
Zaczynamy Akcję!
W Krakowskim środowisku studenckim powstała inicjatywa mająca na celu sprzeciw wobec postulowanych przez Prezesa Rady Ministrów Donalda Tuska zmian prawnych odnoszących się do gier hazardowych w internecie.
Naszym celem jest podnoszenie świadomości społecznej dotyczącej tego problemu, organziowanie ośrodków sprzeciwu i uświadamianie obywatelom naszego kraju rzeczywistego charakteru proponowanych zmian, które uważamy za godzące w podstawowe prawa i wolności obywatelskie.
W chwili obecnej główną formą sprzeciwu jest propagowanie naszej odezwy w następujących formach:
- masowe wysyłanie przez email
- rozklejanie w przeznaczonych do tego miejscach
- rozdawanie ulotek na ulicach
- wrzucanie do skrzynek pocztowych.
Prosimy o Wasze opinie i przyłączenie sie do akcji poprzez pobieranie tekstu metodą KOPIUJ - WKLEJ i propagowanie go w zgodzie z wyżej wspomnianymi wytycznymi.
Oto treść odezwy:
AFERA HAZARDOWA!!!
Prosimy o kilka chwil Twojej uwagi, abyśmy mogli przekazać ważne informacje.
Być może słyszałaś/ słyszałeś, że kilkanaście dni temu w Polsce wybuchła tzw. Afera hazardowa. Jednak właściwa AFERA HAZARDOWA w rzeczywistości wybuchła dopiero kilka dni później, kiedy Premier Donald Tusk ogłosił założenia tzw. Ustawy Hazardowej.
Część spośród tych założeń stanowi próbę bezprecedensowego, nieznanego w Polsce od czasu upadku komunizmu, ograniczenia podstawowych swobód i wolności obywatelskich.
Według projektu, zakazane miałyby być zakłady wzajemne, a ich zawieranie ścigane i surowo karane. Zawierający zakłady mogliby być inwigilowani, ich przelewy bankowe kontrolowane, a dostęp do stron internetowych ułatwiających zawieranie zakładów zablokowany!
Oznacza to, że jeśli zechcesz założyć się dla rozrywki o niewielką sumę i ze względu na barierę geograficzną zrobisz to przez Internet ( np. założysz się ze szwagrem lub teściową ze Szczecina) mogą spaść na Ciebie niebywałe sankcje, możesz być inwigilowany i surowo karany! ( Teściowa też!). Rząd Donalda Tuska zamiast wspierać kreatywnych, swobodnie poruszającym się w wirtualnej przestrzeni Internetu ludzi i tworzyć ramy prawne dla ich działalności tak, aby przynosiła pożytek nie dofinansowanym instytucjom społecznym, wybrał drogę drastycznego ograniczania swobód.

Sprzeciwiamy się tym działaniom!
Sprzeciwiamy się stygmatyzowaniu społeczności graczy przez odwołania do krzywdzącego stereotypu hazardzisty, czego dopuszczają się ministrowie rządu Donalda Tuska, sprzeciwiamy się hipokryzji partii rządzącej, która deklarując liberalne wartości w rzeczywistości stosuję populistyczną politykę represji.
Ponieważ nie dysponujemy innymi formami wyrażenia naszego sprzeciwu, zwracamy się do Ciebie w formie odezwy.
Nasz protest jest obywatelskim sprzeciwem wobec łamania wolności, którą uważamy za podstawę istnienia naszej cywilizacji. Zwracamy także uwagę na niebezpieczeństwo.
Wydaje się bowiem, że zagrożeniem dla nas nie są – jak niegdyś – politycy owładnięci chorą ideologią i bezkrytycznie jej oddani.
Ale Ci, którzy nie wierzą w nic, motywowani osobistymi korzyściami i rządzą zdobywania stanowisk gotowi są schlebiać najniższym gustom.
Jeśli większość okaże się zwolennikami kamienowania, Oni pośpieszą z regulacjami w tym względzie!
Wobec tego zagrożenia największa odpowiedzialność spoczywa na nas - Obywatelach.

Dziękujemy za Twoją uwagę!

Inicjatywa studentów Akademii Górniczo – Hutniczej im. Stanisława Staszica
Krakowskiej Szkoły Wyższej im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego
Uniwersytetu Jagiellońskiego oraz
Wyższej Szkoły Europejskiej im. Ks. Józefa Tischnera.
 
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom