>>>BETFAN - BONUS 200% do 400 ZŁ <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - 3 PROMOCJE NA START! ODBIERZ 1060 ZŁ<<<
Fortuna bonus

NFL 2008/2009

Status
Zamknięty.
ted 12,8K

ted

Forum VIP
Tutaj wyniki tegorocznego draftu:
http://www.nfl.com/draft
Trwa jeszcze przedsezon, dzisiaj zaczyna sie 3 kolejka (druzyny graja po 4)
Tej nocy jeden mecz
San Francisco 49ers u Chicago Bears
(+3) 2,10 u 1,80 (-3)
Gram tutaj na Bears, na pozycji QB zacznie Orton Kyle wybrany przez trenera podstawowym rozgrywajacym na sezon, jednak Grossman tez powinien zagrac i cos udowodnic po przeciwnej stronie Sulivan dosc przecienty. W tych meczach przedsezonowych lepiej prezentuja sie młodziaki wybrane draftem przez chicago, chociaz przegrali dotychczasowe dwa mecze to jednak sa to mecze przedsezonowe i wyniki nie sa najwazniejsze.
 
michael-ellis 1,6K

michael-ellis

Użytkownik
Let&#39;s rock !!!
Tradycyjnie, z udziałem zwycięzcy Superbowl, zaczyna się nowy sezon w NFL.
Na przeciwko NY Giants na Giants Stadium w Nowym Jorku wystąpią dzisiaj Washington Redskins. Historia pokazuje, że w dotychczasowych Kickoff games górą są obrońcy tytułu. Pytanie tylko, czy NY wyciągnęli wnioski z ostatniego sezonu, który zaczęli 0-2 i czy w końcu polubili swój własny stadion, na którym w ostatnim sezonie mieli bilans 3-5.
W ostatnich pięciu pojedynkach pomiędzy tymi dużynami jest 3-2 dla Giants ale ostatnie bezpośrednie spotkanie wygrali Redskins 22-10.
Jestem ciekawy jak zagra NY bez swoich asów w defensywie, Strahana i Umenyiory. Czy Portis z WAS &quot;wejdzie &quot; w sezon od pierwszego spotkania i czy nowy coach Redskins już wystarczająco poznał swoją drużynę ??

Wiadomo, że początek sezonu to trochę takie wróżenie z fusów, ale spróbujmy ( Betsson ) :
1. 1Q total: under 8,5 kurs 1,91
2. Higest scoring half: 2nd kurs 1,90
3. Wynik gości: powyżej 18,5 pkt. kurs 1,91
 
grzesio 70,2K

grzesio

Forum VIP
Kilka typów na jutro z NFL ????
Pittsburgh - Texans @ Pittsburgh -6.5 # 1.885 @ Pinnacle ✅ 38:15
Pierwszy week i odrazu ciekawy typ - i linia dośc niska , a dokładnie różnica Touchdownu i PATu już daje pokrycie. Niewiem czemu taka linia - moim zdaniem te 10 mogło by spokojnie być , chociaż przekonamy się o tym na boisku
Pittsburgh to faworyt swej dywizji , w której grają Browns , Bengals i Ravens. Texans to tez faworyt ... do ostatniego miejsca w swej dywizji - bo raczej z Colts , Jaguars i Titans liczyć sie nie będą.
Steelersi może nie grali tak rewelacyjnie w zeszłym sezonie przez co na koniec mieli identyczny bilans co Browns , ale weszli do PO , gdzie przegrali już na samym początku z Jaguars.
Roethlisberger w formie to jednak dobra gra Steelers. W Preaseson grał w trzech meczach , gdzie zanotował 2 TD , 1 INT i 245 yardów w 3 meczach i 70% celnych podań.
I za Preaseson Steelers mieli bilans 3-1 , Texans 2-2
Steelers are 4-1 ATS in their last 5 games in Week 1.
Steelers are 9-4 ATS in their last 13 home games.
Steelers are 2-6 ATS in their last 8 vs. AFC.
Kontuzje - w Texans nieco więcej &#39;&#39;leży&#39;&#39; i jest to głownie defensywa.
Obydwoje zespoły grały ze sobą nieco dawno - w 2005 czy 2004 górą zdecydowanie byli Steelersi.
Moim zdaniem handi niskie i spokojnie do zrobienia przez drużyne z Pensylwenii.
 
michael-ellis 1,6K

michael-ellis

Użytkownik
Pierwsze koty za płoty... Tam również powinny wylądować moje ostatnie typowania ???? )

Dzisiaj niestety szybko, bo mam mało czasu.

W pełni zgadzam się z typem Grzesia na PIT. Co więcej, ja gram maksymalną linię jaka jest w Betssonie -8,5 po kursie 2.21. Myślę, że nie powinno być problemów. Swoje mecze powinny także wygrać PHI i IND. Chociaż tutaj QB&#39;s są po kontuzji i nie do końca wiadomo w jakiej są formie. W sumie razem daje to kursik ok 2.05 - 2.10.
Ciekawie będzie w MIAMI, gdzie miejscowi podejmują NY Jets z Favre jako QB a w MIA zadebiutuje QB Jets z zeszłego sezonu - Pennington.
NASN właśnie tym meczem ( godz. 19.00 )zaczyna dizisejszy wieczór w NFL w telewizji. POtem o 22.00 Dallas-Cleveland a o 2.00 Indiana-Chicago.
Miłego oglądania :-D
 
grzesio 70,2K

grzesio

Forum VIP
Kansas City Chiefs - Oakland Raiders
KC Chiefs -3.5 6/10
2.01 @ Pinnacle

Jak zobaczyłem rozkład gier na tą kolejke to lepiej nie mówić , tragiczny rozkład gier , ale jak popatrzyłem na handi to jakoś tak lżej , zazwyczaj nieco za wysokie handi wg mnie w kilku przypadkach.
Jeden z dwóch meczy pomiędy Najeżdzcami a drużyną Kansas w tym sezonie , jako iż grają w tej samej dywizji kolejny mecz rozegrają 30 listopada - ale nie o tym.
Kansas i Oakland to jedne z dwóch najgorszych drużyn w lidze , nie mówiąc o dywizji , gdzie rządzi San Diego , a kolejną drużyną jest Denver.
W zeszłym sezonie obydwie drużyny skończyły z bilansem 4-12. Ostatni mecz w lidze Kansas wygrało 21 pażdziernika w ... Oakland. W zeszłym sezonie wygrali prócz wspomnianego meczu z Bengals u siebie i na wyjazdach z San Diego i Minnesotą.
Raidersi wygrali z Cleveland , Miami , mecz w Kansas :p i z Denver. Ostatni wygrany mecz w lidze nastąpił 2 grudnia 2007 roku.
Jak widac wyrówane poziomem.
Ogołem w zesżłym sezonie w passingu Kansas wyrobiło o około 650 yardów więcej i miało więcej pierwszy zagrywek aniżeli Oakland , ale przyokazji zaserowowali swoim QB 55 sacków i 20 INT [17 TD i 20 INT - tyle samo co Oakland]. W drużynie Kansas przeważa gra górą , a w Oakland dołem.
Defensywa też nieznacznie lepsza na korzyść Kansas , średnio 4 punkty mniej oddawane rywalom , mniej INT , ale więcej sacków [37- mniej więcej na równi w tej statystyce co Lions , Arizona , Minnesota , Jaguars , Eagles , Packers , Pittsburgh].
Warto może też wspomnieć , że w sezonie 2006 Oakland miało bilans 2-14 , a Kansas awanoswało do Play-Offów.
9 z ostatnich 10 meczy wygrało Kansas
Raiders are 10-21 ATS in their last 31 vs. AFC West.
Raiders are 26-55-1 ATS in their last 82 games overall.
Raiders are 19-41-1 ATS in their last 61 vs. AFC.
Chiefs are 4-1 ATS in their last 5 games in Week 2.
Chiefs are 0-5 ATS in their last 5 home games.
Raiders are 4-1 ATS in their last 5 meetings in Kansas City.
Road team is 4-0 ATS in their last 4 meetings.
Jak dla mnie mecz ciężki , ale warto zaryzykowac ???? Dla mniej odważnych można zagrać ML na Kansas
 
michael-ellis 1,6K

michael-ellis

Użytkownik
New England at NY Jets
New England at 2.04, Betsson✅

Oj będzie ciekawie...
Obie drużyny przystąpią do meczu z nowymi QB. Z tym że jedni z przymusu. Kontuzja Toma Brady spowodowała, że zaczynającym QB w zespole NE będzie Matt Cassel. Presja ogromna, bo nie ma chyba medium sportowego w USA, które nie podkreślałoby tego faktu.
W tej sytuacji, wszystkie statystyki poprzednich spotkań można włożyć między bajki. A są one bardzo korzystne dla Patriots... Wygrali 9 z ostatnich 10 spotkań a w zeszłym roku wygrali z Jets 20-10 po świetnej grze RB Maroney&#39;a.
I tutaj właśnie upatruję szansy dla Pats. Są po prostu bardziej i lepiej zbilansowaną drużyną od NY. Gdyby Cassel miał kłopoty z podawaniem, zawsze może puścić grę &quot;po ziemi&quot;. gdzie Pats mają naprawdę solidnych zawodników. Z drugiej strony, w ostatnim meczu z Chiefs, Matt zagrał więcej niż przyzwoicie a słaby wynik drużyny można tłumaczyć zamieszaniem z kontuzją Brady&#39;ego. W niedzielę ich umysły powinny już być czyste:-D
Nie zmienia to jednak faktu, że NY dawno już nie był tak blisko wygrania Z NE. Jak już wspomniałem na początku, będzie ciekawie...
 
grzesio 70,2K

grzesio

Forum VIP
Favre &gt; Cassel
Pierwszy mecz niby pokazuje różne rzeczy , ale warto obejrzeć skróty ostatniego meczu z Delphins Jetsów - dwie bardzo ciekawe sytuacje i pokazujące kunszt i doświadczenie Favra.
Co do meczu to jednak NE to NE , ale under sie może szykować , nie zapomniejmyu ze ich coach jest sprytny. Defensywa też jedna z lepszych w lidze. Ale brak Bradego to brak Bradego.
Jak miałbym coś typować to under , nie widze innego rozwiązania , mimo , że siła ofensywna w obu drużynach spora.
Ale ja sam nie ruszam tego meczu
 
grzesio 70,2K

grzesio

Forum VIP
Kolejka nieco łatwa do typowania - ja na sam początek widze 3 picki - Atlanta -5.5 [6/10] - tragedia to co grało Kansas tydzień temu. Falcons takie słabe nie są , ale pod uwagę warto wziąść to że jak Kansas przy słabym passingu grało jeszcze dobrze biegiem to teraz i to leży i to , przykład z ostatniego meczu - 2 INT , 1 TD [ostatnia kwarta] , 5 sacków oraz &#39;&#39;super&#39;&#39; bilans w postaci 14 celnych podań na 33 Thipgena , który prawdopodobnie będzie starterem , rushing - dno - Jonhson ledwo 22 yardów na 12 podań - nie porównuje do Oakland , bo to epoka świetlna z McFaddenem , który rośnie na gwiazdę , mimo że jest rookie.
Atlanta też nie zachwyciła - Ryan - ich QB z tegorocznego draftu - pick nr 1 - 2 INT + 4 sacki + Rating 29.6. Pierwszy mecz udany - drugi tragedia jednym słowem
Punkty zdobywane przez FG też dobrze nie wróżą.
Ale po ostatnim meczu moim zdaniem Atlanta wygra - dodatkowy plus , że grają w domu.
I jeszcze jedna sprawa - w lidze Atlanta pod względem zdobywania yardów na mecz i yardów biegowych jest w czołówce - ale w sporym stopniu to zasługa pierwszego wygranego meczu z Lions.
Drugi pick na moje oko to Titans -5 [8/10] - z takiem kursem w Pinie [2.02] to brać i grac i o nic nie pytać. Titans przy odrobinie szczęście przed bye w 6 kolejce mogą mieć ładny bilans.
8.5 traconych punktów na mecz , 60 yardów biegowych oraz 141.5 passingowych to świetny wynik , mimo , że rywale byli mocni na swój sposób - Jaguars i Bengals.
Titans to głownie defensywa , która jak narazie gra dobrze - 4 INT robi swoje - po 2 przechwycone podania od Palmera i Garrarda - co ciekawsze w zeszłym sezonie - bardzo udanym dla Jaguars Garrard miał tylko 3 INT.
Udana gra Chris Johnson oraz LenDale White w biegu oraz przyzwoita gra rezerowowego QB Collinsa dają szanse na zwycięstwo.
Oglądałem mecz z Pittsburghiem - Houston z takim offensem i deffensem mogą sie modlić by wygrać 4 mecze w tym sezonie - jakby nie odpuszczenie Pittsburghu to cieńko by to wyglądało.
Houston ma ten plus , że odpoczywali sobie , bo huragan Ike musiał poszaleć.
3 mecz to spory dog - Rams +9.5 [1/10]
Ilu Seattle ma zdrowych WR ??
 
grzesio 70,2K

grzesio

Forum VIP
Na Week 4:
Denver -9.5 - Kansas # 1.98 # 6/10
Eagles - Bears # 1.63 # 7.5/10
Atlanta - Carolina # OVER 39 # 1.94
---
Linia zdeka nieco wysoką , więc 6/10 daje
Denver z bilansem 3-0 przyjeżdza do Kansas z bilansem 0-3
Jay Culter szaleje - 913 yardów + 8 podań na TD i 2 INT oraz Rat. 110.6 oraz był sackowany tylko raz !!!.
Świetna gra WR Marshalla , który zrobił 2 TD i wybiegał 321 yardów. Spowodował 16 pierwszch Downów , oraz łapie piłki na średnią na odległość 13.4 yarda.
Warto równiez pochwalić WR Royala z 2 TD , TE Schefflera z 2 TD i Running Backa Selvina Younga. Cała trójka też pozdobywała troche yard i punktów.
Co do wyników - te 3 zwycięstwa to zwycięstwo z Oakland w pierwszej kolejce , z San Diego w drugiej po dramatycznych okolicznościach w końcówce i 2 punktowej udanej próbie oraz wygrana z Saints.
Tylko , że jak z Oakland zwycięstwo przyszło im łatwo , to z Saints i SD , które maja dość dobrą linie ofensywy musieli sie namęczyć.
Ich Defense zajmuje 30 miejsce w lidze - 421 yardów oddanych średnio na mecz - nawet defens Kansas jest lepszy.
Tylko , że Denver ma drugą ofensywe w lidze - 432 yardów zdobytych średnio na mecz , w tym - 301 passingiem. A Kansas dopiero 28 ofensywe w lidze.
Defensywa Denver sackowała ledwie 4 razy i mieli tylko jeden przechwyt.
Kansas ma inny problem - kogo wystawić na QB - bo cudów sie raczej z ich strony spodziewac nie musze , no moze bigiem coś zagrożą.
Moim zdaniem , Denver zrobi bilans 4-0 , bo jednak Kansas na chwile obecną jest słabe , wieć defesnywa Denver też sobie poprawi staty.
Dla mnie linia nieco wysoka , ale szansa na jej przekroczenie spora
 
michael-ellis 1,6K

michael-ellis

Użytkownik
1. Titans at Ravens (13:10)
Ravens 2,25⛔ ( touchdown dla TEN na 2 minuty przed końcem, na 1:30 - Flacco przechwycony )

Typ ryzykowny, ale liczę na przewagę własnego boiska. Wiele będzie zależało od OL Ravens, którzy muszą ochronić młodego QB Flacco, dla którego będzie to dopiero 4 mecz, jako zaczynającego QB. A jest przed kim chronić, TEN zajmują 2 miejsce w lidze w sacks. Z kolei DL Baltimore to obecnie najlepsza formacja w lidze. Pomimo to, po cichu myślę, że padnie over 33,5 pkt. rvens wygrali 6 z 8 spotkań pomiędzy tymi drużynami.

2. Chiefs at Panthers ( 0:34)
Chiefs +11 1,69⛔ ( no cóż - demolka )

Wygrana Panthers w tym meczu nie powinna być zagrożona, jednak linia 11 moim zdaniem nie zostanie przekroczona. Co ciekawe, w dotychczasowych spotkaniach, na punkty prowadzą KC, średnio 22 do 18. KC będą sie starali udowodnić, że zwycięstwo nad Broncos nie było tylko dziełem przypadku.

3. Colts at Texans (31:27)
Colts 1,53✅

Przewaga Colts praktycznie w każdym elemencie bezdyskusyjna. Wygrali 11 z 12 spotkań pomiędzy tymi drużynami. Colts odpoczywali w ostatnim tygodniu i chyba już najwyższy czas, żeby zaczęli porządnie grać.

4. Chargers at Dolphins (10:17)
Dolphins +7,5 1,71✅
Dolphins 3,25✅

To może niewiarygodne, ale MIA mają bilans 5-0 z SD w ostatnich 5 meczach, z miażdzącą przewagą punktów, średnio 21,6 do 10. Zdaję sobie sprawę, że obecnie przewaga jest po stronie SD ale poszukałbym tutaj niespodzianki. MIA nie najgorzej radzi sobie przeciwko grze biegowej. Trochę słabiej za to praucje ich secondary line, odpowiedzialna za grę przeciwko podaniom. Czysta jedynka bardzo ryzykowna, ale już +7,5 jest całkiem realne.
 
michael-ellis 1,6K

michael-ellis

Użytkownik
Vikings at Saints

MIN wygrała 6 z ostanich 7 spotkań. Bilans ostatnich 5 spotkań to 4-1 dla Vikings... tylko, że ostatnie spotkanie pomiędzy tymi drużynami miało miejsce w 2005 r. Nie ma już QB Culpepper&#39;a a w jego miejsce jest raz Jackson raz Frerotte ( who the fuck is Alice... ? ), gośc który gra już 14 lat i zwiedził chyba całe Stany. Jednym słowem, wypada to blado. Są chyba częsciej przechwytywani niż punktują.
Zdecydowanie bardziej przyzwoicie wygląda formacja defensywna Vikings. Dobrze grają przeciwko grze biegowej ale za to przeciętnie jeśli chodzi o podania a tu właśnie brylują gracze NO. 327,5 yds na mecz, 8 TD i tylko 4 sacks to dotychczasowy bilans tej drużyny. Minimalnie przegrane spotkania na wyjeździe, ale za to z trudnymi rywalami oraz pewne zwycięstwo nad SF u siebie, czynią drużynę Saints faworytem.

Proponuję:
Saints 1,60⛔
Saints -4,5 2,35 dla odważniejszych⛔

Saints prowadzili do połowy 4 kwarty 27:20. Ale wtedy Frerotte ( who.. ? ) podał na 33 yds TD a na 13 sek. przed końcem meczu FG z 30 yds dał prowadzenie MIN. Fatalnie zagrał QB Saints - Brees ( rating tylko 68,2 ), był 2 razy przechwycony i miał 3 fumbles ( tylko 1 przechwycona )
 
michael-ellis 1,6K

michael-ellis

Użytkownik
Lions at Vikings
under 45,5 @1,91 ✅ (10:12 )
Betsson

Obie drużyny nie należą zbytnio do punktujących w lidze. MIN średnio 20,2, DET 16,5. Wątpliwy jest występ QB DET - Kitn&#39;y i wygląda na to, że tylko MIN będzie zdobywać punkty w tym spotkaniu. H2H też zdecydowanie na korzyść MIN ( 4-1 w ostatnich 5 spotkaniach ).

pewne powinno być także:
MIN - 13,5 @1,93⛔
i wersja dla odważniejszych:
MIN -15 pkt. @2,15⛔

DET to najgorsza obrona w lidze, ale nie powinni pozwolić MIN na 46 pkt. :-D


Bears at Falcons
Bears - 4,5 @2,45⛔ ( 20:22 )
Betsson

CHI to przede wszystkim solidna obrona, głownie przeciwko grze biegowej. Po stronie ATL problemy z kontuzjami WR. W ostatnich 5 meczach CHI są 4-1 z średnio pkt. 16 do 8.

ewentualnie:
Bears @1,69⛔ TD dla CHI na 17 sek. przed końcem, ale potem fatalnie w obronie i 48 yds FG dla ATL na 1 sek przed końcem.

Dodatkowo, szukając małych sensacji w tym tygodniu, spróbowałbym:
Ravens at Colts @2,75 ⛔ ( 3:31 )
Nie przekonuje mnie gra IND od początku tego sezonu. Zobaczymy jak wypadnie w konfrontacji w dobrą obroną

Cowboys at Cardinals @2,58✅ ( 24:30 )
patrząc na DAL odnoszę wrażenie, że stają się drużyną &quot;bez jaj&quot;, kiedyś to się musi zemścić. Może dzisiaj w Phoenix ?
 
michael-ellis 1,6K

michael-ellis

Użytkownik
Apel !!!
Gorąco apeluję do wszystkich, którym football amerykański jest nieobcy o zdecydowanie większą aktywność w temacie. Wierzę, że jest nas sporo a jeden malutki typ wraz z opisem raz na tydzień na pewno nikomu nie zaszkodzi. Podyskutować, też będzie przyjemnie.

Pozostali, którzy wiecie mniej o NFL, pytajcie. O wszystko. Ja ze swej strony i w miarę swoich możliwości i wiedzy odpowiem na każde pytanie.

Ożywmy temat !!!

Pozdrawiam,
M.
 
jkula 2

jkula

Użytkownik
Janikowski rozegrał pożądne spotkanie w barwach Ridersów. Dzisiejszy mecz NE Patriots z Denver też zapowiada się ciekawie.. Jakieś pomysły gdzie można by obejrzeć ten mecz?? Pomimo gry w kratkę NEP składniałbym się za ich wygraną..może jakieś sugestie z waszej strony?
 
michael-ellis 1,6K

michael-ellis

Użytkownik
No niestety wczoraj zasnąłem wcześnie jak dziecko:-D, więc cisza w temacie z mojej strony.
A szkoda, bo zwycięstwo Pats obstawiłem już w sobotę. Nie spodziewałem się jednak, że będzie takie okazałe. Jednak NE doznało kolejnego osłabienia. Sezon dla RB Marooney&#39;a już się zakończył. Paradoksalnie, mecz z DEN był pod względem gdy biegowej, najlepszy od 1985 r. !!! W sumie 257 yds.

Mecze w TV można obejrzeć na platformie N, kanał NASN. W niedzielę od 19.00. Poniedziałki, zawsze późno, przeważnie po 2.00 w nocy. Także N sport daje na żywo mecz o 19.00, bardzo często inny od tego który jest na NASN. Nie wiem, czy można obejrzeć mecze w necie. Bardzo przyzwoity LIVE jest na stronie nfl.com.

co do Janikowskiego, to podobno na treningach kopie 60 yds FG&#39;s :-D
 
michael-ellis 1,6K

michael-ellis

Użytkownik
Week 8
Tydzień 8

Znaczące kontuzje, za NFL.com:

Dallas Cowboys: QB Tony Romo
RB Felix Jones

Tampa Bay Buccaneers : RB W.Dunn - występ pod znakiem zapytania
WR I. Hillard - występ pod znakiem zapytania

Washington Redskins - RB L.Betts
RB Clinton Portis - występ pod znakiem zapytania

reszta jutro, brak czasu ????
 
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom