>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<

NBA 2023/2024 Sezon Regularny - Typy, Analizy, Komentarze

Status
Zamknięty.
N 366,2K

niewierny-janek

Użytkownik
Atlanta Hawks - Oklahoma City Thunder
Dejounte Murray, Shai Gilgeous Alexander, Trae Young - każdy powyżej 19,5 pkt, Shai Gilgeous Alexander, Trae Young - każdy powyżej 6,5 asyst @3,75
Superbet


Jeżeli mamy takie zestawienie dwóch ofensywnie grających ekip, to trzeba spróbować takiego typu. Są to odpowiednio 3. i 4. ekipa tego sezonu NBA ze średnią zdobywanych pkt powyżej 120, zapowiada się zatem szybki granie i sporo pkt. Shai Gilgeous Alexander i Trae Young to liderzy obu ekip, ich średnie punktowe są w okolicach 30 na mecz, także jestem spokojny o minimum 20 oczek każdego z nich. Trae Young dodatkowo sporo szuka swoich partnerów i notuje tym samym sporo asyst, w tym sezonie ani razu nie miał mniej niż 7 asyst, a dokładnie 7 tylko raz, pozostałe przypadki to sporo więcej asyst, Jest drugim asystującym ligi ze średnią 11,3 asyst na mecz. Murray to drugi punktujący Hawks ze średnią 20,5 pkt, w 7/10 ostatnich przypadków pokrywał linię 19,5 pkt, dzisiaj przy szybkim graniu powinien uczynić to ponownie. Lider Thunder często balansuje na granicy 6-7 asyst, stąd jego sezonowa średnia na poziomie 6,4 asyst na mecz. W 6/10 ostatnich meczów rozdawał minimum 7 asyst, Zazwyczaj jak spędzał na parkiecie 35+ minut to te 7 asyst było, dzisiaj spodziewam się również jego dużych minut i pokrycia tej linii.
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +2569
5xharoldx5 1,5M

5xharoldx5

Znawca - Szachy
Los Angeles Lakers - Miami Heat
Typ: Los Angeles Lakers (ML)
Kurs: 1,49
Bukmacher: Fortuna

Los Angeles Lakers od czasu wygrania NBA In-Season Tournament wygrali tylko trzy mecze, a przegrali osiem. Ich aktualny bilans to 17-17 i zajmują dziesiąte miejsce w Konferencji Zachodniej. Wyniki Lakersów w głównej mierze zależą od tego jakim składem grają, a ściślej mówiąc czy zagrają LeBron James i Anthony Davis. W meczu z Miami Anthony Davis ma zagrać, natomiast występ LeBrona Jamesa stoi pod znakiem zapytania. Ja spodziewam się tego, że LeBron jednak zagra, bo na spotkanie przeciwko swojej byłej drużynie to jest trochę większa motywacja niż na normalny mecz. Miami Heat będzie dość mocno osłabione, a najbardziej brakiem Butlera. Widzę tu wygraną Lakersów.
 
Ostatnia edycja:
Pablito91 553K

Pablito91

Użytkownik
Houston @1.56 fortuna 112:101

Taki Kurs na houston to ja biorę. Rakiety grają rewelacyjnie w tym sezonie. Mimo, że przystąpią do meczu bez Brooksa to uważam, że spokojnie są w stanie to wygrać. Green, Smith, Sengun i VanVleet spokojnie powinni ogarnąć słaby Brooklyn, który wczoraj kompletnie odpuścił spotkanie z NOP.

NOP handicap +10.5 pkt @1.51 Fortuna 106:117

Nie wiem czemu aż taki wysoki Kurs na ekipę z Nowego Orleanu. Wczoraj z Brooklynem mieli spacerek. Każdy z zawodników spędził połowę czasu zaledwie. NOP dzisiaj ponownie wyjdzie ze swoim optymalnym i najlepszym składem z McCollumem Zionem Ingramem i Valanciunasem. NOP patrząc na ostatnie 25 meczy to tylko 2x przegrała wyżej niż 11 punktami.

NYK 1 kwarta handicap (-2.5) @1.82 Fortuna 26:24.. eh szkoda jeden punkt, całą kwartę wysoko prowadzili i odpuścili w końcówce...

Kurs za NYK spada, jest już bardzo niski. Mało kto daje jakiekolwiek szanse bykom. Brak LaVine i Vucka w dalszym ciągu. Dzisiaj jeszcze niepewny White. Wczoraj Phila rozniosła Bulls w 1 kwarcie 43:18. Uważam, że gospodarze również będą chcieli mocno rozpocząć spotkanie i wygrają kwartę conajmniej 3 oczkami, które nie są jakąś wygórowaną linią patrząc na to jak wczoraj rozpoczęli spotkanie z Philadelphią.
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +2589
Defacto 340,8K

Defacto

Znawca - NBA
Memphis - Toronto
Toronto WIN ✅
Kurs: 2.0



Hej hej tu NBA. Widze, ze kursy na Memphis kursy lekko spadly i buki w nich widza lekkiego faworyta, to dobrze bo ja nie. Mowilem jakis czas temu, ze licze teraz na wejscie na zwycieska sciezke zespolu z Kanady. Slaby bilans, wiec czas wygrywac, ostatnio pokonali Cavs, choc mecz byl dosc wyrownany. Dzis Memphis z Ja Morantem bedzie chcialo zgarnac zwyciestwo u siebie na parkiecie. Mowilem czas pograc i uwierzyc w Toronto, po fajnym wg mnie trade z NYK i pozyskaniu Barreta i Quickleya ich ofensywa nabrala rumiencow. Przede wszystkim mysle, ze ich gra nieco przyspieszy, licze tez na jakies overy w ich nadchodzacych meczach. Typuje tutaj zwyciestwo Raptors. Powodzenia
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +2551
kratta 72,8K

kratta

Użytkownik
Los: Nugets vs Warriors
Typ: J.Murray over 18pkt & Kuminga over 3,5 zbiórki
Godzina: 04:00
Kurs: 1,65
Bukmacher: Fortuna
Analiza:
Zapowiada się na dość overowe spotkanie. Mamy Jamala Murraya w ostatnich 3 meczach vs GSW zrobił 33, 26 ,28pkt dodatkowo widać że jest w zwyżkowej formie, Kuminga który też jest na fali zwyżkowej dostaje więcej minut gry które dobrze wykorzystuje w ostatnim meczu zrobił 5 zbiórek przy 23min vs DEN, 93% hit rate przy 22min+ a tyle lub nawet dużo więcej powinien zagrać. Powodzenia.
 
Otrzymane punkty reputacji: +1462
N 366,2K

niewierny-janek

Użytkownik
San Antonio Spurs - Milwaukee Bucks
Brook Lopez & Victor Wembanyama - obaj powyżej 1,5 bloków, Damian Lillard & Devin Vassell - obaj powyżej 1,5 trafionych rzutów za 3 pkt @2,90
Superbet
Lopez 3 bloki, Wemby 5 bloków, Vassell 6/9 za 3, Lillard 1/6 za 3

Na dzisiaj skromna oferta, gdyż przed nami tylko dwa spotkania. Mimo wszystko myślę, że znalazłem dość ciekawy typ. Bucks są po dwóch porażka z Indianą i na pewno będą chcieli przerwać passę porażek. Spurs natomiast mają 3 kolejne porażki i zapewne będą się chcieli zrehabilitować i pokazać z dobrej strony na tle wyżej notowanego rywala, tym bardziej przed własną publicznością. Lopez i Wemby to dwaj czołowi blokujący ligi, obaj jako jedyni mają minimum 3 bloki na mecz. Wemby na 10 ostatnich występów jedynie z Cetlics nie pokrył proponowanej linii i zanotował 1 blok. Lopez zrobił to 7krotnie na takim samym dystansie meczów, w ostatnim starciu z Indianą nie zanotował żadnego bloku co rzadko mu się zdarza, zapewne będzie się chciał poprawić w tym aspekcie, tym bardziej, że ostatnio przeciwko SAS zablokował rywali aż 6krotnie. O trójki Vassella i Lillarda jestem raczej spokojny, obaj lubią rzucać zza łuku i oddają sporo rzutów na dość przyzwoitej średniej powyżej 36%. Lillard trafia średnio 3,2 trójki na 8,7 oddawanych rzutów, z kolei Vassell trafia średnio 2,5 trójki na 6,9 oddawanych rzutów zza łuku. Zapowiada się dość szybki mecz i spora ilość akcji z obu stron, zatem szanse na powodzenie takiego typu są dość spore.
 
Ostatnia edycja:
louisarmstrong 1,1M

louisarmstrong

Użytkownik
Milwaukee Bucks @ San Antonio Spurs
Giannis Antetokounmpo Over 7.5 asist kurs 4.50 Betfair 7 asyst szkoda było kilka pudeł z podań Gianisa
Giannis Antetokounmpo Over 9.5 asist kurs 7.00
Tu nie poszaleję ze stawkami ale za drobne w kilka kuponów asyst Gianisa.Wydaje mi się że w tym meczu możemy zobaczyć jakiś atak na Triple Double .O asysty będzie najtrudniej ale kursy fajne.
 
Ostatnia edycja:
kratta 72,8K

kratta

Użytkownik
Zdarzenie Pacers vs Hawks
Typ: S.Bey over 7,5 asyst+zbiórek
Godzina: 01:00
Kurs: 1,75
Bukmacher: Superbet
Analiza:
Tempo meczu typu monster linijka wystawiona na około 260 oczek w meczu! co daje zwiększone posiadanie i szanse na RA. Saddiq wszedł do podstawy za sprawą kontuzjowanego Huntera i dostaje większe ilości minut gdzie pokrył linijkę w 8/9 spotkań w ostatnim meczu vs Pacers zanotował 12RA. Powodzenia.
 
Pablito91 553K

Pablito91

Użytkownik
NOP LAC 1 @2.04 Fortuna nie wiem co tu się wydarzyło... zero walki ze strony Pelikanów...

Idę tutaj w ekipę z Nowego Orleanu. Obie ekipy ostatnio wygrywają. Ale stawiam tutaj na młodszych. LAC to dziadki, biorąc pod uwagę pierwszą piątkę to mają najstarszy skład w całej lidze. Patrząc na bilans ostatnich 5 meczy to 5 wygranych NOP. W tym sezonie już raz ze sobą grali i wygrała ekipa Pelicans 10 oczkami i to w delegacji. Dodatkowo grając bez swojej jednej z gwiazd a więc McColluma. Praktycznie Zion z Ingramem wygrali tamto spitkabie. Dzisiaj już NOP zagra w swoim najlepszym składzie. Statystyki nie kłamią. 5 ostatnich spotkań pomiędzy NOP a LAC patrząc gdy NOP byli gospodarzami to Clippersi 5-krotnie wracali pokonani. Nie wydaje mi się by dzisiaj mieli przerwać tą passę. Obie ekipy mają jutro wolne, więc nie będzie oszczędzania. Liczę, że punkty zostaną w Nowym Orleanie.
 
Ostatnia edycja:
milypan 45,5K

milypan

DEBESTA
Dyscyplina: Koszykówka NBA
Godzina: 01:00
Spotkanie: Atlanta-Indiana
Typ: powyżej 263,5 punktów(z dogrywką)
Kurs: 2,01
Bukmacher: Fortuna
Analiza: Zapowiada sie bardzo szybkie tempo w tym meczu i mimo wysokiej lini gram tutaj w over.Obie ekipy w ostatnich meczach rzuciły bardzo dużo bo Indiana aż 142 punkty a Atlanta jeden punkt mniej czyli 141.W ostatnim meczu bezposrednim w całym regulaminowym czasie padło aż 309 oczek.Dzisiaj licze na dobra skutecznosc obu ekip bo wyniki pokazują,że obie drużyny grają ostatnio bardzo dobrze i rzucaja na wysokim % skuteczności.Zapowiada sie bardzo ciekawe spotkanie.Powodzenia!
Dodatkowo

Boston-Utah over 239,5 @1.90 fortuna

Wydaje mi sie ze w rowniez w tym meczu warto atakowac over.Boston w tym sezonie na wlasnym parkiecie piekielnie mocny.Utah to druzyna,która gra szybka koszykówke.Wydaje mi sie ze tempo w tym meczu rowniez bedzie szybkie i taki over obie ekipy pokryja.

New Orleans Pelicans-LA Clippers LA Clippers zwycięstwo w regulaminowym czasie @1,97 Fortuna

Licze tutaj na doświadczenie w zespole Clippersów.Z meczu na mecz grają coraz lepiej i wrócili na dobre tory po słabym meczu w Bostonie.Każdy ostatni mecz h2h wygrywali gracze z Pelikanów,ale jak wiadomo każda seria się kiedyś kończy i czuje ze bedzie to własnie dzisiaj.

Houston-Minnesota over 214,5 punktów @1.72 Fortuna

Tutaj w tym meczu równiez wydaje mi sie ze linie sa za nisko wystawione i taki overek pobieram z pocałowaniem reki.Czuje ze tutaj śmiało 220 punktów peknie w tym meczu.Na 5 ostatnich meczow h2h w aż 4 taki over obie ekipy pokrywały.

GSW-Detroit GSW-6,5 @1,52 Fortuna

Kolejny według mnie typ warty zagrania.Detroit wreszcie wygrało swój pierwszy mecz po fatalnej serii porażek,ale między obiema ekipami jest ogromna różnica klas.Wojownicy na własnym parkiecie powinni bez wiekszych problemow poradzic sobie z Pistons i wygrac minimum tymi 7 punktami.Po ostatniej fatalnej koncowce z Nuggets nie widze innej opcji niz wysokie zwycięstwo ze słabszym rywalem.

LA Lakers-Memphis over 219,5 @1.49 Fortuna

Ostatni typ na dzisiaj to koleny overek tym razem w meczu Lakers z Miśkami.Lakers w ostatnich 10 meczach w aż 8 pokrywali dzisiejszy over.Miśki raczej w ostatnich meczach nie pokrywały overów ale dzisiaj tempo gry powinni dyktowac gospodarze i liczę,ze śmialo taki overek wejdzie.
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +1022
Defacto 340,8K

Defacto

Znawca - NBA
Dzis poszukamy dobrych kursow, moze uda nam sie zlapac jakiegos fajnego underdoga po atrakcyjnych kursach. Typy ryzykowne.


Brooklyn - Oklahoma
Brooklyn WIN ✅ deklasacja piekny strzal
Kurs: 2.60


Hej hej tu NBA. Ostatnie 6 meczy Brooklynu przegranych z Oklahoma. Dzis czuje, ze Brooklyn sie postawi Thunders i bedzie ciekawe widowisko. Nie wiele wskazuje na zwyciestwo gospodarzy, kiepska forma, wyborona Oklahomy. Typ ryzykowny, ale moze ujrzymy dzis niespodzianke? Troche bet przeciw logice, wiec wezcie to pod uwage. Ostatni mecz miedzy nimi wygrany niedawno przez Thunders, ale co rzuca sie w oczy ponad 17 rzutow wiecej Brooklynu. Tylko duzo slabsza skutecznosc bo tylko 38%. Jesli dzis skutecznosc bedzie na poziomie 50%+ to mozemy byc swiadkami duzej niespodzianki. Moze czas na przelamanie serii bez zwyciestwa u siebie z OKC, jak dzis uczynil to Panathinaikos?


GSW - Detroit
GSW HC-12,5pkt
Kurs: 2.40❌



Licze na lekkie poddenerwowanie wojownikow, choc inne slowo sie cisnie na usta po tym co ostatnio wyprawiaja. Moze beda chcieli, dac kibicom troche radosci po ostatnich rozczarowaniach i zwrotach w ich meczu? Nie zdziwi mnie lekki blow out dzis. Jak nie zdominuja Detroit, to kogo? Wysokie handi, sam tego typu nie gram, ale uwazam, ze do pokrycia.


Sacramento - Toronto
Toronto WIN
Kurs: 2,65❌56% skutecznosci za 3 pkt Sacramento, bylo blizej niz dalej, szkoda



Tutaj w meczu, tak jak pisalem licze na Toronto, zagralem to juz wczoraj, bo taki kurs to dla mnie okazja. Czy takowa bedzie? Zobaczymy po meczu. Mowilem ostatnio, ze czas pograc troche w strone Toronto, podoba mi sie teraz ta druzyna po zmianach, jest sila w ofensywie, jest lider. Jest dobra historia spotkan dla Toronto. Nie ma dobrego bilansu na ten moment sezonu, i Toronto musi zaczac w koncu wygrywac. Do boju Raptors!
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +343
N 366,2K

niewierny-janek

Użytkownik
Indiana Pacers - Atlanta Hawks
Trae Young over 24,5 pkt, Tyrese Haliburton over 9,5 asyst, Clint Capela over 9,5 zbiórek, over 261,5 pkt @4,20
Superbet


Ciekawe starcie przed nami pomiędzy ekipami, które są mocne w ofensywie i grają bardzo szybko. Young, lider Hawks regularnie przekracza poziom 25 pkt, ostatnio 7/10. Hulibarton również sporo punktuje, ale potrafi też rozdać masę asyst, ostatnio nawet 20 i więcej, minimum 10 ostatnio 9/9 przypadków. Capela to z kolei najlepiej zbierający drużyny z Atlanty, regularnie przekracza 10 zbiórek i często notuje double double. Przy wysokim tempie i skuteczności wynik obu ekip na poziomie ponad 260 pkt jest jak najbardziej w zasięgu.

Dodatkowo polecam:
Clint Capela zdobędzie DD @2,05
Murray, Young, Huliburton - każdy over 19,5 pkt, Young i Hulibarton - obaj over 6,5 asyst @2,40
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +130
Defacto 340,8K

Defacto

Znawca - NBA
Indiana - Boston
Indiana under 122.5
Kurs 1.80 ✅ 101pkt, karawana jedzie dalej 101-118



Krotko i na temat, bo za duzo czasu nie ma. Uwazam, ze Boston ten mecz wygra, ostatnio tutaj przegral i napewno troche ich to podraznilo. Beda dzis chcieli pokazac, ze umiejetnosci, mlodosci sie nie boja. Wczoraj nawrzucali Atlancie 150pkt, dzis mysle ze nie ebda tak forsowac tempa, szczegolnie ze tam tempo beda dozowac gracze Bostonu. Wszyscy z Bostonu gotowi do gry, W Indianie brak Browna i Nembharda. Powodzenia
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +886
kratta 72,8K

kratta

Użytkownik
Zdarzenie NBA Cavaliers vs Spurs
Typ: Mitchell 1+ przechwytów & Wemba over 1,5 bloków
Godzina: 19:00
Kurs: 1,75
Bukmacher: efortuna
Analiza:
Spurs wypoczęte a buki mocno faworyzują Cavs myślę że może być ciężej niż wszyscy myślą a mecz może być dość ciekawy rookie Victor musi tu odegrać ważną rolę przy tym myślę że znowu zanotuje sporo bloków avg na spotkanie to 3.2 z drugiej strony gwiazda z Cleveland Donovan Mitchell ze średnią przechwytów 1.9 będzie świecił szczególnie że niedostępny będzie Garland
 
Otrzymane punkty reputacji: +342
kratta 72,8K

kratta

Użytkownik
Zaproponowane do wyróźnienia:
+1
Zdarzenie NBA Clippers vs Lakers
Typ: Westbrook over 4,5pkt & over 4,5 zbiórek
Godzina: 03:30
Kurs: 2.2
Bukmacher: efortuna
Analiza:
Wojna w mieście aniołów derby LA i Westbrook grający przeciwko swojej byłej drużynie Lakers motywacji nie zabraknie jak w listopadzie kiedy grał i zanotował 24pkt i 11 zbiórek myślę że tutaj też powalczy i pokryje strasznie niską według mnie linię jak na niego jest to jeden z bardziej niedocenianych graczy przez NBA jak i widocznie przez bukmacherów punktowo powinno być bez problemowo a zbiórek wykręca średnio 6.1. Powodzenia.
 
Otrzymane punkty reputacji: +134
N 366,2K

niewierny-janek

Użytkownik
Sacramento Kings - New Orleans Pelicans
Domantas Sabonis zdobędzie triple double @3,90
Superbet


Zapowiada się ciekawe spotkanie pomiędzy sąsiadami w tabeli konferecji zachodniej. Ekipa Kings z 6. aktualnie bilansem 21-13 podejmie Pelicans, którzy są pozycję niżej z bilansem 21-15. Typuję dzisiaj potrójną dwucyfrową zdobycz jednego z liderów gospodarzy. Sabonis to bardzo utalentowany gracz, który oprócz punktów i zbiórek, które są dla jego pozycji naturalne, potrafi również często asystować swoim kolegom. Średnio rzuca 19,7 pkt, zbiera 12,9 piłek (najlepszy wynik w lidze) oraz rozdaje 7,6 asyst na mecz. Ostatnie dwa mecze skończył z TD, jak i również poprzednio gdy Kings podejmowali Pelicans, wtedy goście wygrali. Dzisiaj liczę na rewanż i dobry mecz podkoszowego gracza z Litwy.
 
kratta 72,8K

kratta

Użytkownik
Zdarzenie NBA Pacers vs Celtics
Typ: J.Brown over 37,5PRA
Godzina: 01:00
Kurs: 1.8
Bukmacher: betclic
Analiza:
Tatum wypadł a Brown bez niego zyskuje spory "usage rate" ostatnimi czasy bez Tatuma pokrywał linię do tego ma świetny matchup na Pacers którzy pozwalają wjazdy i rzuty z midrange'u czyli obszary w których JB się wyróżnia dodatkowo jak to mecze indiany mają w zwyczaju tempo bardzo wysokie i linia pkt jest wysoka co sprzyja. Powodzenia.
 
Otrzymane punkty reputacji: +2047
Defacto 340,8K

Defacto

Znawca - NBA
Charlotte - Chicago
Charlotte: +104.5pkt
Kurs 1.90 ✅ 112pkt


Hej, hej tu NBA. Dzis typuje over pkt Hornets, ogolnie linia ustawiona na 115.5. Ogolnie padaly w tym meczach undery punktowe. Czas na zmiane tendencjii. Chicago sporym faworytem wg bukow, mimo GTD kilku zawodnikow Bulls. Zobaczymy co sie wydarzy dzis w nocy, jestem dobrej mysli. Powodzenia.
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +603
milypan 45,5K

milypan

DEBESTA
Dyscyplina: Koszykówka NBA
Godzina: 01:00
Spotkanie: Indiana Pacers-Boston Celtics
Typ: Indiana Pacers powyżej 122,5 punktów(z dogrywką)
Kurs: 1.96
Bukmacher: Fortuna
Analiza:
Na dzisiaj z NBA wybrałem over Indiany Pacers w meczu z Bostonem.Wczoraj obie ekipy ze sobą grały i Indiana rzuciła tylko 101 punktów ale tragicznie rzucała za 3 punkty,bo na 42 próby tylko 8 trafionych trójek.Mecz zapowiada sie na bardzo szybki i oczywiscie sprzyja to overowi.Nie sądze aby zdarzył im sie kolejny mecz z bardzo słaba skutecznościa,dlatego uderzam w ich over.Są ostatnio w bardzo dobrej formie i powinni ten over pokryć.Boston to oczywiście jedna z lepszych drużyn w defensywie w tym sezonie,ale Indiana na własnym parkiecie gra bardzo dobrze.
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +1338
kratta 72,8K

kratta

Użytkownik
Zdarzenie NBA Raptors vs Lakers
Typ: S.Barnes under 14,5RA
Godzina: 4:30
Kurs: 1.8
Bukmacher: superbet
Analiza:
Po przejściu do Toronto Quickleya i Barreta spadła jego użytkowość w 4 ostatnich spotkaniach po przyjściu wymienionych Panów zrobił 11, 10, 10 i 5 RA. Linia jest zawyżona i generalnie jego Potential RA wynosi 15.8 więc musiało by wszystko siąść żeby pokryć over co jest bardzo mało prawdopodobne. Powodzenia.
 
Otrzymane punkty reputacji: +513
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom