>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<

Narciarstwo Alpejskie sezon 2023/2024

tarki_16 214,3K

tarki_16

Moderator
Członek Załogi
Slalom Gigant Kobiet Solden

P. Vlhova 1-6 @2.15 Fortuna
P. Vlhova 8 lub lepiej @1.70 Fortuna

3 miejsce


No i doczekaliśmy się inauguracji sezonu w narciarstwie alpejskim i jak co roku zaczynamy na lodowcu w Solden. Śniegu może i nie ma za dużo, ale udało się dośnieżyć trasę , która jest w pełni gotowa na pierwsze zawody w tym sezonie. Na jutro zapowiadana jest piękna pogoda, więc nic nie powinno przeszkodzić w przeprowadzeniu zawodów.
Szukałem fajnych kursów na początek sezonu, forma wielu zawodniczek to wróżenie z fusów, ale udało się coś znaleźć. Trochę zaskoczył mnie kurs na miejsce Słowaczki w jutrzejszych zawodach. Przecież to druga zawodniczka pucharu świata w tamtym sezonie, 5 miejsce w klasyfikacji gigantowej, zawodniczka, która skupiła się od pewnego czasu tylko na konkurencjach technicznych.
Wyniki w gigancie w tamtym sezonie: 4,3,2,7,3,4,4,4,7,4, miejsce, nie ukończone tylko jedne zawody.
Myślę, że w tym roku może być podobnie, od wielu lat to zawodniczka ze ścisłego topu, jeśli chodzi o tą konkurencję. Dwa poprzednie starty w Austrii to 3 miejsca i liczę na podobny start w dniu jutrzejszym.
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +2593
tarki_16 214,3K

tarki_16

Moderator
Członek Załogi
1 Slalom Levy

P. Vlhova 1-3 @1.75 Unibet

1 Miejsce ( 1.41 sek. przewagi)


Fajny kurs na podium Słowaczki na inauguracje sezonu slalomowego w Levy. Faworytką oczywiście mistrzyni Shiffrin, ale Vlhova wielokrotnie pokazywała, że potrafi dorównać Amerykance w tej dyscyplinie. Petra bardzo dobrze wypadła w Solden w gigancie, gdzie zajęła 3 miejsce, więc tym bardziej w Slalomie powinno być dobrze. Może nieco słabiej wypadła w tej konkurencji w zeszłym sezonie, miała słabszy okres, ale myślę, że wyciągnęła błędy i powinno być zdecydowanie lepiej. Nie widzę oprócz Mikaeli oraz Petry innych kandydatek do zwycięstwa, no może Holdener, która w tamtym roku wygrywała Slalomy na początku sezonu, ale później nieco spuściła z tonu. Vlhova dziś z nr. 7, i przy obecnej dyspozycji powinna spokojnie zameldować się na pudle.
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +2384
tarki_16 214,3K

tarki_16

Moderator
Członek Załogi
2 Slalom Levy 1 Runda

S. Hector - K. Truppe 1 @1.55 STS


Króciutko, do kombinacji w sam raz.Typ dotyczy tylko 1 przejazdu. Wczoraj Szwedka ukończyła na 5 miejscu, a Austriaczka na 16 pozycji,i trzeba zaznaczyć , że startowała wcześniej od rywalki w pierwszym przejeździe, a mimo to miała gorszy czas - podobnie jak w 2 rundzie. Dziś sytuacja się odwraca, to Hector wystartuje zdecydowanie wcześniej, a to już duży handicap , bo trasa będzie nieco lepiej przygotowana i tak nie wyjeżdżona. Jeśli zrobi swoje w pierwszym przejeździe, to powinna mieć lepszy wynik od Truppe.

Nic więcej ciekawego nie mogę znaleźć na dzisiejsze zawody, jakbym już grał to podium Shiffrin, myślę, że jest podrażniona wczorajszym niepowodzeniem i zbliży się dziś do Petry i powalczą o zwycięstwo, @1.75 1-3 Shiffrin , czy za drobne spróbuje @3.00 1-10 Tviberg , oba bety w Fortunie. Norweżka wczoraj z dalekim numerem startowym i zakończyła na 11 miejscu, ale trzeba zaznaczyć, że popełniła w 2 przejeździe błąd na wypłaszczeniu, który na pewno kosztował ją ponad 0,5 sek, co pozwoliłoby wskoczyć do top 10 - może dziś się uda.
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +1350
tarki_16 214,3K

tarki_16

Moderator
Członek Załogi
Slalom Killington 1 runda

K. Liensberger - S. Hector 2 @1.90 Fortuna


Fajny kurs na Szwedkę w tym starciu. Przede wszystkim duży hc po jej stronie, ponieważ będzie startowała jako 4 zawodniczka , a Austriaczka dopiero z 15 numerem startowym. Oczywiście Liensberger zaskoczyła dobrymi wynikami w Levy, gdzie zajęła 3 i 8 pozycję w slalomie, ale to samo można powiedzieć o Hector, ponieważ uplasowała się na 4 i 5 miejscu w końcowej klasyfikacji. Obie jeżdżą na podobnym poziomie, bardzo agresywnie i mają zbliżone wyniki, ale tutaj numer startowy może mieć duże znaczenie , ponieważ im wcześniej stratujesz, tym masz lepszą trasę. Dlatego typuje, że to Szwedka będzie wyżej po 1 przejeździe.

S. Hector 1-6 @2.20 Unibet

Nie będę się rozpisywał, ponieważ powyżej jest sporo informacji. Dodam tylko, że Hector poprawiła swoją dyspozycję slalomową względem poprzedniego sezonu, i sądzę, że w niedługim czasie może wskoczyć na podium, kto wie, a może dzisiaj.
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +1356
tarki_16 214,3K

tarki_16

Moderator
Członek Załogi
Slalom Gigant Kobiet Tremblant 2

J. Scheib - M. Gąsienica-Daniel 2 @1.90 Unibet DNF


Niestety Maryna zawodzi, liczyłem na zdecydowanie lepsze wyniki w jej wykonaniu, ale chyba gorzej być nie może i trzeba stawiać na lepsze wyniki. W każdym z gigantów popełniała fatalne błędy, które uniemożliwiły jej walkę o top 10 w zawodach. Wczoraj bezbarwny występ, nie zaatakowała w drugim przejeździe, pierwszego nie widziałem, ale podobno popełniła fatalny w skutkach błąd i ostatecznie zameldowała się na 21 lokacie. Jej rywalka była bezpośrednio przed nią, ale nadal trzeba pamiętać, że Maryna to pierwsza grupa startowa, a Austriaczka jest w drugiej, stąd dziś Polka z 9 numerem startowym, a Scheib zobaczymy dopiero jako 22 zawodniczkę na starcie. Jak Maryna nie ustrzeże się błędów to bez problemu pokona swoją rywalkę, i mam nadzieję, że w końcu w 4 gigancie PŚ to nastąpi i powalczy w końcu o top 10 w samych zawodach, stąd też poniżej mój typ na czołową dziesiątkę Maryny, bo kurs bardzo atrakcyjny.

M. Gąsienica-Daniel 10 lub lepsza @3.50 Fortuna
 
Ostatnia edycja:
tarki_16 214,3K

tarki_16

Moderator
Członek Załogi
St. Moritz Zjazd Kobiet h2h

M. Shiffrin - C. Suter 2 @2.41 Fortuna


Ja rozumiem takie kursy na dzisiejszy supergigant, ale żeby faworytką w tej parze była Amerykanka w jutrzejszym zjeździe to chyba lekka przesada. Buki chyba za bardzo sugerują się dwoma treningami, gdzie Shiffrin zanotowała dwa lepsze przejazdy, ale wiadomo - wiele zawodniczek treningi traktuje jako przetarcie przed głównymi zawodami. Dla Szwajcarki zjazd to koronna dyscyplina, 3 lata pod rząd kończyła klasyfikacje generalną w top 3 , tutaj notuje najlepsze wyniki i trochę dziwi mnie fakt, że Mikaela jest faworytką, mimo tego , iż swego czasu potrafiła wygrać w konkurencji zjazdowej. Suter dziś 8 w supergigancie, ale ona zdecydowanie liczy na lepszy wynik w zjeździe i myślę, że jutro powalczy o podium, a na pewno o lepszy wynik od Amerykanki.
Bez analizy próbuje jeszcze:

M. Shiffrin - L. Gut-Behrami 2 @2.41 Fortuna
M. Shiffrin - I. Stuhec 2 @2.25 Unibet
 
Ostatnia edycja:
jedrula 24,7K

jedrula

Użytkownik
1702094013166.png
Goggia klasa sama w sobie.Wczoraj demolka w SG.Dziś może byc podobnie.
Druga para , tu nie spodziewam się,że Czeszka tym razem zaskoczy.Słabo na treningach i słabo w SG.
 
Ostatnia edycja:
tarki_16 214,3K

tarki_16

Moderator
Członek Załogi
Bez tytułu.jpg
[/ICONMINUS][/ICONMINUS]​
Kiedy jak nie teraz Maryna? Póki co ten sezon nie układa się po myśli Polki. Praktycznie w każdym starcie zalicza wpadkę, czy błąd, który uniemożliwia jej walkę o czołowe miejsca. Mam nadzieję, że to się zmieni już jutro i zobaczymy dwa solidne przejazdy w wykonaniu Maryny. Wylosowała fantastycznie, bo zobaczymy ją już z 8 nr startowym , więc trasa nie będzie jeszcze tak wyjeżdżona. Maryna, oby tylko bez błędu, a powinno być dobrze - spokojnie na miejsce w top 10 ją stać.
 
Ostatnia edycja:
tarki_16 214,3K

tarki_16

Moderator
Członek Załogi
Zjazd Kobiet

S. Goggia @3.25
S. Goggia 1-3 @1.55 Unibet


Bardzo fajny kurs na zwycięstwo Włoszki w jutrzejszej rywalizacji zjazdowej , i trzeba zaznaczyć , że dawno nie było tak wysokiego kursu. Sofia w tym sezonie o dziwo lepiej sobie radzi w Supergigancie , ponadto startuje w Gigancie , gdzie melduje się wysoko. Nie można jednak zapomnieć , że to znakomita zawodniczka jeśli chodzi o zjazdy , w poprzednim sezonie zdominowała rywalizację , i mur , że po dzisiejszym niepowodzeniu na trasie Supergiganta , gdzie nie dokończyła przejazdu , jutro będzie pełna koncentracja i liczę na pierwsze zwycięstwo w tym sezonie w zjeździe. Tak jak mówiłem , tak wysokiego kursu na Włoszkę dawno nie było , Sofia oby bez poważnych błędów , bo jeździ niezwykle ryzykownie i powinno być dobrze.
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +1861
tarki_16 214,3K

tarki_16

Moderator
Członek Załogi
Jasna - slalom gigant kobiet

S. Hector 1-6 @2.00 Fortuna 1 miejsce


Zawody Pucharu Świata wracają do Słowacji , nie jest to niespodzianka, bo reprezentująca ten kraj Petra Vlhova to jedna z najlepszych alpejek pucharu świata i na pewno będzie chciała się pokazać z jak najlepszej strony. Jednak moją uwagę przykuł inny bet, a mianowicie miejsce Hector w zawodach. Dla doświadczonej alpejki gigant to koronna dyscyplina, jednak zrobiła również postępy w samym slalomie, gdzie ostatnio zameldowała się nawet na pudle w nocnych zawodach w Schladming. Jak dla mnie za wysoki ten kurs na miejsce w top 6 tej zawodniczki, spójrzmy jak się prezentowała w tym sezonie: 4,4,4,12,3,6 miejsce, więc wszystkie zawody ukończone i tylko raz nie zameldowała się w czołowej szóstce. Tamte 12 miejsce to pokłosie fatalnego jednego przejazdu, gdzie popełniła masę błędów. Forma u zawodniczki jest, podbudowana bardzo dobrym występem w środku tygodnia, myślę, że i tutaj powinno być dobrze i powalczy o jak najwyższe cele.

Spróbuje oczywiście jeszcze podium Petry. Zna te stoki, będzie niesiona potężnym dopingiem, więc spokojnie stać ją w weekend na dwa miejsca na podium, kto wie, może nawet wygraną.

P. Vlhova 1-3 @2.75 Unibet DNF
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +1480
tarki_16 214,3K

tarki_16

Moderator
Członek Załogi
Slalom Jasna

L. Duerr 1-3 @2.50 Fortuna 7 miejsce


Oj za duży ten kurs na podium Niemki w jutrzejszym slalomie w Jasnej. Wypadła Petra Vlhova , dziś niefortunnie upadła i podobno zerwała więzadła w prawym kolanie i to przed własną publicznością, masakra. Już od pewnego czasu nie startuje Wendy Holdener, która również trochę odpocznie od narciarstwa. Niemka już od kilku sezonów rywalizuje i próbuje zbliżyć się dobrymi wynikami do Shiffrin i Vlhovej , jedna z nielicznych , która potrafiła powalczyć z tymi Paniami , ale zazwyczaj czegoś brakowało do wygranej. W tym sezonie na 7 startów , 4 razy na pudle , oczywiście wygranej nie zanotowała , bo albo Amerykanka , albo Słowaczka wygrywały zawody. Lena potrafi przejechać perfekcyjnie , głównie 1 przejazd i właśnie brakuje kropki nad i w ostatniej próbie. Tutaj liczę na solidne dwa przejazdy , wypadła Vlhova , wcześniej Holdener , więc zdecydowanie większa szansa na podium , zwłaszcza po takim kursie. Oby tylko bez większego błędu i jutro Niemka powinna stanąć na podium.
 
Ostatnia edycja:
adik1992 404,6K

adik1992

Moderator
Członek Załogi
Dubovska 20 lub lepsza NIE @1,8
fortuna


Czeszka nie jest wybitną slalomistką. W tym sezonie gdy docierała do mety drugiego przejazdu to plasowała się w głównie w trzeciej dziesiątce. Najlepsze wyniki osiągnęła na początku sezonu w Levi gdzie zajmowała 14 i 16 lokatę. Później było już gorzej. 26 w Killington, 24 w Courchevel, w Lienzu nie ukończyła przejazdu, w Kranjskiej Gorze 21 miejsce i ostatnio we Flachau też nie dotarła do mety. Dziś startuje 22 w pierwszym przejeździe także trasa będzie już trochę zniszczona i ciężko może jej być o wysoką lokatę przed drugą próbą. Liczę, że podtrzyma trend ostatnich występów i jeżeli ukończy oba przejazdy to nie uplasuje się w top 20.
 
Ostatnia edycja:
tarki_16 214,3K

tarki_16

Moderator
Członek Załogi
Cortina d Ampezzo 1 Zjazd Kobiet
S. Goggia 1-3 @1.60 Fortuna


Zakład do dobrego dubla , osobiście dołożę seta Sinnera do tego typu. Włoszka przed własną publicznością, ostatnio pierwsze zwycięstwo w tym sezonie w swojej koronnej dyscyplinie i przed kolejnymi zawodami kursy nie poleciały jakoś mocno w dół. Rok i dwa lata temu na tej trasie okazała się najlepsza , więc liczę na powtórzenie tego wyniku , a przynajmniej miejsca na podium. Oby tylko bez maksymalnego ryzyka , bo wiemy jak jeździ Goggia i powinno być dobrze. Singlowi spróbuję również zwycięstwo tej zawodniczki. Jutro może być Włoski dzień , na początku w Melbourne , później w Cortinie.
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +1430
tarki_16 214,3K

tarki_16

Moderator
Członek Załogi
Kronplatz slalom gigant kobiet

Maryna Gąsienica-Daniel 1-10 @3.30 STS


Za niewielką sumę spróbuję. Maryna wraca po lekkiej chorobie do rywalizacji w pucharze świata. Odpuściła weekend w Cortinie, żeby być w pełni sił na zawody w Kronplatz. Ten sezon niestety poniżej oczekiwań, ale górka w Kronplatz to jedna z jej ulubionych tras, więc liczę na najlepszy wynik w tym sezonie. Z powodu kontuzji nie zobaczymy Vlhovej, Shiffrin, Grenier, więc zawodniczki z samego topu, więc zdecydowanie większa szansa na dobry wynik. Nie ma co szaleć ze stawkami, bo Polka niestety pod formą, ale ja spróbuję zaryzykować po dobrym kursie. Top 15 polecam do jakiegoś dubla.
 
Ostatnia edycja:
Do góry Bottom