>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<

MLB 2022 - Major League Baseball

rasijskij 246,2K

rasijskij

Forum VIP
1648915714363.png

Zapraszam do spróbowania swoich sił w typowaniu baseball'u. Osobiście interesuję się MLB dopiero od dwóch sezonów, więc nie zamieszczę obszernego wprowadzenia jak robił to wcześniej Gy_Gy_Craveel Gy_Gy_Craveel . Sezon startuje siódmego kwietnia, więc jeśli ktoś ma coś ciekawego do powiedzenia to zachęcam do dyskusji!​
 
Otrzymane punkty reputacji: +1075
maslakop88 11,8K

maslakop88

Użytkownik
Na szybko bo za chwilę pierwszy mecz sezonu MLB.

Chicago Cubs - Milawaukee Brewers

Chicago w meczach przedsezonowych prezentowali się lepiej, kurs jak dla mnie na nich zawyżony. W Milawaukee co prawda młody Burnes na górce, ERA za ubiegły sezon niske: 2,43. Z drugiej strony doświadczony Hendricks i ERA słabsze bo: 4.77 za 2021. Zobaczymy, za drobne na rozpoczęcie sezonu i obejrzenie meczu przy herbacie...


Chicago Cubs - Milawaukee Brewers - 1
Kurs: 2,5 - STS 5:4
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +1634
rasijskij 246,2K

rasijskij

Forum VIP
Też spróbuję swoich sił. Śledziłem cały poprzedni sezon i widziałem sporo spotkań. Zobaczymy, czy uda się coś osiągnąć.

✅ San Fransisco Giants ML @1,70 Unibet 7/10

Ciężko będzie powtórzyć osiągnięcia z poprzedniego sezonu, bo Giants odnieśli aż 107 zwycięstw, więc nie ma co liczyć na poprawę wyników, ale nawet jeśli liczby będą niższe to raczej nie będzie to znaczący spadek. Największa strata SFG to bez wątpienia strata jednego z najlepszych pitcherów - Gausamanna, ale Webb, który go dzisiaj zastąpi miał bardzo dobrą końcówkę zeszłego sezonu i ładnie sobie pogrywał w meczach przedsezonowych dlatego mam nadzieję, że będzie godnym następcą wspomnianego Gausmanna. Co do Marlins to stracili dwóch niezłych pałkarzy (Marte i Duval) w miejsce których podpisali Jorge Solera, ale trudno mówić w tym przypadku o silnym wzmocnieniu. Ciężko o jakieś konkrety kiedy sezon dopiero co się rozpoczyna i nie znamy formy ani zespołów, ani miotaczy, więc bez szaleństw ; )
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +1468
maslakop88 11,8K

maslakop88

Użytkownik
Blue Jays w swoim pierwszym meczu sezonu podejmują Texas Rangers. Mam jakiś sentyment do drużyny z Toronto, pamiętam sezon 2017 i nieprzespane noce jak grał w ich barwach Jose Bautista; wnosił dużo energii do drużyny :)

Toronto zwerbowało w swoje szeregi Kevina Gausmana i Matta Chapmana, stracili natomiast Robbiego Raya i Marcusa Semiena, którzy przeszli do ich dzisiejszych rywali.

Matt pozyskany z Oakland Athletics miał przyzwoity ubiegły sezon; 111 uderzeń na 151 spotkań i zdobytych 75 okrążeń.

W wyjściowym składzie Toronto zagra m.in. Bichette (dobry poprzedni sezon), Guerrero, Hernandez czy Gurrier, co może skutkować dużą ilością uderzeń a tym samym zdobytych punktów - skłaniam się więc dziś w stronę Blue Jays; jest to początek sezonu, więc podobnie jak napisał Pan rasijskij - stawki delikatne.

Typy na mecz:

Toronto - Texas - 1ML - kurs 1,6 - STS 10:8

Toronto z handi (-1,5) - kurs 2,15 - STS

Toronto - liczba punktów z dogrywką: +4,5 - kurs 1,75 - STS
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +1155
rasijskij 246,2K

rasijskij

Forum VIP
❌ San Fransisco Giants ML @1,65 7/10 Unibet

Dzisiaj ponownie próbujemy Giants. Wczoraj Marlins poradzili sobie całkiem nieźle i mecz skończył się w dziesiątym inningu. W dzisiejszym spotkaniu na górce SFG praworęcznego Webba zastąpi leworęczny Rodon. Taka zmiana może trochę zdezorientować pałkarzy Marlins. Poza tym Rodon zanotował bardzo udany poprzedni sezon grając w White Sox (ERA 2.37), a w meczach między sezonowych również pokazywał się z dobrej strony. Trochę niepokoi mnie start Lopeza po stronie Miami (ERA 2021 3.07), ale lepiej postawić na bardziej zgrany zespół gospodarzy z bardziej solidnym zapleczem miotaczy.
 
Ostatnia edycja:
rasijskij 246,2K

rasijskij

Forum VIP
❌ St. Louis Cardinals -1,5 @1,98 5/10 Unibet
❌ St. Louis Cardinals over 4,5 pkt @1,85 6/10 Unibet


Trzeci mecz w serii Cardinals - Pirates. Po dwóch spotkaniach bilans 15-2 dla St. Louis. W Pittsburghu nadal trwa przebudowa zespołu, a na górce zadebiutuje Wilson, któremu ciężko będzie rzucać przeciwko doświadczonym pałkarzom Cards. Mowa tu szczególnie o Arenado i O'Neilu, którzy po dwóch spotkaniach mają najwyższy współczynnik RBI. Poza tym serie z zespołami takimi jak Pirates trzeba wykorzystywać wychodząc z nich z kompletem zwycięstw, żeby pod koniec sezonu nie zabrakło straconych punktów przy kwalifikacji do playoffów.
 
Ostatnia edycja:
maslakop88 11,8K

maslakop88

Użytkownik
Dziś bez większej analizy - czyta statystyka.

Jak od kilku lat obserwuję MLB, to często jest tak, że w ramach 3 serii meczy gdy jedna drużyna odnosi w dwóch spotkaniach zwycięstwo, to 3 mecz dość często przegrywają (nie jest to stałą regułą ale często tak bywa) - dotychczas grałem na przełamanie serii czyli zwycięstwo drużyny przeciwnej albo handi +1,5; w tym sezonie spróbuję potestować liczbę punktów - na dziś wybrałem następujące 3 drużyny:

Oakland - over 2,5 - kurs 1,55 - STS 1:4

Texas
- over 2,5 - kurs 1,47 - STS 6:12

Milwaukee
- over 2,5 - kurs 1,45 - STS 4:5

EDIT: Można było pograć single na wygrane tych drużyn, kursy były powyżej 2,5
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +1603
maslakop88 11,8K

maslakop88

Użytkownik
Jak tak przyglądam się jeszcze dzisiejszym spotkaniom, to moją uwagę zwróciło spotkanie Atlanty z Cincinnati.

Jest to czwarte spotkanie, pierwsze wygrali goście, dwa kolejne gospodarze. Jak popatrzyłem na statystyki zawodników, którzy wyjdą w wyjściowym składzie, to (biorąc pod uwagę 3 pierwsze spotkania) lepiej one wyglądają u graczy z Cincinnati.

Atlanta Bravers - Cincinnati Reds - 2ML - kurs 2,4 - STS 3:6
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +1605
kombajn 174,7K

kombajn

Użytkownik
New York Yankees - Toronto Blue Jays | 13/04/2022; 1:05 CET
Nestor Cortes - Yusei Kikuchi
Blue Jays -1.5 (RL (Run Line) - zwycięzca przynajmniej dwoma runami - z extra inningami) @ 2.65 | etoto 4:0

W zeszłym sezonie Blue Jays mieli przeciwko NYY rekord 11W-8L. Wczoraj toronto wygrało 3-0 w pierwszym meczu serii (4ech meczów) na Bronxie.
Oba zespoły mają oczywiście playoff'owe aspiracje. Oba mają hitterów, którzy mogą w każdej chwili odpalić i przechylić szalę zwycięstwa w swoją stronę, ale w dwóch ostatnich meczach pałki NYY są zimne (casus z zeszłego sezonu - albo bombardowanie przeciwników, albo zmrożone pałki). W Toronto wręcz przeciwnie - w pierwszych czterech meczach obecnego sezonu 3W i 1L oraz 23 obiegi.
Obaj starterzy w departamencie narzucających, Starting Pitcher'ów (SP), w osobach Nestor'a Cortes'a i Yousei'ego Kikuchi, nie czują się komfortowo przeciwko dzisiejszym oponentom. Cortes Jr ma liczby, przeciwko Blue Jays, na poziomie 1W-1L i 5.09 ERA (w siedmiu startach), a Kikuchi, przeciwko NYY, 1W-2L, w czterech startach, ERA 4.75. W latach 2019-2021 grał dla Mariners.
Dla mnie Blue Jays skompletowali młody, utalentowany team, który dzisiaj powinien zniwelować przewagę NYY w bullpenie.
Spróbuję Toronto z niewielkim handicapem.
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +439
rasijskij 246,2K

rasijskij

Forum VIP
Wydaje mi się, że dobrym wyborem na dzisiaj może okazać się Boston, który zagra pierwszy mecz w swoim ballparku przeciwko Minnesocie, która podczas krótkiej serii z Dodgersami miała spore problemy z ekipą z Los Angeles. Ofensywa Red Soxów odblokowała się w serii z Detroit i w ostatnich dwóch spotkaniach pokazali się z całkiem dobrej strony. Pivetta ma szansę na pierwsze zwycięstwo w tym sezonie, bo pałakrze Twins nie radzą sobie wyśmienicie. Ich średnia na pałce z poprzedniego meczu to tylko 0,036... Poza tym bullpen Soxów wydaje się być nieco lepszy jakościowo niż bullpen Minnesoty. Jedni i drudzy mieli cały czwartek na odpoczynek i wydaje mi się, że "świeżość" miotaczy może wpłynąć na liczbę runów w tym spotkaniu. Poza tym zarówno Boston jak i Minnesota tylko raz przekroczyły linię 12 punktów w tym sezonie.

❌ Boston ML @1,79 6/10 Unibet
❌ Boston ML & Poniżej 12,5 @2,35 4/10 Unibet
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +205
kombajn 174,7K

kombajn

Użytkownik
Ja również mam nadzieję, że dzisiaj Red Soxi dadzą radę!
Mogę dodać, że Joe Ryan (SP dzisiaj po stronie Twins) to "drugoroczniak" w MLB (niezaprawiaony w bojach narzucający) i nie miał najlepszego pierwszego startu w tym sezonie - 4 inningi pracy i 2 ER, 4 walk'i (BB)... Wystawianie Go jako SP pitchera w openerze na Fenway Park to, hmmm, nałożenie na 26latka dodatkowej presji. Total (10,5 runa na otwarciu) sugeruje, że powinien teoretycznie trzymać w grze Twins w pierwszej fazie meczu, albowiem FP to tzw. hitters' ballpark. Twins zanotowali jedynie 20 obiegów w pierwszych 6 meczach... Zresztą żaden team "nie zaskoczył" jeszcze ofensywnie. Bullpen będzie pewnie decydujący w tym meczu...

Red Sox ML (zwycięstwo w meczu - z extra inningami) @ 1.80 | etoto 4:8
 
Ostatnia edycja:
rasijskij 246,2K

rasijskij

Forum VIP
Wygląda, że jestem jeszcze za cienki w uszach, żeby typować baseball, ale pozwolę sobie jeszcze na kilka prób. Wczoraj Pivetta nie rzucał na miarę oczekiwań i nie oglądało się tego zbyt przyjemnie. Dzisiaj na warsztat biorę Mets, bo Arizona od początku sezonu gra tak jak tego oczekiwano, czyli słabo. Pojedyncza wygrana z Astros wygląda pośród pozostałych spotkań jak anomalia. D-Backs we wczorajszym spotkaniu przeciwko Mets wchodzili w dziewiąty inning tylko z dwoma hitami, a mecz skończyli z trzema... Z drugiej strony cztery home runy Mets z wczorajszego meczu robią wrażenie. Na górce NYM Carrasco, który do elity miotaczy nie należy, ale zaliczył już solidny start w tym sezonie, więc liczę na powtórkę i dobry występ. Mam nadzieję, że ofensywa Mets zagra tak solidnie jak wczoraj i nadejdzie przełamanie mojej serii.

❌ NY Mets -1.0 @1,87 5/10 Unibet
❌ NY Mets powyżej 4,5 @2,10 5/10 Unibet
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +205
kombajn 174,7K

kombajn

Użytkownik
Ni eno nikt nie ma szklanej kuli.... z tym typowaniem
under 8 w mets...

e: specyficnza dysplina sportowa - postawa jednego z najważniejszych zawodników - pitchera - determuje wynik...
jak w hokeju - goalie...
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +285
rasijskij 246,2K

rasijskij

Forum VIP
Szkoda, że tak małe zainteresowanie tematem. Dzisiaj Chicago ma szansę na sweepa z Rays. Tampa aktualnie w marnej formie. Po zwycięskiej serii z Baltimore dali swoim kibicom nadzieję na dobry początek sezonu, ale w kolejnych meczach dali się trzykrotnie pokonać niestabilnym Athletics i przegrali dwa mecze z trzech z White Sox. Ekipa z Chicago nawet bez Lynna i Giolito na górce radzi sobie świetnie i aktualnie plasują się w czołówce ligi.

❌ White Sox @1,80 6/10 Unibet
❌ White Sox -1,5 @2,65 4/10 Unibet
 
Ostatnia edycja:
kombajn 174,7K

kombajn

Użytkownik
Chicago White Sox - Tampa Bay Rays | 17/04/2022 | 8:10 PM CET
Vince Velasquez - Tommy Romero
OVER 8.5 (Total - powyżej 8.5 run'a - z extra inningami) @ 1.90 | etoto

Brak czasu ostatnio...
Od początku meczu na wzgórek wejdzie po stronie Rays - Tommy Romero. Dlatego automatycznie OVER (w pierwszym swoim meczu w obecnym sezonie wyszedł przeciwko wspomnianym Oakland Athletics i jego statsy w tym meczu - 1.7 IP: 2 H 3 ER 5 BB) i nawet jak nie będzie narzucał długo, to bullpen Rays ma 3.28 ERA i oddali 5 Home Run'ów w 9 meczach... Swoje runy też powinni dołożyć - w 2020 roku grali przeciwko Velasquez'owi i porządnie Go poobijali (4.1 IP: 6 H 3 ER 2 BB).
Poniżej 'zmęczenie bullpenów'
mlb_rays_bullpenusage.png mlb_wsox_bullpenusage.png


Los Angeles Dodgers - Cincinnati Reds | 17/04/2022 | 10:10 PM CET
Andrew Heaney - Tyler Mahle
Cincinnati Reds -0 F5 (handicap na pierwsze 5 inningów - dwudrogowy - zwrot przy remisie) @ 2.55 | etoto

Typ na przełamanie - Reds 5 ostatnich, kolejnych przegranych meczów - Dodgers 5 wygranych...
 
Otrzymane punkty reputacji: +285
kombajn 174,7K

kombajn

Użytkownik
Boston Red Sox - Minnesota Twins | 18/04/2022 | 5:10 PM CET
Rich Hill - Dylan Bundy
Zwycięstwo - dwudrogowo - z extra innigami
Boston Red Sox ML @ 1.70 | efortuna

SP po stronie Twins ma kawał historii w występach przeciwko Red Sox - w 2021 roku (Bundy grał w barwach LAA) - 2 GP / 1 jako SP: 5.2 IP: 9 H 9 ER 4 BB 5 K, więc b. słabo (ERA 14.29). Liczę na powtórkę dzisiaj. Bullpen Twins ma drugie najgorsze miejsce jeżeli chodzi o statystykę ERA - 5.35.

Cleveland Guardians - Chicago White Sox | 19/04/2022 | 0:10 AM CET
Triston McKenzie - Dallas Keuchel
Total - powyżej 7.5 run'a - z extra inningami
OVER 7.5 @ 1.82 | efortuna

Bullpen White Sox podmęczony wczorajszym meczem.
Keuchel był w 2021 roku poobijany przez Cleveland - 3 GS: 16.1 IP: 12 H 12 ER 4 HR 7 BB 10 K.
To samo jego vis-a-vis - McKenzie - w 2021 roku przeciwko Chicago White Sox - 5 GS: 17.2 IP: 16 H 22 ER 5 HR 14 BB 27 K.
 
rasijskij 246,2K

rasijskij

Forum VIP
Ciężki kawałek chleba ten baseball. Dodatkowo dotychczas ze wszystkich typów wybierałem jeden, który uważałem za pewny, a pech chciał, że żadnego ze swoich wyborów nie trafiłem. Dlatego dzisiaj częściowo z powodu braku czasu, a częściowo nieco zniechęcony pozwolę sobie zamieścić wszystkie moje typy na dzisiejszą noc bez żadnych analiz - co nie oznacza, że typowałem za pomocą szklanej kuli ; )

White Sox ML @2,16 5/10
SF Giants ML @2,04 5/10

❌ Pittsburgh ML @2,60 3/10
✅ Colorado ML @2,38 4/10
✅ Chicago Cubs ML @2,28 4/10
Powyżej 6,5 Mets/Giants @1,82 5/10

-35, 46
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +1328
rasijskij 246,2K

rasijskij

Forum VIP
Mam nadzieję, że dzisiaj przełożony mecz Mets - Giants się odbędzie. Niezły kurs na zwycięstwo SFG biorąc pod uwagę, że w poprzedniej serii ugrali sweepa z Cleveland pozwalając im na zdobycie tylko czterech runów w trzech meczach, a w poprzedniej serii dwukrotnie pokonali San Diego. Ekipa z Nowego Jorku również dobrze sobie radzi, ale w poprzednim sezonie ekipie z SF bardzo dobrze grało się w ballparku Metsów. Megill bardzo dobrze wystartował w tym sezonie, ale myślę, że bardziej doświadczony Cobb, który zresztą również wystartował nie najgorzej będzie dzisiaj górą. Ostatecznie nawet odkładając na bok statystyki kurs na zwycięstwo SFG wygląda dobrze, bo Giants raczej nie często będą stawiani w roli underdoga.

Interesująco zapowiada się mecz w Bostonie, gdzie Red Sox zmierzą się z Jays. Nie można mówić o stabilności ani w przypadku jednych, ani drugich, ale liczę na dobrych pałkarzy Jays i Guerrero, który jak w poprzednim sezonie prezentuje super formę.

Warto jeszcze wspomnieć o Rockies. Colorado jak dla mnie bardzo pozytywne zaskoczenie w tym sezonie. Martwi mnie trochę Freeland na górce, bo mocno nie udany początek sezonu, ale liczę na to, że Rockies pójdą za ciosem i ponownie pokonają przeciętnie grających Phillies.

❌ San Fransisco (21:00) @2,06 5/10
❌ Toronto Blue Jays @2,16 4/10
✅ Colorado Rockies @2,17 4/10
❌ Chicago Cubs @1,98 4/10
Chicago White Sox @2,20 3/10


Unibet
 
Ostatnia edycja:
rasijskij 246,2K

rasijskij

Forum VIP
Mecz White Soxów chyba nigdy się nie odbędzie. Dzisiaj już nie będę próbował zagrać. Szkoda wczorajszego meczu SFG, bo po dobrym początku się zacięli i Mets ugrali win. Fajny kurs na wieczorny mecz Dodgersów, którzy wczoraj zakończyli siedmiomeczową serię zwycięstw. Ponownie zagrają przeciwko Braves, ale tym razem na górce zamiast Buehlera Gonsolin, któremu można zaliczyć całkiem udany początek sezonu. Przed wczorajszą porażką znajdowali się w czołówce pod względem zdobytych runów na mecz i "batting average" i mam nadzieję, że dzisiaj nie dadzą się łatwo pokonać rywalom z Atlanty.

Poza meczem w Los Angeles ponownie postawię na Rockies, którzy wczoraj kolejny raz ucieszyli swoich kibiców wygraną z Phillies i po cichu liczę na sweepa w wykonaniu Colorado. Blue Jays ponownie zmierzą się z Bostonem z tym, że po stronie Soxów piłkę będzie rzucał Pivetta, którego ostatnio miałem "przyjemność" oglądać i nie zrobił na mnie dobrego wrażenia i liczę na dobrą postawę pałkarzy Jays. Do tego dokładam Padres i Oakland, które może fajerwerków nie pokazują, ale grają przeciwko zespołom, które prezentują aktualnie formę poniżej niż przeciętną, a wydaje mi się, że kursy są w porządku.

✅ Dodgers @1,81 6/10
❌ Rockies @1,98 4/10
✅ Padres -1.0 @1,70 5/10
❌ Oakland @1,81 4/10
✅ Blue Jays @1,83 4/10


-40,1
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +1447
maslakop88 11,8K

maslakop88

Użytkownik
Po krótkiej przerwie czas wrócić do gry.

Bez większej rozkminy - czysta statystyka:


Detroit - over 2,5 - kurs 1,52 - STS 3:0

Toronto
- over 3,5 - kurs 1,6 - STS 2:3

Detroit pomimo dwóch przegranych z Yankeesami nie wyglądali tak źle w poprzednich dniach; myślę, że spokojnie są dziś w stanie zrobić przynajmniej 3 okrążenia. Co do Toronto - podobnie, pierwszy mecz przegrany 1:2 ale w uderzeniach 8:3, wczoraj już wygrana 6:1 - 4 okrążenia powinny zostać zainkasowane.

Dodatkowo za drobne single:

Boston - Toronto - 2ML - kurs 1,85 - STS 2:3

Detroit
- NY Yankees - 1ML - kurs 2,3 - STS 3:0
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +1774
Do góry Bottom